MY.UAНовини
Для Украины – оружие, для РФ – санкции: результаты переговоров с Блинкеном и Бербок
Для Украины – оружие, для РФ – санкции: результаты переговоров с Блинкеном и Бербок

Для Украины – оружие, для РФ – санкции: результаты переговоров с Блинкеном и Бербок

Вже протягом кількох тижнів Росія роздмухує питання власної “безпеки” та вимагає від НАТО відійти на кордони 1997 року, а також забов’язатися не приймати у свої лави нових членів, зокрема Україну. Водночас, Кремль продовжує зосереджувати на наших кордонах десятки тисяч військових.

У відповідь на це Україна запросила на переговори кількох ключових союзників, які згодом зустрілися і з представниками РФ. Та чи допомогли ці контакти зменшити градус напруги?

Україна-Німеччина-США

Міжнародні контакти України цього тижня відзначилися двома візитами – міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок та держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Ціль їхнього візиту була більш-менш однаковою – обговорити двосторонні відносини країн та вкотре підтвердити протистояння гібридній агресії Росії.

– Динаміка процесу потребує постійних консультацій. Чутливість питань та їхня вага вимагають подекуди персональних консультацій, а не дистанційного спілкування з ризиком витоку інформації, через що ми й спостерігаємо таку човникову дипломатію.

Є різні оцінки і бачення стратегій поведінки у різних суб’єктів серед західних країн. Тому домогтися єдності не так легко. Це й потребує низки раундів консультацій, – пояснює політолог Олег Саакян.

Тим паче, що нарощування контактів не минуло непомітно. Протягом останніх років Сполучені Штати дедалі більше долучаються до зустрічей, які зачіпають тему війни на Сході України.

Читайте
Зустріч Блінкена з Лавровим та візит держсекретаря до Києва: що пишуть західні ЗМІ

На думку політолога Олексія Якубіна, дедалі більша активність США в переговорах щодо України може в майбутньому допомогти просунутися у вирішенні конфлікту. А зараз їхня активізація допомагає стримувати Росію.

– Дуже важливий момент переговорів і в тому, що коли говорять дипломати, не говорять гармати. Ми це частково й спостерігаємо. З 22 грудня 2021 року формально оголосили перемир’я. Є певні ексцеси, але навіть за даними ОБСЄ, кількість обстрілів зменшилась.

Коли тривають переговори, можливість військового вторгнення знижується, – висловлює думку Якубін.

Проте були й позиції, які українська влада хотіла обговорити окремо. Зокрема, постачання зброї в Україну.

Позиція Німеччини у цьому питанні не змінилася. Влада ФРН не має наміру схвалювати постачання зброї Україні, навіть попри тренд збільшення кількості угод з експорту озброєння.

Анналена Бербок

Водночас Бербок підтвердила, що Німеччина й надалі виступатиме проти агресивних дій РФ.

– Ми підтримували Україну в питанні лікування українських військових у Німеччині, в Берліні. Ми допомогли встановити пересувний військовий лазарет.

Ми робитимемо все для того, щоб не допустити подальшої ескалації цієї кризи і використовуватимемо всі дипломатичні можливості та найефективніші важелі для цього, для підтримки України, – сказала глава МЗС ФРН на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

У свою чергу Блінкен під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським підтвердив прихильність США щодо підтримки України.

Ентоні Блінкен

Також йому було важливо узгодити позиції перед переговорами з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, попри бажання домовитися з Москвою.

– Мені здається, що США та РФ виходять на якусь робочу угоду, яка серед іншого буде пов’язана з питаннями безпеки та нюансами, що стосуватимуться України в контексті Донбасу.

Таке додаткове уточнення окремих деталей і навіть візит Блінкена до Києва – це був додатковий елемент звіряння годинників, – каже Якубін.

Українська влада впевнена, що жодних домовленостей на переговорах з РФ за нашою спиною не буде, що й показали візити американського та німецького дипломатів.

Відновлення Норманді

Попри підтвердження давно відомих тез наших союзників, Україна вкотре спробувала порушити питання відновлення переговорів у нормандському форматі на найвищому рівні.

Німеччина теж бачить розв’язання конфлікту лише дипломатичним шляхом, тому вирішила згадати про нормандський формат на зустрічі з Лавровим.

Проте глава МЗС РФ після переговорів повторив ту саму мантру, яка лунає з Кремля після Норманді 2019-го.

– Для нас головне — не колись зустрічатися, а навіщо зустрічатися… Нам важливе чітке розуміння, досягнуте заздалегідь — з чим ми будемо йти на зустріч у нормандському форматі на тому чи іншому рівні, – сказав глава МЗС РФ за результатами зустрічі.

Та навіть якщо Росію й вдасться всадити за стіл переговорів, то навряд чи вони принесуть результат.

– Всадити сьогодні Росію за стіл переговорів з бажанням домовитися неможливо. Просто всадити за стіл можливо. Є нормандський формат, є мінський формат. Але домогтися доброї волі на те, щоб завершити війну і повернутися до цивілізованої політики – ні.

Реалістично привести ці переговори до чергового витка деескалації, коли РФ розумітиме, що ціна нарощування агресії буде занадто болючою. Відповідно, вони відкладуть ці плани до настання більш сприятливих для них умов, – каже Саакян.

Те, що Росія не готова сідати та говорити показала зустріч Блінкена та Лаврова у Женеві, після якої очільник російського МЗС продовжував слідувати “лінії партії”, заявляючи про необхідність виконання Мінських угод, але так, як це вигідно Кремлю.

Очільник Держдепу заявив, що США лише посилюватимуть підтримку України, зокрема наданням озброєння. А Росії порекомендував відвести свої війська від українського кордону, якщо вона хоче довести, що не готується до ескалації.

Лезо Заходу та Росії

Переговори з Німеччиною були важливими і в контексті протистояння запуску Північного потоку-2, тому й знадобилася зустріч з Бербок цього тижня, навіть попри призупинення сертифікації труби.

– На європейському просторі значний геополітичний вплив має Німеччина… Також її роль важлива з огляду на Північний потік-2, який теж є одним із аргументів на столі переговорів, причому як кинджал з двосічним лезом.

Він може бути як інструментом слабкості ЄС, так і сили щодо Росії. Я певен, що одним із треків переговорів з Німеччиною за лінією США є питання Північного потоку-2 і того, як їм скористатися на посилення Заходу, а не послаблення, – висловлює думку Саакян.

Читайте
Північний потік-2 можуть зупинити у відповідь на агресію РФ проти України – МЗС Франції

Цю позицію показала зустріч Блінкена з Бербок. За її результатами держсекретар Сполучених Штатів заявив, що наразі російський газопровід корисніший Заходу, ніж Росії.

– Ми також говорили про статус газопроводу Північний потік-2, проти якого США продовжують виступати. Варто зазначити: газ ще не тече Північним потоком-2, що означає, що трубопровід є важелем впливу для Німеччини, США та союзників. Не Росії, – сказав держсекретар США після переговорів у Берліні.

Переговорний трикутник Київ-Вашингтон-Берлін показав Росії, що Заходу важливіше не допустити ескалації, а не домовлятися з Кремлем у будь-який спосіб.

А у разі продовження агресивних дій на Москву чекатимуть важкі наслідки.

Конкретні кроки

Звісно, війська в Україну ніхто не відправлятиме, тут ми маємо покладатися лише на свою військову міць.

Що наші союзники можуть зробити, так це запровадити санкції, про які говорять уже понад місяць.

Українські високопосадовці та президент Зеленський цього тижня кілька разів казали, що варто запровадити санкції до ескалації, щоб вони були ефективними. Але навряд чи союзники підуть на такий крок.

– Санкції – це питання майбутнього. Це інструмент на крайній випадок. Частину санкцій запроваджено, і навіть серед європейських країн точиться дискусія про те, наскільки це допоможе.

США, навпаки, намагаються вести переговори з РФ, тому санкційний режим не був би доречним, – пояснює Якубін.

Поки що ніхто не говорить, які саме це будуть обмеження, але вони точно вдарять по фінансовій системі Росії.

Нині можна виокремити три складові, які найчастіше зустрічаються у ЗМІ.

Відключення Росії від системи SWIFT – мабуть, найболючіший крок. У такому випадку РФ не зможе проводити міжнародні фінансові операції, а це означає параліч всієї економіки.

Купівля та продаж товарів за кордон стає практично неможливою, а в таких умовах майже жодна країна не може довго протягнути. Для РФ це означатиме колапс економіки протягом кількох місяців.

Заборона на постачання енергоресурсів також може бути одним із варіантів “покарання”. В такому випадку РФ втратить значну частину прибутку і не зможе довго продовжувати агресивні дії.

Зокрема, можуть заблокувати сертифікацію і запуск Північного потоку-2, що підтвердила й Бербок.

– У нас немає іншого вибору, навіть якщо це означає високу економічну ціну… Німеччина підтвердила, що у разі використання енергії як зброї це матиме наслідки для трубопроводу, – сказала вона.

Також Росія може залишитися без низки імпортних товарів та запчастин, які використовуються, зокрема, в оборонній промисловості.

Масштаби цієї заборони можуть бути безпрецедентними. За деякими даними, може йтися про заборону експорту до РФ будь-яких товарів, вироблених у Сполучених Штатах.

Навіть напівпровідники можуть опинитися під забороною в Росії.

Також у ЗМІ часто з’являється інформація про санкції проти президента РФ Володимира Путіна та його найближчого оточення, найбільших російських банків, зовнішнього боргу РФ.

Точно дізнатися про кроки, підготовлені західними союзниками, ми зможемо лише незадовго до їхнього запровадження.

Активізація дипломатичних контактів України та її союзників цього тижня продемонструвала готовність дати відсіч Кремлю, хоч би на які кроки він пішов.

Залишається лише чекати на відповідь РФ, якій навряд чи сподобалася консолідація західної дипломатії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ворог атакував 2 ракетами та 29 дронами: скільки вдалося збити
24tv
2024-11-15T07:14:37Z
Очільник українського МЗС звернувся до майбутнього держсекретаря при Трампі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T07:12:59Z
Трамп не захотів брати у свою адміністрацію проукраїнського главу JPMorgan Джеймі Даймона
24tv
2024-11-15T07:12:23Z
"Фюрер" робить ставку на замороження війни: до якої дати Путін прагне вибити ЗСУ з Курщини
TSN
2024-11-15T07:09:40Z
Польща поскаржилася Рютте на Україну: що обурило Варшаву цього разу
TSN
2024-11-15T07:09:12Z
Рютте зробив важливу заяву про переговори України з РФ і роль НАТО в цьому
TSN
2024-11-15T07:09:03Z
Перед виборами президента у Румунії лідирують двоє кандидатів: яка у них позиція щодо України
24tv
2024-11-15T07:03:04Z
Пентагон направлятиме партії зброї до України щотижня
TSN
2024-11-15T07:00:50Z
Уряд Ірану відкриє психлікарню для жінок, які вирішили не носити хіджаб
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T06:57:14Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Медичний чекап: що треба перевірити, якщо вам більш як 30 років
24tv
2024-11-15T06:03:48Z
В Україні мобілізують з ВІЛ та туберкульозом: в Раді розкрили суть наказу Міноборони
Политека
2024-11-15T04:30:05Z
Підсовують підробки: українцям пояснили, як відрізнити натуральне вершкове масло
Хвиля
2024-11-15T04:24:55Z
Кількість хворих на діабет у світі перевищила 800 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-15T04:03:01Z
Як зробити домашній пом'якшувач для білизни: після нього забудете про магазинний засіб
24tv
2024-11-14T23:57:12Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
Тизер комедійного екшну «Знову в дії»
Кино-Театр
2024-11-15T07:03:06Z
Репер Yeat у новому кліпі перевтілився в українського снайпера, який встановив світовий рекорд
24tv
2024-11-15T06:57:51Z
BAFTA позбавлятиме лауреатів своїх нагород за злочини та нечесність
УкраинФорм
2024-11-15T06:52:06Z
"У мене були дівчинка і хлопчик": Анна Саліванчук розповіла про втрату двох дітей
GlavRed
2024-11-15T06:27:07Z
У Нью-Йорку відбулася премʼєра фільму про повернутих із Росії українських дітей
УкраинФорм
2024-11-15T05:27:44Z
Як сьогодні живе співачка Міка Ньютон, яка тривалий час боролась з онкологією
24tv
2024-11-15T05:03:45Z
"Ми сварилися через тебе...": Ірина Білик пригадала Коляденку розбірки з Могилевською
Знай
2024-11-15T03:51:06Z
На головний саундтрек до байопіку «Малевич» зняли кліп
УкраинФорм
2024-11-15T01:06:39Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
Українсько-данській волонтерській організації Bevar Ukraine виповнилося 10 років
УкраинФорм
2024-11-15T07:12:22Z
Яке завтра, 16 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-11-15T07:09:39Z
16 листопада — яке церковне свято, чому цього дня категорично заборонено носити речі навиворіт
TSN
2024-11-15T07:09:05Z
В Австралії взяли на озброєння новітню гаубицю AS9 Huntsman: що відомо
InternetUA
2024-11-15T07:07:10Z
Майбутнє ЗСУ: еволюція або смерть
Украина Криминальная
2024-11-15T07:06:40Z
Радіодинастія. Анатолій і Юрій Табаченки пропрацювали на «Українському радіо» вже пів століття
Детектор М
2024-11-15T07:03:25Z
Офіцер ЗСУ, командир танкового взводу. Згадаймо Данила Боженка
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T07:00:19Z
П'ять бортів ворожих Ту-95МС здійснили пускові маневри: коли ракети будуть в Україні
GlavRed
2024-11-15T06:57:54Z
Військовослужбовці зможуть змінювати місце служби онлайн: у Міноборони зробили важливу заяву
24tv
2024-11-15T06:57:45Z
Нафта дешевшає на тлі скорочення попиту в Китаї
УкраинФорм
2024-11-15T07:09:41Z
Клієнти ПриватБанку обурені блокуванням рахунків: які причини
Знай
2024-11-15T07:06:09Z
У поточному сезоні очікується падіння українського експорту кукурудзи до Китаю
AgroNews
2024-11-15T07:03:53Z
P2P-платежі: що потрібно знати про перекази з картки на картку у 2024 році
Корреспондент
2024-11-15T07:00:59Z
Лише чверть свинарів України вважають позитивним вступ до ЄС
AgroPortal
2024-11-15T07:00:51Z
Росія отримує 12 мільярдів доларів за рахунок України. Настав час це зупинити
ZN UA
2024-11-15T06:34:14Z
Китай побудував мегапорт у Латинський Америці
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T06:33:15Z
Ціни на газ у Європі виросли до річного максимуму на тлі можливої зупинки поставок з РФ
Европейская правда
2024-11-15T06:31:56Z
Вимоги до стажу для пенсії зновц виростуть: в ПФУ озвучили, які норми діятимуть у 2025 році
Политека
2024-11-15T06:27:53Z
Зірки обрали знаки зодіаку, у яких у 2025 році буде поповнення в сім'ї
24tv
2024-11-15T07:03:31Z
Перевірений роками та поколіннями: відеорецепт пляцка "Сирна вишиванка" від Лілії Цвіт
24tv
2024-11-15T06:48:32Z
Загадка, яка спантеличить кожного: хто чоловік дівчини – треба вгадати за 5 секунд
GlavRed
2024-11-15T06:27:58Z
Смачний десерт від популярного кондитера: як приготувати найкращий млинцевий торт
Фокус
2024-11-15T05:06:58Z
Які відмінності приховані на картинці: тільки найуважніші знайдуть за 13 секунд
GlavRed
2024-11-15T04:27:55Z
Гороскоп на завтра 16 листопада: Близнюкам - сюрпризи, Козерогам - несподіваний дохід
GlavRed
2024-11-15T04:27:04Z
Тут немає олів’є чи шуби: 10 найкращих салатів на Новий рік
24tv
2024-11-15T04:12:23Z
Як приготувати лінивий хачапурі: "Мастер Шеф" Ліза Глінська поділилася швидким рецептом
Политека
2024-11-15T04:00:34Z
Рецепт львівського сирника від Клопотенка: несподіваний варіант із солоною карамеллю
Политека
2024-11-15T02:01:50Z
ФІФА представила новий трофей клубного чемпіонату світу
Football.ua
2024-11-15T06:46:14Z
Франція — Ізраїль 0:0 Огляд матчу Ліги націй
Football.ua
2024-11-15T06:16:46Z
Відбір ЧС-2026: Бразилія з незабитим пенальті Вінісіуса не змогла обіграти Венесуелу, поразка Аргентини та перемога Еквадору
Football.ua
2024-11-15T05:22:38Z
Франція не змогла пробити оборону Ізраїлю
1News
2024-11-15T05:21:58Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
У Києві судитимуть чоловіка, який збував наркотики в одному зі столичних районів
Khreschatyk
2024-11-15T07:15:18Z
Хотіли вдарити по аеродрому: у Краснодарському краї пролунали вибухи через атаку БПЛА
Фокус
2024-11-15T07:13:04Z
Росіяни планують повернути свої кораблі до Севастополя: в "Атеш" показали докази
TSN
2024-11-15T07:09:57Z
Синоптики прогнозують в Україні погодні гойдалки: сніг, мороз, тепло
TSN
2024-11-15T07:09:51Z
Ще 1520 окупантів і десятки одиниць техніки: втрати ворога на 15 листопада
24tv
2024-11-15T07:09:48Z
На Харківському напрямку відбулося чотири ворожих атаки, на Куп’янському за добу окупанти здійснили 11 атак — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-15T07:04:47Z
З Куп’янського та Борівського напрямків евакуювали ще 62 людини
УкраинФорм
2024-11-15T07:03:22Z
Росіяни знову зосередили ракетно-дроновий удар на Одесі, що йому змогла протиставити ППО
ZN UA
2024-11-15T06:52:19Z
Який рівень радіації у Києві: екологи промонітори стан повітря у столиці
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T06:51:42Z
Внаслідок масованого удару по Одесі постраждали 10 людей. ДСНС показали фото з місця атаки
ZN UA
2024-11-15T07:04:23Z
У порту Нідерландів виявили 720 кілограмів кокаїну серед бананів з Еквадору
УкраинФорм
2024-11-15T06:31:46Z
На Херсонщині минулої доби внаслідок ударів РФ поранені п'ятеро людей
УкраинФорм
2024-11-15T06:21:52Z
Майже всю ніч були вибухи: Краснодарський край опинився під атакою десятків БпЛА
24tv
2024-11-15T05:27:52Z
У Німеччині суперечка щодо оренди квартири призвела до смерті двох людей
УкраинФорм
2024-11-15T04:57:57Z
Експосадовець податкової на Житомирщині за два роки обманним шляхом отримав ₴700 тисяч зарплати
УкраинФорм
2024-11-15T04:45:55Z
Росія масована атакувала Одесу, загинула жінка, серед поранених дитина
Комсомольская правда
2024-11-15T04:34:28Z
Шторм занадто затягується: Україна під впливом сильної магнітної бурі
GlavRed
2024-11-15T04:27:39Z
Прикордонники вдарили дроном «Баба Яга» по складу боєприпасів РФ на Харківському напрямку
УкраинФорм
2024-11-15T03:30:56Z
Відчутна частина користувачів Х мігрує на платформу Bluesky, через поведінку Маска
InternetUA
2024-11-15T07:01:39Z
Видно з космосу. Дайвери думали, що знайшли затонуле судно, але гігантська тінь була живою
Фокус
2024-11-15T07:00:01Z
Батареї не витримали випробування: iPhone 17 Air буде товщим, ніж очікували
Знай
2024-11-15T06:51:29Z
Астероїд впав на Землю через кілька годин після того, як його виявили
Portaltele
2024-11-15T06:43:59Z
Експерти розповіли, що робити в разі потрапляння смартфона у воду
InternetUA
2024-11-15T06:43:16Z
Характеристики Vivo Y300 5G просочилися напередодні презентації 21 листопада
Portaltele
2024-11-15T06:43:02Z
Незабаром буде запущено HMD Pulse 2 Pro
Portaltele
2024-11-15T05:43:33Z
Який наступний телефон очікується від Motorola?
Portaltele
2024-11-15T05:43:08Z
Іспанське видання заявило про вихід із соцмережі X через «токсичний контент» на платформі
УкраинФорм
2024-11-15T05:15:31Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом: Tesla Model Y у лідерах
AutoCentre
2024-11-15T07:03:37Z
З запасом ходу 1500 км: Chery представив стильний електромобіль із твердотільною батареєю
AutoGeek
2024-11-15T06:48:00Z
BMW та BYD запустять виробництво автомобілів в Угорщині
Portaltele
2024-11-15T06:43:02Z
Майже мікроавтобус: Kia анонсувала новий бюджетний кросовер
ЗаРулем
2024-11-15T05:09:01Z
Знайди свою ідеальну автопару: яка машина немов створена саме для вашого знака Зодіаку
24tv
2024-11-15T04:33:20Z
Кілька хвилин і готово: як швидко розморозити лобове скло авто - лайфхак
GlavRed
2024-11-15T04:27:18Z
В Україні зріс попит на гібридні авто: найпопулярніші моделі
Хвиля
2024-11-15T01:12:55Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z