Про це розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін в інтерв'ю "Укрінформу".
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, стало відомо, що зразки будуть забиратися у пацієнтів з безсимптомним перебігом хвороби і у надважких проявах COVID-19. І третя група - в тих, хто повернувся з-за кордону.
"Для того щоб більш фокусно і швидше приймати рішення саме по циркуляції "Омікрона" в Україні, ми вирішили трохи змінити підходи до лабораторної діагностики. Незабаром на рівень регіонів будуть поставлені спеціальні ПЛР тест-системи для визначення штаму "Дельта", — зазначив Кузін.
Зокрема, за словами Кузіна спочатку буде проводитися звичайне ПЛР-тестування для підтвердження діагнозу, а потім наступне ПЛР-дослідження - для підтвердження або спростування "Дельти".
"Якщо буде підтверджена "Дельта", то зразок не буде посилатися далі на секвенування, щоб ми не витрачали ні реагенти, ні час. Якщо "Дельта" не підтверджена, то такий зразок направляється на повне секвенування. Тобто, ми будемо виходити методом виключення і за рахунок цього будемо більш оперативно отримувати інформацію про циркуляцію штаму", — підкреслив Кузін.
Варто відзначити, що пацієнтам з коронавірусом обидва ПЛР-тести будуть робити за один раз. Варто відзначити, що зараз в Україні лабораторно підтверджений тільки один випадок захворювання "Омікроном". Чоловік повернувся з ОАЕ, переніс хворобу практично безсимптомно і вже виписаний.
Нагадавши, викликає параліч і смерть: у МОЗ нагадали про небезпеку поліомієліту і закликали вакцинуватися. Поліемеліт може загрожувати невиліковним паралічем і навіть смертю протягом декількох годин
Також Знай писав, в Україні Covid-19 приніс медикам "зелений" Різдвяний подарунок: статистика МОЗ на 25 грудня
Раніше Знай повідомляв, чоловіків без сертифікатів силою виштовхали з автобуса під крики пасажирів: довелося викликати копів