MY.UAНовости
Про що каже смерть Кутузова в Україні: дайджест пропаганди РФ за 3-5 червня
Про що каже смерть Кутузова в Україні: дайджест пропаганди РФ за 3-5 червня

Про що каже смерть Кутузова в Україні: дайджест пропаганди РФ за 3-5 червня

Путін виграв інформаційну війну за мозок мешканців Росії, але цілком програв її громадянам України. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 3-5 червня.

  1. Закрите небо Росії
  2. Чому пропаганді у РФ зараз вірять більше ніж в СРСР
  3. Програна інформаційна війна із «визволеними» українцями
  4. Путін і Кутузов

Закрите небо Росії

5 червня Болгарія, Північна Македонія та Чорногорія закрили свій повітряний простір для літака очільника МЗС Росії Лаврова. Через це намічений на 6-7 червня його візит до Сербії скасували. Ляпас неймовірний! 

Тим часом під великим питанням існування повітряного флоту Росії як такого. І хоча зараз її ЗМІ розповідають, як вдається  долати санкції за допомогою «вітчизняних виробників», ситуація критична.

Ось випадок з тією ж Сербією.

НАСПРАВДІ вже на другий день війни, 26 лютого, Євросоюз ухвалив рішення про повну заборону на постачання та лізинг літаків, вертольотів, іншої авіатехніки до РФ, а також їхні страхування та техобслуговування. На той час авіакомпанії РФ експлуатували 980 пасажирських лайнерів ринковою вартістю $20 млрд.

Росія гадала, що вона найхитріша, і ухвалила закон, за яким перевела (фактично вкрала) до свого реєстру близько 800 літаків і продовжила їх використовувати, направляючи лише в ті країни, що не підтримали санкції.

Однією з таких країн була Шрі-Ланка. Але ось Airbus A330 російського «Аерофлоту» наприкінці минулого тижня заарештували на Шрі-Ланці, оскільки його було викрадено в ірландського власника. Росія негайно відреагувала, і тепер крадені літаки не сідають в обох острівних країнах.

Таким чином, з 56 міжнародних напрямків маршрутів «Аерофлоту» залишилося тільки 12. Так діють санкції.

Ось ще кілька фактів, як вони вже обламали крила російській авіації:

  • В авіакомпаніях РФ офіційно дозволили розібрати на деталі близько половини повітряного флоту, аби літала хоча б інша половина.
  • У червні введені санкції проти потужних: Воронезької акціонерної авіабудівної компанії, Іркутського авіаційного заводу та філії авіаційного комплексу імені Ільюшина.
  • Управління цивільної авіації Китаю закрило повітряний простір для Boeing 757 російської авіакомпанії «Авіастар-ТУ». КНР вимагає, щоб літаки не мали «подвійної реєстрації, яка не відповідає вимогам Міжнародної організації цивільної авіації».
  • Найбільший з пасажиропотоку аеропорт РФ «Шереметьєво» відправив у простій близько 40% свого персоналу – близько 6-7 тисяч співробітників. Така ж доля спіткала «Внуково».
  • Російські аеропорти просять відкрити магазини дьюті-фрі вже для пасажирів внутрішніх рейсів. Це дозволить хоч якось підвищити виручку на тлі падіння міжнародного трафіку.
  • Без роботи залишилися 99% цьогорічних випускників-пілотів.
  • За 17 млрд рублів з коштів Фонду національного добробуту («кубушки Путіна») уряд викупить облігації авіакомпаній «Уральські авіалінії», «Сибір» і «Аврора».

Чому пропаганді у РФ зараз вірять більше ніж в СРСР

У Росії вдалися до, здається, нечуваного в історії експерименту: одночасно воювати і «відбудовувати» те, що випалено війною. Отже, коли хтось бачить поруч, наприклад, такі новини, вже не дивується.

Така реальність сучасної Росії. Як це вдається її пропаганді? Чому в умовах відкритого інформаційного простору вона виявилась такою ефективною? Чому населення РФ вірить у небилиці на кшталт «Україна збиралася напасти першою», «українці втомились від нацистів і чекають на визволителів» та «інсценізація злочинів у Бучі»?

Чому ця пропагандистська брехня переконує більшість сучасних росіян, тоді як радянському ТБ вже у 80-х роках не довіряла переважна більшість його глядачів? Росіяни подурнішали чи методи змінилися?

НАСПРАВДІ пропаганда стала підступною. Ось деякі прийоми, які дозволяють спотворювати свідомість росіян:

  • На місце старих каналів передачі інформації прийшли набагато більш чіпкі та гнучкі інтернет-медіа та соцмережі. Сьогодні ефект досягається багатоканальністю та інтенсивним залученням до пропагандистського порядку денного споживачів навіть не політичного контенту. Наприклад: ефір спортивного телеканалу «Матч» перетворився на пропагандистське ток-шоу, в якому ведучий бажає «футбольній збірній Україні горіти в пеклі».
  • Експлуатація психологічного механізму проєкції. Власні злість, агресію, дурість важко визнати, але можна ці якості приписати українцям та американцям. Наприклад, на їхню «підступність» звалити відмову «Аерофлоту» летіти на Шрі-Ланку, хоча путівки вже придбані.
  • Варіативність пропагандистського дискурсу, наявність цілого букету можливих трактувань. Коли постійно пропонується багато версій, виникає когнітивне навантаження: мозок відмовляється з’ясовувати, що насправді відбулося. Наприклад, в історії з малайзійським «Боїнгом».
  • Коктейль із міфів та реальності: на ложку правди припадає діжка ​​дезінформації. 
  • Експлуатація емоційних і «сакральних» тем. Наприклад«нащадки переможців на відвойованій висоті Кременець над Ізюмом, де йшли кровопролитні бої у Велику Вітчизняну».

Отже, проблема не у відсутності в росіян доступу до правдивої інформації про війну в Україні, а в тому, що вони більше не вірять у правду як таку. Російська пропаганда маніпулює людиною епохи постправди. Докладніше про це можна прочитати тут.

Програна інформвійна із «визволеними» українцями

Зі своєю домашньою аудиторією російській пропаганді поки ще вдається впоратися. А ось що робити з громадянами України із так званих «визволених територій»? Адже вони, на відміну від тих же «Л/ДНР», знають ціну свободі, ціну виборів, ціну того ж українського паспорта, який у сучасному світі має безліч переваг над російським.

Перше, що зробила Росія на тимчасово окупованих територіях, – відключила українські телеканали. Були негайно замінені мобільні оператори, інтернет-провайдери. До «зомбування» чергової партії «визволених» готувалися ретельно.

НАСПРАВДІ з цього нічого не вийшло. Адже:

  • У російськомовному Херсоні регулярно збиралися мітинги протесту, поки їх не почали душити відверто росгвардійськими методами.
  • Постановочні відео маріупольців, херсонців та мелітопольців звільнених з «нацистського концтабору» відверто смішні.
  • Образ «вежливых людей» застарів щонайменше на 8 років, а після мародерств, зґвалтувань та вбивств – взагалі не працює.
  • Гуманітарна «показуха» на кшталт передачі книжок Пушкіна у Херсон не працює через те, що ніхто їх ніколи ані в Херсоні, ані в Україні не забороняв.
  • Те ж саме і з примусовим включенням російських телеканалів, які хто бажав в Україні дивитись, дивився і раніше через супутникові антени.
  • Взагалі не спрацював ефект «денацифікованих» українців. Достатньо поглянути на інтерв’ю полонених «азовців» або мера Херсона Володимира Миколаєнка.
  • Абсолютно програшною була ставка на українських ветеранів Другої світової війни (або близьких до них за віком), які за задумом, мали б бути передовою колоною «боротьби з нацизмом».
  • Нема й радісної «звільненої» молоді Херсонщини, яка увесь цей час нібито потерпала від «западенців».

І ось саме тому у телеграм-каналах російських пропагандистів все частіше з’являються істеричні заклики «Денацифікація неминуча!». На початку війни їх було значно менше.

Путін і Кутузов

І наостанок про Путіна, якому б не завадило закінчити принаймні якісь військові курси. Багато розголосу набула його заява про те, що «наше ППО клацає як горіхи техніку, яку США постачають в  Україну».

Розраховано це звісно, на дві аудиторії. Перша – російська, яка мала вкотре негайно зрадіти «величі російської зброї». Друга – американська: мовляв, «ваша підтримка не має сенсу».

Саме з цього витікає головний путінський наратив останнього часу: «припинить постачати зброю Україні, це тільки затягує війну, дайте нам завершити, і все буде добре».

НАСПРАВДІ Путін показав себе тим ще військовим фахівцем. Адже переважна більшість зброї, яку нам постачають із Заходу (гаубиці, танки, бойові броньовані машини та з недавнього часу РСЗВ) не літає. Технології ще не дійшли до цього.

До того ж небо над Україною закрите з початку вторгнення, і жодна західна техніка на українські аеродроми не доставляється.

Отже, що там «клацає як горіхи» російська ППО в українському небі, відомо тільки Путіну або тим, хто йому доповідає таку заспокійливу брехню. Наприклад, генерал-депутату Картаполову, який нещодавно стверджував, що «суттєвих втрат» у російських військ в Україні немає. 

5 червня стало відомо, що генерал зі священним для росіян прізвищем Кутузов загинув, як гордо пишуть росЗМІ, «підіймаючи війська в атаку». 

Про що каже смерть Кутузова в Україні:

  • Якщо цілий командувач армійського корпусу у званні генерал-майора веде солдат в атаку, то росіяни в Україні дійсно зазнали величезних втрат серед майорів, капітанів та лейтенантів.
  • Зрозуміло, що від генерала вимагали для «царя» негайної «переможеньки», а він не міг її здобути, тому й повів особисто  своїх підлеглих в банзай-атаку.
  • Загибель в Україні чергового кутузова свідчить про рівень управління військами і моральний стан окупантів набагато більше, ніж «переможні» реляції російських геббельсів.

Якось навіть шкода Кутузова. З історичної точки зору. Міг би  в недалекому майбутньому так само спалити Москву і врятувати Росію. І це мав бути логічний кінець імперії. А замість цього Кутузов-2022 безславно загинув в Україні за якусь так і не здобуту переможеньку для якогось «горіхового» Путіна. 

Теги по теме
російська агресія
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
"В останній момент": Крістіна Орбакайте прийняла важливе рішення - деталі
GlavRed
2024-11-18T07:30:04Z
Анджеліна Джолі вивела на червону доріжку наймолодшого сина
Фокус
2024-11-18T07:15:33Z
Артем Котенко дав дитячому Євробаченю щирість і дружність
Детектор М
2024-11-18T07:01:31Z
Потап публічно відкинув Настю Каменських - що сталося
GlavRed
2024-11-18T06:27:19Z
Який манікюр робити на Новий рік 2025 року: трендові варіанти на будь-який смак
GlavRed
2024-11-18T04:27:15Z
Квитки на Ґластонберський фестиваль розкупили за 35 хвилин
УкраинФорм
2024-11-18T03:07:25Z
Найсексуальніший чоловік-2024 отримав титул через відмову інших зірок - ЗМІ
GlavRed
2024-11-18T00:27:15Z
Підводне життя літератури
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T21:36:21Z
67-річний Богдан Бенюк залишить театр заради ЗСУ: "Вже трошки починає давити"
GlavRed
2024-11-17T21:27:21Z
Путін страшенно боїться приниження. Чому для Кремля мир за правилами Трампа неможливий
Фокус
2024-11-18T07:36:56Z
Україна зможе бити далекобійними ракетами лише по одній області РФ – Axios
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:36:14Z
Віцеканцлер Німеччини готовий передати Україні ракети Taurus
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:35:49Z
Путін створює картинку для Трампа: до яких підступних дій вдасться щодо України
24tv
2024-11-18T07:33:43Z
Геополітичні суперечки ставлять під сумнів ухвалення підсумкового комюніке G20 в Бразилії – Reuters
iPress
2024-11-18T07:31:57Z
Син Трампа назвав "імбецилами" тих, хто дав дозвіл Україні бити ATACMS по Росії
ZN UA
2024-11-18T07:31:46Z
Україна отримала дозвіл на удари Storm Shadow, SCALP та ATACMS по території росії
iPress
2024-11-18T07:31:18Z
Молочарі звернулись до урядів із закликом швидшої інтеграції України до ЄС
AgroPortal
2024-11-18T07:30:44Z
Росію атакували понад пів сотні БпЛА: під ударом була Москва
GlavRed
2024-11-18T07:27:44Z
"Бездоганне влучання": подвійний удар HIMARS на Запоріжжі знищив російську піхоту
Фокус
2024-11-18T07:36:05Z
18 та 19 листопада у Сумах оголошено Днями жалоби за загиблими через атаку РФ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:34:25Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 18 листопада
Мій Харків
2024-11-18T07:31:22Z
У Києві та області 18 листопада діятимуть графіки відключень світла
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:27:14Z
Російська армія втратила за добу в Україні ще 1560 загарбників
УкраинФорм
2024-11-18T07:24:27Z
Листопад у розпалі: синоптики розповіли, якою буде погода впродовж тижня
TSN
2024-11-18T07:21:08Z
Ексведучий "Орла і Решки" розповів, що найцінніше вкрали окупанти, коли зайшли в його будинок
24tv
2024-11-18T07:12:53Z
Росіяни обстріляли Харківщину: є поранені та пошкодження цивільної інфраструктури
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:06:19Z
Кліщі навколо Курахового продовжують стискатися: карта боїв 18 листопада
24tv
2024-11-18T07:06:08Z
Реформа МСЕК: у МОЗ розповіли, як українцям встановити інвалідність у 2025 році
Хвиля
2024-11-17T22:36:37Z
За канонами фільмів жахів: учена ввела в себе небезпечні віруси, борючись зі смертельною хворобою
Фокус
2024-11-17T19:21:50Z
Як зміна освітлення впливає на здоров’я
360ua.news
2024-11-17T19:00:36Z
Революційний метод лікування бактеріальних інфекцій
360ua.news
2024-11-17T18:33:29Z
Як літнім людям захистити кишківник і шлунок від захворювань: 3 кроки до міцного здоров’я
TSN
2024-11-17T16:15:44Z
Як уникнути хронічного болю в спині і залишатися активним
360ua.news
2024-11-17T16:12:27Z
Як очистити сковороду від нагару: прості способи без зайвих витрат
Политека
2024-11-17T14:30:40Z
Хвороба розвивається безсимптомно: скільки киян мають діабет
24tv
2024-11-17T13:48:44Z
Як правильно готувати свинину: прості правила, які повинен знати кожен
24tv
2024-11-17T13:27:52Z
Капіталізація TikTok ByteDance досягла 300 мільярдів доларів
InternetUA
2024-11-18T07:31:49Z
Стало відомо, чи зміниться тариф на електроенергію у грудні
AgroNews
2024-11-18T07:27:39Z
Нафта дорожчає через загострення напруженості між Україною і РФ
УкраинФорм
2024-11-18T07:18:19Z
Російський газ може надходити до Китаю новим маршрутом: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:09:45Z
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Знай
2024-11-18T07:06:55Z
Огірки подешевшали вперше за 1,5 місяця: що цьому сприяло
24tv
2024-11-18T07:06:44Z
Кабмін затвердив порядок створення системи реєстрів е-рослинництво
AgroPortal
2024-11-18T07:00:03Z
Відключення світла: в обленерго сказали, для яких областей скасовані графіки
TSN
2024-11-18T06:48:58Z
Держбюджет на 2025 рік: уповільнення зростання ВВП і ризик двозначної інфляції
ZN UA
2024-11-18T06:34:08Z
У Брюсселі українські пластуни повели акцію, щоб розповісти бельгійцям про Голодомор
УкраинФорм
2024-11-18T07:30:28Z
Стати сусідом із Біллом Гейтсом: у Сієтлі продають "розумний" будинок, – який він має вигляд
24tv
2024-11-18T07:27:20Z
Американські розробники представили унікальний бойовий дрон, що запускається з авіаносців
InternetUA
2024-11-18T07:25:57Z
«Кожен третій євро»: Німеччина підрахувала видатки на біженців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:15:06Z
Яке завтра, 19 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-11-18T07:06:51Z
Чи можливе посилення мобілізації у листопаді
24tv
2024-11-18T07:06:44Z
«Читаю все, що можна і що не потрібно»: Володимир Зеленський розповів, звідки дізнається про настрої в суспільстві
Детектор М
2024-11-18T07:03:25Z
Пам’яті волонтера, воїна Павла Собка
УкраинФорм
2024-11-18T07:01:09Z
Виконував надскладні завдання у складі Третьої штурмової. Згадаймо Миколу Шикерука
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:00:15Z
Вцілів після того, як його підірвала Москва. Який нині вигляд має найбільший бункер України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T07:36:27Z
Небезпечна краса: 9 квітів, які ніколи не можна садити біля будинку
24tv
2024-11-18T07:33:34Z
Емоції зашкалюватимуть – хто до кінця листопада отримає приємний сюрприз від коханої людини
24tv
2024-11-18T07:06:42Z
Не треба оцту: маринуємо оселедець так, щоб у вас попросили рецепт
24tv
2024-11-18T06:27:54Z
Для чого потрібне змінне взуття у школах та як його обрати
24tv
2024-11-18T06:06:48Z
Водолії – досить агресії, Діви – зробіть крок назад: гороскоп для чоловіків на 18 – 24 листопада
24tv
2024-11-18T04:21:49Z
Тертий пиріг з яблуками, що родом з дитинства: рецепт із мільйоном переглядів у ТікТок
24tv
2024-11-18T04:09:32Z
Домашній тертий пиріг з вишнями та какао: найкращий рецепт для осені
Политека
2024-11-18T04:01:09Z
Орхідеї будуть цвісти аж пів року: садівниця розказала незвичний метод
GlavRed
2024-11-18T00:27:25Z
Агент Неймара спростував чутки про повернення гравця до Сантоса взимку
Football.ua
2024-11-18T07:31:42Z
Збірна Італії зазнала першої поразки з червня
Football.ua
2024-11-18T07:28:24Z
Італія — Франція 1:3 Відео голів та огляд матчу Ліги націй
Football.ua
2024-11-18T07:19:37Z
Борець із Мелітополя став першим українцем, який потрапив до вищого дивізіону сумо Японії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T03:06:18Z
Франція помстилася Італії та вирвала перше місце у групі Ліги націй
TSN
2024-11-18T01:03:05Z
Італійський тенісист Сіннер виграв Підсумковий турнір ATP
ZN UA
2024-11-17T23:18:09Z
Бельгія поступилась Ізраїлю
Football.ua
2024-11-17T22:15:37Z
Впорались без Мбаппе: Франція ефектно прибила Італію у матчі Ліги націй
24tv
2024-11-17T21:57:18Z
Король стандартів Дінь виборов для Франції першу сходинку групи A2 в дуелі проти Італії
Football.ua
2024-11-17T21:48:52Z
Трагедія у Сумах: Кількість жертв ракетного удару зросла до 11, серед загиблих — діти
iPress
2024-11-18T07:31:07Z
У Хмельницькому BMW на шаленій швидкості влетів в зупинку, - соцмережі
Комсомольская правда
2024-11-18T07:27:07Z
Нажився під час збору коштів для ЗСУ: військовий блогер провернув шахрайську схему, скандальні подробиці
Политека
2024-11-18T07:01:19Z
У передмісті Херсона внаслідок обстрілу загинув чоловік
УкраинФорм
2024-11-18T06:45:16Z
Поліцейські повідомили про підозру українцю, який викрав з банківського рахунку військового 460 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-18T06:29:34Z
Нічний наліт безпілотників на Росію: вибухи лунали від Брянська до Москви
24tv
2024-11-18T03:15:36Z
Удар РФ по багатоповерхівці у Сумах: кількість загиблих знову зросла
TSN
2024-11-18T01:10:57Z
Жителька Чернігівщини перерахувала шахраям ₴45 тисяч за посилку від «друга з соцмереж»
Украина Криминальная
2024-11-18T00:33:50Z
Судитимуть буковинця, який побив матір до смерті
Украина Криминальная
2024-11-17T23:45:58Z
Земля є круглою: чому ж люди бачать її плоскою
Фокус
2024-11-18T07:30:56Z
Сухий йогурт: страва всього з одного інгредієнта підкорила TikTok
24tv
2024-11-18T07:27:38Z
Магнітний Північний полюс Землі не хоче в Росію: його рух у бік Сибіру різко сповільнився
Фокус
2024-11-18T07:27:06Z
Нові чіпи Nvidia AI перегріваються на серверах
InternetUA
2024-11-18T07:16:48Z
Як налаштувати новий роутер, куди його поставити і як розібратися в меню
InternetUA
2024-11-18T07:10:22Z
iPhone та AirPods тепер оснащені інструментами для здоров’я слуху
InternetUA
2024-11-18T07:02:59Z
Telegram отримав одне з найбільших оновлень за весь час: що змінилося
InternetUA
2024-11-18T06:43:02Z
Блокування номерів "Київстар": що робити абонентам, аби уникнути проблем
Политека
2024-11-18T06:04:55Z
Windows 10 KB5048239 викликає помилку 0x80070643, але Microsoft має офіційне виправлення
Portaltele
2024-11-18T06:04:13Z
Hyundai презентував спеціальну версію Elantra N
AutoCentre
2024-11-18T07:09:27Z
Nissan N7 — стильний седан із штучним інтелектом і напівавтономним рухом
360ua.news
2024-11-17T20:15:49Z
В Україні виготовили партію напівпричепів-контейнеровозів з надміцної сталі
AutoCentre
2024-11-17T19:34:37Z
На автомобілях Volkswagen встановили два рекорди Гіннеса
AutoCentre
2024-11-17T13:39:06Z
Нова батарея з "відходів" зберігатиме до 100 МВт*год енергії: деталі
Фокус
2024-11-17T12:30:10Z
Оновлений Lexus ES
360ua.news
2024-11-17T11:33:57Z
Lexus представив бізнес-седан за $40 000
AutoCentre
2024-11-17T08:04:21Z
Після таємничої аварії Tesla Cybertruck перетворили на меморіал: люди несуть хрести із квітами
Знай
2024-11-17T07:51:21Z
Jeep Wrangler Rubicon: може посперечатися, але чи треба?
AutoCentre
2024-11-17T07:10:43Z