MY.UAНовини
Кінопростір в Українському Домі
Кінопростір в Українському Домі

Кінопростір в Українському Домі

Кінопростір в Українському Домі


Кіно зі смаком Свободи!

В Українському Домі розпочинає роботу Кінопростір — спільний проєкт Українського Дому, компанії «Арт-об’єкт» та Української кіношколи, котрий запропонує глядачам і професійній кіноспільноті щоденні перегляди українського та світового кіно, програму публічних подій і  діалогову платформу.

Новий Кінопростір у самому центрі столиці буде популяризувати українське кіно та сприятиме його розвитку, представить новинки світового репертуару, кінокласику, стане платформою комунікації професіоналів і місцем зустрічі кіноманів.

Кінопростір починає свою роботу у найскладніший період новітньої історії України - коли наша держава зазнала повномасштабного воєнного вторгнення, а суспільство опинилося перед небаченими досі викликами. Завдання, котре нині постає перед українськими митцями та інтелектуалами - відрефлексувати суспільні травми, визначити і усвідомити цінності, сформулювати вектор суспільного розвитку і вказати точки зростання. У кіно є інструментарій спілкування із найширшою глядацькою аудиторією, а значить у цьому процесі у нього є і буде особлива роль.

Український Дім, як відкритий мультидисциплінарний центр, прагне створити таку платформу для діалогу професіоналів та громадськості, де відбуватиметься актуальна мистецька, філософська і суспільна рефлексія.

Організатори Кінопростору запропонують глядачам щоденні кіноподії: перегляди найкращих стрічок, прем’єри українських фільмів за участі творчих команд, професійні та відкриті публічні заходи, залучатимуть глядачів до розмови із кіноекспертами на спеціальних кінопереглядах. У межах програми стартуватиме діалогова платформа за участі ключових учасників української кіноіндустрії та глядачів. Також у просторі буде представлено виставки фотографії, кіноафіш та інші тематичні експозиції. Благодійна програма Кінопростору включатиме доброчинні події, збір коштів на користь ЗСУ та  підтримку українських кінематографістів.

8 червня у Кінопросторі відбудеться MeetUp «Українське кіно у фокусі світу», прем’єра фільму Дмитра Томашпольського «Простір» за участі знімальної групи, а також меморіальний показ стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» за участі актриси Лариси Кадочнікової, кінознавця Сергія Тримбача та інших спеціальних гостей.

Ольга Вієру, директорка Українського Дому: «Сьогодні усі ми складаємо нашу велику історію: жити вільно на своїй землі, говорити про важливе, розвивати власну культуру та будувати діалог зі світом. Кінематограф - це універсальна, доступна усім мистецька мова, яка допомагає зафіксувати час та показати і допомогти зрозуміти нас світові і нам самим. Український Дім, який однією із своїх функцій бачить створення сприятливого середовища для діалогу, побудови партнерства та динамічного розвитку суспільства, запрошує усіх зацікавлених до співпраці у межах нового проєкту».

Людмила Горделадзе, кіноменеджер: «Щаслива, що Український Дім приймає у свою творчу родину велике мистецтво кіно і кіноспільноту. Сподіваюся на підтримку нашого проєкту з боку киян, любителів кіно, нових глядачів, усіх тих, хто зацікавлений у розвитку української духовної культури. Чекаємо вас на сеансах Кінопростору і на його творчих заходах, яких буде багато».


Організатори проєкту:
Національний центр «Український Дім»
Компанія «Арт-об’єкт»
Українська кіношкола

Куратор індустрійної програми - Людмила Горделадзе, кіноменеджер, кіноексперт;
Куратор публічної програми - Альона Тимошенко, кінопродюсер, керівник Української кіношколи (UkrainianFilmSchool);
Куратор діалогової платформи - Олексій Ананов, журналіст.

Чекаємо на вас у Кінопросторі в Українському Домі.
Наш слоган — «Кіно зі смаком Свободи!»
Ми єдині. Ми непереможні!

Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 2 — Український Дім
Сайт: www.ukrdim-cinema.kyiv.ua
Запитання та пропозиції щодо організації роботи кінотеатру:
info@ukrdim-cinema.kyiv.ua
Пропозиції щодо співпраці: kinoprostir@gmail.com
Facebook/Instagram: @ukrdim-cinema

З питань акредитації ЗМІ:
Тетяна Ушакова, адміністраторка Кінопростору
+380503812137
ushakova.art@gmail.com


Мане Манукян, менеджерка із зв'язків з громадськістю та ЗМІ Національного центру «Український дім»
+380931658837
manemanukyanuh@gmail.com


**Нагадуємо, що у випадках повітряної тривоги ми перериваємо сеанс. Адміністратор скерує глядачів до укриття, що знаходиться у цьому ж приміщенні. Після закінчення тривоги сеанс продовжується або ви обираєте з адміністратором інший сеанс для відвідування.


У фойє кінопростору працює затишне кафе.

Програма відкриття Кінопростору

08.06.2022

MeetUp «Українське кіно у фокусі світу»
13.00 – 14.30
(із прямою трансляцією в Youtube).
Партнер – Український кризовий медіа-центр.

Чиїм голосом сьогодні Україна говорить у світі? Як взаємодіяти із російським мистецтвом на світових майданчиках? Які ресурси допоможуть українському кіно пережити війну? Чим Кінопростір в Українському Домі допоможе професіоналам і глядачам?

Про це розкажуть учасники MeetUp «Українське кіно у фокусі світу».

Спікери:

Ольга Вієру - директорка Українського Дому;
Людмила Горделадзе - куратор індустрійної програми Кінопростору, кіноменеджер, кіноексперт;
Наталія Соболева - директорка компанії «Арт-об?єкт»;
Альона Тимошенко - куратор публічної програми Кінопростору, кінопродюсерка, керівник Української кіношколи (UkrainianFilmSchool) ;
Денис Іванов - кінопродюсер, організатор кінофестивалів, кінодистрибутор, співорганізатор руху cancellingRussianculture;
Дмитро Томашпольський - кінорежисер, автор фільму «Сторонній», який взяв участь у 40 Міжнародних кінофестивалях, режисер фільму «Простір», прем’єра якого відбудеться в Українському Домі 08.06.2022;
Андрій Різоль - кінопродюсер, керівник Асоціації «Дивись українське», ініціатор і співкоординатор  Всесвітнього кіномарафону на підтримку України (CinemAidUkraineCharityFilmMarathon);
Дарина Бассель - кінопродюсерка, голова індустрійної платформи кінофестивалю Docudays.

Модертор - Олексій Ананов, куратор діалогової платформи Кінопростору.

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/KFjGTEF68f1no8dD7
Кількість місць обмежена.


15.00 «Простір»  Режисер Дмитро Томашпольський

Прем'єра фільму за участі знімальної групи.

Вхід вільний.

17.00 «Тіні забутих предків» Режисер Сергій Параджанов (відреставрована копія)

Меморіальний сеанс за участі виконавиці головної ролі, народної артисти України Лариси Кадочникової, кінознавця Сергія Тримбача та інших гостей.

Вхід вільний.


«Простір»

Ідею фільму можна описати словами  видатного швейцарського психолога:  "Той, хто дивиться поза собою, спить. Той, хто дивиться всередину себе, прокидається».

Зйомки картини відбувалися в умовах ізоляції під час пандемії COVID-19.  Всі, хто брав участь у процесі, перебували у своєму просторі і спілкувалися з автором фільму Дмитром Томашпольським он-лайн. Артисти знімали на смартфон або фотоапарат себе самі, іноді за допомогою близьких, які перебували разом з ними у карантині.  Кожен наступний епізод сценарію виконавцям повідомляли напередодні чергового знімального дня. Актори самі вирішували, які саме дії виконувати у запропонованих обставинах. Потім матеріал надсилали режисеру. Повний сюжет фільму та фінал нікому з виконавців не розголошували до останнього.

У фільмі задіяно 67 акторів. Зйомки проходили у 76 локаціях у Києві та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі, Вільнюсі. Було знято більше 700 годин матеріалу.

Фільм має нагороди:
Найкращий експериментальний фільм на Європейському фестивалі незалежного кіно в Ізмірі (Туреччина), 2021;
Найкраща драму на МКФ у Відні 2021.

Картину придбано для показу на AMAZON PRIME на території США та Великобританії.

«Тіні забутих предків» (реставрована копія)

Вершина українського поетичного кіно, визначна та новаторська робота Сергія Параджанова. Фільм знятий на кіностудії імені О. Довженка 1964 року за мотивами одноіменної повісті Михайла Коцюбинського. Є володарем найбільшої кількості нагород в історії українського кіно.

«Тіні забутих предків» – це найяскравіший ряд митців, кожен з яких зробив свій внесок у геніальну роботу -  письменник Михайло Коцюбинський, режисер Сергій Параджанов, оператор Юрій Іллєнко, актори Лариса Кадочнікова, Іван Миколайчук, Микола Гринько, композитор Мирослав Скорик.

Фільм відіграв особливу роль в українській політичній історії та історії дисидентства. Під час прем?єри 4 вересня 1965 року у київському кінотеатрі «Україна» Іван Дзюба, Василь Стус та В'ячеслав Чорновіл зі сцени звернулися до глядачів із закликом підвестися на знак протестів проти арештів українських інтелектуалів, які відбулися влітку 1965 року.
 

root 03 червня 2022
Читайте Кіно-Театр в Google News
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Во Львове прошла премьера спектакля "Я вижу, вас интересует тьма": билеты разобрали за несколько часов
Фокус
2025-09-21T21:00:50Z
Случайное фото стало искусством: японский кадр превратили в картину и гравюру
Фокус
2025-09-21T17:00:46Z
"Денег не дает - пусть поет!": дочь Оли Поляковой Маша шокировала способ получить баксов
Знай
2025-09-21T15:51:05Z
Дмитрий Волканов рассекретил, сколько находится в отношениях с возлюбленной-красавицей и планирует ли свадьбу
TSN
2025-09-21T15:36:31Z
Наталья Могилевская рассекретила особенности дочерей и каких принципов в воспитании придерживается
TSN
2025-09-21T15:36:25Z
Когда выйдет 3 сезон аниме "Дандадан": что известно о дате релиза
Comments UA
2025-09-21T15:00:06Z
Согреют в любую погоду и сделают стильным ваш образ: Андре Тан назвал самые модные модели свитеров осени-2025
Знай
2025-09-21T13:51:36Z
Владимир Дантес разбил лоб прямо на сцене во время выступления с Дмитрием Монатиком
TSN
2025-09-21T13:27:44Z
Звезды на концерте MONATIK в Киеве: Кошевой с дочерьми, Ефросинина с сыном
TSN
2025-09-21T13:06:52Z
Каждый шестой танкер в мире работает на Россию в обход санкций - NYT
Gazeta UA
2025-09-21T20:51:15Z
Гетманцев: половина украинской экономики находится в тени
ZN UA
2025-09-21T20:09:42Z
Цены ушли в крутое пике: важный продукт стал гораздо доступнее
Знай
2025-09-21T19:12:44Z
Путин остался без доходов: РФ вынуждена сократить поставки нефти из-за атак ВСУ
Новости Украины
2025-09-21T18:39:36Z
Пенсию можно увеличить одной справкой: что нужно подать в ПФУ
Знай
2025-09-21T18:06:42Z
Сократят немаленькую сумму: части пенсионеров могут снизить пенсии – кому это грозит
Знай
2025-09-21T17:36:59Z
В Украине планируют повысить "минималку": когда и на сколько
Знай
2025-09-21T17:06:20Z
Полученные деньги придется вернуть: у кого ПФУ заберет субсидию
Знай
2025-09-21T15:06:16Z
Шторм на валютном рынке: взлетит ли курс доллара до 46 грн
Знай
2025-09-21T14:30:33Z
Дроны РФ над Польшей — ошибка или провокация?: Макрон удивил ответом
TSN
2025-09-21T21:18:14Z
Хронология войны — день 1307: удар по Крыму и подготовка новой встречи Зеленского и Трампа
Telegraf
2025-09-21T21:03:42Z
"Путин должен верить, что США не все равно". Зеленский ждет действий после санкций ЕС
Лига
2025-09-21T21:00:41Z
Португалия признала государственность Палестины
Лига
2025-09-21T20:30:42Z
Тайная операция Трампа: «морские котики» США высаживались в Северной Корее и убили рыбаков вместо военных
Новости Украины
2025-09-21T19:42:27Z
Это был циничный план Кремля: пилотов МиГов РФ использовала как живую приманку - Тимочко
Gazeta UA
2025-09-21T19:36:32Z
Народная героиня Украины, расстрелянная под Киевом: какой была Амина Окуева и как наказали ее убийц
Telegraf
2025-09-21T18:48:50Z
Трамп делает ставку на Китай?
ГЛАВКОМ NET
2025-09-21T18:33:37Z
Трамп нашел "простой" способ остановить Путина
Хвиля
2025-09-21T18:30:29Z
Мощный взрыв под Львовом: полиция разбирается с инцидентом
Корреспондент
2025-09-21T21:18:46Z
14-летний гонщик на Audi устроил ДТП: подарила машину мать-чиновница Елена Кульбашная
Знай
2025-09-21T19:51:35Z
Дроновая атака на Полтавщину, горело предприятие
Корреспондент
2025-09-21T19:06:58Z
Полтавщина под атакой: дроны попали по предприятию, вспыхнул пожар
Gazeta UA
2025-09-21T18:51:15Z
Мобилизуют каждого, сбежать не получится: пограничники начали передавать данные мужчин в ТЦК
Знай
2025-09-21T16:36:12Z
В Египте украли и переплавили браслет фараона
Корреспондент
2025-09-21T13:24:42Z
ГСЧС показала последствия удара по Сумам
Корреспондент
2025-09-21T11:12:31Z
В Киеве произошла массовая драка, задержаны 9 человек
Корреспондент
2025-09-21T11:00:21Z
Развалилась сама: в России рухнуло здание еще одной школы. ВИДЕО
Новости Украины
2025-09-21T07:36:50Z
ВСУ на Сумщине оттесняют россиян их тактикой - NYT
Корреспондент
2025-09-21T21:51:03Z
Пенсионерам гарантировали увеличенные выплаты: кто получит не менее 7000 грн
Знай
2025-09-21T20:12:35Z
ChatGPT помог женщине выиграть в лотерею $150 тысяч: что сделала победительница с деньгами
TSN
2025-09-21T20:09:38Z
Какая область Украины имеет больше соседей: даже взрослые путаются с ответом
TSN
2025-09-21T19:18:34Z
Мужчина, в 102 года покоривший гору Фудзи, раскрыл секрет долголетия
TSN
2025-09-21T19:06:09Z
Услуги репетитора для поступления в ВУЗ
Gazeta UA
2025-09-21T19:00:42Z
В Польше грибники нашли обломки еще нескольких дронов
ZN UA
2025-09-21T18:21:32Z
Женщина выиграла 6 миллионов благодаря совету ChatGPT: кому отдала все деньги
Фокус
2025-09-21T17:45:07Z
В России катастрофа со стратегически важными самолетами: что не так с производством ДРЛО А-50
Новости Украины
2025-09-21T17:30:59Z
Медсправка в бассейн? Это пережиток СССР, а не закон, заявляет Минздрав
Новости Украины
2025-09-21T20:33:06Z
Погибнут миллионы людей: Европе грозит массовая смертность - ученые забили тревогу
Знай
2025-09-21T20:30:17Z
Займет всего 20 секунд: простой метод, который снимает усталость глаз от экрана гаджета
Знай
2025-09-21T12:51:19Z
Как заморозить грибы, чтобы сохранить их вкус и аромат
Знай
2025-09-21T11:51:08Z
5 тревожных признаков того, что ваш любимец страдает от боли: советы ветеринара
Знай
2025-09-21T03:51:39Z
Детей охватил опасный тренд: что значит "улыбка Джокера"
Знай
2025-09-21T03:36:41Z
Почему не стоит ложиться спать во время заката: значение старинной приметы и объяснение врачей
Gazeta UA
2025-09-20T21:42:29Z
Симптомы как при аллергии: украинцев предупреждают о новом неизвестном вирусе
Знай
2025-09-20T14:51:29Z
С Днем хирурга! Яркие поздравления в открытках и картинках с профессиональным праздником
Telegraf
2025-09-20T13:36:40Z
Награду Гран-при Азербайджана получил Макс Ферстаппен
Корреспондент
2025-09-21T17:00:21Z
Водителям напомнили про 10 "железных" законов: это важнее любых правил
Хвиля
2025-09-20T03:30:01Z
Kia выводит K4 на европейский рынок
Корреспондент
2025-09-19T20:57:07Z
Hyundai готовит расширение линейки моделей N
Корреспондент
2025-09-19T17:45:20Z
Mercedes, Lexus и BMW: сотни дорогих авто четыре дня стояли затопленными на паркинге
Фокус
2025-09-19T15:27:30Z
Зеленый, как Халк: Brabus представил сверхмощный "Гелендваген"
Фокус
2025-09-19T14:21:45Z
Xiaomi отзывает 116,8 тыс. электромобилей SU7
Корреспондент
2025-09-19T12:39:28Z
Заброшенный раритет: в Киеве обнаружили спортивный седан с двигателем Ferrari
Фокус
2025-09-19T10:51:09Z
Революционные изменения: тест-драйв нового кроссовера Opel Grandland
Фокус
2025-09-19T09:51:19Z
Россия атакует Украину БпЛА: направление движения целей
TSN
2025-09-21T21:33:44Z
Россияне пытаются прорвать оборону ВСУ: продолжаются бои вблизи Купянска, Лимана и Торецка
Gazeta UA
2025-09-21T20:21:25Z
График отключения газа на неделю с 22 по 28 сентября в Харькове: где ждать ограничений
Политека
2025-09-21T20:00:14Z
В Харькове почти даром продают квартиры: какие цены
TSN
2025-09-21T19:48:59Z
Пора готовиться к блекаутам: военный предупредил об ударах рф
Знай
2025-09-21T19:30:59Z
Метеочувствительным людям приготовиться: к концу сентября погода готовит неприятные сюрпризы
Telegraf
2025-09-21T17:09:54Z
Сколько мобилизованных россиян погибли на фронте – данные СМИ
TSN
2025-09-21T16:21:06Z
Нос рыбы размером с палец: какого хищника поймали рыбаки в Одессе
Telegraf
2025-09-21T16:03:13Z
В Киеве купили букет за 536 тысяч гривен: как выглядит
Comments UA
2025-09-21T15:57:20Z
День ангела 22 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-09-21T21:18:27Z
Топ-2 сорта груш, которые советуют садоводы: вкусные, долго хранящиеся, неприхотливые
Знай
2025-09-21T20:51:05Z
Макароны с фаршем и овощами: рецепт итальянского ужина за 20 минут
Telegraf
2025-09-21T19:12:06Z
Осеннее равноденствие 2025: главные запреты и советы на день баланса и гармонии
Telegraf
2025-09-21T18:18:22Z
Баклажаны на зиму без банок: три простых способа сохранить вкус овощей
Telegraf
2025-09-21T17:33:52Z
Наводнение, пустые пляжи и нашествие медуз. Бердянск в оккупации проживает не лучшие времена
Telegraf
2025-09-21T17:15:11Z
Яблоки в сгущенке: нежный зимний десерт, который тает во рту - делайте уже сейчас
Знай
2025-09-21T16:51:47Z
Женщина посетила 90 стран и назвала топ-5 самых красивых мест в мире
TSN
2025-09-21T15:36:33Z
Гороскоп на 22 сентября: денежный подарок у Близнецов, успех на работе у Дев
Telegraf
2025-09-21T14:03:51Z
Новая игра — старые переживания: Как Death Stranding 2: On The Beach продолжает идеи Metal Gear Solid
GameMag
2025-09-21T19:42:41Z
СМИ раскрыли характеристики дронов Toloka
Корреспондент
2025-09-21T19:06:37Z
Три знака Зодиака, которые имеют уникальную черту: у них есть талант к игре на успех
Знай
2025-09-21T18:51:38Z
Тайны морской "Толоки": что умеют новые подводные дроны украинской разработки
TSN
2025-09-21T18:18:33Z
Следующая God of War может перенести игроков в Древний Египет
GameMag
2025-09-21T18:04:42Z
Дизайн Toyota Land Cruiser 2025 року захоплює, проте дизельний двигун може розчарувати: огляд моделі
Топ Жир
2025-09-21T17:21:23Z
Как в сериале "Черное зеркало": что стали делать холодильники Samsung
Comments UA
2025-09-21T16:42:58Z
Konami: Хотите ремейк Metal Gear Solid 4?
GameMag
2025-09-21T16:39:18Z
"Все умрут": исследователи искусственного интеллекта предупредили об опасности уже через несколько лет
TSN
2025-09-21T16:21:54Z
Наставник Эпицентра: Худшее в травме Супряги не подтвердилось
Корреспондент
2025-09-21T21:33:40Z
Магучих по итогам сезона говорит о неприемлемости своих результатов
Корреспондент
2025-09-21T20:51:52Z
Единственная бронза Магучих на ЧМ-2025 не спасла Украину от антирекорда
Корреспондент
2025-09-21T20:09:51Z
Выигравшие у Украины итальянки стали победительницами Кубка Билли Джин Кинг
Корреспондент
2025-09-21T19:24:15Z
Украина впервые не попала на Олимпиаду в танцах на льду
Gazeta UA
2025-09-21T19:18:33Z
Олицетворение наследия футбольных звезд решил завершить карьеру
Корреспондент
2025-09-21T19:12:46Z
Ожидаемая непогода стала причиной переноса матча во Франции
Корреспондент
2025-09-21T18:42:12Z
Супряга в ударе и под ударом: первый гол с 2020 года и, видимо, перелом
Корреспондент
2025-09-21T18:06:20Z
Рух остается позади всех после поражения ЛНЗ
Корреспондент
2025-09-21T17:39:04Z