/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F95b00dcdb74319108d0df85387bb4c9d.jpg)
Триматися від посередників подалі: нюанси працевлаштування українських біженців у Чехії
У Чехії ухвалено низку законів, завдяки яким українці, які рятуються від війни на території цієї країни, отримали можливість безпосередньо укладати договори з роботодавцями.
Але багато хто з наших співвітчизників не знають про це і продовжують користуватися послугами так званих посередників, діяльність яких часто йде врозріз з законом.
Зокрема, посередники, на відміну від роботодавців, не перераховують відповідні виплати за соціальне та медичне страхування українців. А іноді взагалі обходяться без укладення трудового договору, виплачуючи винагороду за роботу готівкою.
Таким чином посередники позбавляють громадян України можливості успішно інтегруватися в правове поле Республіки Чехія з усіма витікаючими вельми неприємними наслідками.
– Це мафіозна структура. Вони заробляють саме за рахунок того, що не платять соціальні та медичні внески, – говорить голова Асоціації агентств зайнятості Радован Буркович.
За його словами, поліція успішно витісняє такого роду аферистів з центрів і пунктів прийому біженців. Чого, на жаль, поки не можна сказати про нелегальні агентства з працевлаштування, які дуже глибоко вкоренилися в цьому бізнесі.
Про ситуацію, що склалася з працевлаштуванням наших співвітчизників знають в Міністерстві праці та соціальної політики Чехії, де вже розробляють відповідні рішення.
А чеська Державна інспекція з праці готується до перевірок. Їх планують розпочати з травня, коли отримають зі служби зайнятості список роботодавців, у яких працюють біженці з України.
У разі нелегального працевлаштування їм загрожує штраф від 50 до 10 млн. крон. За процесом також стежить поліція.
Всім українцям, які зараз в Чехії шукають роботу, радять не вдаватися до послуг посередників.