Виробляється додаткова електроенергія, створені запаси пального, вдосконалена система оповіщення.
Об’єкти критичної та соціальної інфраструктури Києва працюють у режимі підготовки до роботи в умовах можливої надзвичайної ситуації.
Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко у п’ятницю, 11 лютого.
"Київ – великий мегаполіс. І має розгалужену та складну інфраструктуру життєзабезпечення, стабільна робота якої в надзвичайній ситуації – чи не найголовніше завдання. Тому наші зусилля спрямовані на те, щоб упередити чи подолати як можливі провокації, так і вистояти в умовах військового нападу", – мовиться у повідомленні Кличка.
Він також повідомив, що міська влада разом з НЕК "Укренерго" забезпечили додаткове виробництво електроенергії на українських ТЕЦ.
"Грудень-січень в постійній роботі перебувають 3-4 блоки. Це дозволяє забезпечити безперебійне енергопостачання Києва. Насамперед – медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури, установ соціальної сфери", – написав столичний голова.
За його словами, в Києві створені запаси палива, встановлені електрогенератори для безперебійної роботи в надзвичайній ситуації систем управління містом та ТЕЦ на період до 10 діб. Підприємства забезпечені гарантованим безперебійним зв’язком на випадок відсутності мобільного зв’язку та Інтернету.
Оповіщення населення та укриття
"Удосконалює столиця і систему оповіщення, яка охоплює як окремо персонал міських служб, так і населення. Розробили також нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає. На її будівництво плануємо виділити з бюджету міста майже 11 млн грн", – написав Кличко.
Він додав, що у столиці майже втричі побільшало укриттів за останні роки. Загалом до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ та майже 4 500 споруд подвійного використання (підземних паркінгів і переходів, заглиблених станцій метро, підвалів та напівпідвалів).
"Сьогодні сили та засоби цивільного захисту Києва (комунальні служби, аварійно-рятувальні служби та інші) складають: 13,5 тис. людей особового складу та понад 780 одиниць техніки. Також розгортаються і сили територіальної бригади для оборони Києва", – зазначив міський голова.
Він додав, що в Києві створені комісії з питань евакуації – на рівні КМДА та в кожному районі. Затверджений план евакуації населення. Він визначає місця розташування збірних евакуаційних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення населення.
За словами Кличка останні 2 тижні тривають тематичні навчання з педагогічними колективами та батьками в школах. Розроблені інструкції, як діяти різним закладам та установам, враховуючи специфіку їхньої роботи – медзакладам, школам та садкам, закладам соціального захисту та інших.
Нагадаємо, 11 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія може вторгнутися до України будь-якої миті.
Цього ж дня генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що окрім реального ризику військового вторгнення Росії до України, РФ може спробувати повалити владу в Києві, здійснити гібридні, кібератаки та інші підривні дії.
План дій у разі нападу Росії: про що варто подбати заздалегідь і де шукати укриття
Читайте також:
- Росія продовжує стягувати війська та техніку до Білорусі та в Крим: опубліковано нові супутникові знімки
- Бомбосховища Києва: куди ховатися у випадку НС (мапа)
- Немає продуктів і питної води: у більшості бомбосховищ Києва можна перечекати тільки "критичний момент"