MY.UAНовини
Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік
Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік

Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік

Плани роботи на 2022 рік, а також звіт про діяльність за 2021-й представив Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр. Вони були презентовані Наглядовій раді Меморіального центру та Громадській раді.

У 2022 році Меморіальний центр відкриє перший музейний простір на території Бабиного Яру – Курган. Об’єкт спроектувала архітектурна студія SUB (Берлін).

– Цей проект буде центральною подією в наступному 2022 році. Ця подія стане завершенням презентації першої музейної черги, першої фази будівництва Меморіального центру. Ми створюємо перший музей, збудований на місці масових розстрілів. Бабин Яр – це один із найважливіших символів Голокосту.

Бабин Яр – це сакральне місце, місце, де ми можемо вивчати різні трагічні аспекти поведінки людини. Місце, де ми можемо уявити, що трапилося колись, можемо зрозуміти, що відбувається зараз і розрізнити, що може статися завтра, – підкреслив художній керівник Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Ілля Хржановський.

Курган відтворить історію трагедії Бабиного Яру за допомогою технології 3D-моделювання, розробленої Центром просторових технологій.

Меморіал Бабин Яр представив плани на 2022 рік / 2 фотографии

Експозиційний простір музею буде зображувати урочище під час перших масових убивств 29–30 вересня 1941 року: ландшафт, довгу процесію людей, які йшли на розстріл; місця вбивств.

Зовні музейний простір нагадуватиме кургани – традиційні для українських степів давні поховання у формі пагорбу із землі й каміння.

Мета Меморіального центру – створити на території Бабиного Яру найбільший меморіальний музейний ансамбль у Європі.

Він включатиме близько десяти музеїв, а також серію артінсталяцій. Слідом за курганом у 2023 році буде зведено Музей історії забуття трагедії Бабиного Яру за часів СРСР. 

Враження від майбутніх проектів висловив голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Натан Щаранський.

– Дуже знаменно те, що першим музеєм буде Курган, оскільки Бабин Яр – це передусім найбільший символ Голокосту, найбільша могила в історії Голокосту, і важливо показати, як цей злочин було здійснено. Те, що другим буде Музей історії забуття, теж дуже символічно, оскільки Бабин Яр – це символ спроб знищити пам’ять про Голокост, – говорить Натан Щаринський.

Натан додає, що дуже важливе питання, чому Радянська влада замість того, щоб зробити Голокост великою подією для підтримки своєї перемоги, раптом вирішила знищити пам’ять.

Якщо в цьому музеї вдасться сказати, як почалася ця радянська політика знищення пам’яті про Голокост (буквально через 2 роки після самого Голокосту), це буде дуже цікаво.

Також серед основних завдань, які ставить Меморіальний центр на 2022 рік, формування цілісного бачення меморіального комплексу та створення генерального плану. 

Генплан – дуже важливий крок. Він визначає модель розвитку на роки, на десятиліття. Ми плануємо організувати конкурс відкритих ідей, що стануть основою генплану. Головна мета розвивати максимально широкий спектр підходів та ідей, як концептуально оформити та структурувати територію Бабиного Яру.

Ми плануємо провести конкурс у більш ніж 150 університетах і серед сотень архітекторів-професіоналів. До складу журі конкурсу ввійдуть члени Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту, а також група зовнішніх консультантів, видатних професіоналів, – розповів куратор Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту Нік Аксель.

Нік Аксель додає, що за підсумками конкурсу вони планують тісно співпрацювати з окремими фахівцями та розвивати їхнє концептуальне бачення території.

Подібний досвід у минулому був для них дуже успішним. Саме в такий спосіб вони будують Курган і Музей історії забуття трагедії Бабиного Яру за часів СРСР. 

У 2022 році Меморіал також ставить за мету посилити академічний напрям, співпрацюючи з цілою низкою українських істориків молодого покоління. Окреме місце займатиме дослідження гендерних аспектів Голокосту. 

Наступного року Меморіальний центр розпочне стратегічне партнерство із французькою організацією Яхад-Ін Унум, яка вже 20 років досліджує раніше не відомі місця розстрілів жертв Голокосту в Східній Європі.

Читайте
80 років потому: стали відомі справжні імена вбивць жертв Бабиного Яру

Спільно з міжнародним незалежним видавництвом De Gruyter (Берлін) Меморіал розпочне видавництво наукового журналу Східноєвропейські дослідження Голокосту. У ньому публікуватимуться теоретичні й унікальні практичні дослідження з теми Голокосту й Другої світової війни. 

У 2021 році Меморіальний центр Голокосту реалізував 36 проектів.

– Перед нами стояла основна стратегічна мета – перетворити Меморіал на стійку інституцію й зміцнити сприйняття фонду в статусі, без якого неможливе ні обговорення, ні реалізація будь-яких ініціатив щодо Голокосту.

За останні два роки нам вдалося створити першу фазу меморіалу (яка складається з духовного простору – символічної синагоги Місце для роздумів, Кристалічної стіни Марини Абрамович, пам’ятника Куренівській трагедії, інсталяції Погляд у минуле) та разом з об’єктами 2020 року створює закінчене висловлювання, – наголосив генеральний директор Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Макс Яковер

Макс Яковер додав, що це лише початок, покладений на території радіусом 300 м. Лише у 2021 році їх об’єкти відвідали майже 240 тис. людей. Бабин Яр – більше не місце забуття.

У 2021 році Меморіальний центр став майданчиком для важливих заходів, дискусій і наукових конференцій, присвячених темі Голокосту.

6 жовтня у партнерстві з державою організували в урочищі офіційну церемонію до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, на якій були присутні президент України Володимир Зеленський, а також президенти Німеччини й Ізраїлю – Франк-Вальтер Штайнмаєр та Іцхак Герцог.

Також з нагоди 80-х роковин трагедії спільно з Міністерством освіти і науки організував Національний урок пам’яті. У ньому взяли участь більш ніж мільйон учнів у 7 тис. українських шкіл.  

Серед основних напрямів 2021 року були наукові й освітні проекти. За підсумками року в онлайн-архіві Меморіального центру вже понад 1,7 млн документів XX століття.

Дослідники центру відновили імена третини жертв Бабиного Яру (28,5 тис. імен). Були встановлені імена більш ніж 160 нацистських солдатів, які розстрілювали євреїв в урочищі. 

Протягом двох останніх років, ми досягли значного прогресу; однак це лише дає краще розуміння того, наскільки довгий шлях ще чекає попереду. Для нас важливо налагодити партнерські відносини з музеями й основними європейськими інституціями, які займаються дослідженням і вшануванням пам’яті про Голокост.

Ми також будемо розвивати партнерство з єврейськими й українськими організаціями та музеями Голокосту, – зазначив член правління Меморіального центру Голокосту Руслан Кавацюк.

Член Наглядової ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Яків Дов Блайх зазначив, що вони бачили зміну парадигми того, як суспільство сприймає проект завдяки тим звершенням, які зробив Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр цього року.

– Ми бачили зміну  Це монументальний проект, який змінить те, як Україна бачить свою історію часів Другої світової війни. Адже багато людей навіть не знають і не розуміють цього, й у них буде можливість це усвідомити, коли сотні тисяч людей матимуть змогу скористатися тими можливостями, які пропонує Меморіальний центр. Це проєкт для всіх людей – не лише для України, а й для всього світу, – каже Яків Дов Блайх.

 Представлені проекти також отримали позитивні відгуки від членів Громадської ради.

– Особливо хочу подякувати за роботу, яку ви провели до 80-річчя вшанування пам’яті трагедії Бабиного Яру. Дуже приємно, що ця робота продовжується. До того ж видно, що поступово, від початку роботи вашої команди й донині, вимальовується не фрагментарне бачення, а загальна концептуальна картина меморіалізації цього сакрального місця.

Будь-який об’єкт, який тут створюється, меморіальний об’єкт – це ще один крок до увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру, – підкреслив член Громадської ради, перший заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр Борис Глазунов

Членкиня Громадської ради, радниця Київського міського голови з питань культури та розвитку культурних проектів Діана Попова назвала офіційну церемонію до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру унікальним кейсом. 

Вона зазначила, що проведена робота не пройшла даремно. Туди приходять дедалі більше й більше людей.

На моїх очах було кілька спроб створити меморіал, музей, після цієї страшної трагедії. Усі вони закінчилися нічим. Але ця робота багатогранна, системна. На жаль, із тих людей, киян, які були на цьому місці та вижили, залишилася лише Раїса Майстренко.

Проте по всій Україні, у 40 містах і селах, великих та малих, досі живі ті, хто вижив під час Голокосту. І ми чекаємо, коли нарешті цей проєкт буде втілений у життя, – розповів член Громадської ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр, глава Всеукраїнської асоціації євреїв – колишніх в’язнів гето та нацистських концтаборів Борис Забарко.

Член Громадської ради, міністр закордонних справ України (20102012 рр, 20132015 рр) Костянтин Грищенко наголосив, що Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр повинен відрізнятися від усіх світових музеїв Голокосту.

– Усі ми маємо можливість відвідати хоча б віртуально інші меморіали. Цей меморіал має бути унікальним, прив’язаним до місця, до історичної доби. З огляду на це я хотів би звернути увагу на історичні дослідження.

Важливо показати, яким було життя єврейської громади до цієї трагедії, у який спосіб воно було знищено, наскільки ці події підштовхнули подальший розвиток єврейського життя й в Україні, і за її межами. Мені здається, це дуже важливий аспект, який потрібно вмонтувати в інші, зокрема й візуальні, проекти, – зазначив Костянтин Грищенко.

Повне відео засідання Наглядової ради можна подивитись на youtube: https://youtu.be/Ya6KzHsnzV0 

Повне відео засідання Громадської ради можна подивитись за посиланням: https://youtu.be/a3uCy1loauA 

Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр це неурядова благодійна організація, покликана вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру та сприяти гуманізації людства шляхом збереження й вивчення історії Голокосту.

З 1941 по 1943 роки нацисти розстріляли в Бабиному Яру в Києві від 70 до 100 тис. людей, убивши майже все єврейське населення міста.

Бабин Яр став символом Голокосту від куль, адже близько 2,5 млн євреїв Східної Європи, із них – 1,5 млн українських євреїв, нацисти не забрали до таборів смерті та газових камер, а розстріляли недалеко від місця проживання.

Читайте
Яким буде Бабин Яр: Меморіальний центр Голокосту презентує об’єкти, які з’являться в урочищі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коли зійде Благодатний вогонь у 2025 році: дата і значення події
Факти ICTV
2025-04-19T08:42:01Z
Як вітатися на Великдень: запам'ятайте, що слід казати і як відповідати
24tv
2025-04-19T08:39:08Z
Не викидай: що робити зі свяченою сіллю після Великодня
24tv
2025-04-19T08:33:14Z
Не "добрий день". Як правильно вітатися українською у Великдень
Telegraf
2025-04-19T08:33:04Z
11 років слідство шукає вбивцю мітингувальника, який став Героєм України посмертно
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:06:34Z
Виливати чи не виливати: що робити з торішньою свяченою водою
24tv
2025-04-19T08:03:31Z
Переможцем World Press Photo 2025 став знімок палестинської фотожурналістки
Детектор М
2025-04-19T08:01:23Z
"Розбили серце": хазяйка квартири показала, що залишили після себе 3 орендарі
Фокус
2025-04-19T08:00:42Z
Великодні традиції з різних країн світу: цікаві факти, які ви могли не знати
24tv
2025-04-19T07:51:23Z
Буря емоцій: вирази обличчя Мелоні на зустрічі з Трампом завірусились у мережі
24tv
2025-04-19T08:48:05Z
Кандидат у президенти Польщі Браун удерся до лікарні та погрожував лікарці арештом через аборт
24tv
2025-04-19T08:45:58Z
СБУ закликала українців дотримуватися заходів безпеки під час Великодня
Детектор М
2025-04-19T08:43:41Z
Україна підтримує 90% мирного плану Трампа, але Росія гальмує переговори
Vlasti
2025-04-19T08:24:55Z
Трамп і Стармер поговорили про мирне врегулювання в Україні
Европейская правда
2025-04-19T08:18:18Z
Вихід США з переговорів щодо закінчення війни зруйнує надії на мир в Україні, – Reuters
24tv
2025-04-19T08:12:49Z
Армія РФ уночі завдала авіаудару по Купʼянську, п'ятеро поранених
УкраинФорм
2025-04-19T08:12:36Z
Переговори в Лондоні наступного тижня – останній шанс для угоди про мир в Україні
Vlasti
2025-04-19T08:06:58Z
Ізраїль не виключає обмежену атаку на ядерні об'єкти Ірану
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:06:31Z
Чи буде на Великдень тепло і дощі, коли знову похолодає: інтерв'ю про погоду в Україні
24tv
2025-04-19T08:03:19Z
У Херсоні помер хлопець, поранений унаслідок обстрілу 17 квітня
УкраинФорм
2025-04-19T07:58:48Z
Атака по Одеській області: пожежі у фермерських господарствах гасили до ранку
Факти ICTV
2025-04-19T07:48:07Z
Штурм за штурмом: РФ планує знищити місто, яке ЗСУ тримають вже три роки
GlavRed
2025-04-19T07:33:06Z
У Литві зафіксували температурний рекорд квітня: повітря прогрілося до 29 градусів
Европейская правда
2025-04-19T07:16:29Z
Родини старших офіцерів Чорноморського флоту РФ залишили Севастополь – «Атеш»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:03:13Z
Пенсія у Харкові: "Укрпошта" зробила важливу заяву про зміни у виплатах
Политека
2025-04-19T07:00:01Z
На фронті за добу - 162 зіткнення, Покровський напрямок найгарячіший
УкраинФорм
2025-04-19T06:48:29Z
У Львові на Сихові зупинилися трамваї. Як доїхати іншим транспортом
Telegraf
2025-04-19T06:42:16Z
Хорватія на Євробаченні 2025: хто такий Марко Бошняк та про що він співатиме в Базелі
Факти ICTV
2025-04-19T08:37:36Z
6 зачісок, які повернуться в моду у 2025 році: їх полюблять всі
24tv
2025-04-19T08:21:12Z
Путініста Боярського госпіталізували після падіння з триметрової висоти
24tv
2025-04-19T08:15:03Z
В Україні влітку пройде фестиваль мистецтва кіно для дітей «Чілдрен Кінофест»
УкраинФорм
2025-04-19T07:33:45Z
Рецензія на фільм «Сплячі пси» / Sleeping Dogs
ITC
2025-04-19T07:19:35Z
Соліст Coldplay заспівав для росіянина і заявив, що гурт зіграє в Росії, коли Путін скаже "так"
24tv
2025-04-19T07:12:28Z
Про що "Чорне дзеркало" 7-й сезон: наш мозок вкрали корпорації та маніяки
Фокус
2025-04-19T06:51:25Z
Вампірський блюз на старому американському півдні: рецензія на фільм "Грішники"
Фокус
2025-04-19T06:00:42Z
Топ 5 детективних серіалів з високими рейтингами, які захоплять з першої серії
Фокус
2025-04-19T06:00:16Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T05:55:13Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
Три рецепти паски в хлібопічці: як легко приготувати великодню випічку
TSN
2025-04-19T02:24:54Z
Біополе, характер і стрес: що кажуть зморшки на обличчі про ваш стан
TSN
2025-04-19T02:24:05Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T08:31:16Z
У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей
УкраинФорм
2025-04-19T08:07:04Z
На Сумщині рятувальники ліквідували пожежі, спричинені російським ударами
УкраинФорм
2025-04-19T07:42:48Z
Пʼятеро людей постраждали внаслідок чергової атаки ворога по Купʼянську
Мій Харків
2025-04-19T07:36:47Z
На Вінниччині бійка закінчилась вибухом: двоє чоловіків постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:10:12Z
Викрито громадянина рф, який здавав ворогу дані про оборонні об’єкти у Києві
InternetUA
2025-04-19T06:49:51Z
Катування неповнолітнього «на камеру» – на Київщині трьом чоловікам повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-19T06:48:45Z
На Харківщині за добу семеро людей постраждали внаслідок обстрілів
УкраинФорм
2025-04-19T06:45:49Z
В Тернополі у вчиненні сексуальних злочинів підозрюють 20-річного іноземця
Украина Криминальная
2025-04-19T06:30:48Z
Де 3 відмінності між котами: лише найрозумніші знайдуть розгадку за 29 секунд
GlavRed
2025-04-19T08:31:29Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Ракам - задоволення, Левам - перемога, Дівам - свято
GlavRed
2025-04-19T08:27:44Z
Китайський гороскоп на завтра 20 квітня: Тиграм - стрес, Півням - конфлікти
GlavRed
2025-04-19T08:27:10Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 19 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-19T07:15:52Z
Аромат успіху: як Molton Brown підкорює світ, залишаючись вірним своїм цінностям
Фокус
2025-04-19T07:00:32Z
Чому тюльпани не цвітуть: п’ять поширених причин і що з ними робити
24tv
2025-04-19T06:39:55Z
Куди поїхати на велосипеді під Львовом: 5 цікавих маршрутів
24tv
2025-04-19T06:12:57Z
2 знаки зодіаку, які в травні 2025 будуть багато плакати
24tv
2025-04-19T06:09:57Z
Швидко застигне і не липнутиме: як приготувати просту, але ефектну глазур для пасок
Telegraf
2025-04-19T05:12:42Z
Великдень-2025: за святковий стіл українцям доведеться викласти 1660 грн
Фокус
2025-04-19T08:42:46Z
Підвищення тарифів на газ у Харкові: що буде з цінами в травні після постанови уряду
Политека
2025-04-19T08:31:36Z
Євросоюз виробляє понад мільйон тонн продукції аквакультури
AgroPortal
2025-04-19T08:30:35Z
Німецька залізниця хоче отримати 150 мільярдів євро на модернізацію
Европейская правда
2025-04-19T08:28:23Z
Стане доступним для всіх: в Україні різко "впала" ціна на популярний овоч
GlavRed
2025-04-19T08:27:05Z
Курс долара та євро на Великдень: прогноз для готівкового ринку України
Хвиля
2025-04-19T08:15:37Z
Чи буде індексація пенсій військових у 2025 році
24tv
2025-04-19T08:15:26Z
Перший рибний аукціон для ЗСУ: перемогли товстолоб, короп і форель з України
Agravery
2025-04-19T08:07:32Z
Через "вірусний" дубайський шоколад у світі виник дефіцит фісташок
Комсомольская правда
2025-04-19T08:04:16Z
Мирон Нетребка з Дніпра став чемпіоном світу з шахів
Комсомольская правда
2025-04-19T08:46:31Z
Слот: Ми граємо у лізі, в якій сьома команда перемагає ПСЖ
Football.ua
2025-04-19T08:37:11Z
Ярмоленко забив розкішний гол у київському дербі та повторив рекорд Реброва: ефектне відео
24tv
2025-04-19T08:12:35Z
ФА підтвердила зміну футбольного громадянства Грінвуда
Football.ua
2025-04-19T08:10:46Z
Мілан спробує придбати Кіна, якщо команду очолить Аллегрі – ЗМІ
Football.ua
2025-04-19T07:52:45Z
58-річний легендарний Майк Тайсон зазіхнув на перехід у реслінг
24tv
2025-04-19T07:51:04Z
Команда Усика жартома назвала наступного суперника Дюбуа
24tv
2025-04-19T07:48:20Z
Мессі назвав найперспективніших молодих футболістів світу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:48:05Z
Максимов: Поспілкуємось із керівництвом Ворскли, і ухвалю рішення
Football.ua
2025-04-19T07:36:41Z
Виконання "Плакучої гітари" розчулило користувачів у TikTok: відео стало вірусним
24tv
2025-04-19T08:39:54Z
Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:33:41Z
Учені знайшли спосіб "воскресити" старіючі батареї та збільшити їхній термін служби у 2 рази
Фокус
2025-04-19T08:30:58Z
Мільйони власників iPhone мають негайно оновити смартфони: що їм загрожує
Фокус
2025-04-19T08:30:23Z
iPhone може більше. 5 прихованих налаштувань, які захистять вашу приватність і дані
InternetUA
2025-04-19T08:25:48Z
Унікальні, як сніжинки: вчені виявили, що двох однакових льодовиків не існує
24tv
2025-04-19T08:06:19Z
Штучний інтелект захоплює соцмережі: як наші слова можуть бути використані проти нас
Фокус
2025-04-19T07:12:07Z
Що буде, якщо назавжди втратити доступ до Google-акаунту: ризики, про які ви не здогадувалися
InternetUA
2025-04-19T07:10:56Z
Після скандалу з Cambridge Analytica Facebook задумався про підписку без реклами
InternetUA
2025-04-19T06:46:40Z
Subaru показала подушку безпеки для велосипедистів
AutoCentre
2025-04-19T07:13:55Z
Ціна здивує всіх: скільки коштує найдорожча машина у світі
24tv
2025-04-19T05:12:47Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z