MY.UAНовини
«Головний розводняк місяця» вкрав Різдво в Європі. Маніпуляції та фейки про коронавірус в українських медіа 27 грудня 2021 року — 2 січня 2022 року
«Головний розводняк місяця» вкрав Різдво в Європі. Маніпуляції та фейки про коронавірус в українських медіа 27 грудня 2021 року — 2 січня 2022 року

«Головний розводняк місяця» вкрав Різдво в Європі. Маніпуляції та фейки про коронавірус в українських медіа 27 грудня 2021 року — 2 січня 2022 року

«Дельту» й «омікрон» з’єднали в масонський символ, у ПЛР-тесті знайшли «радіацію», Ротшильди запатентували тест від коронавірусу 2015 року, а чернівчанка сім місяців хворіла на коронавірусну хворобу (насправді ні).

Що нового за 27 грудня 2021 року — 2 січня 2022 року:

  • станом на 27 грудня в Україні діагностували 3 мільйони 646 тисяч 988 хворих на коронавірусну хворобу. 94 тисячі 971 людина померла;
  • вакцинували 14 мільйонів 573 тисячі 761 людину першою дозою, 13 мільйонів 393 тисячі 620 людей другою дозою;
  • Всесвітня організація охорони здоров’я розраховує, що до липня 2022 року вакцинують 70% людства;
  • 30 грудня в Україні дозволили бустерну дозу вакцини для людей, старших за 60 років;
  • станом на 1 січня всі області України були в жовтій карантинній зоні;
  • головний санітарний лікар України прогнозує зростання кількості хворих на коронавірусну хворобу у другій половині січня;
  • станом на 3 січня в Україні діагностували 3 мільйони 676 тисяч 342 хворих на коронавірусну хворобу. 96 тисяч 301 людина померла;
  • станом на 3 січня вакцинували першою дозою 14 мільйонів 700 тисяч людей, другою — 13 мільйонів 700 тисяч, додаткову дозу отримали 4159 людей, бустерну дозу — 5 713 людей.

Новорічні свята — не той час, коли в новинах люблять обговорювати сумне. З іншого боку, на Новий рік новинарі підбивають підсумки року, що минув, а коронавірусна епідемія була одним із головних лейтмотивів 2021-го.

«Омікрон украв Різдво» у європейських країнах — загалом так українські канали (Суспільне, СТБ, «Інтер», ICTV) охарактеризували ті обмеження, які запровадили в Європі у зв’язку з поширенням нового штаму коронавірусу. Перший незалежний розповів, що без гучних святкувань залишились мешканці столиці Таїланду; Перший незалежний і ICTV — про збитки авіаційної галузі через зменшення кількості авіарейсів у світі. Проте про можливі обмеження на свята в Україні навіть не йшлося; глядачам навіть не нагадували, що варто тримати дистанцію.

Можливо, українці самі про це згадають і здогадаються, проаналізувавши новини, в яких спалах «омікрону» (та, відповідно, загальне зростання захворюваності на коронавірусну хворобу) в нашій країні прогнозують на січень. Такі прогнози вийшли на «Інтері» та «Україні». Також на «Україні» мольфарка спрогнозувала, що 2022 року вірус «ще не пропаде, але ослабне». «Довіряти чи не довіряти мольфарам, віщунам, астрологам, таролагам та нумерологам — справа особисто кожного. Але єдине, у що необхідно вірити, то це у добро», — сказала на це авторка сюжету. Не раз у теленовинах говорили, що від нового штаму людство врятує бустерна доза вакцини.

Суспільне повідомило, що з 2022 року в Україні розфасовуватимуть китайську вакцину Coronavac. Про трагедію в косівській лікарні, де через поминальну свічку вибухнув кисневий балон у палаті з хворими на коронавірусну хворобу, розповіли «UA: Перший», ICTV та СТБ.

Якщо новини під Новий рік стають спокійнішими (а токшоу взагалі йдуть у відпустку), то творці фейків працюють день і ніч, незважаючи на свято.

Наприклад, повідомляють, що вакцинація від коронавірусу в Україні — клінічний експеримент, і навіть наводять як доказ офіційні документи. Щоправда, хибно трактовані. «Вокс Україна» пояснює: твердження, що вакцини від коронавірусу не мають статусу вакцин — неправда. У наказі МОЗ №1775, про який ідеться у відео, мова про випробування препарату «PF-07321332/ритонавір», який не має нічого спільного з вакцинацією, крім того, що його виробляє компанія Pfizer. Всі інші аргументи — в тому ж дусі.

У соцмережах з’явився черговий привіт від Остапа Стахіва, який вийшов із психіатричної лікарні, де проходив експертизу. За словами топантивакцинатора, «омікрон» — це «головний розводняк місяця», бо його симптоми, мовляв, не відрізняються від ознак… депресії. Можливо, Остап щось недочув під час свого перебування у психлікарні, але, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, симптоми штаму «омікрон» ніяк не відрізняються від симптомів інших штамів: висока температура, проблеми з диханням, головний біль, втома, біль у горлі. І до чого ж тут депресія?

Ще один видатний борець проти карантину й вакцинації, колишній журналіст Дмитро Гнап, записав відео, яке набрало понад сто тисяч переглядів. У ньому він звинувачує компанію Pfizer, що вона, мовляв, задля заробітків вигадує необхідність нових і нових уколів. Проєкт «Без брехні» докладно розібрав маніпуляції Гнапа. Насправді Pfizer — не монополіст із виробництва вакцин, та й бустерні дози призначає не компанія, а медичні відомства держав. Та загалом переважно Гнап вдається до оцінок і перебільшень, які важко спростовувати — наприклад, каже, що боротьба проти коронавірусної епідемії — «істерія», а в її організаторів «агонія».

Етимологічні фейки завжди найекзотичніші. Наприклад, фантазери звернули увагу на назви штамів «дельта» і «омікрон», перемішали в них літери і отримали фразу media control. І зробили висновок, що штами вигадали, щоб контролювати медіа. А якщо поєднати зображення цих грецьких літер, виходить око в трикутнику — масонський символ.

 

 

«Вокс Україна» старанно пояснює, чому це все — конспірологія і маячня. До речі, масонський символ є й на американських банкнотах; можливо, «дельта» і «омікрон» — до грошей? :)

Історія про евтаназію в Новій Зеландії стала дуже популярною в соцмережах, і маніпулятори, звісно, скористалися цим для поширення фейків про коронавірус. Мовляв, новозеландці, хворі на коронавірусну хворобу, отримали право на евтаназію. «Вокс Україна» розтлумачує: закон про евтаназію в Новій Зеландії набув чинності в листопаді 2021 року. Є низка вимог, за яких людина може скористатися правом на евтаназію, одна з них — невиліковна хвороба, від якої, на думку лікарів, людина помре протягом найближчих шести місяців і яка завдає людині нестерпних страждань. Сама по собі коронавірусна хвороба не є невиліковною, хоча може впливати на загострення інших хвороб або мати смертельно небезпечні ускладнення.

Ви давно не чули свіжих фейків про чипи у вакцині проти коронавірусу? Так ось вони! Повідомляють, що директор компанії Pfizer Альберт Бурла сам визнав цей «факт». «Вокс Україна» роз’яснює, в чому тут маніпуляція: 2018 року, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі, Бурла розповів, що пігулка з цифровим датчиком — так званим біологічним чипом — може відстежувати, чи людина прийняла ліки. Йдеться про препарат Abilify MyCite, який схвалений для лікування шизофренії та інших розладів у дорослих. Спитаєте, до чого тут вакцини і коронавірус? Так отож.

Ще одна історія: вакцини, мовляв, тестують не за науковим стандартом — без контрольної групи, а отже жодну вакцину від коронавірусу не перевірили на безпечність. «Вокс Україна» називає це неправдою: стандартом медичних досліджень справді є група, яка отримує плацебо. Але в ситуації з вакциною є етична проблема: учасники контрольної групи позбавлені захисту, який могла би дати вакцина. ВООЗ ще 2014 року рекомендувала використовувати плацебо під час випробування вакцин лише у випадку, якщо ефективної та безпечної вакцини не існує.

А ще вакцинам закидають, що вони… безкоштовні. А отже неефективні. Бачите логіку? Ми теж ні, але ця теза шириться в соцмережах. «Вокс Україна» розчаровує фейкотворців: ні, вакцини не безкоштовні — держава закуповує їх нашим коштом, тобто за гроші платників податків.

Один із традиційних мотивів у фейках про коронавірус — «відмови» чергових держав від вакцинації. Ось у Нігерії знищили мільйон доз вакцини, бо, мовляв, вона не діє. Насправді ж, пояснює «Вокс Україна», просто термін придатності саме цієї партії сплив. На жаль, в Україні таке теж було.

І ще: в Євросоюзі тепер робитимуть чотири уколи вакцини проти коронавірусу на рік, бо, мовляв, Єврокомісія замовила чотири мільярди доз — треба ж їх кудись витратити. Насправді ж, пояснює «Вокс Україна», більшість цих вакцин надішлють в інші країни.

А ось забавки зі статистикою: мовляв, на Тайвані зафіксували більше смертей від вакцини, ніж від самої коронавірусної хвороби. «Вокс Україна» ділиться результатами перевірки цієї інформації: розгадка проста. В цьому фейку фігурує кількість смертей після вакцинації. Як і в Україні, на Тайвані фіксують усі такі смерті незалежно від причини — а потім розбираються, чи пов’язані ці смерті зі щепленням. Поки що жодного доведеного зв’язку між вакциною від коронавірусу і смертю на острові не було.

 

 

Якщо статистика для маніпулятивної інтерпретації скінчилася, можна просто щось вигадати — наприклад, що через вакцинацію дитяча смертність у Великій Британії зросла на 62%. «Вокс Україна» не знаходить підтвердження цій інформації — це просто вигадка.

Нові фантазії на тему «що робить вакцина з нашим тілом»: мовляв, кров вакцинованих згортається в пробірці за три хвилини, а не за пів години, як мало би бути. Для цього допису, пише «Вокс Україна», використане відео, в якому немає згадок про вакцинацію, як і жодної інформації про цю кров — хто, коли і в кого її взяв.

І ще трохи містики: Ротшильди (!) запатентували ПЛР-тест за чотири роки до появи коронавірусу, а отже пандемію спланували й організували штучно. StopFake пояснює: патент справді існує, і слово Prioriteitsdatum на скриншоті вказує на дату, коли подали першу заявку на патент. Заявка ця не на тестування, а на метод отримання та використання біометричної інформації, який згодом був застосований для тестування на коронавірус.

 

 

Як не Ротшильди, то радіація. В соцмережах поширюють відео, на якому жінка підносить паличку з ПЛР-тесту до приладу й він починає пищати. Титр повідомляє: тест — радіоактивний. Пристрій на відео — тестер електромагнітного випромінювання DT-1130. В описі до нього вказано, що пристрій призначається для перевірки електромагнітного поля домашніх електроприладів або, наприклад, для того, щоб визначити, де в квартирі електропроводка, щоб не пошкодити її під час ремонту. Жінка на відео кілька разів відкриває тестову паличку і засовує її назад у пробірку, а потім підносить до приладу. StopFake стверджує, що саме це тертя створює напругу, яке фіксує прилад. Випромінювання тут взагалі ні до чого.

Низка фейків традиційно вже базувалась на перекрученні реальних новин. Наприклад, стверджували, що поліцейські в Римі, звільнені через відмову від вакцинації проти коронавірусу, спалили свою штабквартиру. «Вокс Україна» пише, що насправді причина пожежі невідома.

Ще один хрестоматійний приклад: німецькі поліцейські нібито протестують проти карантинних обмежень; насправді, за інформацією «Вокс Україна», вони займались тим, чим завжди займаються на акціях поліцейські.

В Австралії невакцинованим будівельникам нібито заборонили їсти у приміщенні, тому вони перекрили дорогу. Що насправді? Обмеження запровадили в одному штаті — і для вакцинованих, і для невакцинованих.

Протест водіїв через зависокі ціни на пальне в Ірландії фейкотворці видали за протест проти обмежень для невакцинованих. А фото нібито протестів проти карантинних обмежень у Сербії насправді були зроблені на демонстрації проти забруднення довкілля. Ба більше — експерти «Вокс Україна» з’ясували, що одне з опублікованих фото зроблене на концерті боснійського співака Діно Мерліна у 2012 році.

Сенсацією стала історія про чернівчанку, яка, мовляв, хворіла на коронавірусну хворобу сім місяців поспіль. Проєкт «Без брехні» уточнює: не йдеться про хворобу тривалістю в сім місяців — просто після того, як минули симптоми, жінка залишалась носійкою вірусу. Подібні приклади вже не раз фіксували медики й дослідники різних країн; зазвичай так стається з людьми, які мають ослаблений імунітет. Однак говорити про хворобу тривалістю в сім місяців некоректно.

Фото: unsplash

Теги за темою
Коронавирус
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Погода в Одессе 19 ноября внезапно устроит передышку: синоптики порадовали прогнозом
Политека
2024-11-18T17:25:17Z
Все затопит меньше, чем за час: как действовать в случае разрушения Кременчугской ГЭС
Фокус
2024-11-18T17:10:29Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
На 12 часов тысячи одесситов останутся без воды: полный список адресов
Comments UA
2024-11-18T09:06:29Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Сериал «Дюна: Пророчество» дебютировал на HBO Max
GameMag
2024-11-18T16:58:12Z
Где сейчас певец Сергей Асафатов, боровшийся за сердце Златы Огневич на "Холостячке"/Что известно о творческой и личной жизни артиста
Апостроф
2024-11-18T16:15:21Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Эрдоган снова включается в игру: анонсирован мирный план по Украине
Comments UA
2024-11-18T15:45:30Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Маск рассказал, какой будет реакция России на разрешение на удары вглубь РФ
Comments UA
2024-11-18T17:50:52Z
Россия наращивает свое войско - Умеров
Корреспондент
2024-11-18T17:50:45Z
Стало известно, зачем на самом деле Шольц звонил Путину: что должен понять Трамп
Comments UA
2024-11-18T08:24:37Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Захотели рыбу с гречкой и угробили здоровье: с какими продуктами запрещено совмещать этот продукт
Знай
2024-11-18T17:51:31Z
Не спали из-за дронов и теперь нужно выглядеть живчиком: проверенные советы, как "доспать"
Знай
2024-11-18T13:00:10Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Бывшие работодатели БЭБовца Ткачука на фоне его "борьбы" с табачкой начали новый сигаретный бизнес
Апостроф
2024-11-18T17:48:50Z
Рост ВВП Украины замедлился
Корреспондент
2024-11-18T17:33:59Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
ВМС Греции продолжили учения, чтобы блокировать перевалку российской нефти
Европейская правда
2024-11-18T17:51:49Z
В Ивано-Франковске преподаватель-переселенец уволился после жалобы студента на русский язык
Комсомольская правда
2024-11-18T17:30:46Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Рождественский пост 2024: 5 рецептов, чем заменить мясо и молочку на время поста
Знай
2024-11-18T16:51:05Z
Лещ в майонезном соусе: рецепт полезного и сытного блюда в духовке
Фокус
2024-11-18T16:21:09Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Усик потролил Фьюри, вспомнив его оскорбления и Джо Байдена
Корреспондент
2024-11-18T10:18:20Z
Майк Тайсон проиграл и объяснил, почему это для него победа
Comments UA
2024-11-18T10:00:58Z
Легенда мирового бокса Майк Тайсон сделал неожиданное признание после боя с Полом
Известия Киев
2024-11-18T07:37:10Z
Пол вызвал Макгрегора на бой по правилам ММА
UAToday
2024-11-17T21:21:54Z
"Все равно победил": Майк Тайсон прокомментировал свое поражение и рассказал о здоровье
Фокус
2024-11-17T17:27:01Z
Албания – Украина: анонс, где и когда смотреть решающий матч в Лиге наций
ZN UA
2024-11-17T16:30:37Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Подводный кабель связи между Финляндией и Германией перерезан: что произошло
Новости Украины
2024-11-18T17:21:10Z
Ракетная атака по Сумам: увеличилось количество погибших
Апостроф
2024-11-18T17:15:19Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Киеве мошенник требовал у бизнесмена $700 тысяч
Корреспондент
2024-11-18T17:09:11Z
Между Финляндией и Германией поврежден подводный кабель
Корреспондент
2024-11-18T17:05:38Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
«Прототип» Гордона Фримена Грег Кумер уволился из Valve — по слухам, он занялся созданием портативной консоли Xbox
GameMag
2024-11-18T16:58:38Z
Миниатюрная Элой, Варл и роботы: Sony анонсировала LEGO-набор по LEGO Horizon Adventures
GameMag
2024-11-18T16:52:19Z
"Чужие голоса и шумы": какую ошибку заметили пользователи популярного смартфона
Фокус
2024-11-18T16:42:33Z
Ремейк Silent Hill 2 теперь можно проходить в VR-режиме
GameMag
2024-11-18T16:34:56Z
В Китае представили солнечные элементы c рекордной эффективностью: помог лазер
Фокус
2024-11-18T16:27:23Z
Самые необычные солнечные панели в мире: 5 причудливых технологий, которые удивляют
Фокус
2024-11-18T15:46:11Z
В Украине стартовали продажи новой Toyota Camry 2024: комплектации и цены
Фокус
2024-11-18T14:51:09Z
Большое антикрыло и 286 сил: Hyundai показали недорогой спортивный седан
Фокус
2024-11-18T10:36:29Z
Автопилот и 1,9 с до сотни: дебютировал первый суперкар Geely
Фокус
2024-11-18T08:46:06Z
Владельцем Mercedes-AMG можно стать без огромных затрат: ТОП-10 б/у вариантов
Знай
2024-11-17T16:51:04Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z