/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F9b723899225f1e5a0d827ac094f791cf.png)
Пережила Голокост, але загинула від рашизму: у холодному підвалі Маріуполя померла 91-річна Ванда Об'єдкова
Через вісімдесят років після порятунку від нацистів Ванда Семенівна загинула під час війни із російською армією.
У підвалі Маріуполя померла 91-річна Ванда Об'єдкова.
Вона пережила Голокост, наприкінці життя хотіла знати лише одне: "Чому це відбувається знову?".
Репортаж про жінку опублікували у виданні Chabad.org.
Ванда Семенівна Об'єдкова народилася в Маріуполі у 1930 році і пережила нацистське нашестя, що забрало її матір та рідних.
Вона була активною членкинею єврейської громади Маріуполя.
4 квітня жінка померла в морозному підвалі в Маріуполі.
Останні тижні свого життя жінка навіть не могла встати.
ЇЇ донька Лариса розповіла журналістам про те, що відбувалося у Маріуполі під час їхнього перебування там.
Вона безпорадно спостерігала, як життя її матері згасає.
Після смерті Ванди Семенівни Лариса та її чоловік, ризикуючи життям, поховали матір під час безперервних обстрілів у громадському парку менш ніж за кілометр від Азовського моря. Наразі Лариса із сім'єю перебуває у безпечному місці.
У 1941-му, коли Ванді Об'єдковій було 10 років, нацисти захопили Маріуполь і почали збирати євреїв міста. Прийшовши до родини дівчинки й забрали її матір, Марію, але Ванді вдалося врятуватися. Вона сховалася у підвалі.
Директор Маріупольського Хабад-Любавич рабин Мендель Коен сказав, що все місто перетворилося на кладовище.
"Ванда Семенівна пережила неймовірні жахи. Вона була доброю, радісною жінкою, особливою людиною, яка назавжди залишиться в наших серцях", – розповів Мендель Коен.
Нагадаємо, сотні людей залишаються під завалами заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Напередодні росіяни скинули надпотужну авіабомбу, за деякими даними вагою до 3 тонн.
Читайте також:
- Маріупольців, які опинилися в руках окупантів, намагаються депортувати або мобілізувати у війська загарбників - Зеленський
- Путін влаштовує у Маріуполі другу Чечню – посольство США
- Генсек ООН закликав встановити в Україні "великоднє перемир'я"