MY.UAНовини
Депутат парламенту Франції: У Парижа і Москви інтимні відносини. І нас мають з усіх сторін
Депутат парламенту Франції: У Парижа і Москви інтимні відносини. І нас мають з усіх сторін

Депутат парламенту Франції: У Парижа і Москви інтимні відносини. І нас мають з усіх сторін

Валерія Фор-Мунтян: Макрону зараз незручно підтримувати Україну

Вибори президента та ультиматуми Путіна всьому західному світові змушують французький політичний клас прискіпливіше ставитися до безпекових питань. Попри непопулярність України у французькому суспільстві Париж бере участь у Нормандському форматі, проте український контекст й досі залишається для місцевих політиків рівнянням із багатьма змінними. Ситуація ускладнилася після зміни влади у Німеччині, позаяк за мовчазною згодою Парижа та Берліна питання урегулювання конфлікту в Україні було саме німецькою відповідальністю.

В інтерв’ю «Главком» депутат Національних зборів Франції, голова групи дружби Україна-Франція Валерія Фор-Мунтян розповіла, що в таких умовах активність США французи сприймають з великою настороженістю, а президент Емануель Макрон, маючи пан'європейські амбіції, стає фактично аутсайдером у великій грі.

Валерія Фор-Мунтян була обрана до Національної асамблеї Франції у 2017 році. Вона народилася у Кілії на Одещині в 1984 році, а у віці 14 років переїхала разом з родиною до Франції. В 2005 році Валерія отримала громадянство Франції. В 2016 році вона приєдналася до партії Емманюеля Макрона «Вперед, Республіко!», а вже за рік балотувалася на виборах від виборчого округу Луари.

«У Франції досі існує сильний зв'язок із Росією»

Під час двосторонніх візитів чиновників як з України, так і з Франції завжди наголошується на стратегічному характері відносин між двома країнами. Наприклад, у травні 2021 року, під час візиту міністра економіки Франції Брюно Ле Мера до України було укладено контракти на суму 1,3 млрд євро і теж йшлося про стратегічні відносини. Що означає для Франції «стратегічні відносини» з Україною в перспективі? І чи є у вашому комітеті дружби з Україною бачення, як ці зв'язки мають розвиватися надалі?

Коли я стала головою групи дружби «Франція-Україна», тут не говорили про Україну взагалі. Було троє людей в Єлисейському палаці (адміністрація президента Франції – ред.), які займалися Нормандським форматом. Все. Я вважала, що це неправильно, бо для Франції, як однієї з головних країн ЄС, – Україна важлива і з географічної точки зору, як сусідня країна з ЄС, так і з погляду прагнення України наблизитися до європейських стандартів. Я хотіла б, щоб у Франції більше цікавилися Україною і щоб ця країна мала більшу вагу. Цього можна досягти через економіку. Тому ми повинні вкладатися у ці контакти. Щоразу, коли я відвідувала Україну, я робила доповідь офісу президента, прем'єр-міністру та міністрові економіки про потенціал розвитку економічних відносин з Україною. Це багато питань – інфраструктура, агросектор, кібербезпека, військові питання. Я особисто довго добивалася, щоб Україну сприйняли серйозно. По-перше, про Україну тут мало знають, мало пишуть – і не лише у пресі, а й в університетах. У Франції досі існує сильний зв'язок із Росією. І він дуже сильний.

Що підживлює такі зв'язки?

По-перше, росіяни дуже багато вкладають у своє лобі, а по-друге, історично сформувалася школа, у межах якої дуже багато пишуть саме у контексті Росії. Після того, як мене обрали, багато хто приїжджав (з України до Франції – «Главком») – депутати, міністри. Вони говорили одне й те саме: ми бідні-нещасні, нам усе не так і росіяни погані, і Путін напав. Дійшло до того, що ґендерні питання в Україні теж пов'язувалися з Путіним. Це вже було просто смішно. Звичайно, були проблеми, звичайно, й з Путіним є проблеми, звичайно, питання суверенітету й дуже багато інших викликів, але знімати з себе провину у всіх питаннях – ви мене вибачте. Є, звичайно, підґрунтя історичне та спадщина СРСР, але 30 років минуло і час брати вже щось у свої руки. Друга проблема – це протягнута рука. Гроші. Гроші. Гроші... Коли українські чиновники так поводяться, вони виглядають несерйозно і виставляють Україну країною третього світу. Нарівні з Малі. Але Малі нам ближче, як колишня колонія! Ви уявляєте, який психологічний механізм тут запускається у людей, які тут щось вирішують?

Наступна проблема – з німцями. У нас завжди думають, що німці краще знаються (в українському питанні – «Главком»). В Ангели Меркель дійсно була дуже сильна експертиза і наші чиновники мені це навіть казали: «Так, ми беремо участь у Нормандському форматі, але нехай німці займаються Україною, це – питання Німеччини». Це не має так бути. Тим більше, що президент Макрон завжди мав амбіції стати лідером Європі після Меркель та замінити її у стратегічному плані. Він хоче представляти Європу, коли йдеться про переговори між США, Китаєм і так далі. Я намагалася донести: якщо у нас такі амбіції, то треба займатися країною, де відбуваються військові маневри. І ситуація почала змінюватися після обрання Володимира Зеленського, який мав особисті стосунки з Макроном.

Як змінилася ситуація?

Порошенко поводився, як жертва, коли він розмовляв з американцями та європейцями, а коли він говорив з українцями – він говорив: «МВФ не буде нам вказувати, як українці житимуть». Ми це все чули і сприймали як подвійну гру. Зеленський зайняв іншу позицію. Принаймні, нам так здалося. Перше, що він заявив – це те, що він хоче сісти за стіл переговорів з Путіним і ми всі маємо сидіти за одним столом на рівних. Цю позицію сприйняли позитивно й у Франції, й у Німеччині. Потім змінили послів, ще якісь зміни й розпочалася робота. Зараз склалася чудова команда на цьому рівні.

«Франція готова вкладати гроші в Україну, попри те, що триває війна»

Ви сказали, що багато зробили для того, щоб Україна стала більш видимою у Франції. Що змінилося за цей час? Вам вдалося зрушити ситуацію, відкрити нові можливості?

Вважаю, що після 2017 року ситуація змінилася кардинально. Франція готова вкладати гроші в Україну. Наприклад, представники федерації (MEDEF), яка об'єднує усі великі підприємства Франція, їздили в Україну, вони готові вкладати гроші попри те, що триває війна, багато пишуть про корупцію. Це потрібно спонукати, підтримувати контракти, які були вже укладені. Це дуже важливо. Але на цю мить, ажіотаж, який організував Джо Байден навколо України, стримує розвиток відносин. Я так вважаю. Україну повернули у позицію жертви. Позиція американців є дуже небезпечною і Росія на це небезпечно реагує.

Відхід з посади Ангели Меркель, перевибори у Франції… Чи означатиме це перезапуск Нормандського формату?

Новий склад уряду Німеччини зайняв наразі позицію на користь України, але це все на словах. Реальних кроків я не бачу. Поки що це тільки слова. Разом з тим новий склад (німецького уряду – «Главком») – це все-таки інше покоління і тому важко оцінити їхнє ставлення до України. Ангела Меркель насправді була радянською людиною і просувала відповідну політику. Вона займалася Східним блоком ще з молодих років, а зараз прийшли до влади набагато молодші люди. При цьому я не можу сказати, що це дасть Україні, тому що в енергетиці Німеччина продовжує залежати від Росії. Після того, як вони відмовилися від атомної електроенергії, вони не можуть собі дозволити політично відмовитися від Росії.

Ви вже сказали, що Франція історично має тісні зв'язки з Росією. Кажучи про Німеччину, ви згадали енергетику, а які сфери у французькій економіці залежать від РФ?

Коли Макрона тільки обрали, у нього були наївні амбіції зробити з Росії демократію, тому він розвинув дуже багато двосторонніх проектів. По-друге, історично у Франції проживає багато російських мігрантів різних поколінь. Це люди, які виїхали під час революції, після Другої світової та під час Радянського Союзу, і всі вони вірять у «Велику Росію» і те, що, принаймні, Україна, Росія та Білорусь – одне ціле. Ці покоління мігрантів несуть тут ці імперські штампи, і ці люди є і в оточенні Макрона. Це експерти, які впливають на політику Францію щодо Росії. Далі – громадська думка. Середньостатистичному французу подобається Путін, як романтичний образ, що попри все продовжує стояти на своєму. Водночас тут за нього ніхто не проголосував би. Все це створює ефект начебто у Франції «інтимні відносини» з Росією. І на цьому тлі про Україну знають лише, що там йде війна, а Крим начебто взагалі ніколи не був українським. Росіяни це добряче використовують у своїй пропаганді, а тут скрізь їхні спецслужби, які промивають людям цим мізки. У мене навіть був випадок: до мене був приставлений агент із посольства (Росії – ред.), який, мабуть, і мав цим займатися щодо мене за філіжанкою кави раз на місяць. Він казав, що усе тут – «пропаганда»; що у Франції усі говорять неправду, навіть якісь речі про гомосексуальні стосунки; що нібито американська культура робить усе, щоб людьми маніпулювати. Уявляєте? Отак мені російські намагалися промити мізки.

Вас фактично вербували?

Ні. Вони мені нічого не пропонували, але мене намагалися переконувати. Казали, що мені не все розповідають, що від мене ховають правду. А уявіть люди, які слухають таку пропаганду постійно? І якщо це робиться на моєму рівні, це робиться на всіх рівнях.

А що відбувається на рівні української діаспори? Чи вони асоціюють себе з Україною?

З одного боку, це люди, які виїхали дуже давно і вони слухають Путіна, не розуміючи, чому Україна так діє й на тому рівні можна почути що завгодно. Доходить до маразму: що українці – нацисти, що в Україні переслідуються євреї. І вони нічого навіть не хочуть чути, ніяких аргументів не сприймають. Більш того, такі люди, які розповсюджують пропаганду, що в Україні – нацисти, є навіть у Сенаті. І проти них теж не працюють жодні аргументи. І є інший рівень – наступне покоління, і вони вже демонструють, що вони є українцями до кісток.

«Росія використовує наш світогляд проти нас»

У квітні відбудуться президентські вибори у Франції, ви припускаєте спроби вплинути на їхні результати, тим більше у такий напружений момент, коли тривають переговори між США та РФ?

Втрутитися у наші вибори спробують усі – і американці, і росіяни. Це така демонстрація впливу. У нас немає друзів. Є лише вороги та партнери. Я думаю, що всі намагатимуться скористатися нашими виборами. Наскільки – я не знаю. Закон (так званий «Закон Макрона» стосовно боротьби з дезінформацією – ред.) буде корисним у тому, що фейкову інформацію можна буде швидко знищити. Але росіяни не працюють лише на цьому полі. Вони використовують поляризовані настрої, які вже існують у країні, як це було під час Брекзиту.

Які це настрої?

Перше – це те, що лише 10% французів остаточно визначилися за кого, голосуватимуть, решта – ще зважують. Цих людей можна перетягнути на той чи інший бік. І така ж ситуація була, коли в нас були протести «Жовтих жилетів» (акції протестів проходили у 2018-2019 роках у Франції без чіткого вуличного лідера, але за підтримки лівих політичних сил – ред.). Так, є люди, які незадоволені своїм життям, але завдяки соціальним мережам та своїм ботам Росія підштовхнула цю масу. Цей поштовх зіграв велику роль.

Щодо боротьби з пропагандою у рамках «закону Макрона». Розкажіть докладно, як він діє?

Ми ухвалили закон проти маніпуляції інформацією під час виборного періоду. По-перше, всі соцмережі мають вказувати над публікаціями чи реклама вони, чи ні, а також хто за це заплатив. Також суд може за 48 годин розглянути, чи інформація фейкова інформація чи ні. Якщо суд визнає, що інформація – фейкова, то соцмережі мають її видалити. Також якщо інформацію замовляє інша держава, навіть через третю особу, це також має зазначатися. Наприклад, якщо RussiaToday замовляє якийсь матеріал, а ми знаємо, що RT отримує державне фінансування, це вважається замовленням від держави й має бути зазначено. Але Росія користується нашим світоглядом проти нас. Тому що ми собі не дозволяємо таких речей, як вони. Наприклад, коли були протести «Жовтих жилетів», це можна було б придушити на корені, бо рух зароджувався у соціальних мережах. Тому коли Україна просто блокує соціальні мережі, це не подобається ні Заходу, ні американцям, які тримають ці платформи.

«Я б так, як Макрон, не поводилася»

Зупинімось на персоні президента Макрона. Ви вже згадали про його амбіції. Які конкретно вони? І коли планується його візит до України?

Я не думаю, що візит до України до виборів можливий. Що стосується загалом: я б так, як він, не поводилася б. Перш за все, я маю на увазі те, що він дозволив американцям повернутися до Європи й нами командувати. Франція мала велику проблему через економічну війну з Китаєм (під час президента США Дональда Трампа – ред.), і це нам, усій Європі, коштувало грошей. Джо Байден, після свого обрання, став втручатися у все – у кордони між Польщею та Білоруссю, в Україну, у все. Коли я чую, що мій президент і німецький уряд чекає, коли Байден переговорить з Путіним, то я вважаю, що це дуже небезпечно. Американський патерналізм може нас повернути в невигідну позицію.

Францію чи усю Європу?

Францію та Німеччину, бо ці країни – показник.

Вам не здається, що з огляду на те, що відбувається в Європі, вона просто не здатна без США стримувати Росію: в Україні – війна, у Грузії – заморожена війна, у Молдові – заморожена війна, Брекзит і так далі... Складається враження, що Франція та Німеччина не справляються. Що Макрон у цій ситуації може запропонувати, щоб взяти ситуацію у свої руки?

Давайте спочатку: Росія створює хаос на своїх кордонах, бо це їм зручно. Вони не бажають розвитку НАТО та ЄС на своїх кордонах. Крапка. Путін стоїть на своєму, і я не думаю, що це зміниться. Якщо бути чесним до кінця, то Україну наразі це теж влаштовує. Звичайно, ніхто від початку не хотів, щоб так сталося, – ні з Кримом, ні з Донбасом. Але і повернути зараз Донбас до України – нереально: ні політично, ні економічно, ні екологічно. Там – екологічна катастрофа; у тому маразмі виросло ціле покоління. Щось із цим зробити зараз просто неможливо. Я не знаю, що могло б вирішити цю ситуацію. З іншого боку, якщо Донбас повертається в Україну – всі даватимуть великі гроші, пільги тощо, щоб навести там якийсь порядок. Але політично… Уявляєте собі? Вибори треба буде провести дуже швидко і ці люди голосуватимуть, їм не можна буде обмежити право голосу. Росії там нічого не треба – ні люди, ні земля та й економічно вони не потягнуть. На додаток, їм ніхто у цьому не допоможе. Тому, щоб там не говорили у Нормандському форматі, цю ситуацію можна покращити, але не змінити. Таким чином, якщо Макрон хоче бути лідером Європи, він має зайнятися розв'язанням питань безпеки. Але з цим і в Європі не всі погоджуються. Макрон не матиме підтримки (в ЄС – ред.), якщо підтримуватиме Росію, але й підтримувати Україну зараз не зручно. Тому що ми, як і Німеччина, користуємось російським газом. Крім того, Росія відіграє помітну роль у Малі та інших наших колишніх колоніях. Нам потрібні ці країни. Зараз всі перебувають у підвішеному стані та чекають слушного моменту, міцно вчепившись в один одного, але ривка не буде.

У вас прозвучало цікаве формулювання «У Франції та Росії – інтимні стосунки». Хто кого?

Нас мають. З усіх сторін. Ми погано зіграли нашу партію – і з американцями, і з Росією, і з Китаєм. Європа – це гойдалка і коли баланс порушується, ми систематично отримуємо катастрофу і це саме те, що сталося з Україною.

Маріанна Присяжнюк, для «Главкома»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Квантовий інтернет усе ближче: Китай досяг рекордної швидкості передавання даних
Фокус
2025-02-25T14:12:50Z
Qualcomm забезпечить 8 років оновлень Android для смартфонів
InternetUA
2025-02-25T14:01:10Z
NASA запускає телескоп, який може переписати історію походження Всесвіту
Portaltele
2025-02-25T13:37:54Z
Замовляли наци-мемкоїн? Запуск Swasticoin репера Каньє Веста відбудеться цього тижня
ITC
2025-02-25T13:37:34Z
Intel випустила процесори у дешевих коробках, щоб збити ціну на кілька доларів
ITC
2025-02-25T13:37:08Z
Китай будує аналог телескопа Джеймса Вебба, який працюватиме на десятки років довше
24tv
2025-02-25T13:36:54Z
Загадка для людей з "очима яструба": де заховані двоє тигрів
GlavRed
2025-02-25T13:27:13Z
Китайський стартап навчив робота робити сальто вперед
Фокус
2025-02-25T13:16:39Z
Як вибрати підходящий бетон для будівництва – поради для початківців
AgroNews
2025-02-25T13:03:58Z
Буде цвісти роками: садівники сказали, як часто потрібно поливати орхідею
GlavRed
2025-02-25T14:09:38Z
Як за лічені секунди порізати яйця на салат: ці лайфхаки знають лише обрані
24tv
2025-02-25T14:03:40Z
Коли садити квасолю за місячним календарем: дати для найкращого врожаю
24tv
2025-02-25T13:48:48Z
Можуть мати негативні наслідки: 6 завдань вдома, які ніколи не варто ігнорувати
24tv
2025-02-25T13:24:37Z
Місяць мрійників і лідерів – які знаки зодіаку народжуються у березні
24tv
2025-02-25T13:21:36Z
Фарбування, утеплення чи облицювання: як відновити фасад будинку
AgroNews
2025-02-25T13:01:28Z
Ви точно захочете це повторити: що їсть на сніданок Марго Роббі
24tv
2025-02-25T12:42:59Z
Як швидко і ефективно прибрати в оселі за 5 хвилин без хімії: порада, що підірвала TikTok
TSN
2025-02-25T12:33:49Z
5 хвилин – і салат на столі: оригінальна закуска, яка підкорить сім'ю та друзів
24tv
2025-02-25T12:27:30Z
Тарантул проник в літак та вкусив пілота під час польоту над Європою: ввели екстрені заходи
24tv
2025-02-25T14:03:06Z
Вбивство подружжя у Шептицькому районі Львівщини – справу стосовно нападника скеровано до суду
Украина Криминальная
2025-02-25T14:00:31Z
Люди у військовій формі напали на велосипедиста: поліція розпочала перевірку за фактом подій у Харкові — ЗМІ
Мій Харків
2025-02-25T13:55:39Z
Військові РФ потрапили в смертельну ДТП під Твер’ю
1News
2025-02-25T13:30:43Z
Золочів знову під атакою російських КАБів: пошкоджено майже пів сотні будинків, ушпиталені дві мешканки
Мій Харків
2025-02-25T13:24:47Z
Під Києвом «євробляха» збила насмерть жінку на переході
Украина Криминальная
2025-02-25T13:24:14Z
На ЧАЕС рятувальники продовжують роботи з розкривання арки «Укриття»
УкраинФорм
2025-02-25T13:18:48Z
На Київщині ліквідовано схему розкрадання ₴3,6 млн. на будівництві пожежного депо
Украина Криминальная
2025-02-25T13:15:14Z
Детективи БЕБ викрили партію сигаретного контрафакту на ₴12 млн
Украина Криминальная
2025-02-25T13:09:05Z
У російському футбольному клубі подякували Угорщині за блокування санкцій Євросоюзу
ZN UA
2025-02-25T14:07:48Z
Еліас: Дуже радий, що зумів розпочати свій шлях у Шахтарі з перемоги
Football.ua
2025-02-25T14:01:00Z
Тренер Олександрії поставив крапку в історії щодо Калюжного: де продовжить кар'єру півзахисник
24tv
2025-02-25T13:51:38Z
Битва непереможених: легенда боксу назвав неочікуваного суперника для Усика
24tv
2025-02-25T13:48:32Z
Салах ділить третє місце у списку найкращих бомбардирів в історії Ліверпуля
Football.ua
2025-02-25T13:37:57Z
Бондаренко – про перемогу над Лівим Берегом: Поле, можливо, не давало нам проявити більше якості
Football.ua
2025-02-25T13:16:42Z
Кікбоксери збірної України виграли 13 нагород Кубка Європи в Болгарії
УкраинФорм
2025-02-25T13:01:29Z
Зірковий чемпіон світу висловився категорично проти реваншу Усик – Дюбуа: яка причина
24tv
2025-02-25T12:57:11Z
Тренер Паркера зробив зухвалу заяву щодо бою з Усиком: що сказав спеціаліст
24tv
2025-02-25T12:30:46Z
Росіяни штурмують мотоблокам: ЗСУ відкинули ворога від Успенівки
Фокус
2025-02-25T14:12:25Z
"Поранили" радянські розвідники: де в Києві розташований будинок зі шрамами
24tv
2025-02-25T14:12:01Z
Російські війська знизили темп наступу біля Покровська: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T14:06:15Z
У Полтаві демонтували пам’ятник Петру І
УкраинФорм
2025-02-25T14:03:39Z
На Прикарпатті помітили унікальне явище: близько 500 птахів "захопили" Бурштинське водосховище
24tv
2025-02-25T14:03:34Z
"Імперським міфам не місце": у Полтаві знесли пам'ятник російському царю Петру I
GlavRed
2025-02-25T13:57:53Z
Біля Маріуполя критично обміліло Кам'янське водосховище
УкраинФорм
2025-02-25T13:57:13Z
У Дніпрі через обстріли стався технологічний збій на ТЕС, мікрорайон на два дні лишився без тепла
УкраинФорм
2025-02-25T13:54:08Z
"Жертва Бабі Язі": росіяни прив'язують своїх солдатів до дерев, щоб їх вбив український дрон
Фокус
2025-02-25T13:51:52Z
Переможницю "Холостяка" запідозрили в романі з відомим співаком
GlavRed
2025-02-25T14:09:47Z
Український фільм про реалії війни здобув престижну нагороду у США: чим особлива стрічка
24tv
2025-02-25T14:06:30Z
У Нідерландах відбулася прем’єра документального фільму про волонтерів, які допомагають українцям
УкраинФорм
2025-02-25T14:00:52Z
Відомий британський гурт Pet Shop Boys долучився до акції на підтримку України в Лондоні
24tv
2025-02-25T13:57:41Z
Популярна українська актриса стала мамою втретє
GlavRed
2025-02-25T13:51:39Z
Модні кольори волосся на весняний сезон: топові фарби, які обирають зірки
24tv
2025-02-25T13:51:01Z
Церемонію вручення «Оскара» на «Суспільне Культура» вестиме Ахтем Сеітаблаєв
Детектор М
2025-02-25T13:42:01Z
Перші реакції на серіал «Шибайголова: Народжений наново» — симфонія насильства, яка «надирає дупу»
ITC
2025-02-25T13:37:25Z
Джеймс Ганн запланував «6 років на DCU» — із фінальним фільмом у стилі «Месників» Marvel
ITC
2025-02-25T13:37:18Z
Подарунок для злодіїв: де не можна ховати гроші
24tv
2025-02-25T14:09:47Z
Польща готує 46-й пакет військової допомоги Україні сумою у 200 млн євро
Европейская правда
2025-02-25T14:09:01Z
Як росіяни використовують віслюків на фронті, і чи є в армії ворога реальні проблеми з технікою
24tv
2025-02-25T14:03:15Z
Міноборони створило державне підприємство «Цифрова Армія»
УкраинФорм
2025-02-25T14:01:06Z
До України планують повернути понад дві тисячі сиріт, евакуйованих за кордон через війну
УкраинФорм
2025-02-25T14:00:46Z
Створено скульптуру з Lego розміром із кров'яну клітину – фото
TSN
2025-02-25T13:51:52Z
Український виробник бронеавтомобілів створив унікальний FPV-дрон
AutoCentre
2025-02-25T13:37:51Z
В одеському Спасо-Преображенському соборі відновлять систему опалення за кошти Італії
УкраинФорм
2025-02-25T13:34:59Z
МВС закликає людей, які виїхали з окупації, повідомляти про місця поховань загиблих
УкраинФорм
2025-02-25T13:34:03Z
Частина студентів-медиків не зможе отримати диплом про вищу освіту
24tv
2025-02-25T13:57:26Z
Ситуація погіршиться: вчені виявили підвищену небезпеку раку грудей у деяких країнах
Фокус
2025-02-25T13:21:02Z
Програму ТерапіяПЛЮС призупинено через нові обмеження
360ua.news
2025-02-25T12:36:22Z
Через нову постанову Кабміну лікування для онкохворих стало втричі дорожчим: "Байдуже, що ти ветеран"
Знай
2025-02-25T12:12:08Z
В Україні додали ще одну підставу для встановлення інвалідності
24tv
2025-02-25T11:57:24Z
Помилки краси, через які шкіра передчасно старіє: більше так не робіть
24tv
2025-02-25T09:57:00Z
Слони насправді хворіють на рак частіше, ніж всі думали: але у них є один секрет
Фокус
2025-02-25T09:15:33Z
Українські студенти-медики більше не зможуть отримувати дипломи без складання ліцензійних іспитів КРОК — глава Центру тестування при МОЗ
ZN UA
2025-02-25T09:00:21Z
Що робити, коли немає часу хворіти на застуду, грип чи коронавірус: поради епідеміологині
24tv
2025-02-25T08:03:40Z
Кліматична ціна агресії РФ в Україні: викиди парникових газів за рік зросли на 30%
УкраинФорм
2025-02-25T14:12:17Z
Ціни на м'ясо можуть суттєво зрости через небезпечні хвороби тварин
24tv
2025-02-25T14:06:41Z
Аномальне здорожчання: в Україні підскочили ціни на стратегічний продукт
TSN
2025-02-25T14:03:26Z
Укрнафта торік пробурила 10 свердловин
УкраинФорм
2025-02-25T13:57:53Z
Вихід на пенсію у 2025 році: скільки стажу потрібно і як його докупити
TSN
2025-02-25T13:51:45Z
"Дива" на Одеській митниці: як керівництву вдалось купити розкішні авто та квартири за 35-50 тис. грн
TSN
2025-02-25T13:51:03Z
Фонд підтримки енергетики допоміг відновити 2 ГВт генерації - Міненерго
УкраинФорм
2025-02-25T13:48:29Z
За скільки сьогодні можна купити та продати 200 євро
24tv
2025-02-25T13:48:29Z
АРМА виставляє на продаж понад дві тисячі тонн арештованої російської залізної руди
УкраинФорм
2025-02-25T13:42:01Z
У Європі зафіксували спад продажу нових авто
AutoCentre
2025-02-25T14:06:01Z
Новий Opel Grandland прямує в Україну: сформовано український прайс, відомий перелік версій, розпочато прийом замовлень
AutoCentre
2025-02-25T13:37:52Z
Зрада традицій: майбутні електромобілі Mini можуть отримати задній привід
AutoGeek
2025-02-25T13:24:04Z
Перший у Південній Кореї: електричний пікап KGM Musso за $33 500 показали офіційно
AutoGeek
2025-02-25T12:24:15Z
Mercedes вивів на тести EQS із твердотільною батареєю: обіцяє запас ходу понад 1000 км
AutoCentre
2025-02-25T12:04:07Z
З трьома двигунами: електричний кросовер Alpine A390 стане конкурентом Porsche Macan
AutoGeek
2025-02-25T11:27:25Z
Як модульна платформа Kiepe перетворює електричний автобус на тролейбус
AutoCentre
2025-02-25T11:16:56Z
Як підготувати автомобіль до весни: важливі поради для водіїв
ТСН
2025-02-25T11:03:29Z
Як обрати ідеальні галогенні лампи
AutoCentre
2025-02-25T10:46:10Z
Буданов пояснив, чому Україна не може знищити заводи з виробництва БпЛА у РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T14:12:00Z
У Грузії з усіх законів планують прибрати слово «гендер»
Детектор М
2025-02-25T14:09:39Z
Ламмі закликав Європу перейти від заморожування до арешту російських активів
УкраинФорм
2025-02-25T14:09:04Z
Путін хоче відновити російську імперську державу, і розворот США небезпечний – експерт
TSN
2025-02-25T14:03:54Z
Франція підвищує ядерну готовність Європи
360ua.news
2025-02-25T14:03:49Z
Джонсон назвав угоду Трампа грабіжницькою, але важливою для України: подробиці
TSN
2025-02-25T13:57:43Z
Підготовка громадян до нацспротиву: законопроєкт про залучення ветеранів пройшов перше читання у ВР
УкраинФорм
2025-02-25T13:54:20Z
Рада подвоїла ліміт благодійних внесків для підприємств
24tv
2025-02-25T13:52:58Z
Туск травмувався на лижах, навчаючи онуків - від лікарняного відмовився
Европейская правда
2025-02-25T13:52:58Z