У Страсбурзі 21 червня відкрили фотовставку «Російська загарбницька війна проти України: робота журналістів». Організаторами стали українська делегація у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Постійне представництво України при Раді Європи, PromoUkraїna та ГО «Інститут масової інформації».
«Свобода преси і захист журналістів потрібно захищати і підтримувати в усі часи, навіть в виняткових обставинах, таких як війна. Парламентська Асамблея засуджує кожний прояв насильства і підтримує кожну дію для забезпечення свободи інформації і вираження поглядів в країнах-членах Ради Європи», – зазначив президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Тіні Кокс.
Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич нагадала під час відкриття виставки, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українських медіа були зачинені, телевежі зазнали обстрілів, а знімальні групи були атаковані. Також чимало журналістів було поранено, катовано окупантами, вбито або викрадено.
«Це не лише трагічно і жахливо. Спрямування атак проти журналістів, людей які прямо не беруть участі в бойових діях – це воєнний злочин. Там, де такі злочини були вчинені, потрібно зробити все для розслідування і притягнення до відповідальності причетних», – заявила вона.
Мета виставки – привернути увагу до злочинів, скоєних Російською Федерацією проти українських медіа та журналістів, а також показати надзвичайно небезпечні умови роботи журналістів в Україні.
Фотографії, що беруть участь у виставці, демонструють жорстокість російських військових: свідомі напади на об’єкти цивільної інфраструктури та мирне населення, катування та вбивства цивільних осіб.
Ілюстративне фото: Євген Малолєтка