MY.UAНовини
Як на користь волонтерів планують змінити закон і податковий кодекс
Як на користь волонтерів планують змінити закон і податковий кодекс

Як на користь волонтерів планують змінити закон і податковий кодекс

Чим гірке життя волонтерів нині й чим має поступитися бюджет, щоб людям і громадським організаціям, які допомагають безкоштовно, жилося краще.

Волонтер — не лише місія чи стиль життя, а й правовий статус. Проте не кожен волонтер знає, на який захист держави може розраховувати, а за що має ще доплатити. У парламенті зареєстрували дві ініціативи, покликані покращити умови волонтерства в Україні з огляду на виклики війни. Розібратися в запропонованих змінах «Детектору медіа» допомогли юристка Центру демократії та верховенства права Наталія Повтарь і консультантка Українського незалежного центру політичних досліджень з питань оподаткування організацій громадянського суспільства та благодійності Юлія Панура.

Хто такий волонтер, які його можливості та гарантії, визначає закон «Про волонтерську діяльність». Згідно з ним, волонтер добровільно працює на благо суспільства, надаючи допомогу та не отримуючи прибутку. Як зазначила Наталія Повтарь, коло напрямів роботи волонтера — вичерпне, але досить широке: дозволено допомагати чи не всім, головне — в рамках закону. Волонтерити можна громадянам України, інших держав і людям без громадянства. Діти 14—18 років можуть стати волонтерами за дозволом опікунів, проте їх заборонено залучати в медичних установах, на фронті і для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Волонтери можуть працювати самі чи приєднуватися до неприбуткових організацій.

Неприбуткові організації мають право залучати волонтерів, укладати з ними письмові договори, видавати їм посвідчення, страхувати життя та здоров'я, компенсувати видатки на проїзд, харчування тощо, а також запрошувати іноземців, охочих волонтерити. Залучивши волонтера, організація має обов'язок гарантувати безпечні та належні для життя та здоров'я умови роботи, підготувати їх до волонтерства та вільно надавати інформацію про те, що вони роблять. Закон також передбачає одноразову виплату в разі загибелі чи інвалідності волонтера внаслідок поранення (стосується роботи в зоні бойових дій, яка до 24 лютого 2022 року локалізувалась на Луганщині та Донеччині). 

Український волонтер в умовах війни опинився в надскладних умовах. «У волонтерів також є рідні, яких треба опікувати. Вони зосереджують увагу на допомозі не власній родині, а людям, яких бачать уперше. Замість того, щоб заробляти і утримувати себе і свою родину, волонтер витрачає свій час і ресурс на допомогу. Така людина має бути мегазахищена соціально. Це завдання держави», — каже Юлія Панура.

Юлія Панура, консультантка УНЦПД з питань оподаткування організацій громадянського суспільства та благодійності

Вона розповіла, що чимало ініціатив звернулося на гарячу лінію безкоштовної правової допомоги УНЦПД з проханням проконсультувати щодо закону: «Найбільше звернень від громадських активістів ми отримуємо з питань "хто може надати посвідку волонтера", "якій організації потрібні волонтери", "як я можу офіційно оформити своє волонтерство". Волонтери потребують зеленого світла від держави для роботи, тобто щоби профільний закон надавав їм певні права та гарантії захисту»

Щоб полегшити роботу волонтерам і організаціям, які їх залучають, експерти громадського сектору, фахівці проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства» і народні депутати запропонували зміни до закону «Про волонтерську діяльність» і Податкового кодексу (відповідні проєкти законів №№ 7363 і 7364). Частина пропозицій — це відповідь на виклики війни, частина описана ще в Карті правових реформ для громадянського суспільства, дороговказі з бажаних змін у громадському секторі, створеного експертами сектору у 2020 році. Щоб зміни були ефективними, їх слід розглядати та впроваджувати в комплексі, наголосили експертки. За словами Наталії Повтарь, ці пропозиції — оптимум рішень, необхідних негайно. «Пакет рішень, які потрібні для розвитку волонтерства і організацій громадянського суспільства, набагато більший. Зараз ми пропонуємо золоту середину — рішення, які потрібні, щоби організаціям було простіше», — пояснила вона.

Що пропонують змінити:

Розширити напрями волонтерства, зокрема врахувати участь у подоланні наслідків збройної агресії Росії в Україні, а також допомогу постраждалим від інфекційних хвороб і епідемій.

Визначити онлайн-волонтерство. «Питання стало особливо актуальним в останні роки. Законодавство не передбачало визначеності щодо цього», — пояснила Наталія Повтарь. Ця зміна не є такою, що здатна суттєво вплинути на сферу, закон і так не забороняє волонтерство через інтернет. Проте ця формальність має зафіксувати на рівні закону те, що вже давно існує на практиці, і гарантувати волонтерам законність їхніх дій. Йдеться, наприклад, про допомогу в дизайні, ІТ і комунікаційних рішеннях.

Зобов'язати державну та місцеву владу сприяти волонтерам. Це системне рішення, яке має стати передумовою для розробки цільових державних і місцевих програм із розвитку волонтерства та підготовки волонтерів, пояснила Наталія Повтарь. Другим кроком у разі ухвалення змін стане робота з Мінсоцполітики та Мінмолоді. «Розвивати волонтерство в контексті молодіжної політики пробує Мінмолоді, але має бути більш системний і стратегічний підхід, спрямований на наскрізну підтримку волонтерського руху в Україні. Адже волонтерство — це не про вікові категорії, а про абсолютне залучення громадян. Має бути план розвитку сфери в довгостроковій перспективі», — додала вона.

Платити компенсацію, якщо волонтер постраждав в умовах воєнного стану на всій території України, а не лише на Донеччині й Луганщині, як зараз.

Дозволити волонтерити дітям до 14 років разом із дорослими. Це має розвивати культуру волонтерства та виховувати особистість, йдеться в пропозиції. Зберігається обмеження на волонтерство  дітей в зоні бойових дій і ліквідацій катастроф, а також у медичних закладах. 

Звільнити від податку на доходи фізичних осіб витрати на проведення вакцинації, медичних оглядів, відрядження та навчання волонтерів. Громадський сектор не перший рік просить усунути невідповідність між статтею 11 закону «Про волонтерську діяльність» і Податковим кодексом, за якою компенсація витрат волонтеру сприймається як дохід і оподатковується. Законотворці пропонують не оподатковувати і навчання волонтерів. ««З людьми, які постраждали від війни і сильно переживають, потрібно вміти працювати. Треба підготувати когорту волонтерів, які матимуть базові знання із домедичної допомоги, психологічної адаптації тощо. У разі, якщо неприбуткова організація компенсує волонтеру його витрати на таке навчання є важливим щоб ці кошти не оподатковувалися», — сказала Юлія Панура.

Крім того, дуже поширений приклад: організація послала волонтера в інше місто на роботу в мобільній кухні. Волонтер витратив гроші на проїзд, житло та харчування. Організація компенсує витрати волонтера грошима, але волонтер має сплатити з них податок на доходи фізичних осіб. Тобто крім того, що волонтер працює безкоштовно, він ще й виявляється в мінусі та має заплатити державі за свою благодійність. У секторі це вважають несправедливим. «Наша пропозиція в результаті усуне необхідність для організацій використовувати інші механізми компенсації, щоб не мати справу з цим невиправданим податковим навантаженням», — додала Наталія Повтарь.

Наталія Повтарь, юристка ЦЕДЕМ

Обов'язкове укладання договору з волонтером у разі відшкодування витрат. Договори між організаціями та волонтерами можна укладати й без будь-яких змін у законі, наголосила Наталія Повтарь, але така практика в Україні — рідкість. Самі волонтери часто не знають про це. У разі ж звільнення від податку волонтер обов'язково укладатиме договір із організацією-партнером, у випадку відшкодування витрат, пов’язаних з волонтерством, у якому в тому числі вказуватимуть умови відшкодування. Окрім гарантій, це дозволить зібрати більше інформації про співпрацю організацій з волонтерами, якої зараз бракує.

Дозволити на час війни організаціям допомагати фізичним особам без втрати ознаки неприбутковості, якщо такий напрям роботи не згаданий у статуті. Простими словами: у довоєнні часи за те, що організація працює на користь суспільства, держава звільняє її від податку на прибуток, надавши статус неприбутковості. Щоб відповідати ознаці неприбутковості, організація має діяти лише в межах напрямів, зазначених у її статуті (кому і яку допомогу надає), інакше може втратити цю ознаку. В умовах повномасштабної війни з'явилися нові напрями, а внести оперативно зміни в статути складно. Тому парламент вже ухвалив рішення, щоб не ускладнювати життя організаціям, які допомагають юридичним особам (наприклад, армії чи теробороні) без відповідних згадок у статутах, зазначила Наталія Повтарь. Але нема такого самого рішення щодо допомоги фізичним особам, актуальної для родин переселенців і біженців, а також для інших людей, які опинилися в скруті.

Ввезення гуманітарної допомоги внести в перелік операцій, які не враховуються для цілей реєстрації платником податком на додану вартість. Простими словами: в Україні операції з ввезення гуманітарної допомоги та надання благодійної допомоги беруться до розрахунку суми в мільйон гривень, за досягнення якої організація має реєструватись як платник ПДВ. На час воєнного стану парламент уже дозволив не враховувати в цей мільйонний ліміт благодійну допомогу, але для гуманітарки такого рішення досі немає. «Ми пропонуємо операції з ввезення гуманітарної допомоги включити до переліку, щоби їх не враховували в суму, за обігу якої організація має реєструватися як платник ПДВ. Таке рішення допоможе організаціям без додаткового навантаження втілювати волонтерські ініціативи», — пояснила Наталія.

Експертки кажуть, що запропоновані зміни до Податкового кодексу суттєво не вплинуть на показники надходжень до державного бюджету. «Якщо звернутися до 2021 року, податок на доходи фізичних осіб становить 10,5 % загальних доходів державного бюджету. А волонтер, який отримав компенсацію і потім ще сплачує податок з отриманих коштів, усвідомлює: знову несправедливість. Це радше іміджева втрата, ніж фінансова», — пояснила Юлія Панура. І додала, що з огляду на бюджетну політику країни у воєнний час, питання фінансування організацій громадянського суспільства є доволі дискусійним та проблематичним, тому волонтерському руху потрібно самому подбати про себе і «наче барон Мюнхгаузен, витягнути себе з води за кіску». «Ці зміни та мінімальні податкові послаблення будуть суттєвою допомогою волонтерському рухові в Україні, який зараз не тільки робить спроби самостійно розвиватися, а й бере на себе велику частку роботи, яку мала б робити держава», — резюмувала консультантка УНЦПД.

В умовах війни виникла проблема з волонтерами, які приїхали допомагати Україні з-за кордону чи планують це. Як пояснила Наталія, вони можуть перебувати в Україні або за «волонтерською» візою на запрошення неприбутковою організацією та відповідною посвідкою на проживання, або за умовами безвізу, проте з обмеженнями: 90 днів протягом пів року. В умовах війни отримати візу складно, а часом нереально через завантаженість посольств і технічні причини. «Виникла потреба в механізмі, щоби люди, які хочуть волонтерити в Україні, могли в’їжджати та бути тут легально, без бюрократичних проблем з отриманням віз», — пояснила вона. Уряд може розв’язати проблему – на час воєнного стану подовжити термін безвізового перебування на території України для волонтерів-іноземців до 180 днів впродовж 365 днів. Виняток — громадяни Росії.

Законопроєкти №№7363 і 7364 вже отримали науково-експертні висновки, їх скоро розглянуть на засіданнях профільних комітетів. Після цього комітети вирішать, чи рекомендувати розглядати їх на засіданні парламенту. «Коли йдеться про зміни до Податкового кодексу — завжди непростий процес. Більшість змін, запропонованих у проєкті закону №7364, не нові, сектор давно змагається за них. Нині, коли така велика роль волонтерських організацій у забезпеченні життя країни, можна швидко адвокатувати ці рішення», — пояснила Наталія Повтарь. Обидва законопроєкти плануються до розгляду 25 травня на засіданні Комітету з питань соціальної політики. На проєкт № 7364 чекатиме обговорення також у профільному «податковому» комітеті. Щодо постанови про волонтерів-іноземців діалог ще не почався. 

Фото: RODNAE Productions / Pexels, УНЦПД, ЦЕДЕМ; інфографіка ЦЕДЕМ

Теги за темою
податки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
США планують використати угоду про копалини для впливу на Росію, – голова Мінфіну Бессент
24tv
2025-05-06T05:13:32Z
Угода про надра - стратегічна зброя Трампа проти Путіна? У США пояснили справжню мету
Telegraf
2025-05-06T05:09:48Z
Вибори в Румунії: як Путін через війни змінює політичну мапу Європи
Лига
2025-05-06T05:09:44Z
Вночі Росію атакували більше сотні безпілотників. Дрони долетіли до Москви
Telegraf
2025-05-06T05:09:43Z
Трамп добиває Росію: чому війська РФ будуть драпати на кордони 1991 року
GlavRed
2025-05-06T05:06:13Z
Макрон і Стармер знову закликали Росію піти на 30-денне припинення вогню
Лига
2025-05-06T05:06:01Z
Чи можна приватизувати землю, не отримавши згоду сусідів
24tv
2025-05-06T05:03:08Z
Після критики глави МЗС Польщі Дуда закликав Трампа примусити Путіна до миру
Лига
2025-05-06T05:03:07Z
Taurus, АдН та лідерство в Європі: виклики для Мерца та чого чекати Україні
Факти ICTV
2025-05-06T05:01:40Z
"Прикро, боляче": Сумська звернулася до Зеленського і розповіла, що сталося
GlavRed
2025-05-06T05:06:05Z
Як знаменитості стають політичними фігурами та чому їхній вплив настільки важливий
24tv
2025-05-06T04:03:40Z
На концерті Леді Гаги в Бразилії з мільйонами глядачів готували теракт
ТСН
2025-05-06T01:40:36Z
Окупанти знищили будинок фіналістки "Голосу країни-13" у Мирнограді: "А я так мріяла повернутись"
TSN
2025-05-06T01:39:13Z
Jerry Heil виступить на "Євробаченні-2025" без alyona alyona: реперка здивувала причиною
ТСН
2025-05-06T01:38:14Z
Ексчоловік Ані Лорак приголомшив подарунком новій коханій за понад мільйон гривень
ТСН
2025-05-06T01:37:55Z
Донька Олени Кравець розкрила правду про стосунки з мамою та як вона її виховала: "Була дистанція"
TSN
2025-05-06T01:37:51Z
Настя Каменських похизувалася, як розкішно відсвяткувала 38-річчя в компанії Потапа
TSN
2025-05-06T01:37:37Z
Наталія Островська показалася з чоловіком і розкрила, на чому тримаються їхні стосунки
TSN
2025-05-06T01:37:33Z
Із трьох мільйонів працевлаштований кожен п'ятий: чому бізнес не наймає людей з інвалідністю
24tv
2025-05-06T05:09:30Z
Перекази на картку: кому з українців доведеться сплатити податок 23%
Хвиля
2025-05-06T05:06:22Z
Ціни пішли вниз: в Україні подешевшали помідори
ZN UA
2025-05-06T05:01:29Z
АЧС цьогоріч фіксували у 12 областях України
AgroPortal
2025-05-06T05:00:42Z
Компактор SWIFTER: досвід господарств у збереженні вологи
AgroPortal
2025-05-06T04:00:15Z
Мінімальна і максимальна пенсія: який їх розмір у травні
ZN UA
2025-05-06T03:43:59Z
Укрзалізниця призначила додатковий потяг із Києва до Дніпра
УкраинФорм
2025-05-06T03:37:59Z
Майже 1100 за кіло: в Україні різко злетіли ціни на ковбасу та сир
Хвиля
2025-05-06T03:21:20Z
В Україні подорожчали всі види палива на початку тижня: АЗС показали ціни на бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2025-05-06T02:06:06Z
Кейт Міддлтон та принц Вільям вивели підрослих дітей на балкон Букінгемського палацу
Фокус
2025-05-06T05:12:28Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-05-06T05:10:40Z
Колишні "обмежено придатні" з травня проходитимуть нову базову підготовку: що змінилося
24tv
2025-05-06T05:09:53Z
"Стрілець – це найскладніша військова спеціальність" - мінометник "Доц"
Gazeta UA
2025-05-06T05:09:04Z
Туреччина будуватиме атомні підводні човни - командувач ВМС
УкраинФорм
2025-05-06T05:04:37Z
На війні загинув вчитель-реабілітолог з Буковини Вадим Романюк
24tv
2025-05-06T04:42:45Z
Реформа армії США. Гегсет готує скорочення в командуванні та злиття штабів
Лига
2025-05-06T04:40:48Z
Українцям пояснили, як краще оформляти резюме у країнах ЄС
Хвиля
2025-05-06T04:40:45Z
Головна роль на полі бою: як змінилась українська піхота та чого потребує для більшої ефективності
Факти ICTV
2025-05-06T04:37:48Z
Шизофренія, біполярний розлад та депресія: знайшли неочікувану причину психічних захворювань
24tv
2025-05-06T05:09:13Z
Держпродспоживслужба виявила порушення ціноутворень на ліки майже на ₴2 мільйони
УкраинФорм
2025-05-06T04:24:34Z
За кілька секунд і без хімії: як перевірити свіжість молока в домашніх умовах
GlavRed
2025-05-06T03:27:43Z
Українці, які перебувають за кордоном, можуть пройти оцінювання повсякденного функціонування - МОЗ
УкраинФорм
2025-05-06T02:55:29Z
Чому «плаче» виноград і як цьому зарадити: поради для садівників
ТСН
2025-05-06T01:39:59Z
Як виростити врожай без хімії
TSN
2025-05-06T01:39:44Z
Дієтологи пояснили, з яких продуктів має складатися правильний сніданок
ТСН
2025-05-06T01:39:20Z
Названо фрукт, який налагодить справи в туалеті та зміцнить імунітет
TSN
2025-05-06T01:38:34Z
В Україні активізувалися гадюки: як убезпечитися від укусу
ТСН
2025-05-06T01:36:54Z
Після удару Шахеда: на одному з найбільших ринків України – пожежа, деталі
GlavRed
2025-05-06T05:06:50Z
Внаслідок удару "Шахеда" на найбільшому ринку Харкова – пожежа: її видно у різних районах міста
24tv
2025-05-06T04:54:15Z
У Харкові після атаки палає найбільший ринок Східної Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T04:51:33Z
Унаслідок російської атаки у Харкові спалахнув ринок "Барабашово" – фото, відео
Лига
2025-05-06T04:48:50Z
Кількість постраждалих внаслідок ворожих ударів по Харкову зросла до чотирьох
УкраинФорм
2025-05-06T04:45:54Z
Правоохоронці затримали ще чотирьох ділків, які намагались налагодити незаконний продаж «трофейної» зброї
УкраинФорм
2025-05-06T03:30:34Z
Через масовану атаку ворожими «Шахедами» Харкова у кількох районах міста пожежі, є постраждалі
УкраинФорм
2025-05-06T03:10:32Z
Турист зі США ледь не загинув у Колізеї: що він утнув
TSN
2025-05-06T01:40:57Z
Шторм у Китаї перекинув човни: у воді опинилися 84 людини
TSN
2025-05-06T01:40:56Z
На Херсонщині за добу внаслідок ворожих ударів одна людина загинула, ще троє - поранені
УкраинФорм
2025-05-06T05:12:44Z
Трьох підряд: снайпер ГУР влучними пострілами ліквідував групу окупантів
Фокус
2025-05-06T05:12:10Z
Житомирський ТЦК та СП заявив про хакерську атаку
Комсомольская правда
2025-05-06T05:04:17Z
Де і коли в Україні буде сніг
24tv
2025-05-06T05:03:43Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де можна отримувати понад 11 тисяч гривень
Политека
2025-05-06T05:01:33Z
Росіяни за добу 479 разів били по Запорізькій області
УкраинФорм
2025-05-06T04:37:49Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 06.05.25
Украина Криминальная
2025-05-06T04:33:51Z
За добу знищено 1430 окупантів та 3 танки: втрати ворога на 6 травня
24tv
2025-05-06T04:30:19Z
Прокуратура Донеччини повідомила про підозру «заступнику міністра ДНР»
УкраинФорм
2025-05-06T04:19:03Z
Хто з дітей був на вулиці: загадка, з якою впорається тільки геній
GlavRed
2025-05-06T04:27:42Z
Адвокат назвав "чарівні слова", які підкажуть вам, чи є хтось брехуном
24tv
2025-05-06T03:33:57Z
Гороскоп на завтра 7 травня: Водоліям - розваги, Близнюкам - нове знайомство
GlavRed
2025-05-06T03:27:30Z
Навіть не треба нічого готувати: як приготувати "ліниву" вівсянку, якою хизуються ресторани
24tv
2025-05-06T03:15:54Z
Його перебудовували кілька разів: як раніше виглядав річковий порт у Дніпрі
Telegraf
2025-05-06T02:03:01Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, які завжди радіють щастю інших
ТСН
2025-05-06T01:40:40Z
Ці рослини запросто виженуть попелицю з вашого саду: посійте їх навколо стовбурів дерев
TSN
2025-05-06T01:39:45Z
Небезпечне добриво: чому недозрілий перегній убиває розсаду — пояснення експертів
TSN
2025-05-06T01:39:26Z
Які несприятливі дні для садіння часнику: досвідчені городники кажуть, що в такі дати він піде в стрілки
TSN
2025-05-06T01:38:45Z
Tesla вже шукає заміну Ілону Маску? Не все так однозначно
ЗаРулем
2025-05-06T04:10:13Z
Коли не можна вмикати кондиціонер в авто: помиляються навіть досвідчені водії
GlavRed
2025-05-06T03:27:01Z
Це може бути найбожевільніший колір Lamborghini за всю історію
Топ Жир
2025-05-06T01:45:18Z
Ви поспішили купити авто перед підвищенням мит, і чи було це вигідно?
Топ Жир
2025-05-06T00:45:58Z
Infiniti може отримати кросовер, який їм так необхідний для виживання
Топ Жир
2025-05-06T00:30:32Z
Багаті власники розкішних авто ухиляються від сплати податків, що викликає обурення влади
Топ Жир
2025-05-05T22:00:40Z
Що вони собі думали? Mercedes CLA EV підтримує лише швидкі зарядні станції з напругою 800В
Топ Жир
2025-05-05T21:45:59Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
2025-05-05T19:30:39Z
Мюллер зрівнявся з Гіггзом за кількістю перемог у топ-5 лігах Європи
Football.ua
2025-05-06T04:40:49Z
Ганна Різатдінова розсекретила, скільки заробляє на місяць і куди витрачає кошти
ТСН
2025-05-06T01:35:50Z
Ганна Різатдінова розповіла про свої останні стосунки та чому вони не склалися
ТСН
2025-05-06T01:35:43Z
Різатдінова шокувала сумою, яку їй пропонували за інтим, і як вона майстерно "послала" вербувальника
TSN
2025-05-06T01:33:50Z
Жоржиньо стане гравцем Фламенго на правах вільного агента — Романо
Football.ua
2025-05-05T21:34:09Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Інтер – Барселона
24tv
2025-05-05T21:30:10Z
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
2025-05-05T21:19:02Z
Крістал Пелес і Ноттінгем Форест поділили очки
Football.ua
2025-05-05T21:01:57Z
Мілан дотиснув Дженоа у другому таймі та здобув вольову перемогу
Football.ua
2025-05-05T20:49:10Z
Всесвітньо відома компанія замінить працівників штучним інтелектом: замість кого працюватимуть алгоритми
InternetUA
2025-05-06T05:01:59Z
Signal очолив топ-5 найбезпечніших месенджерів
Подробности
2025-05-06T04:42:32Z
ПК місяця
ITC
2025-05-06T04:25:31Z
США розробили проривну технологію для видобутку рідкоземельних металів
InternetUA
2025-05-06T04:01:41Z
Археологи знайшли сотні артефактів періоду бронзи та заліза на вершині вулкана в Угорщині
УкраинФорм
2025-05-06T03:51:25Z
Хитра головоломка: знайдіть 3 відмінності в картинках жінки біля банкомату за 17 с
GlavRed
2025-05-06T03:27:48Z
У цієї гри 100 кінцівок, а сама вона мало не збанкрутувала своїх розробників
InternetUA
2025-05-06T03:01:27Z
У США запропонували відслідковувати чипи Nvidia після продажу
InternetUA
2025-05-06T02:01:25Z
Skype назавжди припиняє свою роботу
TSN
2025-05-06T01:40:33Z