MY.UAНовини
Полк "Азов": основна інформація про загін, як вступити
Полк "Азов": основна інформація про загін, як вступити

Полк "Азов": основна інформація про загін, як вступити

Читайте в матеріалі ТСН.ua основну інформацію про полк "Азов" та як вступити до нього новобранцю чи військовослужбовцю.

Окремий загін спеціального призначення "Азов" (полк "Азов") був створений 2014 року як добровольчий батальйон (до 17 вересня 2014 року). До 11 листопада 2014 року- полк патрульної міліції особливого призначення МВС України. Наразі - формування Національної гвардії України в складі Східної оперативно-територіального об'єднання. Базувався в місті Маріуполь (Донецька область), але тимчасово перебував у м. Бердянськ (Запорізька область).

На початку діяльності полк "Азов" складався з 300 осіб, більша частина яких раніше була членами організації "Патріот України". Командиром полку є Андрій Білецький.

В інтернеті бійців полку "Азов" та інших українських військових формувань в Донецькій області часто називали "чорними чоловічками" на противагу "зеленим чоловічкам" (таку назву ще 2014 року отримали військовослужбовці РФ). Таке прізвисько закріпилося завдяки чорній штурмовій формі. Звідси полк "Азов" також отримав свою першу назву - "Чорний Корпус".

Полк "Азов": історія створення

Андрій Білецький - командир полку "Азов" / commons.wikimedia.org

5 травня 2014 року в Бердянську (Запорізьска область) був створений батальйон "Азов". На підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України він увійшов до складу патрульної міліції особливого призначення МВС.

17 вересня 2014 року батальйон "Азов" наказом міністра внутрішніх справ України реорганізували та розширили. Після чого формування стало полком міліції особливого призначення "Азов".

11 листопада 2014 року полк "Азов" після наказу міністра внутрішніх справ України було переведено до складу Національної гвардії України.

Наразі полк "Азов" є окремим загоном спеціального призначення військової частини 3057 Національної гвардії України.

Структура полку "Азов"

Структура полку "Азов" / commons.wikimedia.org
  • підрозділи моторизованих стрільців;
  • підрозділ військової розвідки;
  • танковий підрозділ;
  • артилерійський підрозділ;
  • обозна служба;
  • інженерна служба;
  • транспортний підрозділ;
  • медичний підрозділ;
  • снайперський підрозділ.

Бойові дії формування

Полк "Азов" брав участь у різних бойових діях на Сході України та в інших регіонах / Focus.ua

Полк "Азов" в складі МВС України брав активну участь у військових операціях на території проведення АТО (Антитерористична операція), ООС (Операція об'єднаних сил) та в інших регіонах країни.

Відразу після створення ще тоді батальйон міліції "Азов" проводив різноманітні тренування в м. Бердянськ (Запорізька область), а також патрулював територію поблизу м. Маріуполь.

7 травня 2014 року поблизу селища Мангуш автобус батальйону був обстріляний терористами з автоматичної зброї. Пораненя отримав лише водій. Члени полку вбили одного з нападників та двох бойовиків взяли в полон. Одним з них виявився Ігор Хакімзянов, який називав себе "міністром оборони" так званої "ДНР".

9 травня 2014 року військовослужбовцями з батальйону "Азов" разом з іншими формуваннями була визволена захоплена терористами будівля міського відділу міліції в Маріуполі.

12 травня 2014 року "Азов" затримав ватажка одного з ватажків терористів з так званої "ДНР" Олександра Фоменко, який перебував в Маріуполі.

13 червня 2014 року ЗСУ, Національна гвардія України та військовослужбовці батальйону "Азов" звільнили місто Маріуполь від терористів з так званої "ДНР". Тоді 38 бойовиків було затримано, 17 поранено та 3 вбито.

30 червня 2014 року батальйон "Азов" затримав сотника проросійського Бердянського козацтва Ігоря Гуськова, який був пособником ватажка терористів з так званої "ДНР" Ігоря Гіркіна.

6 липня 2014 року бійці батальйону "Азов" повністю контролювали узбережжя Азовського моря в Донецькій області.

12 липня 2014 року "азовці" затримали ще одного лідера терористів - цього разу Василя Черненка, який знаходився в м. Дружківка. Затриманого передали до СБУ, де були проведені слідчі дії.

15 липня 2014 року військовослужбовці з "Азов" затримали Олексія Пабушкова (позивний "Грек"), який був поплічником ватажка так званої "ДНР" в Маріуполі Андрія Борисова (прізвисько "Чечен"). Лідера терористів було передано до СБУ.

25 липня 2014 року бійці батальйону затримали терориста на прізвисько "Прапор", який був зброярем у місцевому осередку терористичного угрупування з так званої "ДНР".

4 серпня 2014 року Збройні Сили України разом з військовослужбовцями батальйону міліції "Азов" звільнили від російських найманців та терористів місто Мар'їнка.

10 серпня 2014 року батальйон "Азов" та ЗСУ розпочали операцію по звільненю міста Іловайськ та ліквідації району, який був укріплений терористами.

18 серпня 2014 року частина батальйону "Донбас", батальйон "Азов" та окрема рота батальйону "Дніпро" вели важкі бої біля Іловайська.

5 вересня 2014 року батальйон "Азов" та Збройні Сили України стримали оборону Маріуполя, відбивши кілька атак НЗФ.

12 жовтня 2014 року бійці з батальйону "Азов" та солдати ЗСУ знешкодили танк терористів, який обстрілював українців війська, а також бронемашину "Тигр", яка входила до складу російських окупаційних військ.

Листопад 2014 року СБУ, Державна прикордонна служба України та керівництво вже тоді полку "Азов" затримали росіянина, який повинен був увійти до складу підрозділів та надати інформацію щодо діяльності та операції "Азов", це було завдання російських спецслужб.

12 грудня 2014 року полк "Азов" проводив бойові дії з терористами так званої "ДНР" та військами РФ в населених пунктах Гранітне, Павлопіль, Комінтернове.

10 лютого 2015 року окремий загін спеціального призначення "Азов" провів наступальну операцію та визволив з російської окупації п'ять населених пунктів на схід віж Маріуполя (Бердянське, Широкине, Комінтернове, Лебединське, Павлопіль.

В квітні-травні 2016 року полк "Азов" брав участь в посилені охорони громадського порядку в Одесі.

Серпень 2016 року частина полку "Азов" за ініціативи командувача Національної гвардії України відвели для охорони блокпостів у Запоріжжі.

З осені 2016 до 24 лютого 2022 року (коли почалася повномасштабна війна Росії з Україною) полк "Азов" виконував різноманітні бойові завдання з протидесантної оборони на узбережжі Азовського моря.

Від початку вторгнення Росії до України полк "Азов" разом з ЗСУ виконує різноманітні завдання по охороні України від окупантів.

Полк "Азов": емблеми та їхнє значення

Перша неофіційна емблема полку "Азов" - жовтий прапор, на якому зображено символ "Ідея Нації"

Спочатку у військового формування існувало лише кілька різних неофіційних символів, проте офіційної нарукавної нашивки не було. Коли бійці батальйону "Азов" відправлялися на Схід України, то використовували два прапори:

  • жовтий прапор, на якому зображено символ "Ідея Нації" (саме його часто помилково сприймали як давньонімецький вольфсангель) та раніше був символом організації "Патріот України" - накладені один на одного літери з латинської мови "I" ("Ідея") та "N" ("Нація");
  • перевернутий прапор України (смужка блакитного кольору внизу, а смужка жовтого кольору зверху).
Ще одна неофіційна емблема полку "Азов" - перевернутий прапор України (такий використовували в УНР)

У багатьох виникало запитання, чому бійці спочатку батальйону, а потім полку "Азов" використовували саме перевернутий прапор України. Командування військового формування пояснило, що саме такий варіант прапору використовувався в УНР. Звичний для нас вигляд український прапор прийняв за гетьмана Івана Скоропадського, який пояснив свої дії тим, що перевернув всю Україну.

Також варто зазначити, що "Азов" діє переважно в Приазов'ї, а тому бійці інтерпретують перевернутий прапор як "жовте сонце та синє море".

Полк "Азов" має ще одну емблему, яка отримала широке розповсюдження в українській пресі. На ній також зображений символ "Ідея Нації", який поміщається на тлі "Чорного сонця" - езотеричного знаку, який часто використовують в європейському праворадикальному русі. Ця версія нашивки стала найбільш популярною і використовується найчастіше. Ця емблема була неофіційною нашивкою бійців неформального формування "Чорний Корпус" батальйону "Азов".

Неформальна емблема "Чорного корпусу" полку "Азов" / commons.wikimedia.org

Добровольці, які відправилися в східні регіони України 23 червня 2014 року отримали нову нарукавну нашивку. На ній було зображено людські фігури зі зброєю в руках, вони знаходилися на фоні державного тризуба. Також на нашивці був напис "Чорний корпус". Проте ця емблема також була неформальною. Її створили лише як данину пам'яті батальйону "Чорний Корпус". Хоча деякі бійці ще досі викорстовують її як додатковий шеврон.

Ще одна емблема полку "Азов" (неофіційна)

В середині серпня 2014 року з'явилася ще одна нашивка. Хоча її і було замічено лише у одного бійця батальйону "Азов". Фоном емблеми був перевернутий прапор України. На жовтій смузі зверху стояв напис "Азов", а на синій смузі поміщався малий герб України. Під прапором знаходився напис "Україна", а ще нижче - спецпідрозділ МВС.

Найбільш поширена емблема полку "Азов"

Найбільш поширеною серед полку "Азов" була емблема жовтого кольору, на якій зображувалася руна "Ідея Нації" на тлі "Чорного сонця". Знизу поміщається синя хвиля. Цю нашивку не вишивали на тканині, а впресовували в м'яку гуму.

Остаточна емблема полку "Азов" з руною "Ідея Нації" на фоні національних кольорів / commons.wikimedia.org

Остаточного вигляду емблема полку "Азов" набула 11 серпня 2015 року. На ній залишили лише руну "Ідея Нації", яка розташовується під кутом. Вона є символом різкого і стрімкого руху вперед. Над руною знаходиться напис "Азов". Емблема виконується в національних кольорах.

Як вступити до полку "Азов"?

Інформацію про те, як вступити до полку "Азов", можна знайти за цим посиланням.

До полку "Азов" приймають як новобранців, так і військовослужбовців, які мають досвід ведення бойових дій.

Для вступу до полку "Азов" у мирний час потрібно було пройти наступні кроки:

  1. Співбесіда.
  2. Проходження психологічних тестів НГУ та ВЛК.
  3. Відправлення в підрозділ для підписання контракту та проходження Базового Курсу Бойової Підготовки.
  4. Проходження Базового Курсу Бойової Підготовки.

Читайте також:

  • Хто такі "вагнерівці"?

  • Хто такі "кадирівці"?

  • Структура армії України

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У низці західних областей є пошкодження внаслідок ракетної атаки. Лише на Львівщині без світла понад пів мільйона абонентів
ZN UA
2024-11-28T10:00:53Z
Атака на Київщину: ППО збили цілі, є постраждалі
24tv
2024-11-28T09:54:27Z
Пошкоджений обстрілом ЦНАП відновив роботу
Мій Харків
2024-11-28T09:49:22Z
На Вінниччині два місяці полюватимуть на хижаків
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:48:27Z
У Часовому Яру і Кураховому залишаються понад 920 осіб, які відмовились від евакуації - Волошин
УкраинФорм
2024-11-28T09:48:10Z
На півдні ворог проводить розвідку та готується до штурмів на двох напрямках - Сили оборони
УкраинФорм
2024-11-28T09:46:54Z
У Харкові внаслідок ракетного удару пошкоджені підприємство та багатоповерхівка
УкраинФорм
2024-11-28T09:40:02Z
Укрпошта відновлює роботу відділень на Донеччині, які постраждали від ворожих обстрілів
УкраинФорм
2024-11-28T09:38:20Z
Півненко показав, як нацгвардійці відбили штурм росіян на запорізькому напрямку
ZN UA
2024-11-28T09:36:31Z
Туск запропонував створити спільну місію з патрулювання в Балтійському морі
Хвиля
2024-11-28T09:57:50Z
Рютте: Україна не в сильній позиції, щоб вести переговори з Путіним
ZN UA
2024-11-28T09:57:08Z
Партія Шольца і "подруги Путіна" не змінили розкритиковані "мирні пункти" коаліційної угоди
Европейская правда
2024-11-28T09:53:33Z
Били по енергетиці ракетами з касетними боєприпасами, – Зеленський про масовану атаку по Україні
24tv
2024-11-28T09:51:54Z
Ілон Маск знайшов «агента» українських олігархів у Білому домі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:51:35Z
Росія пропонує найбільший обмін полоненими за час війни
360ua.news
2024-11-28T09:51:11Z
“Залиште мені мої гроші, мені немає на що бути жити!”: Розкішне життя Тищенка — всьо
TSN
2024-11-28T09:36:38Z
У Румунії пропонують призупинити роботу TikTok через побоювання щодо можливих маніпуляцій на виборах
Детектор М
2024-11-28T09:35:28Z
Чи зможе Путін вдарити ядеркою: розвідка США оцінила загрозу
24tv
2024-11-28T09:30:54Z
Андрій Хливнюк розповів про свою роботу на фронті та як його змінила війна
Комсомольская правда
2024-11-28T09:08:49Z
Річард Гір вийшов на червону доріжку зі своєю дружиною
Фокус
2024-11-28T08:57:11Z
Тренд зими 2025 – теплий шарф: актуальні варіанти для холодної пори року
24tv
2024-11-28T08:48:44Z
Дві суперзірки об’єдналися: дует Артема Пивоварова і Макса Барських
Вива
2024-11-28T08:45:54Z
Відома українська співачка повідомила про горе в її родині: "Цей біль треба пережити"
TSN
2024-11-28T08:36:34Z
В Україні зʼявився новий дитячий музичний фестиваль HumanKind Fest
УкраинФорм
2024-11-28T08:15:24Z
Вперше за три роки: Олег Винник, який втік за кордон, оголосив дату сольного концерту
24tv
2024-11-28T08:12:38Z
Секс, танці і вільна енергія: Michelle Andrade вразила відвертою відеороботою
Вива
2024-11-28T07:45:33Z
Співак LAUD спростував чутки про виїзд за кордон під час війни
Комсомольская правда
2024-11-28T07:43:40Z
Реформа МСЕК: яку роль виконуватиме лікуючий лікар для встановлення інвалідності
Украина Криминальная
2024-11-28T09:54:24Z
Синє світло впливає на статеве дозрівання та ріст кісток у дітей
24tv
2024-11-28T09:24:51Z
Перші за 50 років: знайшли нові ліки від хронічних легеневих захворювань
Фокус
2024-11-28T08:51:46Z
Волосся почне рости, як на дріжджах: дотримуйтеся всього 5 правил
24tv
2024-11-28T08:51:41Z
Виявили нову поширену причину болючих місячних
24tv
2024-11-28T08:06:15Z
Чому краще ніколи не поєднувати на сніданок каву та яйця
24tv
2024-11-28T06:00:14Z
Додадуть кілька кілограмів: 5 тканин, які сильно повнять
GlavRed
2024-11-28T05:27:36Z
Лікування безпліддя в Україні: де та як отримати послугу безкоштовно
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T01:54:45Z
5 продуктів, які треба їсти людям після 50 років: вони покращать здоров'я
24tv
2024-11-27T23:09:27Z
Астарта планує взяти у IFC $80 млн на завод із переробки сої
AgroPortal
2024-11-28T10:00:22Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T09:51:39Z
Енергія з вуглекислого газу: американські вчені представили нову технологію
24tv
2024-11-28T09:48:40Z
У кількох областях пошкоджені енергооб'єкти, діють аварійні відключення - Укренерго
УкраинФорм
2024-11-28T09:48:35Z
Обвал російського рубля: постачальники овочів та фруктів скасувують контракти, техніка вже зросла в ціні
ZN UA
2024-11-28T09:40:10Z
Наслідки нової ракетної атаки серйозні: у Міненерго попередили українців
Политека
2024-11-28T09:30:27Z
У Харкові пройде форум цифрової трансформації Східної України
Storyboom
2024-11-28T09:28:12Z
Ціни на нафту різко змінили динаміку на ринку
24tv
2024-11-28T09:27:53Z
Без розмінування і підтримки бізнесу: звідки держава візьме кошти на виплату "1000 Зеленського"
24tv
2024-11-28T09:27:08Z
Учителів яких предметів найбільше бракує у школах України
24tv
2024-11-28T09:57:24Z
Про вагітність та рак дізналась в один день: жінка зворушила своїм вчинком
TSN
2024-11-28T09:51:58Z
Працевлаштування у Польщі: хто конкурує з українцями за робочі місця
24tv
2024-11-28T09:48:25Z
Зеленська розповіла про проблему зі здоров’ям українського президента
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:45:40Z
Встигнуть перевести подих: як відпочиватимуть школярі у прийдешньому році
Знай
2024-11-28T09:37:28Z
Перепливати Тису вже не модно: в ДПСУ назвали топ напрямків, які найчастіше обирають ухилянти
TSN
2024-11-28T09:36:33Z
Коли Масниця 2025 року: які українські традиції цього свята існують, що воно означає
TSN
2024-11-28T09:36:28Z
Михайлу Поплавському — 75: чим прославився легендарний ректор
Фокус
2024-11-28T09:34:14Z
10 найрідкісніших імен у світі, які ви могли не чути
24tv
2024-11-28T09:33:46Z
Визначилась перша команда, яка гарантовано зіграє у 1/16 фіналу Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:54:12Z
Треннер «Шахтаря»: Після червоної картки все пішло погано
УкраинФорм
2024-11-28T09:48:49Z
Зірка Баєра прокоментував дебют 17-річного Степанова в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-28T09:42:27Z
Воротар "Шахтаря" встановив рекорд за кількістю сейвів в одному матчі Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-28T09:36:52Z
Alma mater Недведа з Чехом, легендарний спонсор та старий знайомий із Кривбасу: що треба знати про Вікторію
Football.ua
2024-11-28T09:10:46Z
Аліна Ягупова набрала 15 очок в матчі баскетбольної Євроліги
УкраинФорм
2024-11-28T09:07:27Z
Не рекордсмен Ліги чемпіонів: хто став найкращим гравцем матчу ПСВ – Шахтар
24tv
2024-11-28T08:48:13Z
Виграючи 2:0, Шахтар на останніх хвилинах пропустив 3 голи від ПСВ у Лізі чемпіонів
Украина Криминальная
2024-11-28T08:09:12Z
Непорозуміння року: ексклуб Шведа забив найепічніший автогол у Лізі чемпіонів – курйозне відео
24tv
2024-11-28T08:06:08Z
На Вінниччині внаслідок ракетної атаки пошкоджені будинки, постраждала жінка
УкраинФорм
2024-11-28T09:48:17Z
У Чернівецькій області внаслідок падіння уламків пошкоджені житлові будинки
УкраинФорм
2024-11-28T09:48:16Z
СБУ знешкодила у Харкові агентурну групу російського ГРУ, яка готувала схрони для ворожих ДРГ
Украина Криминальная
2024-11-28T09:39:32Z
Під час ліквідації пожежі на Житомирщині загинув рятувальник, ще один - травмований
УкраинФорм
2024-11-28T09:38:16Z
Ворожа атака на Одещину: що відомо про наслідки та постраждалих
TSN
2024-11-28T09:36:22Z
Китайське судно навмисне пошкодило кабелі зв'язку в Балтійському морі – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:35:16Z
На Київщині внаслідок російської атаки пошкоджений об’єкт інфраструктури, двоє постраждалих
УкраинФорм
2024-11-28T09:30:12Z
У Нідерландах внаслідок сильного буревію загинула дівчина
Европейская правда
2024-11-28T09:28:44Z
На Київщині постраждали люди та є пошкодження. А в Києві збили все, що летіло на столицю
ZN UA
2024-11-28T09:21:17Z
Китайський гороскоп на завтра 29 листопада: Тиграм - бійка, Собакам - серйозна сварка
GlavRed
2024-11-28T09:27:42Z
Краса у простоті: чим такий особливий інтер'єр спальні Енн Гетевей, що від нього всі в захваті
24tv
2024-11-28T09:24:59Z
Автентична українська кухня: три стародавні страви на Святвечір
24tv
2024-11-28T09:19:24Z
Так її готують у ресторанах: як зробити солянку наваристою та ароматною
24tv
2024-11-28T08:03:04Z
Три рослини, які треба обрізати зараз, щоб навесні був розкішний сад
24tv
2024-11-28T07:42:02Z
Як приготувати рижики: вони так смакують у салаті
24tv
2024-11-28T06:48:31Z
Як прокачати "м'яз щастя" за допомогою трьох простих кроків
Знай
2024-11-28T05:51:42Z
Самої любові недостатньо: ось 3 речі, що є необхідними у стосунках
24tv
2024-11-28T04:30:34Z
Стрільцям слід довіритись інтуїції: гороскоп на 28 листопада
24tv
2024-11-28T03:06:16Z
Ловимо гаджети по-чорному: ТОП-10 товарів на Black Friday у Фокстрот
ITC
2024-11-28T09:53:40Z
Apple почала роботу над Vision Pro ще у 2008 році
InternetUA
2024-11-28T09:46:07Z
Завмер у часі на 12 мільйонів років: учені виявили рештки унікального крокодила
Фокус
2024-11-28T09:37:50Z
Microsoft не використовує користувацькі документи Office для навчання свого ШІ
InternetUA
2024-11-28T09:33:11Z
У Китаї знайдено невідомий вид людини: у неї незвичайні фізичні особливості
Фокус
2024-11-28T09:30:07Z
Переграють будь-кого: 3 найхитріші знаки зодіаку
GlavRed
2024-11-28T09:27:17Z
Оголосили полювання на тролів: учені створили інструмент, що знаходить зашифровані образи
InternetUA
2024-11-28T09:21:03Z
США дозволили використовувати супутниковий інтернет Starlink на смартфонах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:15:25Z
Команда, що створила Android, працює над операційною системою для штучного інтелекту. Що відомо?
ITC
2024-11-28T09:10:14Z
На платформі Volkswagen: нові електричні кросовери Mahindra показали офіційно
AutoGeek
2024-11-28T09:37:35Z
Не потребують обслуговування: Mercedes-Benz представив нові гальма для електромобілів
AutoGeek
2024-11-28T09:06:55Z
VW Amarok отримає спортивну версію із характеристиками GT
AutoCentre
2024-11-28T09:04:08Z
Безугла заявила, що у неї немає автомобіля: користується метро
Комсомольская правда
2024-11-28T08:52:34Z
Mercedes Sprinter перетворили на позашляховий дім на колесах
Фокус
2024-11-28T08:40:03Z
Три нових Renault для України: що та за скільки
ЗаРулем
2024-11-28T08:12:44Z
Гібридний Duster, седан та кросхетчбек: Renault в Україні представило три нових моделі
AutoGeek
2024-11-28T08:04:08Z
Чорна п’ятниця з LIQUI MOLY — час для вигідних покупок!
AutoCentre
2024-11-28T07:12:49Z
На майже мільярд доларів: українці у 2024 році ввезли понад 45 000 електромобілів
AutoGeek
2024-11-28T07:06:03Z