Взяття на військовий облік – це не призов на службу.
Нові норми щодо військового обліку жінок стосуються вагітних, а також матерів з малолітніми дітьми.
Про це йдеться в опублікованому роз'ясненні Міністерства оборони у Facebook.
Зазначається: як і у випадку чоловіків, для жінок враховуватиметься стан здоров’я та сімейні обставини.
Робота з реалізації наказу щодо військового обліку жінок спланована до кінця 2022 року. "До кінця 2022 року у Генеральному штабі Збройних сил України буде проведено аналіз змін кількості військовозобов’язаних-жінок, що перебувають на військовому обліку", - додали в прес-службі.
Слід зауважити, що взяття на військовий облік – це не призов на службу. Жінок можуть залучати до лав ЗСУ або до оборони держави у воєнний час. У мирний час панянки можуть долучатись до війська лише добровільно - за контрактом. На облік братимуть панянок, які "придатні для проходження військової служби за станом здоров'я".
Як повідомлялося, в Україні зобов'язали жінок стати на військовий облік. Відповідний наказ Міністерства оборони вже набув чинності. На облік військовозобов'язаних тепер братимуть українок, які мають професії, споріднені із військово-обліковими спеціальностями, та придатні для проходження військової служби за станом здоров'я та віком. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві – 60 років.
Читайте також:
- “Галю, вставай! Треба йти до воєнкомату”:Мережа вибухнула мемами через обов’язковий військовий облік для жінок
- Не тільки Україна: в яких країнах жінки також є військовозобов'язанами
- Все про те, як стати на військовий облік жінці: перелік професій, які документи потрібні, які штрафи