MY.UAНовости
Вільне, але дуже віддане медіа. Як Прямий канал реагував на підозру Порошенку
Вільне, але дуже віддане медіа. Як Прямий канал реагував на підозру Порошенку

Вільне, але дуже віддане медіа. Як Прямий канал реагував на підозру Порошенку

Всебічне вихваляння «колишнього» власника, особисті образи Зеленського та високий градус студійної напруги.

Повідомлення про підозру у державній зраді колишньому президенту України Петру Порошенку стало для телеканалу Прямий головною подією року, що минає. Хоча лідер «Європейської солідарності» кілька тижнів тому продав канал медіахолдингу «Вільні медіа» та навіть отримав заборону на втручання у його редполітику, інформаційна картина на Прямому не змінилася.

Там і далі вихваляють Петра Порошенка як найбільш демократичного з-поміж лідерів України та всіляко критикують Володимира Зеленського та членів його команди. Ну, а повідомлення про підозру розпалило пристрасть у серцях працівників Прямого з новою силою.   

Політичні соратники б’ють на сполох

Від моменту, коли Державне бюро розслідувань оголосило Петру Порошенку про підозру у державній зраді та «сприянні діяльності терористичних організацій», в ефірі Прямого панує трагічний настрій. Як працівники, так і левова частка гостей провадять єдиний наратив: оскаженілий від безкарності Зеленський, як уміє, душить лідера демократичної опозиції. Але той, як і годиться носію європейських цінностей, не планує здаватися і продовжує боротьбу за Україну.

Заяви про тиск влади на Петра Порошенка на Прямому робили буквально всі, хто зміг дійти до ефіру Прямого в добу передноворічних відпусток. Не встигли Порошенкові повідомити про підозру, як соратник п’ятого президента Олександр Турчинов, який виконував обов’язки глави держави до його обрання, на брифінгу 20 грудня в ефірі Прямого сказав: «Зеленський та його команда […] скеровують усі сили на боротьбу […] із лідером української опозиції […] — Петром Порошенком». Мовляв, із першого дня на посаді Зеленський розпочав «системну боротьбу із п’ятим президентом», бо за його вказівками «сфабриковані сотні кримінальних справ проти Петра Порошенка». Ось і нинішня справа, певен Турчинов, виявиться «фєйком».

Не стримувався і співголова фракції «ЄС» у парламенті Артур Герасимов. За його словами, розміщеними на ютубканалі Прямого окремим відео, Зеленський підступно завдав удару саме тоді, коли п’ятий президент «у різних столицях світу працює над зміцненням міжнародної коаліції на підтримку України». Це — «комплекс його власної політичної меншовартості та типовий приступ політичної параної, на яку нікчему Зеленського провокує сама згадка про свого успішного попередника». Але ж саме Зеленський, певен нардеп, «чотири рази ухилявся від повістки, коли син Порошенка служив в армії» та «давав корпоратив сепарам у Горлівці» (з якою і самого Герасимова пов’язують деякі персони).

Згодом схожі за змістом заяви оприлюднили нардепи від «ЄС» Володимир Ар’єв («це — чистий кремлівський сценарій», «Кремль відкорковує шампанське»), Ростислав Павленко («шлях капітуляції») та решта парламентарів від партії Порошенка. Серед представників інших політичних партій у нищівній критиці чинної влади були помічені представники «Голосу» Кіра Рудик, Роман Костенко та Інна Совсун, які і до того були завсідниками етерів Прямого. Всі ці заяви були зроблені в етерах проєктів, присвячених повідомленню про підозру Петру Порошенку, однак, продубльовані окремими відео з гучними заголовками та колажами, які так чи інакше висміюють постать Зеленського. 

Як виглядала інформаційна картина 20 грудня за версією Прямого

 

Зірковий час для політкоментаторів

Тема зачепила за живе не тільки його однопартійців, які в етері Прямого вправлялися в образах на адресу влади та вихвалянні Порошенка. Багато говорили і політичні коментатори різного штибу. Як безпосередні учасники справи на кшталт адвокатів Порошенка Ігоря Голованя («гірше, ніж юридичний треш») та Іллі Новикова, так і опосередковані: колишній генпрокурор Віталій Ярема, нардепи восьмого скликання Ігор Лапін (підозру підписав «раб Офісу президента»), Сергій Висоцький, Тетяна Чорновол («цю справу зліпив радник Єрмака Татаров»), ексзаступник міністра тимчасово окупованих територій Георгій Тука. Останній укупі з підозрою Порошенку згадав і аналогічні звинувачення у бік Медведчука, наголосивши, що головна мета обох процесів — «вибити цих двох з політичного процесу».

Заяви одну гучніше іншої робили і Тарас Чорновіл («це — пустишка»), і наближений до «ЄС» політтехнолог Віктор Уколов («у Зеленського — психологія бариги»), і політкоментатор Валерій Димов («народ побачить, хто правий»), і колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов. Останній, до слова, не заперечує, що Віктор Медведчук учинив державну зраду. А от «в случае с Порошенко этого уж точно быть не может». 

Порошенко не здасться!

Не забували на «незалежному» від Порошенка Прямому надавати слово і самому лідеру «Євросолідарності». В етері оперативно з’являлися всі новини, пов’язані з діями п’ятого президента. Ось, наприклад, 21 грудня на офіційній сторінці у фейсбуці з’являється відеовідповідь Порошенка Зеленському, яка доволі швидко, без купюр, публікується і на ютубканалі Прямого.

Є тут і про «дипломатичне турне», у яке лідер «ЄС» вирушив паралельно із оголошенням йому підозри, і про «стурбованість міжнародних партнерів» через «переслідування опозиції». Щоправда, у цьому відео, наприклад, цитується допис у твіттері амбасадорки Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонс, яка закликала українську владу «розглянути справу незалежно, неупереджено та професійно». Ви теж не бачите тут озвучених закадровим голосом слів про «стурбованість» і «переслідування»?

Подали й виступ Петра Порошенка на «міжнародній конференції у Польщі». Але чи не найбільш епічним відео можна вважати викладений 23 грудня відеоролик під заголовком «Підсумки робочого візиту Петра Порошенка до Польщі». По-перше, прізвище лідера «ЄС» тут написане великими літерами, по-друге, до відео додані лише хештеги #Прямий і #Порошенко. А як же Польща, дипломатія, міжнародний імідж України? У самому ж відео Петро та Марина Порошенки стоять просто посеред вулиці і розповідають про результати поїздки у єдиний, помітний у кадрі, мікрофон. Звісно ж, Прямого. Чому коментарі щодо важливого етапу «дипломатичного турне» не записували представники бодай якихось інших українських чи польських медіа, залишається незрозумілим. Та і запис поважних політиків просто посеред засніженої вулиці не виглядає добре спланованим підходом до преси. 

Крім тотального підігрування критичним до чинної влади гостям, ведучі та інші працівники телеканалу роблять усе, щоб донести глядачеві: Зеленський тисне на свого більш успішного попередника, поки той намагається врятувати Україну від занепаду. Наприклад, через «гумористичні» відео на кшталт цього, під промовистою назвою «СЕНСАЦІЙНЕ ВИКРИТТЯ! Ось про що НАСПРАВДІ постійно думає Зеленський / ВІДЕОДОКАЗ». Здогадатися, що саме, не важко: звісно ж, чинний президент тільки і думає, що про свого попередника.

Дійсно, та й таке

 «Аналітикою» справи про підозру порадували глядача і автори рубрики «Порохівниця» (назва промовиста). На їхній погляд, цю «писанину» можна і не читати, достатньо подивитись, хто її підписав (не генпрокурорка Ірина Венедиктова, як мало би бути, а лише один із її заступників Олексій Симоненко). Використання ж слів типу «бубочка» для характеристики Володимира Зеленського прозоро натякає на упередженість авторів сюжету до чинної влади. «Сценарій цієї вистави на Банковій прописали кілька місяців тому», — безапеляційно заявляють автори відео. 

Чи є життя без Порошенка?

У тому, що медіа захищає інтереси свого власника (хай і неофіційного), на перший погляд немає нічого дивного для українських медійних реалій. Ми вже писали про фанатичну відданість колективу Прямого Порошенкові та не менш фанатичну ненависть, що її матеріали телеканалу продукують щодо чинного президента. Про те, що продукція телеканалу далека від журналістських стандартів, регулярно згадуємо і у численних моніторингах «Детектора медіа».

Та зміна власника телеканалу (хай навіть до холдингу «Вільні медіа» входять найближчі соратники Петра Порошенка) та заяви нових бенефіціарів про невтручання п’ятого президента у редакційну політику ЗМІ могли дати каналові бодай який шанс на роботу за стандартами. Наприклад, у цьому випадку це означає неупереджене висвітлення ситуації з повним поданням позиції влади, без такої кількості знущань, нищівних оцінок та узагальнень щодо влади та особисто Зеленського, надання слова представникам прокуратури,  донесення до аудиторії змісту звинувачень на адресу Порошенка. А також висвітлення хоча б іще якихось подій в Україні, окрім підозри Порошенкові. Втім, дива не сталося. Тема підозри тотально домінувала в етері Прямого, починаючи з 20 грудня, і трохи розбавилася іншими тільки 23-го, коли річну пресконференцію давав президент Росії Володимир Путін. Звісно, на каналі можуть пояснити недостатню представленість позиції прокуратури та опонентів Порошенка тим, що ті, мовляв, на ефіри не ходять. Але професійні стандарти в таких випадках вимагають подавати їхню позицію — змістовно, без перекручень і власних оцінок — із інших джерел. На «вільному» каналі Порошенка є лише одна позиція — й це може відвернути від Прямого  навіть тих глядачів, які, наприклад, й симпатизують «Європейській солідарності», але цікавляться новиною та експертною дискусією, а не пропагандою і цілоденним биттям на сполох.

Теги по теме
Петро Порошенко
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
В Ізраїлі від атак Ірану загинули щонайменше троє людей, постраждали близько 80 - ЗМІ
УкраинФорм
2025-06-14T07:15:46Z
ISW оцінив, як ескалація на Близькому Сході може допомогти Росії у війні проти України
24tv
2025-06-14T07:15:28Z
У КНДР з другої спроби спустили есмінець на воду
1News
2025-06-14T07:12:41Z
Литва готує евакуацію своїх громадян з Ізраїлю
Европейская правда
2025-06-14T07:12:14Z
Україні пророкують страшну катастрофу: вся справа у мобілізації
Знай
2025-06-14T07:06:43Z
Щонайменше 5 хвиль атак: Іран цілу ніч обстрілював Ізраїль ракетами
24tv
2025-06-14T07:03:50Z
Європа симулює єдність і майже дозріла до санкцій проти Орбана та Фіцо - Горбач
GlavRed
2025-06-14T07:03:25Z
Фон дер Ляєн говорила з президентом Ізраїлю про загострення на Близькому Сході
Европейская правда
2025-06-14T06:51:34Z
НАТО робить недостатньо, аби підготуватися до симетричної війни з рівносильним противником — адмірал Вандьє
ZN UA
2025-06-14T06:51:14Z
Військовий заявив про побиття та знущання у бригаді ЗСУ. Що каже командування
Telegraf
2025-06-14T07:15:26Z
Кінець чергам і "папірцям": як у Міноборони планують змінити ВЛК для цивільних і військових
24tv
2025-06-14T07:00:54Z
Якщо ефір – етер, то зефір – зетер? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-06-14T07:00:07Z
Ухваліть законопроєкт 5488 і закон про цивільне партнерство
Детектор М
2025-06-14T06:48:04Z
У небі над Польщею британські винищувачі перехопили літак РФ
Комсомольская правда
2025-06-14T06:33:21Z
Українцям надійдуть платіжки з донарахуваннями: за що прийдеться переплатити
24tv
2025-06-14T06:27:29Z
Бекхем отримав лицарське звання від королівської родини
Football.ua
2025-06-14T06:24:07Z
Вступ до магістратури і аспірантури: УЦОЯО підсумок основного періоду реєстрації
ZN UA
2025-06-14T06:21:19Z
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Запоріжжі: куди звертатися по допомогу
Политека
2025-06-14T06:00:24Z
Аромат жінки: як користуватися парфумами згідно з етикетом
GlavRed
2025-06-14T07:15:32Z
Врятувати врожай буряка допоможуть кілька секретів
Telegraf
2025-06-14T06:45:24Z
7 речей, які ніколи не варто купувати для свого першого будинку
24tv
2025-06-14T06:33:22Z
Позбудетеся мишей в оселі назавжди: методи, від яких вони будуть тікати самі
24tv
2025-06-14T06:33:15Z
Ці голубці вийдуть такими ж ситними, як традиційні: рецепт смачної страви з кабачків
Telegraf
2025-06-14T06:15:32Z
Влітку – у Берегове: закарпатський Лувр, гарячі джерела та старовинні виноробні і горбатий міст
Комсомольская правда
2025-06-14T05:04:34Z
Де 3 відмінності між єдинорогами: тільки найуважніші розгадають загадку за 8 секунд
GlavRed
2025-06-14T04:27:16Z
Парфуми для неї: як вибрати аромат, щоб вразити жінку вишуканим подарунком
24tv
2025-06-14T03:36:04Z
Гороскоп на завтра 15 червня: Левам - гурманство, Стрільцям - несподіваний гість
GlavRed
2025-06-14T03:27:54Z
На фронті за добу зафіксували 225 боєзіткнень, найгарячіший - Покровський напрямок
УкраинФорм
2025-06-14T07:15:54Z
У ці місяці українцям буде не весело. Що їх чекатиме
Telegraf
2025-06-14T07:12:42Z
Внаслідок атаки Росії у Запоріжжі зруйновано склад з гуманітарною допомогою
24tv
2025-06-14T07:09:31Z
У Запоріжжі унаслідок російської атаки було знищено склад з гуманітаркою – Радіо Свобода
Лига
2025-06-14T07:09:08Z
Аномальний холод, дощі, грози та град: якою буде погода найближчими днями
24tv
2025-06-14T07:03:58Z
Ціна війни: втрати Києва та допомога постраждалим
ZN UA
2025-06-14T07:03:03Z
У Києві проходить Марш Рівності. Що відбувається у центрі столиці
Telegraf
2025-06-14T07:00:34Z
В Україну прийшло потепління після дощів з грозами: яка буде погода на вихідних
Фокус
2025-06-14T07:00:24Z
У річці Случ на Житомирщині загинуло 28 тонн риби
Украина Криминальная
2025-06-14T06:51:08Z
У родині вагітної Ріанни сталося горе
TSN
2025-06-01T16:21:48Z
Рецензія на фільм «Небезпечна тварина» / Dangerous Animals
ITC
2025-06-14T07:04:05Z
Зачіски з 70-х знову у моді: вони личать всім
24tv
2025-06-14T07:03:41Z
Після важкої хвороби: путініст Філіп Кіркоров покинув РФ, всі деталі
Фокус
2025-06-14T06:51:35Z
SLAVIA вперше стала мамою та розсекретила стать малюка
24tv
2025-06-14T06:42:20Z
Від дитячого садка до сцени Євробачення: яким був шлях alyona alyona до популярності
24tv
2025-06-14T04:06:20Z
Сердючка викликала хвилю критики через пісні російською на концерті у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-06-14T03:36:41Z
Український шекспірівський фестиваль почнеться з акції «Будь голосом полонених»
УкраинФорм
2025-06-14T00:33:42Z
На екрани виходить екранізація роману Куркова – драма «Сірі бджоли»
ZN UA
2025-06-13T23:16:44Z
Епідемія схуднення: як новий препарат убиває ресторанний бізнес
Фокус
2025-06-14T07:00:43Z
Виклику не уникнути: 3 знаки зодіаку, які цього місяця відчуватимуть апатію
24tv
2025-06-14T06:15:57Z
Курка чи лосось: який білок кращий для дієтичного раціону
24tv
2025-06-14T06:15:25Z
Червоне листя на яблуні чи сливі: перевірте, чого бракує ґрунту
Gazeta UA
2025-06-14T00:00:09Z
Медичні послуги для ветеранів: які можна отримати безкоштовно
ZN UA
2025-06-13T22:24:49Z
Кому зі знаків зодіаку варто більше відпочивати під час магнітних бур
24tv
2025-06-13T18:18:30Z
Дітей без щеплень не пустять до шкіл і садочків: Кабмін запропонував законопроєкт
Telegraf
2025-06-13T17:33:58Z
Які продукти додати до раціону, якщо хочете старіти без хвороб
24tv
2025-06-13T17:12:19Z
Новий штам COVID поширюється серед людей: які симптоми
Фокус
2025-06-13T14:58:40Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 14 червня
Мій Харків
2025-06-14T07:10:58Z
ЦПД: у Самарській області Росії атакований завод, що забезпечує каталізаторами НПЗ
УкраинФорм
2025-06-14T07:03:16Z
У Тайвані капітана китайського судна ув’язнили за пошкодження підводного кабелю
InternetUA
2025-06-14T06:58:59Z
Дронова атака на Запоріжжя: кількість поранених зросла до трьох
УкраинФорм
2025-06-14T06:45:01Z
В Дніпрі затримано правоохоронців, причетних до незаконного видалення інформації про ухилянтів
Известия Киев
2025-06-14T06:33:37Z
У Києві загинув мобілізований: він вистрибнув із авто ТЦК на ходу
Gazeta UA
2025-06-14T06:27:55Z
Після ударів зріс попит на протигази: дрони влучили у дві "жирні" цілі в РФ
GlavRed
2025-06-14T06:27:11Z
У Ставропольському краї атакований завод з виробництва аміаку та селітри для вибухівки та снарядів - ЦПД
УкраинФорм
2025-06-14T06:21:11Z
Магнітна буря все ж таки збільшила свою силу до 7 балів. Якою вона вируватиме в ці дні
Telegraf
2025-06-14T06:12:18Z
Lunaz презентував електричний Rolls-Royce Phantom V
AutoCentre
2025-06-14T07:15:43Z
Скандал у Формулі-1: ФІА відсторонила стюарда за різку критику пілотів
24tv
2025-06-14T06:33:45Z
Які найпопулярніші вживані електромобілі серед українців
24tv
2025-06-14T05:06:42Z
Не просто бруд чи пил: чому на нових автомобільних шинах є білий наліт
GlavRed
2025-06-14T03:27:57Z
Тесла збила манекен дитини у режимі повного автономного водіння, але причина не в технології
Топ Жир
2025-06-14T01:15:31Z
Найшвидший Golf GTI від Volkswagen все одно поступається Civic Type R на Нюрбургринзі
Топ Жир
2025-06-14T00:30:22Z
Майбутнє Maserati залежить від підтримки Alfa Romeo
Топ Жир
2025-06-13T23:15:39Z
Нова Ferrari настільки ексклюзивна, що її можуть придбати лише професійні гонщики
Топ Жир
2025-06-13T22:15:24Z
Новий позов стверджує, що заміна олії не вирішить проблем з двигунами V8 у General Motors
Топ Жир
2025-06-13T21:45:52Z
Титанова залежність: чому ЄС та США мовчать про санкції на поставки сировини до та з Росії
ZN UA
2025-06-14T07:15:40Z
Новий графік поїздів в Одесі: в "Укрзалізниці" оголосили про зміни
Политека
2025-06-14T07:00:04Z
Країни ЄС інвестують близько €241 мільярда в атомну енергетику до 2050 року - прогноз Єврокомісії
УкраинФорм
2025-06-14T06:54:07Z
Титан для Росії: сировину для виробництва зброї РФ активно купую в Європі та США
ZN UA
2025-06-14T06:19:51Z
Економічний експерт оцінив, чи зможе Європа допомагати Україні замість США: Гроші є, але не для вас
Политека
2025-06-14T06:12:58Z
Інфляція в Україні: які перспективи?
ГЛАВКОМ NET
2025-06-14T06:12:51Z
Беруть далеко не всі: які зношені купюри можна обміняти в банку
24tv
2025-06-14T06:03:47Z
Мінстратегпром: українські оборонні технології стають привабливими для міжнародних партнерів
Хвиля
2025-06-14T06:00:38Z
Кукурудза та олійні потраплятимуть на ринок ЄС поза квотами
AgroPortal
2025-06-14T06:00:13Z
Україна увійшла до топ-3 лідерів Ліги націй з волейболу
Комсомольская правда
2025-06-14T07:12:17Z
Фенербахче хоче підписати Вокера — журналіст
Football.ua
2025-06-14T07:00:43Z
Рибка завершив професійну кар’єру
Football.ua
2025-06-14T06:45:51Z
Гвардіола: За такий сезон, мене б вже давно звільнили в Реалі або Барселоні
Football.ua
2025-06-14T06:28:33Z
Збірна України зіграє з волейболістами Бразилії у Лізі націй-2025
УкраинФорм
2025-06-14T06:18:58Z
Еліна Світоліна не виступить на турнірі WTA в Берліні наступного тижня
УкраинФорм
2025-06-14T06:09:02Z
Аталанта відмовилась від першої пропозиції Наполі щодо Лукмана
Football.ua
2025-06-14T06:06:15Z
Удінезе прагне оновити контракт захисника вже за пів року після підписання
Football.ua
2025-06-14T05:51:48Z
Усик попросив у Вайта контракт з UFC: відеозвернення чемпіона
24tv
2025-06-14T05:36:36Z
Фахівець розповів, чому смартфони зазвичай розряджаються швидше, ніж обіцяють виробники
InternetUA
2025-06-14T07:10:52Z
Чоловік був шокований першими словами доньки: його реакція змусила "заплакати" інтернет
Фокус
2025-06-14T07:06:15Z
Запити багатьох людей до ШІ потрапили у відкритий доступ: у чому була їхня помилка
InternetUA
2025-06-14T06:43:26Z
Ревізія акаунту Google — як очистити сховище та заощадити
InternetUA
2025-06-14T06:12:55Z
Як швидко звільнити пам’ять на смартфоні: 4 прості прийоми без втрати важливих даних
InternetUA
2025-06-14T05:31:51Z
Шахраї атакують українців, які продають старі речі: як працює улюблена схема обману
InternetUA
2025-06-14T05:28:19Z
Вчені дали відповідь, чому Земля у 2023 році тремтіла протягом 9 днів
Portaltele
2025-06-14T05:01:37Z
Фахівець розповів, чому у флагманських смартфонів більше немає слота для карт пам’яті
InternetUA
2025-06-14T05:01:35Z
Названо функції iOS 26, які будуть доступні лише на нових iPhone
InternetUA
2025-06-14T04:01:54Z