MY.UAНовости
Латентний путінізм у суперпозиції
Латентний путінізм у суперпозиції

Латентний путінізм у суперпозиції

Навіть якщо хтось говорив, писав, знімав ролики, танцював, співав російською, коли Росія прийшла вбивати його і його рідних, у нього не виникло сумнівів, на якому боці бути.

Однією з головних емоцій, яку відчувають майже всі під час війни, є страх. Я хотів би зачепити не той страх, що виникає від куль, снарядів і ракет. Не той страх, що виникає від зруйнованих планів. А страх бути розчарованим в людях — нових знайомих чи старих.

«Ідучи вулицею, я почув, як якась жінка розповідала своїй дитині щось про 8 років. Я сів у машину, де таксист дивився на ютубі Соловйова, який розповідав про 8 років. Я подумав: «Ну мої ж друзі не такі?» Зустрівся з другом і почув від нього про 8 років. Всі наче збожеволіли», – казав мені один адекватний росіянин. Дійсно, те, як легко мільйони людей підхопили аргумент про 8 років, можна порівняти із зомбі-епідемією. Очевидно, що вони і до цього мали ознаки ватності, але як про це можна було дізнатися, не ініціюючи розмови на політичні теми?

З упевненістю можна сказати, що від цієї війни постраждав не тільки реальний світ, а й безліч віртуальних мікросвітів в інтернеті, які часто стосунку до політики і не мали. І йдеться не лише про іграшки та сервіси пошуку подружок на вечір. Шукаючи вказівки для ремонту автомобіля чи усунення проблем з операційними системами, людям доводиться заходити на російськомовні сайти, бо в українському інтернеті бракує інформації. Потрапляючи на такі сайти та доторкаючись до російської аудиторії, адекватний користувач ризикує наштовхнутися на тих самих зомбованих. Англомовний же сегмент інтернету залишається недоступним для багатьох наших людей через банальне незнання англійської.

Як говорив російський публіцист-опозиціонер Євгеній Понасенков, зараз внесений до списку іноземних агентів за критику Путінського режиму: «Ви повинні зрозуміти: є люди професійні, справні в якійсь професії (інженер, біолог – хто завгодно), але вони можуть бути (можуть бути, а можуть не бути), в житті дуже дурними. І от ця дурість (немудрість, відсутність розуму в житті), вона деконструює, убиває часто все, що людина робить професійно».

Доброзичлива людина невизначеного віку може відповідати всім на форумі корисними порадами, економлячи іншим час і навіть рятуючи життя та кар’єри. Такій людині можна навіть написати в приватні повідомлення: ще раз подякувати, познайомитись, поговорити про життя… Адекватному українцю або навіть не зомбованому росіянину так хочеться вірити, що ця людина хороша в принципі… Але як можна бути впевненим на всі сто, не вивідавши (прямо чи через натяки) політичні погляди цієї людини? І чи зможе адекватна людина в ситуації інформаційної війни під час справжньої війни дотриматися принципу «кожному своє», залишивши погляди доброзичливого користувача в суперпозиції, і продовжити спілкування? І ця проблема для нас не нова, але зараз вона як ніколи загострилася.

Український скандинавіст із Києва, який вів освітньо-розважальний канал на ютубі під псевдонімом Skjold Skefsson, у своєму останньому ролику сказав: «Після цієї війни уже ніщо не буде колишнім. Якщо я її переживу, то не знаю, чи зможу я, та і чи буду я взагалі мати моральне право перед моїми співгромадянами, знімати російськомовний контент для російської аудиторії». Він орієнтувався на російськомовну аудиторію, доки йому не довелося рятувати свою сім’ю від обстрілів, переховуючи її в підвалі. Як тепер можна бути впевненим у тому, що людина, яка говорить із тобою однією мовою, святкує ті ж свята, дивиться ті ж фільми, слухає ту ж музику, не виявиться політично активним суб’єктом, що сприяє твоєму винищенню, або ж політично пасивним суб’єктом, що ніяк не реагує на твої страждання? Як тепер людям по різні сторони барикад спілкуватися російською без підозр?

«На початку 2010-х не існувало ніякої русофобії, не було антиросії. НАТО не бачило в Росії ніякої суттєвої загрози для себе. А головне, що ми тут, в Україні, дивились «Євробачення», всякий футбольчик, і, коли бачили, що виступає Росія, боліли за неї і говорили: «О! Наші виступають!» Але тепер жоден поважаючий себе українець у світі не захоче мати нічого спільного з вашою країною», – каже український ігровий ютуб-блогер slidan із Києва.

А ось відомий український блогер Олексій Шевцов із трьома каналами: на 2,5 мільйонів, 2 мільйони та 600 тисяч. Оглядав техніку, ігри, знімав тревел-блоги. Він народився і виріс в Одесі, де жив до 25 років. Завжди розмовляв російською, асоціював себе із російськими народом, але критикував путінську владу. Коли прийшла війна, став на сторону країни, в якій виріс разом із своїми рідними. Збирає гроші для українських благодійних фондів, а також працював волонтером у Варшавському центрі допомоги для біженців. Він розповідає: «Вона дуже неоднорідною виявилася [про свою аудиторію]. Більша частина залишається адекватною. На цьому каналі ми розуміємо, що мається на увазі під адекватністю. Це люди, які війну називають війною, і люди, які виступають за мир, а не «русский мир». Я на ютубі 8 років (забавна цифра сьогодні вже, мемною стала). І всі ці 8 років я так чи інакше в тому числі на російську публіку вистьобував пропагандистські стереотипи про українських фашистів, нацистів. І російська публіка полюбляла над цим посміятися. Але 24 числа немала частина тих, хто роками сміявся над цими стереотипами (соловйовськими, симоньянівськими), почала в це вірити. І вони мені пишуть (мені в студії Ютуба показує «підписник 5 років», «підписник 6 років», «4 роки»), коментарі на мою адресу: «Ну у вас же там реально нацики. Ну ти ж сам нацик, ти ж сам фашик». Це, звичайно, не всі, але такі люди є, і таких людей немало».

Популярний серед підлітків (особливо років 5 тому) російськомовний блогер Івангай (17,3 мільйонів підписників), який теж родом із України, в перший же день війни висловився: «Я проти путінської війни. Сьогодні я прокинувся від вибухів. Росія почала війну проти нас, українців. Моє звернення до блогерів, людей, інфлуенсерів із Росії. Виходьте на мітинги проти путінської війни в Москві та інших містах і доводьте до людей інформацію про війну Росії на території України. Досить бути терпилами». І не важливо, що вчора він знімав відео у стилі «Доказательство Того Что Котики Мудаки» (sic!), якщо в нього є мільйонна аудиторія і він може звернутися до неї.

Батько відомого в дитячому сегменті блогосфери Містера Макса, чий канал має 22,8 мільйонів підписників, теж не став мовчати: «Наприклад, Одеса, звідки родом і Максим, і Катя. Де вони народились і виросли. Там зараз дуже часто можна почути сигнали повітряної тривоги. Людям доводиться ховатися в бомбосховищах. Але, на жаль, бомбосховищ на всіх не вистачає, люди просто чекають, дивлячись в небо на те, як летять ракети над головою. Чують вибухи, перестрілку. Також у нас є родичі в Вінниці, де також постійно звучать сигнали повітряної тривоги. Вони вимушені ховатися від російських снарядів і ракет... Наші знайомі, рідні вимушені ночувати в бомбосховищах в Києві. Вони сплять там без якого-небудь тепла, маленькі діти сплять в пухових куртках, накриваючись ковдрами на голій бетонній підлозі. Ну, звичайно, щось там принесли підстелили… І весь цей жах відбувається тому, що російські танки, літаки, вертольоти, солдати атакують із всіх сторін… Нам потрібно зупинити цю війну... Не буде великої перемоги Росії над Україною! Я прошу вас поділитися цим відео з друзями. Чим більше людей буде знати правду, тим важче буде вашому містеру Путіну винаходити нові причини для продовження бойових дій».

Популярний серед росіян український російськомовний блогер Артур Шаріфов, який веде наукпоп-канал на ютубі з 1,6 мільйонів підписників, у перший день записав звернення до аудиторії і відтоді перестав знімати відео. «60% відсотків глядачів мого каналу – це росіяни. І партнери (ті завдяки кому вдається платити за продакшн моїх відео) – теж росіяни. Я українець. І ще за декілька днів до початку цього повномасштабного вторгнення я прийняв рішення, що публічних виступів у Росії більше не буде. Я не думаю, що я колись приїду в Росію. Ніхто не знає, як це позначиться на нашому продакшені та можливості робити відео, але я не міг вчинити інакше. Всі члени нашої команди одноголосно підтримують моє рішення. Вони розуміють, що я цього не хотів. Вони теж цього не хотіли… Дорогі Українці, ми праві. Ми ні на кого не нападали. Прийшли до нас. Весь світ на нашому боці. Дякую вам, браття. Слава Україні!».

Ігровий російськомовний стрімер Jeens із Харькова, який збирає на своїх трансляціях до декількох тисяч людей, через війну вимушений був тікати з міста. «Я в селі х** знає де, 21 годину їхав поїздом стоячи, відчуття кайф, але здоровий, комп залишився в Харькові, тому не знаю коли зможу підрубити, починаю нове життя, знайомлюсь із місцевими, планую купити пару гусей» – написав стрімер у телеграм-каналі. Та замість гусей він зрештою вирішив купити пару курей (купити, а не вкрасти, як дехто!). Пізніше, коли ситуація трохи стабілізувалася, стрімер написав: «Думаю перед стрімами правильно буде трохи висловитися, щоб політичні теми на стрімі не зачіпати, я не буду робити як багато хто зараз, заводити ірл і обговорювати новини і якось реагувати на все що відбувається… 1. Я не збираюсь зневажливо ставитися до глядачів із рф, я ненавиджу і зневажаю тільки й*****х в*******ів які підтримують війну, вони для мене не люди, я їх не хочу бачити на своїх стрімах… 2. Особисто я підтримую свою країну, задонатив на гуманітарну допомогу для постраждалих українців… 3. Коли все закінчиться, я хочу повернутися в Харків, і продовжити жити в Україні».

Чималу вибірку з прикладами блогерської солідарності до Батьківщини доповнить і наступний неблогерський приклад. Олег Ладиженський – відомий на весь світ російськомовний письменник із Харкова. Пише російською. Багато фантастичних романів написав у співавторстві з українським письменником Дмитром Громовим під спільним псевдонімом Генрі Лайон Олді. Одна з їхніх найвідоміших книг — «Шлях Меча» — мала безліч видань у Росії і всього одне в Україні. З початком війни письменник почав ділитися переживаннями в соціальних мережах, виставляє тематичні вірші, а також ініціює благодійні збори коштів для допомоги постраждалим українцям.

«Олді в Україні. Країну не покидали. Це легко перевіряється. Важко загадувати наперед у світі, що стрімко змінюється, але це факт тут і зараз. Ми регулярно пишемо про своє життя: публічно, у відкритому доступі. Проте все частіше зустрічаємо чужі записи в інтернеті: Олді в Польщі, Німеччині, Ізраїлі... На Марсі Олді! "Де ти, Сину Неба..." Днями один знайомий зі "старого фендому" написав, що Олді з сім'ями у Словаччині. Я заперечив, сказав, що це брехня. І що ж? Колишній знайомий мене забанив, щоб я не заважав його правді». А у своєму авторському інтернет-магазині Олді виставив нову благодійну збірку «Рятівники». «Всі гроші, отримані від цієї книги, підуть на допомогу українцям, які постраждали від бойових дій у війні, що розв'язана Росією: ліки, продукти, одяг, доставку та ін. Медикаменти в першу чергу».

Кожен новий приклад лише підкріплює віру в і так зрозумілу істину: важко бути українофобом, будучи українцем в Україні під вогнем. Навіть якщо хтось говорив, писав, знімав ролики, танцював, співав російською, коли Росія прийшла вбивати його і його рідних, у нього не виникло сумнівів, на якому боці бути.

Був такий ідіотський російський мультфільм із дуже махровою пропагандою і кондовою графікою «Діти проти чарівників», де дівчинка запитувала в хлопчика за кордоном «Ты русский или русскоговорящий?» Ця війна як лакмусовий папірець проявила всіх безрідних і показала: російськомовні українці – не росіяни; російськомовні українці – не зомбовані, хоча і контактували з інфікованими тісно; російськомовні українці – це наша зброя; російськомовні українці – це наша остання надія вплинути на острівки свободи в Росії. Та що там говорити про наших людей, коли навіть серед чужих знайшлися ті, хто нас підтримав, виступаючи проти дій путінської влади? Галкін, Івлєєва, Дудь, Оксимірон, Свєтов, Невзоров, Веллер та багато інших.

Російська мова роками слугувала різним народам і скріплювала їхній інформаційний простір. Російська влада роками робила все, щоб зруйнувати цей зв’язок. Проблема не в російській мові, а в Росії, люди якої опоганили своїми поглядами ореол власної мови. Щось мені підказує, що тепер українська у нас ставатиме популярнішою, а російська відходитиме на задній план (і не тільки через те, що Путін вирішив бомбардувати міста з російськомовним населенням). Війна закінчиться, припиняться вибухи, але навіть наш побут назавжди стане іншим. Українські сайти заблоковані в Росії, російські – в Україні. Ми втрачаємо комунікацію. Можливо, тепер українці охочіше будуть шукати інформацію англійською, незважаючи на труднощі перекладу. І страшною, неприємною і по-страшному неприємною здаватиметься необхідність перевіряти випадкових російських співрозмовників на людяність.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Все затопит меньше, чем за час: как действовать в случае разрушения Кременчугской ГЭС
Фокус
2024-11-18T18:06:31Z
Закрывает ключевые объекты в Севастополе: партизаны обнаружили систему "Панцирь С-1"
Апостроф
2024-11-18T19:18:06Z
Спецназ СБУ показал охоту на противника и разгром их штурма. ВИДЕО
Новости Украины
2024-11-18T18:36:42Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Китайские тренды: 8 модных идей, которые никогда не поймут в России
Marie Claire
2024-11-18T18:00:08Z
Сериал «Дюна: Пророчество» дебютировал на HBO Max
GameMag
2024-11-18T16:58:12Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Эрдоган снова включается в игру: анонсирован мирный план по Украине
Comments UA
2024-11-18T15:45:30Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Глава МИД Венгрии Сийярто раскритиковал США за разрешение Украине бить по территории РФ
ZN UA
2024-11-18T19:19:03Z
Глава МИД Польши не понимает, почему Венгрия отказывается помогать Украине
Европейская правда
2024-11-18T19:18:12Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Захотели рыбу с гречкой и угробили здоровье: с какими продуктами запрещено совмещать этот продукт
Знай
2024-11-18T17:51:31Z
Не спали из-за дронов и теперь нужно выглядеть живчиком: проверенные советы, как "доспать"
Знай
2024-11-18T13:00:10Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Сотрудница "Укрзализныци" смотрела российский сериал на полную громкость: какая реакция компании
Фокус
2024-11-18T19:21:34Z
СМИ рассказали о масштабной схеме в Кременчугском обществе: готовятся распилить миллионы гривен
Знай
2024-11-18T18:51:02Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Распространенная ошибка: газовики рассказали, как нельзя обогревать жилье
Знай
2024-11-18T19:06:30Z
В Ивано-Франковске преподаватель-переселенец уволился после жалобы студента на русский язык
Комсомольская правда
2024-11-18T19:03:18Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Рождественский пост 2024: 5 рецептов, чем заменить мясо и молочку на время поста
Знай
2024-11-18T16:51:05Z
Лещ в майонезном соусе: рецепт полезного и сытного блюда в духовке
Фокус
2024-11-18T16:21:09Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Россию не допустили к жеребьевке отбора ЧМ-2026 по футболу - СМИ
ZN UA
2024-11-18T19:19:48Z
Усик потролил Фьюри, вспомнив его оскорбления и Джо Байдена
Корреспондент
2024-11-18T10:18:20Z
Майк Тайсон проиграл и объяснил, почему это для него победа
Comments UA
2024-11-18T10:00:58Z
Легенда мирового бокса Майк Тайсон сделал неожиданное признание после боя с Полом
Известия Киев
2024-11-18T07:37:10Z
Пол вызвал Макгрегора на бой по правилам ММА
UAToday
2024-11-17T21:21:54Z
"Все равно победил": Майк Тайсон прокомментировал свое поражение и рассказал о здоровье
Фокус
2024-11-17T17:27:01Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Между Финляндией и Германией поврежден подводный кабель
Корреспондент
2024-11-18T19:27:25Z
Подводный кабель связи между Финляндией и Германией перерезан: что произошло
Новости Украины
2024-11-18T17:21:10Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Ракетная атака по Сумам: увеличилось количество погибших
Апостроф
2024-11-18T17:15:19Z
В Киеве мошенник требовал у бизнесмена $700 тысяч
Корреспондент
2024-11-18T17:09:11Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
В Китае представили солнечные элементы c рекордной эффективностью: помог лазер
Фокус
2024-11-18T18:42:21Z
Последний Xbox: Расследование GameMAG.ru
GameMag
2024-11-18T18:11:58Z
«Прототип» Гордона Фримена Грег Кумер уволился из Valve — по слухам, он занялся созданием портативной консоли Xbox
GameMag
2024-11-18T16:58:38Z
Миниатюрная Элой, Варл и роботы: Sony анонсировала LEGO-набор по LEGO Horizon Adventures
GameMag
2024-11-18T16:52:19Z
"Чужие голоса и шумы": какую ошибку заметили пользователи популярного смартфона
Фокус
2024-11-18T16:42:33Z
Ремейк Silent Hill 2 теперь можно проходить в VR-режиме
GameMag
2024-11-18T16:34:56Z
Самые необычные солнечные панели в мире: 5 причудливых технологий, которые удивляют
Фокус
2024-11-18T15:46:11Z
В Украине стартовали продажи новой Toyota Camry 2024: комплектации и цены
Фокус
2024-11-18T14:51:09Z
Большое антикрыло и 286 сил: Hyundai показали недорогой спортивный седан
Фокус
2024-11-18T10:36:29Z
Автопилот и 1,9 с до сотни: дебютировал первый суперкар Geely
Фокус
2024-11-18T08:46:06Z
Владельцем Mercedes-AMG можно стать без огромных затрат: ТОП-10 б/у вариантов
Знай
2024-11-17T16:51:04Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z