MY.UAНовини
Від повномасштабного вторгнення до відступу: шість основних сценаріїв російської ескалації
Від повномасштабного вторгнення до відступу: шість основних сценаріїв російської ескалації

Від повномасштабного вторгнення до відступу: шість основних сценаріїв російської ескалації

З початку 2022 року Україна активізувала дипломатичні зусилля, аби запобігти можливій ескалації з боку Росії.

Протягом останніх місяців ми почули про багато сценаріїв – від повномасштабного вторгнення до точкової ескалації. Однак далеко не всі з них можна назвати реалістичними.

Повномасштабне вторгнення

Найчастіше серед експертів лунали різноманітні теорії щодо того, як Росія почне повномасштабне вторгнення в Україну, та з якою метою.

Зокрема, лунали й такі неймовірні припущення, як-от захоплення Росією всієї території України та знищення її як незалежної держави.

Читайте
Це буде трагічним прорахунком: Борис Джонсон застеріг Путіна від вторгнення в Україну

Американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень навіть писав про можливу спробу силою нав’язати Україні “союз” з Росією та Білоруссю.

– Захопити всю Україну, та разом із Білоруссю оголосити про створення Слов’янського союзу великих, малих та білих русів, – пишуть про один зі сценаріїв.

Звичайно, такий сценарій мало хто вважає імовірним. Та й навіть ті, в яких йдеться про окупацію, наприклад, частини Лівобережної України, буде надзвичайно важко реалізувати.

Пригадаймо війну у Грузії. Тоді проти 29 тис. грузинських солдат Росія виставила близько 70 тис. військових, а зрештою знищили лише кілька поселень та окупували територію “Південної Осетії”.

У випадку повномасштабного вторгнення в Україну доведеться протистояти загартованим боями військовим. Тому влаштувати швидкий і неочікуваний наступ не вдасться.

Крім того, швидкість наступу постійно падатиме. Дві найшвидші бронетанкові операції – взяття Дюнкерка Німеччиною у 1940 році та перекидання сил коаліції з Кувейту в Багдад 2003 року – проходили близько 32,1 км за добу.

Тобто, щоб пройти Україну зі сходу на захід з такою швидкістю, доведеться витратити близько 41 дня.

І це без урахування погодних умов, які точно не грають на користь Росії, та рівня супротиву з боку України.

25 січня в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV міністр оборони Олексій Резніков заявив, що влада не бачить підготовки РФ до повномасштабного вторгнення.

– Станом на зараз не створено жодного ударного угруповання збройними силами Російської Федерації, що свідчило б про те, що завтра вони підуть у наступ…

Розвідка України та країн-партнерів встановила, що зараз ситуація на кордоні нагадує весну 2021 року. Тоді Росія теж стягнула війська вздовж України, але обмежилася “брязканням зброї”, – пояснював у січні Резніков.

Західні аналітики теж сходяться на думці, що повномасштабне вторгнення – з окупованих територій, Росії та навіть території Білорусі – має низьку вірогідність успіху.

Тим паче, що це загрожує потужними санкціями та переглядом співпраці з Росією.

– Важливим фактором, що стримує Москву від військової ескалації, є економічний. Зокрема, її бажання уникнути нових санкцій та зберегти економічні зв’язки із Заходом, разом із запуском Північного потоку-2, – пише аналітик Stratfor Eurasia Метью Ор.

Фактично, повномасштабне вторгнення є нереалістичним навіть за спроби окупації умовно незначної кількості українських територій.

Крім того, запроваджені санкції та ескалація конфлікту завдадуть неабиякої шкоди не лише Росії, але й світовій економіці загалом.

Аналітики припускають, що у випадку наступу Росії зростуть ціни на нафту, а це зі свого боку вдарить по зростанню світового ВВП (з 4,1% до 0,9% за рік) та інфляції (з 3% до 7,2% за рік).

А у Fitch наголошують, що передусім постраждає економіка України. Що, до речі, не дивно, адже про це наприкінці 2021 року говорило чимало українських економістів. Та й багато хто досі пам’ятає, як страждала українська економіка у період активних бойових дій в тоді ще зоні АТО.

Визнання “незалежності” ОРДЛО

Ще одним майже нереалістичним сценарієм є визнання “незалежності” “Л/ДНР” Росією. Відповідний проєкт внесли до держдуми РФ 19 січня.

Для України це неабиякий ризик, адже це може створити привід для збільшення російських військових в ОРДЛО під гаслом “захисту російськомовного населення”.

Та зараз це скидається на спробу тиску на Захід.

– Путіну не потрібне звернення держдуми, щоб визнати “ЛНР” чи “ДНР”. Він просто підписує відповідний указ. Тобто дума – це зараз публічний крок тиску на Захід і на Київ. А Путін не підпише, скоріш за все, цей указ, – пояснив в інтерв’ю Радіо Свобода член української делегації у ТКГ Сергій Гармаш.

Якщо Путін все ж наважиться підписати відповідний указ, це означатиме де-факто вихід з Мінських домовленостей.

– Я гадаю, що це буде для Росії очевидним кроком виходу з Мінських угод, демонстрацією, що вони, по суті, відмовляються від Мінських угод, які хоча й не є актом міжнародного юридичного характеру, але це політико-дипломатичні домовленості, які були навіть погоджені Радою безпеки ООН, – заявив Резніков.

Точкове загострення

Більш реальним є загострення в межах зони ООС. У такому випадку можна очікувати збільшення кількості обстрілів, спроб наступу, загальної дестабілізації ситуації на фронті.

Росія намагатиметься чинити тиск на Україну, щоб схилити Київ до виконання Мінських домовленостей на російський лад.

Або ж тиснути на Захід, щоб той пішов на поступки у “безпекових” питаннях.

– Поки видається, що росіяни бачать зиск у продовженні діалогу, тому найближчим часом я очікую від них низки кроків зі збільшення тиску. Щось на кшталт нещодавніх кібератак проти України та військово-морських навчань поблизу Ірландії, щоб побачити, чого вони можуть добитися від Заходу, і чи є така можливість загалом, – зауважує старший науковий співробітник Інституту міжнародних відносин Праги Марк Галеотті.

У Київській школі економіки теж схильні вважати, що одним зі сценаріїв Кремля є загострення ситуації в ОРДЛО.

– Його будуть супроводжувати інформаційні кампанії в Україні з метою дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію, внести невизначеність у бізнес-операції, погіршити інвестиційний клімат, відлякати торгових партнерів, – написав почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

За реалізації такого сценарію не варто очікувати від Кремля якихось кроків, яких українські високопосадовці та Збройні сили ще не бачили за останні 7,5 років.

Операція під чужим прапором

Більш масштабним у контексті загострення в ОРДЛО може бути операція під чужим прапором, про що заявив представник Пентагона Джон Кірбі.

В американських ЗМІ циркулювало багато інформації про можливі провокації РФ. Утім, вони зводилися до того, що військові РФ планують почати підставну операцію та звинуватити в її проведенні Україну.

Це б дало їм “привід” для повномасштабного вторгнення.

За даними ЗМІ, одним із сценаріїв було інсценування наступу ЗСУ чи спецслужб України на території Росії чи ОРДЛО.

Після публікації пропагандистського ролика Росія повинна була звинуватити Україну у скоєнні злочинів проти “російськомовного населення” та розпочати свою операцію.

Читайте
Росія розробила план, як виправдати вторгнення в Україну - Washington Post

Водночас панує думка, що так далеко вони не зайдуть і піднімуть “прапори” псевдореспублік у спробі дестабілізувати ситуацію.

Військовий оглядач Олексій Арестович виділив такий сценарій як один із найбільш вірогідних.

– Наступу ЗС РФ у зоні ООС під прапором “молодих республік” достатньо, на їхню думку, щоб штовхнути Україну до політичної кризи і налякати частину Заходу на користь замирення України за варіантом Мінськ-2, Мінськ-3, – пише Арестович.

Однак, на думку оглядача, вірогідність успіху цього плану сягає близько 15-20%.

І хоча про операцію під “фальшивим прапором” згадують не так часто, Україна не збирається ігнорувати інформацію про неї.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нагадав, що операція з анексії Криму фактично відбувалася під “фальшивим прапором”, адже у російських військових не було ознак для ідентифікації.

Тому Україна не відкидатиме таку можливість, нехай навіть поки не маючи деталей від Сполучених Штатів.

– Зараз, у цій ситуації, дуже важливо, що будь-які плани і наміри Росії виводяться на світло, і відповідно, нам вдається їх зривати. Ми продовжуємо співпрацю із США по розвідувальній і дипломатичній лінії для того, щоб викривати злісні наміри Росії, – сказав Кулеба на брифінгу 4 лютого.

Відведення військ

Невдалі спроби шантажу, найімовірніше, призведуть до того, що Росія відведе свої війська від кордону з Україною.

Такий сценарій в Україні багато хто вважає найбільш реалістичним. Щось подібне ми вже бачили у квітні 2021 року.

– Європейці та українці скептично ставляться до великого російського вторгнення в Україну не тому, що вони ставляться до Путіна більш доброзичливо, аніж їхні американські колеги.

Навпаки, це тому, що вони про нього ще гіршої думки. Війна – це не гра Кремля. Натомість це широкий набір тактик, призначених для дестабілізації Заходу, – пише політичний аналітик Іван Крастев.

Відносно слабка реакція міжнародної спільноти на провокації РФ у квітні 2021 року могла поселити у Кремлі віру у можливість таким чином досягти бажаного. У цьому випадку – отримати гарантії “безпеки” від колективного Заходу та “відсунути” кордони НАТО на рубежі 1997 року.

А от британський історик Тімоті Еш вважає, що відведення військ від кордону лише продемонструє слабкість Росії.

Тому, на його думку, подібний розвиток подій видається не дуже вірогідним.

– Якщо російський лідер не вдасться до військових дій хоч в якійсь формі найближчими тижнями, його блеф усім стане зрозумілим.

Критики казатимуть, що хоча він і перекинув тисячі військових до кордону та погрожував (вторгненням. – Ред.), йому не вистачало сміливості, щоб спустити курок… Внаслідок цього будь-які майбутні погрози ескалацією можуть не сприйматися серйозно, – пише Еш.

Залишиться, як є

Ще один сценарій, про який майже ніхто не згадує – продовження політики Росії з тією ж риторикою і діями, які ми спостерігаємо з 2014 року.

Тобто РФ час від часу нагнітатиме обстановку за допомогою таких важелів, як провокації на окупованих територіях, кібератаки та ігри на ринках.

До речі, на що здатні кібератаки, Україна нещодавно відчула. 14 січня близько 70 сайтів органів регіональної та центральної влади потрапили під удар.

Минуло лише кілька днів – і від представників влади почали лунати заяви про слід Росії у хакерській атаці.

– Це фактично свідчить про те, що ця атака була масовою, скоординованою і, як стверджують наші фахівці з кіберполіції, СБУ та Держспецзв’язку, не була спрямована на шифрування даних для подальшого продажу, а безпосередньо на знищення цих даних.

Саме тому ми можемо стверджувати, що ця кібератака була здійснена спецслужбами нашого сусіда, держави-агресора, – заявив в ефірі одного з українських телеканалів очільник МВС Денис Монастирський.

А на світових ринках, передусім енергоресурсів, Росія шантажуватиме Європу. Особливо, якщо все ж вдасться запустити Північний потік-2.

Хоча внаслідок зосередження російських військових на кордоні з Україною та різкого стрибка цін на енергоресурси після завершення будівництва російської труби риторика європейців змінилася. І не в кращий для Росії бік.

Та використання Північного потоку-2 як зброї може бути занадто ризикованим кроком для Кремля у довгостроковій перспективі.

– Це зброя, яку можна використати лише одного разу. Після цього вона втратить свою ефективність, – попереджає екс-чиновник Держдепартаменту США Едвард Фішман.

Складається враження, що навіть у Кремлі до кінця не впевнені, що робити з “виставою”, яку самі й влаштували.

Зрозуміло лише, що невдовзі Росії доведеться щось вирішувати – відводити війська або ж шукати нові методи шантажу.

Цитуючи Кулебу, цей раунд Росія програла. Тепер будь-який сценарій для неї невигідний, адже увесь світ підготувався дати відсіч.

Фото: Генштаб ЗСУ

Теги за темою
ДонбассООС
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Шольц разом із Зеленським відвідав поранених українських військових
Европейская правда
2024-12-02T11:00:41Z
У листопаді 14 ворожих атак завдали пошкоджень житловим будинкам Харкова
Мій Харків
2024-12-02T10:51:35Z
Російський зек забивав собі цвях у груди, щоб не воювати на Курщині - як про це дізналися Галицькі десантники
ZN UA
2024-12-02T10:51:22Z
Погода в Україні зміниться: прогноз на вівторок, 3 грудня
TSN
2024-12-02T10:48:05Z
Зафіксовано 134 вибухи: хто потрапив під масований обстріл ворога, відомо про загиблих
Политека
2024-12-02T10:43:44Z
За місяць на сході Росія втратила понад 35 тисяч військових - Сили оборони
УкраинФорм
2024-12-02T10:33:35Z
Подільський міст нарешті "поїхав": Кличко показав відео проїзду транспорту
24tv
2024-12-02T10:27:21Z
Нова загроза на Купʼянському напрямку: військовий експерт пояснив, у чому небезпека для ЗСУ
Политека
2024-12-02T10:25:29Z
У листопаді ворог 26 разів атакував Харків
Мій Харків
2024-12-02T10:10:01Z
Олаф Шольц раптово прибув до Києва: яка мета його візиту
24tv
2024-12-02T10:57:34Z
ХАМАС є "ключовим гравцем" в угоді про припинення вогню з Ізраїлем — Салліван
ZN UA
2024-12-02T10:55:51Z
Кошта: Євросоюз має «перебалансувати» розподіл видатків на власну безпеку та оборону
УкраинФорм
2024-12-02T10:54:07Z
Новий глава Євроради: Тільки Україна визначить, що таке справедливий мир
Европейская правда
2024-12-02T10:49:50Z
П'ять років роботи Ради. Що відомо про наймолодшого та найстаршого нардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:45:07Z
У Берліні кажуть про значно меншу кількість злочинів з канабісом після його легалізації
Европейская правда
2024-12-02T10:42:47Z
У Швеції трьом особам висунули обвинувачення у підготовці ісламістського теракту
Европейская правда
2024-12-02T10:42:30Z
Протести в Грузії: школярі почали перекривати дороги, а вчителі оголосили страйк
Фокус
2024-12-02T10:42:21Z
У протестах в Грузії Кремль побачив "ознаки Помаранчевої революції"
ZN UA
2024-12-02T10:37:40Z
Чому люди у Фінляндії їдять неочищену картоплю
24tv
2024-12-02T10:12:41Z
Що не варто робити, якщо у вас безсоння
24tv
2024-12-02T09:45:21Z
Що буде, якщо вставити гілку алое вера в банан
GlavRed
2024-12-02T09:27:40Z
Названо наукову причину, чому люди прокидаються за декілька хвилин до будильника
TSN
2024-12-02T08:36:21Z
Вчені розкривають, як ракові клітини обходять хіміотерапію
Portaltele
2024-12-02T08:31:38Z
Адаптуйтесь або втратите роботу: ШІ розповідає про зміни на ринку праці
InternetUA
2024-12-02T06:43:19Z
За даними вчених, ця проста звичка може збільшити тривалість життя
Portaltele
2024-12-02T06:31:38Z
Їжте на здоровʼя: спростовуємо 4 міфи про гостру їжу, в які вірить більшість українців
24tv
2024-12-02T06:03:06Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Гурт The Hardkiss восени відіграв концерти за кордоном. Зокрема, у колективу був тур містами США та Канади.
FM-TV
2024-12-02T10:57:06Z
«Без Темних Лордів та кілець»: аніме «Володар перснів: Війна рогіримів» буде свіжим поглядом на Середзем’я
ITC
2024-12-02T10:55:50Z
Марґо Роббі зізналася, що сцена з оголеністю у «Вовк із Волл-стріт» була її ідеєю
ITC
2024-12-02T10:55:40Z
"На Тіну Кароль чоловіки не підуть": військком про вручення повісток після концертів
Фокус
2024-12-02T10:51:19Z
У ТЦК підтвердили, що вивчають афіші подій для організації рейдів під час масових заходів
Комсомольская правда
2024-12-02T10:49:31Z
Від співочого ректора до успішного лідера: новий фотоальбом про Михайла Поплавського
Политека
2024-12-02T10:48:40Z
У Києві пройде фестиваль «Вечори французького кіно»
Вива
2024-12-02T10:30:52Z
Светр з оголеними плечима знову у моді – його починають носити всі модниці
24tv
2024-12-02T10:30:04Z
Телеканал «2+2» розпочав зйомки детективного серіалу «Охоронець»
Детектор М
2024-12-02T10:27:43Z
Lufthansa скасовує рейси до Тель-Авіва до кінця січня
Европейская правда
2024-12-02T11:00:57Z
Світове споживання цукру досягне нового рекорду
AgroPortal
2024-12-02T11:00:03Z
Без шансів: банкір з Росії поділився прогнозом щодо санкцій та заморожених активів
24tv
2024-12-02T10:57:32Z
Бичачий ринок криптовалют 2024: як не стати жертвою власної жадібності під час «ейфорії»
ITC
2024-12-02T10:55:08Z
Тариф на газ для населення у грудні: чого чекати українцям від нових платіжок
24tv
2024-12-02T10:51:12Z
Директор Центру досліджень енергетики заявив, що відключення світла триватимуть всю зиму
Комсомольская правда
2024-12-02T10:48:57Z
Розмінуванням в Україні займаються майже 70 операторів - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-02T10:46:36Z
Над Україною "пролетів" російський пасажирський літак: як це сталося
Фокус
2024-12-02T10:42:10Z
Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло
Agravery
2024-12-02T10:37:20Z
5 грудня — зустріч із Людмилою Долгоновською в межах проєкту «Вечори критичного мислення»
Детектор М
2024-12-02T10:57:55Z
У Міноборони впорядкували технічні вимоги до продовольчого майна ЗСУ
1News
2024-12-02T10:57:45Z
Польща отримає від Південної Кореї РСЗВ Homar-K
Европейская правда
2024-12-02T10:55:12Z
Україна має ударні дрони, які можуть долати 1800 кілометрів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T10:54:33Z
Росія заявила про 300 тисяч підготовлених резервістів для війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:48:55Z
"Щось з іншої планети": чоловік показав неймовірний улов завдовжки майже три метри
Фокус
2024-12-02T10:46:35Z
Журналістка Юлія Дукач долучилася до команди OpenMinds
Детектор М
2024-12-02T10:43:38Z
Жінка зняла старий ламінат і була шокована, що він приховував: відео зі 100-річною знахідкою
24tv
2024-12-02T10:36:07Z
Як відбуваються рейди на концерти: Черкаський ТЦК дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:33:04Z
Удар БпЛА по будинку у Тернополі: сусід загиблого розповів, як намагався врятувати чоловіка
TSN
2024-12-02T10:48:49Z
Суд дав 5 років умовно неповнолітньому, який на замовлення інтернет-кураторів з рф готував диверсію на залізниці
InternetUA
2024-12-02T10:28:09Z
У центрі Чернівців горіли намети гуманітарного штабу міжнародної організації Remar S.O.S
УкраинФорм
2024-12-02T10:27:46Z
Смертельна ДТП у Дніпрі: 17-річного водія BMW вже ловили без прав, — соцмережі
Фокус
2024-12-02T10:27:13Z
Викрито членів організованої групи, які фабрикували висновки ВЛК та переправляли ухилянтів через держкордон
Украина Криминальная
2024-12-02T10:21:47Z
Судитимуть 40 учасників злочинної організації, які збували наркотики на Черкащині
Украина Криминальная
2024-12-02T10:18:40Z
Ухилення від мобілізації за $6-12 тисяч: у Києві оголосили підозри лікарю та службовцю військкомату
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:10Z
Атака дрона на Тернопіль: одна людина загинула, четверо – поранені, 94 евакуйованих
24tv
2024-12-02T10:15:03Z
Туман паралізував аеропорт Кракова, внаслідок цього скасували сім рейсів
Европейская правда
2024-12-02T10:07:24Z
Поспішайте: основні правила догляду за ягідними кущами
Знай
2024-12-02T10:51:29Z
Що чекає на всі знаки зодіаку до 15 грудня: гороскоп Таро на молодик
GlavRed
2024-12-02T10:46:18Z
Чому в фарш для котлет не можна додавати жовток
24tv
2024-12-02T10:42:32Z
Секрети довголіття: основні правила довгого життя японців
TSN
2024-12-02T10:36:25Z
Прочитайте, перш ніж запалити ароматичні свічки: чи безпечні вони і як впливають на здоров'я
24tv
2024-12-02T09:21:34Z
Ситно і швидко: рецепт смачних пиріжків нашвидкуруч
Фокус
2024-12-02T09:12:28Z
Перевірений роками та аплодисментами гостей: збережіть рецепт медового тортика до свят
24tv
2024-12-02T08:45:04Z
Заощаджувати енергію неймовірно просто: 5 лайфхаків, про які ви не знали
24tv
2024-12-02T08:36:04Z
Три знаки Зодіаку, яким пощастить у грудні
360ua.news
2024-12-02T08:18:05Z
Боротьба: українські греко-римляни здобули читири медалі на Cup Haparanda
УкраинФорм
2024-12-02T10:48:22Z
Не його рівень, – Джошуа впевнено назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T10:36:49Z
Одна з головних зірок АПЛ вирішив змінити клубну прописку та перейти в Барселону
24tv
2024-12-02T10:27:23Z
Українські тхеквондисти виграли чотири нагороди на змаганнях у Румунії
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:07Z
Микитишин – про перемогу над Поліссям: Хочеться подякувати Твердохлібу, він молодець
Football.ua
2024-12-02T10:16:34Z
Олександр Овчаренко знову став першою «ракеткою» України
УкраинФорм
2024-12-02T10:06:28Z
Марта Костюк залишається у топ-20 рейтингу WTA
УкраинФорм
2024-12-02T09:57:50Z
Салах повторив рекорд Руні в АПЛ
Football.ua
2024-12-02T09:46:57Z
Колишній гравець Барселони з порваними "хрестами" віддав переможний асист у півфіналі МЛС
24tv
2024-12-02T09:30:21Z
Несподівана модель Всесвіту: темна матерія виникла до Великого вибуху, що було до цього
Фокус
2024-12-02T10:57:48Z
Огляд новинок від Renault: дешевше не буває
ITC
2024-12-02T10:55:52Z
ChatGPT використовуватиме кожна 8 людина на Землі у 2025 році — принаймні так хоче OpenAI
ITC
2024-12-02T10:55:24Z
Змінюють колір. Вчені створили інноваційні напівпровідникові матеріали
InternetUA
2024-12-02T10:46:41Z
Мережа вибухнула мемами та смішними відео про 13 сезон проєкту "Холостяк"
24tv
2024-12-02T10:45:29Z
Мобільний застосунок ОРАНТА: нові можливості для бізнесу через партнерську інтеграцію
AutoCentre
2024-12-02T10:39:11Z
Канада просить вас голосувати за назву нового зонда, який висадиться на Місяць
24tv
2024-12-02T10:36:45Z
Microsoft попередила власників старих ПК із Windows 11 про можливі проблеми
InternetUA
2024-12-02T10:31:12Z
Нічого містичного: вчені пояснили таємницю Лохнеського чудовиська
24tv
2024-12-02T10:27:44Z
Запас ходу популярних китайських електромобілів оцінили у реальних умовах: результати тестів
AutoGeek
2024-12-02T10:46:58Z
В Україні стартували продажі нового Honda Civic з витратою 2,1 л/100 км: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-12-02T10:22:22Z
Незвичне купе: розсекречено перший Jaguar нового покоління
AutoGeek
2024-12-02T10:15:51Z
Тюнери перетворили BMW X6 M на справжнього звіра: він потужніший за Ferrari Purosangue
AutoCentre
2024-12-02T10:09:58Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє з Castrol
AutoCentre
2024-12-02T09:46:13Z
Залишились лічені дні: Норвегія планує відмовитись від авто з ДВЗ
AutoGeek
2024-12-02T09:45:27Z
Що робити, щоб не пітніли вікна в машині: п'ять ефективних способів без кондиціонера
TSN
2024-12-02T09:36:11Z
Чому тривала їзда на задньому ходу може пошкодити ваш автомобіль?
360ua.news
2024-12-02T09:22:13Z
YASNO та “АВТ Баварія” запускають програму для спрощення зарядки електроавтомобілів
AutoGeek
2024-12-02T09:16:29Z