MY.UAНовини
Валерія Татарчук: «Через непрозорість благодійного сектору Україна втрачає мільйони доларів»
Валерія Татарчук: «Через непрозорість благодійного сектору Україна втрачає мільйони доларів»

Валерія Татарчук: «Через непрозорість благодійного сектору Україна втрачає мільйони доларів»

Хто ефективніший в умовах війни — волонтери чи благодійний фонд, як епідемія коронавірусної хвороби загартувала для роботи нині, а також чому Леонардо ді Капріо не жертвує в одеський фонд.

Благодійний фонд «Твоя опора» з 2014 року допомагає дітям із вродженими вадами серця, а також опікується інтернатами й дитячими будинками. Під час епідемії коронавірусної хвороби у 2020 році команда змінила напрям і ритм роботи за добу. Менш ніж за рік фонд зібрав у співпраці з бізнесом 76 мільйонів гривень (для порівняння: 43 мільйони — за попередні шість років роботи). Гроші пішли на допомогу 59 лікарням у 19 областях: закуповували ліки, обладнання, медичні захисні костюми тощо. Команда працювала без вихідних із березня до Різдва. Видихнули — і знову взялися за роботу.

У 2021 році «Твоя опора» створила платформу для аукціонів благодійних зустрічей Meeting.me, де кожна організація має можливість зібрати гроші на свій проєкт. Засновниця фонду Валерія Татарчук переконана, що благодійність має бути креативною та нести радість не лише працівникам фондів й отримувачам допомоги, а й самим благодійникам.

Як роботу фонду змінила війна, як допоміг досвід 2020 року та в чому полягає проблема зі збором коштів за кордоном, говоримо з Валерією Татарчук.

— Валеріє, як ви і «Твоя опора» зустріли велику війну? Що довелося змінити і як швидко?

— 24 лютого я була у відпустці. Удвох з чоловіком, без дітей поїхали в санаторій у Східницю на Львівщині. 23-го якраз провели нараду з командою; ситуація напружена. Обговорили, що хочемо з фондом «Повернись живим» влаштувати аукціон для допомоги війську. Я з ними зв’язалася, кажу, давайте ми вам допоможемо. Вони зраділи, погодилися. Ми пожартували, що завтра, 24-го, зберемося на нараду та обговоримо, де кого шукати на випадок чого. Усі казали, що все буде добре. Не так сталося, як гадалося. Я сама в Бучі живу із сім’єю. Діти були вдома. Мама мені подзвонила о пів на шосту ранку і сказала про вибух.

Були жахливі два тижні. Дівчата сиділи по підвалах і ми намагалися працювати. Нічого не зрозуміло: що робиться, хто працює, де що купувати, куди бігти. Однак ми усвідомили, що перше місце, куди люди йтимуть по допомогу, — це лікарня, а ми маємо досвід роботи з ними.

Ми вирішили, що надаватимемо гуманітарну допомогу за міжнародним стандартом. Тобто ми не займаємося допомогою військовим; що би це не було — капуста на салат чи тепловізори — це рахується military. Тому що ми не експерти. Кожна організація має працювати там, де вона найбільш професійна і в чому найбільш розбирається. Трансформація через пандемію нас цього і навчила: ти працюєш найкраще, коли вже є налагоджені зв’язки і ти точно знаєш, що робити. А не починаєш у цій турбулентності щось з’ясовувати та вчитися.

— Чим займаєтеся зараз і який запит на вашу допомогу? Що з цього виходить, а що ні?

— Ми надаємо гуманітарну допомогу лікарням і мирному населенню, насамперед дітям. Створили прихисток у Львові разом із нашими партнерами і зараз завдяки нашим донорам розширюємо кількість місць. Чесно кажучи, не можу зараз сказати, що з чимось справлялися чи ні: воно якось ішло своїм ходом. Ми допомагати всім, хто нас просив. Із 59 лікарень, яким ми допомагали, перелік розширився до 67. За перший місяць війни ми зібрали та реалізувати два своїх річних бюджети. Коли був 43-й день війни, я згадала, що ми ні дня не відпочивали, працюємо по 12-13 годин на добу. Завдяки цьому є такий потужний результат.

До нас почали багато звертатися з тим, що «давайте ми вам допоможемо», «я вмію писати тексти» тощо. Багато людей лишилися без роботи і хочуть допомогти. Але хоч у нас і невелика команда, саме зараз дуже важливо, щоб у ній були експертні люди, які глибоко розуміють тему. З людиною, яка не вміє писати тексти саме для благодійного фонду, мені як керівнику доведеться витратити чимало часу на правки. Водночас є волонтери, які нам дуже допомагають; вони наші руки й ноги: забирають продукти і розвозять. Там є люди різних професій і на високих посадах, але вони зараз зняли погони і працюють як один організм. Тобто для нас зараз волонтерство важливе як підтримка, але взяти когось у команду зараз надзвичайно важко, оскільки немає часу на адаптацію. Коли ми втрачаємо час, відповідно, хтось недоотримує допомогу.

— Як у цьому потоці волонтерства себе знайти найбільш дієво?

— Думаю, насамперед бути руками й ногами. Зараз чимало волонтерів, які намагаються самі щось привозити. Не раз чула, як партнери жалілися, що давали фондам і волонтерам воду чи курятину, а потім вийшло, що цю допомогу вони везуть в один день і в одне місце. Кудись допомогу привозять кілька разів, а в інше місце не доїжджають, бо є «популярні» місця, як Буча. А Бучанський район великий, там 12 громад, 53 тисячі людей на момент деокупації, і всі вони постраждали. Коли наші волонтери приїхали у Стоянку, там люди плакали і дякували за їжу.

Важлива правильна координація. Тому раджу волонтерам все ж приєднуватися до організацій. Ефективно працюють колеги у Хмельницькому. Більшість організацій об’єдналися й утворили обласний штаб, кожен має роботу. Приймають гуманітарну допомогу і розподіляють. Це ефективно. Один у полі не воїн.

— Як досягти такої координації?

— Мають бути спільні принципи роботи. Хтось хапає допомогу і біжить «сію-сію, посіваю», а хтось роздає її за актами. Має бути хоч якась звітність. Треба домовлятися на березі, як ви співпрацюєте і взаємодієте. На своїх тренінгах кажу, що 90% проблем між людьми виникають через неправильну комунікацію або її відсутність. Треба словами, через рот прояснювати з людиною одразу все, що ви одне від одного очікуєте. Так само і з організаціями.

— У 2014 році волонтерство зародилося та розквітло, а зараз, коли знову опинилися в центрі уваги, разом із ними з тіні вийшли питання добросовісності та законності, наприклад шахрайства, випадків продажу гуманітарки тощо. Чому так стається знову?

— Проблеми бувають, якщо в організації чи волонтерів не було досвіду, вони ненавмисно. Можуть взяти допомогу, побігти, а потім у них запитують про звіт, а вони «ой, а який звіт, а ми так не робити, а ви так не казали» і починається ця історія. Але є інші випадки, коли люди збирають гроші і зникають. На жаль, це також часто й густо.

— Як від цього убезпечитися благодійникам і самим волонтерам?

— Якщо зараз скажу людям, які жертвують, «не допомагайте волонтерам», це буде неправильно. Насправді якщо волонтерська організація хороша, то вона набагато мобільніша, ніж фонд. Фонду потрібні документи, а у волонтерів такого немає. Але це не значить, що можна із заплющеними очима давати гроші. Я, на жаль, не можу покласти руку на серце і сказати, що можна будь-якому волонтерові довіритися. Не хочу нікого образити.

Думайте про те, що ніхто не знає, що буде завтра; чи буде що жертвувати. Тому якщо ви зараз маєте можливість, то підтримайте організацію, у якої вже є звітність, у якій ви 100% впевнені. Це можуть бути волонтери, але ви маєте їх перевірити та бачити всю роботу. Ви маєте їх запитати, куди пішли гроші, і вони мають відповісти.

— Як людям перевірити репутацію волонтерів, а волонтерам — постачальників?

— Треба дивитися, що вже організація зробила, кому що передала. Найпростіше — це якщо вже прочитали, що волонтери купили щось і привезли у якусь лікарню, то завжди можна запитати в лікарні, чи справді таку допомогу надавали, на яку суму. Адже як юридична особа лікарня обліковує все, що до неї потрапляє. Крім того, це не обліковується за нульовою ціною. Щоб це зробити, зазвичай просять чек про покупку або накладну, на підставі чого лікарня бере на баланс допомогу. Два таких дзвінки — і ви вже будете розуміти, чи взагалі ці люди з’являлися на порозі.

Я завжди прошу робити якісні фотозвіти. У перші декілька днів війни, пам’ятаю, в нас також люди бігли, з-під обстрілів забирали ті коробки з допомогою водіїв. Водій що встиг — сфотографував, потім завіз у медичний заклад, і ми вже мали такі фотографії. Ми завжди вимагаємо, щоб на фотографіях були або пацієнти, якщо це можливо, або медичні працівники. Тому що медика ти зможеш впізнати, навіть якщо прийдеш в лікарню.

Водночас ми зменшили кількість первинних документів до критично важливої. Лікарі, які приймають поранених, не мають часу бігати біля нас і танцювати.

Щодо постачальників — у цьому сильна сторона благодійних фондів. Звісно, зараз війна, ризики несуть всі. У машину може прилетіти снаряд, і ніхто від цього не убезпечений. Але наші постачальники — роками перевірені компанії, з якими в нас договори. Вони можуть дати товар з умовою, що ми пізніше розрахуємося. Нові чи недосвідчені організації не мають цього пулу перевірених контактів і, відповідно, це підвищує ризики того, що ви не побачите товар.

Кожна організація, яка закуповує медикаменти або будь-яку допомогу, може підписувати договори і вимагати документи, щоб перевірити, хто це і що це. Якщо на тому кінці проводу скажуть: «Ми вам нічого не дамо, ми не зобов’язані», — людина без досвіду може побоятися заперечити. З нами такий номер не пройде.

Зараз складно підписувати оригінали документів. Постачальники підписують документи на сервісі електронного документообігу «Вчасно». Це розв’язує всі проблеми, і ми повністю закриваємо свій тил з юридичної точки зору. Зручно мати паперовий договір, але ми не знаємо, що куди прилетить. Адекватні постачальники й організації це розуміють.

— Усе ж досвід під час епідемії коронавірусу працює на вас?

— Пандемія — то були квіточки. Вона добре підготувала для дистанційної роботи. Якби ми під снаряди і сирени налаштовували роботу — це була би жерсть. Є електронний підпис, зум — усе підготовлено. Немає проблем, крім як у всіх організацій — із фізичної логістикою закупленого.

У перші дні війни був кіпіш. У лікарні почали надходити поранені, у нашого постачальника медикаментів у Гостомелі згорів склад. Що робити, куди бігти? Згадала, що в кожному медзакладі є хоч одна аптека. Тоді ми запропонували закладам, які просили допомоги, йти в аптеки, брати все потрібне, давати нам запит і рахунок на оплату. Так ми вирішили чимало питань, у тому числі з логістикою. Потім стало трошки легше: постачальники повиходили зі своїх нір і зрозуміли, що вже можна продавати. Почали пробувати якісь маршрути для доставки. Спочатку був тільки Київ, тепер ми вже знаємо, як можна і в Харків доїхати, і в Запоріжжя.

— Як працюється зараз, коли ситуація більш-менше зрозуміла?

— На початку багато бізнесу віддавали все безкоштовно. Зараз ми принципово купуємо все в Україні. По-перше, немає можливості через війну розраховуватися валютою за міжнародними контрактами. По-друге, всі, хто міг віддати, вже віддали. У мене є позиція, що ми не хочемо бізнес грабувати; треба допомагати і бізнесу жити далі й дивитися вперед. Що не можемо купити — шукаємо як ввезти гуманітарну допомогу.

— Ви вже назвали кілька переваг волонтерських ініціатив і благодійних фондів. Щоб резюмувати — чи радили би ви реєструватися новим організаціям зараз і чому?

— Зареєструватися як фонд я би радила все рівно. Усі ми розуміємо, що в Україні практично не залишилося ресурсу, щоб допомагати. Жартуємо в команді, що вже черпаком по дні бідончика черпаємо. Бізнес не може віддавати стільки, скільки потрібно.

Люди включаються, бачу багато молодіжних ініціатив. Але, відверто, того замало. Люди самі не мають що їсти, не мають де жити, їм не до благодійності (хоча і такі допомагають). Тому треба цілитися на те, щоб отримувати допомогу за кордоном. Маємо розуміти: навіть якщо війна закінчиться завтра, то ще багато років нам потрібна буде підтримка. Нам потрібно буде ставати на ноги. І якщо ви просто волонтер — вибачте, не будуть міжнародні ініціативи й організації перераховувати вам гроші. Ми фонд, який працює вже 9 років, все рівно стикаємося з тим, що і нас перевіряють. Чимало організацій не хочуть підтримувати фонд, який допомагає військовим. Вони з цим дуже обережні. Тому якщо ви справді хочете працювати і допомагати надалі, то краще вже зареєструватися, щоб коли ви підете до міжнародних організацій, у вас не була щойно створена організація з нульовими рахунками, яка нічого ще не зробила. Так, ми розуміємо, що ви чимало допомогли, але цього немає на папері, а отже цього не існує.

— Які перспективи та виклики пошуку грошей за кордоном?

— Через непрозорість благодійного сектору Україна втрачає мільйони доларів. Заходжу на фандейзингові платформи за кордоном і бачу голлівудських зірок, які закликають жертвувати не в українські фонди, а в міжнародні. Вони впевнені, що це прозорі фонди з репутацією. Чому так відбувається? Тому що у США, Великій Британії, у Європі сектор регулюється (як би цього слова не боялися мої колеги). Держава стежить за прозорістю благодійного сектору. Якби ми були прозорим сектором, нам би світ жертвував гроші напряму, а не через великі фонди, які потім приходять в Україну і шукають провайдерів — маленькі фонди, які це будуть втілювати. Ми це робитимемо роками, а впізнаваність і довіру отримують прозорі міжнародні організації.

Скільки чула, що не можна регулювати сектор, бо він має сам регулюватися. Немає такого у світі. У Британії зареєстровано 168 тисяч організацій, і всі як миленькі звітують у комісію. Відповідно, бачимо результат. Леонардо Ді Капріо з одеським корінням жертвує не в одеський фонд, а Міла Куніс — не в чернівецький фонд. Це мені болить. Виходить, ми зараз із простягнутою рукою йдемо не до людей, які донатять гроші за кордоном, а в такі ж благодійні фонди, як ми. Але вони прозорі, підзвітні і не бояться цього. Я не кажу, що в нас всі фонди погані; чимало звітують за міжнародним стандартом, хоча не зобов’язані. Але в цілому ми не можемо порівнювати наш і їхній сектори.

— Тобто після перемоги слід зайнятися регулюванням сектору, а поки лишається налагоджувати співпрацю з міжнародними колегами?

— Ми зараз також співпрацюємо з кількома міжнародними організаціями. Немає іншого виходу, тому що неможливо те, що мало робитися 30 років, зробити за 45 днів. Треба це зрозуміти, за цими правилами працювати, але маємо прийти до того, що більше так не хочемо. Я не військовий експерт чи політик, але зрозуміло, що ми назавжди будемо буферною зоною, і маючи під боком такого сусіда, треба завжди бути готовими до всього. Відповідно, ми маємо після перемоги зайнятися сектором і прийняти, що нам потрібен державний орган, який регулювати сектор і стежитиме за його прозорістю. Тоді відпадуть питання, як вберегтися від шахрайства.

У Грузії — я була здивована — ти не можеш просто зареєструвати фонд і бігати збирати й витрачати десь гроші. Ти маєш їх відпрацювати, прийти зі звітом до умовного органу і тобі скажуть, чи дозволяють тобі працювати далі. Саме так збирають гроші на міжнародному рівні. Людина, яка пожертвувала хоч 1 гривню на благодійність, не має думати, як перевірити, чи її не надурили. Вона має бути впевнена, що про це подбала держава.

Фото: «Твоя опора»

Теги за темою
війнаМедицина
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
"После победы хочу уехать в Одессу на берег моря и кормить чаечек в свободной Украине". Интервью с актрисой Виталиной Библив/Виталина Библив часто выступает в европейских театрах
Апостроф
2024-11-17T15:45:39Z
Деми Мур украсила обложку модного глянца и поделилась мыслями о старении
Фокус
2024-11-17T15:21:36Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Взгляды Путина на войну в Украине не изменились — Шольц
ZN UA
2024-11-17T15:51:53Z
Кремль три месяца копил ракеты: эксперт предупредил о последующих массированных атаках
Новости Украины
2024-11-17T15:33:22Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Войска НАТО могут быстро "выгнать россиян из Украины": почему не будут этого делать
Comments UA
2024-11-13T14:28:05Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Судороги в икрах ночью: почему возникают и что делать, чтоб не испортить сон
Знай
2024-11-17T15:51:24Z
Нашли ахиллесову пяту непобедимой проблемы: ученые рассказали о новой альтернативе антибиотикам
Фокус
2024-11-17T14:45:36Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Ракетная атака: в Одессе уже раздаются взрывы
TSN
2024-11-17T06:06:49Z
Противнику в Харьковской области устроили засаду: ВИДЕО потерь оккупантов
Новости Украины
2024-11-17T14:00:02Z
Дали повестку на блокпосте — что обязательно должно сделать ТЦК
Известия Киев
2024-11-17T13:30:23Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Вырубка деревьев, лов рыбы, загрязнение земель: Госэкоинспекция о громких нарушениях недели
Знай
2024-11-17T15:42:20Z
Больше, чем Словения: крупнейший в мире генератор "зеленой" энергии займет 2,2 млн га
Фокус
2024-11-17T12:04:13Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
В Британии предлагают 600 фунтов семьям за убежище украинцев
Корреспондент
2024-11-17T15:51:48Z
Когда можно законно не идти по повестке ТЦК: штрафа не будет
Знай
2024-11-17T15:30:17Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
"Запивают вином": самая старая семья на планете всю жизнь ест на обед одно блюдо
Фокус
2024-11-17T14:30:17Z
Как правильно хранить авокадо: будет свежим столько, сколько понадобится
Знай
2024-11-17T13:51:05Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Топ-7 ошибок при укладке волос, которые делают большинство женщин
Marie Claire
2024-11-17T11:00:49Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Тренер сборной Аргентины U-20 отметился необычным поступком в спарринге про
Корреспондент
2024-11-17T14:57:55Z
"Динамо" и "Шахтер" интересуются талантом "Ворсклы"
ZN UA
2024-11-17T14:39:26Z
Италия – Франция: где смотреть и ставки букмекеров на матч Лиги наций
TSN
2024-11-17T14:12:13Z
Украинский спортсмен почтил память погибшего воина ВСУ на Кубке мира
ZN UA
2024-11-17T14:09:04Z
Новый объединенный чемпион тяжелого веса заговорил о бое с Усиком
Корреспондент
2024-11-17T13:27:53Z
Нганну обратился к Тайсону после поражения от Пола
Корреспондент
2024-11-17T12:33:22Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Киеве ГСЧС автокраном сняла с крыши пятиэтажки обломки сбитой ракеты
ZN UA
2024-11-17T15:09:36Z
130 хомяков умудрились сбежать из своих клеток и "заставили" пилота идти на посадку
Фокус
2024-11-17T12:30:59Z
Обломки упали в горах: на Закарпатье найден российский БПЛА
Новости Украины
2024-11-17T12:09:40Z
На популярном туристическом пляже нашли человеческую голову
Comments UA
2024-11-17T12:00:28Z
Украл ноутбук и швейную машинку: военный проведет в тюрьме более 5 лет
Политека
2024-11-17T11:00:47Z
Российский обстрел убил женщину во Львовской области: она находилась в авто
Comments UA
2024-11-17T09:45:16Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Вокруг света за пару часов: ученые разработали уникальный способ прокладывания маршрутов
Фокус
2024-11-17T15:12:24Z
Недорогая технология возвращает 100% емкости аккумуляторов: что придумали ученые
Фокус
2024-11-17T15:00:32Z
Отмечаем 20-летие "Half-Life 2": бесплатная закачка игры, и крутой фильм от Valve
Знай
2024-11-17T14:51:46Z
Зубастые любители погонять: ученые научили крыс водить и развили у них страсть к скорости
Фокус
2024-11-17T13:36:34Z
Ученые считали, что ныряют к затонувшему кораблю: их очень удивило то, что они увидели
Comments UA
2024-11-17T13:00:52Z
Кроссовер за деньги: Дополнение Stellar Blade с NieR: Automata придётся купить
GameMag
2024-11-17T12:57:42Z
Star Wars: Bounty Hunter заговорит по-русски — Mechanics VoiceOver выпустила трейлер локализации для ПК
GameMag
2024-11-17T12:57:38Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z