![Зеленський: Місце заблокованих Заходом російських каналів мають зайняти українські мовники та блогери](https://thumbor.my.ua/leu3ROpYxEApg7QYm5sIRY6jxUo=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F3b88acc5d01b1837718c24c6704dd391.jpg)
Зеленський: Місце заблокованих Заходом російських каналів мають зайняти українські мовники та блогери
Водночас він висловив думку, що українські канали іномовлення можуть бути ефективними для переконання аудиторії, що живе в зоні бойових дій, але досі «сумнівається в тому, що відбувається».
На думку президента України Володимира Зеленського, після блокування західними санкціями російських телеканалів аудиторія за кордоном буде шукати інший російськомовний контент – і цю нішу мають заняти українські телеканали та блогери, щоб донести правдиву інформацію про ситуацію в України. Про це голова держави сказав під час пресконференції.
«Після того як ми санкціями зупинили декілька російських каналів (зараз вони у процесі зупинення), які розповсюджують свої сигнали на європейському ринку, коли вони закриються, ця аудиторія буде шукати російськомовну інформацію. Тут дуже важливо, щоб цей простір зайняли українські канали, якісь блогери тощо», – зазначив Зеленський.
За його словами, доносити правдиву інформацію до мешканців самої Росії – на сьогодні є одним із найскладніших завдань.
«Коли ми даємо сигнали російською мовою або англійською мовою, ті люди в РФ, перед якими вже стіна, я не бачу, щоб вони мали розуміння. Я вважаю, що вони можуть зрозуміти щось самі і самі дійдуть висновків, коли з ними будуть говорити люди, яким вони довіряють. Я не бачу, щоб довіряли українським медіа росіяни і щоб довіряли президенту України. Для них я – інша зовсім людина.
Я вважаю, що є інструменти, як до них доносити інформацію. Це одна з найскладніших робот, над якою нам потрібно працювати. Я не бачу поки що комплексного рішення цього питання», – сказав президент.
Водночас він висловив думку, що українські канали «Дом» та UATV можуть бути ефективними для переконання людей, що живуть в зоні бойових дій, але досі «сумніваються в тому, що відбувається».