MY.UAНовости
Час для Росії зупинився в 1945-му: дайджест пропаганди РФ за 31 травня
Час для Росії зупинився в 1945-му: дайджест пропаганди РФ за 31 травня

Час для Росії зупинився в 1945-му: дайджест пропаганди РФ за 31 травня

  1. З українських біженців роблять свідків і «жертв нацизму»
  2. Мародерство на державному рівні
  3. РФ зібралась «демілітаризувати» НАТО
  4. «Можемо повторити» позбавлене бравади і сенсу

У РФ збирають «свідчення» депортованих українців щодо «злочинів нацистів», а колаборанти анонсують експортні відносини з Москвою.  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 31 травня.

З українських біженців роблять свідків і «жертв нацизму»

Кремль продовжує так звану «денацифікацію» України. Її останнім акордом планується так званий суд над бійцями «Азова». Ватажок так званої «ДНР» Пушилін пообіцяв, що трибунал над ними буде «міжнародним».

«Л/ДНР» на даний час визнали лише Росія і таки ж ніким не визнані Південна Осетія та Абхазія. Тому, що Пушилін називає «міжнародним трибуналом» не зрозуміло навіть самій Росії. Проте підготовка до цього пропагандистського телешоу триває. І зараз проводиться кастинг на роль «свідків та жертв обвинувачення».

Причому на відміну від різноманітних артистів постановочного жанру, які регулярно «потерпають від звірств київського режиму», цього разу ними можуть бути реальні люди. Навіть, ті кого ми знали. Це українці, яких з «гуманітарних причин» насильно вивезли до РФ.

НАСПРАВДІ, російські слідчі керуються принципом «зізнання — цариця доказів». Цю фразу приписують Андрію Вишинському, сталінському прокурору, організатору показових судових процесів над «ворогами народу» під час великого терору.

Зараз у розпорядженні послідовників Вишинського достатньо людського матеріалу з України для відбору і відповідної обробки тих, хто буде «свідчити» і «зізнаватись». Вивезених в РФ викликають на бесіди/допити та вимагають підтвердити, що «в українців стріляли українці» і «як нацисти вбивали мирних мешканців». 31 травня про це розповів телеграм-канал «Можем объяснить».

Телеграм – канал «Ротонда» розповідає як це відбувається в Санкт-Петербурзі.

Тож, якщо раптом на майбутньому «міжнародному трибуналі» хтось впізнає своїх близьких, знайомих або друзів та почує від них про «звірства київського режиму», – знайте за яких обставин ці «свідчення» з’явились.

Мародерство на державному рівні

На початку великого вторгнення всі дивувались мародерству росіян. Після третього місяця стало зрозуміло, що уся Росія – мародер. Тільки від пральних машин та постільної білизни, яку вже впізнають їх власники і розповідають про це ВВС, російське мародерство остаточно перейшло на державний рівень.

31 травня Пушилін заявив, що «ДНР» стає «морською державою». Як з’ясувалося, підставою набуття цього статусу стало судно «Астрахань», яке вивезло з окупованого Маріупольського порту 2,5 тисячі тонн краденого українського металопрокату. На початку червня російська «Астрахань» припливе по нову його партію.

У РФ не приховують цей факт, але брешуть, що вантаж вивозять нібито «за домовленостями», укладеними ще до початку війни. В український компанії «Метінвест», яка є власником металу, заявили, що не давали жодних розпоряджень щодо його відправки в Росію.

З огляду на створення «торгового флоту ДНР» згадаємо про те, чим він торгуватиме.

–    Андрій Ставніцер, співвласник порту ТІС заявив про «80 суден, які заблоковані в українських портах та $15 млрд недоотриманої виручки».

–    Петро Андрющенко,  радник міського голови Маріуполя відзначив, що окупанти вже анонсували «націоналізацію» 34 суден, що залишились в порту. 

–    На момент вторгнення в ньому було кілька комерційних суден із 28 тисячами тонн української металургійної продукції. Окупанти можуть вивозити її в російські порти з метою подальшого незаконного продажу.

–   Рінат Ахметов, з огляду на перспективу «націоналізації» ММК імені Ілліча та знищення «Азовсталі», готує позов до РФ щонайменше на $17-20 млрд. І це без Авдіївського коксохіму, Луганської ТЕС та десятків інших об’єктів, які зараз опинилися під контролем окупантів.

–   Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України заявив, що росіяни викрали загалом приблизно 400 тисяч тонн зернових.

–   У Мелітополі вкрадено та вивезено до Чечні 27 одиниць сільгосптехніки дилерського центру «Агротек» на $5 млн.

–    Віце-прем’єр РФ Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію та постачатиме електрику в Україну за гроші. Тобто нам пропонують купувати вкрадену в нас електрику.  

Окупанти навіть не приховують того, що крадуть. Херсонський колабораціоніст Стремоусов 31 травня заявив, що  готовий «експортувати» до РФ не тільки зерно, а й кавуни та полуницю. А у Мелітополі вже готують експорт черешні з місцевих агрогосподарств до Росії. 

Про всякий випадок, нагадаємо, що з цього приводу казав головний мародер.

РФ зібралась «демілітаризувати» НАТО

Ну, а поки окупанти з тимчасово захоплених територій вивозять усе, починаючи з постільної білизни і завершуючи черешнею з металом, російські СССівці (Соловйов-Скабєєва-Симоньян) продовжують свої геополітичні війни. Симоньян заявила, що «якби не гаубиці НАТО, ми б за 2 дні взяли Київ». Соловйов пригрозив: «Можемо завдати удару по центрам прийняття рішень (США) і начхати на 5 статтю статуту НАТО». Скабєєва просто вже оголосила війну всьому альянсу.

НАСПРАВДІ, Яким чином друга армія світу, яка не може «демілітаризувати» Україну, збирається це зробити з НАТО невідомо. Принаймні, з огляду на бюджети. 

До того ж, країни ЄС (переважна більшість з яких входить в НАТО) з початку війни в Україні збільшать свої військові витрати ще на 200 млрд євро.

Зокрема, 31 травня ФРН оголосила про масштабну модернізацію бундесверу на 100 млрд євро. З них: 

–  40,9 млрд передбачено на  закупівлю нових винищувачів Eurofighter та бомбардувальників-винищувачів F-35, а також розвиток космічної системи раннього попередження; 

-19,3 млрд євро підуть на розвиток ВМФ, зокрема закупівлю нових кораблів та підводних човнів; 

-16,6 млрд спрямують на розвиток сухопутних сил, у тому числі розробку нових БМП на заміну Marder. 

Якщо Росія думає, що візьме Північноатлантичний альянс кількістю особового складу, то теж даремно. Найбільші армії серед його країн за чисельністю зараз нараховують стільки:

  • США – 1,35 млн;
  • Туреччина – 439 тис;
  • Франція – 207 тис;
  • Німеччина – 185 тис;
  • Італія – 175 тис;
  • Велика Британія – 156 тис;
  • Польща – 121 тис (і вже офіційно оголосила про збільшення кількості військовослужбовців);
  • Іспанія – 119 тис;
  • Греція – 110 тис;

Тому СССівцям треба просто вчити матеріальну частину перш ніж погрожувати німцям та решті НАТО «можемо повторити». 

«Можемо повторити» позбавлене бравади і сенсу

І наостанок про те, як вони уявляють життя після «повторення». Медведєв, людина, яку колись вважали президентом Росії, а нині призначили на посаду привладно-медійного наративщика (десь поміж Сурковим, Прохановим і Дугіним), так бачить майбутнє Європи та світу після війни в Україні та у світлі антиросійських санкцій.

НАСПРАВДІ, проблема у них дійсно насамперед психологічна. Або вже навіть психічна. Заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Світлана Чуніхіна з цього вважає наступне.

«Оскільки Росія діє в Україні так само, як СРСР на територіях Європи за часів Другої світової (той самий наратив «визволення» та «захисту», та сама каламутна схема зі створенням «народних урядів», ті ж очікування, що місцеве населення зустріне «визволителів» квітами, а якщо не зустрінуть так примусимо, те ж прагнення представити окупацію і захоплення чужих держав виразом споконвічної волі народів, що живуть там, і відновленням історичних зв’язків), –  слід припустити, що Росія у тій війні не перемогла, а загинула.

Наче час для неї зупинився в 1945 році, а все, що було після – сон, фантазія про життя, яке не судилося прожити.

І гасло «можемо повторити» позбавлене насправді і бравади, і сенсу. Вони не можуть, а змушені повторювати це щоразу. Котити свій проклятий камінь на гору без будь-якої надії досягти вершини і вибратися, нарешті, на поверхню».

Теги по теме
російська агресія
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Почему нельзя хранить яйца в дверце холодильника: ключевые причины, о которых нужно знать
TSN
2025-07-28T12:21:56Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Красивая природа, большой пирс и беседка посреди воды: где находится озеро "Грушевское", как туда попасть
Telegraf
2025-07-30T17:42:38Z
Закройте в банки зеленые помидоры: рецепт салата, который съедается до последней ложки
Telegraf
2025-07-30T15:18:56Z
В Мексике нашли потерянный город майя - легендарную "Страну белых ягуаров"
Апостроф
2025-07-28T12:33:19Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Даша Ульянова в крошечном бикини устроила соблазнительную фотосессию в бассейне
Gazeta UA
2025-07-28T11:48:39Z
У 56-летней Дженнифер Лопес на сцене упала юбка: зрители начали свистеть
Фокус
2025-07-28T09:45:58Z
Сеансы у психотерапевта и новый герой: чем удивит "Зверополис 2"
Фокус
2025-07-30T16:06:52Z
Фирменный жест, любимые хиты и море слез: как фанаты прощались с Оззи Осборном
Апостроф
2025-07-30T15:45:39Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Брэдли Купер готовится к предложению младшей на 20 лет всемирно известной модели: что известно - СМИ
TSN
2025-07-28T16:06:38Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Камни в желчном могут привести к смерти: ТОП опасных состояний
Comments UA
2025-07-30T15:24:40Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Названы неожиданные свойства винограда, о которых никто не знал
TSN
2025-07-28T12:21:56Z
Почему стоит выпить стакан воды перед сном: две веские причины, которые спасут вам жизнь
Знай
2025-07-30T17:51:01Z
Чтобы похудеть и чувствовать себя лучше: чем можно заменить хлеб в рационе — четыре альтернативы
TSN
2025-07-30T16:12:08Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Названо белье, которое "убивает" мужское здоровье
Comments UA
2025-07-28T10:45:33Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Землетрясение на Камчатке продолжалось всю ночь: зафиксировано почти 200 толчков
Telegraf
2025-07-30T18:03:38Z
Восемь толчков за час: землетрясение на Камчатке продолжается, атомные подлодки РФ в зоне риска
Фокус
2025-07-30T18:00:11Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Хоронили в закрытом гробу и под песни. Стефанчук, Притула и другие посетили прощание с нардепом Рущишиным
Telegraf
2025-07-28T12:15:55Z
Россия официально закрывает границы с Украиной: что это значит
Comments UA
2025-07-28T22:21:33Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Президент Турции намекнул на близкое завершение войны в Украине
TSN
2025-07-28T19:40:26Z
Новый Кабмин уже "пробивает дно": какое решение правительства раскритиковали в Раде
Comments UA
2025-07-30T18:03:24Z
В Кремле отреагировали на новый дедлайн Трампа для Путина
Comments UA
2025-07-30T17:54:36Z
Путин может приказать взорвать ЗАЭС: на Западе предупредили об опасном сценарии
Comments UA
2025-07-28T12:12:35Z
Беда со здоровьем или гамаши? Толстые щиколотки Трампа обеспокоили людей
Telegraf
2025-07-28T11:30:52Z
Кремль выдвинул условие для встречи Путин-Трамп
Корреспондент
2025-07-28T13:18:07Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Россияне начали массированную атаку на Украину: к чему готовиться
Comments UA
2025-07-30T18:18:12Z
Военнообязанным будут присваивать звание солдата запаса одновременно с принятием на военный учет — Минобороны
Апостроф
2025-07-30T18:15:47Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
В ТЦК Полтавщины заявили о побеге мобилизованных
Корреспондент
2025-07-26T13:45:23Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
За 1,4 тыс. долларов помогал уклонистам: ГБР задержало в Харькове чиновника ГСЧС
Апостроф
2025-07-28T17:04:00Z
ЦПД опроверг фейк РФ о "военнослужащем ВСУ, расстелявшем командира"
Корреспондент
2025-07-28T15:15:11Z
Удар по пригороду Харькова: количество пострадавших увеличилось
Корреспондент
2025-07-30T18:21:56Z
ЄС дозволив транзит казахстанського вугілля через російські порти
AgroNews
2025-07-30T18:18:29Z
Николаев на двое суток может остаться без воды
Новости Украины
2025-07-28T13:48:33Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Таинственный межзвездный объект несется сквозь Солнечную систему — он больше Эвереста
TSN
2025-07-28T13:48:51Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Инсайдер поделился фото всей линейки iPhone 17 с новыми цветами
Корреспондент
2025-07-30T17:57:46Z
Apple случайно прорекламировала Samsung на официальной странице в Китае
Корреспондент
2025-07-30T17:33:33Z
Австралийская орбитальная ракета взорвалась через 14 секунд после старта
Корреспондент
2025-07-30T17:33:14Z
Ціни на арматуру в липні коливаються під тиском попиту й локальних чинників
AgroNews
2025-07-30T17:15:12Z
В сети показали все цвета iPhone 17
Gazeta UA
2025-07-30T16:46:25Z
В первом полугодии ІТ-ФЛП массово закрывались, но не все так плохо
Корреспондент
2025-07-29T20:24:50Z
Линии электропередач и объекты газотранспортной инфраструктуры будут восстанавливать быстрее
Хвиля
2025-07-29T20:12:43Z
Китайскому Temu грозит штраф от ЕС за продажу "незаконных товаров"
Европейская правда
2025-07-28T13:58:07Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Копейка гривну не бережёт: Украина прощается с 10 копейками, как будут округлять сумму в чеке
Новости Украины
2025-07-30T18:21:10Z
Правительство Германии одобрило бюджет на 2026 год с 8,5 млрд евро для Украины
Европейская правда
2025-07-30T18:13:50Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Дальмайер останется навеки погребенной под горными завалами
Корреспондент
2025-07-30T17:57:46Z
У Карпат новая форма на сезон-2025/26
Корреспондент
2025-07-30T17:33:43Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Третий в драку не лезь: Перес пожалел собаку, а в итоге лишился наследства
Корреспондент
2025-07-30T17:00:39Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
За рулём нельзя: популярный напиток может стоить водителям штрафа или лишения прав
Хвиля
2025-07-30T16:42:10Z
Названы крупнейшие региональные рынки автомобилей в Украине
Корреспондент
2025-07-30T08:33:23Z
Ошибка под капотом: эксперты назвали машины, которые водителям лучше обходить стороной
Хвиля
2025-07-30T04:15:55Z
Volkswagen откладывает выход Cupra на рынок США как минимум до 2030 года
Корреспондент
2025-07-29T20:03:09Z
General Motors судят из-за двигателей V8, которые внезапно выходят из строя
Корреспондент
2025-07-29T18:51:59Z
Jeep Avenger достиг 200 тысяч заказов и получил полноприводную версию 4xe
Корреспондент
2025-07-29T17:48:39Z
Керамические тормозные диски: преимущества и недостатки запчастей
Мій Харків
2025-07-28T19:51:44Z
Mitsubishi окончательно уходит из Китая после почти 30 лет работы
Корреспондент
2025-07-28T19:30:53Z