Візит російського керівника МЗС Сергія Лаврова до Туреччини напряму не стосувався розблокування українських портів та вивезення зерна.
Також Українане бере участі у домовленостях між Туреччиною та Росією щодо вирішення продовольчої кризи.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав на пресконференції 8 червня.
"Наскільки мені відомо, візит Лаврова до Туреччини планувався не в контексті кризи із зерном, а як загальний двосторонній візит. Але по часі він збігся з піком зусиль, спрямованих на розв'язання продовольчої кризи, а тому всі вважають, що він їздив до Туреччини домовлятись саме про це, але контекст цього візиту набагато ширший. Ніхто ж не може заборонити Лаврову їздити до Туреччини, а міністру закордонних справ Туреччини його приймати. Лаврову пощастило, що він ще може туди долетіти. Хочу кудись з'їздить", - сказав Кулеба.
Голова МЗС зазначив, що представники України не були на зустрічі у Туреччині.
"Але представники України не були на цих зустрічах. Це - двосторонній візит з широким порядком денним. Ми ведемо розмову про розблокування українських портів через ООН. Все інше - ми це вітаємо, але за однієї умови, що остаточне рішення повинно враховувати безпекові інтереси України. А це - нам потрібна достатня кількість зброї, яка може захистити Одесу та частину чорноморського узбережжя з суходолу проти морських цілей Росії та потрібна чітка місія з патрулювання цього каналу, з якого відбуватиметься постачання зерна кораблями країн, яким ми можемо довіряти", - наголосив Дмитро Кулеба.
Нагадаємо, Кулеба розповів, що армія Російської Федерації все ще має перевагу у важкій артилерії на Донбасі. Деякі західні партнери України мають враження, "що зі зброєю все більш-менш нормально". Втім, насправді це не зовсім так.
Читайте також:
- Росіяни вкотре обстріляли прикордоння Чернігівщини: зафіксовано чотири вибухи
- Гуманітарне пекло: маріупольці записуються у чергу на кілька днів наперед, аби отримати їжу
- Лаврова ледве не "вбило" запитання журналіста про вкрадене окупантами зерно в Україні (відео)