У рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Європейської комісії вдалося забезпечити медичну евакуацію ще 30 пацієнтів з Харківської області та східних регіонів України.
Про це повідомила прес-служба МОЗ.
Йдеться про людей, які постраждали від військової агресії РФ.
Це дорослі і діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями, із захворюваннями, яких зараз лікувати в Україні неможливо або вони потребують спеціалізованого лікування.
Наживався на гуманітарній допомозі: на Буковині викрито генерального директора лікарні.
Спочатку пацієнтів евакуаційним поїздом доставили у Львівську область, щоб стабілізувати їхній стан, а потім транспортували на спеціалізоване лікування за маршрутом Львів – Жешув – Кельн.
Для цього на певному етапі був залучений летючий госпіталь – спеціальний медичний авіарейс Luftwaffe Збройних Сил Німеччини.
На борту госпіталю 38 ліжок для пацієнтів.
Крім того, борт обладнаний шістьма модулями інтенсивної терапії з системами штучної вентиляції легень, контролем функцій кровообігу і проведенням інфузій, портативним ультразвуковим апаратом.
Зараз дивляться.
Під час польоту за пацієнтами доглядають 25 лікарів і медичних сестер.
Завдяки співпраці з Європейською комісією, МОЗ має можливість через систему екстреного реагування Євросоюзу оперативно шукати профільну спеціалізовану клініку в одній з країн ЄС для лікування та реабілітації українців.
Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні до прифронтової території через Львівський медичний хаб на аеродром у Польщі.
Потім естафету підхоплюють повітряні госпіталі.
?>.