MY.UAНовини
Від повномасштабного вторгнення до відступу: шість основних сценаріїв російської ескалації
Від повномасштабного вторгнення до відступу: шість основних сценаріїв російської ескалації

Від повномасштабного вторгнення до відступу: шість основних сценаріїв російської ескалації

З початку 2022 року Україна активізувала дипломатичні зусилля, аби запобігти можливій ескалації з боку Росії.

Протягом останніх місяців ми почули про багато сценаріїв – від повномасштабного вторгнення до точкової ескалації. Однак далеко не всі з них можна назвати реалістичними.

Повномасштабне вторгнення

Найчастіше серед експертів лунали різноманітні теорії щодо того, як Росія почне повномасштабне вторгнення в Україну, та з якою метою.

Зокрема, лунали й такі неймовірні припущення, як-от захоплення Росією всієї території України та знищення її як незалежної держави.

Читайте
Це буде трагічним прорахунком: Борис Джонсон застеріг Путіна від вторгнення в Україну

Американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень навіть писав про можливу спробу силою нав’язати Україні “союз” з Росією та Білоруссю.

– Захопити всю Україну, та разом із Білоруссю оголосити про створення Слов’янського союзу великих, малих та білих русів, – пишуть про один зі сценаріїв.

Звичайно, такий сценарій мало хто вважає імовірним. Та й навіть ті, в яких йдеться про окупацію, наприклад, частини Лівобережної України, буде надзвичайно важко реалізувати.

Пригадаймо війну у Грузії. Тоді проти 29 тис. грузинських солдат Росія виставила близько 70 тис. військових, а зрештою знищили лише кілька поселень та окупували територію “Південної Осетії”.

У випадку повномасштабного вторгнення в Україну доведеться протистояти загартованим боями військовим. Тому влаштувати швидкий і неочікуваний наступ не вдасться.

Крім того, швидкість наступу постійно падатиме. Дві найшвидші бронетанкові операції – взяття Дюнкерка Німеччиною у 1940 році та перекидання сил коаліції з Кувейту в Багдад 2003 року – проходили близько 32,1 км за добу.

Тобто, щоб пройти Україну зі сходу на захід з такою швидкістю, доведеться витратити близько 41 дня.

І це без урахування погодних умов, які точно не грають на користь Росії, та рівня супротиву з боку України.

25 січня в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV міністр оборони Олексій Резніков заявив, що влада не бачить підготовки РФ до повномасштабного вторгнення.

– Станом на зараз не створено жодного ударного угруповання збройними силами Російської Федерації, що свідчило б про те, що завтра вони підуть у наступ…

Розвідка України та країн-партнерів встановила, що зараз ситуація на кордоні нагадує весну 2021 року. Тоді Росія теж стягнула війська вздовж України, але обмежилася “брязканням зброї”, – пояснював у січні Резніков.

Західні аналітики теж сходяться на думці, що повномасштабне вторгнення – з окупованих територій, Росії та навіть території Білорусі – має низьку вірогідність успіху.

Тим паче, що це загрожує потужними санкціями та переглядом співпраці з Росією.

– Важливим фактором, що стримує Москву від військової ескалації, є економічний. Зокрема, її бажання уникнути нових санкцій та зберегти економічні зв’язки із Заходом, разом із запуском Північного потоку-2, – пише аналітик Stratfor Eurasia Метью Ор.

Фактично, повномасштабне вторгнення є нереалістичним навіть за спроби окупації умовно незначної кількості українських територій.

Крім того, запроваджені санкції та ескалація конфлікту завдадуть неабиякої шкоди не лише Росії, але й світовій економіці загалом.

Аналітики припускають, що у випадку наступу Росії зростуть ціни на нафту, а це зі свого боку вдарить по зростанню світового ВВП (з 4,1% до 0,9% за рік) та інфляції (з 3% до 7,2% за рік).

А у Fitch наголошують, що передусім постраждає економіка України. Що, до речі, не дивно, адже про це наприкінці 2021 року говорило чимало українських економістів. Та й багато хто досі пам’ятає, як страждала українська економіка у період активних бойових дій в тоді ще зоні АТО.

Визнання “незалежності” ОРДЛО

Ще одним майже нереалістичним сценарієм є визнання “незалежності” “Л/ДНР” Росією. Відповідний проєкт внесли до держдуми РФ 19 січня.

Для України це неабиякий ризик, адже це може створити привід для збільшення російських військових в ОРДЛО під гаслом “захисту російськомовного населення”.

Та зараз це скидається на спробу тиску на Захід.

– Путіну не потрібне звернення держдуми, щоб визнати “ЛНР” чи “ДНР”. Він просто підписує відповідний указ. Тобто дума – це зараз публічний крок тиску на Захід і на Київ. А Путін не підпише, скоріш за все, цей указ, – пояснив в інтерв’ю Радіо Свобода член української делегації у ТКГ Сергій Гармаш.

Якщо Путін все ж наважиться підписати відповідний указ, це означатиме де-факто вихід з Мінських домовленостей.

– Я гадаю, що це буде для Росії очевидним кроком виходу з Мінських угод, демонстрацією, що вони, по суті, відмовляються від Мінських угод, які хоча й не є актом міжнародного юридичного характеру, але це політико-дипломатичні домовленості, які були навіть погоджені Радою безпеки ООН, – заявив Резніков.

Точкове загострення

Більш реальним є загострення в межах зони ООС. У такому випадку можна очікувати збільшення кількості обстрілів, спроб наступу, загальної дестабілізації ситуації на фронті.

Росія намагатиметься чинити тиск на Україну, щоб схилити Київ до виконання Мінських домовленостей на російський лад.

Або ж тиснути на Захід, щоб той пішов на поступки у “безпекових” питаннях.

– Поки видається, що росіяни бачать зиск у продовженні діалогу, тому найближчим часом я очікую від них низки кроків зі збільшення тиску. Щось на кшталт нещодавніх кібератак проти України та військово-морських навчань поблизу Ірландії, щоб побачити, чого вони можуть добитися від Заходу, і чи є така можливість загалом, – зауважує старший науковий співробітник Інституту міжнародних відносин Праги Марк Галеотті.

У Київській школі економіки теж схильні вважати, що одним зі сценаріїв Кремля є загострення ситуації в ОРДЛО.

– Його будуть супроводжувати інформаційні кампанії в Україні з метою дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію, внести невизначеність у бізнес-операції, погіршити інвестиційний клімат, відлякати торгових партнерів, – написав почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

За реалізації такого сценарію не варто очікувати від Кремля якихось кроків, яких українські високопосадовці та Збройні сили ще не бачили за останні 7,5 років.

Операція під чужим прапором

Більш масштабним у контексті загострення в ОРДЛО може бути операція під чужим прапором, про що заявив представник Пентагона Джон Кірбі.

В американських ЗМІ циркулювало багато інформації про можливі провокації РФ. Утім, вони зводилися до того, що військові РФ планують почати підставну операцію та звинуватити в її проведенні Україну.

Це б дало їм “привід” для повномасштабного вторгнення.

За даними ЗМІ, одним із сценаріїв було інсценування наступу ЗСУ чи спецслужб України на території Росії чи ОРДЛО.

Після публікації пропагандистського ролика Росія повинна була звинуватити Україну у скоєнні злочинів проти “російськомовного населення” та розпочати свою операцію.

Читайте
Росія розробила план, як виправдати вторгнення в Україну - Washington Post

Водночас панує думка, що так далеко вони не зайдуть і піднімуть “прапори” псевдореспублік у спробі дестабілізувати ситуацію.

Військовий оглядач Олексій Арестович виділив такий сценарій як один із найбільш вірогідних.

– Наступу ЗС РФ у зоні ООС під прапором “молодих республік” достатньо, на їхню думку, щоб штовхнути Україну до політичної кризи і налякати частину Заходу на користь замирення України за варіантом Мінськ-2, Мінськ-3, – пише Арестович.

Однак, на думку оглядача, вірогідність успіху цього плану сягає близько 15-20%.

І хоча про операцію під “фальшивим прапором” згадують не так часто, Україна не збирається ігнорувати інформацію про неї.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нагадав, що операція з анексії Криму фактично відбувалася під “фальшивим прапором”, адже у російських військових не було ознак для ідентифікації.

Тому Україна не відкидатиме таку можливість, нехай навіть поки не маючи деталей від Сполучених Штатів.

– Зараз, у цій ситуації, дуже важливо, що будь-які плани і наміри Росії виводяться на світло, і відповідно, нам вдається їх зривати. Ми продовжуємо співпрацю із США по розвідувальній і дипломатичній лінії для того, щоб викривати злісні наміри Росії, – сказав Кулеба на брифінгу 4 лютого.

Відведення військ

Невдалі спроби шантажу, найімовірніше, призведуть до того, що Росія відведе свої війська від кордону з Україною.

Такий сценарій в Україні багато хто вважає найбільш реалістичним. Щось подібне ми вже бачили у квітні 2021 року.

– Європейці та українці скептично ставляться до великого російського вторгнення в Україну не тому, що вони ставляться до Путіна більш доброзичливо, аніж їхні американські колеги.

Навпаки, це тому, що вони про нього ще гіршої думки. Війна – це не гра Кремля. Натомість це широкий набір тактик, призначених для дестабілізації Заходу, – пише політичний аналітик Іван Крастев.

Відносно слабка реакція міжнародної спільноти на провокації РФ у квітні 2021 року могла поселити у Кремлі віру у можливість таким чином досягти бажаного. У цьому випадку – отримати гарантії “безпеки” від колективного Заходу та “відсунути” кордони НАТО на рубежі 1997 року.

А от британський історик Тімоті Еш вважає, що відведення військ від кордону лише продемонструє слабкість Росії.

Тому, на його думку, подібний розвиток подій видається не дуже вірогідним.

– Якщо російський лідер не вдасться до військових дій хоч в якійсь формі найближчими тижнями, його блеф усім стане зрозумілим.

Критики казатимуть, що хоча він і перекинув тисячі військових до кордону та погрожував (вторгненням. – Ред.), йому не вистачало сміливості, щоб спустити курок… Внаслідок цього будь-які майбутні погрози ескалацією можуть не сприйматися серйозно, – пише Еш.

Залишиться, як є

Ще один сценарій, про який майже ніхто не згадує – продовження політики Росії з тією ж риторикою і діями, які ми спостерігаємо з 2014 року.

Тобто РФ час від часу нагнітатиме обстановку за допомогою таких важелів, як провокації на окупованих територіях, кібератаки та ігри на ринках.

До речі, на що здатні кібератаки, Україна нещодавно відчула. 14 січня близько 70 сайтів органів регіональної та центральної влади потрапили під удар.

Минуло лише кілька днів – і від представників влади почали лунати заяви про слід Росії у хакерській атаці.

– Це фактично свідчить про те, що ця атака була масовою, скоординованою і, як стверджують наші фахівці з кіберполіції, СБУ та Держспецзв’язку, не була спрямована на шифрування даних для подальшого продажу, а безпосередньо на знищення цих даних.

Саме тому ми можемо стверджувати, що ця кібератака була здійснена спецслужбами нашого сусіда, держави-агресора, – заявив в ефірі одного з українських телеканалів очільник МВС Денис Монастирський.

А на світових ринках, передусім енергоресурсів, Росія шантажуватиме Європу. Особливо, якщо все ж вдасться запустити Північний потік-2.

Хоча внаслідок зосередження російських військових на кордоні з Україною та різкого стрибка цін на енергоресурси після завершення будівництва російської труби риторика європейців змінилася. І не в кращий для Росії бік.

Та використання Північного потоку-2 як зброї може бути занадто ризикованим кроком для Кремля у довгостроковій перспективі.

– Це зброя, яку можна використати лише одного разу. Після цього вона втратить свою ефективність, – попереджає екс-чиновник Держдепартаменту США Едвард Фішман.

Складається враження, що навіть у Кремлі до кінця не впевнені, що робити з “виставою”, яку самі й влаштували.

Зрозуміло лише, що невдовзі Росії доведеться щось вирішувати – відводити війська або ж шукати нові методи шантажу.

Цитуючи Кулебу, цей раунд Росія програла. Тепер будь-який сценарій для неї невигідний, адже увесь світ підготувався дати відсіч.

Фото: Генштаб ЗСУ

Теги за темою
ДонбасООС
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Прикордонники на Куп’янському напрямку знищили дронами чотири ворожі танки і два склади пального
УкраинФорм
2024-11-30T02:45:14Z
Мерія Чернівців на закиди в завищенні вартості ремонту відповіла, що роботи лише здешевили
УкраинФорм
2024-11-30T02:39:37Z
Гороскоп на 30 листопада для всіх знаків Зодіаку: Овни покинуть зону комфорту, Стрільцям буде непросто
Политека
2024-11-30T01:03:55Z
Синоптики оголосили І рівень небезпеки у шістьох областях
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T00:00:13Z
Ворог окупував кілька сіл і просунувся на фронті: карта DeepState
24tv
2024-11-30T00:00:01Z
Штучний інтелект показав, як виглядатиме відновлений Маріуполь після війни
Фокус
2024-11-29T23:51:57Z
Війна, день 1010. Зеленський допустив припинення війни в обмін на вступ до НАТО
Football.ua
2024-11-29T23:01:27Z
В окупованому Криму оштрафували чоловіка, який 5 років тому вилаявся на адресу Путіна у соцмережі
Детектор М
2024-11-29T22:57:04Z
Незначні морози, снігопади та тумани: якою буде погода в Україні у грудні 2024 року
Фокус
2024-11-29T22:30:17Z
Прорив у Дніпропетровську область матиме для росіян політичне значення ‒ Костенко
ZN UA
2024-11-30T02:45:33Z
Які сценарії тиску на Росію та Україну може розглядати новий спецпредставник США
24tv
2024-11-30T02:33:30Z
Він може все змінити: яку позицію щодо України займуть Трамп та новий спецпредставник США
24tv
2024-11-30T01:36:53Z
"Били, дай боже": у Лукашенка знайшли концтабір із катівнею для українців – ЗМІ
GlavRed
2024-11-30T01:27:36Z
Зеленський пояснив, як вступ України до НАТО сприятиме завершенню гарячої фази війни
УкраинФорм
2024-11-30T01:15:55Z
Джонсон виступив за розміщення європейських миротворців на кордоні України в разі "мирної угоди"
24tv
2024-11-30T00:51:59Z
Експерт Defense Express пояснив, як Росія готується до наступної ракетної атаки по Україні
TSN
2024-11-30T00:48:25Z
Група громадян Болгарії стежила за розслідувачем Христо Грозєвим та обговорювала його вбивство
ZN UA
2024-11-30T00:45:54Z
Чад припиняє співпрацю з Францією в галузі безпеки
УкраинФорм
2024-11-30T00:39:41Z
Ферменти від переїдання: чи допомагають і які препарати не варто приймати
24tv
2024-11-29T20:03:47Z
Міцелярна вода замість сухого шампуню: перукар попередила про небезпеку
GlavRed
2024-11-29T19:27:46Z
Довго не міг номально їсти та дихати: в Києві військовому провели унікальну операцію
Фокус
2024-11-29T18:15:25Z
Вчені знайшли просту добавку, яка змушує клітини раку самознищуватися
Portaltele
2024-11-29T17:16:45Z
Новий біомаркер мозку дає надію на раннє виявлення психозу
Portaltele
2024-11-29T17:16:08Z
Які кімнатні квіти не лише очищають повітря, а й захищають від вірусів
TSN
2024-11-29T16:09:08Z
Лікарі розповіли, чому варто відмовитися від ковбаси та сосисок
TSN
2024-11-29T15:39:28Z
Це допоможе вам не заразитись: 8 найпоширеніших міфів про герпес
24tv
2024-11-29T15:30:59Z
7 способів почати худнути у животі всього за 10 дів: це простіше, ніж ви думали
24tv
2024-11-29T14:42:53Z
У Києво-Печерській лаврі відкривається резиденція Святого Миколая
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T02:00:35Z
BAM BAM: що відомо про новий трек, який завірусився у мережі
24tv
2024-11-29T23:00:43Z
Вірусний тренд у TikTok: пісня Бруно Марса та виконавиці Розе опинилась у топі
24tv
2024-11-29T22:00:59Z
"Холостяк" 13 сезон 5 випуск: хто з дівчат покинув проєкт
24tv
2024-11-29T22:00:09Z
Шоуранер «Хлопців» / The Boys: «Ми не відтворювали реальність — світ змінився, щоб відобразити шоу»
ITC
2024-11-29T21:35:58Z
Рідкісне фото Брюса Вілліса: доньки поділилися зворушливим кадром
GlavRed
2024-11-29T21:27:44Z
Що дивитися взимку: 3 різдвяні серіали, які подарують святкову атмосферу
24tv
2024-11-29T21:09:49Z
"Завжди обирає себе": Оля Цибульська заговорила про проблеми у шлюбі
GlavRed
2024-11-29T20:27:23Z
Неприємно і боляче, – учасниця "Холостяка" зізналася, як реагувала на поцілунки Терена з іншими
24tv
2024-11-29T19:48:36Z
В Україні з'явиться свій "біткоїн": незабаром розпочнеться тестування е-гривні
GlavRed
2024-11-30T02:36:42Z
У Мінцифри нагадали: бронювання з 1 грудня - лише через «Дію»
УкраинФорм
2024-11-30T01:15:48Z
Вступ до ЄС: Україна розпочала пре-скринінг законодавства у сфері залізничного транспорту
Хвиля
2024-11-30T01:09:35Z
Канадські медіакомпанії подали позов проти OpenAІ: що сталося
InternetUA
2024-11-30T01:04:56Z
Meta планує прокласти власний глобальний підводний кабель за $10 млрд
InternetUA
2024-11-30T00:01:51Z
Американська компанія-виробник відомої горілки Stolichnaya збанкрутувала
ZN UA
2024-11-30T00:01:07Z
Побили 7-річний рекорд: в Україні рвонули вгору ціни на популярний овоч
GlavRed
2024-11-29T21:36:57Z
У Фінляндії почнуть виробляти дрони для України
Хвиля
2024-11-29T21:36:02Z
Кабмін пояснив, які податки підвищаться з грудня, а які з січня
ZN UA
2024-11-29T21:27:25Z
Майже мільйон людей на рік: імміграція до Британії б'є рекорди
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T02:30:00Z
До використання у ЗСУ допустили броньований екскаватор-навантажувач
УкраинФорм
2024-11-30T02:06:57Z
Помилка багатьох водіїв: чому взимку не варто піднімати двірники в автомобілі
GlavRed
2024-11-30T02:06:34Z
На Київщині по ворожих БпЛА спрацювала ППО — КМВА
TSN
2024-11-30T02:06:33Z
Мінфін та UNICEF домовилися про співпрацю задля підтримки дітей і молоді
УкраинФорм
2024-11-30T01:36:49Z
«Білі янголи» від початку війни евакуювали майже 10 тисяч людей
УкраинФорм
2024-11-30T01:36:31Z
Яку людину називають "клепаною на язик": мало хто зможе здогадатися
GlavRed
2024-11-30T01:36:12Z
Церковний календар на грудень: які свята відзначатимуть віряни
ZN UA
2024-11-30T01:34:52Z
Популярний міф про першість: на якому місці за складністю українська мова
GlavRed
2024-11-30T01:27:54Z
У столиці шахрай ошукав пенсіонерку на $4 тисячі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T01:30:03Z
На Львівщині сержанта засудили до 14,5 років позбавлення волі: деталі злочину
Политека
2024-11-29T21:01:46Z
Росіяни обстріляли Ківшарівку на Харківщині, загинув чоловік
УкраинФорм
2024-11-29T20:39:55Z
Одружився із троюрідною сестрою, щоб виїхати за кордон: прикордонники викрили псевдоподружжя
TSN
2024-11-29T20:36:13Z
22-річний чоловік втратив 10 000 гривень через телефонних шахраїв
InternetUA
2024-11-29T20:27:29Z
Чоловік купив старовинну пляшку із запискою: що було всередині
GlavRed
2024-11-29T20:27:15Z
Пожежа на нафтобазі в Ростовській області: військовий експерт розповів про втрати ворога
Политека
2024-11-29T19:42:52Z
Тримали в секреті 5 років: вперше показали паризький Нотр-Дам всередині після пожежі
24tv
2024-11-29T19:39:03Z
На Вінниччині затримали виробників порно з дітьми
InternetUA
2024-11-29T19:27:15Z
Саутгемптон відібрав очки у Брайтона
Football.ua
2024-11-29T22:30:31Z
Валенсія поступилась Мальорці
Football.ua
2024-11-29T22:24:40Z
Українські гандболістки стартували на Євро-2024
УкраинФорм
2024-11-29T22:12:15Z
Гол Пікколі допоміг Кальярі виграти у Верони
Football.ua
2024-11-29T22:01:18Z
Санкт-Паулі впевнено переграв Гольштайн
Football.ua
2024-11-29T21:46:01Z
Шахтар вивісив новий цінник на Судакова: українцем зацікавився топ-клуб з Іспанії
24tv
2024-11-29T21:30:28Z
Визначився склад українських змішаних естафет стартового етапу Кубка світу з біатлону
УкраинФорм
2024-11-29T21:18:43Z
Максимов – після поразки Інгульцю: Сьогодні був не наш день
Football.ua
2024-11-29T21:15:09Z
Ван Ністелрой: Всі, з ким я розмовляю про футбольний клуб Лестер Сіті, сповнені ентузіазму
Football.ua
2024-11-29T20:33:24Z
Гороскоп на 30 листопада: зірки підкажуть, як провести цю суботу
Знай
2024-11-30T02:30:14Z
Як приготувати ідеальний різдвяний штолен: шеф-кухар дала перевірений рецепт
Политека
2024-11-30T02:00:24Z
Що першим бачите на зображенні: тест, який розкриє справжню натуру людини
GlavRed
2024-11-30T00:27:58Z
Швидкий рецепт імбирного печива: завжди виходить смачним і ароматним
Политека
2024-11-29T23:30:20Z
Закарпатські кіфлики: старовинна випічка на Різдво
24tv
2024-11-29T23:27:21Z
Орхідея почне цвісти на очах: як стимулювати ріст рослини корицею
24tv
2024-11-29T23:15:29Z
Де не можна ставити ялинку на Новий рік: важливі поради від експертів
24tv
2024-11-29T22:57:13Z
Неймовірно смачно і вишукано: рецепт салату з руколи
24tv
2024-11-29T22:42:54Z
Що приготувати на Андрія: старовинний рецепт калити
24tv
2024-11-29T21:15:42Z
Штучний інтелект навчили створювати копію особистості після інтерв'ю
InternetUA
2024-11-30T02:01:50Z
Жінка встановила світовий рекорд, упіймавши величезного палтуса
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T01:30:25Z
«Дія.Освіта» здобула нагороду Effie Awards
УкраинФорм
2024-11-30T01:24:15Z
Вчені вперше показали зображення окремого фотона
Portaltele
2024-11-30T01:19:04Z
Роскомнагляд заборонив понад 300 відео про VPN та вимагає видалити їх з YouTube
УкраинФорм
2024-11-29T23:18:38Z
Таємницю Лох-Неського чудовиська розкрито: дослідник пояснив "горби" на воді
GlavRed
2024-11-29T22:27:39Z
Як неандертальці стали майстрами виготовлення клею та стрічок
Portaltele
2024-11-29T22:18:10Z
Чому здувається акумулятор смартфона: 6 головних факторів
InternetUA
2024-11-29T22:07:28Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала перший патч — містить понад 650 виправлень
ITC
2024-11-29T21:01:39Z
Топ-5 найлегших авто у світі: гараж для них можна облаштувати і на балконі
Знай
2024-11-29T21:51:54Z
Покладіть це під килимок, щоб більше ніколи не мерзнути за кермом
24tv
2024-11-29T21:24:38Z
Як перевірити якість роботи після заміни стартера на СТО?
AutoCentre
2024-11-29T19:04:55Z
Постачання шкільних автобусів ЗАЗ продовжується
AutoCentre
2024-11-29T18:03:01Z
Denza показала інтер’єр свого флагманського кросовера
AutoCentre
2024-11-29T18:01:55Z
Точність збиття "Шахедів" підвищиться завдяки спеціальному причепу для пікапів
InternetUA
2024-11-29T18:01:15Z
Chevrolet Equinox в реальних тестах випереджає Tesla Model Y за дальністю ходу, а коштує менше
ITC
2024-11-29T17:47:24Z
Mercedes-Benz відзначає 40-річчя кемпера Marco Polo
AutoCentre
2024-11-29T16:10:17Z
Як правильно розморозити автомобіль взимку: звичайний метод може завдати шкоди
GlavRed
2024-11-29T15:27:13Z