MY.UAНовини
Лідери громадських організацій про цілі на 2022 рік. Частина друга
Лідери громадських організацій про цілі на 2022 рік. Частина друга

Лідери громадських організацій про цілі на 2022 рік. Частина друга

Захист виборчої реформи і трудових прав, розвиток культури донорства і благодійництва, правозахист на максималках і так далі.

Підсумки року підбито, й «Детектор медіа» звернувся до громадських, правозахисних, благодійних і волонтерських організацій, спілок, фондів, ініціатив, аналітичних центрів (трьома словами — організацій громадянського суспільства) з одним запитанням: Яку основну ціль ви ставите своїй організації на 2022 рік? Публікуємо коментарі керівників і керівниць ініціатив у двох частинах матеріалу.

У першій частині читайте цілі громадських організацій «Громадянська мережа Опора», «Центр протидії корупції», «Центр економічної стратегії», «КримSOS», «ДжуніорЗ», Inscience, «Центр прав людини Zmina», «ЦЕДЕМ», громадської спілки «Коаліція РПР», благодійних фондів «Таблеточки», «Старенькі», аналітичного центру Cedos.

 

Віта Думанська, лідерка громадської організації «Рух Чесно»:

— Одним із головних завдань «Руху Чесно» у 2022 році є захист виборчої реформи. Ми не можемо дозволити парламенту повернути мажоритарку і скасувати відкриті списки. Нардепи вже озвучили бажання змінити правила гри. Окрім того, політики фактично заблокували реформу фінансування партій, коли скасували звітування, прикриваючись ковідом: такого немає в жодній європейській країні. Тому партії отримують мільярди наших податків, але не звітують. «Рух Чесно» об’єднав понад 60 організацій, на вимогу яких Зеленський ветував закон про псевдовідновлення звітування. Тепер «Чесно» вимагає в парламенту знайти механізми забезпечення підзвітності. «Чесно» готується до парламентських виборів і працює над розширенням інструментів для виборців та журналістів, зокрема на базі «Політхабу», а також зміною політичної культури політиків і виборців. На порядку денному організації залишається реформа місцевого самоврядування, нові закони про політичні партії та публічні консультації.

 

Ірина Славінська, координаторка та засновниця проєкту «ДонорUA»:

— Цілі «ДонорUA» на 2022 рік:

  • втілити національний Проєкт звітності системи крові й показати реальну потребу в компонентах крові;
  • втілити міжнародний проєкт популяризації донорства у 15 країнах світу;
  • залучити 100 тисяч людей на платформу «ДонорUA»;
  • відкрити свій центр крові. Це мрія, та поки не озвучити її, вона мрією у залишиться. Озвучення, вважаю, — це вже перший крок до досягнення цілі.

Звісно, ці всі цілі лише для одного: побудувати таку культуру донорства, щоб кожен українець був донором, а пацієнт не знав, де береться кров, а просто отримував її вчасно.

 

Георгій Сандул, керівник громадської організації «Трудові ініціативи»:

— Основний наш фокус, як і в попередні роки, — дієвий захист трудових прав. Це стосується як безпосередньої юридичної підтримки працівників, так і глобальніших речей: допомоги демократичним і сучасним професійним спілкам, аналізу реформ трудового законодавства, проведення освітніх заходів.

Сфера праці в Україні та світі стрімко змінюється, кожен, хто працює, відчув вплив COVID-19 на свої трудові права. Також ми спостерігаємо стрімку цифровізацію праці, через що відбувається сплеск поширення так званої «гіг-економіки», тобто роботи на цифрові платформи (Gig Economy — модель трудових відносин, що ґрунтується на короткострокових контрактах або неформальних домовленостях. — «ДМ»). Вироблення адекватної відповіді на новітні виклики у сфери праці та напрацювання рішень, що будуть позитивними як для найманих працівників, так і для економіки в цілому, — це магістральний напрямок роботи нашої організації.

 

Галина Титиш, керівниця громадської організації «Смарт освіта»:

— У 2022 році ми плануємо завершити навчання тренерської команди «Національного проєкту: пишемо есе», напрацювати навчальні матеріали для педагогічних університетів, інститутів післядипломної педагогічної освіти та вчителів-практиків в українських школах.

Ми точно будемо розробляти нові уроки для учнів, а також розвивати сайт «Нова українська школа». Адже через нього ми не тільки розповідаємо про найважливіше в освіті, але й даємо відповіді на запитання освітян (з наступного року це регулярно робитиме юрист, який досконало знає освітнє законодавство), а також проводимо тренінги для педагогів.

 

Олександра Матвійчук, голова правління громадської організації «Центр громадянських свобод»:

— Вперше секретаріат міжнародної платформи «Громадська солідарність», яка об’єднує правозахисні організації в регіоні ОБСЄ, перемістився на схід від Відня, і з наступного року його функції буде виконувати «Центр громадянських свобод». Тож маємо відповідальне завдання формувати потужну правозахисну мережу, яка протистоятиме наступу на свободу та демократію на глобальному рівні. Бо масові переслідування в Білорусі, атака на Меморіал у Росії, війна між Вірменією та Азербайджаном і багато іншого, що відбулося у 2021 році, є просто відображенням цього загального негативного тренду.

 

Наталія Гозак, виконавча директорка громадської організації «Екодія»:

— Загалом, «Екодія» працює, щоб до 2050 року Україна стала вуглецево нейтральною країною через перехід до 100% відновлювальної енергетики, максимальну енергоефективність, зменшення вразливості місцевих громад та збільшення здатності екосистем поглинати й утримувати вуглець. Щоб наше сільське господарство мало мінімальний рівень негативних вплив на місцеві громади та водні ресурси й землею користувалися справедливо та невиснажливо. Щоб якість повітря в Україні не шкодила здоров’ю людей та довкіллю. Для цього у 2022-му ми так само будемо, з одного боку, стежити за рішеннями Верховної Ради, Кабміну, Міндовкілля, Міненерго, Мінагро та інших органів влади й адвокатувати рішення на користь довкілля, а не олігархів. Це буде стосуватися як заяв Зеленського, так і плану дій щодо Національно визначеного внеску до Паризької угоди, законопроєктів №3091 «Про державний екологічний контроль», №6004 «Про запобігання і контроль промислового забруднення» тощо. А з іншого боку, ми будемо й далі спонукати людей до активних дій — виходити на кліматичні акції, контролювати впровадження місцевою владою планів моніторингу якості повітря, вимагати закриття брудних електростанцій.

 

Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР «Єднання»:

— Наша ціль — щоби громадянське суспільство на національному та регіональному рівнях мало самозарадність. Це означає, що організації знають своє середовище, об’єднують навколо себе партнерів, експертів і проактивних людей. Організацій у регіонах багато, але немає достатньої екосистеми з гарною структурою, історіями успіху та впливів. Ми прагнемо, щоби навіть якщо національні гравці й донори зникнуть чи перекваліфікуються, організації в регіонах працювали, як годинник. Поки ми над цим працюємо, потрібно підтягнути спроможність місцевих організацій — посилити місцевих гравців, які зможуть допомогти навчити організації менших громад; вчити структури громадянського суспільства мережуватися і працювати в партнерстві. Приділимо увагу й фінансовій сталості організацій громадянського суспільства. Важливо зменшити частку донорського (іноземного) фінансування та розвивати різні джерела надходжень: соціальне підприємництво, пасивні доходи, залучення державних фінансів, підтримка спільноти однодумців тощо.

Ще один важливий показник сталості — репутація сектору. Ми будемо далі приділяти їй увагу, зокрема, через зв’язок із медійним середовищем. Ще ми хочемо допомогти донорам перейти від проєктної підтримки організацій до інституційної.

 

Дар’я Касьянова, голова правління громадської спілки «Українська мережа за права дитини»:

— 2021-й був роком турбулентності для захисту прав дитини. Реформу деінституціоналізації (реформу інтернатних закладів. — «ДМ»), по суті, призупинено, хоча реальних змін іще не було. На 2022 рік ми для себе визначили кілька ключових завдань. По-перше, продовжуємо розвивати соціальні послуги для сімей і дітей у територіальних громадах Донецької та Луганської областей. Пілотуємо соціальне замовлення — допомогу сім’ям, яку надають громадські та благодійні організації за гроші громад спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). По-друге, розробляємо дорожню мапу послуг для сімей із дітьми до трьох років, розробляємо закон, який скорочує термін позбавлення батьківських прав та усиновлення; запускаємо адвокаційну кампанію. Основна мета — щоб малюків не забирали в будинки дитини та інші інтернатні установи. По-третє, розширюємо мережу організацій — членів нашої громадської спілки.

 

Павло Вишебаба, співзасновник та голова громадської організації «Єдина планета»:

— Ставимо головною метою на 2022 рік адвокацію законопроєкту №2360 про заборону хутрових ферм в Україні, розроблений у рамках кампанії «ХутроOff». Заборона норкових ферм за прикладом європейських країн дозволить не допустити ризиків мутації нового штаму коронавірусу та зробити черговий крок на шляху до більш гуманного ставлення до тварин.

 

Юлія Кіріллова, координаторка соціального відділу громадської організації «Жіночий ветеранський рух»:

— Одна з основних цілей нашої організації на 2022 рік — успішно завершити та запровадити в дію єдиний стандарт реабілітації для ветеранів, який стане комплексною системою на державному рівні. А також презентувати наше дослідження «Проблемні питання надання медичних послуг для військовослужбовиць та військовослужбовців та їх наслідки для репродуктивного здоров’я» та спільно з Міністерством оборони розробити інструменти для проведення якісних змін у системі охорони здоров’я армії. Але головною метою нашої організації завжди буде вшанування пам’яті наших полеглих посестер. Вони живі доти, доки жива пам’ять про них. Тому запрошуємо всіх долучатися до нашої ініціативи та висаджувати у ваших містах та селах Алеї пам’яті жінкам, загиблим у російсько-українській війні. Сьогодні в Україні вже є дев’ять таких алей, тож вшануймо пам’ять героїнь і у вашій громаді.

 

Ірина Гуцал, директорка благодійної платформи dobro.ua:

— Прагнемо, аби 2022-й став для нас роком експериментів і впровадження нових можливостей для ефективної та відповідальної благодійності. Будемо працювати над збільшенням організаційної сталості організації та приділимо більше уваги роботі зі спільнотою dobro.ua. Адже благодійність — це для людей та про людей. Переконані, що у 2022 році побудуємо надійний фундамент для подальшого масштабування та зростання, в тому числі плануємо підсилення вже наявних благодійних програм і запуск нових проєктів та інструментів благодійного фандрайзингу. Головна ціль — зробити dobro.ua основним інструментом для добрих справ в Україні та об’єднати на платформі всі перевірені благодійні організації та ініціативи.

 

Вікторія Лучка, директорка громадської організації Fight For Right («Боротьба за права»):

— Запровадження правозахисної моделі важливе, бо саме вона передбачає створення простору для вільної реалізації всіх прав і свобод людей з інвалідністю. Для її втілення команда Fight For Right буде моніторити законодавчу роботу у пріоритетних сферах прав, проводити адвокаційні й інформаційні кампанії, моніторити виконання Національного плану дій з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору тощо.

 

Світлана Конончук, виконавча директорка громадської організації «Український незалежний центр політичних досліджень» (УНЦПД):

— Питання «номер один» для УНЦПД — демократія в Україні. Минулого року ми всі бачили активне згортання демократії в сусідніх країнах, переслідування активістів, що веде до їхньої загибелі, закриття неурядових організацій: остання з могікан — сахаровський «Меморіал» у Росії. Наше центральне завдання — тримати Україну в орбіті демократичних цінностей і поглиблювати системну співпрацю з країнами демократії.

Ми фокусуємось на трьох напрямах: посиленні суспільної єдності, зміцненні свободи об’єднання, розвитку принципів конкуренції в політичному процесі. Плани на 2022 рік витікають із прогресу у справах минулого року.

У 2022 році потрібно зрештою сформувати механізм, який убезпечить соціальне підприємництво від зловживань та підміни смислів і дозволить зацікавленому бізнесу розвивати робочі місця. Розвитку інклюзивності та підзвітності політики мають допомогти публічні консультації. Сподіваємось, що у 2022 році цей інструмент почне працювати і громадяни зможуть виражати свої інтереси у взаємодії з органами, які ухвалюють рішення.

Серед пріоритетів на 2022 рік обрано напрям підвищення ефективності податкового адміністрування для громадських організацій і дослідження зарубіжних податкових практик, спрямованих на поліпшення податкового стимулювання розвитку громадських і благодійних організацій в Україні.

Ми й далі будемо зміцнювати стійкість української нації до викликів дезінтеграції, подолання широкого спектру гуманітарних наслідків збройного конфлікту, що його досі підживлюють на сході країни, розбудови взаєморозуміння та соціальної згуртованості в країні. У цьому, 2022-му, й наступному році за підтримки Європейського Союзу спільно з Українською Гельсінською Спілкою з прав людини, спеціалістами із фасилітованого діалогу, міжнародними партнерами ми розширюємо діалогову ініціативу Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

Теги за темою
опитування
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
В Японії обмежать доступ пенсіонерів до банкоматів — таким чином хочуть боротися з шахрайством
InternetUA
2025-04-25T08:58:29Z
Костянтин і Влада Ліберови спростували, що заробляють по 500 доларів за фотографію
Комсомольская правда
2025-04-25T08:49:27Z
Удар РФ по Києву. Дівчина в прямому ефірі розповіла, що втратила батьків та брата
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:45:39Z
Дуже небезпечна машина: чим важливе знищення винищувача Су-30СМ у Росії
24tv
2025-04-25T08:42:03Z
Реєстр лудоманів торік поповнила рекордна кількість українців
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:15:33Z
Західна Римська імперія зазнала катастрофічної поразки від несподіваного ворога
Фокус
2025-04-25T08:15:25Z
Академія кави WOG: навчання, власна справа та підтримка
Фокус
2025-04-25T08:12:51Z
Коли в ліцеях та гімназіях Івано-Франківська закінчиться навчальний рік
24tv
2025-04-25T08:06:23Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Зеленський повернувся до Києва
Комсомольская правда
2025-04-25T08:54:24Z
Путін отримає винагороду за вбивства українців: Джонсон розкритикував "мирний план" Трампа
24tv
2025-04-25T08:54:01Z
Орбан знову виступив проти вступу України до ЄС
360ua.news
2025-04-25T08:51:24Z
Там може початися нова війна: показуємо, де розташовані Індія і Пакистан
24tv
2025-04-25T08:48:54Z
Вихід США з мирних переговорів: Загородній оцінив наслідки для України
GlavRed
2025-04-25T08:39:26Z
Очікується зустріч з Путіним: Стів Віткофф прибув до Москви
Фокус
2025-04-25T08:33:00Z
Головний продюсер «60 хвилин» від CBS йде у відставку на тлі судової тяганини з Трампом
InternetUA
2025-04-25T08:31:50Z
ЄС затвердив 20 млн євро для протиповітряної оборони Молдови
Европейская правда
2025-04-25T08:31:15Z
Відомі режисер та актор зі США відвідали Україну, щоб зняти фільм про війну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:54:02Z
Джамала чесно сказала, що думає про гурт Ziferblat, який представить Україну на Євробаченні
Gazeta UA
2025-04-25T08:39:06Z
На Netflix вийшов фінал серіалу «Ти» про психопата-вбивцю Джо Ґолдберґа
ITC
2025-04-25T08:22:44Z
Трейлер четвертого сезону «Любов, смерть і роботи» — дельфін-Ісус, гладіатори на динозаврах і MrBeast
ITC
2025-04-25T08:22:24Z
"Має неповагу до жінки" - вагітна СолоХа потрапила до лікарні й звинуватила свого колегу-актора
Gazeta UA
2025-04-25T08:06:35Z
Клінічна смерть і підтримка України: як зараз виглядає 85-річний Аль Пачіно
Telegraf
2025-04-25T08:06:31Z
Відомий продюсер розповів про нестерпну поведінку Наталії Могилевської
GlavRed
2025-04-25T08:06:24Z
Відбувся гучний фінал найновішого українського серіалу: чесні відгуки глядачів в мережі
24tv
2025-04-25T07:45:54Z
Оголошено дату прем’єри приквелу Голодні ігри: Світанок на Жнивах
1News
2025-04-25T07:45:33Z
На Закарпатті судитимуть шахрая, який ошукав 81-річну пенсіонерку більше ніж на ₴150 тисяч
Украина Криминальная
2025-04-25T08:57:54Z
Довірлива жінка втратила через шахраїв понад 25 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-25T08:28:52Z
Пакистан відкрив вогонь на лінії розмежування з Індією
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:21:22Z
Міського голову на Волині підозрюють у розтраті понад ₴6 млн. на закупівлі авто для ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-25T08:00:01Z
У французькій школі нападник ножем убив дівчинку
Украина Криминальная
2025-04-25T07:54:48Z
Жителя Білгород-Дністровського району судитимуть за вбивство сусіда та незаконне поводження з холодною зброєю
Украина Криминальная
2025-04-25T07:51:51Z
Батько пиляв захисні лісові насадження, а неповнолітній син стояв на «шухері» й вантажив їх в автомобіль
Украина Криминальная
2025-04-25T07:48:07Z
У Києві завершили пошуково-рятувальну операцію після удару: серед врятованих — двоє котів і їжачок
VGorode
2025-04-25T07:42:40Z
Вночі з-під завалів у Києві врятували двох котиків
Комсомольская правда
2025-04-25T07:36:56Z
Україна запропонувала ПАР створити спільний хаб для добрив
AgroPortal
2025-04-25T09:00:45Z
Нафтогаз і ORLEN підписали угоду на постачання 100 млн куб. м зрідженого газу
Хвиля
2025-04-25T08:57:01Z
Китай "тихо" скасував мита на напівпровідники США
Европейская правда
2025-04-25T08:52:20Z
"Ліси України" відмовились пояснювати зарплату чиновника Віктора Сахнюка у 9 мільйонів через "загрозу нацбезпеці"
Знай
2025-04-25T08:51:10Z
Більше 8 тисяч гривень: коли українцям чекати підвищення мінімальної зарплати
GlavRed
2025-04-25T08:48:49Z
Валютний ринок на межі змін: чого очікувати на початку травня
24tv
2025-04-25T08:48:30Z
Усі на сакури: Укрзалізниця призначила додатковий потяг на популярний напрямок
24tv
2025-04-25T08:39:23Z
Епіцентр Агро запускає трейдинг і планує нарощувати земельний банк
AgroPortal
2025-04-25T08:30:09Z
Нацбанк спрогнозував підвищення тарифів на комуналку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:28:51Z
У людських клітин є «вуха»? Вчені кажуть, вони нас чують і це допоможе скинути зайвий жир
ITC
2025-04-25T08:22:06Z
Інфекції в дитинстві можуть бути пов'язані з раннім раком кишківника
24tv
2025-04-25T08:15:44Z
В якому віці починають проявлятися наслідки від шкідливих звичок
24tv
2025-04-25T07:39:04Z
Маргарин – корисний чи шкідливий: з чого його роблять і як не нашкодити здоров’ю
GlavRed
2025-04-25T07:25:44Z
У Британії у вагітної вийняли матку, щоб видалити ракові клітини, а потім повернули назад
Факти ICTV
2025-04-25T06:01:47Z
Яку каву обирає покоління зумерів? Виробники помітили новий тренд
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T05:15:39Z
Реформа МСЕК, перші підсумки: корупцію придушили, але «економлять» на групах інвалідності
Комсомольская правда
2025-04-25T05:04:43Z
Чип тверезості: в Китаї перевинайшли "кодування" від алкоголізму
24tv
2025-04-25T04:54:28Z
Довідка про необхідність постійного догляду: як її отримати
ZN UA
2025-04-24T23:42:09Z
У Києві у четвер зафіксували температурний рекорд — ЦГО ім. Б. Срезневського
Khreschatyk
2025-04-25T09:00:13Z
Війська РФ вранці вдарили по Яровій на Донеччині - загинули двоє чоловіків
УкраинФорм
2025-04-25T08:48:55Z
У Криму був приліт в будинок заступника голови Чечні, це наслідки роботи ППО, – "Атеш"
24tv
2025-04-25T08:42:41Z
Судитимуть трьох експатрульних із Мелітополя, які працюють на окупаційну владу
Украина Криминальная
2025-04-25T08:36:27Z
Відключення води у Львові 25 квітня: мешканцям зробили попередження
Политека
2025-04-25T08:31:04Z
Мешканець Слов’янська передавав інформацію про місця дислокації Сил оборони – йому повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-25T08:28:14Z
Заморозки -6 градусів вдарять в Україні: синоптик назвав дату найхолоднішої погоди
GlavRed
2025-04-25T08:28:08Z
Столична громада передала на фронт допомогу – 2500 дронів, установки керування та РЕБ, – Кличко
24tv
2025-04-25T08:03:03Z
Перець чилі за 700 грн. Київський супермаркет здивував цінами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T07:51:35Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 25 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-25T09:00:50Z
Барвінок біля дому: що символізує квітка і чи варто її садити
Gazeta UA
2025-04-25T09:00:30Z
Китайський гороскоп на завтра 26 квітня: Тиграм - скорбота, Півням - розчарування
GlavRed
2025-04-25T08:28:36Z
Варіанти ідеального весняного манікюру: не пропустіть ці травневі тренди
24tv
2025-04-25T08:27:04Z
Урожаю не дочекаєтеся, якщо удобрюватимете огірки цими засобами: що не можна лити на грядку
Telegraf
2025-04-25T07:42:51Z
Популярні СПА-курорти Європи опинилися під загрозою зникнення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T07:24:05Z
Весняний соус із листя редиски: спробуйте ідеальну намазку до хрусткого хліба
Gazeta UA
2025-04-25T06:58:08Z
Покладіть в лунку під час посадки: ідеальне підживлення для картоплі
24tv
2025-04-25T06:39:33Z
Діяти потрібно швидко: як позбутися тарганів у квартирі
24tv
2025-04-25T06:31:17Z
Вперше в історії відбудеться пряма трансляція Конгресу УАФ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:57:21Z
Тренер Далласа з НБА Кідд став співвласником Евертона
Football.ua
2025-04-25T08:55:14Z
Українці запалюють закордоном: Зубков та Коваленко забили по м'ячу за свої клуби
24tv
2025-04-25T08:51:33Z
Сопіт здобула срібло молодіжного чемпіонату Європи з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:51:08Z
Хабі Алонсо визначиться з майбутнім до 11 травня – Реал чекає на рішення
Football.ua
2025-04-25T08:46:12Z
Букмекери зробили прогноз на матч "Шахтар" – "Динамо" в УПЛ
ZN UA
2025-04-25T08:42:40Z
Кінець епохи. Джеймі Варді: таких, як він, більше не роблять
Football.ua
2025-04-25T08:39:24Z
Морговський: Мріяв зіграти проти Ярмоленка – можна сказати, що я був його фанатом
Football.ua
2025-04-25T08:28:01Z
Чемпіонат світу зі снукеру: результати всіх партій першого раунду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:27:15Z
В Україні помітили неіснуючий Гелендваген кабріолет із салоном-привидом
Топ Жир
2025-04-25T09:00:25Z
TOM’s Racing випустив спортивний Land Cruiser Prado, який, на жаль, не потрапить до нас
Топ Жир
2025-04-25T08:45:19Z
Новий Jetour X50 дебютує в Україні з привабливими цінами
AutoCentre
2025-04-25T08:34:11Z
Стане флагманом: електричний седан Toyota bZ7 показали офіційно
AutoGeek
2025-04-25T08:15:45Z
Дебютував електропікап Blank Slate від Джефа Безоса за $20 000
AutoCentre
2025-04-25T08:10:37Z
Поліції подарували гібридний суперкар Honda NSX
AutoGeek
2025-04-25T07:21:57Z
Конкурент Tesla Model S: представлено новий електричний флагман Toyota
ЗаРулем
2025-04-25T07:13:56Z
Land Rover показав рестомод Defender V8 за $260 000
AutoCentre
2025-04-25T07:13:16Z
Tesla тестує FSD Supervised ─ «автономне» роботаксі, але з водієм за кермом
ITC
2025-04-25T06:46:19Z
Новий режим iOS 19 перетворить ваш iPhone на частково десктопний пристрій
InternetUA
2025-04-25T09:01:20Z
Не був таким вже нещасливим у шлюбі: знайдений лист відкрив нові факти особистого життя Шекспіра
Фокус
2025-04-25T09:00:13Z
Екран критичної помилки у майбутніх версіях Windows 11 стане зеленим
InternetUA
2025-04-25T08:46:28Z
Ефект закипаючої жаби: люди почнуть рятувати "палаючу" Землю, тільки втративши зими
Фокус
2025-04-25T08:45:31Z
Шахраї хочуть заробити грошей на смерті Папи Римського: подробиці схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T08:45:25Z
Зонд NASA вперше зробив фотографію руху на Марсі: такого ще ніколи не бачили
Фокус
2025-04-25T08:37:30Z
Кінець мрії про метавсесвіт? Meta звільняє працівників Reality Labs
ITC
2025-04-25T08:37:01Z
Схожих на Землю планет набагато більше, ніж ми думали: вони розташовані в несподіваному місці
Фокус
2025-04-25T08:36:40Z
Razr 60 Ultra та Razr 60: Motorola представила нове покоління складаних смартфонів
24tv
2025-04-25T08:33:57Z