MY.UAНовини
Що таке Стамбульська конвенція й чому вона не руйнує «традиційну» українську сім’ю
Що таке Стамбульська конвенція й чому вона не руйнує «традиційну» українську сім’ю

Що таке Стамбульська конвенція й чому вона не руйнує «традиційну» українську сім’ю

«Це не лише про захист від насильства, а й про вибір європейських цінностей». Розвінчуємо фейки та упередження щодо документа, який допоможе боротися з проблемою домашнього насильства в Україні.

У порівнянні із 2020 роком, у 2021-му в Україні на 47% побільшало звернень щодо домашнього насильства. Наприклад, за вісім місяців 2021 року до поліції на домашнє насильство поскаржилися стільки ж людей, як за весь 2019 рік — 209 тисяч. 90% звернень — від жінок. Така кількість звернень може свідчити, що через обговорення цієї проблеми в медіа та зрушення в роботі поліції з потерпілими вони частіше звертаються по допомогу до правоохоронців. Однак для того, щоби держава могла в рази якісніше та ефективніше допомагати постраждалим, Україна може ратифікувати так звану Стамбульську конвенцію, яку підписала ще у 2011 році. На ратифікації наполягають експерти, громадські організації, окремі політики. Є й ті, хто проти, — представники релігійних спільнот чи люди, які дотримуються консервативних поглядів. І часто вони не лише виступають проти ратифікації документа, а й поширюють міфи про нього. Приміром, стверджують, що конвенція ніяк не захищає чоловіків і надає жінкам привілеї. MediaSapiens пояснює, чому міфи, які ширяться про Стамбульську конвенцію, не відповідають дійсності; чому це не чужий для України документ і чому його потрібно ратифікувати попри вже чинні закони.

 

Що таке Стамбульська конвенція й чому всі просять її ратифікувати

Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства. Її назвали Стамбульською, адже відкрили до підписання саме в цьому турецькому місті 11 травня 2011 року. Вже за три роки — 1 серпня 2014 року — конвенція набула чинності. Першою у 2012 році її ратифікувала Туреччина, станом на 2018 рік конвенцію підписали 45 країн. Україна також підписала конвенцію, однак досі не ратифікувала (тобто не затвердила на законодавчому рівні в парламенті), хоча такі спроби були, а активістки часто виходять на марші та створюють петиції з вимогою зробити це.

Наприклад, 4 травня 2020 року петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції на сайті президента набрала понад 25 тисяч голосів. Тоді у відповіді на петицію йшлося, що президент внесе на розгляд Верховної Ради проєкт закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» після того, як Міністерство закордонних справ подасть пропозиції. І хоч заяви парламентарів, що Верховна Рада готова розглядати питання про ратифікацію, були, цього так і не сталося. Активістки громадської організації «Марш жінок» взимку 2022-го знову створили петицію на сайті президента з незмінною вимогою, і вона знов набрала необхідну кількість голосів для розгляду.

На думку активістки «Маршу жінок» Олени Шевченко, Стамбульська конвенція — це захист, реагування на насильство та його попередження. «Конвенція гармонізує українське законодавство та дасть змогу змінити систему, яка десятиліттями звинувачувала самих постраждалих від насильства жінок у тому, що їх б’ють, ґвалтують та знущаються. Конвенція захищає всіх людей, незалежно від гендеру, але не ігнорує факту, що жінки від насильства страждають непропорційно частіше, адже це насильство засноване саме на ставленні до жінки як такої, що має підкорятися чоловікові», — каже вона.

 

А хіба в Україні немає закону, який захищає потерпілих від насильства?

В принципі, є. Наприклад, закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Але цього не досить. За словами координаторки Громадської ради з гендерних питань при МФО «Рівні можливості», керівниці Програми рівних можливостей жінок ПРООН Лариси Кобелянської, в останні роки Україна розробляла зміни до національного законодавства в контексті запобігання насильству. «Ці зміни Верховна Рада ухвалювала, і деякі з них, зокрема у Кримінальному кодексі, вже містять посилання і на Стамбульську конвенцію, хоча вона досі не ратифікована, — каже Лариса Кобелянська. — За останні роки ми маємо великий прогрес: ми ухвалили державну соціальну програму рівних прав і можливостей чоловіків і жінок, соціальну програму протидії та запобігання домашньому насильству, внесли зміни до чотирьох кодексів і десяти законів України тощо. І якщо в інших країнах Стамбульська конвенція приймається з очікуванням змін у їхні національні законодавства, то ми вже внесли зміни, які йдуть синхронно з тим, які є у Стамбульській конвенції. У нас залишився наступний крок — ратифікація. Нам це потрібно».

Вона додає, що переваги, які Україна матиме від ратифікації Стамбульської конвенції, лежать у площині вдосконалення законодавства і наближення його до стандартів ЄС. «Головне — ратифікацією цієї конвенції ми підтверджуємо свій вибір європейських цінностей. Сподіваюся, це наближатиме Україну до набуття повноправного членства в Європейському союзі», — розповідає Лариса Кобелянська.

 

І що, коли її ратифікують, усе одразу зміниться й домашнього насильства не стане?

Експертка каже, що зміни внаслідок ратифікації не відбудуться в один момент. Аби прискорити процес змін, суспільству треба зробити велику домашню роботу — попрацювати над формуванням адекватного ставлення до проявів домашнього насильства. «Поки не буде активної участі в запобіганні насильства з боку всіх громадян, розв’язати проблему, лише укладаючи міжнародні договори чи ухвалюючи закони, буде важко, — розповідає Лариса Кобелянська. — Але це не ставить під сумнів необхідність конвенції і законів. Це паралельні процеси, які мають однакову важливість. Адже лише завдяки громадській відповідальності притулки не з’являться, і лише з ухваленням конвенції також. Маємо розробити інфраструктуру: сформувати місцеві бюджети, підготувати спеціалістів, навчити людей, які працюватимуть із потерпілими і кривдниками. Щоби подолати проблему, ми повинні мати ресурс — як людський, так і фінансовий».

 

Окей. Але ж Стамбульська конвенція — чужа для України

Та ні. Хоча таку думку нерідко можна зустріти в медіа. Наприклад, у заявах Ради церков, яка наполягає, що ця конвенція нав’язує Україні «зовнішні» ідеології. Лариса Кобелянська розповідає, що починаючи з 2001 року, від прийняття Україною одного з перших законів щодо протидії домашньому насильству, створювалися національні інструменти для правового захисту потерпілих і переслідування кривдників, винних у домашньому насильстві. І завдяки цьому, каже експертка, Україну запросили до розробки Стамбульської конвенції. «Ми маємо пам’ятати, що наша країна була серед авторок цього міжнародного документу», — пояснює експертка.

 

А хіба Стамбульська конвенція не руйнує «традиційну» українську сім’ю?

У грудні 2021 року кілька обласних рад, зокрема Запорізька, звернулися до Верховної Ради із проханням не допустити ратифікації Стамбульської конвенції та захистити традиційну українську родину, цінності якої базуються на основах християнської етики. Звернення ініціювали депутати від «Опозиційної платформи — За життя». У ньому йшлося, що Стамбульська конвенція «легалізує і запроваджує поняття, що руйнують традиційні погляди на сім’ю і людство як спільноту чоловіків та жінок», а поняття «гендер», яке справді є в конвенції, на думку авторів звернення, розмиває поняття статі.

Представниця ГО «Інсайт» та «Марш жінок», авторка петиції за ратифікацію Олена Шевченко заперечує це твердження й каже, що Стамбульська конвенція захищає від насильства, а не руйнує традиційні цінності. «В Україні є велика проблема поширеності домашнього насильства, коли мільйони жінок та дітей страждають від постійних знущань, побиття та каліцтва. Саме це руйнує українські сім’ї», — каже Олена Шевченко. Вона додає, що саме Стамбульська конвенція допоможе Україні нарешті почати допомагати постраждалим та дасть змогу будувати своє життя без насильства.

Проте не всі обласні ради такі, як Запорізька. Наприклад, Вінницька облрада, навпаки, звернулася до президента із проханням ратифікувати конвенцію якнайшвидше. У зверненні депутати наголосили, що ратифікація «стане виконанням зобов’язань, які Україна дала як країна, що рухається до Європи».

 

Конвенція захищає лише жінок?

Ні. Але такі твердження також трапляються в медіапросторі. Наприклад, видання «Всеукраїнський собор» стверджує, що «документ не згадує про чоловіків-жертв і про жінок, які постраждали від насильства з боку представників своєї статі». Лариса Кобелянська каже, що це не так. Вона наголошує, що з більш ніж 300 тисяч звернень за фактом домашнього насильства за останній рік майже 90% — саме від жінок. «Відсоток чоловіків, які потерпають від насильства, як правило, значно менший. Тому з арифметичної точки зору зрозуміло, що ті зусилля, які будуть спрямовані внаслідок ратифікації, будуть адресовані переважно жінкам, — розповідає вона. — Хоча справедливости заради: конвенція перша з подібних документів вказує на те, що це комплексний документ, який зобов’язує державу надавати допомогу жінкам, чоловікам, дітям, іншим членам родини, людям похилого віку, людям з інвалідністю. Це важливо, тому що ігнорування захисту чоловіків створює ілюзію, що вони апріорі не можуть потрапити в число потерпілих. Але вони можуть, і це враховується конвенцією».

 

А чому Туреччина вийшла з конвенції? Може, і нам вона не потрібна?

Повідомлення, що деякі держави намагаються вийти зі Стамбульської конвенції, справді з’являються у ЗМІ. Переважно йдеться про Туреччину та Польщу. Однак як з’ясували фактчекери «Вокс Україна», у Польщі вихід зі Стамбульської конвенції з 2015 року був пунктом угоди коаліції «Об’єднаних правих», які зараз при владі. У 2021-му Польща оголосила про вихід із конвенції нібито через «ідеологічний характер», неприйнятний для чинної влади. Раніше консервативна влада Польщі називала «іноземною ідеологією» і захист прав ЛГБТ+, а в січні 2021 року в країні набуло чинності рішення Конституційного суду щодо заборони абортів, згідно з яким переривання вагітності дозволяється тільки після зґвалтування або в разі загрози життю матері, що порушує право жінки розпоряджатися своїм тілом.

Олена Шевченко пояснює: Стамбульська конвенція стала маркером належності до демократичних цінностей. «Так, на жаль, деякі країни зараз намагаються обмежити права жінок, транслюючи меседж, що Стамбульська конвенція призведе до більшого відсотку розлучень. Але основне — це те, що справжню сім’ю неможливо побудувати на насильстві та примусі», — каже експертка.

Лариса Кобелянська каже, що не підписали конвенцію тільки Росія та Азербайджан. «Країни, які підписали, але не ратифікували — переважно ті, які перебувають під впливом Росії. Ми маємо зрозуміти, що Стамбульська конвенція в наш час тотальної гібридної війни стала однією з тем для пропаганди, — каже Лариса Кобелянська. — Щодо Туреччини та Польщі… Треба розуміти, що боротьба праворадикальних сил із демократичними в кожній країні відбувається у специфічний спосіб». Експертка додає, що при виході зі Стамбульської конвенції Туреччина порушила міжнародні норми. «Ратифікацію підтримує парламент, а про вихід був лише указ президента. Не може указ президента скасовувати те, що ухвалено парламентом», — розповідає вона. Під час виходу з конвенції турецькі політики також заявляли, що документ «заохочує розлучення і підриває традиційну родину», а це, за їхніми словами, суперечить консервативним цінностям країни, проте на вулицях відбувалися протести. Люди виходили з гаслами про те, що не відмовляються від конвенції.

 

Але ж Стамбульська конвенція дає жінкам додаткові права?

На сайті президента України з’являються петиції не лише із проханням ратифікувати конвенцію, а й навпаки — з вимогою не робити цього. Серед аргументів автора одного з таких звернень — Олександра Лапка — те, що конвенція надаватиме жінкам додаткові переваги у правах. Олена Шевченко каже, що це неправда, бо захист від насильства — не додаткове право, а спосіб зупинити знущання.

 

І конвенція не усуває відмінності між чоловіками та жінками?

Цей міф, знову ж таки, часто ширять представники релігійних організацій, однак його, як і низку інших міфів про конвенцію, спростували експертки Ліза Кузьменко та Олександра Голуб у посібнику «Міфи і факти про Стамбульську конвенцію». Експертки наголошують, що Стамбульська конвенція не спрямована на усунення відмінностей між жінками та чоловіками і не передбачає, що жінки та чоловіки є або повинні бути однаковими. «У той же час конвенція вимагає вжити заходів для протидії думці, що жінки є неповноцінними порівняно з чоловіками», — йдеться в посібнику.

 

Але ж конвенція суперечить релігійним традиціям України?

Ні, адже, як ідеться в посібнику «Міфи і факти про Стамбульську конвенцію», документ не регулює релігійні норми чи вірування. «Однак конвенція підкреслює, що культура, звичаї, релігія, традиції або так звана “честь” не повинні розглядатися як виправдання будь-якого акту насильства, — пишуть експертки. — Стамбульську конвенцію ратифікувала низка держав із сильними релігійними традиціями: Сербія, Греція, Кіпр, Чорногорія, Грузія, Іспанія, Сан-Марино, Італія та Польща. Варто пам’ятати, що, згідно з нашою Конституцією, церква та релігійні організації в Україні відокремлені від держави. Водночас кожен в Україні має право на свободу думки та релігійну свободу».

 

Якщо документ такий класний, чому його досі не ратифікували?

На думку експертки Лариси Кобелянської, єдина перепона на шляху до ратифікації — відсутність потенційних голосів серед депутатів. «Невдалі спроби ратифікації вже були. І невідомо, чи зараз депутати підтримають це. Тому громадянське суспільство для себе розглядає як першочергове завдання роботу з депутатами — просвітницьку, адвокаційну. І, звісно, донесення думки громадськості. Нехай це виглядає як тиск на депутатів, але це на благе діло», — пояснює Лариса Кобелянська.

 

А що можна зробити, щоби таких міфів було менше?

Голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко каже, що українські медіа та журналісти інколи поширюють недостовірні чи неперевірені факти про Стамбульську конвенцію. Наприклад, поширюючи думки відомих політиків із цього приводу. На її думку, тиражування цих міфів і фейків можна уникнути завдяки старому доброму фактчекінгу. Експертка радить медійникам послуговуватися «Рекомендаціями щодо принципів запрошення гостей і титрування експертів в інформаційно-аналітичній журналістиці», які розробила Незалежна медійна рада ще у 2018 році.

Також, на думку Лізи Кузьменко, говорячи про Стамбульську конвенцію, не варто запрошувати коментувати таку складну тему «експертів з усього» — людей, готових коментувати будь-які теми. «Якщо йдеться про політиків, вони мають коментувати суспільно-політичні явища або від імені представленої ними політичної сили, або в межах сфери їхньої компетенції — професійної (за наявності попередньої експертизи, наукової роботи тощо) або посадової (якщо вони представляють відповідний комітет парламенту або відповідають за певний напрям), — каже експертка. — Медіа також мають перевіряти, чи немає конфлікту інтересів у запрошених гостей та експертів».

Ліза Кузьменко додає, що принцип «балансу», якого варто дотримуватися в текстах, не означає, що можна надавати слово в медіа тим, хто, висловлюючи позицію, вдається до мови ворожнечі, дискримінації чи сексизму. «Подання таких цитат без відповідного пояснення з боку редакцій або належного бекґраунду неприпустиме. Особливо коли такі висловлювання подаються в заголовках медіа, — розповідає експертка. — Пам’ятайте про принцип ВВС “Repeating a libel is a libel” / ”Повторення наклепу — це наклеп”».

Фото: Amnesty International Ukraine

Теги за темою
Законодавство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Супергероїка повернулася? «Фантастична четвірка» побила рекорд франшизи у перші вихідні, а «Супермен» святкує касу в $500 млн
ITC
2025-07-28T05:04:06Z
Рок-н-рольні небеса кличуть: як і де поховають Оззі Осборна
GlavRed
2025-07-27T23:27:39Z
Дружина зірки Кварталу 95 натякнула на вагітність
GlavRed
2025-07-27T22:27:20Z
"Дайте Україні зброю": Лайма Вайкуле жорстко розповіла про головне
GlavRed
2025-07-27T21:27:39Z
Захопливі та цікаві: 3 українські фільми для сімейного вихідного
24tv
2025-07-27T19:57:33Z
Найтрендовіший принт літа: цей манікюр підкорив серця світових зірок
24tv
2025-07-27T19:30:00Z
Потап повертається в Україну: названо точну дату
GlavRed
2025-07-27T19:27:10Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав, який вигляд має його старша донька
24tv
2025-07-27T18:51:17Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T18:03:07Z
Проживете ще багато років: вчені з'ясували, скільки годин треба спати, щоб зберегти молодість
Знай
2025-07-28T04:51:32Z
Чи впливають протеїнові добавки на чоловічу фертильність
24tv
2025-07-28T04:06:45Z
Лікарі попереджають: ChatGPT може провокувати психози у вразливих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T00:00:44Z
В Охматдиті вже у серпні буде відновлене відділення трансплантації кісткового мозку - Свириденко
УкраинФорм
2025-07-27T19:48:08Z
Мінімальний мінімум: скільки кроків щодня слід проходити
24tv
2025-07-27T17:42:54Z
Зеленський нагородив медиків з нагоди професійного свята
УкраинФорм
2025-07-27T16:27:20Z
Це не жарти: як уберегти собак від серйозних небезпек влітку
Telegraf
2025-07-27T16:27:06Z
Зеленський відзначив державними нагородами медиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:18:37Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
"Чорне золото": варення зі смородини "як в селі" – ідеальна структура та насичений смак
24tv
2025-07-28T05:09:59Z
Місця є, а людей немає. Як виглядає окупована Кирилівка в розпал сезону в лапах російської армії
Telegraf
2025-07-28T05:00:30Z
5 хвилин і дешеві інгредієнти: наймʼякший сливовий пиріг на сковороді без випікання
24tv
2025-07-28T03:51:06Z
4 знаки зодіаку відшукають фінансову та емоційну гармонію 28 липня
GlavRed
2025-07-28T03:27:36Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба за 9 секунд знайти число 229
GlavRed
2025-07-28T03:27:26Z
Так просто ще не було: рецепт тушкованих кабачків з філе та сметаною
Telegraf
2025-07-28T03:18:51Z
Раки – залишайтеся в тіні, Овни – люди можуть вас не розуміти: гороскоп на тиждень для чоловіків
24tv
2025-07-28T03:12:43Z
Без варіння та клопоту: помідори по-корейськи за ніч – закуска, яка вразить усіх
24tv
2025-07-28T02:54:44Z
Ваша сумка приховує секрет: стало відомо, що розкривають стародавні повір’я
GlavRed
2025-07-27T23:27:44Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Пентагон розглядає серйозне скорочення військ у Європі - Politico
Gazeta UA
2025-07-28T05:39:48Z
Орбан заявив, що наступний бюджет ЄС стане «бюджетом війни»
УкраинФорм
2025-07-28T05:36:02Z
Глобальні конфлікти як тектонічні зсуви світової економіки та їхні уроки для України
ZN UA
2025-07-28T05:33:25Z
Часта атака дронів на Одесу, яка викликає стурбованість
GlavRed
2025-07-28T05:30:40Z
Репресії ФСБ і Путіна на тлі війни дісталися до російських еліт, – NYT
24tv
2025-07-28T04:48:17Z
Стармер скликає кабінет міністрів через кризу в Газі, також хоче обговорити її з Трампом
УкраинФорм
2025-07-28T04:45:57Z
Трамп змінив стратегію щодо Путіна: в Fox News назвали найреалістичніший шлях до миру в Україні
Фокус
2025-07-28T04:27:18Z
ООН вітає ідею гуманітарних пауз у Газі, але вважає, що цього недостатньо
УкраинФорм
2025-07-28T04:15:49Z
Як рухалися БпЛА і ракети над Україною 28 липня: у мережі показали приблизний маршрут
24tv
2025-07-28T05:36:39Z
Більше російських церков по світу – більше терористів… Як «агенти ФСБ у рясах» вербують прихильників
Украина Криминальная
2025-07-28T05:36:29Z
Ухилянтів рознесли у прах відмову воювати: "Не чоловіки"
Знай
2025-07-28T05:30:56Z
Незламні навіть у неволі: в Україні вшановують День пам'яті закатованих або загиблих у полоні
24tv
2025-07-28T05:30:01Z
Втрати росіян в Україні перевалили за 1 050 250
Gazeta UA
2025-07-28T05:09:21Z
Українцям розповіли, чи можна насправді скласти іспит на водійські права онлайн
Хвиля
2025-07-28T05:06:12Z
Кацараба, бусько, пструг і пацє: що означають ці колоритні галицькі слова
24tv
2025-07-28T05:03:40Z
Безкоштовне житло для ВПО у Дніпропетровській області: де гарантовано нададуть прихисток
Политека
2025-07-28T05:00:47Z
"Захисти небо своєї громади": як долучитися до груп ППО та які вимоги до кандидатів
24tv
2025-07-28T04:57:33Z
В Україні чоловіка оштрафували за таємний запис інтимного відео і його поширення
InternetUA
2025-07-28T05:27:02Z
Армія РФ за добу обстріляла 13 населених пунктів на Запоріжжі
УкраинФорм
2025-07-28T05:21:38Z
У Кременчуці жінка розбила каменем авто ТЦК: її затримала поліція
ZN UA
2025-07-28T05:19:27Z
Пасажир кричав про бомбу і Трампа - літак здійснив екстрену посадку
Gazeta UA
2025-07-28T05:12:17Z
ЗМІ показали кадри потрощеної багатоповерхівки в Дарницькому районі Києва
24tv
2025-07-28T04:45:36Z
Нічна атака на Київ: фото та відео потрощеної багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T04:39:41Z
Нічний обстріл Києва: поранення дістали 8 осіб, включно з 3-річною дитиною
GlavRed
2025-07-28T04:27:36Z
У Відні сотні пасажирів 6 годин були заблоковані у спекотному і темному тунелі
24tv
2025-07-28T04:21:18Z
На Одещині дерево впало на підлітків через негоду: є загиблий та травмовані
24tv
2025-07-28T03:51:35Z
Рух пішоходів ділянкою Голосіївського проспекту обмежено до 1 жовтня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T05:30:55Z
На Донеччині внаслідок обстрілів за добу загинула людина, четверо поранені
УкраинФорм
2025-07-28T05:30:31Z
В Україну йде циклон Karlheinz: де чекати злив, а де знову спека
Хвиля
2025-07-28T05:30:16Z
В Україні хмарно з проясненнями, дощитиме: прогноз погоди на 28 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T05:24:03Z
На Хмельниччині гримлять вибухи - окупанти випустили "Кинджали"
TSN
2025-07-28T05:21:30Z
Карта бойових дій в Україні станом на 28 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T05:15:56Z
Кличко уточнив наслідки атаки дронів на Київ: п’ятеро постраждалих, серед них дитина
УкраинФорм
2025-07-28T05:06:53Z
Якою буде погода у серпні: прогноз на місяць
24tv
2025-07-28T05:03:45Z
На Херсонщині за добу через російські атаки п`ятеро людей зазнали поранень
УкраинФорм
2025-07-28T05:00:35Z
Баварія скине свій провальний трансфер Сельті
Football.ua
2025-07-28T05:18:42Z
Син колишнього чемпіона світу знищив досвідченого боксера за 35 секунд: відео нокауту
24tv
2025-07-28T05:06:52Z
Захисник Саутгемптона перейде до Порту
Football.ua
2025-07-28T05:01:34Z
Він викидає багато ударів, – Паркер розповів, завдяки чому можна перемогти Усика
24tv
2025-07-28T04:18:57Z
Медіаліга, зустріч з Будановим: де зараз легенда українського футболу Артем Мілевський
24tv
2025-07-28T04:12:26Z
Артем Бондаренко із Шахтаря може піти в турецький чемпіонат
1News
2025-07-28T01:48:56Z
Травма зв’язок не дасть легіонеру Полісся допомагати клубу впродовж езону
1News
2025-07-28T01:48:07Z
ФК «Металіст 1925» прокоментував виїзд свого гравця за кордон
УкраинФорм
2025-07-27T22:30:20Z
Шешко погодив умови особистого контракту з Ньюкаслом
Football.ua
2025-07-27T22:30:16Z
Частина українців не отримає пенсій в серпні: у чому причина
GlavRed
2025-07-28T05:36:08Z
Субсидії для пенсіонерів у Кривому Розі: в ПФУ поясенили, як впливає грошова допомога на пільгу
Политека
2025-07-28T05:30:30Z
Ціни ростуть: скільки треба віддати за довгострокову оренду житла
24tv
2025-07-28T05:21:38Z
Tekom Agro Group: ріпак залишився прибутковою культурою у 2025 році
Agravery
2025-07-28T05:21:31Z
Найбільший покупець нафти РФ розробляє власне гігантське родовище
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T05:18:10Z
Три двигателя евроинтеграции: в каких сферах Украина может стать незаменимой для ЕС
Европейская правда
2025-07-28T05:10:29Z
Найрідкісніші монети у світі: як вони виглядають та скільки коштують
24tv
2025-07-28T05:03:04Z
Урожайність пшениці та ячменю в Україні буде меншою, ніж торік
AgroPortal
2025-07-28T05:00:42Z
Пенсії для українців у серпні: що тепер зміниться у виплатах
Хвиля
2025-07-28T04:42:56Z
Канадські розробники представили новітній надзвуковий дрон Falcon
InternetUA
2025-07-28T05:21:04Z
У світі масово гинуть дерева: вчені виявили несподіваний фактор
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T05:06:18Z
Китай створив найдешевшого в світі робота-гуманоїда
InternetUA
2025-07-28T05:01:45Z
Огляд ноутбука MSI Crosshair 17 HX AI : лептоп-геймінг ціною компромісу
ITC
2025-07-28T04:46:35Z
Прогноз магнітних бур на 28-30 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T04:45:43Z
В опадах по всьому світу зростає рівень небезпечної кислоти: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T04:42:00Z
Таємна кнопка в пральні, яка позбавить цвілі, неприємного запаху та залишків порошку
Хвиля
2025-07-28T03:51:15Z
WhatsApp дозволить імпортувати фото профілю з Instagram і Facebook
InternetUA
2025-07-28T03:01:52Z
ШІ і кабелі допомагають передбачати підводні землетруси
InternetUA
2025-07-28T02:03:19Z
Як орендні компанії можуть оцінювати збитки за допомогою штучного інтелекту?
Топ Жир
2025-07-27T23:21:33Z
Цей дорогий пікап Dodge з впливом Mitsubishi відреставрували — і це безглуздо, але чудово!
Топ Жир
2025-07-27T21:36:59Z
Купили електромобіль? Тепер спробуйте його відремонтувати
Топ Жир
2025-07-27T19:51:23Z
У США продали Acura Integra Type R за $204 000, новий рекорд для моделі
360ua.news
2025-07-27T18:21:57Z
Чоловік скаржиться, що динаміки Volvo довгі роки видавали нестерпний звук
Топ Жир
2025-07-27T18:06:08Z
Вантажівкам IFA W50 виповнилося 60 років
AutoCentre
2025-07-27T17:03:33Z
План B для Lamborghini: гібрид замість електрокара Lanzador — емоції перемагають технології
ITC
2025-07-27T16:39:16Z
Range Rover Autobiography нагадує прихований Rolls-Royce, але задні сидіня розкривають його справжню суть: огляд
Топ Жир
2025-07-27T16:21:49Z
В Україні скорочуються продажі нових автомобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-07-27T15:39:10Z