MY.UAНовини
Новий пакет санкцій має бути таким, щоб Росія навіть не говорила про зброю масового ураження – Зеленський
Новий пакет санкцій має бути таким, щоб Росія навіть не говорила про зброю масового ураження – Зеленський

Новий пакет санкцій має бути таким, щоб Росія навіть не говорила про зброю масового ураження – Зеленський

Глава держави подякував тим державам і політикам, які реально допомогли нам протистояти агресії РФ
фото: Офіс президента

Звернення президента України на 47 день війни

Президент України Володимир Зеленський уночі 11 квітня виступив із традиційним відеозверненням до українців.

Повний текст звернення:

Українці! Українки!

Наші захисники й захисниці!

Завершується 47-й день російсько-української війни, цього ганебного вторгнення, яке поступово викреслює Росію з міжнародних відносин. Робить її з кожним днем все більш токсичною. Тепер тільки питання часу – коли своїми ж діями, своїми ж воєнними злочинами російська армія примусить усіх у світі відмовитися від будь-яких зв'язків з Російською Федерацією.

У північних районах нашої країни, звідки вигнали окупантів, тривають безпекові роботи. Передусім це розмінування. Російські війська залишили по собі десятки, якщо не сотні тисяч небезпечних предметів. Це й снаряди, які не вибухнули, міни, розтяжки. Щодня знешкоджується не менше декількох тисяч таких предметів.

Окупанти залишали міни всюди. В будинках, які захоплювали. Просто на вулицях, у полях. Вони мінували майно людей, мінували машини, двері. Свідомо робили все, щоб повернення в ці райони після деокупації було максимально небезпечним. Через дії російської армії наша територія на сьогодні є однією з найбільш забруднених мінами у світі. І я вважаю, що це також має розглядатися як воєнний злочин російських військ. Вони свідомо зробили все, щоб убити чи покалічити якомога більше наших людей навіть тоді, коли були змушені відступити з нашої землі. Без відповідних наказів вони б цим не займалися.

Сьогодні вдень зустрівся на Банковій з експертною групою, що опрацьовує створення спецмеханізму досудового розслідування та судового розгляду всіх воєнних злочинів, скоєних окупантами. Опрацьовуємо юридичний шлях притягнення окупантів до відповідальності, який буде максимально ефективним і настільки швидким, наскільки можливо. Щоб не чекати десятки років, поки завершаться всі міжнародно-правові процедури, а прискорити настання справедливості. Я очікую, що варіанти рішень зі створення такого спецмеханізму будуть презентовані вже найближчим часом.

Сьогодні ж з боку окупантів пролунала нова заява, яка свідчить про підготовку ними нового етапу терору проти України та наших захисників. Один з рупорів окупантів заявив про те, що вони можуть застосувати хімічну зброю проти захисників Маріуполя. Розглядаємо це максимально серйозно.

Хочу нагадати світовим лідерам, що можливе застосування хімічної зброї російськими військовими вже обговорювалося. І вже на той час це означало, що потрібно реагувати на російську агресію значно жорсткіше і швидше.

Зараз Європейський Союз почав обговорювати шостий санкційний пакет проти Росії. Час зробити цей пакет таким, щоб навіть слова про зброю масового ураження з російського боку більше не пролунало. Нафтове ембарго проти Росії – обов'язкове. Будь-який новий санкційний пакет проти Росії, який не торкатиметься нафти, буде сприйнятий у Москві з посмішкою.

Говорив про необхідність посилення санкцій проти Росії й у зверненні до парламенту та народу Республіки Корея.

Цього тижня продовжу такий формат спілкування з державами-партнерами. Завтра буду звертатися до парламенту й народу Литовської Республіки.

До речі, сьогодні в Україні з візитом перебувала Премʼєр-міністр Литви Інгріда Шимоніте. Я вдячний їй за підтримку, як і всьому литовському народу.

Питання покарання всіх винних у злочинах проти українців обговорив сьогодні і з Премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Другою важливою темою розмови з ним було посилення санкцій проти Росії. Будемо й надалі координувати наші кроки для того, щоб примусити Російську Федерацію шукати мир.

Співпрацю в енергетичній сфері обговорив з Прем'єр-міністром Норвегії. Подякував за підтримку зусиль, спрямованих на примус Росії до миру.

Провів розмову з головою Африканського союзу, Президентом Сенегалу. Поінформував його про актуальну ситуацію в Україні, про глобальні загрози, створені російським вторгненням.

Ключове ж завдання як сьогодні, так і кожного дня в цей час – це конкретні оборонні заходи. Це конкретне посилення наших можливостей відбивати будь-які атаки російських військ. Займаюся цим майже цілодобово. Впевнений, люди це також бачать. Як бачать і те, що військово-технічні можливості ворога все ще вельми високі. Так, українці незрівнянно сміливіші. Наші Збройні Сили бʼють окупантів недоступною для російських військових мудрістю та продуманою тактикою.

Але якщо говорити про необхідну зброю, ми все ще залежимо від постачання, від наших партнерів.

На жаль, ми не отримуємо стільки, скільки необхідно, щоб швидше закінчити цю війну. Щоб повністю знищити ворога на нашій землі. І щоб виконати ті завдання, які для кожної нашої людини є очевидними. Зокрема, щоб деблокувати Маріуполь.

Якби ми отримали літаки й достатню кількість важкої бронетехніки, необхідну артилерію, ми б могли це зробити. Але...

Все ще доводиться про це домовлятися. Все ще доводиться переконувати. Все ще доводиться витискати необхідні рішення. Впевнений, що ми отримаємо майже все, чого потребуємо. Але втрачається не тільки час. Втрачаються життя українців. Життя, які вже не повернути.

І це – відповідальність і тих, хто досі тримає необхідну Україні зброю на складах. Відповідальність, яка назавжди залишиться в історії.

Як залишиться в історії й наша вдячність. Вдячність тим державам і тим політикам, які реально допомогли. Які не зволікали. Які не торгувалися, коли від допомоги залежало життя.

Підписав і декілька важливих указів. Державними нагородами відзначені 187 військовослужбовців Збройних Сил України, 15 бійців Національної гвардії України та шість військовослужбовців Головного управління розвідки. Звання Героя України присвоєно пʼяти військовослужбовцям Збройних Сил України, зокрема двом полковникам медичної служби:

Івчуку Віктору Михайловичу – завдяки його діям було врятовано не одну сотню життів у Маріуполі. Як військових, так і цивільних.

Слєсаренку Олександру Петровичу – завдяки його діям у місті Чернігові було забезпечено надання медичної допомоги понад чотирьомстам п'ятдесятьом військовослужбовцям та більш як шестистам цивільним.

Вдячний усім нашим героям!

Слава кожному і кожній, хто захищає Україну!

Слава Україні!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які українські фільми та серіали зараз популярні на Netflix
24tv
2025-12-03T21:18:58Z
Джейк і Нейтірі повертаються: про що довгоочікуваний фільм "Аватар: Вогонь і попіл"
24tv
2025-12-03T20:27:21Z
Компанія Prada купила модний дім Versace
УкраинФорм
2025-12-03T20:06:06Z
Оголошено фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2026
360ua.news
2025-12-03T19:21:55Z
Пісня-сповідь про любов і ніжність: письменниця Галина Лукашонок представила пісню «Яблука в саду»
Storyboom
2025-12-03T18:33:48Z
Розкрили імені перших танцівників передноворічного спецвипуску "Танців з зірками"
24tv
2025-12-03T17:54:12Z
До Дня Збройних сил України: український рок-гурт випустив сингл, що вразить до сліз
Вива
2025-12-03T17:30:05Z
Як витримати особистий кінець світу: про новий український фільм "Ти — космос"
Фокус
2025-12-03T17:21:56Z
Пʼятий сезон «Дивних див» побив рекорд Netflix за кількістю переглядів
Детектор М
2025-12-03T17:18:22Z
Купівля нерухомості з 2026 року: чи зміниться щось для українців
Хвиля
2025-12-03T21:12:45Z
Відключення світла 4 грудня 2025 року: графіки
ГЛАВКОМ NET
2025-12-03T21:00:45Z
Зростання ціни на срібло обігнало золото: Ціна білого металу злетіла на 100% через дефіцит та промисловий бум
InternetUA
2025-12-03T21:00:08Z
Вдасться отримати багато: скільки сьогодні можна виручити за грам золотого лому
24tv
2025-12-03T20:45:49Z
Угорщина продовжує отримувати нафту попри на вибух на нафтопроводі «Дружба» - Орбан
УкраинФорм
2025-12-03T20:06:03Z
Криптокомпанія синів Трампа втратила $1 млрд від вартості
InternetUA
2025-12-03T20:00:26Z
Керівник Південмашу потопає у розкоші, поки підприємство в мільйонних боргах, – розслідування
24tv
2025-12-03T19:27:48Z
Спадкоємець Hermes судиться з LVMH і її гендиректором за втрачені акції
УкраинФорм
2025-12-03T19:21:11Z
Українці забронювали вже 2,5 мільйона безкоштовних кілометрів залізницею
УкраинФорм
2025-12-03T19:15:52Z
Генасамблея ООН розпочала розгляд резолюції про повернення українських дітей
УкраинФорм
2025-12-04T01:33:10Z
Українську делегацію запросили до США найближчим часом для продовження мирних переговорів - Сибіга
УкраинФорм
2025-12-03T23:27:16Z
Білий дім: Трампу та Україні розповіли про переговори в Кремлі
Европейская правда
2025-12-03T23:09:58Z
CNN: звіт щодо "Signal-гейту" підтвердив порушення з боку глави Пентагону
Европейская правда
2025-12-03T21:57:22Z
Трамп тисне на Мадуро: обговорюється його виїзд до Катару – NYP
ГЛАВКОМ NET
2025-12-03T21:18:40Z
У Польщі заборонили діяльність Комуністичної партії
Европейская правда
2025-12-03T21:18:33Z
Резолюція про повернення дітей стосується не політки, а гуманності - заступниця глави МЗС України
УкраинФорм
2025-12-03T21:12:04Z
Що змусить Путіна згорнути війну: NYT виділила головні "больові точки" РФ
GlavRed
2025-12-03T21:06:26Z
"Україну чули": Зеленський про переговори у Женеві та Флориді
Хвиля
2025-12-03T20:57:27Z
Вибух в Одесі: чоловік підрвав гранати у під’їзді
TSN
2025-12-03T20:48:21Z
"Лежить і стогне": в Одесі чоловік підірвав три гранати у під'їзді будинку
FaceNews
2025-12-03T20:42:10Z
Кількість загиблих унаслідок циклону на Шрі-Ланці зросла до 474
УкраинФорм
2025-12-03T20:27:17Z
Понад 1200 жертв та цілі міста під водою: країни Азії накрила найбільша стихія в їхній історії
24tv
2025-12-03T20:27:06Z
У Запорізькій області внаслідок атаки поранений чоловік
УкраинФорм
2025-12-03T20:21:16Z
Виманили 45 000 грн через фейкове оформлення "Зимової підтримки" – на Сумщині викрили нову схему
InternetUA
2025-12-03T20:12:40Z
У Хмільнику чоловік вбив військового
ГЛАВКОМ NET
2025-12-03T20:03:55Z
У Харкові чоловік кидав ніж у бік перехожих: постраждалих немає
Мій Харків
2025-12-03T19:36:28Z
У Кривому Розі до п’яти зросла кількість постраждалих внаслідок російського ракетного удару
УкраинФорм
2025-12-03T19:27:36Z
Авіаційний скандал: через дії слідчих військо втратило два бойових вертольоти
UNN
2025-12-04T14:00:00Z
Знищення дрона Sea Baby Румунією: в СБУ відповіли
Фокус
2025-12-03T21:51:44Z
Бронювання від мобілізації: чому чоловіків мають постійно перевіряти
Знай
2025-12-03T21:12:51Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Черкаській області: кому терміново потрібно написати заяву в Пенсійний фонд
Политека
2025-12-03T21:00:42Z
Розкриті технічні характеристики італійських бойових літаків M-346FA
InternetUA
2025-12-03T20:51:46Z
Українцям дали 12 днів на рішення: lifecell готує масштабні зміни
Хвиля
2025-12-03T20:45:32Z
Колосальна робота ДШВ і всіх підрозділів СОУ: майор ЗСУ детально описав ситуацію в Покровську
24tv
2025-12-03T20:24:41Z
Українців закликали заклеїти вікна плівкою: у чому справа
Хвиля
2025-12-03T20:21:05Z
Письменник, що став волонтером: де зараз Андрій Любка, який придбав понад 400 авто для ЗСУ
24tv
2025-12-03T20:06:32Z
Чому діти бояться лікарів: педіатри назвали головні помилки батьків
Знай
2025-12-03T18:51:02Z
МОЗ пояснив, чому в Україні не вистачає вакцин від грипу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-03T18:27:49Z
6 грудня стартує освітній цикл «Майбутнє вже» про права людини в епоху ШІ та біотехнологій
Детектор М
2025-12-03T18:27:24Z
Старі обличчя — нові схеми? Київ збільшує медичний бюджет, але першою покупкою став супердорогий кіберніж – розслідування ЗМІ
Политека
2025-12-03T18:27:17Z
У держбюджеті-2026 на охорону здоров’я передбачили ₴258,6 мільярда - МОЗ
УкраинФорм
2025-12-03T18:00:34Z
До чого сняться зуби та чи варто боятися такого сну
24tv
2025-12-03T17:39:43Z
Як смартфони впливають на очі і що робити, щоб зберегти зір
InternetUA
2025-12-03T17:16:32Z
До уваги батьків: дітям змінили умови вакцинації
Знай
2025-12-03T16:51:38Z
У лікарів немає таємниць: як медики повертають військових до життя після надскладних поранень
24tv
2025-12-03T16:48:33Z
Клей зникне за хвилину: як зняти старі наліпки зі скла авто без подряпин
GlavRed
2025-12-03T18:54:57Z
Занедбаний Aston Martin DB5 повернули до життя
AutoCentre
2025-12-03T16:09:12Z
Жінка затонувала вікна у своїй Tesla, але тепер боїться відкривати двері
24tv
2025-12-03T15:51:10Z
Водійська хитрість: як за лічені хвилини очистити лобове скло від льоду
GlavRed
2025-12-03T15:27:29Z
Honda відзначила 50-річчя R&D-центру у США
AutoCentre
2025-12-03T15:09:16Z
Nissan розпочав продаж гібридного седана N6
AutoCentre
2025-12-03T14:07:40Z
Кінець епохи: завершено виробництво Bugatti Bolide з легендарним W16
Топ Жир
2025-12-03T13:39:34Z
"Укрпошта" влаштувала великий розпродаж автопарку: з молотка підуть 700 машин
Фокус
2025-12-03T13:30:59Z
Українці масово купують нові авто перед кінцем пільг
Топ Жир
2025-12-03T13:27:27Z
На фронті 158 бойових зіткнень, Покровський та Костянтинівський напрямки залишаються найгарячішими
УкраинФорм
2025-12-03T21:06:35Z
Важко дихати, – жителька Херсона розповіла, як війна впливає на екологію регіону
24tv
2025-12-03T20:36:25Z
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Полтаві: які документи треба мати при собі, щоб отримати гарячі обіди
Политека
2025-12-03T20:30:06Z
Контактних боїв уже менше: військовий оглядач розповів, як ЗСУ тримаються в Покровську
24tv
2025-12-03T20:00:41Z
Морпіхи, що обороняють Мирноград, описують ситуацію довкола міста як повне оточення, – ЗМІ
24tv
2025-12-03T19:39:30Z
Тарифи на опалення: які платіжки чекати киянам узимку
Хвиля
2025-12-03T19:39:02Z
Росіяни створили зону котролю між Вовчанськом та Куп’янськом – Трегубов
Мій Харків
2025-12-03T19:21:11Z
На Харківщині руйнується помешкання Григорія Сковороди: прокуратура рятує пам'ятку
24tv
2025-12-03T19:06:08Z
Безплатний проїзд чи штраф: що треба знати пенсіонерам про пільги на транспорт
Хвиля
2025-12-03T19:06:07Z
Розбудіть фаленопсис взимку: почне шалено цвісти
24tv
2025-12-03T21:21:01Z
Мінімум витрат – максимум емоцій: куди хочуть поїхати всі мандрівники світу
24tv
2025-12-03T20:36:18Z
Після першої ложки не відірватися: шикарний салат з оселедця за 10 хвилин
GlavRed
2025-12-03T20:24:17Z
Десерт за 5 хвилин: готуємо суперпростий кекс у чашці
24tv
2025-12-03T20:21:03Z
Потішать око: які кімнатні рослини треба перенести на зиму на балкон
24tv
2025-12-03T20:06:21Z
Як українець навчив Європу пити каву та зробив круасани популярними
24tv
2025-12-03T20:06:04Z
Названо найчистіше місто
ГЛАВКОМ NET
2025-12-03T18:18:13Z
Неочікуваний лайфхак: як зробити так, щоб дім пахнув живою ялинкою цілий сезон
24tv
2025-12-03T17:54:46Z
Без каструлі та запікання: як за 5 хвилин зварити овочі на олів'є
24tv
2025-12-03T17:54:37Z
Недорогі смартфони майже наздогнали великі флагмани: чи є сенс переплачувати
Фокус
2025-12-03T20:57:15Z
Ігри зі Steam можуть стати доступними на смартфонах і планшетах – як це працюватиме
24tv
2025-12-03T20:36:13Z
Шукали одне, а знайшли зовсім інше: випадкові відкриття, які змінили світ назавжди
24tv
2025-12-03T20:15:35Z
Творці Deus Ex стають студією підтримки для Microsoft, але звільняють людей і закривають проєкти
24tv
2025-12-03T20:15:16Z
Оновлення Android 16: смартфони отримають нову функцію, якої всім не вистачало
Фокус
2025-12-03T19:51:39Z
Як посилити сигнал Wi-Fi у квартирі: прості й ефективні рекомендації
InternetUA
2025-12-03T18:52:00Z
Запит "6-7" потрапив в тренди: які сленгові слова у 2025 році найчастіше шукали в Google
Фокус
2025-12-03T18:30:58Z
Вчені провели нове дослідження щодо котів: що вони вияснили про домашніх улюбленців
Фокус
2025-12-03T17:57:45Z
Штучний інтелект перейшов "на бік зла" і хакнув власні тести: вчені схвильовані
InternetUA
2025-12-03T17:48:46Z
Назвав дві цілі: Шевченко розповів, завдяки чому Україна може вийти на ЧС-2026
24tv
2025-12-03T21:18:48Z
"Двома руками за такий поєдинок": промоутер Джошуа розкрив плани боксера на майбутнє
24tv
2025-12-03T21:12:56Z
Аморім розповів, як рятується від токсичності фанатів
Football.ua
2025-12-03T20:42:26Z
Усик заспівами на заході WBC, зірвавши овації: кумедне відео
24tv
2025-12-03T20:30:08Z
Українська чемпіонка світу зі стрибків у воду отримала російське громадянство: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-03T20:27:45Z
Селтік оголосив про призначення нового головного тренера
Football.ua
2025-12-03T20:24:57Z
Пакета уникнув додаткової дискваліфікації
Football.ua
2025-12-03T20:16:32Z
Жіноча збірна України з баскетболу зіграє на ЧС-2026 у Варшаві
360ua.news
2025-12-03T20:12:51Z
Реал із дублем Мбаппе виграв 100 El Viejo Clasico в Атлетіка в Ла Лізі
Football.ua
2025-12-03T19:57:29Z