MY.UAНовости
Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк
Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк

Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк

Росія просуває наратив, що США проводять експерименти в Україні, націлені на створення біологічної зброї

Росія шукає виправдання своїм майбутнім злочинам?

Росія вдерлася в Україну не лише танками та винищувачами, які третій тиждень продовжують обстрілювати мирних людей. В арсеналі країни-агресорки є й інша зброя масового ураження – фейки. Їх окупанти почали використовувати задовго до початку війни. Саме через вкидання в інтернет і на телебачення різного ґатунку неправдивої інформації путінська пропаганда роками тримає в дурнях власних громадян.

У розпал війни, на якій втрати російської армії вимірюються тисячами солдатів, використання інформаціно-психологічних операцій лише активізувалось. На прокремлівських сайтах почали рясніти повідомлення схожого змісту: «В українських біолабораторіях у безпосередній близькості від території Росії здійснювалася розробка компонентів біологічної зброї».

Скріншот з телеграм-каналу агентства «ТАСС»

Хмизу в багаття підкинув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. На пресконференції в Туреччині 10 березня він заявив: «Пентагон створив кілька десятків військово-біологічних лабораторій на українській території в рамках своєї програми по всьому світу, порушуючи відповідну конвенцію про заборону біологічно-токсичної зброї».

За словами Лаврова, начебто у тих лабораторіях проводилися «не мирні експерименти, а досліди, націлені на створення біологічної зброї, так би мовити, етнічно орієнтованої». Та словоблудство очільника російського МЗС зазнало нищівного краху на засіданні Ради Безпеки ООН, яке відбулося 11 березня за ініціативи Росії. Верховний представник ООН з питань роззброєння Ідзумі Накаміцу доповів: ООН не знає про будь-яку програму біологічної зброї в Україні, яка приєдналася до міжнародної заборони такої зброї, як і Росія та Сполучені Штати разом із 180 іншими країнами. Історію про біологічні лабораторії і виробництво зброї в Україні, запущену Росією, в ООН назвали «брехнею та повною нісенітницею».

Що ж, як каже українська приказка, «на злодієві й шапка горить». Адже путінська Росія розкопирсала тему, яка є надто чутливої передовсім для самої країни-агресорки.

Конвенція для прикриття

Щоб зрозуміти всі тонкощі питання, варто повернутися у далекий 1972 рік. Тоді було прийнято Конвенцію про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їхнє знищення. Її підписали Радянський союз, США, Велика Британія і Північна Ірландія. Країни-підписанти зобов’язалися: ніколи, за жодних обставин не розробляти, не виробляти, не накопичувати, не купувати будь-яким іншим чином і не зберігати мікробіологічні або інші біологічні агенти, а також зброю, обладнання, призначені для використання таких агентів або токсинів у ворожих цілях чи збройних конфліктах. До речі, про цю Конвенцію згадував і Лавров, перебуваючи у Туреччині.

Однак Радянський союз, згідно зі своїми традиціями «виконання» домовленостей, не лише згорнув програму біологічної зброї, а навпаки, підло її розширив. З цією метою було створено науково-виробниче об'єднання «Біопрепарат», яке, окрім звичайного виробництва медичних ліків та вакцин, проводило розробки біологічної зброї.

«Лабораторії перебували під контролем міністерства оборони, міністерства сільського господарства, дослідні лабораторії під контролем міністерства охорони здоров’я СРСР. Більше того над біологічною зброєю працював також підзвітний Раді міністрів «Головмікробіопром», до якої входили, крім «Біопрепарату», близько 40 наукових інститутів та виробництв. У них були зайняті десятки тисяч учених і фахівців», – наголосив професор Мерілендського університету і співавтор книги «Радянська програма біологічної зброї: історія» Мілтон Лейтенберг.

Вперше випадок сибірської язви у Радянському союзі підтвердився у 1979 році (фото з відкритих джерел)

Цю ж тезу днями підтвердив колишній радянський розвідник, майор КДБ і однокурсник Путіна Юрій Швець. Він зазначив, що у 1985 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов підписав нову програму розробки бактеріологічної зброї у СРСР. Однак після розвалу Радянського союзу на його території накопичилося чимало токсичних речовин. У листопаді 1991 року Конгрес США за ініціативою двох сенаторів, демократа Сема Нанна і республіканця Ричарда Лугара схвалив «Програму спільного зменшення загрози». Згідно з нею, Америка почала надавати допомогу країнам колишнього СРСР щодо утилізації знятої з озброєння ядерної та хімічної зброї, а також засобів доставки.

«У рамках цієї ініціативи було створено спільні лабораторії в Казахстані, Грузії, Азербайджані, Росії, у яких було знищено близько 4,7 тис. тонн хімічної та біологічної зброї», – заявив Юрій Швець.

У жовтні 1993 року Україна також доєдналася до американської ініціативи, підписавши з США Угоду щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення. Через 12 років після цього Міністерство охорони здоров’я уклало з міністерством оборони США нову угоду. Вона передбачала запобігання розповсюдженню патогенів на об’єктах у Києві, Львові, Одесі та інших місцях, які можуть бути використані в біологічній зброї. На вказані цілі Америка заклала у своєму бюджеті $15 млн. Це був 2005 рік.

У коментарі «Главкому» заступник міністра охорони здоров’я України у 2016-2019 роках, а нині співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що співпраця з американцями не стосувалася воєнно-безпекового напрямку. Мова йшла про розвиток системи громадського здоров’я, котра захищає будь-яку країну, у тому числі й Україну від пандемій та іншої біологічної небезпеки.

«Взагалі-то, до пандемії Covid-19 потужності українських лабораторій були невисокими. Водночас вони суттєво збільшилися і в цьому також є заслуга іноземних донорів, у тому числі американських та європейських. Однак це не співпраця у воєнно-безпековому напрямку. Це biosafety system – система біологічної безпеки, що є частиною системи громадського здоров’я», – сказав експерт.

Ковтонюк переконаний: нині Росія тему біологічної зброї використовує у воєнних цілях саме як пропаганду. Фахівець додав, що Україні не треба чіплятися на гачок росіян і виправдовуватися, а що ж у нас із лабораторіями. Натомість маємо прямо говорити: Росія застосовує проти України інформаційну зброю. Крім цього, наша країна постійно має нагадувати світу про застосування Росією небезпечної зброї, як-от отруєння «новичком» колишнього співробітника російської військової розвідки і громадянина Великої Британії Сергія Скрипаля; діоксином українського президента Віктора Ющенка; новичком російського опозиціонера Олексія Навального. Також Росія застосувала хімічну зброю у Сирії, зауважив співзасновник Українського центру охорони здоров’я.

ОПЗЖ на підтанцьовці Кремля

Тему біологічної зброї підігрівала й п’ята колона в Україні. Тепер стає зрозуміло, навіщо вони це робили. Двоє народних депутатів з проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук і Ренат Кузьмін. На початку травня 2020 року (у розпал епідемії коронавірусу) політики скерували депутатський запит до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голови МОЗ Максима Степанова та міністра оборони Андрія Тарана з вимогою надати відомості про американські біолабораторії в Україні. До речі, на сайті ОПЗЖ окремо вийшла новина, в якій кум Путіна Віктор Медведчук повідомив: 15 біолабораторій де-факто є військовими базами США на території України.

(для перегляду натисніть на зображення)

Міністр охорони здоров’я у 2020-2021 роках Максим Степанов у розмові з «Главкомом» назвав тодішню «стурбованість» Медведчука-Кузьміна нісенітницею. За його словами, за американські кошти було збудовано 11 лабораторій, але ці лабораторії належать Україні.

«В Україні ніколи не було жодних іноземних лабораторій. Так, США виділяло кошти, але ці лабораторії зводили наші будівельники і вони належить до української системи охорони здоров’я та української системи біологічної безпеки. Щоб було зрозуміло: потужність цих лабораторій знаходиться на такому рівні безпеки, що вони не можуть самостійно виростити небезпечну патогенну культуру як Covid. Для цього необхідно збудувати лабораторію вищого рівня безпеки», – пояснив ексміністр.

По суті, з паном Степановим погоджується й радянський та американський біолог Євген Кунін. В інтерв’ю російській «Новой газете» спеціаліст пояснив: США допомагали декільком українським лабораторіям, щоб ті працювали на рівні BioSafety 2. Це рівень невисокий, але він потрібен, наприклад, для будь-якої роботи з коронавірусами. «Жодного відношення до виготовлення біологічної зброї все це не має», – запевнив фахівець.

Вгамувати запал агентів Путіна взялася Служба безпеки України. Вона закликала не розповсюджувати фейки про іноземні біологічні лабораторії. Оскільки, на території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії. Що стосується співпраці між Україною та США у напрямку протидії біологічному тероризму, то вона, за даними СБУ, відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України.

Держдеп США звинуватив приватний український телеканал у розповсюджені російських фейків (фото з відкритих джерел)

Між іншим, у той же період російську дезінформацію поширив й український телеканал «1+1». У проєкті «Секретні матеріали» також розповідалося, що в Україні таємно працюють біологічні лабораторії США, які нібито можуть бути причетні до розробки бактеріологічної зброї і спалахів підозрілих хвороб. Відразу на сумнівний сюжет відреагував Держдеп США, який наголосив: приватний телеканал повторює брехню, що свідчить про брак журналістської цілісності. Наразі це відео недоступне на Youtube-каналі «1+1».

Клишоноге виправдання війни

Нинішня ж істерика Москви навколо біологічної зброї під час нападу на Україну має чітку мету. Як не парадоксально, але російська влада всіляко намагається знаходити приводи виправдати свої воєнні злочини в Україні.

Зверніть увагу: вже під час війни першим фейк про американські біолабораторії в Україні вийняло з-під сукна… Посольство Російської Федерації у Боснії та Герцеговині!

«Именно США напичкали Украину биолабораториями, которые – совершенно не исключено – использовались для изучения методов уничтожения русского народа на генетическом уровне», – йдеться у заяві російського посольства від 27 лютого.

Що цікаво: теза про біолабораторії посольством подається у контексті «демілітаризації» України, яку оголосив Путін. Нагадаємо, що офіційно російські війська вторглися в Україну о 5 ранку 24 лютого.

Росіяни дуже переймаються «уничтожением русского народа» і з готовністю відправляються в Україну гинути(фото з Facebook Генштаб ЗСУ)

Біда й в тому, що таке клишоноге виправдання війни, дає привід для ще одного тривожного пронозу. Росія сама готова застосувати в Україні зброю масового ураження. Таку заяву нещодавно зробила речниця Білого дому Джен Псакі. Вона зауважила, що Росія має довгий і добре задокументований «послужний список» щодо використання хімічної зброї, у тому числі під час замахів на убивство й отруєння політичних ворогів Путіна.

Поділяє застереження американців й український президент Володимир Зеленський. Під час відеозвернення глава держави визнав, що російські пропагандисти хочуть прикрити злочини своєї армії в Україні новими-старими фейками.

«Вони звинувачують нас... Знову нас! Що ми нібито розробляємо біологічну зброю. Нібито готуємо хімічну атаку. Мене це дуже непокоїть, бо не раз ми переконувалися: хочеш дізнатися про плани Росії – подивися, в чому Росія звинувачує інших», – заявив Зеленський.

До речі, в унісон генсек НАТО Єнс Столтенберг також повідомив, що неправдиві твердження Росії про те, що Україна зберігає біологічну зброю, можуть бути використані Кремлем як привід для атак хімічною зброєю.

Водночас про плани російського агресора, схоже, проговорився невизнаний президент Білорусії Олександр Лукашенко. Прямісінько на аудієнції у Путіна 11 березня Олександр Григорович спантеличив: «Не ми розв’язали цю війну. У нас совість чиста. Добре, що почали. Біологічна зброя, найбільші атомні електростанції... І все це було готове – підірвати».

Віталій Тараненко, «Главком»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В Брюсселе украинцы выразили солидарность с протестами в Украине
Корреспондент
2025-07-24T03:48:14Z
Скандальная конгрессвумен США распространила фейк о протестах в Киеве
TSN
2025-07-24T03:06:46Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Как российским ДРГ удалось прорваться к Покровску: почему уже вырисовывается котел
Comments UA
2025-07-24T03:45:43Z
За 289 км от Киева: что рассказали жители приграничья, которые видят Россию с окна
TSN
2025-07-24T03:36:21Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ангел-хранитель Киану Ривз в трейлере фильма "Удача"
GameMag
2025-07-23T18:37:25Z
Брус Уиллис больше не говорит и не ходит: тяжелое состояние звезды
Comments UA
2025-07-23T16:27:46Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Не оладьями едиными: как приготовить тонкие блины из кабачков
Telegraf
2025-07-24T03:18:54Z
Гороскоп на сегодня 24 июля: расходы Тельцов, ошибки Дев и споры Весов
Знай
2025-07-24T01:51:18Z
День ангела 24 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-23T21:18:29Z
Эти фрукты просто находка этим летом: что обязательно надо покупать и есть
Comments UA
2025-07-23T21:15:05Z
Секрет на дне банки: как приготовить хрустящие маринованные огурцы без кипячения - рецепт, покоривший YouTube
Знай
2025-07-23T19:51:27Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Что происходит с телом, если ежедневно просыпаться в 5 утра и действительно ли это полезно
Знай
2025-07-24T03:51:20Z
Спасет от ряда хронических заболеваний: врачи назвали ягоду, которая снимает воспаление
Знай
2025-07-24T02:51:58Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Как начать тренироваться утром, если вы не "жаворонок"
Gazeta UA
2025-07-23T21:42:35Z
Как витамин D помогает похудеть, укрепить иммунитет и остановить депрессию
Знай
2025-07-23T20:51:26Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Какой церковный праздник 24 июля: главные приметы и запреты дня
Comments UA
2025-07-24T03:27:55Z
Обещали ветеранам – забрали себе: руководство МВД "раздерибанило" служебные квартиры
Знай
2025-07-24T03:21:57Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
РФ ударила "шахедами" по центру Одессы: на "Привозе" масштабный пожар
Фокус
2025-07-24T03:48:21Z
Россия ударила ракетами по Черкассам. В Одессе горит рынок "Привоз" – фото, видео
Лига
2025-07-24T03:45:50Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Экс-звезда Манчестер Юнайтед продолжит выступать в Чемпионшипе
Корреспондент
2025-07-24T03:27:06Z
Украинская чемпионка мира по фехтованию Харькова отказалась от совместного фото с россиянином на пьедестале
ZN UA
2025-07-23T22:06:11Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Фирмино-космополит: экс-форвард Ливерпуля и Аль-Ахли переходит в Катар
Корреспондент
2025-07-23T22:03:42Z
Вест Хэм может пригласить Судакова из Шахтера
Корреспондент
2025-07-23T21:30:47Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Способ выплаты пенсии: можно ли его изменить
ZN UA
2025-07-24T03:42:27Z
Бедность нужно доказать: правительство запускает масштабную проверку соцвыплат – кому отменят
Знай
2025-07-24T03:36:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Никакой повестки": Lollipop Chainsaw 2 находится в разработке — обещают черный юмор и отсутствие цензуры
GameMag
2025-07-24T03:03:59Z
Посетите сектор А-0: 10-минутная демонстрация геймплея хоррора Cronos: The New Dawn от создателей ремейка Silent Hill 2
GameMag
2025-07-24T02:03:00Z
Не время для повышения цены: Стоимость The Outer Worlds 2 перманентно опустилась на 10 долларов — решение Microsoft
GameMag
2025-07-24T00:36:38Z
Непонятный огненный шар заметили в небе над Ровно: что это было
Telegraf
2025-07-23T22:30:28Z
Бюджетный телефон Samsung с хорошей камерой: появились характеристики Galaxy A17 5G
Фокус
2025-07-23T19:00:20Z
Древние экотехнологии: финикийцы создали гидравлическую известковую штукатурку 2700 лет назад
Фокус
2025-07-23T18:51:33Z
Датамайнеры: Battlefield 6 выйдет 10 октября
GameMag
2025-07-23T18:42:20Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z