Українцям дали список рекомендацій щодо дій у разі загрози обвалу будівлі і якщо завал у зруйнованому будинку вже стався. Про це повідомляє МОЗ у Facebook.
Зокрема, якщо ви почули сильний вибух і перебуваєте в будівлі або відчули, що будівля втрачає стійкість, деформується – біжіть якнайшвидше.
Також не користуйтеся ліфтом, візьміть гроші та документи, повідомте про загрозу обвалу інших людей, не створюйте тисняву у дверях під час евакуації.
Також надвір потрібно вийти на безпечну відстань.
Крім того, якщо можливості залишити будівлю немає, то потрібно зайняти найбільш вигідну позицію: це можуть бути прорізи дверей, кути (якщо в кутку стоїть стіл, можна сховатись під ним), місце під балками, каркасами.
Потрібно триматися подалі від вікон, не виходити на балкон. По можливості потрібно вимкнути воду та газ, знеструмити приміщення, нагадують фахівці.
Зазначимо, якщо вас ніхто не чує, потрібно спробувати звільнити руки та ноги та розглянути, якими предметами вас завалило. Якщо вони не надто важкі, можна спробувати обережно розірвати завал.
Треба спробувати не торкнутися того, за що ви тримаєтеся. При цьому, якщо не видно, чим завалило, або предмети, якими завалило, дуже важкі, то потрібно терпляче кликати на допомогу кілька годин, але якщо ніхто не буде чути, потрібно спробувати розібрати завал. Після звільнення потрібно оглянути себе, і, якщо буде необхідно, потрібно надати першу медичну допомогу.
Також нагадуємо телефони рятувальних та аварійних служб:
112 – Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги; (диспетчер викличе бригаду необхідної служби);
101 – Пожежна служба;
102 – Поліція;
103 – Швидка медична допомога;
104 – Аварійна служба газової мережі;
0 800 501 482 – телефон довіри СБУ.