MY.UAНовости
Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк
Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк

Американські біолабораторії в Україні. Розбираємо путінський фейк

Росія просуває наратив, що США проводять експерименти в Україні, націлені на створення біологічної зброї

Росія шукає виправдання своїм майбутнім злочинам?

Росія вдерлася в Україну не лише танками та винищувачами, які третій тиждень продовжують обстрілювати мирних людей. В арсеналі країни-агресорки є й інша зброя масового ураження – фейки. Їх окупанти почали використовувати задовго до початку війни. Саме через вкидання в інтернет і на телебачення різного ґатунку неправдивої інформації путінська пропаганда роками тримає в дурнях власних громадян.

У розпал війни, на якій втрати російської армії вимірюються тисячами солдатів, використання інформаціно-психологічних операцій лише активізувалось. На прокремлівських сайтах почали рясніти повідомлення схожого змісту: «В українських біолабораторіях у безпосередній близькості від території Росії здійснювалася розробка компонентів біологічної зброї».

Скріншот з телеграм-каналу агентства «ТАСС»

Хмизу в багаття підкинув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. На пресконференції в Туреччині 10 березня він заявив: «Пентагон створив кілька десятків військово-біологічних лабораторій на українській території в рамках своєї програми по всьому світу, порушуючи відповідну конвенцію про заборону біологічно-токсичної зброї».

За словами Лаврова, начебто у тих лабораторіях проводилися «не мирні експерименти, а досліди, націлені на створення біологічної зброї, так би мовити, етнічно орієнтованої». Та словоблудство очільника російського МЗС зазнало нищівного краху на засіданні Ради Безпеки ООН, яке відбулося 11 березня за ініціативи Росії. Верховний представник ООН з питань роззброєння Ідзумі Накаміцу доповів: ООН не знає про будь-яку програму біологічної зброї в Україні, яка приєдналася до міжнародної заборони такої зброї, як і Росія та Сполучені Штати разом із 180 іншими країнами. Історію про біологічні лабораторії і виробництво зброї в Україні, запущену Росією, в ООН назвали «брехнею та повною нісенітницею».

Що ж, як каже українська приказка, «на злодієві й шапка горить». Адже путінська Росія розкопирсала тему, яка є надто чутливої передовсім для самої країни-агресорки.

Конвенція для прикриття

Щоб зрозуміти всі тонкощі питання, варто повернутися у далекий 1972 рік. Тоді було прийнято Конвенцію про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їхнє знищення. Її підписали Радянський союз, США, Велика Британія і Північна Ірландія. Країни-підписанти зобов’язалися: ніколи, за жодних обставин не розробляти, не виробляти, не накопичувати, не купувати будь-яким іншим чином і не зберігати мікробіологічні або інші біологічні агенти, а також зброю, обладнання, призначені для використання таких агентів або токсинів у ворожих цілях чи збройних конфліктах. До речі, про цю Конвенцію згадував і Лавров, перебуваючи у Туреччині.

Однак Радянський союз, згідно зі своїми традиціями «виконання» домовленостей, не лише згорнув програму біологічної зброї, а навпаки, підло її розширив. З цією метою було створено науково-виробниче об'єднання «Біопрепарат», яке, окрім звичайного виробництва медичних ліків та вакцин, проводило розробки біологічної зброї.

«Лабораторії перебували під контролем міністерства оборони, міністерства сільського господарства, дослідні лабораторії під контролем міністерства охорони здоров’я СРСР. Більше того над біологічною зброєю працював також підзвітний Раді міністрів «Головмікробіопром», до якої входили, крім «Біопрепарату», близько 40 наукових інститутів та виробництв. У них були зайняті десятки тисяч учених і фахівців», – наголосив професор Мерілендського університету і співавтор книги «Радянська програма біологічної зброї: історія» Мілтон Лейтенберг.

Вперше випадок сибірської язви у Радянському союзі підтвердився у 1979 році (фото з відкритих джерел)

Цю ж тезу днями підтвердив колишній радянський розвідник, майор КДБ і однокурсник Путіна Юрій Швець. Він зазначив, що у 1985 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов підписав нову програму розробки бактеріологічної зброї у СРСР. Однак після розвалу Радянського союзу на його території накопичилося чимало токсичних речовин. У листопаді 1991 року Конгрес США за ініціативою двох сенаторів, демократа Сема Нанна і республіканця Ричарда Лугара схвалив «Програму спільного зменшення загрози». Згідно з нею, Америка почала надавати допомогу країнам колишнього СРСР щодо утилізації знятої з озброєння ядерної та хімічної зброї, а також засобів доставки.

«У рамках цієї ініціативи було створено спільні лабораторії в Казахстані, Грузії, Азербайджані, Росії, у яких було знищено близько 4,7 тис. тонн хімічної та біологічної зброї», – заявив Юрій Швець.

У жовтні 1993 року Україна також доєдналася до американської ініціативи, підписавши з США Угоду щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення. Через 12 років після цього Міністерство охорони здоров’я уклало з міністерством оборони США нову угоду. Вона передбачала запобігання розповсюдженню патогенів на об’єктах у Києві, Львові, Одесі та інших місцях, які можуть бути використані в біологічній зброї. На вказані цілі Америка заклала у своєму бюджеті $15 млн. Це був 2005 рік.

У коментарі «Главкому» заступник міністра охорони здоров’я України у 2016-2019 роках, а нині співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що співпраця з американцями не стосувалася воєнно-безпекового напрямку. Мова йшла про розвиток системи громадського здоров’я, котра захищає будь-яку країну, у тому числі й Україну від пандемій та іншої біологічної небезпеки.

«Взагалі-то, до пандемії Covid-19 потужності українських лабораторій були невисокими. Водночас вони суттєво збільшилися і в цьому також є заслуга іноземних донорів, у тому числі американських та європейських. Однак це не співпраця у воєнно-безпековому напрямку. Це biosafety system – система біологічної безпеки, що є частиною системи громадського здоров’я», – сказав експерт.

Ковтонюк переконаний: нині Росія тему біологічної зброї використовує у воєнних цілях саме як пропаганду. Фахівець додав, що Україні не треба чіплятися на гачок росіян і виправдовуватися, а що ж у нас із лабораторіями. Натомість маємо прямо говорити: Росія застосовує проти України інформаційну зброю. Крім цього, наша країна постійно має нагадувати світу про застосування Росією небезпечної зброї, як-от отруєння «новичком» колишнього співробітника російської військової розвідки і громадянина Великої Британії Сергія Скрипаля; діоксином українського президента Віктора Ющенка; новичком російського опозиціонера Олексія Навального. Також Росія застосувала хімічну зброю у Сирії, зауважив співзасновник Українського центру охорони здоров’я.

ОПЗЖ на підтанцьовці Кремля

Тему біологічної зброї підігрівала й п’ята колона в Україні. Тепер стає зрозуміло, навіщо вони це робили. Двоє народних депутатів з проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук і Ренат Кузьмін. На початку травня 2020 року (у розпал епідемії коронавірусу) політики скерували депутатський запит до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голови МОЗ Максима Степанова та міністра оборони Андрія Тарана з вимогою надати відомості про американські біолабораторії в Україні. До речі, на сайті ОПЗЖ окремо вийшла новина, в якій кум Путіна Віктор Медведчук повідомив: 15 біолабораторій де-факто є військовими базами США на території України.

(для перегляду натисніть на зображення)

Міністр охорони здоров’я у 2020-2021 роках Максим Степанов у розмові з «Главкомом» назвав тодішню «стурбованість» Медведчука-Кузьміна нісенітницею. За його словами, за американські кошти було збудовано 11 лабораторій, але ці лабораторії належать Україні.

«В Україні ніколи не було жодних іноземних лабораторій. Так, США виділяло кошти, але ці лабораторії зводили наші будівельники і вони належить до української системи охорони здоров’я та української системи біологічної безпеки. Щоб було зрозуміло: потужність цих лабораторій знаходиться на такому рівні безпеки, що вони не можуть самостійно виростити небезпечну патогенну культуру як Covid. Для цього необхідно збудувати лабораторію вищого рівня безпеки», – пояснив ексміністр.

По суті, з паном Степановим погоджується й радянський та американський біолог Євген Кунін. В інтерв’ю російській «Новой газете» спеціаліст пояснив: США допомагали декільком українським лабораторіям, щоб ті працювали на рівні BioSafety 2. Це рівень невисокий, але він потрібен, наприклад, для будь-якої роботи з коронавірусами. «Жодного відношення до виготовлення біологічної зброї все це не має», – запевнив фахівець.

Вгамувати запал агентів Путіна взялася Служба безпеки України. Вона закликала не розповсюджувати фейки про іноземні біологічні лабораторії. Оскільки, на території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії. Що стосується співпраці між Україною та США у напрямку протидії біологічному тероризму, то вона, за даними СБУ, відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України.

Держдеп США звинуватив приватний український телеканал у розповсюджені російських фейків (фото з відкритих джерел)

Між іншим, у той же період російську дезінформацію поширив й український телеканал «1+1». У проєкті «Секретні матеріали» також розповідалося, що в Україні таємно працюють біологічні лабораторії США, які нібито можуть бути причетні до розробки бактеріологічної зброї і спалахів підозрілих хвороб. Відразу на сумнівний сюжет відреагував Держдеп США, який наголосив: приватний телеканал повторює брехню, що свідчить про брак журналістської цілісності. Наразі це відео недоступне на Youtube-каналі «1+1».

Клишоноге виправдання війни

Нинішня ж істерика Москви навколо біологічної зброї під час нападу на Україну має чітку мету. Як не парадоксально, але російська влада всіляко намагається знаходити приводи виправдати свої воєнні злочини в Україні.

Зверніть увагу: вже під час війни першим фейк про американські біолабораторії в Україні вийняло з-під сукна… Посольство Російської Федерації у Боснії та Герцеговині!

«Именно США напичкали Украину биолабораториями, которые – совершенно не исключено – использовались для изучения методов уничтожения русского народа на генетическом уровне», – йдеться у заяві російського посольства від 27 лютого.

Що цікаво: теза про біолабораторії посольством подається у контексті «демілітаризації» України, яку оголосив Путін. Нагадаємо, що офіційно російські війська вторглися в Україну о 5 ранку 24 лютого.

Росіяни дуже переймаються «уничтожением русского народа» і з готовністю відправляються в Україну гинути(фото з Facebook Генштаб ЗСУ)

Біда й в тому, що таке клишоноге виправдання війни, дає привід для ще одного тривожного пронозу. Росія сама готова застосувати в Україні зброю масового ураження. Таку заяву нещодавно зробила речниця Білого дому Джен Псакі. Вона зауважила, що Росія має довгий і добре задокументований «послужний список» щодо використання хімічної зброї, у тому числі під час замахів на убивство й отруєння політичних ворогів Путіна.

Поділяє застереження американців й український президент Володимир Зеленський. Під час відеозвернення глава держави визнав, що російські пропагандисти хочуть прикрити злочини своєї армії в Україні новими-старими фейками.

«Вони звинувачують нас... Знову нас! Що ми нібито розробляємо біологічну зброю. Нібито готуємо хімічну атаку. Мене це дуже непокоїть, бо не раз ми переконувалися: хочеш дізнатися про плани Росії – подивися, в чому Росія звинувачує інших», – заявив Зеленський.

До речі, в унісон генсек НАТО Єнс Столтенберг також повідомив, що неправдиві твердження Росії про те, що Україна зберігає біологічну зброю, можуть бути використані Кремлем як привід для атак хімічною зброєю.

Водночас про плани російського агресора, схоже, проговорився невизнаний президент Білорусії Олександр Лукашенко. Прямісінько на аудієнції у Путіна 11 березня Олександр Григорович спантеличив: «Не ми розв’язали цю війну. У нас совість чиста. Добре, що почали. Біологічна зброя, найбільші атомні електростанції... І все це було готове – підірвати».

Віталій Тараненко, «Главком»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Повітряні сили збили за ніч понад 40 ударних дронів РФ
Gazeta UA
2025-04-02T06:36:45Z
Ілон Маск приголомшив сумою аліментів для 13-ї дитини від коханки
InternetUA
2025-04-02T06:36:00Z
У НАТО обрали рішення для боротьби з російськими КАБами
ZN UA
2025-04-02T06:31:09Z
Робота в Дніпрі: шукають пенсіонерів на цікаві посади, готові платити від 20 тисяч
Политека
2025-04-02T06:30:18Z
Ізраїльські розробники створили новітню бойову станцію Typhoon 30 для знищення дронів
InternetUA
2025-04-02T06:24:24Z
Демографічна криза в Україні. Міносвіти розповіло, що буде з дитсадками
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T06:15:30Z
Царський графік та оплата: на роботу на свіжому повітрі шукають пенсіонерів
Telegraf
2025-04-02T06:12:17Z
Безкоштовне житло для переселенців в Києві: як отримати допомогу та знайти прихисток
Политека
2025-04-02T06:00:53Z
Неодноразово намагався долучитися до лав ЗСУ. Згадаймо солдата Сергія Трофімчука
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T06:00:34Z
Вызовы государственного уровня: с какими проблемами столкнется Украина во время переговоров с ЕС
Европейская правда
2025-04-02T06:36:27Z
У Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій проти РФ
ZN UA
2025-04-02T06:36:10Z
В США проситимуть смертну кару для вбивці керівника UnitedHealthcare
Antikor
2025-04-02T06:36:09Z
НАТО більше не існує, але вже формується "нове НАТО", де лідерство за Україною – Загородній
GlavRed
2025-04-02T06:27:19Z
США перемістили стратегічні бомбардувальники B-2 на тлі загострення з Іраном
Европейская правда
2025-04-02T06:27:15Z
ЄС хоче збільшити штат свого прикордонного агентства до 30 тисяч
Европейская правда
2025-04-02T06:24:28Z
Росія підриває плани Трампа щодо України, - ISW
Antikor
2025-04-02T06:21:43Z
Любитель відпочинку за кордоном голова офісу НКЦПФР Янчук вніс 2,7 млн грн застави за ексчиновницю, підозрювану в корупції
Antikor
2025-04-02T06:21:25Z
В Конгресі США хочуть зобов'язати Маска здавати тести на наркотики
Европейская правда
2025-04-02T06:18:38Z
Генштаб повідомив про ситуацію на фронті: свіжі карти бойових дій
Gazeta UA
2025-04-02T06:40:11Z
Втрати ворога на 2 квітня: знищено ще 1410 окупантів та 24 артсистеми
Факти ICTV
2025-04-02T06:39:01Z
Росія готується до ривка на фронті: названо терміни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T06:36:19Z
У Києві викрили трьох адвокатів, які втручалися у Єдиний держреєстр судових рішень
InternetUA
2025-04-02T06:34:30Z
У столиці функціонує 21 комунальний театр. Чи знали про це кияни?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T06:03:37Z
Потрапив під атаку ворожого дрона: на фронті загинув патрульний поліції Кіровоградщини
Фокус
2025-04-02T06:00:51Z
Росіяни атакували прифронтову громаду на Запоріжжі: є жертви
Хвиля
2025-04-02T06:00:14Z
У березні РФ майже щодня била по електромережах
Gazeta UA
2025-04-02T05:42:18Z
Оновлення дорожньої інфраструктури Києва. Що в процесі, що заплановано
ZN UA
2025-04-02T05:34:19Z
Вкрасти землю у банку? Легко, якщо маєш зв’язки в Держгеокадастрі
Комсомольская правда
2025-04-02T06:34:39Z
Блокування податкових накладних зупинило експорт горіхів
AgroPortal
2025-04-02T06:30:46Z
В АТБ завершилась реформа структури управління: що змінилося
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T06:30:12Z
Російська державна корпорація "Роснано" оголосила дефолт
Antikor
2025-04-02T06:27:07Z
Мінагрополітики шукає рішення для збереження пільг на перевезення агропродукції з прифронтових територій
Agravery
2025-04-02T06:06:24Z
Власник українського агрохолдингу увійшов до списку Forbes
AgroPortal
2025-04-02T06:00:57Z
Цього року можуть зрости в ціні електроенергія та газ – експерт
ZN UA
2025-04-02T06:00:51Z
Ринок чекає на важливе рішення Трампа: як змінилися ціна нафти Brent та WTI
24tv
2025-04-02T05:45:07Z
Додатковий потяг "Укрзалізниці" у популярному напрямку курсуватиме в квітні
ZN UA
2025-04-02T05:42:15Z
Буковина — Вікторія 2:1 Відео голів та огляд матчу Кубку України
Football.ua
2025-04-02T06:21:47Z
Ліверпуль — Евертон. Напередодні
Football.ua
2025-04-02T06:21:20Z
Чуамені: У Реала Мадрид є ще один шанс на трофей, і ми його використаємо
Football.ua
2025-04-02T06:18:31Z
Реал — Реал Сосьєдад 4:4 Відео гола та огляд матчу Кубка Іспанії
Football.ua
2025-04-02T06:12:33Z
Мер Києва отримав солідну винагороду за участь у виробництві відеогри
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T06:06:45Z
Атлетіко Мадрид — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-04-02T06:01:49Z
У Росії помер екстренер жіночої збірної України з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T05:42:58Z
Чуамені — автор 10000 гола в історії Реала
Football.ua
2025-04-02T05:42:41Z
Манчестер Сіті — Лестер. Напередодні
Football.ua
2025-04-02T05:22:20Z
Експерти назвали 8 речей вдома, яких треба позбутися перед Пасхою
24tv
2025-04-02T06:30:43Z
Готується легко — виходить ситною та смачною: рецепт запіканки з лаваша та сиру
Telegraf
2025-04-02T06:15:29Z
Кращий за всі магазинні намазки: готуємо домашній плавлений сир з Ектором
24tv
2025-04-02T05:33:01Z
Де 88 серед 89: треба мати гострий зір, як у орла, щоб знайти заховане число
GlavRed
2025-04-02T04:27:27Z
Скільки знадобиться часу, щоб забути колишню: вчені вирахували конкретну цифру
24tv
2025-04-02T03:36:39Z
Оптична ілюзія: знайдіть сову, що сховалася в лісі, за 5 секунд
GlavRed
2025-04-02T03:27:37Z
Гороскоп на завтра 3 квітня: Близнюкам - несподіваний подарунок, Терезам - успіх
GlavRed
2025-04-02T03:27:16Z
Що таке окраєць і скиба: вчителька пояснила правильне значення, яке знає не кожен
GlavRed
2025-04-02T03:27:10Z
Садівників закликають розставити апельсинові кірки в саду: чим вони корисні
GlavRed
2025-04-02T03:27:05Z
"Завжди на відстані": внучка Ротару зробила заяву і вразила своїм виглядом
GlavRed
2025-04-02T06:39:43Z
Помер Вел Кілмер – зірка фільмів « Бетмен назавжди» та «Кращий стрілець»
Комсомольская правда
2025-04-02T06:27:49Z
Зірка "Не родись красивою" показала вагітний живіт
GlavRed
2025-04-02T06:27:41Z
Анна Трінчер розповіла про нещодавній дзвінок від батька, з яким не спілкувалася 7 років
24tv
2025-04-02T06:15:37Z
Алхім та Валеулін: дружина бізнесмена відреагувала на слова його коханки
Фокус
2025-04-02T05:42:14Z
"Спасибі долі": путіністка Кудрявцева зізналася в почуттях до Лазарєва
GlavRed
2025-04-02T05:27:45Z
Співачка Бужинська заявила, що йде в президенти
Antikor
2025-04-02T05:00:03Z
Журналісти виявили, що балетна трупа росіян виступає у Швеції, маскуючись під українців
Украина Криминальная
2025-04-02T02:06:37Z
Цій будівлі майже 120 років: як виглядав Старий цирк у Харкові та чим він унікальний
Telegraf
2025-04-02T02:03:54Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 2 квітня
Мій Харків
2025-04-02T06:34:45Z
Розстріляв авто та погрожував вбивством перехожому: у Нікопольському районі затримали агресора
Antikor
2025-04-02T06:33:41Z
Уночі Курськ атакували безпілотники
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T05:45:16Z
Вибухи у Запорізькій області: дрон влучив в авто, загинув чоловік, є поранені
Факти ICTV
2025-04-02T04:51:21Z
У Запорізькій області дрон вдарив по автівках: є загиблий
24tv
2025-04-02T04:06:59Z
Масована атака дронами по Харкову: Росія вдарила по підприємствах, є постраждалі
24tv
2025-04-02T03:51:43Z
Курськ, Таганрог і Ростов опинилися під атакою дронів: людей евакуюють із будинків ‒ росЗМІ
ZN UA
2025-04-02T01:30:15Z
Масована атака дронів по Харкову: прокуратура повідомила наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T00:51:34Z
На Закарпатті затримали прикордонника за підозрою у отриманні 5 тисяч доларів хабаря
Antikor
2025-04-01T21:15:08Z
Кому зі знаків зодіаку варто вийти із зони комфорту
24tv
2025-04-02T06:06:55Z
Новий аналіз крові виявляє хворобу Альцгеймера з точністю 92%
Portaltele
2025-04-02T05:58:32Z
Який внесок методу "Бджолине лікувальне ліжко в піраміді" в індустрію апітерапії Америки та попит на його комерційне застосування
Gazeta UA
2025-04-02T05:57:05Z
Чи справді рослинні олії наскільки шкідливі: розбір найпоширеніших звинувачень
24tv
2025-04-02T05:03:13Z
4 квітня почнуть діяти нові правила оплати лікарняних: що зміниться
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T01:39:10Z
Щоденне прибирання: 9 правил збереження чистоти в оселі
Gazeta UA
2025-04-02T00:33:19Z
Ідеальні зачіски для жінок старше 50 років із сивим волоссям
GlavRed
2025-04-02T00:27:26Z
Зникнуть болі в шиї та колінах: які пози для сну найкращі
Gazeta UA
2025-04-01T21:39:47Z
Прорив у медицині: США створили ліки, які врятують мільйони життів
Gazeta UA
2025-04-01T20:03:50Z
Американські розробники представили новий автономний бойовий дрон P100 Razor
InternetUA
2025-04-02T06:40:22Z
Генератор зображень у ChatGPT може створювати фейкові чеки
Antikor
2025-04-02T06:31:47Z
Заощадив 15 тисяч: чоловік своїми руками зробив трендовий вішак
24tv
2025-04-02T06:30:31Z
Такою Землю з космосу ще не бачили: кадри історичної місії корабля Ілона Маска
Фокус
2025-04-02T06:15:04Z
Як знайти та видалити майнер із комп'ютера Windows
InternetUA
2025-04-02T06:10:53Z
Ці iPhone не отримають оновлення до iOS 19: можливо ваш у переліку
24tv
2025-04-02T06:09:55Z
Новий генератор зображень OpenAI тепер доступний для всіх користувачів
InternetUA
2025-04-02T06:01:45Z
Нове інтернет-шахрайство з яким зіткнулись українські користувачі соцмереж: образливі коментарі або повідомлення
Украина Криминальная
2025-04-02T05:48:03Z
Опубліковано перше фото робочого iPhone 17 Pro
InternetUA
2025-04-02T05:42:09Z
Tesla втрачає ринок – французи та шведи відвертаються від бренду
24tv
2025-04-02T05:03:38Z
11 років мовчання: що сталося з Міхаелем Шумахером після катастрофи і як він почувається зараз
Знай
2025-04-02T03:51:13Z
Чи знищать мита недорогі Mercedes в Америці?
Топ Жир
2025-04-02T01:30:24Z
Вірджинія прагне стати першою державою, що вимагає встановлення технології обмеження швидкості для безрозсудних водіїв
Топ Жир
2025-04-02T00:45:51Z
Продаж Toyota Tacoma перевищив продаж Toyota Corolla після вибухового зростання в продажах на 178% за перше квартал
Топ Жир
2025-04-02T00:15:16Z
Volkswagen та Stellantis зазнали поразки у скандалі ЄС на $495 млн після того, як Mercedes викрила їх
Топ Жир
2025-04-01T23:30:01Z
Продажі Chevrolet Corvette впали на 21% у першому кварталі, тим часом Chevrolet Colorado стрімко зростає на 73%
Топ Жир
2025-04-01T23:00:55Z
Рекордні продажі Subaru: Solterra зростає на 159%
Топ Жир
2025-04-01T22:15:37Z
Лише 495 вироблено цих автомобілів від Ford, а цей має трохи більше 2 тисяч миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-01T21:15:58Z