MY.UAНовини
Регіональні медіа: місія – вижити після війни
Регіональні медіа: місія – вижити після війни

Регіональні медіа: місія – вижити після війни

Як можна допомогти локальним ЗМІ у цьому, чи зміняться ЗМІ на місцях після перемоги? ZMINA поговорила про це з журналісткою, редакторкою та координаторкою онлайн-журналу “Свої.City” Гаяне Авакян.

Виживати регіональним ЗМІ в Україні було й так непросто: серед причин – складності з фінансуванням, невеликий рекламний ринок, проблеми з кадрами. З початком повномасштабного вторгнення Росії до цих чинників, що набули ще більших масштабів, додалися фізична та психічна небезпека, неможливість працювати в окупації, проблеми, пов’язані з евакуацією.

Водночас останні три місяці війни з Росією показали, наскільки важливі регіональні ЗМІ для місцевих жителів й особливо для тих, хто перебуває в містах та селах, тимчасово підконтрольних російським окупантам.

Чи є шанс у регіональних медіа вижити після війни, як можна допомогти їм у цьому, чи зміняться ЗМІ на місцях після перемоги? ZMINA поговорила про це з журналісткою, редакторкою та координаторкою онлайн-журналу “Свої.City” Гаяне Авакян.

Гаяне Авакян. Фото надане журналісткою

Сама себе Гаяне називає “журналісткою зі сходу”. Вона родом з Бахмута на Донеччині, журналістикою займається із 17 років. Працювала в декількох місцевих ЗМІ. “Свої.City”, яке координує журналістка, працює вже 4 роки. Тематика ресурсу — люди Донбасу.

“По суті, все моє життя – це робота зі ЗМІ, які працюють на Донбасі. “Свої.City” із самого початку мало не новинний формат, а передбачало, що ми розповідаємо історії про людей, про міста. Наша команда не шукала “зраду”, а, навпаки, намагалася показувати позитивні зміни, які відбуваються на вільному українському сході. Водночас намагалися допомогти жителям окупованих територій корисними інструкціями, щоб полегшити їхню комунікацію з вільними територіями, та й їхнє життя загалом: якщо вони хочуть виїхати, оформити якісь документи тощо”, – розповідає журналістка. 

Редакція планувала в березні 2022 року відкрити офіс у Краматорську. У приміщенні вже пофарбували стіни, завезли столи. Фізично хотіли зібрати команду в одному місті, бо до цього чотири роки працювали віртуальною редакцією. У медійному креативному хабі мали зібрати класних людей, щоб реалізовувати разом круті проєкти. Але 24 лютого змінило всі плани.

“Зараз із сумом жартуємо, що хотіли відкрити східний офіс, а відкрили західний, бо частина команди з початком повномасштабного наступу евакуювалася на захід країни – у Львівську область. Ще частина перебуває в Дніпрі”, – уточнює Гаяне.

Зараз команда працює віддалено, у безпеці, й продовжує розповідати про те, що відбувається на Сході України.

Засновник “Свої.City” – Агенція медійного росту “Або”. Крім онлайн-журналу, існує ціла мережа ресурсів у прифронтових містах: “Попасна.City”, “Волноваха.City”, “Нью-Йоркер” – сайт про український Нью-Йорк на Донеччині, сайти в Мар’янці, Торецьку, Троїцькому та Сватовому. Зараз частина редакцій опинилася на окупованій території, частина – у прифронтовій зоні, уточнює медійниця.

“Весь час починаючи з 2014-го з нами працювали люди з окупованих територій. Але з кожним роком добувати інформацію звідти було все складніше. Дуже багато класних журналістів виїхало звідти. Дістати ексклюзивні матеріали саме з Донецька чи Луганська ставало непростим завданням, тож ми думали, як розв’язати цю проблему. Від лютого 2022 року вона ще більш масштабувалася”, – каже журналістка.

Тепер проблеми виникають із тим, щоб отримати інформацію з новоокупованих територій. Місцеві жителі могли б бути інформаторами для українських ЗМІ, навіть попри небезпеку, але елементарно немає зв’язку, пояснює Гаяне.

“Це дуже болісно, ми намагаємося відстежувати інформацію в місцевих пабліках у соцмережах, якщо вона проривається, проте з цим, відверто кажучи, погано”.

Попри всі складнощі “Свої.City”, “Волноваха.City”, “Попасна.City”, сайт міста Нью-Йорк працюють: журналістів вдалося евакуювати на безпечну територію, їм допомогли фінансово та житлом на перший час.

Сайти тимчасово окупованих та прифронтових міст Луганщини й Донеччини евакуйовані журналісти також наповнюють: “Сватове.City”, “Торецьк.City”, сайт Курахового та Мар’їнки – “КуМа”.

“Ми взяли їх на себе, хоча там фактично немає журналістських команд. Але ми намагаємося тримати цю лінію оборони на інформаційному фронті”, – каже журналістка.

“Ми знали, як працюватимемо далі, але війна все поламала”

Перші дні війни журналісти команди були розгублені, мабуть, як і всі, через цей масштаб військових дій.

“Очікували загострення на сході, але не думали, що це буде Київщина, Чернігівська, Сумська області, швидке захоплення півдня, окупація. Але потім побачили головний запит людей у ті дні – евакуація. Всі свої сили кинули на те, щоб допомогти людям знайти безпечне місце для себе”, – розповідає Гаяне.

Перший місяць після початку наступу РФ команда писала багато інструкцій про евакуацію і допомогу переселенцям. Раніше в онлайн-журналі була рубрика “Свої за кордоном”, де земляки, які виїхали й уже якось адаптувалися, облаштувалися в інших країнах, ділилися досвідом. З початком нової агресії вона трохи змінила фокус: журналісти орієнтувалися конкретно на людей, які виїхали з України після 24 лютого й знайшли прихисток у різних країнах світу. У рубриці демонстрували реальні кейси, як українцям допомагають у Європі, США, Канаді тощо… На основі цієї інформації людям простіше вирішити, чи треба евакуюватися, а якщо так, то куди саме. 

Водночас журналістська команда документує свідчення постраждалих від російської агресії.

“Знаходимо людей, які були в найгарячіших точках, і записуємо їхні історії для того, щоб документувати воєнні злочини Росії: у Маріуполі, Рубіжному, Попасній, будь-якому іншому постраждалому українському населеному пункті. Дивимося, як війна вплинула на життя наших героїв, їхніх міст, на все, що вони будували роками”, – каже журналістка.

Команда “Свої.City”. Фото надане Гаяне Авакян

Головне – не нашкодити своїм

Болюче питання для Гаяне Авакян – журналісти, які з тих чи інших причин залишилися в окупації. Говорити публічно про них чи краще мовчати – залежить від кожної конкретної ситуації.

“Був кейс у Новій Каховці на Херсонщині, коли ми дізналися, що головреда сайту “Нова Каховка Сіті”, фактично нашого партнера Олександра Гунька заарештували окупанти, декілька днів чоловіка протримали в СІЗО. Про це повідомила його донька. Вона просила про розголос справи, вважала, що це допоможе повернути батька”, – розповідає Авакян.

Дійсно, чоловіка випустили, поки він лишається на окупованій території. Але є редакції, які медійниця не називає, бо там працюють люди, яким розголос, навпаки, може нашкодити.

“Можливо, їм вдасться вибратися через Росію з окупованих територій. Інакше можемо зробити їх мішенями в так званих фільтраційних таборах, – каже журналістка. – Ми дуже радіємо, коли вдається виїхати комусь. Буквально нещодавно дізналися, що одній з наших колег це вдалося. Зараз за її прикладом намагатимуться вибратись інші члени команди одного з окупованих міст. Сподіваюся, що все вдасться”.

На питання щодо пропагандистського відео за участю Гунька каже, що оцінювати слова чи дії людини, яка перебуває в заручниках у росіян, а тим більше сприймати те, що вона каже, як добровільні слова, не варто. Ніхто не знає, як і чим погрожують медійникам, щоб змусити їх казати те, що треба окупантам. Добре, якщо можна просто перестати працювати, але так буває не завжди.  

“На щастя, в мене особисто немає прикладів колабораціонізму з боку журналістів. Більшість наших колег виїхала з окупованих територій. Як, наприклад, маріупольський сайт 0629. Вони дуже круто працюють, попри те що втратили частину команди”, – каже Гаяне. 

Однак є й журналісти, і не журналісти, які досі чекають на “русскій мір”, уточнює медійниця.

“Проте вони навряд чи розуміють, наскільки він може змінити їхнє життя, зокрема й професійне”, – говорить вона.

Завдання регіональних медіа – вижити

До повномасштабного наступу питання виживання регіональних медіа – це були питання бізнес-моделей, трансформації з роздержавлених газет у сучасні онлайн-медіа або інші формати, згадує Гаяне Авакян.

“Зараз це – війна, майже повна відсутність рекламного ринку, вимушене переселення редакцій, безпека журналістів тощо. Щоб протидіяти цьому, необхідна систематична підтримка таких ЗМІ: фінансова, безпекова, будь-яка, що дозволить нам зберегти локальні медіа”, – переконана вона.  

Чому регіональні медіа такі важливі? Якщо закриється загальнонаціональне ЗМІ, альтернатива йому знайдеться, тобто потрібну інформацію люди знайдуть і в іншому джерелі, каже журналістка:

“З локальними медіа інша ситуація. Часто в місті є один, максимум два сайти. Якщо вони закриваються, жителі залишаються без місцевої інформації взагалі. Є великий ризик, що вони стануть жертвами російської пропаганди або неякісних джерел інформації в соцмережах”.

Аналітика невеликих регіональних сайтів демонструє, що з початком повномасштабного наступу їхній трафік підскочив у рази. Люди шукають інформацію на місцевих ресурсах. Попри те що частина окупованих міст лишилася без українського інтернету, там діють усі заборони Роскомнагляду, вони все одно знаходять можливість заходити на українські ЗМІ: попит на місцеву інформацію дуже великий. 

Утім, виживуть після війни не всі регіональні медіа, вважає Гаяне:

“Якщо раніше це було здебільшого питання фінансів, рекламного ринку, професіоналізму команди, то зараз – нової локації редакції, чи вдасться зберегти команду, чи зможуть узагалі журналісти працювати в складних умовах 24/7 у стані стресу чи постстресовому. Тож виживуть, звісно, не всі, але ті, хто лишиться, стануть сильнішими, безумовно”.

Відбудова зруйнованих російською армією міст після перемоги, інфраструктури, відновлення всіх людських зв’язків забере дуже багато часу – і все це треба буде висвітлювати, тобто медіа будуть потрібні людям у цей час, каже вона.

Як допомогти регіональним ЗМІ?

Є три пріоритетні напрями для підтримки невеликих місцевих ЗМІ, вважає Гаяне Авакян. Перший – безпека журналістів, допомога з виїздом, облаштуванням. Те, що дозволяє людині почуватися в безпеці й думати про те, що вона може вже прийти до тями та працювати далі.

Другий напрям – фокус на редакціях, які евакуювалися й хочуть продовжувати працювати з темою окупованих територій або прифронтових міст.

“На цих територіях потрібна непропагандистська точка зору. Навіть якщо окупанти блокуватимуть українські ЗМІ, має бути ресурс, де можна отримати інформацію. Люди знайдуть можливість відвідувати такі ресурси”, – переконана журналістка.

Третій напрям – фінансова підтримка редакцій, щоб можна було зберегти команду, оплачувати працю журналістів, хоч якісь мінімальні гонорари, аби зберегти людський потенціал і продовжувати працювати далі. Тут можуть допомогти й допомагають міжнародні партнери. Вони готові підтримувати журналістів, які борються з дезінформацією.

“Так, у них є пріоритетні напрями: хтось підтримує глобальних мовників, хтось – локальні медіа. І мені здається, саме ця скоординованість дій може зробити таку допомогу максимально ефективною”, – каже Гаяне. 

Бахмут після чергового обстрілу росіян 19 травня. Джерело: фейсбук-сторінка голови Донецької ОДА Павла Кириленка

Найкраще, що може зробити держава для журналістів, – це деокупувати їхні міста

Про підтримку регіональних медіа редакторка “Свої.City” говорила на засіданні сесії ОБСЄ зі свободи медіа в умовах кризи, яка відбулася 18 травня. Говорила не лише від імені проєкту, який є основним медіапродуктом агенції “Або” на сході країни, але й від невеликих редакцій-партнерів на Півдні України, які залишилися на окупованій території.

“Ми спробували бути голосом тих, хто є українським журналістом і потребує допомоги зараз. Сконцентрувалися саме на локальних медіа, бо національні мають більшу фінансову стабільність, регіональні ж в умовах війни можуть закритися в будь-який момент”, – пояснює медійниця. 

На її думку, так само представники великих медіа мають більше шансів, що їх витягнуть з полону або окупації, ніж представники невеликих редакцій, про які в Офісі президента або деінде у владі, напевне, й не знають.

“Звісно, ми передаємо дані про журналістів, які лишилися на тимчасово підконтрольних Росії територіях, щоб після деокупації їх не вважали колаборантами. Бо, дійсно, є випадки, коли військові РФ примушують працівників медіа під загрозою смерті або ув’язнення співпрацювати з окупаційною владою. Ми фіксуємо ці випадки, та передаємо українській владі, щоб захистити таких журналістів”, – розповіла Гаяне.

Хочеться вже нудних новин

Одним з найрезонансніших матеріалів на “Свої.City” стала розмова з лікарем Андрієм Сербіним, який працював в оточеному росіянами Маріуполі. Його монолог, пронизаний війною та особистими переживаннями, набрав тисячі репостів, понад 300 тисяч переглядів. Статтю переклали англійською, китайською, польською та іншими мовами.

“Навіть НВО зв’язувалася з ним і просила записати свідчення про Маріуполь. Такі історії, звісно, стаються не щодня, але вони демонструють, що людям потрібно знати правду. Хоча шкода, що це не ті людські історії, які ми хотіли б писати, такі, щоб позитивно вражали. Зараз багато доводиться писати про жахливі речі, які сталися з Андрієм, сотнями інших співвітчизників внаслідок російського вторгнення… Ми навіть сумуємо за так званими протокольними інформаціями на кшталт відкриття дитячого майданчика. Хочеться вже нудних новин, це ми ще у 2014-му усвідомили. Але в умовах війни маємо розповідати правду, якою б разючою і страшною вона не була”, – ділиться журналістка.

Наостанок питаю Гаяне про ставлення до російських журналістів. Вона розповідає, що напередодні вторгнення, у 20-х числах лютого, з нею намагався зв’язатися представник пропагандистського російського медіа “Комерсант”.

“Номер російський – я не відповідала. Він написав у месенджер, що хотів би дізнатися про ситуацію з обстрілами в Бахмуті (за його словами, “в Артьомовську”). Після “Артьомовська” можна було б узагалі не реагувати, але я таки відповіла, що не живу в місті, яке він назвав, і що росіяни дійсно обстрілюють лінію розмежування. Після цього порадила звернутися по коментар за таким-то номером телефону. На його питання, чий це номер, уже не відповіла, хоча це був пресцентр ООС. Не знаю, чи він туди телефонував”, – каже Гаяне.

Погані всі журналісти з Росії чи є й хороші, на її думку, взагалі не важливо.

“Не хочу лізти в ці екзистенційні чи філософські дискусії. Бо мені важливі мої ЗМІ, мої журналісти, моя команда. Що відбувається в душі російських медійників, мені байдуже”.

Наталія Адамович, ZMINA

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Магнитная буря 8 февраля: какая ее мощность
TSN
2025-02-08T05:18:14Z
Земля внезапно остановилась: ужасные последствия, которые мы не пережили бы, ученые раскрыли секрет
Знай
2025-02-08T03:51:17Z
Майкл Джексон живой: в сети завирусилось уникальное видео
Политека
2025-02-08T03:00:02Z
Таинственные радиационные кольца заметили вокруг Земли после мощной магнитной бури
Telegraf
2025-02-07T22:39:28Z
Магнитные бури: прогноз на выходные, 8-9 февраля
UAToday
2025-02-07T20:48:51Z
Grand Theft Auto V разошлась тиражом в 210 миллионов копий, Red Dead Redemption 2 — 70 миллионов копий
GameMag
2025-02-07T20:07:17Z
Ремейк Amerzone: The Explorer's Legacy выйдет 24 апреля — это первая игра создателя Syberia
GameMag
2025-02-07T20:00:20Z
Слух: На следующей неделе представят обновлённую Rainbow Six Siege
GameMag
2025-02-07T19:55:50Z
Сияли под лучами солнца: археологи нашли уникальное украшение из более 270 000 бусин
Фокус
2025-02-07T19:12:31Z
Золотистые и сочные: домашние мясные пирожки, которые захочется готовить снова и снова
Знай
2025-02-08T05:51:15Z
Худшие месяцы в 2025 году для Водолеев: когда жизнь пойдет кувырком
Comments UA
2025-02-08T00:33:05Z
Переложите одну спичку за 11 секунд, чтобы исправить равенство: интересная головоломка
TSN
2025-02-07T22:48:27Z
Пять знаков Зодиака, чьи прогнозы часто сбываются
Gazeta UA
2025-02-07T22:36:48Z
Спасаем дом: проверенные методы борьбы с муравьями
TSN
2025-02-07T22:06:34Z
Личинки в хлебе, твороге и макаронах? В ЕС разрешили новый источник белка в продуктах
Знай
2025-02-07T21:30:03Z
Как накормить всю семью на 70 гривен: роскошный рецепт, если у вас есть картофель и яйцо
Telegraf
2025-02-07T21:06:46Z
Дешево и красиво: топ-пять идей валентинок своими руками за "три копейки"
Telegraf
2025-02-07T20:33:54Z
Жить в Германии можно дешевле, но готовы ли вы к такому: реальные цифры и лайфхаки беженцам
Знай
2025-02-07T19:21:29Z
В Киеве подростки избили юношу цепью
Корреспондент
2025-02-08T05:48:58Z
Россияне в Сумах попали беспилотником в дом: детали
Comments UA
2025-02-08T05:48:48Z
На Хмельнитчине дважды с начала суток гремели взрывы
TSN
2025-02-08T05:18:20Z
ТЦК превратятся в крепости: что изменится после серии атак
Знай
2025-02-08T05:06:56Z
В РФ ночью прогремели многочисленные взрывы, что известно об атаке
Telegraf
2025-02-08T04:57:20Z
Ночью в Украине летали вражеские дроны: где раздались взрывы
TSN
2025-02-08T04:21:58Z
Горячая ночь в РФ: в Ростове-на-Дону прогремели взрывы
TSN
2025-02-08T00:21:04Z
Задержали еще 17 организаторов "схем" для уклонистов
Gazeta UA
2025-02-07T22:42:39Z
Насилие над ребенком во Львовской области: обвиняют полицейского
TSN
2025-02-07T21:36:01Z
Владимир Кличко объяснил, почему начал заниматься боксом
Корреспондент
2025-02-08T05:48:44Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Как и чем ВСУ могли сбить КАБ: действительно ли россияне потеряли важный козырь в войне
Comments UA
2025-02-08T04:51:53Z
Показания счетчиков тепла и воды: как передать их жителям Киева
ZN UA
2025-02-08T03:35:19Z
На проезде можно сэкономить не только пенсионерам – кто может пользоваться метро по льготному тарифу
Знай
2025-02-08T03:12:40Z
Работает 125 лет: как выглядит старейший кондитерский магазин Харькова
Telegraf
2025-02-08T03:03:24Z
Гороскоп на 8 февраля: звезды знают, как выгнать стресс за двери и зарядиться на выходные
Знай
2025-02-08T02:30:26Z
В Киеве почти на год закроют мост на Дарнице: опубликована схема объезда
Новости Украины
2025-02-08T00:07:13Z
В Киеве были слышны взрывы: столицу попытался атаковать российский беспилотник
Telegraf
2025-02-07T23:15:59Z
Россияне в Покровске сбросили 7 КАБов на военный госпиталь, который проработал 10 лет: фото, видео
TSN
2025-02-07T22:21:48Z
Российским оккупантам передали очки для управления дронами, начиненные взрывчаткой
TSN
2025-02-07T22:06:01Z
"Разве что россияне присоединятся": Потап за границей рассмешил украинцев неожиданным кастингом в популярную группу
Telegraf
2025-02-08T06:12:41Z
Феномен Skims: как рискованный стартап Ким Кардашьян превратился в миллиардный бизнес
Marie Claire
2025-02-08T03:00:54Z
Почему Лили Коллинз вынуждена оправдываться за то, что ребенка ей родила суррогатная мать
Marie Claire
2025-02-07T23:00:30Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T20:06:09Z
Возрождение Баффи: что известно о перезапуске легенды и возможное участие Сары Мишель Геллар
Знай
2025-02-07T19:51:14Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T19:49:24Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
9 февраля — какой церковный праздник, почему достижения детей нельзя преуменьшать в этот день
TSN
2025-02-08T06:06:25Z
Пенсионеры получат доплаты до 1 тыс. гривен: какие условия
Фокус
2025-02-08T06:00:59Z
Украинцам подсказали, какую пенсию лучше выбрать - возрастную или за выслугу лет: что выгоднее
Знай
2025-02-08T05:36:15Z
Оставьте Залужного в покое. Он платит высокую цену за кратковременную народную любовь
Telegraf
2025-02-08T05:24:55Z
Зеленский раскрыл цифры: на сколько вперед продвинулись ВСУ в Курской области
Comments UA
2025-02-08T05:21:37Z
Жилищная субсидия: как ее оформить для ВПЛ
ZN UA
2025-02-08T05:04:46Z
Коммуналка оставит голыми и босыми: эксперт рассказал, какие услуги могут подорожать
Знай
2025-02-08T04:36:40Z
Выплата за первый контракт: какой ее размер
ZN UA
2025-02-08T04:04:01Z
Каждая минута украдет год молодости: что нельзя делать сегодня
Gazeta UA
2025-02-08T03:57:33Z
Топ видов рака, которые чаще всего возникают у женщин
Comments UA
2025-02-08T02:30:57Z
Опасные инфекции: как защититься от ВИЧ и гепатита во время медицинских и косметических процедур
ZN UA
2025-02-08T02:04:19Z
Салаты, которые помогут очистить организм от токсинов: топ рецептов
Comments UA
2025-02-08T01:39:03Z
Кого не мобилизуют из-за болезней желудка
Telegraf
2025-02-08T00:12:34Z
Большинство людей чистят зубы неправильно: к чему это приводит
Comments UA
2025-02-07T23:27:41Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Попенко раскрыл реальную прибыльность тарифов на электроэнергию: что скрывают цифры
Хвиля
2025-02-08T06:15:08Z
Курс валют на выходные, 8-9 февраля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-02-08T06:06:16Z
Электроэнергия разорит: украинцев могут заставить платить по цене выше рыночной
Знай
2025-02-08T05:21:52Z
Кровавый СПГ: как выбить Россию с рынков ЕС
Знай
2025-02-08T05:03:51Z
Мошенники снова трясут пенсионеров: на какие схемы ведутся пожилые люди
Знай
2025-02-08T04:21:25Z
"Ощадбанк" навязывает кредитки, которые мигом "обчищают" мошенники: клиенты тонут в долгах
Знай
2025-02-08T04:06:32Z
Рекордный обвал: импорт автогаза упал до минимума с 2022 года
Хвиля
2025-02-08T03:15:21Z
Зеленский предлагает США использовать украинские газохранилища для американского СПГ
ZN UA
2025-02-07T21:54:41Z
От урана до лития: Зеленский рассказал о "козырях" Украины в партнерстве с США
Хвиля
2025-02-07T21:15:34Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
Россию массированно атаковали дроны: куда этой ночью попали
TSN
2025-02-08T06:18:33Z
Трюдо считает опасность аннексии Канады Трампом реальной - CNN
Корреспондент
2025-02-08T06:12:01Z
ISW: Кремль скрывает влияние войны на экономику РФ
Корреспондент
2025-02-08T06:06:25Z
"Сто сражений – сто поражений": как Россия бездарно проиграла "маленькую победоносную войну"
Telegraf
2025-02-08T06:00:46Z
Пентагон: Гегсет на "Рамштайне" подтвердит курс Трампа на дипломатическое завершение войны в Украине
Gazeta UA
2025-02-08T05:48:32Z
В США готовятся возобновить задержание семей иммигрантов - СМИ
Корреспондент
2025-02-08T05:42:26Z
Итоги 7.02: анонс Трампа и "защита ресурсов"
Корреспондент
2025-02-08T05:21:43Z
Спустя месяц снова сильный удар по российской нефти: куда этой ночью попали ВСУ
Comments UA
2025-02-08T05:09:22Z
Шольц пообещал поддержку Германии в восстановлении Сирии
Gazeta UA
2025-02-08T04:57:07Z