MY.UAНовости
Звільнення шляхом знищення. Огляд дезінформації та маніпуляцій у телеграм-каналах про облогу Маріуполя
Звільнення шляхом знищення. Огляд дезінформації та маніпуляцій у телеграм-каналах про облогу Маріуполя

Звільнення шляхом знищення. Огляд дезінформації та маніпуляцій у телеграм-каналах про облогу Маріуполя

«Кадировці» «беруть» Маріуполь ледь не щотижня, Соловйов винуватить «азовців» у звірствах, притаманних окупантам, а на проросійських каналах України сумну долю пророкують усім захисникам «східного фронту».

Ключове місто, що заважає окупантам створити сухопутний коридор до Криму — Маріуполь — зруйноване майже вщент. Тим не менше, попри оптимістичні прогнози російських пропагандистів, досі не здалося загарбникам. Хоча росіяни прогнозують його захоплення ледь не щодня.

 

Російські канали: справа кількох годин

Розуміючи важливість захоплення Маріуполя для створення сухопутного коридору до окупованого Криму (про бажання втримати який, загарбавши український південь, загарбники вже говорять відкрито), російська пропаганда годує своїх користувачів «швидкими захопленнями». Особливо намагаються «взяти Маріуполь» наближені до Путіна діячі. Наприклад, керівник Чечні Рамзан Кадиров. Опозиційний телеграм-канал «Оплот Ичкерии» (24 тисячі підписників) навіть підрахував, скільки разів поплічник Путіна погрожував повним взяттям Маріуполя за лічені години. Природно, жоден із цих «прогнозів» не збувся.

Проте стійкість оборонців приазовського міста не означає, що проблем у захисників немає. Навпаки: українські бійці контролюють лише невеликі території Маріуполя, з усіх боків оточені окупантами. Та взяти ту ж таки «Азовсталь» (один з осередків української оборони) штурмом окупанти марно намагаються майже два місяці. Тож, аби спростити собі задачу, вчергове вдаються до воєнних злочинів. Наприклад, кілька днів тому представник донецьких сепаратистів Едуард Басурін заявляв, що допомогти може хімічна зброя, здатна «выкурить кротов из своих нор». Ці слова терориста розтиражували багато пропагандистських ЗМІ, зокрема і «РИА Новости» (1,9 мільйона підписників).

Пізніше, коли бійці полку «Азов» заявили про використання у місті невідомої отруйної речовини, терористи від слів про застосування хімічної зброї відмовилися. Про це свідчить пряма мова згаданого Басуріна, тиражована багатьма каналами. Наприклад, «Топор Live» (3 мільйони підписників).

Тим часом російські пропагандисти продовжують нагнітати істерію довкола «злочинів», які начебто вчиняють бійці «Азова» у Маріуполі. І від яких окупанти, мовляв, і мають звільнити припортове місто. На каналі пропагандиста Володимира Соловйова «Соловьев» (1 мільйон підписників), наприклад, з’явилося повідомлення, де «азовцям» приписують… усі ті злочини, які російські терористи вчиняли в окупованих містечках Київщини. Хвора фантазія пропагандистів змальовує, як біля лікарні приазовського міста знайшли багато трупів. Важливо, що «у найденных трупов были связаны руки. Кроме того, военные нам рассказали, что больница была пунктом, где собирались люди, чтобы эвакуироваться, но потом пришел “Азов”, представители которого стали всех загонять в подвал, даже раненых». Сподіваємось, під час міжнародного суду над окупантами показовий цинізм пропагандистів зарахують як обтяжливі обставини.

При цьому фанати Соловйова є навіть у вщерть розбитому окупантами Маріуполі. Принаймні, про це свідчить відео, опубліковане на опозиційному російському ресурсі «Мышеловка» (433 тисяч підписників). На ньому начебто місцева мешканка зізнається у тому, що тільки програми Соловйова і дивиться.

Та незламність оборонців Маріуполя стала кісткою в горлі не лише «гарматному м’ясу», але і очільнику країни-окупанта. Враховуючи потужний опір загарбникам, помножений на світову увагу до долі знищуваного міста, Путін наказав окупаційним військам скасувати штурм заводу «Азовсталь» (інформація, зокрема, з’явилася на ресурсі «Россия 24/7», де 466 тисяч підписників). На території підприємства, за наявною інформацією, і досі перебуває близько тисячі цивільних. Яких Росія, попри заяви про відміну штурму, не бажає випускати «зеленим коридором». В цілому як завжди: якщо окупанти кажуть, що чогось не будуть робити — чекай від них саме цього.

 

Сепаратистські канали: в усьому винні «нацисти»

Канали сепаратистів продовжують «пісню» про «звільнення» Маріуполя від «нацистів», виправдовуючи руйнації, спричинені військами окупантів. Пояснюють і небажання відкривати «зелений коридор»: мовляв, спершу над «Азовсталлю» мають побачити білі прапори «азовців». Таку цитату російських силовиків розмістили на ресурсі «ДНР Онлайн» (23 тисяч підписників).

Більше того: канали терористів не помічають численні руйнації приазовського міста. У новинах їхніх ресурсів воно живе своїм життям. Наприклад, на каналі очільника так званої «ДНР» Дениса Пушиліна (29 тисяч підписників) є новина, як ватажок формування «посетил левый берег» міста і побачив, що «все больше районов Мариуполя оживает». Все у «звільненого» міста буде добре, вважає окупант, адже «с нами Россия». Хоча останнє навряд чи варто розглядати як плюс.

На каналі «Рокот Z» (145 тисяч підписників) і взагалі опублікували відео, як «чеченцы отмечают освобождение Мариуполя». Що «Азовсталь» окупантам досі не підкорилася, пропагандисти писати не хочуть, бо, вочевидь, «не надто патріотично».

 

Українські канали: Маріуполь взятий. Ну, майже

Проросійські телеграм-канали, обслуговуючи інформаційні інтереси окупантів, теж підштовхують підписників до думки: Маріуполю до повної окупації залишилось недовго. Бо і Росія тисне, і українська влада, мовляв, «зрадила своїх». На ресурсі «Картель» (105 тисяч підписників) пішли ще далі: повідомили, що через випадки «дідівщини» у Маріуполі українські військові самі здаються у полон. Навівши приклад, як начебто «украинский морпех связался с русскими военными и сдал им местоположение своего батальона. Мужчина боялся, что командир убьёт его, и посчитал плен менее опасным». Де саме це було і коли, автори не уточнюють.  

Автори каналу-близнюка — «ЗеРада» (177 тисяч підписників) — «вангують», що долю захисників Маріуполя повторять і угрупування українських військових, покликані захищати від окупантів «східний фронт». «Если будет реализован план России, то вся группировка ВСУ в 100 тысяч человек попадёт в окружение и повторит судьбу защитников Мариуполя, когда ее нельзя деблокировать». І це при тому, що захисники приазовського міста і досі не здалися та обороняють свої позиції.

На каналі «Политика страны» (244 тисяч підписників), посилаючись на дані британської розвідки, вказують, що Путін не віддав наказу штурмувати «Азовсталь», побоюючись численних втрат окупаційних сил та маючи бажання «высвободить российские силы для развертывания в других местах на востоке Украины».

Тим часом на каналі «Украина сейчас: новости, война, Россия» (1,44 мільйона підписників), зокрема, нагадували, яких «терористів» хочуть «викурити» з території «Азовсталі» окупанти. Серед «нацистів», що перебувають у сховищі заводу, є чимало жінок та дітей. Але хіба це хоч десь зупиняло загарбників?

На каналі «Ukraine Now» (1,1 мільйонів підписників), у свою чергу, опублікували допис про те, що евакуювати людей з Маріуполя поки неможливо. За словами міністерки з реінтеграції Ірини Верещук, «з боку росіян все відбувається дуже складно, хаотично, повільно та, звісно ж, нечесно». Проте, обіцяє посадовиця, своїх людей Україна у біді не залишить.

На каналі політолога Тараса Березовця «BEREZOVIEW (Taras Berezovets)» (94 тисяч підписників), у свою чергу, з’явився «інсайд», що навіть не до кінця захоплений Маріуполь окупанти готують до параду на 9 травня. Мовляв, джерело з Кремля повідомляє, що терористи «решили заблокировать промзону. На остальной территории будут наводить порядок и имитировать начало мирной жизни». Бо так начебто розпорядився сам «папа» (ймовірно, мова йде про Путіна).

А от ведучий телеканалу «Наш» Макс Назаров на власному ресурсі «Наглый» (49 тисяч підписників) взявся «виводити на чисту воду» відому захисницю всього українського Ірину Фаріон. Розмістивши скрін допису, який начебто з’явився на телеграм-ресурсі діячки. У ньому Фаріон розмірковує над долею Маріуполя, де діяв, зокрема, металургійний комбінат імені Ілліча. На думку авторки, нині приазовське місто наздоганяє карма. Адже, мовляв, раз «завод має назву ката», то «кати і прийшли». «Сепарша продолжает своё КГБэшное дело всей жизни», бідкався у дописі Назаров. Втім, нині на ресурсі Ірини Фаріон такого посту немає.

Нагадаємо, що ми у режимі реального часу відслідковуємо та спростовуємо російські фейки та маніпуляції. А щоби не панікувати, закликаємо вас користуватися лише офіційними джерелами інформації. І зверніть увагу на те, як варто читати новини під час війни, коли інформаційний світ перенасичений вкидами та маніпуляціями.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Николь Кидман подтвердила развод: что стало причиной и как экс-супруги поделили имущество
TSN
2025-10-01T09:51:26Z
Порноактриса, известная продажей глиняных моделей своих интимных мест, арестована по делу о двойном убийстве
Comments UA
2025-10-01T09:15:52Z
Известный украинский певец поделился подробностями своего похудения на 40 кг: "Уже разрешаю себе бургеры"
TSN
2025-10-01T09:06:19Z
Россияне повредили квартиру звезды Лиги смеха
Корреспондент
2025-10-01T08:51:50Z
"Мне сделали операцию": россияне разбомбили квартиру известного юмориста
Фокус
2025-10-01T08:45:51Z
Селена Гомес поделилась фото с тайной свадьбы
Корреспондент
2025-10-01T07:51:47Z
Легендарный актер Гэри Олдман получил рыцарское звание
Корреспондент
2025-10-01T07:45:03Z
Том Круз и Ана де Армас планируют свадьбу – СМИ
Корреспондент
2025-10-01T07:15:22Z
Амиль Насиров из Кургана и Агрегат поженились
Корреспондент
2025-10-01T06:54:52Z
Доллар подешевел по отношению к мировым валютам из-за шатдауна в США
Корреспондент
2025-10-01T09:51:19Z
Санкции оказались только фикцией: РФ готовится активно поставлять "запретный газ" в Китай
Comments UA
2025-10-01T09:48:12Z
С 1 октября многим украинцам снизят тариф на электроэнергию
UAToday
2025-10-01T09:30:27Z
Украина поможет разработать проект ГАЭС для Азербайджана
Хвиля
2025-10-01T08:57:57Z
Повышение тарифов на коммуналку с 1 октября в Днепропетровской области: платежи вырастут у части украинцев
Политека
2025-10-01T08:33:50Z
В Украине новые отключения из-за обстрелов и непогоды
Корреспондент
2025-10-01T08:27:15Z
В Брюсселе под Европарламентом продают картошку: цена за килограмм впечатляет
TSN
2025-10-01T08:21:11Z
В Черниговской области восстановлена железная дорога после атаки РФ: на сколько задерживаются поезда
Новости Украины
2025-10-01T08:03:02Z
У Трампа усиливают давление: что теперь говорит Индия о закупке российской нефти
Comments UA
2025-10-01T07:39:12Z
Путин превратил в свой кошмар одну из главных задач "СВО" в Украине: детали
Comments UA
2025-10-01T09:51:42Z
Вступление Украины в ЕС теперь под вопросом: кто готов поддержать вето Орбана
Comments UA
2025-10-01T09:45:34Z
Кремль продолжает блокировать продажу "Райффайзенбанка" в России, но RBI не оставляет попыток — Reuters
ZN UA
2025-10-01T09:42:27Z
РФ будет атаковать страны НАТО и обвинит Украину: какие регионы под угрозой
Фокус
2025-10-01T09:36:06Z
Партизаны "АТЕШ" вывели из строя ключевую логистику "Шахедов" в глубоком тылу РФ – детали
TSN
2025-10-01T09:27:24Z
Впервые с 2019 года в США объявили шатдаун: что происходит в стране
Comments UA
2025-10-01T09:15:08Z
Украинским чиновникам могут урезать зарплаты: в Раде назвали лимит
TSN
2025-10-01T09:12:39Z
Ранен представитель оккупационной власти Новой Каховки
Корреспондент
2025-10-01T09:06:31Z
Помощь США зависла под вопросом - что ждет Украину дальше
TSN
2025-10-01T09:06:18Z
Стихия натворила бед в Одессе: девять погибших, семья с ребенком утонула в собственном доме
Хвиля
2025-10-01T09:21:28Z
Полиция через 50 лет раскрыла загадочное преступление и задержала убийцу
TSN
2025-10-01T09:21:25Z
Разрушенные дома, пожары и пострадавшие: все о ночном обстреле Харькова
UAToday
2025-10-01T09:15:35Z
В Германии неизвестные обстреляли военный самолет пиротехникой на авиабазе Целле - Spiegel
UAToday
2025-10-01T09:15:25Z
Филиппины потрясло мощное землетрясение, десятки погибших
Корреспондент
2025-10-01T08:51:37Z
Страшный ад в Одесской области: жертвами рекордной непогоды стали уже 9 человек, в том числе ребенок
Comments UA
2025-10-01T08:06:15Z
В Черниговской области масштабный пожар на предприятии и атакована одна из общин
Новости Украины
2025-10-01T07:21:10Z
Трагедия в Одессе: из-за наводнения погибла семья из пяти человек
Comments UA
2025-10-01T07:12:40Z
Серия взрывов и стрельба всколыхнули Мюнхен: есть жертва и раненые
TSN
2025-10-01T07:06:28Z
Степная демократия, первая в мире конституция и защита границ — как украинские казаки вошли в историю
Фокус
2025-10-01T09:45:27Z
Платить придется больше: Нидерланды изменили правила для беженцев из Украины
Хвиля
2025-10-01T09:45:17Z
Что можно и нельзя делать на Покрову: обычаи в народный праздник 1 октября
UAToday
2025-10-01T09:21:58Z
Из-за забастовки в Греции приостановили работу поезда и паромы
Европейская правда
2025-10-01T09:18:14Z
Стало известно, как сработала ПВО в ночь на среду
Корреспондент
2025-10-01T09:15:45Z
Зеленский сделал заявление в День защитников
Корреспондент
2025-10-01T09:09:13Z
В ФРГ зафиксировали массовые полеты дронов над критической инфраструктурой
Корреспондент
2025-10-01T08:36:50Z
LIGA.net запускает рассылку LIGA.DEFENCE с инсайдами об оборонке от Валентина Бадрака
Лига
2025-10-01T08:33:05Z
Парень продал почку ради iPhone и очень пожалел об этом
TSN
2025-10-01T08:21:57Z
Продукты, которые ухудшают память: их употребляют все украинцы
TSN
2025-10-01T09:51:54Z
Эксперты назвали 5 симптомов рака, которые легко игнорировать, но не стоит
Comments UA
2025-10-01T09:36:06Z
Почему человеку постоянно холодно: эксперт назвала четыре болезни, которые связаны с этим симптомом
UAToday
2025-10-01T09:15:52Z
Стоит ли тренироваться натощак: правда и мифы о влиянии на вес и выносливость
TSN
2025-10-01T08:21:48Z
Ученые обнаружили ужасную связь между солнечными бурями и сердечными приступами
Comments UA
2025-10-01T08:12:44Z
Украинцам, работающим в Польше, могут отказать в больничных выплатах: кто рискует не получить деньги
Знай
2025-10-01T08:06:47Z
Эти симптомы могут предупредить о предстоящем инфаркте: важное предупреждение медиков
Comments UA
2025-10-01T05:15:23Z
Кто может оформить инвалидность онлайн и как это сделать: советы для разных ситуаций
Знай
2025-10-01T04:51:18Z
Эти 5 фруктов обязательно нужно есть хотя бы раз в неделю
Comments UA
2025-10-01T03:45:11Z
С какого возраста ребенку можно сидеть на переднем сиденье автомобиля
Знай
2025-10-01T05:21:42Z
Форд и Дженерал Моторс нашли умный способ сохранить налоговые льготы для электромобилей
Топ Жир
2025-10-01T04:03:30Z
Придется засветить все данные: в Украине ужесточились правила продажи авто
Знай
2025-10-01T03:51:37Z
В Японии Toyota продала всего 18 электромобилей за месяц
Корреспондент
2025-09-30T18:30:46Z
Honda представила гоночный Prelude GT
Корреспондент
2025-09-30T17:21:42Z
Водителям в Украине станет проще выбрать авто: что теперь обязаны сообщать продавцы
Хвиля
2025-09-30T15:36:52Z
Запрещены в Украине: за какие автомобили из США придется постоянно платить штраф
UAToday
2025-09-30T09:30:50Z
Три ловушки на дороге: кто из водителей уступит при развороте и как проехать под знак STOP
Хвиля
2025-09-30T04:45:06Z
Автосалоны под колпаком: новые правила продаж машин, которые заставят дилеров играть по честным правилам
Знай
2025-09-30T03:21:28Z
В Карпатах уже настоящая зима: намело полметра снега и ударил мороз
TSN
2025-10-01T09:51:59Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 1 октября в Украине
UAToday
2025-10-01T09:15:49Z
Ситуация на фронте на утро 1 октября 2025 года
UAToday
2025-10-01T09:15:47Z
Генштаб: по состоянию на 1 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 111 480 солдат
UAToday
2025-10-01T09:15:40Z
Самочинне будівництво на землі: наслідки та легалізація
AgroNews
2025-10-01T09:12:13Z
Женился полторы недели назад: что известно о мужчине, который погиб в Днепре из-за атаки РФ
TSN
2025-10-01T09:06:21Z
В Карпатах — зима посреди осени: полметра снега и температура -5°C
ZN UA
2025-10-01T09:00:02Z
Бойцы «Буревея» уничтожили почти 100 военных РФ, десятки вражеских укрытий и «Сонцепьок»
Новости Украины
2025-10-01T08:45:08Z
Погибшие и пропавшие. Апокалипсис в Одессе
Корреспондент
2025-10-01T08:42:42Z
Три женских знака Зодиака, для которых порядок – явно не их стихия
Знай
2025-10-01T09:51:49Z
Тыквенный крем-суп с карри, который согреет в осеннюю непогоду: яркий, ароматный и подходит даже для вегетарианцев, рецепт
Знай
2025-10-01T08:51:09Z
Биолог назвал самый ядовитый гриб в мире, который растет в Украине
TSN
2025-10-01T07:21:10Z
Ускоряет порчу: никогда не храните эти овощи и фрукты вместе
TSN
2025-10-01T07:06:42Z
1 октября — день кофе: в чем разница между арабикой, робустой и купажом
Фокус
2025-10-01T01:51:48Z
Простой и полезный салат из моркови: лайфгаки, которые сделают его шедевром
TSN
2025-09-30T17:51:16Z
Оформление недвижимости на ребенка в 2025 году: что нужно учесть
Знай
2025-09-30T17:51:07Z
Сделайте только одну процедуру осенью и ваши гортензии без проблем переживут зиму
TSN
2025-09-30T17:33:18Z
Хозяйки во Франции поступают так — и масло никогда не портится
TSN
2025-09-30T17:06:31Z
Магнитная буря 1 октября: чего ожидать от активности Солнца
UAToday
2025-10-01T09:15:45Z
Как венерина мухоловка понимает, что пора захлопывать ловушку
Фокус
2025-10-01T08:57:27Z
На Дніпропетровщині врожай зернових та зернобобових перевищив 1,7 млн т
AgroNews
2025-10-01T08:24:52Z
Приближение к идеалу: смартфоны серии Xiaomi 15T с камерами Leica
TSN
2025-10-01T08:21:19Z
Аксессуары для смартфонов: разбираемся и выбираем
Мій Харків
2025-10-01T08:12:17Z
Может это инопланетяне: странный объект в Солнечной системе, возможно, отправил радиосигнал
Фокус
2025-10-01T07:42:39Z
Популярная модель iPhone исчезнет навсегда: какой телефон купить ей на замену
Фокус
2025-10-01T07:27:37Z
Найдено самое первое животное, заселившее Землю: его до сих пор можно найти на планете
Фокус
2025-10-01T07:27:33Z
ДАР приймає заявки на компенсацію для тваринницьких господарств
AgroNews
2025-10-01T07:12:10Z
Два основных футболиста рискуют не сыграть за сборную Украины в октябрьских матчах
ZN UA
2025-10-01T09:42:06Z
Раскрыта сумма призовых Марты Костюк на турнире WTA
Корреспондент
2025-10-01T09:24:35Z
Заседание длилось почти 12 часов: городской совет Милана одобрил снос "Сан-Сиро"
Фокус
2025-10-01T09:15:08Z
"Абердин" – "Шахтер": прогноз букмекеров, где и когда смотреть матч Лиги конференций
ZN UA
2025-10-01T09:12:43Z
Синнер выиграл турнир в Пекине и достиг исторической отметки
Корреспондент
2025-10-01T09:03:54Z
Мбаппе в последний раз не забил в полуфинале КЧМ против ПСЖ
Корреспондент
2025-10-01T08:45:31Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 1 октября
ZN UA
2025-10-01T08:12:37Z
50 против 11: дети из Александрии и благотворительная инициатива Павла Журило бросили вызов профессиональным футболистам
BigMir
2025-10-01T08:06:42Z
Украина U-20 на ЧМ: условия для финиша на вершине группы
Корреспондент
2025-10-01T08:00:08Z