MY.UAНовини
Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік
Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік

Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік

Плани роботи на 2022 рік, а також звіт про діяльність за 2021-й представив Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр. Вони були презентовані Наглядовій раді Меморіального центру та Громадській раді.

У 2022 році Меморіальний центр відкриє перший музейний простір на території Бабиного Яру – Курган. Об’єкт спроектувала архітектурна студія SUB (Берлін).

– Цей проект буде центральною подією в наступному 2022 році. Ця подія стане завершенням презентації першої музейної черги, першої фази будівництва Меморіального центру. Ми створюємо перший музей, збудований на місці масових розстрілів. Бабин Яр – це один із найважливіших символів Голокосту.

Бабин Яр – це сакральне місце, місце, де ми можемо вивчати різні трагічні аспекти поведінки людини. Місце, де ми можемо уявити, що трапилося колись, можемо зрозуміти, що відбувається зараз і розрізнити, що може статися завтра, – підкреслив художній керівник Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Ілля Хржановський.

Курган відтворить історію трагедії Бабиного Яру за допомогою технології 3D-моделювання, розробленої Центром просторових технологій.

Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік / 2 фотографии

Експозиційний простір музею буде зображувати урочище під час перших масових убивств 29–30 вересня 1941 року: ландшафт, довгу процесію людей, які йшли на розстріл; місця вбивств.

Зовні музейний простір нагадуватиме кургани – традиційні для українських степів давні поховання у формі пагорбу із землі й каміння.

Мета Меморіального центру – створити на території Бабиного Яру найбільший меморіальний музейний ансамбль у Європі.

Він включатиме близько десяти музеїв, а також серію артінсталяцій. Слідом за курганом у 2023 році буде зведено Музей історії забуття трагедії Бабиного Яру за часів СРСР. 

Враження від майбутніх проектів висловив голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Натан Щаранський.

– Дуже знаменно те, що першим музеєм буде Курган, оскільки Бабин Яр – це передусім найбільший символ Голокосту, найбільша могила в історії Голокосту, і важливо показати, як цей злочин було здійснено. Те, що другим буде Музей історії забуття, теж дуже символічно, оскільки Бабин Яр – це символ спроб знищити пам’ять про Голокост, – говорить Натан Щаринський.

Натан додає, що дуже важливе питання, чому Радянська влада замість того, щоб зробити Голокост великою подією для підтримки своєї перемоги, раптом вирішила знищити пам’ять.

Якщо в цьому музеї вдасться сказати, як почалася ця радянська політика знищення пам’яті про Голокост (буквально через 2 роки після самого Голокосту), це буде дуже цікаво.

Також серед основних завдань, які ставить Меморіальний центр на 2022 рік, формування цілісного бачення меморіального комплексу та створення генерального плану. 

Генплан – дуже важливий крок. Він визначає модель розвитку на роки, на десятиліття. Ми плануємо організувати конкурс відкритих ідей, що стануть основою генплану. Головна мета розвивати максимально широкий спектр підходів та ідей, як концептуально оформити та структурувати територію Бабиного Яру.

Ми плануємо провести конкурс у більш ніж 150 університетах і серед сотень архітекторів-професіоналів. До складу журі конкурсу ввійдуть члени Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту, а також група зовнішніх консультантів, видатних професіоналів, – розповів куратор Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту Нік Аксель.

Нік Аксель додає, що за підсумками конкурсу вони планують тісно співпрацювати з окремими фахівцями та розвивати їхнє концептуальне бачення території.

Подібний досвід у минулому був для них дуже успішним. Саме в такий спосіб вони будують Курган і Музей історії забуття трагедії Бабиного Яру за часів СРСР. 

У 2022 році Меморіал також ставить за мету посилити академічний напрям, співпрацюючи з цілою низкою українських істориків молодого покоління. Окреме місце займатиме дослідження гендерних аспектів Голокосту. 

Наступного року Меморіальний центр розпочне стратегічне партнерство із французькою організацією Яхад-Ін Унум, яка вже 20 років досліджує раніше не відомі місця розстрілів жертв Голокосту в Східній Європі.

Читайте
80 років потому: стали відомі справжні імена вбивць жертв Бабиного Яру

Спільно з міжнародним незалежним видавництвом De Gruyter (Берлін) Меморіал розпочне видавництво наукового журналу Східноєвропейські дослідження Голокосту. У ньому публікуватимуться теоретичні й унікальні практичні дослідження з теми Голокосту й Другої світової війни. 

У 2021 році Меморіальний центр Голокосту реалізував 36 проектів.

– Перед нами стояла основна стратегічна мета – перетворити Меморіал на стійку інституцію й зміцнити сприйняття фонду в статусі, без якого неможливе ні обговорення, ні реалізація будь-яких ініціатив щодо Голокосту.

За останні два роки нам вдалося створити першу фазу меморіалу (яка складається з духовного простору – символічної синагоги Місце для роздумів, Кристалічної стіни Марини Абрамович, пам’ятника Куренівській трагедії, інсталяції Погляд у минуле) та разом з об’єктами 2020 року створює закінчене висловлювання, – наголосив генеральний директор Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Макс Яковер

Макс Яковер додав, що це лише початок, покладений на території радіусом 300 м. Лише у 2021 році їх об’єкти відвідали майже 240 тис. людей. Бабин Яр – більше не місце забуття.

У 2021 році Меморіальний центр став майданчиком для важливих заходів, дискусій і наукових конференцій, присвячених темі Голокосту.

6 жовтня у партнерстві з державою організували в урочищі офіційну церемонію до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, на якій були присутні президент України Володимир Зеленський, а також президенти Німеччини й Ізраїлю – Франк-Вальтер Штайнмаєр та Іцхак Герцог.

Також з нагоди 80-х роковин трагедії спільно з Міністерством освіти і науки організував Національний урок пам’яті. У ньому взяли участь більш ніж мільйон учнів у 7 тис. українських шкіл.  

Серед основних напрямів 2021 року були наукові й освітні проекти. За підсумками року в онлайн-архіві Меморіального центру вже понад 1,7 млн документів XX століття.

Дослідники центру відновили імена третини жертв Бабиного Яру (28,5 тис. імен). Були встановлені імена більш ніж 160 нацистських солдатів, які розстрілювали євреїв в урочищі. 

Протягом двох останніх років, ми досягли значного прогресу; однак це лише дає краще розуміння того, наскільки довгий шлях ще чекає попереду. Для нас важливо налагодити партнерські відносини з музеями й основними європейськими інституціями, які займаються дослідженням і вшануванням пам’яті про Голокост.

Ми також будемо розвивати партнерство з єврейськими й українськими організаціями та музеями Голокосту, – зазначив член правління Меморіального центру Голокосту Руслан Кавацюк.

Член Наглядової ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Яків Дов Блайх зазначив, що вони бачили зміну парадигми того, як суспільство сприймає проект завдяки тим звершенням, які зробив Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр цього року.

– Ми бачили зміну  Це монументальний проект, який змінить те, як Україна бачить свою історію часів Другої світової війни. Адже багато людей навіть не знають і не розуміють цього, й у них буде можливість це усвідомити, коли сотні тисяч людей матимуть змогу скористатися тими можливостями, які пропонує Меморіальний центр. Це проєкт для всіх людей – не лише для України, а й для всього світу, – каже Яків Дов Блайх.

 Представлені проекти також отримали позитивні відгуки від членів Громадської ради.

– Особливо хочу подякувати за роботу, яку ви провели до 80-річчя вшанування пам’яті трагедії Бабиного Яру. Дуже приємно, що ця робота продовжується. До того ж видно, що поступово, від початку роботи вашої команди й донині, вимальовується не фрагментарне бачення, а загальна концептуальна картина меморіалізації цього сакрального місця.

Будь-який об’єкт, який тут створюється, меморіальний об’єкт – це ще один крок до увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру, – підкреслив член Громадської ради, перший заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр Борис Глазунов

Членкиня Громадської ради, радниця Київського міського голови з питань культури та розвитку культурних проектів Діана Попова назвала офіційну церемонію до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру унікальним кейсом. 

Вона зазначила, що проведена робота не пройшла даремно. Туди приходять дедалі більше й більше людей.

На моїх очах було кілька спроб створити меморіал, музей, після цієї страшної трагедії. Усі вони закінчилися нічим. Але ця робота багатогранна, системна. На жаль, із тих людей, киян, які були на цьому місці та вижили, залишилася лише Раїса Майстренко.

Проте по всій Україні, у 40 містах і селах, великих та малих, досі живі ті, хто вижив під час Голокосту. І ми чекаємо, коли нарешті цей проєкт буде втілений у життя, – розповів член Громадської ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр, глава Всеукраїнської асоціації євреїв – колишніх в’язнів гето та нацистських концтаборів Борис Забарко.

Член Громадської ради, міністр закордонних справ України (20102012 рр, 20132015 рр) Костянтин Грищенко наголосив, що Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр повинен відрізнятися від усіх світових музеїв Голокосту.

– Усі ми маємо можливість відвідати хоча б віртуально інші меморіали. Цей меморіал має бути унікальним, прив’язаним до місця, до історичної доби. З огляду на це я хотів би звернути увагу на історичні дослідження.

Важливо показати, яким було життя єврейської громади до цієї трагедії, у який спосіб воно було знищено, наскільки ці події підштовхнули подальший розвиток єврейського життя й в Україні, і за її межами. Мені здається, це дуже важливий аспект, який потрібно вмонтувати в інші, зокрема й візуальні, проекти, – зазначив Костянтин Грищенко.

Повне відео засідання Наглядової ради можна подивитись на youtube: https://youtu.be/Ya6KzHsnzV0 

Повне відео засідання Громадської ради можна подивитись за посиланням: https://youtu.be/a3uCy1loauA 

Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр це неурядова благодійна організація, покликана вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру та сприяти гуманізації людства шляхом збереження й вивчення історії Голокосту.

З 1941 по 1943 роки нацисти розстріляли в Бабиному Яру в Києві від 70 до 100 тис. людей, убивши майже все єврейське населення міста.

Бабин Яр став символом Голокосту від куль, адже близько 2,5 млн євреїв Східної Європи, із них – 1,5 млн українських євреїв, нацисти не забрали до таборів смерті та газових камер, а розстріляли недалеко від місця проживання.

Читайте
Яким буде Бабин Яр: Меморіальний центр Голокосту презентує об’єкти, які з’являться в урочищі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Екоактивісти повторно облили супом картину Ван Гога у Лондоні
УкраинФорм
2024-09-29T05:25:16Z
Наомі Кемпбелл заборонили керувати благодійністю у Британії
УкраинФорм
2024-09-29T04:04:05Z
Ексчоловік – російський саундпродюсер, брат – зірка російського шоубізу: що відомо про TAYANNA
24tv
2024-09-29T04:03:45Z
«Будапешт. Бомба під незалежність»: нарешті правильні висновки
Детектор М
2024-09-28T20:46:58Z
Покинув театр, щоб захищати Батьківщину: на війні загинув український артист балету в Литві
Фокус
2024-09-28T20:11:39Z
"Мене зрадили не один раз": під час концерту Melovin зізнався, що його мало не знищило
Знай
2024-09-28T17:51:34Z
Катя Осадча показала рідкісні фото з дорослим сином, яких ще не було в мережі
24tv
2024-09-28T17:21:05Z
3 романтичні фільми, які захочеться подивитися з коханою людиною
24tv
2024-09-28T16:42:14Z
Колишній учасник гурту DZIDZIO пояснив, чому негативно ставиться до Олега Винника
Фокус
2024-09-28T16:30:32Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
В МЗС України прокоментували приєднання Швейцарії до китайсько-бразильської "мирної ініціативи"
TSN
2024-09-29T05:28:58Z
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Білорусі: головні новини ночі 29 вересня 2024 року
TSN
2024-09-29T05:18:18Z
В російському Єйську пролунали вибухи, мешканці сумніваються, що це ППО
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T05:18:16Z
Тривожна ніч у РФ: безпілотники атакували сім областей
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T05:00:02Z
Нетаньяху відкрито сказав, що сам віддав наказ про ліквідацію лідера Хезболли і назвав причину
24tv
2024-09-29T04:48:57Z
КНДР грозиться, що Європа на межі ядерної війни – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T04:18:46Z
Насправді нам не потрібна ніяка угода з РФ
GlavRed
2024-09-29T03:36:40Z
Хусити намагались атакувати ракетою аеропорт Ізраїля у момент прибуття Нетаньяху
TSN
2024-09-29T03:09:18Z
Українці можуть безкоштовно вилікувати зуби: стало відомо, на кого розрахована програма
Политека
2024-09-28T19:11:35Z
«Перший у світі» нейрочип на основі графену імплантували онкохворому пацієнту
InternetUA
2024-09-28T19:02:27Z
5 протизапальних напоїв, що ідеальні для осені: вони захистять від застуди
24tv
2024-09-28T17:33:54Z
Якщо мучить безсоння: проста техніка, яка допоможе заснути швидко і міцно
24tv
2024-09-28T17:33:13Z
У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам: пацієнти відмовились від інсуліну
Фокус
2024-09-28T15:51:15Z
Побачили наскрізь: учені зробили шкіру мишей невидимою за допомогою харчового барвника
Фокус
2024-09-28T15:45:27Z
Чому вода у пляшках шкідлива
24tv
2024-09-28T14:57:18Z
Вітряна віспа: які є міфи довкола хвороби та особливості лікування
TSN
2024-09-28T14:51:40Z
Які хвороби серця є підставою для відстрочки від мобілізації: повний перелік
24tv
2024-09-28T14:30:36Z
Втрати росіян у війні перетнули нову психологічну позначку
TSN
2024-09-29T05:18:42Z
Похолодання в Україні: чи вдарять заморозки вже найближчими днями
24tv
2024-09-29T05:03:30Z
Окупанти заявляють про масовану атаку дронами на Ростовську область
24tv
2024-09-29T05:03:08Z
Росія атакувала дронами, у Запоріжжі ворог влучив у житловий будинок: хронологія 949 дня війни
24tv
2024-09-29T04:30:59Z
Два ворожі носії «Калібрів» продовжують бойове чергування у Чорному морі
УкраинФорм
2024-09-29T03:31:49Z
У Запоріжжі лунають вибухи, росіяни атакують місто КАБами
ZN UA
2024-09-29T03:09:47Z
Половину країни залиють дощі: прогноз погоди на 29 вересня
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T03:00:21Z
Сапер, який підірвався на Херсонщині та залишився без кінцівок, уперше встав на протези
УкраинФорм
2024-09-29T02:55:33Z
Окупанти просунулись кількома вулицями у Селидовому – звіт ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T02:45:09Z
У Запоріжжі через масовану атаку змінено рух поїздів
УкраинФорм
2024-09-29T05:25:53Z
Росіяни атакували "Шахедами" Миколаївщину: пошкоджено заклад освіти, спалахнула пожежа
24tv
2024-09-29T05:24:32Z
На Херсонщині минулої доби через російську агресію - четверо загиблих, десятеро поранених
УкраинФорм
2024-09-29T05:22:37Z
Чоловік повірив інтернет-аферистам про "грошову допомогу" і позбувся 22 тисячі гривень
InternetUA
2024-09-29T05:16:25Z
У Запоріжжі внаслідок авіаударів руйнувань зазнали багатоповерховий та шість приватних будинків
УкраинФорм
2024-09-29T05:07:57Z
Росіяни влаштували масовану атаку на Запоріжжя – влучили у багатоповерхівку, є поранені
Комсомольская правда
2024-09-29T04:19:09Z
Волгоградську область Росії атакували дрони: там міг спалахнути склад боєприпасів
24tv
2024-09-29T03:42:27Z
Поліція Гамбурга вилучила 2 тонни кокаїну на €100 мільйонів
УкраинФорм
2024-09-29T03:14:45Z
У Запоріжжі пролунали вибухи
УкраинФорм
2024-09-29T02:37:43Z
Осасуна — Барселона 4:2 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2024-09-29T05:16:25Z
Лiвий Берег — Динамо. Напередодні
Football.ua
2024-09-29T05:02:53Z
УПЛ. Анонс матчiв третього дня 8-го туру
Football.ua
2024-09-29T05:02:32Z
Ексбоксери збірної України здобули перемоги у Винниках
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T04:45:12Z
Слот повідомив, наскільки серйозною є травма Робертсона
Football.ua
2024-09-28T21:37:05Z
Україна – Венесуела: відео онлайн-трансляція чвертьфіналу футзального ЧС-2024
ZN UA
2024-09-28T21:34:45Z
Дженоа — Ювентус 0:3 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-09-28T21:13:18Z
Україна – Венесуела: прогноз букмекерів, де і коли дивитись матч 1/4 фіналу ЧС-2024 з футзалу
ZN UA
2024-09-28T21:10:34Z
Осасуна сенсаційно обіграла Барселону
Football.ua
2024-09-28T21:02:21Z
Міноборони планує порадувати українських солдатів новим спорядженням
Знай
2024-09-29T05:21:42Z
30 вересня — яке церковне свято, чого не слід робити, щоб не стати невдахою
TSN
2024-09-29T05:18:03Z
Комбат ЗСУ розкрив реальну проблему на фронті: "Я про це мовчати не буду"
Политека
2024-09-29T05:16:26Z
Швейцарія заблокувала передачу бронежилетів для ЗСУ, прикриваючись нейтралітетом
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T05:15:00Z
Рахунки оформлені на людину, яка не живе у квартирі: українцям сказали, чи можна отримати субсидію
Знай
2024-09-29T05:06:03Z
День пам'яті трагедії Бабиного Яру 2024: важлива історія страшних подій
24tv
2024-09-29T05:04:24Z
У школу на 12 років: чи впорається реформа середньої освіти України із викликами війни
Комсомольская правда
2024-09-29T05:02:43Z
Найменший актор України: Купив машину та квартиру, а головне – зустрів кохання
Комсомольская правда
2024-09-29T05:02:37Z
Мільйонні збитки: в Україні нажились на закупівлях для військової техніки, подробиці схеми
Политека
2024-09-29T05:01:10Z
В Україні цьогорічний урожай груш виявився недостатнім
Agravery
2024-09-29T05:07:13Z
Статки Цукерберга вперше перевищили $200 мільярдів - Bloomberg
InternetUA
2024-09-29T05:02:55Z
Гетманцев: Після збільшення податків, можливо, доведеться піднімати ПДВ
AgroPortal
2024-09-29T05:00:32Z
Календар городника на жовтень 2024: що робити з останнім врожаєм
Политека
2024-09-29T04:31:23Z
Субсидії на пальне та опалення: що буде враховуватися і як отримати максимальну допомогу
Знай
2024-09-29T04:06:04Z
Ринок відновлюється. Світові продажі ПК почали зростати, але не завдяки ШІ
InternetUA
2024-09-29T04:01:08Z
Українські огірки б'ють рекорди: ціни злетіли на 200%
Хвиля
2024-09-29T03:45:28Z
Пенсії 2025: нові правила та несподівані зміни для переселенців
Хвиля
2024-09-29T03:03:41Z
Бензин, дизель, автогаз: українцям показали актуальні ціни на пальне
Хвиля
2024-09-29T02:06:31Z
Прямо як у бабусі: "Мастер Шеф" Ярославський дав рецепт повітряних вареників з ягодами
Политека
2024-09-29T04:01:39Z
Перша зачіска чоловіка за 20 років вразила людей: що з ним зробив барбер
24tv
2024-09-29T03:24:31Z
Календар городника на тиждень з 30 вересня по 6 жовтня: який врожай ще можна отримати
Политека
2024-09-29T03:23:40Z
Як замаринувати та запекти качку: "Мастер Шеф" Глінська дала правильний рецепт
Политека
2024-09-29T03:01:43Z
Гід покупця: поради щодо вибору кольорової гами штор
Украина Криминальная
2024-09-29T01:28:25Z
Як зберегти врожай часнику на зиму: погріб не потрібен
Политека
2024-09-29T00:04:01Z
День ангела 29 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-28T23:00:00Z
Європейці змінили поведінку у ресторанах: дані дослідження
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T20:30:21Z
Який стіл більший: лише 1% людей з високим рівнем IQ впораються за 8 секунд
24tv
2024-09-28T20:12:28Z
Школярі створюють новий ШІ, щоб допомогти автомобілям вчасно реагувати на тварин
24tv
2024-09-28T14:06:37Z
Японська компанія представила електричний кран у вигляді гігантського скорпіона
24tv
2024-09-28T09:02:11Z
В Україні розпочнуть бронювати пікапи Isuzu D-Max
AutoCentre
2024-09-28T09:01:25Z
Незвичайний 18-річний пікап Chevrolet майже без пробігу виставили на продаж
AutoCentre
2024-09-28T07:09:43Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє
ЗаРулем
2024-09-28T07:03:12Z
Час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають
Знай
2024-09-28T05:51:57Z
Стартує передпродаж Changan Mazda EZ-6
Portaltele
2024-09-28T05:04:29Z
Під час випробувань помітили таємничий електричний позашляховик Audi
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:36:23Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
Серія Redmi Note 14 Pro надходить на світовий ринок з основною камерою на 200 Мп
Portaltele
2024-09-29T05:13:06Z
Перше зображення Huawei Mate 70 Pro показує п’ять задніх камер
Portaltele
2024-09-29T04:13:50Z
Окуляри Apple Vision Pro отримають потужний чип M5 і підтримку ШІ
InternetUA
2024-09-29T03:01:29Z
Наступна функція безпеки WhatsApp виділятиме небезпечні посилання перед натисканням
InternetUA
2024-09-29T02:01:26Z
Соцмережа Х має сплатити понад $5 мільйонів штрафів перед відновленням роботи у Бразилії - суд
УкраинФорм
2024-09-29T01:49:12Z
Швидший ніж звук в 26 разів: повз Землю пронісся небезпечний астероїд
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T01:27:27Z
"Чебурнет" все ближче: росіяни скиглять, що в них відібрали TikTok
24tv
2024-09-28T22:54:07Z
Космічний корабель Crew Dragon вирушив на МКС по астронавтів Boeing Starliner
ZN UA
2024-09-28T20:55:59Z
Південнокорейський водневий дрон тримається в повітрі 14 годин
InternetUA
2024-09-28T20:25:17Z