Завдання стосовно розробки програми ракетно-реактивного озброєння було визначене в липні 2019 року.
Українська ракетна програма не зупинялася жодного дня.
Про це розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов на своїй сторінці у Facebook."Наша ракетна програма не зупинялася жодного дня.
Бо дехто робить вигляд, що після 2019 року "все пропало", і це - абсолютна брехня.
Зважаючи на нагальність питання президент ще на початку липня 2019 року визначив завдання стосовно розробки Програми ракетно-реактивного озброєння на період до 2030 року.
У рамках програми було завершено проведення дослідних робіт за ключовими проєктами "Вільха" та "Нептун".
Було збільшено дальність їх застосування, і "Вільхи" та "Нептуни" було прийнято на озброєння.
Було сформовано єдину модель кооперації виробників цих проектів та розгорнуто створення додаткових виробничих потужностей" - повідомив секретар РНБО.
За словами Данілова, впродовж 2019 і 2020 років ДККБ "Луч" на полігоні в Одеській області провело успішні ракетні випробування модернізованої реактивної системи "Вільха-М" зі збільшеною дальністю ураження.
А у квітні 2020 року на полігоні "Алібей" було випробувано комплекс крилатих ракет наземного базування "Нептун" - усі надводні мішені було уражено."У грудні 2021 року ДККБ "Луч" провело вогневі випробування універсальної зенітної ракети РК-10, яка має розміщуватися на наземних, морських та повітряних платформах.
А в серпні 2021 року РНБО ухвалила рішення щодо розвитку ракетного озброєння до 2031 року і витрати на цю програму мають скласти понад 200 млрд гривень", - додав він.
Ds@ До квітня 2022 року на озброєння військово-морських сил України надійде дивізіон протикорабельних комплексів крилатих ракет "Нептун".
"Нептун" обладнані цифровими засобами зв'язку та стріляють на відстань до 300 км.
Цей комплекс базується на цифрових засобах зв'язку й має невелику площу розсіювання, а ракета летить на висоті до 3 м над рівнем моря.