MY.UAНовини
Повторюють помилки Радянського Союзу: результати “безпекових” переговорів з РФ
Повторюють помилки Радянського Союзу: результати “безпекових” переговорів з РФ

Повторюють помилки Радянського Союзу: результати “безпекових” переговорів з РФ

Новина російською

За цей тиждень Росія встигла провести переговори з представниками НАТО, ОБСЄ та Сполучених Штатів.

Її ціллю було отримання поступок, зокрема щодо вступу окремих країн в Північноатлантичний Альянс. Але тиждень переговорів засвідчив, що західні країни не готові здавати свої інтереси в умовах шантажу РФ.

Російські “пропозиції”

ОБСЄ та НАТО пішли на переговори з Росією на тлі нарощування військової присутності останньої на кордоні з Україною, сподіваючись на конструктивний діалог, який дасть змогу зменшити напруженість.

Але після оприлюднення вимог та заяв російських дипломатів стало зрозуміло, що на адекватну зустріч не варто очікувати.

– НАТО треба збирати манатки та вирушати на рубежі 1997 року, – сказав незадовго до переговорів заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

Читайте
Повний абсурд: президент Естонії про пропозицію РФ повернути НАТО до кордонів 1997 року

Вимоги також можна назвати щонайменше обурливими. Вони диктували НАТО – військово-політичному-союзу – що йому слід робити. І це лунало від країни, яка не є членом Альянсу.

Серед вимог РФ:

  • не приймати окремі країни, зокрема Україну, до лав НАТО;
  • загалом зупинити розширення Альянсу;
  • двостороння відмова від військових навчань на певній відстані від своїх кордонів, яку РФ і країни-член НАТО мають окремо визначити;
  • НАТО і Росія не розглядатимуть одне одного як противників;
  • відмовитися від військової діяльності на території України, держав Закавказзя, Східної Європи та Центральної Азії;
  • НАТО та Росія зобов’язуються не розгортати ракети середньої та малої дальності в місцях, де вони можуть уразити відповідно РФ та країни, що входять до Альянсу.

Ці вимоги не тільки є зухвалою спробою нав’язати 30 країнам своє бачення “розвитку” Альянсу, а й фактично повернути сфери впливу, які існували незадовго до розпаду Радянського Союзу.

Повторюють помилки Радянського Союзу: результати “безпекових” переговорів з РФ - Фото 1

На думку політолога Ігоря Рейтеровича, сам факт зустрічей Росія може розцінювати як незначний успіх у міжнародній політиці.

Та щоб закріпити його, РФ переслідувала кілька цілей.

– Думаю, що вони переслідували щонайменше три мети. Перша – повернутися до “клубу” великих держав, які впливають на глобальний порядок денний.

Друга – спрямування на внутрішнього споживача. Щоб “пояснити” чому погіршується соціально-економічна ситуація, певні процеси всередині країни… Третім є те, що вони діяли за планом: попросимо максимум, можливо, отримаємо мінімум. Тобто вирішення питань, пов’язаних з Україною, – каже Рейтерович.

Водночас керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що Росія справді сподівалася на поступки з боку США та НАТО.

– Путін та його оточення щиро сподівалися, що Захід може проявити слабкість і повірити в російські погрози застосування сили, тому й піти на певні поступки: виконання Україною Мінських угод, як їх бачить Росія, відмова від вступу України до НАТО тощо…

Натомість, крім підтримки України та засудження дій РФ, США і НАТО заявили, що готові до прийому Фінляндії та Швеції до складу НАТО, що є дуже потужним сигналом… Коло держав, які більш-менш нормально ставляться до Росії продовжує зменшуватись, – розмірковує Мусієнко.

Провал російських переговорів

За результатами зустрічей можна однозначно сказати, що країни НАТО та ОБСЄ не мають наміру йти на поступки РФ та щось змінювати у своїй політиці.

В Альянсі вже неодноразово наголошували, що членство – це вибір кожної окремої держави. І якщо вона відповідатиме критеріям та захоче вступити до НАТО, то це неодмінно станеться. Тобто Росія не зможе впливати на “політику відкритих дверей”.

– Щодо членства та політики відкритих дверей, то всі союзники єдині навколо основного принципу – кожна держава має право обирати свій шлях. Це закріплено у документах, які є фундаментальними для європейської безпеки.

Усі союзники згодні з тим, що лише Україна і тридцять держав вирішуватимуть, коли Україна буде готова до членства. Ніхто більше. У Росії немає права вето, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Водночас обидві сторони виявили зацікавленість у продовженні контактів, і навіть лунала пропозиція відновити роботу дипломатичних місій у Москві та Брюсселі. Хоча РФ ще на це не погодилася.

Єдине, що цікавить Альянс, – контроль над ядерною зброєю. Тобто майбутні переговори стосуватимуться пропозицій щодо розміщення ракет середньої та малої дальності і, можливо, військових навчань.

– Не виключаю, що з окремих напрямів роботу продовжать, можливо, у форматі робочих переговорних груп.

Рівень переговорів, принаймні найближчим часом, буде набагато вищим, аніж минулого року. Єдине, що може кардинально змінити ситуацію – та чи інша форма агресії РФ проти України, – висловлює думку Рейтерович.

Довести свою позицію на засіданні постійної ради ОБСЄ Росії теж не вдалося. Адже так само, як переміщення російських військ уздовж її кордонів, згідно із заявами спікера президента РФ Дмитра Пєскова, є “справою Росії”, так і членство в НАТО має бути справою кожної окремої держави і самого Альянсу.

– Партнери повністю поділяють позицію України: принципи ОБСЄ, зафіксовані в Гельсінському заключному акті, є непорушними, включно з правом держав вільно обирати, частиною якої організації чи союзного договору бути, – заявив після засідання ОБСЄ міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Тактика залякування у Кремля провалилася. Російська делегація повертається практично ні з чим, окрім можливості укласти договір про ракети середньої та малої дальності.

Проте Мусієнко каже, що РФ навряд чи змінить свої підходи до міжнародної дипломатії, особливо враховуючи заяви заступників міністра закордонних справ Росії Олександра Грушка та Сергія Рябкова.

– Жодних нових ідей у Росії немає, крім як повторювати помилки Радянського Союзу. За логікою Рябкова та Грушка, які сказали, що не бачать сенсу в подальших переговорах, війна мала б вже початися.

Якщо цього не сталося, а надходять нові погрози та ультиматуми, це свідчить про те, що вони відчули консолідацію Заходу і те, що будь-які агресивні дії їм з рук не зійдуть. На мою думку, вони й надалі використовуватимуть тактику погроз і залякування, хоча загроза санкцій їх дещо стримає, – висловлює думку керівник Центру військово-правових досліджень.

Україну не здають

Жоден негативний прогноз для України щодо “безпекових” зустрічей Росії не справдився, вважає Рейтерович.

Більшість сигналів, які ми отримали за майже тиждень переговорів, свідчать про підтримку нашої держави.

– Країни Заходу, США, НАТО не “здали” Україну. Ба більше, ми побачили внутрішньоамериканську дискусію між республіканцями і демократами щодо проєкту НАТО+ для України, – пояснює політолог.

Наші інтереси залишатимуться у пріоритеті до цілковитої деокупації українських територій.

Читайте
Право РФ на безпеку не скасовує ті ж права інших країн – Україна в ОБСЄ

Проте нам варто звернути увагу на заяву РФ щодо використання сили, якщо не вдасться знайти спільну мову зі Сполученими Штатами та НАТО під час переговорів.

Її не варто оцінювати як погрозу напасти на НАТО. Радше, як підготовку до ескалації у сусідніх країнах.

Україна чудово розуміє, що першою потрапить під “гарячу руку” Кремля, тому має й надалі посилювати свої війська та шукати допомоги у союзників.

– Ми знаємо, з ким маємо справу, тому наші завдання залишаються незмінними. Слід говорити і Заходу, що для стримування Росії найкращим запобіжником буде сильна і міцна Україна.

Має йтися про надання технологій озброєння, військово-технічне співробітництво, спільне виробництво зброї, – пояснює Мусієнко.

Тепер Кремль розкручуватиме тотальний провал своїх пропозицій у діалозі із західними країнами як тезу про зростаючу загрозу для РФ.

І хто знає, в яку агресію може вилитися цей новий пошук ворогів.

Фото: МЗС України

Теги за темою
РоссияНАТООБСЕ
Джерело матеріала
Згадувані персони
РФ заявила про незаконність розпаду Радянського Союзу: аналітики ISW назвали мету
ГЛАВКОМ NET
Кандидат у президенти Польщі пообіцяв не пускати Україну в НАТО
ГЛАВКОМ NET
У РФ дрони атакували хімічний завод та військовий аеродром: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
Суд заборонив адміністрації Трампа анулювати візи іноземних студентів – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
Стало відомо, чи буде присутнім Трамп на саміті НАТО
ГЛАВКОМ NET
Путін використовує необізнаність Трампа, щоб досягати своїх цілей у війні – Time
ГЛАВКОМ NET
Сенат США пригрозив РФ санкціями, якщо Путін зриватиме переговори – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
У Курську атаковано ракетами скупчення техніки окупантів
ГЛАВКОМ NET
Військовий аеродром у російському Іваново атаковано дронами
ГЛАВКОМ NET
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
MamaRika – "Зв’язок" – 5 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
Народна артистка України Тіна Кароль відсвяткувала День незалежності Ізраїлю
ГЛАВКОМ NET
Макаревич поскаржився на "українського журналіста" поліції Ізраїлю
ТСН
Фільму "Трансформери" – 18 років: як змінилися герої культової франшизи
ТСН
Лілія Подкопаєва похвалилася 17-річною донькою-випускницею і показала, яким було свято в США
TSN
Юрію Рибчинському — 80: Зібров розсекретив подарунок другові на ювілей і як вони святкуватимуть
TSN
Яна Глущенко вперше зізналася, чому Максим Неліпа пішов з "Дизель Шоу"
ТСН
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
Магнітна буря 22 травня: яка її потужність
TSN
Що не варто класти в лунку під час садіння помідорів: як не зіпсувати врожай помідорів
TSN
Коли правильно чистити зуби — до чи після сніданку: вчені дали остаточну відповідь
TSN
Як захистити огірки від перепаду температур: що потрібно зробити для гарного врожаю
ТСН
Дієтолог сказав, яку здорову їжу не можна вживати перед сном
ТСН
Якщо хочете довго жити, треба пити лише цю воду: поради експертів
TSN
Чому пити вино корисно для здоров’я: науковці вразили дослідженням
TSN
П’ять найкращих ферментованих продуктів для здоров’я кишківника
ТСН
Ці жінки за знаком зодіаку притягують успішних і багатих чоловіків, неначе магнітом
ТСН
Ці три кущі цвістимуть до глибокої осені: обов’язково посадіть їх у своєму саду
TSN
Як зрозуміти, що ви потрапили у кармічні стосунки, і чому це дуже добре
TSN
Названо найшкідливіший молочний продукт — є у кожному магазині
TSN
Нова оптична ілюзія всього за 5 секунд розповість, хто ви є насправді
ТСН
Правила ранкового смузі — як зробити напій кориснішим
ТСН
Експерти з феншую назвали 4 місця в оселі, де краще не вішати дзеркало
ТСН
3 ложки в горщик — і навіть квола герань випустить свої квіти: рецепт корисного підживлення
ТСН
Чому не можна знищувати чистотіл на своєму городі та яка його користь: про це ніхто не знає
TSN
Українські військові отримають новий бронеавтомобіль «Варта-2»: чим він особливий
ГЛАВКОМ NET
23 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
Колишній директор «Києво-Печерської Лаври» Остапенко не очистив заповідник від впливу РФ – міністр культури
ГЛАВКОМ NET
Безпілотники атакували завод в Тулі, який виготовляє авіаційні ракети
ГЛАВКОМ NET
135-метровий контейнеровоз ледь не вʼїхав у будинок норвежця
Европейская правда
Дрони уразили завод з виробництва ракет та снарядів у Тулі: друге влучання за місяць
TSN
Безпілотник атакував масштабний військово-патріотичний комплекс у Підмосковʼї
ГЛАВКОМ NET
МАУП — лідер серед приватних університетів України, згідно з рейтингом Scopus 2025
ТСН
Україна пропонує Євросоюзу долучитися до фінансування ЗСУ в наступному році
ГЛАВКОМ NET
Світлана Поваляєва: Київська ідентичність затиралася. Формувався «булгаковский Киев»
ГЛАВКОМ NET
В Україні мінлива хмарність: прогноз погоди на 23 травня
ГЛАВКОМ NET
Лінія фронту станом на 22 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
В одній з областей посилюють мобілізацію: що відомо
TSN
Наступ РФ на всій лінії фронту: Зеленський про те, де найгарячіші бої
TSN
РФ каже про вихід на кордон Дніпропетровщини: яка ситуація насправді
ТСН
Загроза обвалу фронту: військовий про ситуацію на Покровському напрямку
ТСН
Росіяни стратили українських бійців: "Командира в полон і вбийте всіх інших"
TSN
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ТСН
У Карпатах загинув чоловік зі Львівщини
ГЛАВКОМ NET
Австралію накрила потужна повінь: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
На горі Піп Іван виявили тіло чоловіка: хто він і звідки
ТСН
Пожежу на ТЕЦ у Білій Церкві ліквідували: в ДСНС розповіли про наслідки для довкілля
TSN
Стрілянина у Вашингтоні: вбито двох співробітників посольства Ізраїлю
TSN
Нічні вибухи над російською Тулою: мешканці повідомляють про атаку дронів
TSN
У Києві лунають вибухи через атаку дронами
ТСН
Вибухи у Росії та атака на Харків: головні новини ночі 22 травня 2025 року
TSN
У Києві уламки дрона впали на території школи: влада про атаку РФ
TSN
«Укрзалізниця» екстрено змінила розклад потягів через Карпати
ГЛАВКОМ NET
AGRO Challenge: нові виклики та можливості для аграріїв
AgroPortal
Куди інвестувати після війни: експерт назвав перспективний регіон України
ГЛАВКОМ NET
Зеленський назвав три ключові економічні пріоритети України
ГЛАВКОМ NET
Чи відключатимуть світло влітку: експерт попередив про блекаути через спеку
ТСН
Підвищення пенсії: кому збільшать виплати у червні
TSN
Яким буде курс долара у найближчі три роки: прогноз Мінекономіки
ТСН
Мінімальна зарплата в Україні зросте до 10 тисяч гривень: Мінфін назвав дату
TSN
Київстар збудував понад 800 нових базових станцій у першому кварталі 2025 року
ТСН
Залишився їстівним: археологи виявили посудини з медом, якому понад 5000 років
TSN
Учені шокували первісними розмірами Юпітера: як змінилася планета
TSN
У джунглях знайшли гігантського щура розміром із кота — він залишався невідомим 30 років
TSN
Юпітер колись був удвічі більшим за свій нинішній розмір — вчені відновили ранню історію гіганта
ТСН
Вчені через 500 років відшукали живих нащадків Леонардо да Вінчі
ТСН
Навіщо у прищіпках потрібні маленькі отвори: багато хто здивований
ТСН
Вчені винайшли нанотехнологію для захисту врожаю від ультрафіолету
AgroPortal
У Китаї знайдено всесвітній склад вкрадених iPhone
ГЛАВКОМ NET
Amazon доставлятиме телефони та інші гаджети за допомогою дронів
ГЛАВКОМ NET
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
Захищаючи Україну, загинув чемпіон з марафонського бігу Петро Шукалович
TSN
Титулована 25-річна спортсменка померла від раку
ГЛАВКОМ NET
Україна здобула золото на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
ЗСУ ліквідували кандидата у майстри спорту з лижних перегонів
ГЛАВКОМ NET
Українські теніситки дізналися суперниць у першому колі «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
Українські паралімпійці здобули 63 нагороди на чемпіонаті світу з шашок-64
ГЛАВКОМ NET
Суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру Canadian Shield
ГЛАВКОМ NET
Дрейк програв $1 млн: на що ставив репер
ГЛАВКОМ NET
Росія остаточно втратила перемогу у медальному заліку Олімпіади-2014
ГЛАВКОМ NET