/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F64%2F7d2bbb09686997d94b01ff68b9ce13b4.jpg)
Ми залучили партнерів, щоб підготувати скоординовані дії у відповідь – Кулеба про російські навчання в Чорному та Азовському морях
Росія змінила координати навчань у Чорному та Азовському морях. Це під час онлайн-брифінгу в Харкові підтвердив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "5 канал".
Водночас чільник МЗС додав, що ситуація є динамічною, і може змінитися у будь-який момент. Тому питання морської блокади, до якого вдається Москва під час військових тренувань, порушить генсек НАТО Єнс Столтенберг. Про це він говоритиме в Румунії, де нині перебуває з офіційним візитом.
Кулеба зазначив, що про дії Росії в акваторії морів Україна напередодні повідомила також генерального секретаря ООН, Європейський Союз і керівництво дружніх держав.
Також МЗС розпочало двосторонні консультації з чорноморськими країнами, аби напрацювати спільні дії на противагу Москві.
"Чорне море і його безпека стосуються кожного з нас. Тут відповіді однієї України недостатньо і ми підключили партнерів, щоб підготувати скоординовані дії у відповідь", – сказав Кулеба.
Нагадаємо, російське військове командування заборонило судноплавство на великих ділянках уздовж українського узбережжя Чорного та Азовського морів через нібито навчання. У МЗС України висловили рішучий протест у зв'язку з рішенням РФ, що неприкрито зневажає принципи міжнародного права.
У ВМС ЗСУ запевнили, що готові до розвитку будь-яких сценаріїв, провокацій і захисту країни з морського напрямку. А міністр оборони Олексій Резніков назвав дії Кремля "тактикою повзучої окупації моря" та закликав країни світу закрити свої порти для кораблів РФ.