MY.UAНовини
«Євробачення-2022»: хочеш бути аполітичним — стань політичним
«Євробачення-2022»: хочеш бути аполітичним — стань політичним

«Євробачення-2022»: хочеш бути аполітичним — стань політичним

Вдавати, що музика чи загалом культура є поза політикою, тепер не просто неправильно, а злочинно та навіть карикатурно.

Щороку — одне й те саме. Хай би які обставини складалися, а українські срачі довкола «Євробачення» – це справжній осередок стабільності. Ми можемо не знати, коли саме переможемо у війні, чи розпадеться Росія, що буде з економікою, хто стане наступним президентом. Утім знаємо напевне: національний відбір на «Євробачення» закінчиться скандалом, а перед самісіньким стартом пісенного конкурсу музичні сноби та політично стурбовані знову зійдуться у двобої: «Фу, як можна дивитися це лайно!» vs «Ми повинні прославити Україну на весь світ!».

А після фіналу — знову срач! Політологи, економісти, публічні інтелектуали, філософи, журналісти писатимуть свою аналітику і визначатимуть роль шоу у формуванні долі українського народу. Хороший конкурс, що й казати. Щоправда, є у нього один недолік: він аполітичний. Чи вдавано аполітичний. Але у кожному разі нам це взагалі не підходить. Тому на правах досвідчених революціонерів ми цього року прийшли і сказали: «Друзі, шо ви тут собі придумали? Який ще аполітичний конкурс, коли участь у ньому беруть країни? Не вигадуйте». А «Євробачення» відповіло: «Ой, і справді, а що ж це ми!?».

Аполітичність — це розкіш, яку далеко не завжди можна собі дозволити. Саме вона була однією з цінностей «Євробачення» поряд зі свободою і толерантністю. Люди просто хотіли фановий конкурс, щоб можна було ввечері подивитися яскраве шоу, на людей в оригінальному одязі, послухати пісні, обмінятися думками, вболівати за своїх і голосувати за тих, хто найбільше сподобався. Так звані «єврофани» мали б щороку їздити на цю подію, знайомитися з однодумцями, гарно проводити час та ще раз усвідомлювати, що ця сама свобода і толерантність робить людей щасливими. На тлі цього відчуття бажання перемоги, звісно, було важливим, але не отримувало статусу питання життя і смерті.

Годі й казати, оминати політику вдавалося далеко не завжди. Усе ж конфлікти між державами не помічати було неможливо. Це виливалося у бойкоти, дискусії та скандали.

Конкурс, нагадаю, створили після Другої світової саме для консолідації різних країн. Але де там. 1964 рік, до участі запрошують Португалію і це обурює фанатів, які й так уже крутили носом від Іспанії через диктаторський режим Франко. А тут їм підкидають ще й Салазара. Один з активістів навіть вибіг на сцену із антифашистським плакатом. Організатори на це не надто зважили і за кілька років виник ще один скандал – Іспанія таки перемогла, а згодом виявилося, що диктатор начебто підкупив суддів. Усе для того, щоб провести «Євробачення» у себе і викликати симпатії до режиму. Рівно за 40 років у схожому фокусі почали підозрювати й тодішнього прем’єра Росії Путіна. Австрія, до речі, не витримала такого неподобства і відмовилася від участі в іспанському «Євробаченні-1969».

За якийсь час по розпаду СРСР кипіння перекинулося на Східноєвропейський регіон. У 90-х конкурс ще не був таким популярним, а надто в Росії. Тамтешні суперзірки – Алла Пугачова та Філіп Кіркоров — «Євробачення» підкорити не змогли.

У нульових роках Росія взяла за мету отримувати перше місце хай там що. Коли це не вдавалося, росіяни влаштовували справжні істерики і звинувачували всіх на світі у русофобії та змові проти себе. Україна ж взялася оцінювати «Євробачення» як майданчик саме для політичних заяв, бодай на рівні: «Ось ми, українці, ми самостійні, ми не чиясь частина, ми інші».  Нацвідбори постійно критикували за російське втручання, особливо після 2014 року. А високі бали від нас російським учасникам викликали обурення частини суспільства і звинувачення співгромадян у «стокгольмському синдромі». 

Зрештою, напружена політична ситуація у всьому регіоні почала викликати усе гучніші розмови, що країни Східної Європи, Грузія, Вірменія, Азербайджан позбавляють «Євробачення» такого бажаного формату «поза політикою». Щонайменше голосуванням, яке нерідко було не «за пісню», а «за стратегічних партнерів чи проти вороже налаштованих сусідів».

Але як могло бути по-іншому? Ось ще один скандал, у 2009 році із грузинськими претендентами на участь гуртом Stefane&3G. Вони запропонували пісню We Do not Wanna Put In, що могло перекладатися двозначно: «Ми не хочемо тиску» чи «Ми не хочемо Путіна». Бажання музикантів було цілком справедливим, адже Путін напав на їхню країну. Організатори «Євробачення» сказали, що «конкурс поза політикою», і вимагали змінити слова і назву. Грузини відмовилися і не поїхали. Шоу тоді, до речі, готувалися провести у Москві. І саме тоді усілякі конспірологи почали згадувати історію з Франко. Мовляв, це Росія навмисне влаштувала собі виграш, аби провести у себе неймовірне шоу, яке пом’якшить критику від нападу на Грузію.

Власне, так воно і сталося. Цікавою була реакція на усе це частини грузинських митців. Співачка Діана Гурцкая, яка давно виступала в Росії, назвала пісню «помилкою та провокацією». Нані Брегвадзе висловила обурення «агресивністю» посилу. Тим паче, просять же змінити «всього одне слово». Карколомною була позиція російської продюсерки Яни Рудковської, яка обурено заявила, що пісня «аморальна та ображає її країну». Європейська Мовна Спілка була теж невблаганною: We Do not Wanna Put In через брудні натяки на поважного політика є неприйнятною та шкодить репутації конкурсу. Фантасмагорія. 

Горді музиканти відмовилися змінювати будь-що. Їх підтримав Вахтанг Кікабідзе. Продюсерка «Євробачення» у Грузії Натія Узнадзе сказала, що країна не братиме участі в конкурсі на знак протесту. А міністр культури Ніка Руруа навіть припустив, що на ЄМС чиниться серйозний тиск з боку Росії, зокрема фінансовий.

У 2020 році виходить комедія «Євробачення: Історія вогненної саги». У ній йдеться про кумедну історію учасників від Ісландії, а заразом пародіюється закулісся шоу. Ден Стівенс там грає учасника від Росії — красивого та сексуального повелителя жіночої аудиторії Алєксандра Лємтова. Він навмисне створює собі донжуанський імідж, аби приховати правду про свою гомосексуальність. У «єврородині» всі все розуміють і співчувають, але сердешний Алєксандр не може покинути свою пастку, хоч і розуміє ідіотизм становища. Співак змушений прикидатися, бо в його країні геї поза законом, тому на кону не лише кар’єра. Багато справжніх учасників «Євробачення» від Росії оповиті саме такими чутками. І саме це є одним із найпринизливіших ляпасів організаторам конкурсу. Адже підтримка ЛГБТ-спільноти – одна із ключових його позицій. Не раз шоу ставало майданчиком, на якому люди могли нарешті відчути себе нормальними. Тому участь і поважне ставлення організаторів до відверто гомофобної, навіть на рівні законодавства, держави була чимось настільки лицемірним та огидним, що протести якось самі напрошувалися. Але ні.      

2022 рік та вже повномасштабна війна Росії проти України довели цю ситуацію до піку. Вдавати, що музика чи загалом культура є поза політикою,  стало не просто неправильно, а злочинно та навіть карикатурно. Хоча раніше такі спроби траплялися. У 2017 році Європейська мовна спілка висловила глибоке занепокоєння тим, що Україна заборонила в’їзд російській учасниці Юлії Самойловій. Та, нагадаю, незаконно їздила до Криму. Гендиректорка Інгрід Делентре  написала листа тодішньому прем'єру Володимиру Гройсману, в якому навіть погрожувала виключити Україну з конкурсу: «Нам не навели жодної інформації, що Юлія Самойлова становить загрозу національній безпеці України. ЄМС прикладає багато зусиль, щоб Євробачення залишилося поза політикою. І ми надзвичайно засмучені, а фактично злі на те, що в цьому році конкурс використовується як інструмент у конфронтації між Росією і Україною».      

Чи варто дивуватися всьому, що з нами відбувається? І як ще хоч хтось може нині говорити цю ахінею про «музику поза політикою»? Знаючи дивні стосунки «Євробачення» і Росії, важко повірити, що саме це шоу показало один із найбільших спротивів лицемірству.

Згадаймо бодай оскарівську церемонію, на якій, якщо було потрібно, виголошувалися палкі політичні промови: антирасистьські, антитрампівські чи на підтримку жінок. Цього року з питанням війни в Україні організатори відмовилися бути такими ж гострими, не поставили звернення Володимира Зеленського та почали торочити, що не збираються політизувати церемонію. Каннський кінофестиваль взагалі втратив всяку пристойність, почав розмови про «хороших росіян», якесь примирення та збирався відкрити подію фільмом із назвою «Z». Щоправда, її потім змінили.

Натомість організатори, та й учасники «Євробачення», чітко вирішили: аполітичність не на часі. І дозволили порушувати безліч правил, які раніше вважали обов’язковими. Вигнали не лише Росію, але й Білорусь. Хочете вимовляти різні гасла — будь ласка, почепили українську символіку собі на гітару — чудово, хочете замотатися у жовто-синій стяг на пресконференції — ніхто вам не заборонить, закликаєте допомогти Україні — давайте ще. Зважаючи на все це, наші побоювання про дискваліфікацію Kalush Orchestra були марними. І у цьому моменті організатори ще раз виявили своє неприйняття лицемірства, назвавши заклик Олега Псюка допомогти Маріуполю та «Азовсталі» просто зараз не політичним, а гуманітарним. Ну нарешті хтось збагнув, чим відрізняються ці два поняття.

Тому і глядацьке голосування нині стало саме гуманітарним актом, а не політичним. Та навіть і не музичним, хоча я особисто далека від популярної думки, що Kalush Orchestra дали перемогу «з жалості». Схоже, і нам час затямити різницю між жалістю та підтримкою.

Ясна річ, навіть попри все це свято душі, ми не забули те, що любимо найбільше: шукати зрадоньку. Українське журі вирішило трішки відійти від тренду і голосувати «чесно». Себто за пісню, а не за стратегічних партнерів. Раніше, до речі, цей принцип часто порушувався і деякі судді відверто говорили, що не голосували, приміром, за ту ж Росію, хоч і пісня була непоганою. Отже, Литва, Латвія, Естонія та Польща отримали не просто низькі бали, а нулі. Тому відразу після радісних дописів про перемогу українці кинулися писати гнівні звернення до журі та перепрошувати у поляків. Ірина Федишин — виправдовуватися, що віддала Польщі 10 балів і не розуміє, як в результаті вийшов нуль. (Хоча насправді члени журі не виставляють бали, а розставляють конкурсантів на позиції у конкурсній таблиці, на перше місце потрапляє лідер, на останнє – аутсайдер. А конвертується все це в бали (від 1 до 10 плюс 12) в EBU. Наше журі розмістило Польщу десь посередині конкурсної таблиці, а не внизу).

Проте глядачі не підкачали і дали польському учасникові його законні 12. Литві — 10, Естонії – 5. Але, шановні друзі, а де у цьому переліку Латвія, яка не лише партнерка, а й джерело двох дванадцяток? А Чехія, яка теж із теплотою приймає наших біженців? Тому тем для сварок у нас, дякувати небесам, ще є багато.

І одна з них: у якому місті будемо проводити «Євробачення 2023»? Варіантів встигли накидати багато: від відновленого Маріуполя до звільненої Ялти. І оскільки ніяка політика нам більше не загрожуватиме, можна буде знову сміливо говорити, що цей конкурс абсолютно аполітичний.  

Теги за темою
Євробачення
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Генпрокурор заявив про закриття понад 30% кримінальних проваджень щодо бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:56Z
У Польщі поширюють фейк щодо промови посла України про Волинь
Европейская правда
2025-07-19T10:37:59Z
Що буде після "трампівських" 50 днів для України та росії? ВИСНОВКИ.
FM-TV
2025-07-19T10:12:19Z
У Польщі заплановані масштабні мітинги проти імміграції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:09:17Z
У Польщі стався серйозний збій системи управління повітряним рухом
Европейская правда
2025-07-19T09:48:08Z
Половина жителів Німеччини вважають Росію загрозою
Европейская правда
2025-07-19T09:36:14Z
Конгесмени США підтримали продовження військової допомоги Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:18:35Z
Румунія і Німеччина поглиблюють оборонне партнерство
Европейская правда
2025-07-19T09:13:10Z
Трамп заявив, що БРІКС "згасає" після його погроз
Европейская правда
2025-07-19T09:01:55Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
На Сумщині телятник пропонують в оренду за 75 грн
AgroPortal
2025-07-19T10:30:02Z
Конфлікт у столичному метро: поліція розшукала дівчину, яка схвалювала РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:54:30Z
У клубі Києва під час вечірки вмикали російську музику
VGorode
2025-07-19T08:18:04Z
Російський командир наказав пристрелити власного пораненого бійця – перехоплення ГУР
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:12:41Z
«Атеш» виявив польовий госпіталь у бригаді морпіхів РФ в Севастополі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:18:30Z
Суд відмовився арештувати «будинок розпусти» у центрі Києва, пов'язаний з Кличком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:49Z
Виконував бойові завдання на рідній Лиманщині та в районі Авдіївки. Згадаймо Ярослава Труша
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:00:23Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:54:37Z
Продовольчі ярмарки у Києві 19-20 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:24:37Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Вступна кампанія 2025: майже 400 тис абітурієнтів вже готові до вступу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:54:42Z
Україна повернула з окупації 11 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:45:41Z
Літературознавиця, що викладає в західних університетах: Міф про «велику російську культуру» досі живий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:38Z
Рік після загибелі Ірини Фаріон: Львів вшановує пам'ять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:06:07Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
«Дипломатичний» виїзд за $18 тис: у Львові викрили ексвикладача вишу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:06:03Z
Залишив напис і підпалив храм: на Закарпатті затримано підозрюваного
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:45:30Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z