MY.UAНовини
Сім голів московської Гідри
Сім голів московської Гідри

Сім голів московської Гідри

Росія постійно робить спроби вп'ятися у нас своїми отруйними зубами з інших боків підступними та неявними методами.

Чи пам'ятаєте давньогрецький міф про Геракла та Лернейську Гідру? Міф украй цікавий, захоплюючий та не такий простий, як видається на перший погляд. Багатоголова потвора тероризувала  жителів довкола міста Лерна. Дихання зі зміїних пащек цієї істоти спалювало та отруювало все навколо. Гераклові довелось зійтися з Лернейською Гідрою у бою. Бойовою палицею герой збивав голови потвори, проте ті (о, дивина!) відростали знову. Оскільки герой володів не лише силою, а й мізками, то швидко зметикував, що й до чого, і почав припалювати знищені голови вогнем – щоби вони не відростали знову. Так Геракл зміг знищити усі голови та вбити Гідру.

Ця історія може навчити нас декількох важливих речей. По-перше, у бою з каверзним противником потрібно використовувати не лише грубу фізичну силу, а й розум. Геракл зрозумів, що небезпека чудовиська – у його численних отруйних зубатих головах. Доки б'єшся з однією – друга підбирається з іншого боку. По-друге, відсічені голови Гідри швидко відростали. Хоч яким сильним був герой, битися із противником, що відновлює свої інструменти нападу – товкти воду в ступі. Саме тому Геракл прийняв рішення, що прогрес потрібно закріплювати. Припікаючи обрубки голів чудовиська воїн терпеливо, крок за кроком просувався до своєї цілі. Лише тоді герой зміг убити Гідру. Згідно з однією версією, голів у чудовиська було сім, згідно з іншою, – сто. Проте варто не так рахувати голови, як розуміти сам принцип. Тому припустімо, що голів у Гідри було таки сім.

Пригадуючи історію російсько-українських відносин, можна помітити, що вже кількасот років російська держава у різних іпостасях (сучасна Росія, совєтська, імперська чи царська) проводила політку знищення України та українців. Боротьба проти всього українського велася різноманітними інструментами – державними указами щодо обмеження використання української мови, ліквідацією українських органів влади чи встановленням маріонеткових сурогатів, винищенням та репресіями еліти та інтелектуалів, відвертими вбивствами чи геноцидом. Таких інструментів було безліч. Якщо проаналізувати історію російської агресії проти українців, то диву даєшся, як український народ зміг вистояти. Проте дивуєшся також і тому, як сталося, що попри тривалу і завзяту боротьбу Москва знову запустила свої криваві пазурі у нашу державу і нас самих. Можливо, ворога варто вивчити детальніше, адже що краще усвідомлюєш небезпеку, яку несе супротивник, то більше розумієш, як потрібно боротись.

Якщо вдатися до метафоричних порівнянь, то Росію можна порівняти із міфічною гідрою. Військова агресія та тероризм перша голова московської Гідри. Цей метод російської експансії є прямим і його легко ідентифікувати. Відкрита агресія викликає тотальний опір народу, що бореться за свою свободу, а також політичну та економічну реакцію на глобальному рівні. На відкриту війну на рівних Росія не зважується, а ті війни, які веде, радше нагадують тероризм, каральні акції, геноцид. Останніми десятиліттями Росія надає перевагу затяжним бойовим діям низької інтенсивності, проте іноді все ж застосовує метод «закидати м'ясом та залізом» – чи то втративши терпіння, чи то через прорахунки.

Голова друга: релігійна/ ідеологічна експансія. Московія, запустивши у кінці XVIII століття свої кігті у козацьку державність, ліквідувала автономію української церкви та поглинула Київську митрополію. Крім того, встановила контроль не лише над релігійним життям, а й над культурним та освітнім життям українців. Релігія у ту епоху була тісно пов'язана із наукою та освітою, а також виступала одним із вагомих факторів національної самоідентифікації. Московська Церква активно взялася спочатку за цензурування книг, які видавалися у Києві, а пізніше почала обмежувати видання та обіг книг, надрукованих українською мовою. Така політика Московії була своєрідною «окупацією зсередини» та готувала підґрунтя для подальшої агресії, уже не лише на релігійному, а й на політичному рівні. Наприклад,  у 1689 році  Києво-Печерській лаврі було заборонено друкувати книги без згоди Московського патріархату, а у 1888 році на державному рівні заборонялося хрещення дітей (уявіть собі!) українськими іменами. Як свідчать останні події (наприклад, благословення очільником РПЦ Росії на війну супроти України, активна участь «батюшок» УПЦ МП як агентів і поширення серед парафіян проросійських наративів), то роль московської церкви абсолютно не змінилась до сьогодні. Московські попи уже декілька сотень років виступають у ролі ворожої агентури та просувають московський порядок денний в Україні. Втім, мова не лише про релігію. Совєтська влада позиціонувала свою політику як атеїстичну, проте ця ідеологія була аналогічно налаштована на експансію Росії і всього російського на окуповані території. Окрім того, за часів совєтів Московський патріархат почувався цілком собі комфортно поряд із атеїзмом та КГБ.

Голова третя: мовна експансія. Наступним елементом, який відіграє одну з ключових ролей у ідеології російського світу, є мовна експансія. Російськомовні здебільшого споживають російськомовний продукт. Оскільки основним виробником цього продукту є саме Росія, то, відповідно, людина, яка споживає цей продукт, тією чи іншою мірою втягується у інфомаційний простір Москви. Ви скажете, що, мовляв, не потрапите так легко до пазурів відкритих пропагандистів Скабєєвої чи Соловйова, проте варто зрозуміти, що пропаганда – це не лише відверта брехня, але й трнші методи  маніпуляцій. І «ліберальний» блогер і «незалежний журналіст» можуть поширювати типові кремлівські наративи або ж змусять вас усе більше занурюватись у російський інфопростір. У цьому хитрість та підступність цього методу російської експансії.

Варто зрозуміти одну важливу річ: російська мова з'явилась в Україні не просто так. Історія її появи омита ріками української крові. Починаючи від кінця XVII століття, коли російські імперські лещата почали затискати український народ, Московія та її наступники фактично кожних декілька років видавали офіційні укази та розпорядження, які закручували гайки українській мові. Цензурування українських книг, заборона друку книг, підручників, преси та навіть дитячих книг українською мовою (а також заборона їх ввезення). На державному рівні Росія видавала інструкції зі зросійщення інших народів, а у разі їх успішного виконання російським чиновникам навіть видавали за це премії (!), українських письменників та літераторів цькували, ув'язнювали чи розстрілювали, а на місце вбитих чи депортованих заселяли росіян.

Цікаво, що така політика російського чудовиська не змінювалася за будь-якому режиму – так чинили  і московські царі, і російські більшовики. Тому, коли хтось заявляє вам, що «русскоговорящіх ущемляют», варто пригадати, що московити топлять українську мову у крові та репресіях уже декілька сотень років. Саме тому Росія домоглася чималого прогресу у зросійщенні інших народів. Якщо маєте бажання ознайомитись із більш повною історією мовної експансії Росії на українські землі, то перегляньте добірку історичних дат «Тернистий шлях українства» у книзі Григорія Півторака «Походження українців, росіян, білорусів та їхніх мов».

Голова четверта: знищення національної еліти. У процесі зросійщення інших держав Росія часто натрапляє, немов коса на камінь, на серйозну перешкоду – національну еліту. Так траплялось не раз і в історії української державності. Наприклад, російська імператриця Катерина ІІ, відома тим, що зруйнувала Запорізьку Січ, заявляла про необхідність ліквідації не лише самого гетьмана, а й інституту гетьманства загалом. Не змінився підхід і за часів совєтського «асвабаждєнія». У 1926 році за вказівкою більшовиків убили очільника українського національного руху Симона Петлюру. У 1938 року за вказівкою Сталіна було знищено іншого українця – Євгена Петрушевича, полковника армії УНР, командира Січових Стрільців, команданта УВО та голову ОУН. Російська агентура вбила Петрушевича вибухівкою, замаскованою під коробку цукерок... Степана Бандеру, провідника ОУН, також було вбито совєтськими спецслужбами за допомогою хімічної зброї – цианістого калію (до речі, за наказом Хрущова). Проте росіяни займалися знищенням не лише політиків, а й діячів української культури. Наприклад, під час сталінських репресій було винищено близько 80% української інтелігенції (загалом убили або ув’язнили довічно близько 650 тисяч людей).  Ці люди  були носіями ідей та традицій української національної та культурної ідентичностей. Відповідно, винищивши еліту, російська влада сподівалась, так би мовити, «осліпити», «обезголовити» український народ, позбавити його стрижня, опори  державності. Репресії проти української інтелігенції та пасіонаріїв тривали аж до розпаду СРСР. Не припинились вони і після цього. Саме цей прошарок українського суспільства Москва так ненавидить та прагне знищити насамперед.

Голова п'ята: культурне поглинання.   Позбавивши іншу країну власної мови, релігії, ідеології та еліти, Росія відкриває для себе наступний фронт агресивної політики – культурне поглинання. Уявіть, що людина є громадянином України, проте також є споживачем російського інформаційного, мовного, релігійного та ідеологічного, а відтак загалом культурного, простору. Коли таких людей багато, то фактично єдине, що відмежовує обидві агресора та потенційну жертву – державні кордони. Що залишається для окупації? Провести псевдореферендум, оголосити про «воссоєдінєніє братскіх народов» чи здійснити військове вторгнення, чим, зрештою і займається Росія зараз.

Цей прийом зародився ще у ті далекі часи, коли у московських князів та царів виникла потреба у певній легенді для просування імперської політики. З’явилась ідея, начебто Москва є наступником самого Рима і у той же час якимось чином – Києва, «матері городів руських». Так було легалізовано не лише поглинання інших слов'янських народів, а й імперський та завойовницький тип російської державності. Пізніше претензії на спадщину Києва та загалом усієї Русі перетворились на тези про так званий «один народ», який ще пізніше, уже за совєтського режиму, сформувався у псевдонауковий пропагандистський наратив про «братні народи».

Чи ви ніколи не задумувались як так вийшло, що начебто народи братні кінець кінцем раптом стають «русскими»? Відповідь у самій суті московської державності – великодержавному шовінізм. Отже, Росія проводить  на території іншої держави кампанію зі знищення мови, релігії, політичної та інтелектуальної інтеліґенції і паралельно з цим – політику «обрусєнія», заміщення вбитої культури власним сурогатом, а тоді поглинає цей народ під приводом видуманої культурної спорідненості чи тотожності. Якщо ви спробуєте боротись проти культурної експансії та  окупації, то вас звинуватять у «націоналізмі», ув'язнять чи розстріляють, як це чинили царський та більшовицький режими, або  ж оголосять «спєцапірацию с денацифікації», як робить сьогодні Росія, маскуючи таким чином знищення українського народу.

Голова шоста: державна та етнокультурна реконструкція. Одним із прийомів руйнування української державності є розчленування для подальшого поглинання. Фактично територія держави-жертви розривається імперією-хижаком на частини, щоб її легше було проковтнути. Територія розчленовується Росією під будь якими приводами.

Україна складається із багатьох ентокультурних регіонів, що мають власні локальні відмінності та особливості. Проте всі ці регіони до насильницького процесу зросійщення були українськими. «Українськість» України, а отже – потужність та єдність держави, є суттєвою перешкодою російській агресії, адже наша країна є фактично найбільшою у Європі, українці є численним народом та, окрім того, Україна має вигідне географічне розташування та ресурсно-економічний потенціал. Цим і пояснюється маніакальне прагнення ворога розділити Україну на псевдоутворення або ж створити свого роду урізану «малоросійську» Україну (тобто фактично – «недоукраїнську», зросійщену – власне таке бачення України мали московські царі та більшовики) як маріонеткову державу. Перекроюванням історичної мапи нашої держави та нашого народу Москва намагається провести деконструкцію України як у територіальному, так і етнокультурному сенсі, зруйнувати нашу ідентичність та історичну єдність задля подальшої окупації.

Голова сьома: ворожа агентура. Усе це неможливо без агентури. До цієї категорії входять не лише безпосередні прямі агенти на зразок членів НКВД, КГБ, ФСБ, а й люди, опосередковано залучені до виконання злочинних вказівок. Тобто «батюшка», який знімає на камеру блокпост чи виголошує у храмі проповідь з антиукраїнським підтекстом,  «український» політик чи «незалежний журналіст», який діє на користь ворога також є російськими агентами. Є також і агенти впливу. До них, наприклад, можна віднести політиків інших держав, які перебувають у тісних відносинах з ворожою агентурою та з певних причин (ідеологічних, фінансових, особистих) чинять певний вплив на власну державу та її суспільство на користь ворогові.        Не варто забувати і про дрібних колаборантів та лояльних до ворогів громадян. Наочні приклади – рідкісні випадки співпраці мерів українських міст із окупантами під час повномасштабного вторгнення Росії, ведучі українських телеканалів, які використовували проросійську та антиукраїнську риторику. Пам'ятаймо, що в СРСР, згідно з деякими підрахунками, близько 1% людей співпрацювали з КДБ.

Отже, не варто забувати, що крім намагань Росії окупувати нашу країну, закидавши українців залізом та м'ясом своїх полчищ, ворог постійно робить спроби вп'ятися у нас своїми отруйними зубами з інших боків  підступними та неявними методами. У московської Гідри багато голів і супротивник не буде подоланий доти, доки усі її голови не будуть знищені. Лише тоді безголове чудовисько буде позбавлене можливості відрощувати інструменти своєї агресії та здохне чи заповзе назад у свої болота.

Теги за темою
Росія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Перевал між Закарпаттям і Львівщиною засипає снігом
24tv
2024-11-18T21:42:58Z
На фронті відбулося 135 бойових зіткнень, ворог завдав 65 авіаударів
УкраинФорм
2024-11-18T21:30:03Z
Запоріжжя під ударами дронів та КАБів РФ: у місті гримлять вибухи, є поранені
GlavRed
2024-11-18T21:27:01Z
За традицією в проєкті Територія Різдва. Дух нескорених будуть і спільні пісні: музичний символ «Території Різдва» — пісня «Дай щастя всім» та повстанська версія «Нова радість стала».
FM-TV
2024-11-18T21:09:07Z
Ворог знову атакує Запоріжжя: що відомо про постраждалих
TSN
2024-11-18T20:48:35Z
В Одесі люди перекрили проїжджу частину: скаржаться на дводобовий блекаут
TSN
2024-11-18T20:48:06Z
Ракетний удар по Одесі: кількість постраждалих зросла до 55, десятеро загиблих
УкраинФорм
2024-11-18T20:36:17Z
У Запорізькій області внаслідок ракетної атаки є постраждалі
УкраинФорм
2024-11-18T20:15:58Z
Водоканал розпочав перевірки: як уникнути проблем
Знай
2024-11-18T20:12:09Z
"Ніхто цього не хоче": все, що відомо про 2 сезон одного з найромантичніших хітів Netflix
24tv
2024-11-18T21:33:54Z
Який колір в одязі молодить після 50: стилісти дали неочікувану відповідь
GlavRed
2024-11-18T21:30:25Z
"Ще рік тому я ледь слова вимовляв": ветеран вразив українців дебютом на сцені
Политека
2024-11-18T21:00:20Z
Відома українська співачка показалася в онкологічному центрі та розповіла про стан здоров'я
TSN
2024-11-18T20:48:30Z
Друг Андрія Бєднякова висловився про розлучення шоумена з дружиною, яка живе з двома дітьми в США
TSN
2024-11-18T20:48:17Z
10 дивовижних фактів про серіал "Гострі картузи", які можуть не знати навіть віддані фани
24tv
2024-11-18T20:48:15Z
22-річна дружина Іраклі Макацарія зачарувала своїм виглядом на останніх місяцях вагітності
TSN
2024-11-18T20:48:01Z
Народну артистку України обікрали в Брюсселі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T20:18:19Z
Компанія з РФ придбала скандальний фільм «Глухі закохані» для міжнародного прокату
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T19:51:48Z
Злочинці увірвалися до Віндзорського замку - що вони накоїли
GlavRed
2024-11-18T21:37:31Z
Держдеп не коментує повідомлень про дозвіл США для України бити ракетами вглиб Росії
УкраинФорм
2024-11-18T21:33:59Z
Тренд на мирні перемови не закладений, - військовий експерт розповів скільки триватимуть активні ракетні обстріли України
Политека
2024-11-18T21:27:53Z
"План перемоги" від Бориса Джонсона: британський політик назвав три умови для завершення війни
TSN
2024-11-18T21:27:42Z
У Трампа бачать "ескалацію" у дозволі на удари ATACMS по Росії
Европейская правда
2024-11-18T21:27:17Z
Сибіга: Чим далі битиме Україна, тим коротшою буде війна
УкраинФорм
2024-11-18T21:21:15Z
В ООН засудили російські удари по Сумах та Одесі
iPress
2024-11-18T21:12:24Z
Президентка Грузії пообіцяла оскаржити результати виборів
iPress
2024-11-18T21:12:22Z
Велика Британія запровадила нові санкції проти Ірану за постачання балістичних ракет рф
iPress
2024-11-18T21:12:09Z
Як правильно споживати куркуму для користі: лікар розкриває неочікувані секрети
Фокус
2024-11-18T20:21:30Z
4 несподівані причини, через які ви ніяк не можете втратити вагу: що з цим робити
24tv
2024-11-18T20:12:32Z
Місце жінки – не тільки на кухні: як подолати найпоширеніші ґендерні стереотипи
TSN
2024-11-18T18:45:40Z
В Охматдиті пропонують під час відновлення хірургічного корпусу передбачити опікове відділення
УкраинФорм
2024-11-18T18:28:34Z
У Польщі закликають щепитись від поліомієліту: вірус виявили у стічних водах
Европейская правда
2024-11-18T17:28:23Z
Як дізнатися, чи є в молочних продуктах пальмова олія
AgroNews
2024-11-18T17:22:41Z
Чому після вживання фруктів болить живіт: несподівана відповідь
24tv
2024-11-18T16:57:06Z
Стигле авокадо за 3 хвилини: кулінар поділився геніальним лайфхаком
GlavRed
2024-11-18T15:25:48Z
Кому потрібно робити генетичні тести перед вагітністю
24tv
2024-11-18T15:15:33Z
Україна забезпечує себе рибою лише на 10%
Хвиля
2024-11-18T21:33:46Z
У Польщі найбільший хімічний концерн вироблятиме вибухівку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T21:01:03Z
На Вінниччині ТЕС припинила роботу після російських атак
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T20:57:06Z
До 10 години без світла: Попенко озвучив невтішний прогноз щодо відключень
Хвиля
2024-11-18T20:45:47Z
Німеччина представить нову стратегію розвитку оборонної промисловості
InternetUA
2024-11-18T20:32:19Z
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Знай
2024-11-18T20:30:30Z
Бюджет: якими будуть пенсії у 2025 році
Хвиля
2024-11-18T20:24:02Z
Змова виробників, чи закономірність: чому ціни на яйця злетіли до небес
24tv
2024-11-18T20:03:22Z
Податок під ялинку: українцям доведеться з нового року платити за нерухомість
Хвиля
2024-11-18T20:03:01Z
Про що говорили в етері спільного телемарафону 16 листопада 2024 року
Детектор М
2024-11-18T21:34:07Z
Це було завдання ЗСУ: що відбувається на Курському напрямку
24tv
2024-11-18T21:33:22Z
З 1 грудня на ТОТ Донеччини та Луганщини паспорти псевдореспубілк стануть недійсними
Детектор М
2024-11-18T21:24:00Z
Мірошниченки неочікувано прикрасили новорічну ялинку у листопаді й довели до мурах танцями вдома
TSN
2024-11-18T21:18:06Z
Жителі європейських країн почали отримувати "тривожні" брошури – BBC
iPress
2024-11-18T21:12:58Z
Пенсійний фонд скасовує обмеження: скільки тепер отримуватимуть ветерани
Знай
2024-11-18T21:12:00Z
Умєров назвав кількість військових, що користуються "Армія+"
InternetUA
2024-11-18T20:56:01Z
Під час удару по Україні росіяни застосували Х-101 з двигунами від Х-55, показавши своє головне вразливе місце
TSN
2024-11-18T20:48:28Z
"Мертва вага" проти мікрочіпа: чому дрони з оптоволокном РФ програють БПЛА ЗСУ з машинним зором
Фокус
2024-11-18T20:30:48Z
Натяжні стелі для дитячої кімнати: безпечний та яскравий вибір
iPress
2024-11-18T21:12:16Z
Фахівці розповіли, чим найкраще закушувати ром: тут все залежить від виду
TSN
2024-11-18T20:57:53Z
Як швидко зрозуміти, що людина говорить неправду: дивіться на жести й міміку
TSN
2024-11-18T20:48:27Z
Як зменшити витрату води та заощадити на оплаті: експерти розкрили лайфхак
GlavRed
2024-11-18T20:27:47Z
Результат вражаючий: жінка розкрила три інгредієнти, які знищать бруд на вікнах
GlavRed
2024-11-18T20:27:40Z
Не тільки білки можуть ними ласувати: як смачно приготувати жолуді
24tv
2024-11-18T20:27:19Z
Правило 2-2-2 може стати ключем до підтримки полум'я у стосунках
24tv
2024-11-18T20:12:25Z
Коли вечірки вже не в радість: чому після 30 важче тусити
24tv
2024-11-18T20:03:23Z
Жінка перетворила простий стелаж на ідеальний дитячий стіл: як він виглядає
24tv
2024-11-18T19:57:29Z
Сілвіньйо: Нам потрібно зіграти один з найкращих матчів проти збірної України
Football.ua
2024-11-18T21:24:59Z
"Відчуваємо тиск, але це частина футболу": Яремчук озвучив мету збірної України на матч з Албанією
TSN
2024-11-18T20:48:46Z
Збірна України розпочала підготовку до матчів проти баскетболістів Ізраїлю
УкраинФорм
2024-11-18T20:18:53Z
«Київ Кепіталз» розгромив «Крижинку» у чемпіонаті України з хокею
УкраинФорм
2024-11-18T19:06:49Z
На передматчевій пресконфренції України та Албанії розгорівся мовний скандал
24tv
2024-11-18T19:03:49Z
Поульсен, Дольберг та Дамсгор зіграють із перших хвилин проти Сербії
Football.ua
2024-11-18T18:51:38Z
Росія буде відсторонена від жеребкування кваліфікації чемпіонату світу з футболу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T18:36:10Z
«Я люблю Росію». Відомий італійський футболіст зробив скандальну заяву
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T18:36:00Z
На фронті загинув ексгравець Мотора та збірної України Михайло Цап
24tv
2024-11-18T17:57:06Z
У Харкові завербований росіянами програміст із подільниками підірвали автівку українського захисника
InternetUA
2024-11-18T20:27:32Z
На Закарпатті на поліцейських напав чоловік в масці: справу розглянули в суді
Политека
2024-11-18T20:27:11Z
Кількість загиблих унаслідок повеней в Іспанії зросла до 227
УкраинФорм
2024-11-18T19:46:25Z
Конфлікт турецьких блогерок закінчився стріляниною в прямому ефірі
360ua.news
2024-11-18T19:39:03Z
Внаслідок російського удару в Одесі загинуло семеро поліцейських
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T19:27:44Z
У Запорізькій області пролунали вибухи
УкраинФорм
2024-11-18T19:09:31Z
21-річний чоловік віддав шахраям майже 19 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-18T19:07:24Z
Кількість жертв ракетного удару у Сумах зросла до 12
Комсомольская правда
2024-11-18T19:07:05Z
У Дніпрі 29-річний неадекват напав на поліцейського
Украина Криминальная
2024-11-18T19:00:07Z
The Game Awards 2024: повний список номінантів. Astro Bot і Final Fantasy VII Rebirth лідирують
ITC
2024-11-18T21:04:41Z
В Україні зʼявився застосунок для пошуку роботи від Державної служби зайнятості
InternetUA
2024-11-18T20:12:17Z
Assassin's Creed Syndicate отримала оновлення для сучасних консолей через 9 років після запуску
24tv
2024-11-18T20:03:38Z
Найнезвичайніші сонячні панелі у світі: 5 дивних технологій, які приголомшують
InternetUA
2024-11-18T19:36:16Z
Індія оштрафувала WhatsApp на 25,4 мільйона доларів
Детектор М
2024-11-18T18:57:48Z
Середземне море у майбутньому зникне. Вчені дали прогноз
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T18:51:20Z
Розробники STALKER 2 повідомили час виходу гри в Україні та світі
InternetUA
2024-11-18T18:21:13Z
Компанія Nike вперше надрукувала кросівки на 3D-принтері
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T18:15:40Z
Перше в історії спостереження зигзагоподібної подвійної гравітаційної лінзи
360ua.news
2024-11-18T18:09:44Z
30-секундна хитрість допоможе водіям позбутись найпоширенішої проблеми взимку
24tv
2024-11-18T21:18:02Z
Першим серійним автівкам «Таврія» виповнилося 37 років
AutoCentre
2024-11-18T20:09:56Z
Комунальники прифронтового Слов'янська купили люксовий джип за понад 2 млн грн, деталі
Фокус
2024-11-18T19:12:57Z
Розбирають як гарячі пиріжки: Xiaomi вже передала замовникам 100 тис. електромобілів SU7 та вкотре збільшила план на 2024 рік
ITC
2024-11-18T18:46:57Z
Audi RS6 Avant GT вразив Київ
360ua.news
2024-11-18T18:27:51Z
Нові самоскиди від японських партнерів допоможуть у відновленні критичної інфраструктури
AutoCentre
2024-11-18T18:10:50Z
Porsche представила ексклюзивну версію 911 Dakar
AutoCentre
2024-11-18T17:54:33Z
Знають одиниці: яка таємна кнопка в машині може "зупинити знос двигуна"
GlavRed
2024-11-18T17:25:10Z
Водії будуть здивовані: для чого потрібні чорні крапки на лобовому склі авто
GlavRed
2024-11-18T17:25:07Z