MY.UAНовини
Місто без прапорів. Інтерв’ю з мешканкою окупованого Енергодару
Місто без прапорів. Інтерв’ю з мешканкою окупованого Енергодару

Місто без прапорів. Інтерв’ю з мешканкою окупованого Енергодару

Енергодар з березня контролюють російські окупанти
Фото: AP

Рашисти тягають активістів на допити, надянаючи їм на голову пакет

Місто Енергодар у Запорізькій області в окупації з початку березня і більшість містян з нього не евакуювалися. На початку війни вони проводили масові акції протесту, відмовлялися брати гуманітарку з рук ворога, обурювалися обмеженням їхніх прав. Але з часом велелюдні акції непокори порідшали. Останній протест відбувся два тижні тому: співробітники ДСНС відмовилися працювати через затримання їхнього керівника. Дуже швидко окупанти застосували проти них силу.

При цьому почастішали обшуки, після яких рашисти затримують українців і відвозять у невідомому напрямку. Міський голова Енергодара Дмитро Орлов лише близько місяця тому, за допомогою українських спецслужб, виїхав з міста.

Окупанти наполегливо встановлюють в Енергодарі російські порядки: не можна виходити на мітинги на підтримку України, висловлюватися у соцмережах. Полюють не тільки на українських військових та активістів, а й на членів їхніх родин. На бюджетників тиснуть, примушуючи ставати колаборантами.

«Главком» записав інтерв’ю з жителькою Енергодара, яка досі залишається у місті. З питань безпеки ми не публікуватимемо її ім’я, прізвище та фото.

«Основне переживання – чи нас не забули»

Розкажіть, як живеться людям в умовах окупації?

Основні переживання людей, які перебувають в окупації, пов’язані з тим, чи не забули нас на великій землі. Чи пам’ятають, що нас потрібно звільняти і що нам тут не солодко?

На початку війни президент у кожній своїй промові згадував окуповані міста, у тому числі Енергодар. А тут аж днів п’ять не згадує. Ну, думаємо, мабуть забули про нас у Києві. А потім раз і знову згадав. То значить нічого страшного, не забули. Ось так ми реагуємо. Згадав – значить, пам’ятає.

Міністрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук днями порадила виїздити з окупованих територій, тому що в окупації змушуватимуть брати російські паспорти. Але ж як ми усі поїдемо, як ми кинемо атомну станцію? То виходить, що таки про нас знов забули і не збираються звільняти?

Також була новина, що для того, щоби із Запоріжжя в’їхати до окупованої території, потрібно вказувати на бланку, куди і до кого їдеш. Тобто це бланк, схожий з тим, який заповнюєш, коли перетинаєш адмінкордон з окупованим Кримом. Значить, ми як Крим уже? До нас так ставляться?

Тут не те, щоби паніка, але такі розмови ходять поміж людей.

У вашому місті до повномасштабної війни жили понад 50 тис. людей. Скільки залишилося?

Наша міська влада казала, що лишилося 40 тис. Але мені здається, що менше. За офіційними даними, на атомній станції працює 11 тис. співробітників, і з них виїхали всього 700.

Значна частина півдня України окупована Росією (територія виділена червоним кольором). Місто Енергодар обведене зеленим маркером

«Можемо виписати вам ліки, але ви їх не знайдете»

Чому люди не їдуть з окупованого Енергодара?

Найголовніша причина полягає у тому, що жоден енергодарець не був убитий через війну і військові дії на території Енергодара не проходили, лінії фронту тут немає. У нас не було прямо такого жаху як, наприклад, на окупованих територіях Харківщини, Київщини та Чернігівщини.

Якщо немає офіційних коридорів, чи люди мають можливість виїхати самостійно, або заїхати до міста? Наскільки це безпечно?

Кілька днів тому мій знайомий автівкою за чотири години дістався Запоріжжя, є інші, які за три з половиною години доїхали. Але це лотерея. У нас чимало Telegram-каналів «На виїзд» і тому подібних. З інформації, яка там публікується, зрозуміло, що люди по декілька діб чекають з маленькими дітьми на блокпостах, аби виїхати.

Автомобіль з гуманітаркою, у якому є і запчастини для Запорізької АЕС, вже понад тиждень не може проїхати до Енергодара. Інколи легкові автомобілі можуть провести якісь ліки. У нас у місті аптеки працюють, у них продаються ліки з Криму.

А лікарні працюють? Чи до всіх спеціалістів можна потрапити на прийом?

Знаю, що знайома з дитиною, яка має проблеми з диханням, алергік, звернулася до лікаря, і їй сказали, що не зможуть зробити аналізи. Тобто якщо у вас не гостра форма якоїсь хвороби, ви не потребуєте реанімації, звертатися не потрібно, бо все одно нічим не зможуть зарадити. Ось так приблизно кажуть: мовляв, можемо лише виписати вам ліки, але ви їх не знайдете.

Минулого тижня я зі своїми дітьми зустріла нашого окуліста, спитала про можливість перевірити зір. То він запросив нас, без проблем. Тобто якась частина лікарів залишилися і працюють. Але багатьох уже немає у місті. Лікарі кажуть, що як тільки окупанти почнуть вимагати у них співпраці в ультимативній формі, вони не вийдуть на роботу. Причому це стосується медиків як первинної, так і вторинної ланок.

Хто саме тисне і для чого?

Адміністрація тисне, яку поставили окупанти. Вони вже напрямки, хто чим курує, розподілили. Ви, певно, чули про цей гучний випадок із замахом на так званого керівника міста Андрія Шевчика. Його було поранено і зараз його немає у місті. Нині керує людина, яка приїхала з так званої «ДНР», Руслан Кірпічов. Він встановлює свої правила, почувається досить добре.

Жодного стосунку до нашого міста Кірпічов не мав, тому на всі посади призначає не місцевих, а своїх. Але от медсанчастину у нас курує місцевий лікар, колишній завідуючий пологового будинку. Я думаю, що тисне саме він на інших медиків, бо окупанти тиснуть на нього. Щоби ви розуміли, зараз ніякого електронного запису до лікарів немає, не працює eHealth, все як колись, у зошиті.

В окупованому Енергодарі замість гауляйтера Андрія Шевчика, на якого було вчинено замах, тимчасово керує Руслан Кірпічов (на фото праворуч)

«В окупантів немає проблем з готівкою. А у нас є»

Яка валюта ходить?

Я не зустрічала російських рублів, проте російських товарів багато. Там, де були раніше торгові кіоски, наприклад, з ковбасою, нині продають побутову хімію російського виробництва. Тобто вони намагаються всі торгові точки заповнити своїм товаром. Як купуємо? Перекидаємо гроші з картки на картку. Таким чином і у кав’ярнях розплачуємося, і у ресторанах, на ринках навіть. Стареньким бабусям можна на картку гроші перекидати, у них вони є.

Так складно з готівкою?

Так, дефіцит шалений з самого початку окупації. Інколи через це буває складно розрахуватися, бо щоби заплатити карткою, потрібен інтернет, а він працює із перебоями. То я зберігаю гривні готівкою на чорний день.

Готівку можна дістати у мінял і у ломбардах, заплативши приблизно 10% від суми і скинувши гроші на картку. Міняли возять готівку із Запоріжжя і Мелітополя.

Це єдиний спосіб, бо банкомати і термінали давно не працюють. Коли на початку окупації ще працювали банкомати «Приватбанку», люди годинами стояли у черзі, аби зняти свою тисячу.

У російських військових при цьому проблем з готівковою гривнею немає, вони всюди платять готівкою. Я не уявляю, звідки вони її беруть.

«Мера» Шевчика намагалися прибрати свої ж»

У сусідньому Мелітополі окупанти змушують учителів проводити навчання за російською програмою. Чи працюють у вас навчальні заклади, хто викладає?

У нас працює один садочок. Окупанти ставлять собі це у заслугу, там працюють сформовані групи. Також є одна школа. Але я точно знаю, що жоден клас не був сформований. Загалом навчальний процес не відбувається ніякий, ані очно, ані дистанційно. Зокрема і моя дитина, шестикласниця, не ходить до школи.

Ви уже згадували про замах на гауляйтера Шевчика. У ЗМІ повідомляли, що у будинку, де він перебував, були підірвані двері під’їзду. Це будинок, де він живе? Хто підірвав, чи відомо?

У цьому будинку мешкає його мама, і він її щоранку навідував. Насправді, фактів якихось нових немає з того часу. Я можу сказати про декілька моментів, які особисто мене схиляють до думки, що Шевчика намагалися прибрати свої ж. Окупанти розшукували червону Audi, на якій нібито поїхали ті, хто це заподіяв. Я просто не уявляю, як партизани могли обрати таку яскраву машину, сіли у неї і поїхали геть. Я не уявляю собі, щоб хтось міг цим займатися у будинку, бо патрулюють вони дуже ретельно. Ходять без кінця-краю якимись групками.

Сам Шевчик живий. А от один з його охоронців, як пишуть у місцевих групах, нібито помер. Та перевірити цю інформацію неможливо.

Андрій Шевчик – колишній депутат міськради Енергодара від ОПЗЖ (Фото: скріншот з відео)

«Одяг і побутову техніку купити нереально»

Що продають у магазинах, звідки товар і що з цінами?

Багато магазинчиків продають російські товари, зокрема харчі. Курчата-бройлери зі Ставропольського краю, ковбаса варена з Московської області. Є і наші виробники. Щодо цін, то я шукаю те, що зросло у ціні не більше ніж втричі від мирних часів і це мені пощастить, якщо я таке знайду. Був у мене квест — купити пральний порошок. Нещодавно знайшла його за ціною, всього втричі вищою від тієї, що була до окупації.

Десяток яєць десь 40 грн коштує.

Продукція, яку привозять селяни, дешева. Є огірки по 2-3 гривні за кг. Кабачки, помідори за доступними цінами, це все те, що у нас люди вирощують. Як хочете, то беріть хоч цілий ящик на закрутку. Але от сіль дорога, у нас продають «Россіль». І огірки малосольні все одно не зробиш, бо мінеральна вода дуже дорога – 0,5 л «Мирненської» коштує 40 грн.

Загалом у місті усе погіршилося. Наприклад, вивезення сміття, раніше воно не валялося навкруги. І торговельні центри дбали про прилеглі території.

Зате якщо комунальники десь щось відремонтували, одразу ж про це з’являється новина: от бачите, мовляв, які ми добрі.

Чого бракує у місті?

Жодної побутової техніки не придбати, телефонів нових немає, навушників. З одягу все, що було у крамницях, повигрібали. Наприклад, взуття можна знайти тільки на барахолках. У соцмережах створено дуже багато груп, де хтось щось шукає.

«Мене дивує, як деякі атовці спокійно ходять містом»

Чи є випадки обшуків помешкань, викрадень людей і наскільки багато?

Таких випадків безліч, особливо останнім часом. З вікна можна спостерігати як із сусіднього будинку людину виводять з пакетом на голові і кудись відвозять. Потім ніхто не знає, де її шукати.

Моїх знайомих викликали на бесіду. Розпитують про коло спілкування, а чи є серед знайомих представники тероборони, військовослужбовці, атовці, а де тут у вас нацисти, а от відео, де ви на блокпості, що ви там робили, а хто це біля вас? Нещодавно був випадок, коли до дачного будиночку старенької увірвалися люди зі словами, що її син – атовець. Вона підтвердила, але сказала, що його вже давно немає у місті.

Приходять до сусідів, розпитують про інших сусідів. «Стукачество» дуже розповсюджене. Їздять по дачних будиночках, все перевертають догори дригом. Нещодавно у моєї знайомої викрали чоловіка, до цього у них відібрали машину з документами.

Людину цілий день можуть протримати на допитах, а на ніч відпустити. Наступного дня в окупантів міняється тон спілкування, наприклад зі злого на добрий. У майстерності вести допити їм немає рівних.

Якось іду з магазина і бачу, як військові з літерами Z оточили 14-поверховий будинок, когось виводять. Потім читаємо повідомлення у наших групах, аби дізнатися кого ж затримали, але не завжди вдається...

Мене дивує, як люди, які були в АТО, спокійно ходять містом. Принаймні, знаю одного такого атовця з сім’єю. Я не знаю, чи вони уже співпрацюють з окупантами, чи їм не було куди їхати і вони лишилися, чи вони працюють і не можуть кинути свою роботу. Але оскільки полювання на таких людей було ціллю №1, це дивно. Є і такі, яких мобілізовували у 2014 році, вони повернулися з війни, а тепер знайшли спільну мову з окупантами. Звичайно, більшість атовців вже виїхали, я кажу про окремі випадки, кого я знаю.

Один з березневих протестів мешканців Енергодара проти окупації (Фото: Дмитро Орлов)

Багато містян підтримують окупантів?

У моєму колі спілкування ніхто не підтримує окупантів. Загалом більшість до них ставиться негативно. Але є і ті, хто каже, що треба просто здаватися і все, навіщо воювати і навіщо нас звільняти, бо оце прийдуть постріляють, поруйнують усе. Нехай вже буде тихо, як у Криму. Це не всі так кажуть, але думка така є.

Частина селян раніше вважали, що з приходом Росії вони зможуть до Криму возити свій врожай, торгуватимуть. І от, прийшла Росія, і стало зрозуміло, що огірки до Криму вони не повезуть. Тому майже задарма їх і віддають тепер. А ще посаджено дуже багато помідорів, у нас же помідорний край. Скільки коштуватимуть як достигнуть і куди поїдуть ці помідори, узагалі незрозуміло. Те саме з редискою, якої багато, нема куди дівати.

При цьому селяни знають, що коли везуть овочі на базар, то частину товару доведеться залишити на блокпосту. Ти ж не будеш сперечатися з такими «поважними людьми» зі зброєю, звичайно, залишаєш.

«Не виїжджають, поки не стріляють»

Чи працює у вас українське телебачення, які канали показують?

У місті у більшості людей кабельне телебачення. Наші «кабельники» працюють, але лише канали з мультиками, фільмами, мистецькі. Жодного українського з новинами у кабельних мережах немає. В аналоговому доступі є російські канали, зокрема «Росія-1». Українські телеканали усі дивляться на супутнику, або через інтернет, коли він є. А він є десь 80% часу, можна радіо слухати українські канали, працює додаток «Дія», через нього можна.

Як працює російська пропаганда у місті?

Є щонайменше два Telegram-канали з місцевими новинами, які розкручують окупанти. Вони і новини з російських сайтів передруковують, повідомляють нам, що десь когось прийняли у піонери. Такого типу новини. Але я не знаю, як вони впливають, наприклад, на аудиторію літніх людей.

По гуманітарку хтось приходить, проте, чи серед них лише енергодарці, не знаю. Знаю, що люди з сіл спеціально приїжджають щоби отримати гуманітарку, бо в них зазвичай найпростіші телефони без банкінгу і вони не можуть щось купити переведенням з картки на картку.

У пакетах гуманітарки тушонка, якісь крупи можуть бути. Але сказати, що все місто пішло по гуманітарку, звісно, не можна. Це попри те, що продукти досить дорогі.

У Херсоні, наприклад, тепер висять бігборди з Пушкіним. А у вас?

До 9 травня був із цим бум. Повісили борди якогось Іванова Федора Степановича, який воював у якійсь дивізії під час «вєлікой отєчєствєнной», убив стільки-то фашистів. Нині ці бігборди обідрані висять.

На окупованих територіях є населені пункти, де посеред міста стоять блокпости, перевіряють документи, можуть перевірити зміст телефона. Чи є у вас таке?

Немає блокпостів. Посеред міста ніхто нічого не перевіряє. Хіба що на прохідній атомної станції не дозволяють окупанти проносити телефони всередину. Раніше можна було телефони з камерою тільки керівництву, а зараз всім заборонили. Тільки кнопочні, або взагалі без телефона проходьте.

А от якщо ти потрапляєш на допит, то твій телефон перевіряють дуже ретельно: усі кошики, видалену інформацію шукають, публікації у фейсбуці, навіть якщо вони видалені. Ходять чутки, що є навіть спеціальна людина, яка відстежує за геолокацією твоє переміщення, чим ти займаєшся. Якщо ти лайкаєш щось проукраїнське і ходиш на станцію, то з тобою потім буде проведено бесіду, тебе викличуть на килим. Чати з людьми, з якими спілкуємося, ми намагаємося чистити щовечора, щоби зайвої інформації не було. Телефон – це найстрашніша зброя, яку можуть використати проти тебе особисто.

Одне з найстрашніших покарань для енергодарців – розтонування авто (у Росії заборонене тонування, – «Главком»). Навіть якщо заводське, обов’язково слід його позбутися. Інакше заберуть автівку.

Які прапори у місті?

Взагалі ніяких. Вони познімали українські, повісили російські. Але з ними постійно були якісь гойдалки. Їх то порозривали, то понищили, то зламали флагшток…

Путін підписав указ, яким спрощує роздачу російських паспортів мешканцям Запоріжжя і Херсонщини. Ходять розмови, що окупанти готують так званий «референдум». Що про це думають містяни, чи виїжджатимуть з міста, якщо це станеться?

У мене була розмова з власником однієї кав’ярні, коли все це починалося. Казав, що якщо будуть російські паспорти вводити, то він поїде геть.

Зараз усе ближче й ближче видача російських паспортів. І я собі міркую: український же у мене не забирають. А російський – це просто папірець, який їм потрібен для звітності. І якщо це буде це питання життя і смерті, то я таки візьму цей російський паспорт і виконуватиму їхні настанови. Тому що я хочу жити. І дочекатися, доки нас звільнять.

Водночас я згадую історію з жабкою, яку якщо кинути в окріп, то вона одразу вистрибує. А якщо у холодну воду й поступово нагрівати до кипіння, то вона не помітить, як перетвориться на французький делікатес. Мені здається, всі ми нагадуємо таку жабку, яку кинули у холодну воду і поступово підвищують градус.

Ключове для наших людей, коли вирішується, виїжджати чи ні, – тут у нас не стріляють. Навіть на допитах вони не прострілюють ноги, не закопують у землю, як це робили в інших областях. Так, вони чинять психологічний тиск і відпускають. Дають настанови, що «далі не грішіть, починайте нове життя».

І я от заходжу на сторінку людини, яка була на такому допиті, припустимо, 12 травня. А її останній допис датується 9 травня. Після цього – тиша. Люди, які побували на допиті бояться, що їх прослуховують, що знову привезуть на допит. Бо їх запевняють, що як буде треба, їх дістануть. Іноді люди взагалі видаляють свою сторінку у Facebook, аби не попастися.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Є надія його побачити": експерт розповів, куди полетів літак, який помітили у небі над Києвом
Фокус
2025-07-12T21:42:27Z
"Приватбанк" призупинить усі платежі через Приват24 вночі 13 липня
24tv
2025-07-12T21:19:10Z
Платити більше не потрібно: в Україні скасували податки частині мобілізованих підприємців
Хвиля
2025-07-12T20:45:32Z
Світовий банк дає Україні 30 мільйонів доларів на реформи у дошкіллі
24tv
2025-07-12T20:21:53Z
Чи можна в Україні садити сади на землях сільгосппризначення
24tv
2025-07-12T19:03:09Z
Ціни на сталь та сонячні панелі в Китаї досягли рекордних мінімумів
InternetUA
2025-07-12T18:31:24Z
Податкова закрила ключову інформацію для бізнесу, – Опендатабот
24tv
2025-07-12T18:30:16Z
ЄС готує конкурента Starlink: Eutelsat отримає €1,5 млрд
InternetUA
2025-07-12T18:06:29Z
Російська вугільна галузь на межі краху: Китай скоротив закупівлі, шахти закриваються
360ua.news
2025-07-12T17:00:39Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Лікарка розказала, які кавуни в жодному разі не можна купувати
Фокус
2025-07-12T19:30:29Z
Цією намазкою з тунця ви нагодуєте всю родину: готується за лічені хвилини, а смак — неперевершений
Telegraf
2025-07-12T19:18:39Z
У Житомирі медики успішно прооперували 100-річного пацієнта
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T18:45:10Z
Безсоння та кошмари: які продукти порушують ваш сон
24tv
2025-07-12T17:12:16Z
Дослідники виявили неочікувану користь кавуна для здоров’я
Portaltele
2025-07-12T16:48:15Z
Для чого потрібні дві голки в одному шприці: розкрито неочевидне призначення
GlavRed
2025-07-12T16:27:51Z
Як забезпечити гігієну сну та навіщо вона потрібна: пояснення сомнолога
ZN UA
2025-07-12T14:28:25Z
Зеленський та Умєров обговорили зміни в державних інституціях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T21:45:31Z
Проросійські медіа придумали фейк про те, як Мерц убивав білих ведмедів у Канаді
ZN UA
2025-07-12T21:37:30Z
Росія змінила позицію в іранському ядерному питанні - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-12T21:36:18Z
Росіяни використовують близько 300 «Шахедів» під час концентрованих ударів - Зеленський
УкраинФорм
2025-07-12T21:21:35Z
У Росії три сотні балістичних "Іскандерів" і північнокорейських аналогів – ГУР
Лига
2025-07-12T21:21:16Z
Зеленський анонсував зміни в Міноборони та ухвалення закону про множинне громадянство
ZN UA
2025-07-12T21:09:03Z
Словаччина може підтримати 18-й пакет санкцій проти Росії — за умови гарантій від ЄС
ZN UA
2025-07-12T20:45:35Z
«Держава Нова Каледонія»: Франція та її заморська територія уклали угоду про нову інституційну модель
УкраинФорм
2025-07-12T20:45:27Z
Слабке місце Росії, – політтехнолог пояснив, у чому важливість атаки на російський газопровід
24tv
2025-07-12T20:27:52Z
Через негоду на Харківщині затримуються потяги: в Укрзалізниці розповіли деталі
24tv
2025-07-12T21:36:18Z
У Харкові – апокаліпсис: місто накрила негода, подекуди зникло світло, є жертва і постраждалі
24tv
2025-07-12T21:27:16Z
У Фінляндії затримали колишнього бійця «Вагнера», який воював в Україні
ZN UA
2025-07-12T21:13:20Z
Нагадує бичка: на одеському пляжі помітили небезпечну рибу з отруйними шипами
Фокус
2025-07-12T21:06:39Z
"Зевс, здивуй": у Дніпрі блискавка вдарила просто біля вікна багатоповерхівки
24tv
2025-07-12T20:48:34Z
Ворог атакує КАБами прифронтові громади Запорізької області
УкраинФорм
2025-07-12T20:03:48Z
На фронті 151 зіткнення, майже третина з них - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-12T19:54:56Z
Луцьк вкотре атакували ворожі БПЛА та ракети, постраждали житлові будинки - міськрада
УкраинФорм
2025-07-12T19:39:50Z
Лінія фронту станом на 12 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T19:33:50Z
Німеччина потенційно зможе надсилати Україні ракети до Patriot власного виробництва
24tv
2025-07-12T21:45:31Z
В Європі четвертий рік поспіль зростає кількість населення - Євростат
УкраинФорм
2025-07-12T21:03:39Z
Учасники ЄВІ отримали результати тестування
24tv
2025-07-12T20:51:11Z
Пільги на комуналку за новими правилами: що врахують у дохід й кому відмовлять у допомозі
Знай
2025-07-12T20:21:57Z
Умови, як у чотирьохзірковому готелі: як студентів готуватимуть до війни
Знай
2025-07-12T20:06:45Z
Виплати ВПО скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч
Хвиля
2025-07-12T20:00:57Z
Гроші на догляд за пенсіонером в Запоріжжі: відомо, хто та скільки може отримати
Политека
2025-07-12T20:00:05Z
Альтернатива вступу у виш є: що робити, якщо не склав НМТ
24tv
2025-07-12T19:57:47Z
Американські розробники представили наземних роботів Coyote для захисту винищувачів
InternetUA
2025-07-12T19:39:32Z
Захід грає у політичне шоу, поки Україна веде реальну війну – Ландсбергіс
ZN UA
2025-07-12T20:33:44Z
Служить у ЗСУ, але сумує за професією: де зараз український актор Дмитро Сова
24tv
2025-07-12T19:45:40Z
Без перуки: Ніколь Кідман показала своє природне волосся на відпочинку
24tv
2025-07-12T19:39:59Z
Зваблива дівчина зірки Шахтаря засвітила груди на відпочинку біля басейну
24tv
2025-07-12T18:48:58Z
Лірика від Тіни Кароль та возз'єднання Дорофєєвої й Позитива: 8 музичних прем'єр тижня
24tv
2025-07-12T17:03:20Z
Камалія показала своїх доньок від колишнього чоловіка Захура: тепер їх не впізнати
Фокус
2025-07-12T16:30:13Z
Цей колір одягу сильно старить: що не можна носити після 50 років
24tv
2025-07-12T16:27:32Z
Як дебютний альбом Каті Chilly змінив українську музику та де його можна зараз почути
24tv
2025-07-12T16:21:13Z
Куди сходити у Києві 14-20 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T16:06:09Z
Правоохоронці встановили особу окупанта, який розстріляв авто з родиною на Харківщині
УкраинФорм
2025-07-12T21:27:57Z
Судитимуть українця, який видавав себе за працівника банку та ошукував людей
InternetUA
2025-07-12T21:00:29Z
Негода на Харківщині: є загиблі та поранені, блискавка влучила в електричку, машини плавають вулицями
FaceNews
2025-07-12T20:30:33Z
Перевіряли документи з ТЦК: на Прикарпатті чоловік погрожував поліцейському сокирою
24tv
2025-07-12T20:30:14Z
Трагедія в аквапарку на Полтавщині: 6-річний хлопчик упав у басейн і загинув
24tv
2025-07-12T20:21:09Z
Сумщина зазнала атаки БПЛА, є влучання по цивільній інфраструктурі
УкраинФорм
2025-07-12T20:09:44Z
У Запоріжжі спалахнув багатоповерховий будинок: серед постраждалих діти
TSN
2025-07-12T19:33:29Z
У Куп'янську рятувальники під обстрілами вивели з палаючої багатоповерхівки жінку
УкраинФорм
2025-07-12T19:18:08Z
На Харківщині вирує негода: внаслідок падіння дерева загинула жінка, постраждала 7-річна дівчинка
УкраинФорм
2025-07-12T19:03:11Z
Гороскоп на 13 липня: Стрільцям - не відмовлятись, Рибам - насолода митями
FaceNews
2025-07-12T20:57:42Z
Вишуканість може бути бюджетною: рецепт буряка по-корейськи, якому і ресторан позаздрить
24tv
2025-07-12T20:51:21Z
Насолода сезону: 3 прості рецепти цвітної капусти – не захочете нічого додавати
24tv
2025-07-12T19:36:50Z
Які риси характеру має справді крутий хлопець: було б добре мати бодай 3 із цих 6
24tv
2025-07-12T19:30:54Z
Коли викопувати моркву та як її зберігати: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-12T19:27:43Z
Вбережіть помідори від тріщин: золоті правила городників
24tv
2025-07-12T18:36:28Z
Ростуть у тіні та в поганому ґрунті: 4 найбільш невибагливі квітки
24tv
2025-07-12T18:00:44Z
Картопля виросте великою: що потрібно внести в ґрунт
24tv
2025-07-12T17:39:07Z
Ціни не змінюються 10 років: турист назвав місто у Європі, яке застигло у часі
24tv
2025-07-12T17:18:32Z
Магнітна буря "червоного" рівня вгатила по Україні: відома дата піку
GlavRed
2025-07-12T21:33:03Z
Складаний iPhone наближається до виробництва
Portaltele
2025-07-12T20:48:06Z
ASUS показала найдорожчу відеокарту в історії
InternetUA
2025-07-12T20:27:20Z
Ось які дані про вас збирає Windows
Portaltele
2025-07-12T18:48:06Z
Блогерка з TikTok описала етапи життя з арабським мільйонером і викликала шквал критики
360ua.news
2025-07-12T18:09:48Z
Оптична загадка для найуважніших: спробуйте знайти кролика за шість секунд
Gazeta UA
2025-07-12T17:54:18Z
Чому варто тримати Wi-Fi роутер подалі від дзеркал
InternetUA
2025-07-12T17:18:54Z
Microsoft повернула класичний звук запуску з Windows Vista
Portaltele
2025-07-12T16:48:19Z
Смартфон із батареєю на 25 500 мА·год і нічним баченням здивував мережу
360ua.news
2025-07-12T16:24:48Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
У Данії вперше електричний літак здійснив тестовий політ
УкраинФорм
2025-07-12T18:33:12Z
Хтось відмовився від прибутку у 435 тисяч доларів за цей Porsche
Топ Жир
2025-07-12T18:18:22Z
Цей штат може запровадити плату за кожен кілометр вашої поїздки
Топ Жир
2025-07-12T16:33:50Z
П’ять років тюрми за BMW для Путіна: у Німеччині покарали порушника санкцій
360ua.news
2025-07-12T15:21:37Z
Ми перевірили китайського конкурента Toyota Land Cruiser, і він нас приємно здивував
Топ Жир
2025-07-12T14:48:44Z
Apple подала заявку на придбання прав у США на показ перегонів «Формули-1» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-12T14:48:13Z
Розсекречено салон нового суперкара Lexus
AutoCentre
2025-07-12T13:34:55Z
"Ніхто не стоїть вище інтересів клубу": Спортінг покарає Дьокереша за неявку на передсезонні збори
Football.ua
2025-07-12T21:40:07Z
Топ-клуб УПЛ продав футболіста, який відмовився грати в Україні через обстріли
ZN UA
2025-07-12T21:27:53Z
Батіста залишив Полісся й повернувся до Південної Америки
Football.ua
2025-07-12T21:13:34Z
Англійські клуби готові оформити трансфер лідера збірної України
24tv
2025-07-12T20:57:44Z
Енді Керролл виступатиме в шостому англійському дивізіоні
Football.ua
2025-07-12T20:57:23Z
Ліверпуль може поборотися за Родріго в разі відходу Діаса
Football.ua
2025-07-12T20:24:12Z
Бігала по корту та кричала: реакція Швьонтек на тріумф на Вімблдоні-2025
24tv
2025-07-12T20:18:24Z
Все залежить від Сашка, – Берінчик зробив прогноз на реванш між Усиком та Дюбуа
24tv
2025-07-12T20:12:04Z
Аталанта зацікавилася Мікаутадзе на тлі продажу Ретегі
Football.ua
2025-07-12T19:54:21Z