MY.UAНовости
Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк
Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк

Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк

Росія просуває наратив, що США проводять експерименти в Україні, націлені на створення біологічної зброї

Росія шукає виправдання своїм майбутнім злочинам?

Росія вдерлася в Україну не лише танками та винищувачами, які третій тиждень продовжують обстрілювати мирних людей. В арсеналі країни-агресорки є й інша зброя масового ураження – фейки. Їх окупанти почали використовувати задовго до початку війни. Саме через вкидання в інтернет і на телебачення різного ґатунку неправдивої інформації путінська пропаганда роками тримає в дурнях власних громадян.

У розпал війни, на якій втрати російської армії вимірюються тисячами солдатів, використання інформаціно-психологічних операцій лише активізувалось. На прокремлівських сайтах почали рясніти повідомлення схожого змісту: «В українських біолабораторіях у безпосередній близькості від території Росії здійснювалася розробка компонентів біологічної зброї».

Скріншот з телеграм-каналу агентства «ТАСС»

Хмизу в багаття підкинув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. На пресконференції в Туреччині 10 березня він заявив: «Пентагон створив кілька десятків військово-біологічних лабораторій на українській території в рамках своєї програми по всьому світу, порушуючи відповідну конвенцію про заборону біологічно-токсичної зброї».

За словами Лаврова, начебто у тих лабораторіях проводилися «не мирні експерименти, а досліди, націлені на створення біологічної зброї, так би мовити, етнічно орієнтованої». Та словоблудство очільника російського МЗС зазнало нищівного краху на засіданні Ради Безпеки ООН, яке відбулося 11 березня за ініціативи Росії. Верховний представник ООН з питань роззброєння Ідзумі Накаміцу доповів: ООН не знає про будь-яку програму біологічної зброї в Україні, яка приєдналася до міжнародної заборони такої зброї, як і Росія та Сполучені Штати разом із 180 іншими країнами. Історію про біологічні лабораторії і виробництво зброї в Україні, запущену Росією, в ООН назвали «брехнею та повною нісенітницею».

Що ж, як каже українська приказка, «на злодієві й шапка горить». Адже путінська Росія розкопирсала тему, яка є надто чутливої передовсім для самої країни-агресорки.

Конвенція для прикриття

Щоб зрозуміти всі тонкощі питання, варто повернутися у далекий 1972 рік. Тоді було прийнято Конвенцію про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їхнє знищення. Її підписали Радянський союз, США, Велика Британія і Північна Ірландія. Країни-підписанти зобов’язалися: ніколи, за жодних обставин не розробляти, не виробляти, не накопичувати, не купувати будь-яким іншим чином і не зберігати мікробіологічні або інші біологічні агенти, а також зброю, обладнання, призначені для використання таких агентів або токсинів у ворожих цілях чи збройних конфліктах. До речі, про цю Конвенцію згадував і Лавров, перебуваючи у Туреччині.

Однак Радянський союз, згідно зі своїми традиціями «виконання» домовленостей, не лише згорнув програму біологічної зброї, а навпаки, підло її розширив. З цією метою було створено науково-виробниче об'єднання «Біопрепарат», яке, окрім звичайного виробництва медичних ліків та вакцин, проводило розробки біологічної зброї.

«Лабораторії перебували під контролем міністерства оборони, міністерства сільського господарства, дослідні лабораторії під контролем міністерства охорони здоров’я СРСР. Більше того над біологічною зброєю працював також підзвітний Раді міністрів «Головмікробіопром», до якої входили, крім «Біопрепарату», близько 40 наукових інститутів та виробництв. У них були зайняті десятки тисяч учених і фахівців», – наголосив професор Мерілендського університету і співавтор книги «Радянська програма біологічної зброї: історія» Мілтон Лейтенберг.

Вперше випадок сибірської язви у Радянському союзі підтвердився у 1979 році (фото з відкритих джерел)

Цю ж тезу днями підтвердив колишній радянський розвідник, майор КДБ і однокурсник Путіна Юрій Швець. Він зазначив, що у 1985 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов підписав нову програму розробки бактеріологічної зброї у СРСР. Однак після розвалу Радянського союзу на його території накопичилося чимало токсичних речовин. У листопаді 1991 року Конгрес США за ініціативою двох сенаторів, демократа Сема Нанна і республіканця Ричарда Лугара схвалив «Програму спільного зменшення загрози». Згідно з нею, Америка почала надавати допомогу країнам колишнього СРСР щодо утилізації знятої з озброєння ядерної та хімічної зброї, а також засобів доставки.

«У рамках цієї ініціативи було створено спільні лабораторії в Казахстані, Грузії, Азербайджані, Росії, у яких було знищено близько 4,7 тис. тонн хімічної та біологічної зброї», – заявив Юрій Швець.

У жовтні 1993 року Україна також доєдналася до американської ініціативи, підписавши з США Угоду щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення. Через 12 років після цього Міністерство охорони здоров’я уклало з міністерством оборони США нову угоду. Вона передбачала запобігання розповсюдженню патогенів на об’єктах у Києві, Львові, Одесі та інших місцях, які можуть бути використані в біологічній зброї. На вказані цілі Америка заклала у своєму бюджеті $15 млн. Це був 2005 рік.

У коментарі «Главкому» заступник міністра охорони здоров’я України у 2016-2019 роках, а нині співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що співпраця з американцями не стосувалася воєнно-безпекового напрямку. Мова йшла про розвиток системи громадського здоров’я, котра захищає будь-яку країну, у тому числі й Україну від пандемій та іншої біологічної небезпеки.

«Взагалі-то, до пандемії Covid-19 потужності українських лабораторій були невисокими. Водночас вони суттєво збільшилися і в цьому також є заслуга іноземних донорів, у тому числі американських та європейських. Однак це не співпраця у воєнно-безпековому напрямку. Це biosafety system – система біологічної безпеки, що є частиною системи громадського здоров’я», – сказав експерт.

Ковтонюк переконаний: нині Росія тему біологічної зброї використовує у воєнних цілях саме як пропаганду. Фахівець додав, що Україні не треба чіплятися на гачок росіян і виправдовуватися, а що ж у нас із лабораторіями. Натомість маємо прямо говорити: Росія застосовує проти України інформаційну зброю. Крім цього, наша країна постійно має нагадувати світу про застосування Росією небезпечної зброї, як-от отруєння «новичком» колишнього співробітника російської військової розвідки і громадянина Великої Британії Сергія Скрипаля; діоксином українського президента Віктора Ющенка; новичком російського опозиціонера Олексія Навального. Також Росія застосувала хімічну зброю у Сирії, зауважив співзасновник Українського центру охорони здоров’я.

ОПЗЖ на підтанцьовці Кремля

Тему біологічної зброї підігрівала й п’ята колона в Україні. Тепер стає зрозуміло, навіщо вони це робили. Двоє народних депутатів з проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук і Ренат Кузьмін. На початку травня 2020 року (у розпал епідемії коронавірусу) політики скерували депутатський запит до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голови МОЗ Максима Степанова та міністра оборони Андрія Тарана з вимогою надати відомості про американські біолабораторії в Україні. До речі, на сайті ОПЗЖ окремо вийшла новина, в якій кум Путіна Віктор Медведчук повідомив: 15 біолабораторій де-факто є військовими базами США на території України.

(для перегляду натисніть на зображення)

Міністр охорони здоров’я у 2020-2021 роках Максим Степанов у розмові з «Главкомом» назвав тодішню «стурбованість» Медведчука-Кузьміна нісенітницею. За його словами, за американські кошти було збудовано 11 лабораторій, але ці лабораторії належать Україні.

«В Україні ніколи не було жодних іноземних лабораторій. Так, США виділяло кошти, але ці лабораторії зводили наші будівельники і вони належить до української системи охорони здоров’я та української системи біологічної безпеки. Щоб було зрозуміло: потужність цих лабораторій знаходиться на такому рівні безпеки, що вони не можуть самостійно виростити небезпечну патогенну культуру як Covid. Для цього необхідно збудувати лабораторію вищого рівня безпеки», – пояснив ексміністр.

По суті, з паном Степановим погоджується й радянський та американський біолог Євген Кунін. В інтерв’ю російській «Новой газете» спеціаліст пояснив: США допомагали декільком українським лабораторіям, щоб ті працювали на рівні BioSafety 2. Це рівень невисокий, але він потрібен, наприклад, для будь-якої роботи з коронавірусами. «Жодного відношення до виготовлення біологічної зброї все це не має», – запевнив фахівець.

Вгамувати запал агентів Путіна взялася Служба безпеки України. Вона закликала не розповсюджувати фейки про іноземні біологічні лабораторії. Оскільки, на території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії. Що стосується співпраці між Україною та США у напрямку протидії біологічному тероризму, то вона, за даними СБУ, відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України.

Держдеп США звинуватив приватний український телеканал у розповсюджені російських фейків (фото з відкритих джерел)

Між іншим, у той же період російську дезінформацію поширив й український телеканал «1+1». У проєкті «Секретні матеріали» також розповідалося, що в Україні таємно працюють біологічні лабораторії США, які нібито можуть бути причетні до розробки бактеріологічної зброї і спалахів підозрілих хвороб. Відразу на сумнівний сюжет відреагував Держдеп США, який наголосив: приватний телеканал повторює брехню, що свідчить про брак журналістської цілісності. Наразі це відео недоступне на Youtube-каналі «1+1».

Клишоноге виправдання війни

Нинішня ж істерика Москви навколо біологічної зброї під час нападу на Україну має чітку мету. Як не парадоксально, але російська влада всіляко намагається знаходити приводи виправдати свої воєнні злочини в Україні.

Зверніть увагу: вже під час війни першим фейк про американські біолабораторії в Україні вийняло з-під сукна… Посольство Російської Федерації у Боснії та Герцеговині!

«Именно США напичкали Украину биолабораториями, которые – совершенно не исключено – использовались для изучения методов уничтожения русского народа на генетическом уровне», – йдеться у заяві російського посольства від 27 лютого.

Що цікаво: теза про біолабораторії посольством подається у контексті «демілітаризації» України, яку оголосив Путін. Нагадаємо, що офіційно російські війська вторглися в Україну о 5 ранку 24 лютого.

Росіяни дуже переймаються «уничтожением русского народа» і з готовністю відправляються в Україну гинути(фото з Facebook Генштаб ЗСУ)

Біда й в тому, що таке клишоноге виправдання війни, дає привід для ще одного тривожного пронозу. Росія сама готова застосувати в Україні зброю масового ураження. Таку заяву нещодавно зробила речниця Білого дому Джен Псакі. Вона зауважила, що Росія має довгий і добре задокументований «послужний список» щодо використання хімічної зброї, у тому числі під час замахів на убивство й отруєння політичних ворогів Путіна.

Поділяє застереження американців й український президент Володимир Зеленський. Під час відеозвернення глава держави визнав, що російські пропагандисти хочуть прикрити злочини своєї армії в Україні новими-старими фейками.

«Вони звинувачують нас... Знову нас! Що ми нібито розробляємо біологічну зброю. Нібито готуємо хімічну атаку. Мене це дуже непокоїть, бо не раз ми переконувалися: хочеш дізнатися про плани Росії – подивися, в чому Росія звинувачує інших», – заявив Зеленський.

До речі, в унісон генсек НАТО Єнс Столтенберг також повідомив, що неправдиві твердження Росії про те, що Україна зберігає біологічну зброю, можуть бути використані Кремлем як привід для атак хімічною зброєю.

Водночас про плани російського агресора, схоже, проговорився невизнаний президент Білорусії Олександр Лукашенко. Прямісінько на аудієнції у Путіна 11 березня Олександр Григорович спантеличив: «Не ми розв’язали цю війну. У нас совість чиста. Добре, що почали. Біологічна зброя, найбільші атомні електростанції... І все це було готове – підірвати».

Віталій Тараненко, «Главком»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Россияне прут на Курщине: сколько территории потеряла Украина
Comments UA
2024-11-24T09:54:30Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Киевскую область накрыло снегом - на дорогах работают почти сотня коммунальщиков и 75 спецмашин
Комсомольская правда
2024-11-24T11:16:56Z
В Нацгвардии рассказали, какую тактику используют войска РФ во время штурмов на запорожском направлении
ZN UA
2024-11-24T10:34:39Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Заказные убийства под боком у Трюдо. Как конфликт индуистов и сикхов в Канаде повлияет на мировую политику
Фокус
2024-11-24T11:15:24Z
Байден хотел публично призвать принять Украину в НАТО: почему передумали в Белом доме
Апостроф
2024-11-24T11:00:54Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Известная модель обвинила скандального Канье Уэста в сексуальном насилии
TSN
2024-11-24T10:24:00Z
Известная украинская актриса закрутила новый роман и призналась, как возлюбленный реагирует на ее 13-летнюю дочь
TSN
2024-11-24T10:24:00Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Срочно остановитесь с заготовками: чем опчень опасна консервация, касается каждого украинца
Знай
2024-11-24T10:51:57Z
Какое должно быть давление у пожилых людей: об этом стоит знать
TSN
2024-11-24T10:51:11Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Камбосос бросил дерзкий вызов на бой Стивенсону и получил ответ
Корреспондент
2024-11-24T11:12:27Z
"Барселона" за две минуты в меньшинстве упустила победу в матче чемпионата Испании
TSN
2024-11-24T09:51:35Z
"С таким еще не сталкивались": Гвардиола попытался объяснить провальную серию "Манчестер Сити"
ZN UA
2024-11-24T09:22:05Z
Фьюри пообещал своим болельщикам вернуть чемпионские пояса в реванше против Усика
ZN UA
2024-11-24T09:10:53Z
Стивенсон остался без соперника, а бой с Сепедой откладывают на неопределен
Корреспондент
2024-11-24T09:09:15Z
Расінг Авельянеда — володарь Копа Судамерикана
Football.ua
2024-11-24T08:51:09Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Под прицелом более 200 объектов: в WSJ спрогнозировали новые удары ATACMS по России
Апостроф
2024-11-24T10:54:45Z
В порту Гамбурга обнаружили беспилотник, который следил за британским авианосцем
Европейская правда
2024-11-24T10:51:19Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Света будет больше: энергетики обновили графики отключений на воскресенье
Апостроф
2024-11-24T10:27:53Z
Польские фермеры начали блокировать пункт пропуска "Медика – Шегини"
TSN
2024-11-24T10:21:26Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Денежный маникюр на декабрь 2024: 7 вариантов, которые привлекут деньги и успех
Marie Claire
2024-11-24T11:00:11Z
Быстрые шоколадные оладьи: легкий рецепт десерта для поклонников сладкого
Marie Claire
2024-11-24T10:36:08Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Как самые счастливые люди проводят выходные: вывод из книги исследовательницы счастья
Фокус
2024-11-24T08:27:28Z
Возраст души: пошаговая инструкция, чтобы рассчитать важную цифру для вашей судьбы
Marie Claire
2024-11-24T08:01:15Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
"Антисемитский теракт": в ОАЭ нашли тело израильского раввина
ZN UA
2024-11-24T11:07:36Z
Пропавших два года назад детей нашли: где они были все это время и как выжили
Фокус
2024-11-24T09:21:30Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
У посольства Израиля в Иордании произошла стрельба
Корреспондент
2024-11-24T07:36:11Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Точно не два: сколько на самом деле глаз у пчелы
Фокус
2024-11-24T08:51:13Z
Saber Interactive договорилась с My.games: Стратегию Tempest Rising издаст лейбл Knights Peak
GameMag
2024-11-24T06:12:59Z
Отключение света: как выбрать павербанк не только для смартфона
ZN UA
2024-11-24T03:34:33Z
Аталанта впоралася з Пармою
Football.ua
2024-11-23T21:54:37Z
Много хороших улучшений, которые сложно заметить: Обзор Horizon Zero Dawn Remastered
GameMag
2024-11-23T21:25:20Z
Инсайдер: Microsoft сформировала в Activision комитет по развитию Call of Duty — все только начинается
GameMag
2024-11-23T21:06:13Z
Инсайдер: Rebellion отменила мультиплеерную Sniper Elite из-за провала Concord от Sony
GameMag
2024-11-23T21:01:47Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Ферстаппен отреагировал на завоевание чемпионского титула
Корреспондент
2024-11-24T10:12:53Z
Старая классика с новой начинкой: в Украине маршрутчикам показали электрический "Спринтер"
Знай
2024-11-24T08:51:43Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z