MY.UAНовости
Сценарії війни: як розвивається ситуація станом на 28 березня
Сценарії війни: як розвивається ситуація станом на 28 березня

Сценарії війни: як розвивається ситуація станом на 28 березня

Все буде Україна!
фото з відкритих джерел

Українці розуміли, що капітуляції не станеться

Вже за два тижні після початку вторгнення ми констатували повний провал бліцкригу (фактично це сталося навіть раніше, за перший тиждень) та перехід до другої фази війни – до перевіреної у Чечні та Сирії стратегії випаленої землі, до практики вбивства максимальної кількості цивільних людей та завдання максимальної шкоди цивільній інфраструктурі, щоб примусити суспільство та політичне керівництво до капітуляції.

Українці розуміли, що капітуляції не станеться, але на той момент цього ще не розуміли уряди та суспільства інших країн. Два тижні тому ми були на великій розвилці, яка мала чимало сценаріїв подальшого розвитку подій, бо визначалася вибором еліт багатьох країн:

РФ:

  • бунт силових, бізнесових та регіональних еліт
  • чи консолідація еліт навколо путіна.

Захід:

  • стратегія примирення, тобто курс на збереження та відновлення за сербським сценарієм (обмеження санкцій, що накладаються на агресора, та заплющення очей на лазівки для їх обходу, тиск на Україну щодо поступок і досягнення домовленості),
  • чи стратегія дотискання, тобто курс на вичавлювання РФ зі світової системи за іранським сценарієм.

Китай:

  • вичікування
  • чи проявлення активної позиції (в будь-якому разі довгострокова стратегія Китаю – збереження світових балансів, детальніше у цій статті).

Додайте до цього низку можливих реакцій українського суспільства та політичного керівництва на активні прояви тих або інших варіантів вибору цих ключових гравців, і ви побачите, що два тижні тому ми мали досить багато різних варіантів.

Врешті всі сценарії можна було розкласти уздовж широкого спектру ескалації чи деескалації: від ядерного шантажу чи навіть реального застосування тактичної ядерної зброї, а також розширення географії війни – до початку мирних переговорів (підкреслюємо: на даний момент мирних переговорів немає, тому що путін на них ще не готовий, а те, що є, – це не переговори, а інформаційне прикриття).

Тривалу позиційну війну ми вважали малоймовірною: у російських військ немає ні широких фронтів, ні матеріально-технічного забезпечення, ні резервів, а також дуже довге логістичне плече

За два тижні ситуація визначилася.

Російські еліти виявилися неготовими до швидкої зміни позиції, вони розгублені й розпорошені – як путінські, так і антипутінські сили.

Західні еліти врешті консолідувалися навколо стратегії дотискання, хоча й залишили собі шлях швидкого відходу (у вигляді наративу «путін винний, росіяни не винні», який є темою окремого розгляду). Це не означає, що вони готові вступити у війну чи закрити небо над Україною (що технічно означає також вступ у війну). Так чи інакше, Захід буде воювати українськими руками. Але Захід чітко обрав між сербським та іранським сценаріями для РФ, і це означає, що РФ буде відрізана від світових ринків капіталу та технологій, позбавлена доходів від експорту, а всі її активи, до яких Захід зможе дотягнутися, будуть конфісковані.

Китайські еліти обрали стратегію активного нейтралітету – не допомагати РФ, але водночас стримувати Захід, щоб РФ не розвалилася остаточно.

Тепер всі ключові гравці зайняли свої позиції. Визначеності побільшало. Фактично кожна з десятків країн різних континентів, позиція якої має значення, більш-менш визначилася, і це може змінитися лише внаслідок якихось суттєвих подальших подій

А оскільки відбулося переключення зі швидкого часу на повільний, то подій стало набагато менше, і вони досить одноманітні. Стало значно менше України у стрічках новин міжнародних інформаційних агенцій: якщо раніше наші події там займали чільне місце, то тепер – лише зведення раз на добу.

Швидкий час завершився, і найближчими тижнями нічого особливого відбуватися не буде (психологічно це досить важкий момент для українців, що прожили місяць у режимі швидкого часу). Не буде ні вражаючих новин з фронтів, ні важливих змін у позиціях ключових держав світу, ні шокуючих повідомлень із переговорів тощо (хоча якісь «джокери» завжди можуть з'явитися).

Як же тоді виглядає сценарний простір в такій повільній ситуації? Він залежить передусім від внутрішніх факторів в Україні та РФ.

Отже, всі розвилки нинішньої війни знову лежать у площині вибору РФ та України.

Для РФ нині існують три варіанти

Перший. Або, усвідомивши ситуацію, еліти збунтуються й реалізують звичний для імперії сценарій палацового перевороту.

Генерали, які бояться покарання або прагнуть зберегти залишки честі (якщо вони є); олігархи, які втрачають минуле й майбутнє; чиновники, дружини та діти яких відрізані від звичних благ і спричиняють тиск всередині родин (згадайте наратив про предмети жіночої гігієни); регіональні еліти, які вбачають шанс скористатися можливостями очолити незалежні країни та замкнути на себе фінансові ресурси; строкатий бунт низів, який сам по собі не має значення, але створює тло для бунту еліт, – все це пекельне вариво вже заварилося.

Але нагріватися буде дуже повільно: на відміну від українців, росіяни не жили останній місяць у швидкому часі, це для нас минув рік, а для них нічого особливого.

Другий. Або путін вже зараз піде на ескалацію шляхом ядерного шантажу чи навіть локального застосування тактичної ядерної зброї або іншої зброї масового ураження (що далі, то більше ймовірність розколу еліт, який зробить це застосування неможливим, і він, здається, відчуває це закриття вікна можливостей).

Третій. Або, що виглядає найбільш ймовірним на даний момент, путін буде намагатися реалізувати нереальний сценарій позиційної війни (так само, як перед цим він проштовхував нереальний сценарій бліцкригу, а потім нереальний сценарій капітуляції України перед загрозою тотальної війни).

На третьому пункті треба зупинитися, бо, на відміну від інших, він не був детально описаний у попередніх статтях.

Як було сказано, позиційну війну ми вважали малоймовірною: військові резерви вже майже вичерпані, логістика не налагоджена, а запаси для тотальної війни великі, але не безмежні. Але відкрився ще варіант, який можна назвати «отечественной войной», – варіант, що ґрунтується на принципі царя Соломона «нема нічого нового під сонцем», або, сучасною мовою, на повторюваності сценаріїв в історії через залежність від пройденого шляху та породжених ним наративів (track dependence).

В російській історії багато разів бувало, що під впливом пропаганди російські маси відчувають себе загроженими з боку чужої цивілізації (адже для них весь зовнішній світ є чужим, ворожим і незрозумілим) та масово йдуть вмирати за збереження своєї соціальної системи (зверніть увагу, в РФ поширюється наратив «на нас напали»)

Таке згуртування народу в російській історіографії називається «отечественной войной» та означає, що знову, як і в 1941, воєнкомати будуть ломитися від десятків і сотень тисяч людей, які йдуть захищати світ від нацизму – тільки цього разу вигаданого. Ми побачимо величезні натовпи «гарматного м'яса», ненавченого, голодного, зазомбованого, вдягнутого у що знайшлося, озброєного старими «калашами» з одним ріжком (добре, якщо не карабінами), кинутого помирати на українську землю.

Як ми знаємо, для путіна ціна його перемоги неважлива, виражена чи то в грошах, чи то в кількості життів росіян. Важливим для путіна є час – він не робитиме оперативних пауз для накопичення ресурсу. Він принесе в жертву всю російську молодь (і студентів, і недовчених курсантів військових училищ, і навіть молодших за призовний вік «юнармійців»), адже її відсутність буде проблемою вже наступного покоління.

Просто закидати супротивника людськими тілами – це вже було у Другій світовій війні, яку РФ вважає «отечественной». Зауважимо, що сценарій «отечественной войны» може і не спрацювати, якщо рівень зазомбованості російського суспільства не досяг критичної позначки (або українцям вдалося пробити інформаційний кокон неправди і заперечення), і тоді ми побачимо підйом антивоєнного руху та протести проти призову, рух солдатських матерів тощо.

На даний момент путін тестує ситуацію, не оголошуючи мобілізацію відкрито, а проводячи її приховано у кількох регіонах.

А як же голодні бунти? Основна маса російського населення готова довго терпіти скруту, для них втрата сучасних електронних сервісів, світових брендів та подорожей не критична, бо вони й так нічим з того не користувалися

Лише 15% росіян бували за кордоном, і для більшості з них курс долара напряму не позначається на життєвому рівні. «Не жили добре – не треба й починати». Бунтувати здатні лише окремі меншини.

Російська армія захлинулася. Це означає, що буде більше злочинних ударів по цивільних мешканцях чи самовбивчих спроб штурму українських міст. Але тепер основна стратегія буде полягати у спробі окопатися та відгризти від України якомога більший шматок, скориставшись єдиним, що в них є, – кількістю. В рамках цієї стратегії будуть і спроби легітимізувати нові «народні республіки».

Тож ключова розвилка – на українському боці. Це наші стратегічні альтернативи.

Найбільшою загрозою для нас є виснаження. Попри вбивчі санкції, накладені на російську економіку, вони реально дадуть ефект із певною затримкою, від 2 до 6 місяців, а основний ефект буде відчутний аж у 2023 році.

Натомість українська економіка зазнає значних втрат вже зараз – не лише через руйнації, а й через розрив ланцюжків постачання і збуту, через релокацію бізнесу за кордон або повну його зупинку, через розпад трудових колективів – хтось воює, хтось волонтерить, хтось виїхав до іншого регіону чи й за кордон.

Як каже народна мудрість, «поки товстий сохне, тонкий здохне». На це й розраховує путін. «Смерть від тисячі порізів» – класична стратегія

Запас нашої міцності не безмежний. Людські життя. Зброя та боєприпаси (особливо ППО та літаки, але також бронетехніка та протитанкові засоби). Для нас час має значення.

Якими є стратегічні альтернативи для України?

Перше. Або ми перейдемо на режим марафону: заспокоїмося, відкриємо друге дихання, налагодимо поповнення ресурсів, запустимо економіку (а для цього потрібно зняти всі можливі обмеження на підприємницьку діяльність), ухвалимо низку стратегічних рішень (частина з яких може виявитися непопулярними), згуртуємося навколо ідеї перемоги та підтримуватимемо військове й політичне керівництво, а воно відчуватиме наше дихання на потилиці й робитиме все дуже виважено й обережно, без різких рухів та поступок агресору.

Друге. Або ми втомимося, зламаємося, впадемо у внутрішні чвари, дамо прокинутися «зрадам» та «нас зливають», дамо захопити себе кремлівсько-лубянськими методичками, посваримося з ключовими міжнародними партнерами, втратимо взаємну довіру всередині країни, зачепимося за емоційні гойдалки між ейфорією малих перемог та розчаруванням від відсутності великих, втратимо марафонське дихання.

Не думайте, що ми аж надто сильно застраховані від другого варіанту. Перед нами «кров, важка праця, сльози і піт», як сказав Черчилль

Імперія впаде. Може, сьогодні ввечері, може, за кілька тижнів чи кілька місяців, а може, за рік. Імперії занепадають дуже, дуже повільно, а потім раптово валяться й розпадаються на шматки. Ми не знаємо, коли це станеться. Треба налаштовуватися на довгий шлях, але зробити все можливе, щоб це сталося швидко. Нам ще, в будь-якому разі, відбудовувати країну та виривати зуби ведмедю, щоб історія ніколи більше не повторилася.

Ключ до нашої перемоги лежить у Кремлі, але рука, що візьме цей ключ, – це українська рука.

Автори: Валерій Пекар, Андрій Длігач

Джерело: site.ua

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Маєте право на відстрочку? Перевірте себе у реєстрі боржників: новації Міноборони
Комсомольская правда
2025-04-23T04:04:24Z
23 квітня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна шити та в'язати
24tv
2025-04-23T04:03:51Z
Безкоштовне житло для переселенців у Запоріжжі: де гарантовано нададуть дах над головою
Политека
2025-04-23T04:01:11Z
Топ-5 найпоширеніших прізвищ в Україні: став відомий список
GlavRed
2025-04-23T03:27:45Z
Найтепліші привітання з Днем ангела Юрія 2025: щирі слова у прозі й віршах
24tv
2025-04-23T03:21:07Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де можна отримувати від 22 тисяч
Политека
2025-04-23T03:01:23Z
З Міжнародним днем секретаря 2025: найкрасивіші картинки-привітання зі святом
24tv
2025-04-23T03:00:40Z
Яке свято 23 квітня 2025 та про що просять святого Юрія
Факти ICTV
2025-04-23T03:00:24Z
Україна таємно направила інструкторів з дронів до Британії – The Times
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T02:21:41Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
МЗС України викликало китайського посла через підтримку Росії у війні
Gazeta UA
2025-04-23T04:09:48Z
Трамп передав Україні "останню пропозицію" про мир: ЗМІ з'ясували, у чому її суть
GlavRed
2025-04-23T04:03:09Z
"Страждають" високопосадовці: пошта РФ перейшла на ручне сортування листів через санкції, — The Moscow Times
Фокус
2025-04-23T03:57:18Z
Це просто несерйозна розмова, так не робиться, - Михайло Шейтельман про вимоги Трампа до України для миру
Политека
2025-04-23T03:45:00Z
Фото таємного сина Путіна "злили" в Мережу: як виглядає спадкоємець диктатора
GlavRed
2025-04-23T03:27:40Z
Перемир'я та українські санкції проти Трампа
GlavRed
2025-04-23T03:27:15Z
Росія атакувала Україну безпілотниками: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T02:51:59Z
Виконано дуже багато, ми рухаємось у напрямку перемоги, але повільно, - Святослав Дубина
Политека
2025-04-23T02:34:01Z
Назвали найкращий час для чашки кави: коли її пити найкорисніше
Gazeta UA
2025-04-23T03:45:24Z
Знайшли ознаки хвороби Альцгеймера за десятки років до появи симптомів
24tv
2025-04-22T19:27:14Z
Видання LB.ua запустило проєкт «Боляче», в якому лікарі чесно й анонімно діляться проблемами системи
Детектор М
2025-04-22T19:01:55Z
Чи замінить ШІ лікарів: думки вчених про роль штучного інтелекту у медицині
InternetUA
2025-04-22T18:28:03Z
Нюхнув шкарпетку і опинився в лікарні: чоловік підчепив грибкову пневмонію через незвичну звичку
Знай
2025-04-22T17:51:14Z
Троє школярів винайшли холодильник, який працює без електрики
InternetUA
2025-04-22T17:28:42Z
Чи справді біг шкідливий для колін
24tv
2025-04-22T17:21:03Z
Рятувальники отримали медичний автомобіль від фонду “Українські вогнеборці”
AutoCentre
2025-04-22T17:13:36Z
Безкоштовна медична допомога для ветеранів: як скористатися нею в Харківській області
Политека
2025-04-22T15:31:27Z
Працював з гуртами Queen та Guns N' Roses: помер знаменитий продюсер Рой Томас Бейкер
Фокус
2025-04-23T02:42:11Z
Екранізація аркадної гонки, яка має півстолітню історію, від Майкла Бея
Топ Жир
2025-04-23T02:00:45Z
Татуювання, одяг та іграшки: австралійка, "одержима" міньйонами із мультфільму, не може зупинитися
Фокус
2025-04-23T00:36:37Z
У Дніпрі в театрі «Віримо» поставили виставу російського автора українською мовою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T23:36:48Z
"Ми пообіцяли": Джордж Клуні зробив рідкісне зізнання про шлюб з Амаль
GlavRed
2025-04-22T23:27:00Z
Уже давно бабуся: Катя Осадча розкрила особистий секрет
GlavRed
2025-04-22T21:27:52Z
Відмовилася від чоловіка: зрадниця Ані Лорак відповіла на каверзне запитання
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Відома українська акторка вперше вийшла заміж - перші деталі
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Серіал "Кохання та полум'я" розтопив серця українських глядачів: скільки серій у стрічці
24tv
2025-04-22T20:18:09Z
Пошкоджено цивільну інфраструктуру, пожежі в будинках: в ДСНС показали наслідки атаки по Одесі
24tv
2025-04-23T03:45:26Z
Полтава: «шахед» впав біля багатоповерхівки, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T03:27:43Z
Росія вночі масовано вдарила "Шахедами" по Полтаві: є травмовані
24tv
2025-04-23T03:21:17Z
Вибухи в Харкові: зафіксовано щонайменше шість ударів БпЛА, сталася пожежа
Факти ICTV
2025-04-23T03:16:11Z
На Гаїті закрили головну лікарню через напади банд
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T02:42:23Z
Ворог атакував Одещину ударними безпілотниками
Хвиля
2025-04-23T02:15:20Z
Глава МЗС України засудив напад на туристів в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T01:54:41Z
РФ вдарила по Одесі безпілотниками: у ДСНС показали наслідки атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T01:30:44Z
Росія масовано атакувала Харків безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T00:00:16Z
На Тернопільщині трирічна дитина 5 год блукала в лісі та пройшла 10 км
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T03:48:21Z
В Україні очікується мінлива хмарність: погода на 23 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T03:45:55Z
Російські безпілотники завдали ударів по Харкову та підприємствах Полтави
Хвиля
2025-04-23T03:40:16Z
Росіяни масовано атакували Полтаву. Є руйнування та постраждалі, спалахнули пожежі
Telegraf
2025-04-23T03:27:46Z
Гороскоп на завтра 24 квітня: Овнам - раптовий прибуток, Рибам - насичений день
GlavRed
2025-04-23T03:27:42Z
Україна зараз серед найспекотніших у Європі: Діденко попередила про різку зміну погоди
Хвиля
2025-04-23T03:24:55Z
Росія запускала "Шахеди", дрони атакували низку областей України: хронологія 1155 дня війни
24tv
2025-04-23T03:21:34Z
Дефіцит вологи, зміна технологій, нестача кадрів: як працює найбільший агрохолдинг Одещини
AgroPortal
2025-04-23T03:00:08Z
ЗСУ надлюдськими зусиллями відсувають росіян від траси на Павлоград - Мирошников
Gazeta UA
2025-04-23T02:39:20Z
Через падіння прибутків Маск віддасть перевагу Tesla, а не Трампу ‒ FT
ZN UA
2025-04-23T04:03:03Z
Неоднозначна динаміка: як змінилися ціни на популярні молочні продукти за місяць
Хвиля
2025-04-23T03:39:23Z
Підвищення тарифів на комуналку в Дніпрі: як зміняться цифри в платіжках з 1 травня 2025 року
Политека
2025-04-23T03:30:08Z
Подорожчання круп в Одесі: наскільки більше тепер доведеться платити містянам
Политека
2025-04-23T02:00:25Z
Прибуток впав у рази: що відбувається з доходами Укрпошти, Нової Пошти, АТБ та інших лідерів
Хвиля
2025-04-23T01:33:42Z
ЄС перевірить TikTok через тренд на "неприродну худорлявість"
InternetUA
2025-04-23T01:04:19Z
Пенсія, як 5 прожиткових мінімумів. Кому вона виплачуватиметься у 2025
Telegraf
2025-04-23T00:30:29Z
Газ та світло: чи зростуть тарифи з 1 травня
ZN UA
2025-04-23T00:13:14Z
Дохід Tesla за перше півріччя зменшився на 71%, але на підході нові моделі
Топ Жир
2025-04-22T23:15:36Z
Чим відрізняються люди в ліфті: лише "детектив" вгадає за 14 секунд
GlavRed
2025-04-23T04:12:23Z
Душевного спокою і гармонії: привітання зі Всеукраїнським днем психолога
Факти ICTV
2025-04-23T03:48:56Z
Непростий тест на IQ: знайдіть бджолу в дівочій спальні з котами за 5 секунд
GlavRed
2025-04-23T03:27:50Z
Які продукти не можна класти в мікрохвильову піч: варто знати усім
GlavRed
2025-04-23T03:27:18Z
Сирники вийдуть пухкими та ніжними: що до них додати
Telegraf
2025-04-23T03:18:31Z
Сніданок з сонячної Іспанії: готуємо оригінальні бутерброди з томатами
24tv
2025-04-23T03:06:30Z
Не давайте їм в борг. Імена людей, які важко і довго повертають позики
Telegraf
2025-04-22T23:30:56Z
Наче зі столу вишуканого ресторану: як перетворити елементарні гречаники на шедевр
24tv
2025-04-22T21:15:49Z
Коли садити кукурудзу у 2025 році за місячним календарем: точні дати
24tv
2025-04-22T20:12:02Z
Боруссія Дортмунд готується до переговорів із Челсі через бажання зберегти Чуквуемеку
Football.ua
2025-04-22T21:45:54Z
Буковина оголосила про реалізацію усіх квитків на півфінал Кубка України проти Динамо Київ
Football.ua
2025-04-22T21:13:12Z
Манчестер Сіті в компенсований час вирвав перемогу над Астон Віллою
Football.ua
2025-04-22T21:03:49Z
Сергій Богачук дізнався ім'я наступного суперника: коли та де пройде бій
24tv
2025-04-22T20:48:05Z
Нант став крептонітом для ПСЖ, двічі за сезон відібравши очки у чемпіона Франції
Football.ua
2025-04-22T20:46:14Z
Едерсон визначив Саудівську Аравію пріоритетом для продовження кар'єри влітку
Football.ua
2025-04-22T20:25:51Z
Каневцев: Буковина повинна грати у свій футбол проти Динамо
Football.ua
2025-04-22T19:58:49Z
Нерес пропустить місяць через травму
Football.ua
2025-04-22T19:40:36Z
Суботні матчі Серії А перенесено через похоронну церемонію Папи Римського
Football.ua
2025-04-22T19:19:31Z
Пошук від ChatGPT стрімко завойовує популярність у Європі
InternetUA
2025-04-23T04:01:13Z
На Марсі знайшли загадковий череп: вчені ламають голову над його походженням
GlavRed
2025-04-23T03:27:19Z
Samsung розпочала випуск One UI 7 для Galaxy S23
InternetUA
2025-04-23T03:01:56Z
Шахраї почали запрошувати гравців на "бета-тест" нового Silent Hill
InternetUA
2025-04-23T02:03:56Z
Погано прикрутили? У Миколаєві підлітки "вкрали" лавку біля McDonalds та спричинили баталії в мережі
Telegraf
2025-04-23T01:36:18Z
Нова функція штучного інтелекту Netflix зрозуміє ваш настрій під час перегляду
InternetUA
2025-04-23T00:03:56Z
Проблема: Камери швидкості в Гонолулу фіксують порушення швидкості 30 000 разів на тиждень
Топ Жир
2025-04-23T00:00:42Z
У відповідях ChatGPT знайшли таємні знаки: в OpenAI вже виправдовуються
Telegraf
2025-04-22T23:21:03Z
Війна загострюється: у Китаї винайшли новий ШІ-чип, незважаючи на заборони США
InternetUA
2025-04-22T19:22:18Z
Майже позашляховик: маленький Suzuki Swift отримав нову повнопривідну версію
ЗаРулем
2025-04-23T04:09:05Z
Автомобілі Памели Андерсон: ця зірка має колекцію, про яку мріє кожна showgirl
24tv
2025-04-23T04:00:04Z
Страхова компанія вважає цей суперкар непідлатним до відновлення, але ютубери говорять: “Чекайте, подивіться, що я зроблю”
Топ Жир
2025-04-23T01:15:51Z
Автор YouTube-каналу продає це індивідуальне гоночне чудо лише після 1,100 миль
Топ Жир
2025-04-22T22:15:09Z
Переосмислення дизайну Tesla Cybertruck стає дуже схожим на модель Ford F-150
Топ Жир
2025-04-22T21:30:35Z
Audi представила унікальний універсал з потужністю 770 к.с., який зможе оцінити лише обмежена кількість осіб
Топ Жир
2025-04-22T20:45:54Z
Система "стоп-старт": експерти пояснили, чи варто її вимикати для економії палива
24tv
2025-04-22T20:42:12Z
Buick успішно розвивався, а потім стали діяти мита Трампа
Топ Жир
2025-04-22T20:00:45Z
Ford видає попередження власникам двох Bronco про негайне припинення водіння
Топ Жир
2025-04-22T19:15:47Z