За попередніми розрахунками, які Рада національної безпеки та оборони України надала, наприкінці лютого добова захворюваність на COVID-19 буде на рівні 59 000 випадків, а всього за лютий коронавірусом може захворіти близько 1 млн українців. Такі цифри озвучив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін в інтерв’ю «ЛігаLife».
Водночас заступник міністра охорони здоров’я назвав прогноз «оптимістичним».
«Зараз немає фінальних прогнозів, багато змінних ще в процесі або обговорення, або з’ясування.
За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно біля 1 млн українців за лютий може захворіти.
Пікові показники захворюваності, за прогнозами РНБО, – десь 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидкою буде саме ця хвиля запускатися і в яких регіонах – поки що рано казати».
заступник міністра охорони здоров’я України
За словами Ігоря Кузіна, нового локдауну в країні більше бути не має, а нова хвиля омікрону може бути швидкою, але болючою. Також він наголосив, що наразі пріоритетною має бути вакцинація підлітків 14-18 років.
«По суті, це хвиля на півтора місяця максимум, яка призводить до пікових навантажень на медсистему і на роботу об’єктів критичної інфраструктури.
Локдаунів, як у нас було у 2020 році, не планується.
Для нас важливо захистити підлітків 14-18 років. Вони найбільш соціально активні. Обов’язковості в цій віковій групі ми поки що не розглядаємо, поки що буде залишатися рекомендованою.
Утім, з огляду на те, що омікрон поширюється доволі швидко і зокрема у цій віковій групі, я б рекомендував усім батькам стимулювати своїх 14-18-річних дітей максимально швидко щепитися»
заступник міністра охорони здоров’я України
Під час хвилі омікрону планується застосування наявних карантинних обмежень — ніяких змін не планується. Водночас Кузін повідомив, що МОЗ має намір стимулюватимемо місцеві органи влади активніше застосовувати вимоги помаранчевої зони.
Наприкінці 2021 року уряд продовжив адаптивний карантин — він діятиме щонайменше до 31 березня 2022 року, а з 6 січня в Україні повноцінно стартувала програма повторної або бустерної вакцинації.
20 січня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про різке зростання захворюваності на COVID-19 та початок нової хвилі коронавірусу в Україні. Цього разу епіцентр — на заході країни. За добу, 20 січня, в Україні виявили 20 156 хворих на COVID-19 (за 19 січня було 18 479). Цього разу Найбільше нових випадків — в Івано-Франківській (2427), Львівській (1989) областях та Києві (1552). Очікується, що саме Івано-Франківська першою потрапить у «червону» зону.
В Україні нова хвиля коронавірусу: до «помаранчевої» зони потрапили сім областей