![Буковинський культурний фонд отримав уже понад 70 заявок від митців](https://thumbor.my.ua/t6a6FNWksmYHf0OreX9qEzI2bLo=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F247%2F046428fd36c0e62ed4302f630a6fceee.jpg)
Буковинський культурний фонд отримав уже понад 70 заявок від митців
Музеї-садиби, сповнені заміської романтики та зворушливої поезії, експозиції весільних суконь та унікальний музей «Світовий центр старообрядництва», що дихає віками. Буковинський культурний фонд отримав уже понад 70 заявок на участь у конкурсі проектів. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.
Так, у Великокучурівській територіальній громаді хочуть осучаснити музей-садибу «Жінки ІІІ-го тисячоліття», який створений на базі меморіального будинку відомої української поетеси Анни Дущак. Автори проєкту мріють перетворити його на комфортний громадський простір, де зможуть комунікувати люди з різних куточків світу. Мета проєкту – щоб кожен відвідувач міг поринути у часи життя та творчості Анни Дущак.
А от у селі Волока хочуть створити сучасну виставкову галерею, де буде відображена історія виникнення весільного промислу у громаді, а також представлять різноманітні експонати, від перших швейних машин до сучасних зразків весільних суконь, якими так славиться село Волока. Крім того, у музеї планують проводити цікаві культурні івенти.
Торік у Кам’янецькій громаді, до якої входить село Біла Криниця, створили музей «Світовий центр старообрядництва», де мають зберігатися історичні матеріали з часів Австро-Угорщини та сучасніші експонати. Тепер місцеві жителі мріють створити там сучасні умови для зберігання матеріалів та облаштувати гостьовий будинок для відвідувачів, котрі забажають провести у громаді декілька днів.