Україні передали інноваційну технологію знезараження води австрійської компанії BASU. Її можна використовувати у будь-яких польових умовах й без електроенергії, зокрема в зонах гуманітарних катастроф.
Отримати концентрат, що навіть воду з природних водойм може перетворити на питну, допомогла благодійна організація “Можемо разом”. Засіб передадуть ДСНС для подальшого розподілу.
Оскільки дезінфекційний концентрат можна використовувати як централізовано, так і локально — невеликими групами людей і персонально, його розфасовуватимуть у пляшки по 1, 2, 5 в 10 літрів, а також індивідуальні шприци для самостійного очищення води на передовій.
За даними UNICEF, наразі 1,4 мільйона людей на сході Україні залишилися без водопостачання. Через пошкодження мереж і перебої в електропостачанні ще 4,6 мільйона по всій країні не мають належного доступу до безпечної для вживання води.
Особливо критична ситуація — в Маріуполі. Постачання води також немає у великих містах Донецької та Луганської областей. Ще 340 тисяч людей будуть відрізані від водопостачання, якщо вичерпаються запаси водосховища в Горлівці.
Читайте також:
Як допомогти на війні, навіть якщо почуваєшся безсилим: 9 способів.
У мережі з'явився фільм оператора Олександра Ратушного про блокадний Маріуполь.