Ось уже два роки триває пандемія коронавірусу, в Україні спостерігається п'ята хвиля ковіда з рекордною кількістю хворих.
Про ситуацію в лікарнях і прогнози експертів на те, коли це все закінчиться, пише BBC News Україна.
Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні
За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, протягом декількох тижнів в Україні, ймовірно, почнуть фіксувати до 60 тисяч випадків зараження коронавірусом в день, що відповідає близько 0,5 мільйона нових хворих на тиждень, і тільки після такого піку показник почне знижуватися.
Причиною такого значного приросту нових випадків є стрімке поширення в Україні штаму, що витісняє Дельту, - Омікрон.
Згідно з інформацією головного санітарного лікаря країни Ігоря Кузіна, передача цього варіанту відбувається швидше, він є більш заразним, проте перебіг хвороби в разі Омікрона не настільки важкий, про що свідчить завантаженість ліжок в медустановах.
Так, за словами Кузіна, поточне навантаження на лікарні - помірне, місця є і медустанови станом на сьогодні витримують приріст пацієнтів.
Прогноз медиків: коли очікується спад?
Згідно з прогнозом співробітниці львівського лабцентру Міністерства охорони здоров'я Наталії Тимко, на стабілізацію епідемситуації варто розраховувати, коли не менше 70% дітей у віці від 12 до 18 років і 80% населення від 60 років вакцинується від ковіда.
Раніше ми писали, що в Україну привезуть таблетки від COVID-19: хто зможе отримати препарат і кому він протипоказаний.
Також нагадаємо, що COVID-сертифікати стали коротшими, а пакети-дорожчими: що чекає українців у лютому.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.