Соціальна мережа Twitter 11 березня повідомила, що почала маркувати акаунти державних ЗМІ Білорусі
«Наші команди давно вважають, що люди повинні знати, коли вони прямо чи опосередковано взаємодіють із державним суб'єктом, і сьогоднішнє доповнення ґрунтується на багаторічному досвіді подібних втручань», — повідомила віцепрезидентка Twitter з суспільної політики та комунікацій у Європі, Африці та на Близькому Сході Шинед Максвіні.
Керівник відділу професійної етики компанії Йоель Рот уточнив, що ці ярлики додають до облікових записів та твітів, ділячись посиланнями на державні ЗМІ у Білорусі після висвітлення їхньої ролі у війні в Україні. Він також нагадав, що Twitter 28 лютого запустив маркування російських державних ЗМІ.
Тоді за чотири дні соцмережа зафіксувала понад 45 000 твітів щодня з посиланнями на російські державні ЗМІ, натомість станом на 11 березня Twitter помітив падіння в показах. «Перші дані свідчать про те, що наші заходи працюють: ми помітили 30% падіння показів у твітах, позначених цією розширеною політикою», — розповів Рот.
Нагадаємо, соцмережі Twitter та Facebook видалили пропагандистський допис посольства Росії у Великій Британії про бомбардування дитячої лікарні в Маріуполі через порушення правил щодо заперечення насильницьких дій.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, посольство РФ у Великій Британії, російські ЗМІ та пропагандисти поширюють фейк, що фото постраждалих під час обстрілу міського пологового будинку №2 у Маріуполі, який стався 9 березня, нібито постановка, а вагітна жінка на фото — це модель. Зокрема, посольство РФ у Великій Британії 10 березня написало в твіттері, що «роль вагітних жінок» з фото після обстрілу нібито «грала» блогерка Маріанна Підгурська. Насправді з Instagram блогерки видно, що вона дійсно вагітна. Також, судячи з геотегів та повідомлень в її інстаграмі, вона постійно мешкає в Маріуполі. Один з останніх її постів — перелік міст для укриття в Маріуполі. Також в пості посольство РФ у Британії написало, що фото зробив Євген Малолєтка, відомий український фотограф. Він дійсно з 28 лютого перебуває в Маріуполі і багато фотографує жертв російської агресії. Кадри з вагітною жінкою є на його сторінці в фейсбуці. Окрім нього, фото після бомбардування пологового робив ще один фотограф — Мстислав Чернов. Російське посольство оприлюднило фото, яке зробив саме Чернов.
Фото: Jeremy Bezanger / Unsplash