Член штабу опозиційного руху "Демократичний Вибір Казахстану" Заманбек Тлеулієв, який у Києві висвітлює події у Казахстані, заявив, що його на нього напали працівники СБУ. Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова Фонду "Відкритий діалог" Людмила Козловська, передає "5 канал".
Він записав відео, де показав вибиті зуби та невідомих людей з масками на обличчях.
"Ці люди не показують документів, не представляються, прийшли у цивільному", – сказав чоловік.
Пресслужба СБУ у коментарі "Українській правді" зауважила, що силовики були у Заманбека Тлеулієва. Бо перейшли на посилену роботу через провокативні заяви з боку Росії про нібито причетність нашої країни до акцій протестів у Казахстані. І тому вирішили діяти на випередження та завітати до казахських активістів. Додали, що із Заманбеком Тлеулієвим поводилися ввічливо та коректно. Відеозйомці, яку проводили казахи, не перешкоджали. А щоб зафіксувати, що все відбувалося без порушень, на місце викликали Нацполіцію.Після розмови нікого з громадян Казахстану не затримали. Однак з'ясували, що окремі громадяни перебувають в Україні незаконно, тому передали матеріали до міграційної служби.
Як повідомляв 5.UA, у Казахстані вже кілька днів не вщухають масові протести, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз.
Мітинги набрали обертів і тепер громадяни вимагають відставки президента і всього уряду, а також виступили проти корупції у владі. Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв навіть прийняв відставку уряду – але це не заспокоїло протестувальників.
У Алмати та кількох інших регіонах протестувальники взялися штурмувати адміністрації. На вулицях з'явилася військова бронетехніка, в Актау протестувальники захопили вантажівку з військовими.
У середу, 5 січня, у Казахстані повністю відключили провідний інтернет та частково телефонний зв'язок. Мобільний зв'язок та інтернет у країні працює з перебоями вже кілька днів.
Президент Токаєв у терміновому відеозверненні оголосив, що попередній лідер країни Нурсултан Назарбаєв іде з посади довічного голови Ради безпеки. З Казахстану навіть почали тікати чиновники та родичі першого президента.
Нині по всій країні запровадили режим надзвичайного стану.
Надвечір 5 січня президент Токаєв попросив військової допомоги в країн ОДКБ для придушення масових протестів у країні. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про ухвалене рішення направити "миротворчі сили" до Казахстану.
Росія вже відзвітувала, що її десантники почали виконувати бойове завдання на території Казахстану.
А в мережі почала з'являтися інформація про результати антитерористичної операції в Алмати – поліція повідомила про десятки вбитих протестувальників.