Україна, заручившись підтримкою деяких країн Європи, просить ЄС оголосити повне ембарго для російських енергоносіїв. Але у такої ідеї є люті противники.
Подробиці пише видання DW.
Німеччина боїться серйозних наслідків
Свою думку і позицію щодо відмови від енергоносіїв висловив Олаф Шольц, канцлер Федеративної Республіки Німеччина. На його думку, зараз економічні санкції сильно вдарили по Росії, і ще більшої шкоди слід очікувати з часом. Але бойкот нафти і газу призведе до того, що багато країн, які залежать від цієї продукції, постраждають набагато сильніше.
На жаль, дійшло до того, що сама Німеччина, якщо вірити даним Міністерства економіки ФРН, загрузла в залежності від російського газового імпорту. Частка поставок становить близько 55%, вугілля - близько 50%, нафти - приблизно 35%. А є країни, які залежать ще більше, тому Німеччина не може кинути ці держави "напризволяще".
Поступове поліпшення на ринку енергоносіїв
Незважаючи на те, що щоденні доходи від імпорту газу і нафти в кілька сотень мільйонів євро фінансують вбивства і війну в Україні, негайної відмови в ЄС очікувати не варто. Але до травня планується розробка програми поступового позбавлення від енергетичної залежності.
"До кінця травня ми надамо пропозицію з метою позбавлятися від нашої залежності від російського газу, нафти і вугілля до 2027 року", - повідомили в Єврокомісії. Також Німеччина разом з іншими країнами проводить зустрічі з представниками держав, які можуть замінити своїми поставками російський імпорт. Зокрема, обговорення довгострокового співробітництва відбулося з Катаром та Об'єднаними Арабськими Еміратами.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що Навального засудили до 9 років колонії суворого режиму, а його адвокатів затримали.
Також ми писали, що витік на заводі в Сумах: перша допомога в разі отруєння аміаком.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.