MY.UAНовости
Тетяна Циба: Нестор Шуфрич не має морального права очолювати комітет свободи слова
Тетяна Циба: Нестор Шуфрич не має морального права очолювати комітет свободи слова

Тетяна Циба: Нестор Шуфрич не має морального права очолювати комітет свободи слова

Членкиня парламентського комітету свободи слова про роботу під час війни, пріоритетні законотворчі питання та заяви проти «хороших росіян».

Тетяна Циба, членкиня фракції «Слуга народу» — одна з п’яти членів комітету з питань свободи слова. За її словами, в комітеті досі головує Нестор Шуфрич, донедавна член фракції «Опозиційна платформа — За життя», яку парламент ліквідував у травні. Вона запевняє: в керівництві парламенту розуміють, що це неправильно, особливо під час російської агресії, але поки що не знайшли правильного рішення. Якщо не вирішать, хто зможе очолити цей комітет, то можуть знов об’єднати його з комітетом із питань гуманітарної та інформаційної політики.

Комітет, як і інші, з початку повномасштабної агресії здебільшого працює в дистанційному режимі, збираючись на короткі засідання в кулуарах парламенту під час пленарних засідань. Законотворчої роботи в комітеті обмаль. Окрім роботи над законопроєктами, члени комітету роблять публічні заяви. «Ми стежимо за новинами, що відбувається з представниками ЗМІ. Робимо заяви: або, на жаль, з приводу загибелі журналістів, фотографів; або заяви політичного характеру, наприклад, як можна давати журналістську премію росіянам тільки за те, що вони в якийсь момент просто вийшли і сказали: Нет, мы были неправы», – каже Тетяна.

Питання вимкнення з цифрового ефіру Прямого, 5 каналу та «Еспресо» комітет свободи слова не розглядав, бо не було звернень. Тетяна Циба як одна зі співавторок проєкту заяви про те, що таких речей не має бути в демократичному суспільстві, сподівається, що конфлікт розв’яжуть цивілізовано. На думку Тетяни, свобода слова — одна з базових цінностей, але воєнний стан — це час не для демократії, а для дисципліни. «Я прихильниця жорсткої державної інформаційної політики під час війни. А от після нашої перемоги надзавданням стане усвідомлення тих цінностей, заради яких Україна воює», — додає вона.

Тетяно, чи досі в комітеті головує Нестор Шуфрич? Він не казав, що хоче скласти свої повноваження голови комітету?

— Так, у нас досі головує Нестор Шуфрич. Він не казав, що хоче скласти повноваження. Ми на комітеті це питання не обговорювали.

— Зважаючи на рішення парламенту про ліквідацію фракції «ОПЗЖ», чи не буде Верховна Рада змінювати голову вашого комітету?

— Це питання очевидне, і ми всі розуміємо, що з цим щось треба робити. Ми говорили з початку повномасштабної агресії, що це неправильно і так не може бути. Я спілкувалася з керівництвом парламенту. Ми вирішуємо, як це зробити правильно. Питання ще в тому, що наш комітет найменш чисельний — у нас є лише п’ять членів: голова Нестор Шуфрич з «ОПЗЖ», а решта з фракції «Слуга народу». Традиційно головування в комітеті свободи слова належало опозиції. Тому є колізія. З одного боку, Нестор Шуфрич навіть морального права не має очолювати цей комітет. А з іншого боку — хто інший може його очолити? Одразу постане питання, чому представники влади очолюють ще й комітет свободи слова.

Попереднього скликання комітет із питань свободи слова та інформаційної політики очолювала Вікторія Сюмар, яка не була від опозиції.

— Ми розглядали це питання, але воно зараз не пріоритетне. Ще розглядається варіант  об’єднатися з комітетом гуманітарної та інформаційної політики. Бо, відверто кажучи, законотворчої роботи в нашому комітеті обмаль, розглядається більше декларативних і політичних питань. І їх не так багато як для постійної інтенсивної роботи.

— Як зараз працює Комітет із питань свободи слова? Очно чи дистанційно?

— З початку повномасштабної війни парламентські комітети змінили формат засідань. Зараз ми не збираємося у приміщенні комітету, куди запрошували журналістів і гостей. Ми спілкуємося між собою в чаті, а коли є пленарне засідання Верховної Ради, збираємося в кулуарах, щоби провести засідання нашого комітету. Зазвичай це короткі засідання.

Здебільшого ми працюємо дистанційно. Стежимо за новинами, робимо заяви, на жаль, із приводу загибелі журналістів і фотографів. Або заяви політичного характеру, наприклад, що не можна давати журналістську премію росіянам тільки за те, що вони в якийсь момент просто вийшли і сказали: «Нет, мы были неправы».

— Які питання розглянув комітет із початку війни? Які з них уже ухвалив парламент?

— Фактично під час повномасштабної війни ми намагалися робити те ж, що робили в мирний час, тобто політично реагували на питання, пов’язані зі свободою слова, журналістами, медіа. У нас були спроби зробити законопроєкти для посилення захисту представників медіа, які працюють у зоні бойових дій чи в окупації. Але наші колеги нас випередили і внесли подібні законопроєкти. У нас є три законопроєкти, які ми розглядали з початку війни: про одноразову допомогу медійникам, про страхування і про розширення функцій Нацради. Комітет підтримав ці ідеї, але парламент їх іще не ухвалив.

— А які плануєте розглянути?

— Поки що не можу озвучити вам наші плани.

— Що із законопроєктами, які напрацьовували в комітеті до війни? Зокрема, щодо оновлення поняття «журналіст» у законодавстві?

— Нічого. Все зависло.

Які шанси швидко ухвалити проєкт закону №7367 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють в районах ведення воєнних (бойових) дій»? Адже відомо, що в медіа, особливо невеликих, немає грошей на страхування воєнкорів.

— Насправді ми комітетом не внесли законопроєкт, тому що це складна тема і до неї не раз уже підходили навіть до початку широкомасштабної агресії. Війна триває вісім років, і представники медіа гинули протягом цього часу. Мені здається, що зараз є шанс його ухвалити. У цьому скликанні законопроєкт ухвалюється, якщо він дуже потрібен суспільству, давно назрів і перезрів. А після того, як він ухвалений, дається час, щоб ухвалити підзаконні акти й відрегулювати інші закони, що дозволить йому ефективно запрацювати. На жаль, це може затягуватися. Не скажу, що я прихильниця такого порядку ухвалення рішень, але на практиці саме такий спосіб часто виявляється ефективним. Увійти в бій, а далі – як піде.

— Просто такий пакет страхування дуже дорогий. І практично всі медіа, які зараз також потерпають від війни, не зможуть його оплатити. Хто, на ваш погляд, мав би допомогти зі страхуванням кореспондентів, які їдуть висвітлювати війну в зону бойових дій?

— Думаю, це має бути роботодавець. Це ще й пов’язано із законодавством про страхування. Одноразові виплати — це одне, а є ж випадки, коли виплати тривають роками.

З початку агресії в Україні дуже багато журналістів, які працюють на наші та іноземні медіа і хочуть висвітлювати війну. Був постійний потік звернень до Міноборони, яке видавало їм акредитацію. Жодним спільнокоштом їхнє страхування не забезпечиш. Плюс треба знати, що не всі медійники поводяться коректно в небезпечних зонах. Я маю на увазі, що хтось їде працювати в ті місця, які визначені акредитацією, а хтось нехтує безпекою, щоби знайти ексклюзив. Це питання відповідальності. Якщо людина пішла на власний ризик, хоча її всі стримували, хто платитиме в разі чого? З іншого боку, для отримання справжнього гарячого матеріалу майже завжди доводиться ігнорувати обмеження. В мене поки що немає відповіді на ці питання. Це системний законопроєкт, і над ним треба добре попрацювати.

— Яка ваша думка стосовно законопроєкту №7345 про повноваження Нацради під час війни? Чи не варто було його ухвалити ще на початку війни?

— Можливо. Його почали розглядати, коли до нього дійшла черга. Безумовно, він потрібен. Ми й до цього всі бачили, що інформаційна зброя окупанта — одна з головних. Зараз ми ще раз у цьому пересвідчуємося. Що вони першим ділом роблять, коли захоплюють міста? Глушать наші канали і вмикають свої на наших частотах. Із цим треба щось робити і відповідно реагувати.

— Чи розглядав комітет законопроєкт №7353 про надання одноразової допомоги журналістам за шкоду здоров’ю, спричинену війною? Якщо так, то яке рішення прийняв?

— Так, ми його розглянули. Підтримали і рекомендували парламенту ухвалити. Але знову ж таки, я розумію ризики цього законопроєкту. Дуже багато людей і категорій, які виписані в цьому законопроєкті, захищаються іншими законами. Таким чином ми покладаємо на державу перехресні соціальні зобов'язання, від яких натомість потрібно відмовлятися. В інших країнах, коли людина має якісь соціальні гарантії від держави в різних статусах, то обирає, які з них їй найбільш вигідні, і саме їх отримує. На мою думку, це правильно. Нам теж треба до цього рухатися. Хоча я розумію, звідки йшла ініціатива. Ніхто не очікував такого героїзму від людей. Навіть люди не таких аж героїчних професій, приміром, комунальники, поводяться як справжні герої. Роблять свою роботу, ризикуючи життям. І дуже хочеться їх підтримати. Коли ти робиш щось за покликом серця, але розумієш, що все ж є хоч якісь гарантії, тобі спокійніше.

Нагадаю, проєкт закону пропонує одноразову допомогу людям, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, працівникам об’єктів критичної інфраструктури, журналістам або членам їхніх родин: у разі загибелі (смерті) внаслідок поранення (контузії, травми) — мільйон гривень; у разі встановлення групи інвалідності від третьої до першої внаслідок поранення (контузії, травми) — від 200 до 800 тисяч гривень.

— Які заяви ухвалював комітет із початку війни?

— Зазвичай це була реакція на загибель представників ЗМІ або взяття їх у полон. Ми моніторимо медіа, і коли бачимо, що або Нацрада, або хтось із наших колег, приміром, «Детектор медіа», Національна спілка журналістів України або інші журналістські організації, заявляють, що хтось із журналістів потрапив у біду, безумовно, ми вважаємо, що мусимо як комітет зробити відповідну заяву. Тому що іноді зайвий розголос допомагає, наприклад, когось визволити з полону і не дозволити знищити сліди. Також були заклики не підтримувати «хороших росіян».

— Чи розглядали ви питання вимкнення з цифрового ефіру Прямого, 5 каналу та «Еспресо»? Як можна цивілізовано вирішити це питання?

— Ми на комітеті цього питання не розглядали. Від них жодного звернення до комітету не було.

Я розумію, що закриття  каналів — не на користь іміджу України. Тому я є співавторкою проєкту заяви, що таких речей не має бути в демократичному суспільстві. Дуже сподіваюся, що це питання вирішиться цивілізовано.

— Яка ваша думка щодо національного телемарафону? Що вам подобається, а що ви запропонували би покращити в ньому?

— Що стосується початку війни, то низький уклін усім журналістам, які цілодобово працювали, викладалися на повну і давали ту інформацію, яка була дуже потрібна людям. Вони зробили величезний внесок у підняття бойового духу і в нашу майбутню перемогу. Вони молодці.

Що ж до того, що відбувається зараз на марафоні, тут я скажу як глядачка. Я б не боялася говорити про наші невдачі. Мені видається, що це правильно. Тому що людина не має жити в рожевих окулярах. У нас є певні проблеми, це очевидно. Ми не можемо вигравати на всіх фронтах. Марафон говорить про загиблих, про трагедії, але я б усе ж більше говорила про проблемні питання. Бо виходить когнітивний дисонанс. Іноді дивишся марафон — і ніби все гаразд, перемога буде вже завтра. А потім сам поговориш із кимось з окупованої території або з тими, хто на передовій, — і розумієш, що не все так, як кажуть по телевізору. Розумію, для чого так робиться. Але мені здається, що людям в окупації чи на фронті важливо бачити те, що збігається з їхньою реальністю. Вони мусять розуміти, що їх бачать, про їхні проблеми говорять. Інакше в них може скластися враження, що про них забули, вони нікому не потрібні. І таку емоцію, на жаль, ефективно використовує ворог, вкидаючи свої меседжі, що нібито Україна кинула своїх людей, своїх героїв, відмовилася від своєї території.

Також їм перед евакуацією бракує навіть елементарної інформації, приміром, яка погода — можливо буде сніг / дощ і треба взяти теплі речі. Коли ти не в окупації, це здається дрібницею, бо в тебе є інтернет. В окупації або в зоні бойових дій така інформація, можливо, врятує комусь життя. До того ж вона буде своєрідним містком, який пов’язуватиме їх з Україною. Спільна біда, а не її замовчування, єднає націю. Війна це довела.

— Журналісти критикують тотальні заборони знімати і поширювати відео, фото з місць обстрілів чи бойових дій. Вони розуміють, що цього не можна робити одразу, бо це може нашкодити людям. Але іноді тотальні заборони від військових переходять межі розумного. Були різні нехороші випадки, навіть з іноземними журналістами. Також зараз критикують зміни до Кримінального кодексу, які забороняють не тільки поширювати, а й знімати і зберігати відео та фото військових об’єктів. Якщо не показувати світу, що відбувається, то як світ дізнається про це? Звідки візьмуться докази воєнних злочинів загарбників?

Мені здається, що це питання треба обговорювати ширше в парламенті. Насправді поки що в нас воно не обговорювалося. Розумію, що така проблема є. Можливо, є сенс її обговорити не з точки зору свободи слова, а з точки зору документування злочинів, і говорити про це в комітеті з питань правової політики, наприклад. Або навіть у комітеті з питань національної оборони.

— Як, на вашу думку, російське вторгнення вплинуло на свободу слова в Україні?

— Війна — це форсмажор. Воєнний стан — це час не для демократії, а для дисципліни. Тож я прихильниця жорсткої державної інформаційної політики під час війни. А от після нашої перемоги надзавданням стане усвідомлення тих цінностей, заради яких Україна воює, і забезпечення їхнього функціонування в державі. Свобода слова — одна з базових цінностей.

— Зараз триває робота над Національним планом відновлення України, який розробляє Нацрада з відновлення України після війни. Працюють робочі групи, зокрема й робоча група з культури та інформаційної політики, до якої входите й ви, і багато відомих медійників. Які ви бачите пріоритети щодо відновлення нормальної роботи конкурентного медійного ринку, забезпечення прав громадян на вільний доступ до інформації, свободу слова та реформування системи інформаційної безпеки?

— Це питання кращого захисту медійників (зокрема страхування, про яке ми говорили), питання професійної саморегуляції. Має працювати етичний кодекс медійників, адже саме в професійному середовищі немає питань, що є пропагандою, маніпуляцією, а що свободою слова. Медійники це розуміють. А от законодавчо прописати такі поняття дуже важко. Тому саморегуляція гарантує дотримання професійних стандартів і є запорукою того, що свобода слова не перетвориться в свободу брехні.

Теги по теме
Верховна Рада
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Підлеглі рекетири викрали та катували військового: депутат виявився ватажком банди
Фокус
2024-11-18T14:45:57Z
Зеленський відвідав Покровськ
УкраинФорм
2024-11-18T14:40:25Z
У Києві викрили п'ятьох перекупників залізничних квитків
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:08Z
До Одеси повертається світло
TSN
2024-11-18T14:39:25Z
Росіяни атакували цивільну інфраструктуру Одеси, є загиблі й поранені
УкраинФорм
2024-11-18T14:39:07Z
У Криму понад 10 000 жителів залишилися без світла через аварії - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-18T14:34:43Z
Зеленський побував на будівництві фортифікацій у Донецькій області
УкраинФорм
2024-11-18T14:29:06Z
В Одесі енергетики заживили критичну інфраструктуру на півдні міста
УкраинФорм
2024-11-18T14:25:39Z
Через російські обстріли без електрики залишаються ще близько 220 тисяч абонентів - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-18T14:19:17Z
Помер автор культової пісні Едіт Піаф Шарль Дюмон: подробиці
Фокус
2024-11-18T14:46:37Z
Хливнюк відмовився від премії Магнітського
УкраинФорм
2024-11-18T14:45:22Z
Телеканал ICTV2 розпочав зйомки поліцейського ситкома «Майор Сковорода»
Детектор М
2024-11-18T14:40:58Z
Надя Дорофєєва приголомшила сумою, яку витратить на своє шоу у Палаці Спорту
TSN
2024-11-18T14:40:42Z
Лідер O.Torvald Галич приголомшив річним заробіток і зізнався, що йому приносить дохід під час війни
TSN
2024-11-18T14:39:36Z
Алла Пугачова прокоментувала життя 53-річної доньки Орбакайте за кордоном
TSN
2024-11-18T14:39:03Z
Шарф – модний аксесуар на холодну пору: як його стильно носити
24tv
2024-11-18T14:24:40Z
Лідер гурту O.Torvald розповів, як пережив клінічну смерть
Фокус
2024-11-18T14:21:43Z
Ребел Вілсон вийшла на публіку у відвертій смарагдовій сукні
Фокус
2024-11-18T14:15:24Z
Newsweek: Трамп підтримав план використання військових у рамках надзвичайного стану для масової депортації
Хвиля
2024-11-18T14:46:18Z
RSF: Китай утримує журналіста Лі Вейчжуна без зв'язку із зовнішнім світом за «підбурювання до підриву державної влади»
Детектор М
2024-11-18T14:43:03Z
Який вплив матиме застосування далекобійних ракет по території Росії на перебіг війни – експерт відповів
TSN
2024-11-18T14:40:53Z
Дозвіл Києву бити по території Росії: штаб Трампа зробив заяву
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:40:38Z
Застосування далекобійних ракет по Росії може посилити переговорні позиції України – експерт
TSN
2024-11-18T14:40:25Z
Ракетна атака по Одесі: прокуратура показала наслідки обстрілу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:40:22Z
У Білому домі виступили з коментарем щодо дозволу Україні бити ATACMS по РФ
Европейская правда
2024-11-18T14:40:10Z
ЗМІ написали про дозвіл Байдена на удари, а потім видалили: в ОПУ відповіли, що відбувається
24tv
2024-11-18T14:39:36Z
В Росії почали лякати застосуванням новітньої зброї у разі далекобійних ударів України
TSN
2024-11-18T14:39:24Z
Стигле авокадо за 3 хвилини: кулінар поділився геніальним лайфхаком
GlavRed
2024-11-18T14:45:04Z
Половина серед хворих на грип та Covid-19 у столиці – діти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:42:15Z
Як покращити родючість ґрунту: розсипте цей порошок восени та високі врожаї забезпечені
TSN
2024-11-18T14:40:03Z
"Хочу бути мамою": все що треба знати про материнство – на новому YouTube-каналі
24tv
2024-11-18T14:05:37Z
Солодка пастка: які небезпеки приховує надмірне споживання цукру
24tv
2024-11-18T13:36:40Z
6 напоїв, що допоможуть вам миттєво заснути: спробуйте їх ввечері
24tv
2024-11-18T12:45:41Z
Хірурги ампутували чоловіку не ту ногу – фото
TSN
2024-11-18T12:39:40Z
Як зберігати волоські горіхи, щоб вони залишалися смачними та свіжими до 18 місяців
TSN
2024-11-18T12:39:17Z
Яка користь дерунів для здоров'я: ви будете здивовані
TSN
2024-11-18T10:36:04Z
Німеччина представить нову стратегію розвитку оборонної промисловості
Европейская правда
2024-11-18T14:46:01Z
Як змінилися ціни на овочі та фрукти для українців: експерти відповіли
Фокус
2024-11-18T14:45:26Z
Вперше за півтора місяця: в Україні здешевшали огірки
TSN
2024-11-18T14:40:47Z
У Литві почали розслідування щодо найбільшого маркетплейсу через товари з символікою СРСР
Европейская правда
2024-11-18T14:40:11Z
У Росії продають рекордну кількість алкоголю: найбільше купують горілку та вино
24tv
2024-11-18T14:39:45Z
Шмигаль розповів про ліквідацію наслідків атаки на українську енергетику
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:39:36Z
Вступаючи до ЄС, Україна має дбати передусім про свої інтереси – Метінвест
TSN
2024-11-18T14:39:09Z
Аграрії у зонах бойових дій отримають фінансову підтримку від держави
360ua.news
2024-11-18T14:33:51Z
У США закрилась компанія, яка розробляла надзвуковий пасажирський літак
InternetUA
2024-11-18T14:31:49Z
Міністерка соціальної політики назвала Україну недружньою до матерів
Комсомольская правда
2024-11-18T14:46:54Z
33-річна мама 9 дітей прагне мати по дитині кожного знаку зодіаку, щоб не "марнувати" гени чоловіка
TSN
2024-11-18T14:39:58Z
У ГУР розповіли, скільки ракет Х-101 Росія може виробляти щомісяця
24tv
2024-11-18T14:39:44Z
У Хмельницькому побудували унікальне укриття: який вигляд воно має
TSN
2024-11-18T14:39:28Z
Наповнення реєстру «Оберіг» зросло з 30% до 98% - Черногоренко
УкраинФорм
2024-11-18T14:36:24Z
Киньте собі мовний виклик: далеко на всі знають відповідники цих популярних слів
24tv
2024-11-18T14:30:17Z
Велика Британія випробувала нову крилату ракету SPEAR для винищувачів F-35: що вона може
InternetUA
2024-11-18T14:29:19Z
Трансформація "Резерв+": щоб стати на облік, не доведеться йти в ТЦК - Міноборони
GlavRed
2024-11-18T14:27:18Z
Щотижня волонтер з Харківщини возить хліб на Донеччину
AgroNews
2024-11-18T14:22:29Z
Шість знаків, які посилає наш ангел-охоронець, щоб захистити від лиха і попередити про небезпеку
TSN
2024-11-18T14:40:04Z
Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт
TSN
2024-11-18T14:39:51Z
Як садити виноград восени: правила та рекомендації
TSN
2024-11-18T14:39:16Z
Найстаріша сім'я в світі все життя їла одну страву: що це було
TSN
2024-11-18T14:39:00Z
Рецепт панкейків із карамеллю від Міши Кацуріна: чудова ідея для сніданку
Политека
2024-11-18T14:31:22Z
Що можна подарувати на 2025 рік: як обрати найкращий подарунок
GlavRed
2024-11-18T14:25:37Z
Неприємний запах з холодильника зникне назавжди: 4 дієві способи з миттєвим результатом
GlavRed
2024-11-18T14:25:32Z
"Олів'є" і поруч не стояло: новий рецепт шикарного салату "Віночок" на Новий рік
GlavRed
2024-11-18T13:54:05Z
Як приготувати бельгійські вафлі: зірка "Мастер Шеф" дала простий рецепт
Политека
2024-11-18T13:31:40Z
Збірна України з тенісу здобула перемогу над Австрією та повернулася до еліти Кубка Біллі Джин Кінг
TSN
2024-11-18T14:40:45Z
Гравець АПЛ отримав тривалий бан через расистський жарт про свого одноклубника: що трапилося
TSN
2024-11-18T14:39:27Z
Футболіст "Тоттенгема" отримав дискваліфікацію за расистський жарт на адресу одноклубника
ZN UA
2024-11-18T14:26:48Z
Росія знищила спортивну школу з академічного веслування у Ладижині: моторошні фото
24tv
2024-11-18T14:15:49Z
Футболіст збірної України опинився у шорт-листі іменитого клубу АПЛ: що відомо
24tv
2024-11-18T13:54:21Z
Ван Персі: Я навіть не сподіваюся працювати в Арсеналі
Football.ua
2024-11-18T13:49:37Z
"Вже немає сил": Харлан відреагувала на російський обстріл Одеси
24tv
2024-11-18T13:30:48Z
Мудрик в п'ятірці найшвидших гравців АПЛ
Football.ua
2024-11-18T13:13:50Z
Олександр Овчаренко став першою «ракеткою» України
УкраинФорм
2024-11-18T13:13:17Z
У Гондурасі внаслідок шторму «Сара» постраждали понад 100 тисяч людей
УкраинФорм
2024-11-18T14:45:48Z
7 років за ґратами проведе чоловік, який намагався пограбувати працівницю рієлторської компанії
Украина Криминальная
2024-11-18T14:45:36Z
На Полтавщині вантажний поїзд розчавив чоловіка, який опинився на рейках
TSN
2024-11-18T14:40:46Z
У Києві уламки ракети "Циркон" впали на багатоповерхівку: місцеві жителі розповіли про "диво"
TSN
2024-11-18T14:39:42Z
На Київщині впав баштовий кран: що відомо про наслідки
TSN
2024-11-18T14:39:15Z
Знешкоджено діяльність міжрегіональної мережі нарколабораторій, затримано вісьмох членів озброєного злочинного угруповання
Украина Криминальная
2024-11-18T14:36:04Z
Кількість постраждалих унаслідок обстрілу Одеси зросла до 43, десятеро загиблих
УкраинФорм
2024-11-18T14:31:24Z
Біля Києва упав баштовий кран, є загиблий
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T14:24:17Z
У Чехії затримали закарпатського рекетира, який намагався втекти від українського правосуддя
Украина Криминальная
2024-11-18T14:21:51Z
Тестувальник S.T.A.L.K.E.R 2 повідомляє, що Xbox Series X не справляється з грою
InternetUA
2024-11-18T14:46:42Z
Найдавніше у світі кошеня шаблезубого тигра знайшли у вічній мерзлоті зі збереженим хутром – фото
TSN
2024-11-18T14:40:52Z
Від геніальності до провалу. 7 гаджетів Apple, які розчарували нас найбільше
InternetUA
2024-11-18T14:16:24Z
Новий старт-годинник Garmin Instinct 3 підтримуватиме сонячну зарядку
ITC
2024-11-18T14:11:50Z
Вчені вперше розкрили форму корони чорної діри
Portaltele
2024-11-18T14:11:42Z
Oppo випустила колекційний смартфон Reno 12F для фанатів Гаррі Поттера — з чарівною паличкою і сничем
ITC
2024-11-18T14:04:36Z
Названо п'ять гаджетів, які Apple покаже навесні 2025 року
InternetUA
2024-11-18T14:04:09Z
Відключення світла: як покращити мобільний зв’язок
ZN UA
2024-11-18T13:47:07Z
Секрети нічного життя: 5 тварин, які поводяться незвично при світлі Місяця
Фокус
2024-11-18T13:36:01Z
Caterpillar представляє потужні колісні навантажувачі з напівавтономним керуванням
AutoCentre
2024-11-18T14:11:40Z
У Київ привезли найшвидший універсал у світі
Топ Жир
2024-11-18T13:57:02Z
Електробуси Mercedes-Benz отримають запас ходу до 700 км
AutoCentre
2024-11-18T13:13:58Z
У Китаї презентували преміальний електрокросовер для Європи із запасом ходу 730 км
Фокус
2024-11-18T13:12:26Z
Зимові шини Michelin: у чому перевага Alpin 7 перед Alpin 6
AutoCentre
2024-11-18T12:43:03Z
Вже зовсім скоро знадобиться: блогер розповів, як швидко очистити лід з лобового скла автомобіля
TSN
2024-11-18T12:39:14Z
Срібна куля: представлено найшвидший 1000-сильний Mercedes S-Class
Фокус
2024-11-18T12:13:29Z
Стали відомі фіналісти конкурсу “Автомобіль року” у Європі
AutoCentre
2024-11-18T12:08:01Z
Отримає технологію нового гібрида: з’явилися нові подробиці Mercedes-Benz CLA
AutoGeek
2024-11-18T12:01:13Z