MY.UAНовости
Чи повинна була Україна «офіційно оголосити війну» Росії?
Чи повинна була Україна «офіційно оголосити війну» Росії?

Чи повинна була Україна «офіційно оголосити війну» Росії?

Пояснюємо, чому теза про «незаконну неоголошену війну» — груба маніпуляція Кремля й чому те, що відбувається в Україні, є війною без всяких оголошень.

«Україна веде бойові дії незаконно, бо не оголошувала Росії війни!» — щось подібне час від часу можна чути і від одіозних російських політиків, псевдоекспертів або запроданців на зразок Іллі Киви, і від ботів у соцмережах. Це не нова тема для маніпуляцій: в тій чи іншій формі нарікання на відсутність офіційного оголошення війни лунали з 2014 року.

MediaSapiens пояснює, чому в Україні триває справжня війна й чому наше військо має повне право захищатися від ворога й просити допомогу від інших країн; чому міжнародне право визнає війну в Україні без підписання додаткових документів та чому Росії вигідно маніпулювати цією темою. А ще пояснюємо, чому саме Росія порушує міжнародне право й гуманітарні конвенції. 

Україна не оголосила війну Росії?

Питання, чому Україна не оголосить війну Росії, час від часу виринало в інформаційному просторі з весни 2014 року, коли Росія вперше напала на Україну, загарбала Крим та розпочала воєнні дії на території Донецької та Луганської областей. Тодішній українській владі закидали претензії щодо неоголошення «повномасштабної та легітимної війни», адже, здавалося б, усе очевидно: є ознаки участі російських військових у воєнних діях на Донеччині та Луганщині; «вербувальні пункти сепаратистів» працюють фактично за підтримки російської влади тощо. Такі «претензії», зокрема, публікували на сайті «Еспресо». І хоч війна з Росією у двох областях тривала вісім років, завжди знаходилися охочі поспекулювати, що це не війна.

Здавалося б, після лютого 2022 року таких претензій точно ні в кого не мало б виникати. Адже ситуація стала ще прозорішою, ніж у 2014 році: Росія відкрито заявила, що її військові воюють на території Україні. Точніше, не воюють, а «проводять спеціальну операцію з денацифікації та демілітаризації». Із самого ранку 24 лютого, за кілька годин після перших ударів російської армії по Харкову, Києву, Луцьку та інших містах, президент України Володимир Зеленський звернувся до українців із заявою, що Росія почала війну. Того самого дня в Україні Верховна Рада запровадила воєнний стан. Проте й тут деякі «експерти», переважно з Росії, почали озвучувати думку, що в Україні не війна, адже, мовляв, з точки зору міжнародного права вона її офіційно так і не оголосила. А те, що російські військові масово вбивають та ґвалтують мирних українців, руйнують будинки й загарбують міста, на думку таких експертів, певно, не війна.

Цю тему в медіа та соціальних мережах за три місяці повномасштабного вторгнення Росії підіймали хвилями кілька разів. Вперше — на початку березня, десь за тиждень після вторгнення. Зокрема у прокремлівських анонімних телеграм-каналах, таких як «Сплетница», запитували, чому Україна не оголошує війни Росії. Нібито якщо вона цього не робить, то визнає: те, що тут відбувається, є лише «спеціальною воєнною операцією для зачистки країни від нацистів», як і заявляв Путін.

Т15 березня текст про це опублікували у російському виданні «Комсомольская правда». «Во вторник Владимир Зеленский отправил в Раду законопроект о продлении военного положения еще на 30 дней. При этом, по закону “Об обороне Украины”, президент может и официально объявить нам войну, вряд ли парламент сейчас откажет. Но Киев пока сохраняет формальные отношения с Москвой»,писало видання. Автор тексту, Олег Адамович, робить висновки, що Україна не просто не оголошує війну Росії, а боїться це зробити, адже не хоче залишитися без грошей від прокачки газу. Він також стверджує, що «официальное объявление войны заставит все производства Украины перейти на армейские нужды. Перестанут действовать многие законы. Власти начнут национализацию гражданского транспорта… Зеленский на все это пока не готов»; «формальное сохранение мирного статуса помогает Киеву не только с поставками оружия. Сидоров считает, что так украинские власти работают над своим образом жертвы. По крайней мере, в глазах Европы и Америки. Пока Зеленский ограничивается военным положением, он может говорить, что не давит на Россию».

Те, що Київ зберігає формальні відносини з Москвою, є відвертою брехнею, адже в перший день великої війни Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією. А запровадження воєнного стану вже саме по собі впливає на життя країни. Та й твердження про «образ жертви» також сумнівне, адже лише станом на перше травня, за даними ООН, в Україні загинули понад три тисячі цивільних, ще понад три тисячі поранені. І ці оцінки навіть в ООН називають заниженими

Яке оголошення війни? У країні запровадили воєнний стан. Хіба цього не досить?

Якщо коротко: в Україні триває війна, і це зрозуміло без усяких оголошень. Проте, за словами політика та дипломата Андрія Шевченка, з юридичної точки зору саме запровадження воєнного стану не досить, адже це питання внутрішнє, а оголошення війни — зовнішнє. Однак він додає, що міжнародне право зосереджене не на словах чи заявах, а на діях. Тому те, що відбувається, з точки зору міжнародного права є очевидною війною і порушенням суверенітету України. 

А що починає вважатися війною згідно з міжнародним правом? Як її ще можна оголосити?

Історик і журналіст-міжнародник Єгор Брайлян пояснює, що війна стала елементом міжнародного права на початку XX століття, коли Другою Гаазькою конвенцією у 1907 році запровадили поняття «проголошення війни». «Війна — це стан між двома чи групою держав, чиї збройні сили борються задля встановлення правил для іншої сторони в разі перемоги, — каже експерт. — Хоча упродовж XX століття поняття війни змінилося через включення парамілітарних груп, неурядових організацій для того, щоб отримати владу».

За словами Єгора Брайляна, важливим документом був пакт Бріана-Келлога, підписаний у 1928 році. У документі йшлося, що війна відтепер не буде використовуватися задля врегулювання «суперечок чи конфліктів будь-якої природи чи походження та того, що може виникнути внаслідок них». «Цей документ дійсний досі, оскільки був затверджений поза рамками Ліги Націй. В багатьох випадках країна не оголошувала війни іншій стороні, а просто нападала. Так було з німецьким нападом на Польщу 1939 року, наприклад. Лише жахи Другої світової змусили людство прописати в статуті ООН 1945 року неприпустимість вирішення конфліктів між державами збройним шляхом, — розповідає Єгор Брайлян. — Але у випадку російсько-української війни все набагато складніше».

Він пояснює, що із 2014 року Росія хотіла замаскувати свої (пара)мілітарні угруповання під «народ Донбасу, який повстав проти київської хунти». «Тому щодо того, що тут відбувалося, вживався термін “гібридна війна”, де поруч із бойовими діями Росії був економічний тиск, дезінформація, пропаганда та історична політика задля поширення впливу на теренах колишнього СРСР, — каже він. — Росіяни можуть називати свої дії як завгодно, але це не скасує їхньої сутності: російська армія здійснила повномасштабний напад на Україну 24 лютого. Безумовно, є проблема з термінами, коли міжнародні, іноземні державні чи неурядові організації називають ці події "кризою в Україні" або "російсько-українською кризою"».

Єгор Брайлян пояснює, що оголошення війни супроводжується розривом дипломатичних відносин та запровадженням воєнного стану, що й зробила Україна 24 лютого у відповідь на повномасштабну агресію Росії. «Цього разу Москва не маскувалася під проксі-сили, а задіяла регулярні частини збройних сил Росії, Росгвардії та інших угруповань. Але для оголошення війни має бути привід, — каже Брайлян. — Наприклад, у 1917 році США вступили в Першу світову, оголосивши війну Німеччині після потоплення лайнера Лузитанія». 

То в Україні війна? Ми можемо оборонятися й захищати свою цілісність?

Єгор Брайлян каже, що юридичне затвердження статусу війни вже відбулося. Основний виклик зараз — у міжнародних діях щодо російських воєнних, економічних і кліматичних злочинів. «Це тест для міжнародної спільноти — вона має покарати злочинця, який маскується під миротворця та економічного партнера. Лише повне перетворення Росії на світового вигнанця (виключення з Ради безпеки Організації об’єднаних націй та інших установ) принесе перемогу Україні над агресором, який не дотримується жодних правил. А натомість прагне встановити свої у світовому масштабі», — розповідає Єгор Брайлян.

Андрій Шевченко також пояснює, що в сучасному розумінні в міжнародному праві збройним конфліктом вважається будь-яке зіткнення із залученням військових і зброї. «Міжнародне право зосереджене на суті, на дії, а не на формальних оголошеннях війни, — каже Андрій Шевченко. — Однак є ще так звані гуманітарні конвенції і протоколи, у яких прописують закони і правила ведення війни. Саме вони зобов’язують сторону збройного конфлікту чітко розділяти військових і цивільних; забороняють застосовувати ту зброю, яка несе загрозу мирному населенню тощо. Тому якщо вже говорити про якесь дотримання норм міжнародного права і ведення війни, то Росія ними кричуще нехтує. І порушення правил почалися не в Бучі, не в Бородянці, не на Херсонщині, Мелітополі чи Бердянську. Для нашої країни вони почалися у 2014 році». Про порушення Росією міжнародних конвенцій на окупованих територіях Криму та Донецької і Луганської областей українська влада заявляла із 2014 року. Після 24 лютого таких заяв стало в рази більше. Зокрема, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не раз заявляла про порушення Росією Женевської та інших конвенцій. 

А чому Росія вперто продовжує поширювати тезу про неоголошення війни?

На ці маніпуляції Росії та проросійських політиків відреагувала й заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, «”неоголошена або невизнана війна” — наратив ФСБ, який “наочно демонструє, як ФСБ втягує у руйнівну дискусію інтелектуальну та патріотичну частину суспільства».

Маляр також каже, що в сучасному світі війна визнається війною по факту й для цього не потрібно підписувати окремих документів. «Якщо, приміром, є факт вторгнення військ іноземної держави на нашу територію, факт окупації, — це вже агресія, а побутовою мовою — війна. І немає значення, визнає її хтось чи ні, оголошували війну чи ні. Тобто не треба приймати закон чи указ, який спеціально би підтвердив, що в нас війна», — написала Ганна Маляр. Вона додала, що війна в Україні триває з 20 лютого 2014 року. «Ця дата початку збройної агресії не раз згадується у законах та вироках судів. У нас є 17 вироків, у яких доведено в судовому порядку, що проти України з боку Росії вчинено злочин — збройну агресію», — пояснила заступниця міністра.

Андрій Шевченко вважає, що на такі заяви Росії не варто звертати увагу, адже ця країна продукує брехню щодня й сама ігнорує всі можливі норми міжнародного права, з точки зору якого Україна, яка, на відміну від Росії є державою-засновницею ООН, дотримується правил ведення війни, яка зараз триває. «З точки зору термінології ООН, логіка якої зосереджена не на словах, а на діях, те, що робить Росія, безумовно, підпадає під визначення війни та міжнародної агресії. Відповідно, Україна, згідно зі статутом ООН, має повне право захищати свою територію, незалежність і суверенітет усіма доступними методами», — пояснює експерт. За його словами, згідно зі статутом ООН, Україна також може звертатися до закордонних партнерів по допомогу, щоби протидіяти агресору. Що, власне, і робить. 

На думку Єгора Брайляна, Росії вигідно поширювати тезу, що Україна не оголосила війну, тому що це маргіналізує, на їхню думку, нашу державу в очах світу. «Ось, мовляв, дивіться, це "failed state", яка не може нічого зробити без своїх кураторів із-за кордону. Це начебто НАТО воює руками українців», — пояснює він.

За словами Андрія Шевченка, такі заклики російської пропаганди є лише «бульканням унітазу», тому він пропонує замислитися над тим, хто розганяв тезу, що в Україні не оголошена війна з Росією і чому ми цього не робимо, ще із 2014 року, після анексії Криму та початку воєнних дій. «Насправді ж у нас усе зрозуміло: ми ведемо війну. Ця війна визвольна, за збереження нашого суверенітету та незалежності. Вона є справедливою, тому весь світ і підтримує нас у нашій боротьбі», — додає дипломат.

Фото: rayon.in.ua

 

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Зеленський побував на будівництві фортифікацій у Донецькій області
УкраинФорм
2024-11-18T14:29:06Z
В Одесі енергетики заживили критичну інфраструктуру на півдні міста
УкраинФорм
2024-11-18T14:25:39Z
Зеленський відвідав Покровськ
УкраинФорм
2024-11-18T14:25:12Z
Через російські обстріли без електрики залишаються ще близько 220 тисяч абонентів - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-18T14:19:17Z
Нові графіки відключень світла: без сірих зон, але із запізненнями
Комсомольская правда
2024-11-18T14:16:39Z
Як вберегти побутову техніку під час відключень світла, — поради ДСНС
Фокус
2024-11-18T14:15:55Z
У Вінниці перевіряють масове «замінування» вишів, шкіл та садочків
УкраинФорм
2024-11-18T14:11:39Z
Росіяни атакували цивільну інфраструктуру Одеси, є загиблі й поранені
УкраинФорм
2024-11-18T14:11:01Z
Одеса та область відновлюють інфраструктуру після удару РФ
360ua.news
2024-11-18T14:10:02Z
Шарф – модний аксесуар на холодну пору: як його стильно носити
24tv
2024-11-18T14:24:40Z
Лідер гурту O.Torvald розповів, як пережив клінічну смерть
Фокус
2024-11-18T14:21:43Z
Лідер O.Torvald Галич приголомшив річним заробіток і зізнався, що йому приносить дохід під час війни
TSN
2024-11-18T14:18:29Z
Ребел Вілсон вийшла на публіку у відвертій смарагдовій сукні
Фокус
2024-11-18T14:15:24Z
Все, як ти любиш, – чоловік Руслани Писанки показав, який вигляд має могила покійної акторки
24tv
2024-11-18T14:01:04Z
На Одещині та в Миколаєві провели «плейбек-вікенди»
УкраинФорм
2024-11-18T13:55:22Z
Психологічна драма «Медовий місяць» здобула Гран-Прі журі на Міжнародному кінофестивалі в Аррасі
Детектор М
2024-11-18T13:28:21Z
Помер автор культової пісні Едіт Піаф Шарль Дюмон: подробиці
Фокус
2024-11-18T13:24:40Z
Женя Галич розсекретив свій річний заробіток та розповів, на що витрачає гроші
24tv
2024-11-18T13:24:09Z
Дозвіл США на удари ATACMS по рф залишає відкритими деякі питання – The Economist
iPress
2024-11-18T14:31:07Z
МЗС Італії про удари по території РФ: Позиція щодо використання зброї Україною не змінилася
Европейская правда
2024-11-18T14:26:41Z
"Путін задумав нову тактику": що чекає на Україну - новий прогноз
GlavRed
2024-11-18T14:25:55Z
1000 днів війни: як зміниться ситуація на фронті в 2025 році та коли настане мир
GlavRed
2024-11-18T14:25:23Z
Путін підіймає ставки: наступні місяці обстріли можуть стати щоденними
24tv
2024-11-18T14:21:46Z
У Білому домі виступили з коментарем щодо дозволу Україні бити ATACMS по РФ
Европейская правда
2024-11-18T14:19:14Z
В Росії почали лякати застосуванням новітньої зброї у разі далекобійних ударів України
TSN
2024-11-18T14:18:42Z
НАТО посилює протиповітряну оборону для захисту союзників у Чорному морі - Рютте
УкраинФорм
2024-11-18T14:16:59Z
Ракетна атака по Одесі: прокуратура показала наслідки обстрілу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:16:30Z
"Хочу бути мамою": все що треба знати про материнство – на новому YouTube-каналі
24tv
2024-11-18T14:05:37Z
Солодка пастка: які небезпеки приховує надмірне споживання цукру
24tv
2024-11-18T13:36:40Z
Як покращити родючість ґрунту: розсипте цей порошок восени та високі врожаї забезпечені
TSN
2024-11-18T13:18:18Z
6 напоїв, що допоможуть вам миттєво заснути: спробуйте їх ввечері
24tv
2024-11-18T12:45:41Z
Хірурги ампутували чоловіку не ту ногу – фото
TSN
2024-11-18T12:39:40Z
Як зберігати волоські горіхи, щоб вони залишалися смачними та свіжими до 18 місяців
TSN
2024-11-18T12:39:17Z
Яка користь дерунів для здоров'я: ви будете здивовані
TSN
2024-11-18T10:36:04Z
Короткозорість у дітей зростає — ось як захистити зір
Portaltele
2024-11-18T10:05:34Z
Чому дієти та марафони не допомагають схуднути
24tv
2024-11-18T09:39:47Z
У США закрилась компанія, яка розробляла надзвуковий пасажирський літак
InternetUA
2024-11-18T14:31:49Z
Змінено електронні процедури контролю товарів на митниці
AgroPortal
2024-11-18T14:30:35Z
Вступаючи до ЄС, Україна має дбати передусім про свої інтереси – Метінвест
TSN
2024-11-18T14:27:14Z
В Україні "впала" ціна на популярні продукти: що подешевшало найбільше
GlavRed
2024-11-18T14:25:42Z
Через це ви отримуєте завищену комуналку: що потрібно знати українцям
24tv
2024-11-18T14:24:37Z
У Литві почали розслідування щодо найбільшого маркетплейсу через товари з символікою СРСР
Европейская правда
2024-11-18T14:15:00Z
Загострення війни в Україні призвело до стрибка цін на нафту – Reuters
iPress
2024-11-18T14:11:12Z
Один з показників проєкту держбюджету-2025 може свідчити про очікування часткової демобілізації військових – експерт
ZN UA
2024-11-18T14:11:07Z
Пенсії та зарплати будуть: Президент пообіцяв стабільні виплати у 2025 році
24tv
2024-11-18T14:05:56Z
Киньте собі мовний виклик: далеко на всі знають відповідники цих популярних слів
24tv
2024-11-18T14:30:17Z
Велика Британія випробувала нову крилату ракету SPEAR для винищувачів F-35: що вона може
InternetUA
2024-11-18T14:29:19Z
У ГУР розповіли, скільки ракет Х-101 Росія може виробляти щомісяця
24tv
2024-11-18T14:28:54Z
Трансформація "Резерв+": щоб стати на облік, не доведеться йти в ТЦК - Міноборони
GlavRed
2024-11-18T14:27:18Z
Щотижня волонтер з Харківщини возить хліб на Донеччину
AgroNews
2024-11-18T14:22:29Z
У Хмельницькому побудували унікальне укриття: який вигляд воно має
TSN
2024-11-18T14:18:37Z
Навчання за кошт держави: що зміниться для студентів після ухвалення нового закону
Знай
2024-11-18T14:12:54Z
Скільки українців було в безпідставному розшуку в "Резерв+": в Міноборони відповіли
Фокус
2024-11-18T14:12:43Z
Дворічна плавчиня встановила національний рекорд
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:12:24Z
Рецепт панкейків із карамеллю від Міши Кацуріна: чудова ідея для сніданку
Политека
2024-11-18T14:31:22Z
Що можна подарувати на 2025 рік: як обрати найкращий подарунок
GlavRed
2024-11-18T14:25:37Z
Неприємний запах з холодильника зникне назавжди: 4 дієві способи з миттєвим результатом
GlavRed
2024-11-18T14:25:32Z
Найстаріша сім'я в світі все життя їла одну страву: що це було
TSN
2024-11-18T14:18:40Z
Як садити виноград восени: правила та рекомендації
TSN
2024-11-18T14:18:22Z
Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт
TSN
2024-11-18T13:54:15Z
"Олів'є" і поруч не стояло: новий рецепт шикарного салату "Віночок" на Новий рік
GlavRed
2024-11-18T13:54:05Z
Шість знаків, які посилає наш ангел-охоронець, щоб захистити від лиха і попередити про небезпеку
TSN
2024-11-18T13:36:59Z
Як приготувати бельгійські вафлі: зірка "Мастер Шеф" дала простий рецепт
Политека
2024-11-18T13:31:40Z
Футболіст "Тоттенгема" отримав дискваліфікацію за расистський жарт на адресу одноклубника
ZN UA
2024-11-18T14:26:48Z
Росія знищила спортивну школу з академічного веслування у Ладижині: моторошні фото
24tv
2024-11-18T14:15:49Z
Гравець АПЛ отримав тривалий бан через расистський жарт про свого одноклубника: що трапилося
TSN
2024-11-18T13:54:24Z
Футболіст збірної України опинився у шорт-листі іменитого клубу АПЛ: що відомо
24tv
2024-11-18T13:54:21Z
Ван Персі: Я навіть не сподіваюся працювати в Арсеналі
Football.ua
2024-11-18T13:49:37Z
"Вже немає сил": Харлан відреагувала на російський обстріл Одеси
24tv
2024-11-18T13:30:48Z
Мудрик в п'ятірці найшвидших гравців АПЛ
Football.ua
2024-11-18T13:13:50Z
Олександр Овчаренко став першою «ракеткою» України
УкраинФорм
2024-11-18T13:13:17Z
Збірна України з тенісу здобула перемогу над Австрією та повернулася до еліти Кубка Біллі Джин Кінг
TSN
2024-11-18T13:03:32Z
Кількість постраждалих унаслідок обстрілу Одеси зросла до 43, десятеро загиблих
УкраинФорм
2024-11-18T14:31:24Z
Біля Києва упав баштовий кран, є загиблий
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:24:17Z
У Чехії затримали закарпатського рекетира, який намагався втекти від українського правосуддя
Украина Криминальная
2024-11-18T14:21:51Z
У Дніпрі СБУ затримала злочинну групу, яка займалася рекетом: її очолював депутат
TSN
2024-11-18T14:13:47Z
У Києві уламки ракети "Циркон" впали на багатоповерхівку: місцеві жителі розповіли про "диво"
TSN
2024-11-18T14:09:35Z
Українець розповідав у Telegram про місця дислокації ЗСУ
InternetUA
2024-11-18T13:54:43Z
Мертві люди на вулицях, а їхні доми – у вогні: що відомо про атаку на Одесу 18 листопада
24tv
2024-11-18T13:54:10Z
Російський ракетний удар по Одесі: станом на 14:30 відомо про 10 загиблих
Украина Криминальная
2024-11-18T13:33:22Z
Смертельна ДТП у Хмельницькому. Що відомо про одну із жертв аварії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T13:30:14Z
Від геніальності до провалу. 7 гаджетів Apple, які розчарували нас найбільше
InternetUA
2024-11-18T14:16:24Z
Новий старт-годинник Garmin Instinct 3 підтримуватиме сонячну зарядку
ITC
2024-11-18T14:11:50Z
Вчені вперше розкрили форму корони чорної діри
Portaltele
2024-11-18T14:11:42Z
Oppo випустила колекційний смартфон Reno 12F для фанатів Гаррі Поттера — з чарівною паличкою і сничем
ITC
2024-11-18T14:04:36Z
Названо п'ять гаджетів, які Apple покаже навесні 2025 року
InternetUA
2024-11-18T14:04:09Z
Відключення світла: як покращити мобільний зв’язок
ZN UA
2024-11-18T13:47:07Z
Секрети нічного життя: 5 тварин, які поводяться незвично при світлі Місяця
Фокус
2024-11-18T13:36:01Z
Ілон Маск змінив алгоритми X для самопіару та просування республіканців – дослідження
ITC
2024-11-18T13:19:24Z
Важливе відкриття: науковці підтвердили існування нового типу надпровідності
24tv
2024-11-18T13:09:38Z
Caterpillar представляє потужні колісні навантажувачі з напівавтономним керуванням
AutoCentre
2024-11-18T14:11:40Z
У Київ привезли найшвидший універсал у світі
Топ Жир
2024-11-18T13:57:02Z
Електробуси Mercedes-Benz отримають запас ходу до 700 км
AutoCentre
2024-11-18T13:13:58Z
У Китаї презентували преміальний електрокросовер для Європи із запасом ходу 730 км
Фокус
2024-11-18T13:12:26Z
Зимові шини Michelin: у чому перевага Alpin 7 перед Alpin 6
AutoCentre
2024-11-18T12:43:03Z
Вже зовсім скоро знадобиться: блогер розповів, як швидко очистити лід з лобового скла автомобіля
TSN
2024-11-18T12:39:14Z
Срібна куля: представлено найшвидший 1000-сильний Mercedes S-Class
Фокус
2024-11-18T12:13:29Z
Стали відомі фіналісти конкурсу “Автомобіль року” у Європі
AutoCentre
2024-11-18T12:08:01Z
Отримає технологію нового гібрида: з’явилися нові подробиці Mercedes-Benz CLA
AutoGeek
2024-11-18T12:01:13Z