MY.UAНовини
Ігор Фещенко, «Чесно»: «Деякі проросійські політики спробують змінити риторику, і їхнє майбутнє залежатиме від пам’яті виборців»
Ігор Фещенко, «Чесно»: «Деякі проросійські політики спробують змінити риторику, і їхнє майбутнє залежатиме від пам’яті виборців»

Ігор Фещенко, «Чесно»: «Деякі проросійські політики спробують змінити риторику, і їхнє майбутнє залежатиме від пам’яті виборців»

Як триває процес судової заборони проросійських партій, від чого залежить, чи пускають на суди журналістів, що закидають цим політичним силам і яким мав би бути головний доказ колабораціонізму.

Якби ви спробували пограти з аналітиком руху «Чесно» Ігорем Фещенком у гру «хто більше українських партій знає», ви б, напевно, програли. Ігор кілька років прискіпливо вивчає партії — їхню роботу, статути, персоналії, фінанси, агітацію та виборчу активність. Зараз в Ігоря гаряча пора: українські суди розглядають позови Міністерства юстиції щодо заборони проросійських партій, які Верховна Рада постановила заборонити на початку травня. За цей закон проголосувало 330 народних депутатів. 14 травня закон про заборону підписав президент, але остаточне рішення має ухвалити суд. Насамперед ідеться про десять політичних партій, перелічених у березневому рішенні Ради національної безпеки і оборони про «призупинення діяльності» проросійських політсил: «Опозиційна платформа – За життя», Партія Шарія, «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», партія «Соціалісти» і Блок Володимира Сальда. Хоча це не вичерпний перелік політичних сил, які можна визначити як проросійські. 

Деякі з цих партій суд уже ліквідував, постановивши конфіскувати їхнє майно: Партію Шарія, «Державу», «Наші», Соціалістичну партію України, Блок Сальда та інші. Щодо деяких слухання тривають. Партії мають право подати на ці рішення апеляцію.

Ігор Фещенко стежить за судовими засіданнями, висвітлює їх та стикається з безпідставними відмовами у доступі на деякі з них — наприклад, у справі про заборону «ОПЗЖ». «Детектор медіа» попросив Ігоря пояснити, що відбувається в судах, що буде з партіями та їхнім майном і що може піти не так.

— Ігоре, що, власне, забороняють ці рішення суду, які зараз приймаються? Чи будуть ліквідовані партії як юридичні особи? Чи буде анульована їхня реєстрація? Як це співвідноситься з так званою забороною діяльності, про яку йшлося раніше?

— Попереднє «призупинення» діяльності не мало для партій зі списку РНБО жодних наслідків. Рахунки їм не блокували, офіси не опечатали. Попередні «заборони» цих партій — це передчасні інтерпретації політиків і журналістів. Спочатку це були інтерпретації рішення РНБО, а потім — ухвалення Верховною Радою поправок до закону «Про політичні партії в Україні». Насправді цими правками лише дещо розширили підстави для заборони партій і врегулювали моменти, пов’язані із забороною партій під час воєнного стану. Тому засідання й відбуваються не в Києві, а у Львові. Партію заборонити можна лише за рішенням суду, а з позовом про таку заборону до суду має звертатися Міністерство юстиції.

Власне, те, що зараз відбувається, — це і є повноцінна заборона політичних партій, яка у підсумку має призвести до їхньої повної ліквідації. Мова як про партію загалом, так і про всі її осередки. Все, що залишиться від забороненої партії після завершення процесу ліквідації, — це хіба що запис у реєстрі юридичних осіб із позначкою «припинено». Важливо розуміти, що йдеться про заборону самої партії. Наслідків для її членів, керівництва та представників у Верховній чи місцевих радах не буде.

Ми бачимо, що суди конфісковують майно проросійських партій. Яке це може бути майно? Чи гроші на рахунках партій також будуть конфісковані?

— Ми звикли до того, що партії  — це досить заможні структури, які витрачають десятки й сотні мільйонів гривень лише офіційно. Але я б не очікував суттєвого поповнення бюджету України після заборони партій. Можу помилятися, оскільки партії вже більше двох років не подають своєї фінансової звітності, але жодна партія зі списку РНБО не володіє нерухомістю чи автомобілями. Все це орендується, відповідно, конфісковувати не буде чого. Тут ситуація відрізняється хіба що в партій, зареєстрованих іще в 90-х роках. Наприклад, Соціалістична партія України має кілька квартир у Чернівцях та Миколаєві, будівлю в Луганську та нежитлове приміщення в Сумах. Правда, не зрозуміло, в якому стані вся ця нерухомість.

Що ж до інших партій, то в них можна конфіскувати хіба залишки грошей на банківських рахунках. Я переконаний, що цих залишків у більшості з них або немає, або вони несуттєві. Тут хіба що у «ОПЗЖ» є якісь залишки державного фінансування. Починаючи з 2020 року партія отримала з бюджету близько 250 мільйонів гривень. Правда, між рішенням РНБО, яке фактично анонсувало ліквідацію «ОПЗЖ», і реальним позовом до суду минуло два місяці. Думаю, цього часу було достатньо, аби витратити чи вивести ці гроші. Партії за це нічого не буде, хоч як це дико звучить. Зараз партії не зобов'язані подавати фінансову звітність. Це пов’язано з, м’яко кажучи, недалекоглядним рішенням парламенту, який іще на початку 2020 року дозволив партіям не подавати звітності аж до завершення карантину. Тобто зараз «ОПЗЖ», як і інші партії, не зобов'язана звітувати, а після ліквідації партії таку звітність не буде кому подавати. Відповідно, її ніхто не перевірятиме. Отакі от побічні ефекти є у пришвидшеної ліквідації партій.

Що буде з державним фінансуванням, яке мали отримати ці партії (чи не мали?)?

— З державним фінансуванням не буде нічого. Серед усіх партій, щодо яких розглядаються справи про заборону, державне фінансування отримує лише «ОПЗЖ». Востаннє «ОПЗЖ», як і інші парламентські партії, отримувала гроші з бюджету в першій половині лютого. Наступний транш партії мали отримати у квітні-травні, але не отримали. Цих грошей банально нема в бюджеті. Крім того, суд задовольнив прохання Міністерства юстиції й заморозив рахунки «ОПЗЖ», а Національне агентство запобігання корупції заборонило перераховувати партії державні гроші. Якщо суд заборонить «ОПЗЖ», то ці гроші залишаться в бюджеті.

Ти борешся за пряму трансляцію цих судових процесів. Чому, на твою думку, їх намагаються проводити непублічно? Кому це вигідно?

— Якби мене про це запитали кілька днів тому, готовий був би сказати, що відсутність трансляції і недопуск журналістів на самі засідання — це узгоджена позиція суду, Міністерства юстиції і Служби безпеки України. Але випадок, який стався у середу під час розгляду справи щодо заборони Соціалістичної партії України, суттєво змінив мою думку. В цей день до журналістів уперше за весь час вийшла суддя і особисто запросила нас на засідання. Потім вона ще й мусила відстоювати свою позицію перед двома іншими суддями з колегії, яка розглядала цю справу. Нібито просте питання, але його обговорювали 15—20 хвилин. З поведінки суддів було видно, як їм не подобається, що хтось фотографує чи знімає відео. Закритість процесу заборони партій — це не якась унікальна історія для Восьмого апеляційного адміністративного суду у Львові. Це характерна риса його роботи і свого роду «корпоративна культура». Буквально сьогодні я отримав цьому підтвердження. На прохання колег пішов на засідання Сихівського районного суду у Львові, де мало відбуватися засідання у кримінальній справі за статтею «державна зрада». І я був вражений цивілізаційною прірвою між цими двома судами. У Сихівському мене без проблем впустили, суддя ще й поспілкувався із присутніми журналістами й пояснив, що буде відбуватися. І не висловлював жодних заперечень проти зйомки. Цей випадок остаточно мене переконав, що проблема — у конкретному суді й конкретних суддях. І я вдячний тим колегіям суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду, які все ж допускають пресу. Таких меншість, але вони є.

Як у суді доводять «проросійськість» партій? Чи використовують для цього публічні заяви, матеріали в медіа? Чи є вже визначені судом критерії проросійськості?

— Тут можу говорити лише за ті справи, щодо яких або оприлюднене повне рішення (це стосується «Опозиційного блоку»), або на розгляд яких нас усе ж допустили. Кожна справа індивідуальна, але є такі, де доказова база відверто слабка. І це тоді, коли йдеться про партію, якій явно є що пред'явити. Наприклад, щодо партії «Соціалісти»  представники Міністерства юстиції та СБУ озвучили позицію, що вона проросійська, керована з Росії, посягає на територіальну цілісність і все інше, але особисто я не почув доводів на підтвердження цих слів. Можливо, вони є в матеріалах справи і будуть відображені в рішенні суду. Щодо Партії справедливості та розвитку доводи Міністерства юстиції та СБУ були побудовані довкола колишнього керівника і засновника партії Миколи Ісаєва. Він постійно подає електронні петиції на захист російської мови, за закриття міфічних іноземних баз і біолабораторій. Тобто він явно просуває проросійські наративи, буквально ті ж, що, наприклад, і Медведчук. Але робить він це від свого імені, без очевидної прив'язки до партії, яку вже кілька років не очолює. На мій подив, питання виправданості ототожнення його дій і цілої партії на засіданні не обговорювалося.

Соціалістичну партію України заборонили через Іллю Киву. Кива очолював Соцпартію у 2017—2018 роках і, за версією СБУ, впливає на неї і зараз. Тут аргументом Мін’юсту і СБУ було те, що чинний керівник партії очолює іменний благодійний фонд Киви. А очолювана самим Кивою громадська організація «Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом “Патріоти за життя”» (так зване «силове крило ОПЗЖ». — «ДМ») зареєстрована за тією ж адресою, що й СПУ.

Аргументація щодо «Опозиційного блоку» будувалася довкола старої цитати Вадима Новинського, де події на сході України він називає «громадянським конфліктом», а також довкола колабораціонізму кількох представників «Опоблоку» на окупованих територіях.

Чесно кажучи, я був дуже здивований, почувши в бік однієї з партій закид, що та критикує владу.

На суді не озвучували фактично нічого з того, чого не можна було загуглити. І це досить дивно, адже підготовкою матеріалів займалася Служба безпеки України. В середньому засідання щодо однієї партії тривало годину чи півтори — це з усіма формальностями і нарадчою кімнатою та оголошенням рішення. «Рекордним» за тривалістю було засідання по Блоку Володимира Сальда — близько 30 хвилин.

Партії мають реальні шанси виграти апеляцію і скасувати свою заборону? Яка взагалі лінія їхнього захисту?

— Лінії захисту в більшості партій немає, вони взагалі не захищаються. Не присилають відозви на позов і не з'являються на самі засідання. Змагальним процес буде хіба що в кількох виппдках. Від цих партій можна очікувати й на апеляцію. Наприклад, зустрічний позов подала Прогресивна соціалістична партії Наталії Вітренко. Захищається й «ОПЗЖ», хоча, як на мене, їх пришвидшена ліквідація — в її ж інтересах. Досить дивною є історія із Шарієм:  вони нібито планували брати участь у засіданні відеозв’язком. За версією, яку я чув у суді, вони не з'явилися, а за версією самого Шарія — їх не допустили.

Шанси всіх цих партій виграти першу інстанцію чи апеляцію залежать у першу чергу від якості матеріалів, підготовлених СБУ. Оскільки на жодне із засідань у справах «ОПЗЖ», Партії Шарія та Вітренко нас не допустили, то оцінювати якість матеріалів щодо них я не готовий. Якщо ж робити якісь припущення на основі тих справ, у яких я орієнтуюся, то шанси в апеляції все ж є. Якщо не в апеляції, то в Європейському суді з прав людини.

На твою думку, чому партії не захищаються? Чи люди, які є лідерами чи акціонерами цих партій, іще планують узагалі брати участь у політичному житті України?

— Про намагання залишитися в політиці тут навіть по приклади не потрібно далеко ходити. Юрій Бойко вже зараз озброївся проєвропейською риторикою, хоча ще три роки тому, намагаючись вийти до другого туру президентських виборів, їздив до Москви на «переговори» з Медведєвим і главою «Газпрому» Міллером. Більше того, я вже помічаю джинсу на користь Бойка. Те, що представники «ОПЗЖ» замість розпущеної фракції створили групу ледь не з тією ж назвою, особисто для мене теж багато значить. Але більшості публічних проросійських політиків із їхніми поглядами все ж не вдасться повноцінно реанімувати свої кар'єри. Суспільство цього не прийме. Спробують утриматися у великій політиці хіба ті проросійські політики, які суттєво змінять риторику. І тут уже їхнє майбутнє залежатиме від пам'яті виборців.

Щодо судів я маю враження, що багато проросійських політиків зараз уникають публічності. Можливо, щоб зайвий раз не дратувати суспільство, хочуть перечекати. У якихось випадках об'єктивно в захисті немає сенсу. Не уявляю, що могли би сказати на суді представники Блоку Володимира Сальда. Сам Сальдо не приховує, що працює на окупаційну адміністрацію, взяв російське громадянство. Тут явно програшна справа. Частина відповіді в тому, що більшість партій в Україні — це тусовки ледь не з кількох людей, які звикли заробляти на виборах і на підрядах більших партій. Хтось із них утік, хтось на окупованих територіях, хтось уже не хоче асоціюватися із брендом своєї ж партії. От і виходить, що на суд навіть немає кому прийти. Цілком можливо, що в них у шухляді є ще кілька печаток інших партій і втрата однієї юрособи для них не критична.

Як ти загалом оцінюєш те, в який спосіб забороняють ці партії? Чи можна було зробити це якось ефективніше чи демократичніше? Чи не створить це прецедент для майбутньої заборони інших партій, які фактично не є проросійськими?

— Тут є три складові — прозорість процесу, якість і повнота матеріалів, доданих до позову, та обґрунтованість рішень. Висновки можу робити в першу чергу про прозорість процесу, адже із 16 справ нам відомі матеріали лише трьох. І от із прозорістю проблема величезна. Я не знаю, як розв’язати цю проблему. Або заміною значної частини суддівського корпусу, або якимись законодавчими змінами, які б не давали суддям обмежувати доступ до відкритих засідань. Довіра до рішень, які приймаються відкрито, була би значно вищою. В ідеалі я уявляв, що ці справи й рішення будуть такою собі історичною оцінкою проросійських партій. А вийшло як вийшло. Наголошую, що я критикую не заборону конкретних партій, а прозорість процесу.

Чи є ще партії, які, на твою думку, справедливо було б заборонити?

— Точно є партії, щодо яких якщо не подавати позови на заборону, то хоча б дуже уважно дослідити їхню історію. Я був здивований відсутністю у списку «Перемоги Пальчевського», яку до жовтня 2020 року активно просували медведчуківські медіа.

Мабуть, найважливіше, що зараз можна зробити, — це не сформулювати вичерпний і остаточний список партій під заборону, а налагодити адекватну модель контролю яка, з одного боку, не втручатиметься у справи партій, а з іншого — зможе вчасно ідентифікувати партії, які загрожують національній безпеці. До «ОПЗЖ» питання виникли не в березні. Особисто Володимир Зеленський ще в серпні 2019 року говорив, що знає, з якої країни фінансується «ОПЗЖ» і медведчуківські медіа, і ще тоді анонсував їм проблеми. У підсумку і партію, і медіа таки прикрили чи прикриють найближчим часом, але не за фінансові питання. А зовнішнє фінансування, як на мене, і є головним доказом колаборантства.

Теги за темою
Новости политики
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Окупанти просунулися на Донеччині, операція на Курщині триває: огляд фронту від ISW
24tv
2024-11-19T00:39:21Z
ЗСУ можуть вийти з важливого міста на Донеччині: загроза наростає - Кевлюк
GlavRed
2024-11-19T00:27:17Z
Після удару РФ по Запоріжжі без світла залишилось більше 10 тис. абонентів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T00:15:49Z
Ворог просунувся у Торецьку, Кураховому та ще поблизу кількох населених пунктах, – DeepState
24tv
2024-11-18T23:33:39Z
Нацгвардійці знищили російський «Борисоглебськ-2» на Покровському напрямку
УкраинФорм
2024-11-18T23:24:44Z
Війна, день 999. США дозволили Україні бити по території рф ракетами дальністю до 300 км
Football.ua
2024-11-18T23:00:55Z
Кременчук може затопити за 45 хвилин: жителям надали план дій у разі руйнування ГЕС поблизу міста
TSN
2024-11-18T22:51:24Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T22:00:39Z
Цинічний удар окупантів по Сумах: підтверджено застосування "Іскандера"
24tv
2024-11-18T21:57:52Z
Не допомогла навіть ліцензія адвоката: у Кім Кардаш'ян проблеми із законом - ЗМІ
GlavRed
2024-11-19T00:27:11Z
Путініст Лепс анонсував, коли зіпсує життя своїй 18-річній "нареченій"
GlavRed
2024-11-18T23:27:24Z
Відома українська співачка показалася в онкологічному центрі та розповіла про стан здоров'я
TSN
2024-11-18T22:28:32Z
Який колір в одязі молодить після 50: стилісти дали неочікувану відповідь
GlavRed
2024-11-18T22:28:04Z
"Сказали звернутися до психіатра": Alyona Alyona вперше розповіла про проблеми
GlavRed
2024-11-18T22:28:03Z
Трек Адель став символом розбитих сердець та нездійснених мрій і бажань
24tv
2024-11-18T22:03:48Z
"Емоційно важкі": відома українська співачка опинилася в онкоцентрі
GlavRed
2024-11-18T21:57:47Z
"Ніхто цього не хоче": все, що відомо про 2 сезон одного з найромантичніших хітів Netflix
24tv
2024-11-18T21:33:54Z
"Ще рік тому я ледь слова вимовляв": ветеран вразив українців дебютом на сцені
Политека
2024-11-18T21:00:20Z
В Австрії офіційно розпочали створення коаліції без проросійських ультраправих
УкраинФорм
2024-11-19T01:21:26Z
До кінця року Росія буде змушена активніше використовувати війська КНДР
24tv
2024-11-19T01:15:59Z
Хезболла обстріляла передмістя Тель-Авіва в Ізраїлі: серед постраждалих — цивільні
TSN
2024-11-19T01:15:49Z
Сенат США може заблокувати продаж зброї Ізраїлю
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T01:12:00Z
Президент самопроголошеної республіки Абхазії подає у відставку, але з умовою
24tv
2024-11-19T01:09:05Z
Сибіга на Радбезі ООН: Міжнародні механізми зупинення воєн не спрацювали – потрібні нові інструменти
УкраинФорм
2024-11-19T01:03:04Z
США анонсували новий пакет допомоги Україні
УкраинФорм
2024-11-19T00:57:19Z
Росіяни вивели у Чорне море 6 ракетних носіїв - моніторингові канали
TSN
2024-11-19T00:54:10Z
1000 днів повномасштабної війни: на парламентському пагорбі у Оттаві підняли прапор України
УкраинФорм
2024-11-19T00:54:08Z
Як правильно споживати куркуму для користі: лікар розкриває неочікувані секрети
Фокус
2024-11-18T20:21:30Z
4 несподівані причини, через які ви ніяк не можете втратити вагу: що з цим робити
24tv
2024-11-18T20:12:32Z
Місце жінки – не тільки на кухні: як подолати найпоширеніші ґендерні стереотипи
TSN
2024-11-18T18:45:40Z
В Охматдиті пропонують під час відновлення хірургічного корпусу передбачити опікове відділення
УкраинФорм
2024-11-18T18:28:34Z
У Польщі закликають щепитись від поліомієліту: вірус виявили у стічних водах
Европейская правда
2024-11-18T17:28:23Z
Як дізнатися, чи є в молочних продуктах пальмова олія
AgroNews
2024-11-18T17:22:41Z
Чому після вживання фруктів болить живіт: несподівана відповідь
24tv
2024-11-18T16:57:06Z
Стигле авокадо за 3 хвилини: кулінар поділився геніальним лайфхаком
GlavRed
2024-11-18T15:25:48Z
Кому потрібно робити генетичні тести перед вагітністю
24tv
2024-11-18T15:15:33Z
Samsung захопила більше половини ринку складних смартфонів
InternetUA
2024-11-19T01:01:23Z
На Донеччині засіяли озимину вже майже на понад 56% запланованих площ
УкраинФорм
2024-11-19T00:24:07Z
Україна офіційно приєдналася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T22:54:53Z
Україна забезпечує себе рибою лише на 10%
Хвиля
2024-11-18T21:33:46Z
У Польщі найбільший хімічний концерн вироблятиме вибухівку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T21:01:03Z
На Вінниччині ТЕС припинила роботу після російських атак
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T20:57:06Z
До 10 години без світла: Попенко озвучив невтішний прогноз щодо відключень
Хвиля
2024-11-18T20:45:47Z
Німеччина представить нову стратегію розвитку оборонної промисловості
InternetUA
2024-11-18T20:32:19Z
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Знай
2024-11-18T20:30:30Z
Адвокат пояснила, чи можна цивільним українцям носити військову форму
Хвиля
2024-11-19T01:06:19Z
Уроки мови: як правильно дякувати українською
ZN UA
2024-11-19T01:04:31Z
США передадуть Україні ППО та інше озброєння
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T23:27:21Z
"Сумне прощання": королева Камілла втратила свою улюбленицю через рак
GlavRed
2024-11-18T23:27:03Z
Мірошниченки неочікувано прикрасили новорічну ялинку у листопаді й довели до мурах танцями вдома
TSN
2024-11-18T22:51:53Z
День ангела 19 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-18T22:51:38Z
Ворог атакував Україну безпілотниками: куди рухаються
TSN
2024-11-18T22:51:17Z
В ISW спрогнозували дії російських військ взимку
Хвиля
2024-11-18T22:35:09Z
19 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T22:06:37Z
Буде свіжим цілий місяць: знайдено найкращий спосіб, як зберігати корінь імбиру
GlavRed
2024-11-19T01:27:54Z
Ароматний пиріг – це легко: швидке тісто у блендері та одразу в духовку
24tv
2024-11-18T22:54:23Z
Суперметод для очищення кухонної мийки: блогерка розповіла, що саме треба зробити
24tv
2024-11-18T22:19:15Z
Рецепт яблучного пирога з тонкими коржами: виходить завжди
Фокус
2024-11-18T21:45:22Z
Натяжні стелі для дитячої кімнати: безпечний та яскравий вибір
iPress
2024-11-18T21:12:16Z
Фахівці розповіли, чим найкраще закушувати ром: тут все залежить від виду
TSN
2024-11-18T20:57:53Z
Як швидко зрозуміти, що людина говорить неправду: дивіться на жести й міміку
TSN
2024-11-18T20:48:27Z
Як зменшити витрату води та заощадити на оплаті: експерти розкрили лайфхак
GlavRed
2024-11-18T20:27:47Z
Результат вражаючий: жінка розкрила три інгредієнти, які знищать бруд на вікнах
GlavRed
2024-11-18T20:27:40Z
"Він не розуміє української": на пресконференції Реброва в Албанії виник мовний скандал
Фокус
2024-11-19T01:27:00Z
Ліга націй-2024/25: визначилися всі учасники 1/4 фіналу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T00:51:05Z
Ліхтенштейн — Сан-Марино 1:3 Відео голів та огляд матчу Ліги націй
Football.ua
2024-11-18T22:57:47Z
Ліга націй: Іспанія в яскравій грі здолала Швейцарію, Данія не пустила Сербію до 1/4 фіналу
TSN
2024-11-18T22:51:45Z
Ліга націй УЄФА. Нічия Хорватії та Португалії, поразка Польщі, перемога Іспанії
УкраинФорм
2024-11-18T22:51:21Z
Ісмайлі — про матч із Україною: Кожна команда, що приїжджає до Албанії, перебуває під тиском
Football.ua
2024-11-18T22:29:40Z
Фінальний бій в Лізі націй: онлайн-трансляція матчу Албанія – Україна
24tv
2024-11-18T22:22:31Z
Ліга націй: Шотландія на останніх секундах вибила Польщу з еліти, Сан-Марино епічним камбеком проти Ліхтенштейну підвищилося в класі
Football.ua
2024-11-18T21:57:28Z
Данія вдруге за рік технічно бортонула Сербію повз плей-оф великого турніру
Football.ua
2024-11-18T21:45:05Z
У Глухові з-під завалів дістали тіла матері і дитини - ЗМІ
TSN
2024-11-19T01:03:43Z
На Сумщині безпілотник влучив у багатоповерхівку: є загиблі
TSN
2024-11-19T00:54:30Z
Росія вдарила по Глухову — є загиблі та постраждалі
ZN UA
2024-11-19T00:42:26Z
Посадовця Дніпровської міськради викрито на розтраті понад ₴3,5 млн. під час закупівлі генераторів
Украина Криминальная
2024-11-19T00:33:50Z
У Глухові прогриміли вибухи: ворог влучив по багатоповерхівці, є постраждалі - ЗМІ
GlavRed
2024-11-19T00:27:24Z
Якщо окупанти зруйнують ГЕС, то Кременчук за годину піде під воду – Департамент цивільного захисту
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T23:51:21Z
У Глухові ворог вдарив по багатоповерхівці
24tv
2024-11-18T23:48:34Z
У Глухові на Сумщині БпЛА влучив у багатоквартирний будинок: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T23:45:41Z
У Баштанському районі Миколаївщини чоловік зарізав односельця
Украина Криминальная
2024-11-18T23:45:33Z
Кошеня сховалося у листі: його потрібно знайти за 12 секунд
GlavRed
2024-11-19T01:27:58Z
Samsung виявила значну кількість помилок в оболонці One UI 7
InternetUA
2024-11-19T00:01:48Z
У роботі "Приват24" стався масштабний збій: що кажуть у банку
InternetUA
2024-11-18T23:30:07Z
Випущено першу відеогру, яку створює ШІ в реальному часі
InternetUA
2024-11-18T21:51:09Z
The Game Awards 2024: повний список номінантів. Astro Bot і Final Fantasy VII Rebirth лідирують
ITC
2024-11-18T21:04:41Z
В Україні зʼявився застосунок для пошуку роботи від Державної служби зайнятості
InternetUA
2024-11-18T20:12:17Z
Assassin's Creed Syndicate отримала оновлення для сучасних консолей через 9 років після запуску
24tv
2024-11-18T20:03:38Z
Найнезвичайніші сонячні панелі у світі: 5 дивних технологій, які приголомшують
InternetUA
2024-11-18T19:36:16Z
Індія оштрафувала WhatsApp на 25,4 мільйона доларів
Детектор М
2024-11-18T18:57:48Z
30-секундна хитрість допоможе водіям позбутись найпоширенішої проблеми взимку
24tv
2024-11-18T21:18:02Z
Першим серійним автівкам «Таврія» виповнилося 37 років
AutoCentre
2024-11-18T20:09:56Z
Комунальники прифронтового Слов'янська купили люксовий джип за понад 2 млн грн, деталі
Фокус
2024-11-18T19:12:57Z
Розбирають як гарячі пиріжки: Xiaomi вже передала замовникам 100 тис. електромобілів SU7 та вкотре збільшила план на 2024 рік
ITC
2024-11-18T18:46:57Z
Audi RS6 Avant GT вразив Київ
360ua.news
2024-11-18T18:27:51Z
Нові самоскиди від японських партнерів допоможуть у відновленні критичної інфраструктури
AutoCentre
2024-11-18T18:10:50Z
Porsche представила ексклюзивну версію 911 Dakar
AutoCentre
2024-11-18T17:54:33Z
Знають одиниці: яка таємна кнопка в машині може "зупинити знос двигуна"
GlavRed
2024-11-18T17:25:10Z
Водії будуть здивовані: для чого потрібні чорні крапки на лобовому склі авто
GlavRed
2024-11-18T17:25:07Z