MY.UAНовини
Лідери громадських організацій про цілі на 2022 рік. Частина друга
Лідери громадських організацій про цілі на 2022 рік. Частина друга

Лідери громадських організацій про цілі на 2022 рік. Частина друга

Захист виборчої реформи і трудових прав, розвиток культури донорства і благодійництва, правозахист на максималках і так далі.

Підсумки року підбито, й «Детектор медіа» звернувся до громадських, правозахисних, благодійних і волонтерських організацій, спілок, фондів, ініціатив, аналітичних центрів (трьома словами — організацій громадянського суспільства) з одним запитанням: Яку основну ціль ви ставите своїй організації на 2022 рік? Публікуємо коментарі керівників і керівниць ініціатив у двох частинах матеріалу.

У першій частині читайте цілі громадських організацій «Громадянська мережа Опора», «Центр протидії корупції», «Центр економічної стратегії», «КримSOS», «ДжуніорЗ», Inscience, «Центр прав людини Zmina», «ЦЕДЕМ», громадської спілки «Коаліція РПР», благодійних фондів «Таблеточки», «Старенькі», аналітичного центру Cedos.

 

Віта Думанська, лідерка громадської організації «Рух Чесно»:

— Одним із головних завдань «Руху Чесно» у 2022 році є захист виборчої реформи. Ми не можемо дозволити парламенту повернути мажоритарку і скасувати відкриті списки. Нардепи вже озвучили бажання змінити правила гри. Окрім того, політики фактично заблокували реформу фінансування партій, коли скасували звітування, прикриваючись ковідом: такого немає в жодній європейській країні. Тому партії отримують мільярди наших податків, але не звітують. «Рух Чесно» об’єднав понад 60 організацій, на вимогу яких Зеленський ветував закон про псевдовідновлення звітування. Тепер «Чесно» вимагає в парламенту знайти механізми забезпечення підзвітності. «Чесно» готується до парламентських виборів і працює над розширенням інструментів для виборців та журналістів, зокрема на базі «Політхабу», а також зміною політичної культури політиків і виборців. На порядку денному організації залишається реформа місцевого самоврядування, нові закони про політичні партії та публічні консультації.

 

Ірина Славінська, координаторка та засновниця проєкту «ДонорUA»:

— Цілі «ДонорUA» на 2022 рік:

  • втілити національний Проєкт звітності системи крові й показати реальну потребу в компонентах крові;
  • втілити міжнародний проєкт популяризації донорства у 15 країнах світу;
  • залучити 100 тисяч людей на платформу «ДонорUA»;
  • відкрити свій центр крові. Це мрія, та поки не озвучити її, вона мрією у залишиться. Озвучення, вважаю, — це вже перший крок до досягнення цілі.

Звісно, ці всі цілі лише для одного: побудувати таку культуру донорства, щоб кожен українець був донором, а пацієнт не знав, де береться кров, а просто отримував її вчасно.

 

Георгій Сандул, керівник громадської організації «Трудові ініціативи»:

— Основний наш фокус, як і в попередні роки, — дієвий захист трудових прав. Це стосується як безпосередньої юридичної підтримки працівників, так і глобальніших речей: допомоги демократичним і сучасним професійним спілкам, аналізу реформ трудового законодавства, проведення освітніх заходів.

Сфера праці в Україні та світі стрімко змінюється, кожен, хто працює, відчув вплив COVID-19 на свої трудові права. Також ми спостерігаємо стрімку цифровізацію праці, через що відбувається сплеск поширення так званої «гіг-економіки», тобто роботи на цифрові платформи (Gig Economy — модель трудових відносин, що ґрунтується на короткострокових контрактах або неформальних домовленостях. — «ДМ»). Вироблення адекватної відповіді на новітні виклики у сфери праці та напрацювання рішень, що будуть позитивними як для найманих працівників, так і для економіки в цілому, — це магістральний напрямок роботи нашої організації.

 

Галина Титиш, керівниця громадської організації «Смарт освіта»:

— У 2022 році ми плануємо завершити навчання тренерської команди «Національного проєкту: пишемо есе», напрацювати навчальні матеріали для педагогічних університетів, інститутів післядипломної педагогічної освіти та вчителів-практиків в українських школах.

Ми точно будемо розробляти нові уроки для учнів, а також розвивати сайт «Нова українська школа». Адже через нього ми не тільки розповідаємо про найважливіше в освіті, але й даємо відповіді на запитання освітян (з наступного року це регулярно робитиме юрист, який досконало знає освітнє законодавство), а також проводимо тренінги для педагогів.

 

Олександра Матвійчук, голова правління громадської організації «Центр громадянських свобод»:

— Вперше секретаріат міжнародної платформи «Громадська солідарність», яка об’єднує правозахисні організації в регіоні ОБСЄ, перемістився на схід від Відня, і з наступного року його функції буде виконувати «Центр громадянських свобод». Тож маємо відповідальне завдання формувати потужну правозахисну мережу, яка протистоятиме наступу на свободу та демократію на глобальному рівні. Бо масові переслідування в Білорусі, атака на Меморіал у Росії, війна між Вірменією та Азербайджаном і багато іншого, що відбулося у 2021 році, є просто відображенням цього загального негативного тренду.

 

Наталія Гозак, виконавча директорка громадської організації «Екодія»:

— Загалом, «Екодія» працює, щоб до 2050 року Україна стала вуглецево нейтральною країною через перехід до 100% відновлювальної енергетики, максимальну енергоефективність, зменшення вразливості місцевих громад та збільшення здатності екосистем поглинати й утримувати вуглець. Щоб наше сільське господарство мало мінімальний рівень негативних вплив на місцеві громади та водні ресурси й землею користувалися справедливо та невиснажливо. Щоб якість повітря в Україні не шкодила здоров’ю людей та довкіллю. Для цього у 2022-му ми так само будемо, з одного боку, стежити за рішеннями Верховної Ради, Кабміну, Міндовкілля, Міненерго, Мінагро та інших органів влади й адвокатувати рішення на користь довкілля, а не олігархів. Це буде стосуватися як заяв Зеленського, так і плану дій щодо Національно визначеного внеску до Паризької угоди, законопроєктів №3091 «Про державний екологічний контроль», №6004 «Про запобігання і контроль промислового забруднення» тощо. А з іншого боку, ми будемо й далі спонукати людей до активних дій — виходити на кліматичні акції, контролювати впровадження місцевою владою планів моніторингу якості повітря, вимагати закриття брудних електростанцій.

 

Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР «Єднання»:

— Наша ціль — щоби громадянське суспільство на національному та регіональному рівнях мало самозарадність. Це означає, що організації знають своє середовище, об’єднують навколо себе партнерів, експертів і проактивних людей. Організацій у регіонах багато, але немає достатньої екосистеми з гарною структурою, історіями успіху та впливів. Ми прагнемо, щоби навіть якщо національні гравці й донори зникнуть чи перекваліфікуються, організації в регіонах працювали, як годинник. Поки ми над цим працюємо, потрібно підтягнути спроможність місцевих організацій — посилити місцевих гравців, які зможуть допомогти навчити організації менших громад; вчити структури громадянського суспільства мережуватися і працювати в партнерстві. Приділимо увагу й фінансовій сталості організацій громадянського суспільства. Важливо зменшити частку донорського (іноземного) фінансування та розвивати різні джерела надходжень: соціальне підприємництво, пасивні доходи, залучення державних фінансів, підтримка спільноти однодумців тощо.

Ще один важливий показник сталості — репутація сектору. Ми будемо далі приділяти їй увагу, зокрема, через зв’язок із медійним середовищем. Ще ми хочемо допомогти донорам перейти від проєктної підтримки організацій до інституційної.

 

Дар’я Касьянова, голова правління громадської спілки «Українська мережа за права дитини»:

— 2021-й був роком турбулентності для захисту прав дитини. Реформу деінституціоналізації (реформу інтернатних закладів. — «ДМ»), по суті, призупинено, хоча реальних змін іще не було. На 2022 рік ми для себе визначили кілька ключових завдань. По-перше, продовжуємо розвивати соціальні послуги для сімей і дітей у територіальних громадах Донецької та Луганської областей. Пілотуємо соціальне замовлення — допомогу сім’ям, яку надають громадські та благодійні організації за гроші громад спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). По-друге, розробляємо дорожню мапу послуг для сімей із дітьми до трьох років, розробляємо закон, який скорочує термін позбавлення батьківських прав та усиновлення; запускаємо адвокаційну кампанію. Основна мета — щоб малюків не забирали в будинки дитини та інші інтернатні установи. По-третє, розширюємо мережу організацій — членів нашої громадської спілки.

 

Павло Вишебаба, співзасновник та голова громадської організації «Єдина планета»:

— Ставимо головною метою на 2022 рік адвокацію законопроєкту №2360 про заборону хутрових ферм в Україні, розроблений у рамках кампанії «ХутроOff». Заборона норкових ферм за прикладом європейських країн дозволить не допустити ризиків мутації нового штаму коронавірусу та зробити черговий крок на шляху до більш гуманного ставлення до тварин.

 

Юлія Кіріллова, координаторка соціального відділу громадської організації «Жіночий ветеранський рух»:

— Одна з основних цілей нашої організації на 2022 рік — успішно завершити та запровадити в дію єдиний стандарт реабілітації для ветеранів, який стане комплексною системою на державному рівні. А також презентувати наше дослідження «Проблемні питання надання медичних послуг для військовослужбовиць та військовослужбовців та їх наслідки для репродуктивного здоров’я» та спільно з Міністерством оборони розробити інструменти для проведення якісних змін у системі охорони здоров’я армії. Але головною метою нашої організації завжди буде вшанування пам’яті наших полеглих посестер. Вони живі доти, доки жива пам’ять про них. Тому запрошуємо всіх долучатися до нашої ініціативи та висаджувати у ваших містах та селах Алеї пам’яті жінкам, загиблим у російсько-українській війні. Сьогодні в Україні вже є дев’ять таких алей, тож вшануймо пам’ять героїнь і у вашій громаді.

 

Ірина Гуцал, директорка благодійної платформи dobro.ua:

— Прагнемо, аби 2022-й став для нас роком експериментів і впровадження нових можливостей для ефективної та відповідальної благодійності. Будемо працювати над збільшенням організаційної сталості організації та приділимо більше уваги роботі зі спільнотою dobro.ua. Адже благодійність — це для людей та про людей. Переконані, що у 2022 році побудуємо надійний фундамент для подальшого масштабування та зростання, в тому числі плануємо підсилення вже наявних благодійних програм і запуск нових проєктів та інструментів благодійного фандрайзингу. Головна ціль — зробити dobro.ua основним інструментом для добрих справ в Україні та об’єднати на платформі всі перевірені благодійні організації та ініціативи.

 

Вікторія Лучка, директорка громадської організації Fight For Right («Боротьба за права»):

— Запровадження правозахисної моделі важливе, бо саме вона передбачає створення простору для вільної реалізації всіх прав і свобод людей з інвалідністю. Для її втілення команда Fight For Right буде моніторити законодавчу роботу у пріоритетних сферах прав, проводити адвокаційні й інформаційні кампанії, моніторити виконання Національного плану дій з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору тощо.

 

Світлана Конончук, виконавча директорка громадської організації «Український незалежний центр політичних досліджень» (УНЦПД):

— Питання «номер один» для УНЦПД — демократія в Україні. Минулого року ми всі бачили активне згортання демократії в сусідніх країнах, переслідування активістів, що веде до їхньої загибелі, закриття неурядових організацій: остання з могікан — сахаровський «Меморіал» у Росії. Наше центральне завдання — тримати Україну в орбіті демократичних цінностей і поглиблювати системну співпрацю з країнами демократії.

Ми фокусуємось на трьох напрямах: посиленні суспільної єдності, зміцненні свободи об’єднання, розвитку принципів конкуренції в політичному процесі. Плани на 2022 рік витікають із прогресу у справах минулого року.

У 2022 році потрібно зрештою сформувати механізм, який убезпечить соціальне підприємництво від зловживань та підміни смислів і дозволить зацікавленому бізнесу розвивати робочі місця. Розвитку інклюзивності та підзвітності політики мають допомогти публічні консультації. Сподіваємось, що у 2022 році цей інструмент почне працювати і громадяни зможуть виражати свої інтереси у взаємодії з органами, які ухвалюють рішення.

Серед пріоритетів на 2022 рік обрано напрям підвищення ефективності податкового адміністрування для громадських організацій і дослідження зарубіжних податкових практик, спрямованих на поліпшення податкового стимулювання розвитку громадських і благодійних організацій в Україні.

Ми й далі будемо зміцнювати стійкість української нації до викликів дезінтеграції, подолання широкого спектру гуманітарних наслідків збройного конфлікту, що його досі підживлюють на сході країни, розбудови взаєморозуміння та соціальної згуртованості в країні. У цьому, 2022-му, й наступному році за підтримки Європейського Союзу спільно з Українською Гельсінською Спілкою з прав людини, спеціалістами із фасилітованого діалогу, міжнародними партнерами ми розширюємо діалогову ініціативу Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

Теги за темою
опитування
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У ЗСУ розповіли про нову штурмову тактику росіян: спершу просочуються, потім накопичуються
ZN UA
2024-11-27T12:21:23Z
У Закарпатті дозволили відстріл хижаків, щоб запобігти поширенню сказу
Комсомольская правда
2024-11-27T12:14:19Z
Ворог обстріляв Дніпровський район Херсона, важко поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-27T12:13:30Z
Житель Кропивницького інформував окупантів про розміщення місця лікування поранених військовослужбовців
Украина Криминальная
2024-11-27T12:06:23Z
Бої за Курахове: хто контролює важливе місто на Донеччині
TSN
2024-11-27T12:06:12Z
У росіян є велика кількість молодих бійців, які є активнішими та енергійнішим — військовий
ZN UA
2024-11-27T12:04:52Z
На Львівщині припинено діяльність двох підпільних гральних закладів
Украина Криминальная
2024-11-27T12:03:32Z
Гороскоп на завтра 28 листопада: Левам - вся удача світу, Скорпіонам - несподіванка
GlavRed
2024-11-27T11:57:58Z
Встигнути до 1 грудня: коли потрібно передати показники лічильників
24tv
2024-11-27T11:51:24Z
Богдан Прилепа міг ошукати військових на мільярд: пройдисвіта підозрюють у співпраці з ФСБ
Знай
2024-11-27T12:21:59Z
Міжнародна підтримка України від США та ЄС: що зміниться з приходом Трампа
ZN UA
2024-11-27T12:19:03Z
Німецький генерал про авіакатастрофу у Литві: Тест для РФ на наші слабкі місця
Европейская правда
2024-11-27T12:18:10Z
У Польщі кажуть, що їхні фахівці упродовж доби готові виїхати в Україну для пошуку жертв Волинської трагедії
УкраинФорм
2024-11-27T12:16:42Z
У Рівному за підтримку російських окупантів покарали уродженця рф
InternetUA
2024-11-27T12:14:32Z
Україна відреагувала на припинення вогню між Ізраїлем та «Хезболлою»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T12:09:50Z
Прем'єр Словаччини поїде до Москви на святкування 9 травня
Европейская правда
2024-11-27T12:09:16Z
Талібан стає законним союзником Росії: дайджест пропаганди за 26 листопада
Детектор М
2024-11-27T12:07:35Z
Єрмак нагадав про умови, за яких війна може завершитися наступного року
УкраинФорм
2024-11-27T12:07:05Z
Письменниця Наталія Гурницька подасть до суду на СТБ через зйомки другого сезону "Кави з кардамоном"
Комсомольская правда
2024-11-27T12:07:01Z
Розмір має значення? Митці знов сруться, чи треба обмежувати хронометраж фільмів
Детектор М
2024-11-27T12:00:40Z
Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» переміг на кінофестивалі у Лондоні
Детектор М
2024-11-27T11:54:52Z
Три найдивніші тренди, які ми побачимо в інтер'єрі у 2025 році
24tv
2024-11-27T11:51:48Z
Відома українська акторка вперше заговорила про свого коханого: "Непублічна людина"
TSN
2024-11-27T11:48:30Z
Україна візьме участь у виставці World Expo 2025 в Японії
InternetUA
2024-11-27T11:47:57Z
Режисер «Чужий: Ромул» вважає свій фільм «великим хітом» і шукає гідну історію для продовження
ITC
2024-11-27T11:47:12Z
"Я здивувався": Потап звернувся до Позитива вперше з 2022 року - причина
GlavRed
2024-11-27T11:42:01Z
Популярні плаття на зимовий сезон: ці моделі мають бути у вашому гардеробі
24tv
2024-11-27T11:36:13Z
Французькі медики приїхали до України та розповіли, що їх найбільше вразило
TSN
2024-11-27T12:21:41Z
Традиційний рецепт – оновлено: які несподівані інгредієнти зроблять класичне "Олів'є" смачнішим
24tv
2024-11-27T12:15:47Z
Ранній рак грудей: чому виникає та хто в групі ризику
24tv
2024-11-27T12:06:22Z
Neuralink працює над створенням роботизованої руки, яка керується думкою
InternetUA
2024-11-27T11:01:31Z
Веде брудну гру і перемагає: вчені розкрили незвичайний нюанс бактерії туберкульозу
Фокус
2024-11-27T11:00:20Z
Як друзі можуть друзі вплинути на ваші хвороби
Знай
2024-11-27T10:51:13Z
Компанія Neuralink випробує мозкові імплантати для керування роботизованою рукою силою думки
УкраинФорм
2024-11-27T10:48:58Z
Електронна ВЛК: як працюватиме нова система медичних оглядів
Знай
2024-11-27T10:12:37Z
За хабар у ₴300 тис. посадовиця Інституту громадського здоров’я НАМНУ прискорила проведення досліджень нового дезінфікуючого засобу
Украина Криминальная
2024-11-27T10:03:50Z
Уряд затвердив новий порядок повернення споживачами непридатних харчових продуктів
УкраинФорм
2024-11-27T12:22:30Z
Транснефть може зупинити великі інвестпроєкти через відсутність грошей
24tv
2024-11-27T12:15:25Z
Експерти назвали особливості оціночно-земельної експертизи
AgroNews
2024-11-27T12:13:23Z
Молодіжна іпотека з бонусом: як скористатися податковою знижкою
Знай
2024-11-27T12:12:51Z
Через погрози Трампа американські компанії поспіхом нарощують виробництво в Китаї
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T12:06:35Z
Викликає непорозуміння: клієнти ПриватБанку поскаржились на російську мову в Приват24
Политека
2024-11-27T12:03:05Z
"Найненаситніші" побутові прилади, які збільшують рахунки за електроенергію: повний перелік
24tv
2024-11-27T12:01:37Z
Експортер по світу і єдиний в Україні: в ОП заявили про знищення росіянами важливого заводу
24tv
2024-11-27T11:57:30Z
У 2024 Ахметов втратив майже чверть активів, всі його бізнеси знаходяться під вогнем РФ — NV
ZN UA
2024-11-27T11:55:19Z
Кровна клятва: співробітники одного банку поклялися бути чесними
Фокус
2024-11-27T12:21:16Z
"Боюсь думати, що буде далі": 7-річного хлопчика вдесяте вигнали зі школи
Фокус
2024-11-27T12:15:33Z
Теледослідження оновилися: як це вплинуло на показники телевізійних кампаній
Детектор М
2024-11-27T12:13:02Z
Українські безпілотники оснащені елементами штучного інтелекту - президент НАНУ
УкраинФорм
2024-11-27T12:10:29Z
В Україні запровадять незвичні світлофори нового стандарту
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T12:03:54Z
Відкрито реєстрацію на конференцію з відновлення родючості ґрунтів
AgroPortal
2024-11-27T12:00:27Z
Перша жінка прем’єр Юлія Тимошенко відзначає день народження: Продовжує підтримувати ЗСУ та медиків
TSN
2024-11-27T12:00:03Z
Працівники Громадського радіо отримали листа з погрозами про замінування
Детектор М
2024-11-27T11:57:22Z
Нічна атака дронів: на Сумщині показали пошкоджені будинки та двори
УкраинФорм
2024-11-27T11:54:49Z
Бій за життя в Лізі Європи: де дивитися матч Динамо – Вікторія онлайн
24tv
2024-11-27T12:06:31Z
"Він відчув певний дискомфорт": Артета пояснив заміну Габріела наприкінці матчу зі Спортінгом
Football.ua
2024-11-27T12:01:51Z
Новий світовий рекорд: Садурська стала першою жінкою у світі, яка досягла глибини 82 метри
24tv
2024-11-27T11:55:21Z
Іспанський ексголкіпер назвав головну проблему Луніна в Реалі
24tv
2024-11-27T11:51:33Z
Колишній одноклубник Мессі став його новим тренером в "Інтер" Маямі
TSN
2024-11-27T11:48:47Z
Джорджина не оцінила: Роналду постане перед судом через збільшення пеніса
24tv
2024-11-27T11:21:47Z
Беллінгем: Мій перехід до Ліверпуля не був таким близьким, як про це писали ЗМІ. Реал Мадрид — це інший рівень
Football.ua
2024-11-27T11:16:39Z
Відомі найкращі футболіст та тренер 14 туру української Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-11-27T11:15:10Z
Манчестер Сіті розглядає підписання сина легендарного футболіста
360ua.news
2024-11-27T11:00:44Z
Помер поранений у Бахмуті грузинський боєць, який лікувався у Франції
УкраинФорм
2024-11-27T12:21:49Z
Агент рашистів намагався спалити електропідстанцію, що живить військовий аеродром на Кіровоградщині
Украина Криминальная
2024-11-27T12:13:17Z
На Волині перекрито канал контрабанди побутової техніки на ₴11 млн
Украина Криминальная
2024-11-27T12:12:45Z
Помилка на Картах Google призвела до загибелі трьох людей в Індії
InternetUA
2024-11-27T12:07:49Z
У Павлограді поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві брата
Украина Криминальная
2024-11-27T11:24:52Z
За напад на поліцейських двоє киян отримали реальні терміни ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-27T11:03:53Z
Удар блискавки серйозно порушив залізничне сполучення у Німеччині
Европейская правда
2024-11-27T11:01:37Z
На Одещині затримали трьох паліїв адмінбудівель, двоє з них – підлітки
Украина Криминальная
2024-11-27T10:54:23Z
На Закарпатті затримали чергового зловмисника, який організував переправлення ухилянтів через кордон
Украина Криминальная
2024-11-27T10:48:44Z
Часи змінюються: які товари українці найчастіше обирають під час Чорної п'ятниці
24tv
2024-11-27T12:12:51Z
Запобігти вторгненню кухонних загарбників: експерт розповіла, як захистити оселю від тарганів
Фокус
2024-11-27T11:36:56Z
Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального
TSN
2024-11-27T11:33:34Z
Як створити вдома ідеальний простір для спілкування: поради дизайнерів
24tv
2024-11-27T11:27:21Z
Ще 5 хвилин: 4 знаки зодіаку, які завжди хочуть спати
GlavRed
2024-11-27T11:27:06Z
Найрозкішніший "МакДональдз" у світі: ресторан у маєтку, де подають ролами з лобстера
24tv
2024-11-27T11:21:53Z
Що робити, якщо фарш на котлети вийшов рідким
TSN
2024-11-27T11:21:28Z
Всього за 10 хвилин і з найпростіших продуктів: намазка для бутербродів, яка стане улюбленою
24tv
2024-11-27T10:36:43Z
Пральна машина засяє чистотою: найпростіший спосіб почистити барабан від запаху
24tv
2024-11-27T10:12:51Z
Чому техніка може згоріти під час відключень світла та як цьому запобігти
InternetUA
2024-11-27T12:16:03Z
Китай показав, яким чином планує висадити своїх астронавтів на Місяць
Фокус
2024-11-27T12:12:29Z
Повноцінне виробництво The Witcher 4 нарешті стартувало
24tv
2024-11-27T11:57:33Z
Anthropic навчила чат-бот Claude копіювати унікальний стиль письма користувача: працює і на безплатному тарифі
ITC
2024-11-27T11:52:51Z
Штучний інтелект починає стрімко розвиватися, та невдовзі замінить Google
Знай
2024-11-27T11:51:03Z
Камера Apple iPhone 16 помітно відстає від якості Pro Max — 20 місце в DxoMark порівняно з четвертим
ITC
2024-11-27T11:47:13Z
Наступна частина гри «Відьмак» перейшла до активної розробки
InternetUA
2024-11-27T11:31:42Z
Шукати стане простіше: iOS-застосунок Google отримав нову фічу — деталі
InternetUA
2024-11-27T11:16:59Z
"Місто під льодом": покинута військова база США в Гренландії загрожує катастрофою
Фокус
2024-11-27T11:12:59Z
В Україні презентували новій Renault Duster
AutoCentre
2024-11-27T11:48:31Z
В Україні офіційно презентували новий Дастер і назвали ціни
Топ Жир
2024-11-27T11:41:46Z
Найдорожчий Chevrolet Corvette виставили на продаж за $7 мільйонів
Фокус
2024-11-27T11:00:53Z
Volkswagen продав свій завод у Китаї
УкраинФорм
2024-11-27T10:24:54Z
На батьківщині Зеленського помітили ультра ексклюзивний позашляховик Rolls-Royce
Топ Жир
2024-11-27T10:18:41Z
Колекцію ексклюзивних автомобілів султана Брунея показали на фото
AutoCentre
2024-11-27T10:12:26Z
BYD може порушувати права людини: дослідження
AutoGeek
2024-11-27T09:45:25Z
Німецький автопром не може продати нові машини – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T09:30:25Z
Від $30 000: електричний кросовер Kia EV5 отримав найшвидшу версію GT Line
AutoGeek
2024-11-27T09:03:18Z