MY.UAНовини
Крим: тривога, яка переростає у паніку
Крим: тривога, яка переростає у паніку

Крим: тривога, яка переростає у паніку

Росгвардія отримала завдання не випускати населення з окупованого Крима

«Події, які розвиваються на очах у кримчан, значно переконливіші за те, що їм показує телевізор»

Два тижні тому у тимчасово окупованому Криму різко зросла пропозиція житла, виставленого на продаж. Інформацію про це підтверджували рієлтори захопленого Росією півострова. Тоді ж блогер Роман Рубан опублікував карту, на якій цятками позначив об’єкти нерухомості, виставлені за останні дні на продаж. Значна частина об’єктів знаходяться вздовж усього узбережжя, найпрестижніші та найдорожчі місця.

За даними української розвідки, першими почали «стартувати» працівники ФСБ та їхні родичі. Приводом для їхнього хвилювання став несподіваний провал «блискавичної» спецоперації Путіна. І чим далі, тим більше ці відчуття посилюються: російська армія загрузла на всіх напрямках. І тому російські «парашустисти» в Криму, не лише прислані силовики, а й чиновники та бізнесмени, починають почувати себе все менш комфортно.

У спеціалізованих Телеграм-каналах із нерухомості у Криму маса оголошень про продаж із поміткою «терміново!»

«Найбільш далекоглядна частина росіян, які переїхали до Криму за останні вісім років, реально оцінюють перспективу того, що у Криму відновлять державний суверенітет України. Тому вони продають нерухомість і виїжджають. Ми робимо ці висновки, спираючись на моніторинг оголошень з продажу житла. Значна частина цих оголошень на продаж підпадають на нові багатоповерхівки – як правило, у тих містечках, де селили працівників каральних структур РФ – ФСБ, прокуратури, слідком тощо», – зазначає у коментарі «Главкому» голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Один з журналістів, добре обізнаних із ситуацією у Криму: втеча з Криму – не єдине можливе пояснення активізації продажу нерухомості. Ще один привід збувати активи на півострові – значне погіршення економічної ситуації по всій Росії. Тому заможні росіяни оптимізують свої статки. А кримські активи для них не є пріоритетними.

Пряме підтвердження тривожних для Москви процесів дала й окупаційна влада. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Росгвардія отримала наказ обмежити виїзд громадян з півострова. Рух по Кримському мосту в бік РФ нині вже утруднений, як і рух паромною переправою та авіасполучення з Росією.

«Окупаційна влада публічно каже, що блокування виїзду запроваджують, щоб запобігти проникненню українських диверсантів. Але насправді воно спрямоване на суттєве обмеження виїзду з Криму місцевих жителів. Влада намагається приглушити тенденції виходу людей з півострова», – підкреслює Рефат Чубаров.

Настрої тих, хто лишається

Голова Меджлісу визнає: нині великий страх війни притаманний усім верства населення Криму: і прихильникам Росії, і тим, хто за вісім років розчарувався в РФ, і ті, хто залишається відданим Українській державі.

«У цьому страху війни у людей є очікування. Віддані Україні очікують, що завершенням гарячої фази війни буде звільнення Криму. Багато з тих, хто зі мною зв’язуються, про це говорять. Коли на материковій Україні відбуваються інтерв’ю президента чи якихось впливових політиків, і люди вбачають у певних заявах небезпеку, вони звертаються до мене і питають, чи не залишить Україна Крим Росії», – ділиться він з «Главкомом».

Рефат Чубаров: Жителі Криму бояться, що молодих чоловіків заберуть до російської армії – щоб воювати з Україною

Співрозмовник «Главкома» у самому окупованому Криму також стверджує: проросійськи налаштовані люди, які у 2014-му вітали Росію, тепер не у захваті від того, що творить Москва.

«У кримські лікарні доправляють дуже багато поранених. Шпиталі суворо охороняються, усе це намагаються приховати. Але ж Крим є Крим, там усі один одного знають, лікарі у себе вдома розповідають про це. Така ситуація дуже протверезила симпатиків Путіна», – констатує спірозмовник. За його словами, склалась унікальна ситуація: навіть у Севастополі – так званому «городе русских моряков» – проросійські настрої зникли.

«Загалом враження від спілкування з людьми, які нині живуть у Криму, дуже похмуре. З аеропорту Бельбек, що знаходиться у Севастополі, вилітають бомбардувальники, які обстрілюють мирні українські міста, ракети випускають з кораблів з моря – і містяни все це бачать власними очима. Раніше люди казали: «До нас війна не прийшла, спасибі за це Росії». А тепер так не скажеш, бо ось бомбардувальники, ось – воєнні кораблі, ось – трупи», – розказує кримчанин.

Рефат Чубаров також констатує: останні події, які можна реально бачити, значно переконливіші за промивання мізків пропагандистами з телевізора. За його словами, на відміну від інших територій РФ в окупованому Криму дуже помітні наслідки «спецоперації»: усі поранені і вбиті з південного фронту (з Херсонської, Миколаївської, Запорізької), переміщуються через півострів.

«У Джанкойському районі кілька шкіл переобладнали на шпиталі, потім вже поранених переміщують на територію РФ, виходячи з тяжкості поранень. На перших етапах тіла солдат відправляли до сучасного крематорію під Сімферополем у селищі Гвардійське, там постійно була черга, завозили тіла на спецтранспорті. Зараз я чую, що військове командування потроху змушене відкривати завісу, і тіла переміщують на територію РФ», – розказує Чубаров.

Нині у жителів Криму два найбільші страхи. Перший: у якийсь момент вони можуть самі опиняться під прицілом ракет. Другий: молодих чоловіків забирають до російської армії – щоб воювати з материковою Україною.

За словами джерела «Главкома» у Криму, місцевих насторожує і ситуація з біженцями, вона також змушує сумніватися у правомірності дій РФ. «Звісно, якась частина українців просто біжить від війни, шукаючи порятунку там, де її немає. Водночас певну кількість людей з України вивозять насильно: спершу привозять або у «ЛДНР», або у Крим, щоб потім переправити у Росію. Їх не випускають, утримують у школах чи інших тимчасових приміщеннях, території яких суворо охороняють. Місцеві про це знають, і не розуміють, чому мирних людей не випускають, охороняють. «Всім тепер зрозуміло: відбувається щось не те», – каже співрозмовник.

Чубаров уточнює: схема працює приблизно так: окупанти, користуючись психологічним станом людей, наляканих бомбардуванням їхніх міст везуть людей до Криму. Мовляв, там не стріляють, є де жити і що їсти. І люди пристають на цю пропозицію. «Але ж правових нюансів ніхто навмисне не роз’яснює: що цих людей будуть розглядати як іноземців, що вони підпадуть під алгоритм дій спецслужб. Можливо, будуть вчинені спроби вербовки», – веде далі голова Меджлісу.

У соцмережах трапляються підтвердження цих слів. Так, у коментарях під дописом про те, що, мовляв, жителі півострова з відкритим серцем зустрічають вимушених переселенців, а окупаційна влада забезпечує їм прихисток і комфорт, користувачі пишуть: «Тільки не розповідають усе до кінця: що прибулим оформлюють довідку переселенця і можуть розподілити у будь-яку точку РФ без права виїзду на три роки. Ніхто у Криму не залишиться, а Сибір і північ РФ позаселяють».

Головне управління розвідки Міноборони України також повідомляє, що окупанти-«визволителі» відправляють українців до економічно депресивних районів РФ. Як кінцевий пункт призначення називається навіть Сахалін – ще одна окупована Росією територія, за яку триває спір з Японією.

«Українцям «пропонують» офіційне працевлаштування через центри зайнятості. Ті, хто погоджується, отримують документи, які забороняють виїзд з російських регіонів протягом двох років», – зазначається у повідомленні.

На сьогодні підтверджено інформацію про створення російського фільтраційного табору в Докучаєвську Донецької області. Туди масово доправляють цивільне населення в якого вилучають документи. З людьми «працюють» співробітники ФСБ РФ. Їхня мета – пошук громадян, що брали участь в АТО/ООС, українських військових та правоохоронців. Далі людей переправляють до РФ, зокрема в Таганрог (Ростовська область) та Краснодарський край.

Розвідка також має беззаперечні свідчення нелюдського поводження з українцями, ненадання медичної допомоги. Відзначаються проблеми із забезпеченням харчуванням.

Що у магазинах

Свою справу роблять і санкції. В окупованому Криму, як і по всій Росії, у магазинах спорожнілі полиці та різке зростання цін. Блогерка Єлєна Вєнєра зробила репортаж з магазину низьких цін «Доброцен»: половини звичних найменувань у продажу вже немає.

Кримський блогер Вадим Екстрімов у середині березня порахував, на скільки подорожчав набір продуктів для олів'є: перед Новим роком – 730 руб, через три місяці – 900 руб. Для порівння, два роки тому інгредієнти для цього салату, за персональними підрахунками блогера, коштували йому 420 рублів. При цьому соціальні виплати в цей період майже не змінювалися.

У Феодосії вже немає гречки та цукру, пише місцева газета «Кафа». «За два тижні відчутно подорожчали свинина та картопля», – зазначає видання.

«Тут раніше був цукор. Амінь!», – підписало фото видання «Кафа».

Загалом намітилась певна тенденція до закриття закладів торгівлі та надання послуг. Видання «Крим. Реалії» пише: «На набережній Ялти, де вартість оренди торгових приміщень найвища, закрилася етно-їдальня «Пузата Хата». Вона була орієнтована на українську кухню, за якою тужать кримчани. Поруч був розташований невеликий гастроном. Він теж вже закритий, орендарі вже з'їхали… На вулиці Карла Маркса, у будівлі житлового комплексу «Бригантина» закрився спеціалізований магазин «Гарпун», який займався продажем спорядження для дайвінгу та підводного полювання. Основна частка такого спорядження іноземного виробництва, для закупівлі якого потрібна валюта». Валюти ж, як відомо, з причини санкцій тепер не знайти.

Кримські татари: вся надія на Ердогана?

Від війни Росії в Україні також постраждали кримські татари, які від початку окупації були налаштовані нелояльно щодо Росії. Як розказує співрозмовник, обізнаний із ситуацією, репресії проти корінного народу тривають, вироки у політично мотивованих справах продовжують виносити, а от уваги до цих репресій тепер практично немає. «Якщо раніше Україна була союзником, надією на обміни, то тепер їй не до цього. Раніше консульство в Ростові дуже допомагало, у тому числі і фінансово, адвокатами, які захищали кримських татар і українських активістів у Криму, то тепер цієї допомоги немає. Я не знаю, чи є допомога родинам політв’язнів, яку виплачувала Україна», – констатує він.

Якщо раніше про затримання у Криму та про вироки писали українські ЗМІ і навіть частина російських незалежних ЗМІ, то тепер українським журналістам не до того, а в РФ більшу частину незалежних ЗМІ закрито. Росія навіть заборонила провідні соцмережі.

У кримських пабліках дедалі частіше можна зустріти фразу «Вся надія на Ердогана!»

«У Туреччині проживає велика кримськотатарська діаспора. Туреччина завжди надавала потужну підтримку для кримських татар: і фінансову, і дипломатичну», – коментує співрозмовник «Главкома». Він також нагадує, що саме завдяки президенту Туреччини кримсько-татарські ув’язнені Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, заступники голови Меджлісу були звільнені: у результаті перемовин Ердогана з Путіним, за участю Німеччини.

«За великим рахунком самі кримські татари сприймають Туреччину як єдину надію, як захисника мусульман. Ердогану теж цікаво зацікавити у собі кримських татар, особливо – напередодні виборів (у 2023 році – «Главком»)», – додає він. Проте для росіян, які опинились в Криму, і така перспектива не приваблива. Це ще один привід для хвилювання і пакування валіз.

Наталія Сокирчук, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Картопля звариться удвічі швидше: секрет криється в одному інгредієнті
GlavRed
2026-07-29T01:57:09Z
Найавторитетніший гороскоп на 9 серпня 2026 року для всіх знаків зодіаку
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T12:03:27Z
Тримати котів вдома чи на вулиці: знайдено відповідь на столітнє питання
Фокус
2026-08-08T02:04:59Z
Туристів попередили: за ці популярні речі з готелю можна отримати несподіваний рахунок
Фокус
2026-08-08T02:04:42Z
Які квіти варто сіяти наприкінці літа, щоб навесні ваші клумби пишно цвіли: повний список
TSN
2026-08-08T02:03:55Z
П’ять побутових справ, які категорично не можна робити в суботу й неділю, інакше біди не оминути
TSN
2026-08-08T02:03:51Z
Домашні консервовані помідори: перевірений рецепт на трилітрову банку
TSN
2026-08-08T02:03:41Z
Не їжте цей рис: сім ознак, що продукт зіпсувався і може бути небезпечним
TSN
2026-08-08T02:03:28Z
Овочеве асорті на зиму — яскраве, смачне і красиве
TSN
2026-08-08T02:03:24Z
Як захистити томати від фітофтори без використання хімії: найкращі способи
TSN
2026-08-08T02:02:31Z
Кліматичні зміни поглиблюють нерівність у містах: вчені назвали, хто страждає найбільше
Хвиля
2026-08-04T04:33:06Z
Іржавий наліт на груші: чому йод не врятує, і що реально зупинить грибок у серпні
TSN
2026-08-08T02:03:57Z
Вчена назвала фрукт №1 для довголіття: що варто їсти щодня після 40 років
TSN
2026-08-08T02:03:53Z
Рак рота підкрадається тихо: які симптоми маскуються під стоматит і коли варто бігти до лікаря
TSN
2026-08-08T02:03:44Z
Чому кіт п’є з крана, а не з миски: ветеринари нарешті пояснили дивну звичку
TSN
2026-08-08T02:03:15Z
Спотворює обличчя і викликає параліч: лікарі попередили про спалах стародавньої хвороби
TSN
2026-08-08T02:02:50Z
Чи обов’язково снідати для схуднення: лікарі розвінчали головний міф про обмін речовин
TSN
2026-08-08T02:02:45Z
Качати прес не обов’язково: яка вправа допоможе зробити живіт пласким
TSN
2026-08-08T02:02:27Z
Українка розповіла, скільки її родина витрачає на життя в одному з найдорожчих міст Румунії
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T13:36:44Z
Український маркетплейси заполонили фейкові «фронтові» медалі. ТОП-10 найдорожчих
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T12:30:25Z
Стало відомо, скільки пасажирів, які прибули з Італії, перевірила Іспанія
Европейская правда
2026-08-09T11:36:50Z
Втрати ворога станом на 9 серпня 2026: свіжі дані Генштабу та ціна розбитої техніки
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T04:03:28Z
Понад 25 років шукав загиблих на війні. Україна прощається з Олексієм Юковим
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T13:51:06Z
Помер Олег Котов, якого у червні після чотирьох років полону повернули в Україну
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T09:30:46Z
Мадяр показав, як дрон ЗСУ обійшов три ракети «Панцира» та дістався цілі
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T06:54:26Z
Пентагон уклав перший великий контракт на серійні лазерні системи проти дронів
Vlasti
2026-08-08T06:33:36Z
ППО не збила жодної з шести балістичних ракет РФ під час нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T06:27:11Z
Пономарьов у день народження розкрив свою найбільшу таємницю
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T12:15:09Z
Ротару обурилася через розмір своєї пенсії та подала до суду
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T12:45:41Z
Брат Анджеліни Джолі Джеймс Гейвен зробив камінг-аут
Вива
2026-08-08T02:04:58Z
Шарліз Терон — 51. Головні секрети краси акторки та роль в "Одіссеї"
Фокус
2026-08-08T02:04:57Z
«Рахувала калорії в зубній пасті»: дружина Алека Болдвіна розповіла про РХП
Вива
2026-08-08T02:04:56Z
"Люблю тебе так сильно": Каменських здивувала зізнанням в почуттях
Фокус
2026-08-08T02:04:55Z
Через фото з Guf та музику РФ: бренд GUNIA прибрав Георгія Гудзя з проєкту до Дня Незалежності
Фокус
2026-08-08T02:04:49Z
Після повернення з Лондона: мобілізований співак "засвітився" у Трускавці
Фокус
2026-08-08T02:04:48Z
Вадим Буряковський і Оля Полякова: історія кохання, шлюб і родина
Вива
2026-08-08T02:04:45Z
Оцінки без наслідків: що пророкує новий Інфляційний звіт НБУ
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T05:39:59Z
У 250 академічних ліцеях стартувало оновлення STEM-просторів
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T12:15:39Z
Чи залишаться в Україні Adidas, Puma і Bosch?
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T09:06:27Z
Україна вступила в надзвичайний економічний стан. Чи є світло вкінці тунелю?
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T05:51:01Z
Авіарегулятор виявив небезпечний дефект у літаках Boeing-737
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T04:24:04Z
Маленькі магазини замість гіпермаркетів: як може змінитися торгівля в Україні через війну, — експерт
Фокус
2026-08-08T02:04:59Z
За одну ніч втратили все: РФ знищила найбільший склад засобів захисту Delta Plus в Україні
Фокус
2026-08-08T02:04:55Z
Де заправитися дорожче, а де дешевше: свіжі ціни на пальне в Україні 7 серпня
TSN
2026-08-08T02:03:42Z
ОК-5 чи ОК-7: яку довідку брати для стажу та виплат
TSN
2026-08-08T02:03:40Z
Відомий український співак потрапив у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T12:48:58Z
Масштабна пожежа охопила притулок «Сіріус» під Києвом, загинули собаки
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T11:42:33Z
Поляк, який напав на українську пару в Кракові, сам здався поліції
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T10:06:50Z
Рятувальники і влада показали наслідки масованого удару по Одесі
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T05:54:49Z
На Житомирщині атака РФ пошкодила підприємство з німецьким капіталом
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T05:30:52Z
У Нікополі через атаку згорів рейсовий автобус, загинув водій
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T12:24:59Z
Унаслідок атаки РФ загинула директорка київської школи-ліцею та її родина
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T11:36:52Z
На Ільському НПЗ у Росії спалахнула пожежа після атаки українських дронів
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T08:18:15Z
Росіяни атакували дронами поїзд Суми – Київ
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T07:51:37Z
ЗМІ: Трамп хотів оголосити про перемогу у війні з Іраном, але той висунув жорсткіші умови
Европейская правда
2026-08-09T13:42:22Z
Гра Ердогана: навіщо Туреччина перекриває Чорне море
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T12:09:22Z
Розробники дрона, який у квітні представили Путіну, опинилися в СІЗО
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T12:03:23Z
Глава МВС Німеччини на тлі інциденту з дроном: "ми щоденно є ціллю гібридної війни"
Европейская правда
2026-08-09T05:36:41Z
Зеленський про українську балістику: перше застосування можливе восени, але масового поки не буде
Vlasti
2026-08-09T05:27:40Z
Війна з Іраном виснажує запаси зброї США. Росія і Китай це помічають — NYT
Vlasti
2026-08-09T05:15:43Z
Зеленський розповів про плани Росії залучити на війну 50 тис. солдатів з КНДР
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T04:36:14Z
Вучич зробив невтішний прогноз щодо війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T13:00:05Z
Експрем’єр-міністр України розповів про епізод, який найкраще показав характер Кучми
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T12:18:07Z
OpenAI відкриє безлімітне листування в ChatGPT для всіх користувачів
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T05:45:43Z
Uklon придбав e-Wings і вийшов на ринок електросамокатів
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T04:54:21Z
Бюджетні аналоги Apple Watch: вийшли недорогі розумні годинники з підтримкою ШІ
Фокус
2026-08-08T02:04:54Z
Можна купити замість Apple Watch: новий годинник Google Pixel розсекречено до виходу
Фокус
2026-08-08T02:04:47Z
Кращий смартфон Android середнього класу: Nothing Phone проти Vivo Y500
Фокус
2026-08-08T02:04:45Z
Цілий континент тече по невидимих річках: вперше складено карту цих водних артерій
Фокус
2026-08-08T02:04:40Z
Смартфони Samsung потрібно негайно оновити: які моделі потрапили до списку
Фокус
2026-08-08T02:04:34Z
Акаунт в TikTok чи Instagram у 11 років — і дитина вже відстає у школі: нові висновки вчених
Фокус
2026-08-08T02:04:20Z
Не для всіх: що таке застосунок Raya, де знайомляться Бен Аффлек, Дрю Беррімор та інші зірки
Вива
2026-08-08T02:04:17Z
Відомий комбриг розповів, яким уявляє останній день війни
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T13:18:23Z
В Одесі водій та пасажири вигнали дружину загиблого захисника з маршрутки
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T12:18:34Z
Російський удар по Одесі: зросла кількість постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T05:15:28Z
До війни був безхатьком, а на фронті 30 діб тримав позицію сам: історія військового 21 ОМБр
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T13:18:53Z
Буковель пішов під воду після потужної зливи
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T07:39:38Z
Карта бойових дій в Україні станом на 8 серпня 2026 року
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T06:03:18Z
У Києві на вихідних 8-9 серпня відбудуться продовольчі ярмарки
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T04:18:06Z
Метрополітен Києва починає масштабний ремонт тунелю на Оболонь за 1,76 мільярда
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T03:30:08Z
Київ атакувала балістика, дрони вдарили по Сизранському НПЗ: головне за ніч 8 серпня
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T02:51:53Z
«Кривбас» ефектно здобув вольову перемогу над «Зорею» у Прем'єр-лізі
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T11:54:13Z
«Я українець». Футболіст Мампассі, який має громадянство Росії, поїхав у Норвегію і згадав про війну
ГЛАВКОМ NET
2026-08-09T04:54:18Z
З автомобіля футболіста «Вердера» невідомі вкрали всі чотири колеса
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T11:15:39Z
Ймовірна коханка Інфантіно отримувала від УЄФА солідні виплати – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T06:03:24Z
Легендарний гравець «Манчестер Юнайтед» отримав дивну заборону
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T05:03:33Z
Усик вперше озвучив причину, через яку сини не ходять на його бої
ГЛАВКОМ NET
2026-08-08T02:24:41Z
Легенда шахів українець Іванчук увійде до Зали світової слави: що про нього відомо
Фокус
2026-08-08T02:04:54Z
Ганяв гравців по полі: нахабний птах ледь не зірвав футбольний матч
Фокус
2026-08-08T02:04:46Z
Росіяни вдарили по стадіону "Чорноморець" в Одесі: у даху утворилася чимала діра
Фокус
2026-08-08T02:04:33Z
У США в старому сараї виявили рідкісне авто 1940 року, створене українцем
Фокус
2026-08-08T02:04:54Z
Дешевший за Duster: розкрито подробиці кросовера Nissan із витратою 4,8 л на 100 км
Фокус
2026-08-08T02:04:38Z
Електрокари, кросовери і сімейні авто: Peugeot випустить сім нових моделей
Фокус
2026-08-08T02:04:38Z
Зроблено в Україні: чим може похвалитися вітчизняний автопром у 2026 році
Фокус
2026-08-08T02:04:28Z
Японська якість: виявлено Toyota Land Cruiser 200 з пробігом мільйон кілометрів
Фокус
2026-08-08T02:04:27Z
Їздять на дровах, текілі чи повітрі: авто із найнезвичнішими двигунами в історії
Фокус
2026-08-08T02:04:13Z
Їх існує лише 64: знайдено екстремальний суперкар Lexus 2012 року з пробігом 100 км
Фокус
2026-08-08T02:04:05Z
Доступніший за VW ID4: новий електрокросовер Volkswagen показали до презентації
Фокус
2026-08-08T02:04:02Z
Забудьте про кондиціонер: як старий водійський трюк рятує від спеки та економить пальне
TSN
2026-08-08T02:02:40Z