MY.UAНовини
Якщо не загасити пожежу в Україні, запалає всюди. Чому наша перемога важлива для світу
Якщо не загасити пожежу в Україні, запалає всюди. Чому наша перемога важлива для світу

Якщо не загасити пожежу в Україні, запалає всюди. Чому наша перемога важлива для світу

Чому і яким країнам світу вигідно, щоби війна в Україні закінчилася чимшвидше й що може трапитися, якщо вона триватиме довго.

Після Другої світової війни німецький філософ та соціолог Теодор Адорно казав, що «писати вірші після Аушвіца — варварство». Мовляв, поезія неможлива після тих звірств, із якими стикнулося людство. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, після злочинів російських окупантів у Бучі, Ірпені, Маріуполі та інших містах і селах ми часто чуємо, що світ мало реагує на проблеми України, поступово забуває про тутешню війну і живе спокійним життям. Поки що країни Заходу чимало допомагають українському війську та біженцям. Однак чому вони це роблять і мають робити далі? Чому Україна — важлива в контексті міжнародної політики та чому політикам вигідно, щоби війна закінчилася чимшвидше й на користь України?

Якщо говорити про економічні зміни через війну в Україні, то Міжнародний валютний фонд прогнозує подальше зниження темпів глобального економічного зростання у 2022 і 2023 роках. За даними інституції, спад торкнеться 143 країн, на частку яких припадає 86 відсотків світового валового внутрішнього продукту (ВВП). «Проте ситуація в різних країнах відрізнятиметься: від катастрофічних економічних втрат в Україні і серйозного спаду в Росії до зіткнення інших країн з наслідками війни через товарні, торгові та фінансові канали», — переконана керівниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Тобто що довше триватиме війна в Україні, то гіршою ставатиме фінансова ситуація в різних країнах. 

Свою думку щодо того, чому перемога України важлива для світу, однак не в економічному, а в політичному сенсі, вже озвучив історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер. Зокрема, він вважає, що перемога України, — це єдиний шлях досягнення миру, адже перемога Росії призведе до подальшої російської агресії. «Капітуляція України означатиме продовження російських звірств на українській землі. Вважаю, що єдиний шлях, як війна може закінчитися, — з перемогою України, тобто успіхом України на полі бою, який змусить Росію зрозуміти, що переговори є в її інтересах», — каже Снайдер. Також, на його думку, перемога України важлива для безпеки регіону: Польщі, Румунії, Молдови, які можуть бути наступними мішенями Росії.

Снайдер навіть стверджує, що перемога України важлива для майбутнього Росії. «Для всіх нас, кому йдеться про безпеку Європи та світу, дуже важливо, біля якої Росії ми житимемо наступні десятиліття. Аби Росія стала, скажімо так, нормальною країною, в якій інтереси росіян важливі для керівництва, — дуже важливо, аби Росія зазнала поразки у цій війні. Дуже важливо, аби росіяни перестали сприймати міжнародну політику як збирання земель на основі абсолютно неправдивих міфів», — каже професор.

Оскільки російсько-українська війна є найбільшою у Європі з 1945 року, політолог Євген Магда каже, що будь-який світовий гравець не може дозволити собі залишитись осторонь і просто постояти збоку. Спробуємо пояснити детальніше, чому війна в Україні — це проблема для західних держав і чому вони допомагають нам перемогти.

 

Чому Україна важлива для Великої Британії?

Велика Британія в російсько-українській війні підтримує Україну. Чимало українців у мережі жартують й називають британського прем’єра українцем Джонсонюком (від його акаунта у твітері — JohnsonUK). Йому пишуть листи українські діти, які переживають жахи війни, бажають миру дітям Великої Британії й дякують Британії за підтримку. Все це — дуже емоційні історії, проте чому Велика Британія допомагає Україні? Історик та журналіст-міжнародник Єгор Брайлян каже, що після виходу Великої Британії з Євросоюзу (остаточно це сталося 1 січня 2021 року) держава почала провадити нову зовнішню політику, в основі якої — прагнення підтримувати британський вплив на двосторонньому рівні за допомогою угод про вільну торгівлю. «В українському випадку посилення Британії відбулося після більш жорсткої позиції відносно Росії, після спроби отруєння родини Скрипалів у березні 2018 року, — розповідає Єгор Брайлян. — Після того Лондон почав детальніше вивчати втручання Кремля у внутрішні справи своєї держави, частіше став говорити про помилки політики Заходу щодо Росії у 2014 році. І тому посилення співпраці Британії та України — це захист прав людини і демократії». За словами експерта, у новій зовнішньополітичній доктрині Британії йдеться, що держава допомагатиме країнам Східного партнерства ЄС, а особливо Україні, в розбудові армії та підтримці економічних реформ.

 

Як війна в Україні впливає на Велику Британію?

Єгор Брайлян каже, що в країні досі не вщухає скандал щодо вечірок Джонсона та його підлеглих на Даунінг-стріт під час коронавірусної епідемії. На думку експерта, британці не можуть пробачити того, що прем’єр гульбанив у час, коли дехто не міг відвідати навіть похорон своїх родичів. Тому Джонсон з січня прагнув більше говорити про посилення допомоги українцям, ніж про можливість відставки.

Якщо говорити про економічний вплив, то попри коронавірус та російсько-українську війну, як каже Брайлян, двостороння торгівля покращилася, адже з першого січня 2021 року діє зона вільної торгівлі між Україною та Британією. А після 24 лютого Лондон зняв ще деякі митні збори для українських товарів.

 

То ж чому Британія почала допомагати Україні?

Це трапилося не раптово в момент повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Як пояснює Єгор Брайлян, Велика Британія послідовно підтримувала прагнення України до членства в ЄС і НАТО. «Хоча до 2016 року це було не в межах двосторонніх відносин, а скоріше в розрізі цих наднаціональних об’єднань держав. Зараз британська військова допомога полягає в наданні зброї для оборони, відбувається обмін даними розвідки, — каже експерт. — Британські політики переосмислюють Україну, заново відкривають її світу. Тут говоримо про ще не повністю використаний потенціал публічної дипломатії. Британські громадяни в соцмережах активно підтримують Україну з тим, що вони бачать, куди йдуть їхні податки, — на захист демократії. Хоча й інша група людей, яка прагне відставки Джонсона».

Єгор Брайлян додає: Велика Британія показала, що може піти на багато радикальних кроків. «Приміром, Лондон запровадив санкції проти оточення Путіна, а також патріарха Кирила. Останнє не міг погодити Євросоюз через тиск Угорщини. Поки що варто говорити за економічні втрати, пов’язані з санкціями проти Москви. Хоча все це накладається на проблеми після “брекзиту” та економічну кризу, яка охопила країну після виходу з Євросоюзу, — розповідає експерт. — Британія як ніхто інший (не без підтримки країн Балтії та Польщі), розуміє, що стримування Росії та допомога Україні в перемозі над агресором означатимуть тріумф демократії над автократією. Очевидно, що холодна війна не завершилася тридцять років тому, і тепер принципово знищити неоімперіалізм Кремля».

 

А як щодо США? Вони теж багато допомагають.

Кандидат історичних наук Макар Таран каже, що, перш за все, у випадку США спрацював інстинкт самозбереження. «Ці жахи, які побачили Європа та США, — це лише початок. Я не хочу бути злим пророком, щоби говорити, що далі, якщо не зупинити Путіна, трапиться ще більше жахіть, — каже Макар Таран. — Деструкція, яку несе Росія за собою, може перекинутися і на ці країни. Тому вони розуміють, що мають якось реагувати». Експерт додає, що у суспільств та урядів різних країн рівень емпатії до України дуже різниться. «У цій емпатії закладено те, наскільки тебе розуміють, яка в тебе історія відносин із тією чи іншою країною. Американський “середній клас”, наприклад, відчуває, що, допомагаючи Україні та українцям може проявити свою людяність. Американці часто жертвують тим, хто цього потребує. Цю тенденцію ми бачимо й щодо українців».

 

Гаразд, а чому підтримувати Україну вигідно американській владі?

За словами Макара Тарана, тут є багато факторів, але найочевиднішим є те, що війна несе економічні виклики для урядів Сполучених Штатів та держав ЄС. Експерт наголошує, що економічні кризи у багатьох випадках можуть «знести» уряди. «Вони змушені допомагати Україні й водночас латати дірки в бюджетах, а ціни на енергоносії ставлять уряди в незручну ситуацію, — каже Таран. — Тому багато урядів, ключові європейські гравці, до останнього моменту будуть шукати можливість пацифікувати цей конфлікт, прагнутимуть, щоби він перейшов у більш мирну фазу навіть ціною поступок України. Тому що ці уряди зобов’язані перед своїм суспільством, перед виборцями. І зовнішня політика аж ніяк не є в їхньому пріоритеті. Є така небезпека: якщо війна буде затяжною, то ми матимемо те, на що Путін частково сподівається, — уряди будуть поступливішими». Натомість, за словами експерта, Сполучені Штати відносно самодостатні в енергетичному сенсі, тому саме на цю державу в України є великі сподівання.

Влада США заявила, що прийме будь-яке рішення України та буде її підтримувати. «Для США геостратегічно важливо зараз виснажити Росію та вивести її з гри, — розповідає Макар Таран. — Ще важливішим для американської влади є Китай, який посилюється і у військовому плані. Тому відтиснення Росії, яке відбувається зараз, вигідне для Вашингтона, оскільки воно спрощуватиме вплив на Китай. Простими словами: Китай не матиме такого тилу, як Росія».

Він додає, що зараз у США вже багато говорять про те, що Україна має йти на поступки, проте на які саме, поки що не уточнюють. «Однак керівництво держави досить добре розуміє, що поступки Кремлю означатимуть російську перемогу. Американські стратеги, звичайно, також розуміють, що треба вести цю війну до того моменту, поки Росія або не буде розбита, або не буде поставлена в умови невигідного для неї договору», — пояснює Макар Таран.

 

А як щодо інших країн Європейського Союзу?

Експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергій Герасимчук каже, що з точки зору міжнародної політики важить не стільки Україна, а те, що саме український випадок став тестом на життєздатність міжнародної системи, заснованої на правилах. «В Україні Москва знехтувала всіма правилами та нормами міжнародного права, порушила всі можливі двосторонні та багатосторонні угоди. Путін пояснює це російським суверенітетом, а насправді йдеться про російську сваволю. І якщо це пройде для Москви безкарно, то створить вкрай небезпечний прецедент, стане кроком у прірву світового хаосу, — пояснює Сергій Герасимчук. — Вслід за Москвою знайдуться й інші охочі покладатися на право сили, а не на силу права. США та ЄС свідомі, що варто не згасити пожежу в Україні, і запалає всюди, тому вони щосили намагаються втримати міжнародну систему хоча б у стані відносної стійкості».

Він додає, що війна, хоч як цинічно це звучить, завжди мала як позитивні, так і негативні наслідки для світу. «Гинуть люди в Україні, ЄС здригнувся від напливу утікачів від війни, колапс логістичних ланцюгів послаблює й без того загальмовану економіку. Звісно, це позначається й на кишені рядового виборця у державах Європи та США. І, звісно, уряди мають шукати пояснень, чому звичайний німецький бюргер чи британський селянин мають платити за війну у далекій Україні, і чому б цьому просто не покласти край», — каже Сергій Герасимчук.

На його думку, це складна задача для західних урядів: показати своїм виборцям, що ціна світового порядку є високою, але його збереження дає бодай якийсь шанс на розвиток, тоді як хаос, у який хоче загнати цивілізацію Москва, веде до «темних віків». «Так само нам та нашим західним партнерам важливо пояснювати загалу, що навіть поступки Кремлю не вестимуть до зниження цін. Москва має намір компенсувати втрати від санкцій. І хотітимуть цього західні виборці чи ні, платити вони будуть змушені. І вибір, який вони нині мають, — це вибір платити за шанс на розвиток чи за “квиток” до занепаду».

 

То ж чому союзникам України вигідно, щоби війна закінчилась чимшвидше?

Політолог, директор Інститут світової політики Євген Магда каже, що Україна важлива з точки зору міжнародної політики з низки причин. Не лише тому, що це найбільша країна Європи. «Для Заходу це очевидна і реальна, як ми всі переконались, альтернатива Росії. Не інша Росія, а держава, яка Росії спроможна протистояти, — пояснює експерт. — Так, із західною допомогою, але насамперед завдяки власному впливу, власним громадянам і їхньому прагненню зберегти свою незалежність, Україна є перспективним учасником ЄС та НАТО. Питання навіть не в тому, коли ми вступимо, а в тому, що без України і ЄС, і НАТО будуть, на мою думку, неповними інтеграційними проєктами. Україна — це загальноєвропейська, а, може, й загальносвітова Попелюшка, яка очікує не так поцілунку чарівного принца, як адекватного до неї ставлення».  

За словами Євгена Магди, досвід України показує, що велика війна у Європі впливає на весь світ, адже йдеться про кризу логістики, кризу забезпечення харчами, про неспроможність підтримувати на належному рівні багато сфер бізнесу та економіки. «Треба розуміти, що Україна стала жертвою російської агресії з низки глобальних причин і через те, що вона залишилась протягом цих 30 років країною перехідної демократії. Тобто якби ми проводили успішні реформи раніше, то все таки наша спроможність до спротиву, припускаю, була б вищою. Хоча вона і без того є набагато вищою, ніж на це розраховував Захід», — каже експерт і додає, що кожна країна будує своє ставлення до України відповідно до своїх національних інтересів. «Про це не варто забувати. Й навіть у наших сусідів різне ставлення: у Польщі одне, в Угорщини — інше. Я б навіть сказав, що всередині Вишеградської четвірки Україна стала таким собі каменем спотикання. На сьогодні нема жодних зобов’язуючих угод щодо допомоги Україні. І, власне, надання цієї допомоги — особиста справа кожної держави, яка це робить. Велика Британія в допомозі Україні втілює серед іншого власні амбіції. В той час як Німеччині і Франції достатньо сильними є позиції політиків і впливових людей, які вважають, що Росію не можна ображати й дискримінувати», — пояснює Євген Магда.

Політолог додає, що серед причин, чому інші країни хочуть, щоб війна в Україні якомога швидше закінчилась, є й можливість брати участь у відновленні України, адже фронт робіт тут величезний. «Нам завдали значних збитків. Зрозуміло, що Україна сама з цим не впорається, і світові доведеться з цим допомагати. Ми спостерігаємо конкуренцію між тими, хто може і хоче допомагати Україні, — розповідає Євген Магда. — Це дещо цинічно-прагматичний підхід. А от із боку ідеалістичного, звичайно, світові лідери не повинні і не мають бутим зацікавлені у тому, щоб у світі панувало право сильного, закон джунглів».

Сергій Герасимчук наголошує, що за неефективних стратегічних комунікацій і тривалої війни, політики у західних державах можуть стикнутися з нерозумінням із боку власного виборця, життя якого погіршиться. «Тут багато залежатиме від нас. Якщо Україна доведе, що все було не марно, й у бою українці відстоюють світовий порядок, що ґрунтується на правилах, та не дають знехтувати загальнолюдськими цінностями, то європейським та американським політикам буде що відповісти на закиди своїх опонентів. Понад те, ці опоненти теж можуть стати друзями України. У цьому контексті хочеться сподіватися на краще», — каже він.

На думку експерта, війна, неочікувано для Кремля відродила європейську солідарність, відкрила світові Україну, остаточно переконала його, що ми — не Росія. У свою чергу Україна, за його словами, продемонструвала, що вона є стійкою та готовою до боротьби за власний суверенітет. «Це засвідчило не лише бойові якості українців, але й те, що роки реформ не були змарновані й українські інституції, попри мрії Москви, встояли», — каже Сергій Герасимчук.

Фото: dpa/berlin.de

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Велика Британія вимагає від Apple доступу до зашифрованих даних користувачів
InternetUA
2025-02-08T02:48:17Z
«Дію» інтегрували із сервісом Auto.RIA
УкраинФорм
2025-02-08T01:45:45Z
Код 048: якому місту належить і що важливо про нього знати
Политека
2025-02-08T01:00:45Z
Що покласти до цибулі, щоб вона не зіпсувалася: маловідомий лайфхак
GlavRed
2025-02-08T00:27:54Z
Що робити, якщо ноутбук перестав заряджатися: як самостійно вирішити проблему
Политека
2025-02-08T00:00:07Z
Знайшли поховання торговців людьми
Gazeta UA
2025-02-07T23:36:26Z
Google закрила вразливість, якою користувалися хакери та поліція для злому Android
InternetUA
2025-02-07T22:04:02Z
Як уберегти свій аккаунт у Viber від шахраїв: експерти з безпеки дали важливу інструкцію
Политека
2025-02-07T21:27:42Z
Бонні Блу переспала з понад 1000 чоловіків: показуємо її найспекотніші фото з інстаграму
24tv
2025-02-07T21:24:57Z
Подушка стане білосніжною за 10 хвилин без прання: знадобиться один домашній засіб
GlavRed
2025-02-08T02:51:53Z
З ними неможливо спілкуватися: дати народження справжніх енергетичних вампірів
GlavRed
2025-02-08T02:15:01Z
Як приготувати вафлі: суддя "Мастер Шеф" Мартиновська дала ідеальний рецепт для сніданку
Политека
2025-02-08T02:00:10Z
Хронічні нещасливиці: жінки з цими іменами притягують токсичні стосунки
Telegraf
2025-02-08T00:39:39Z
Створені одне для одного: 4 найвдаліші шлюби за знаками Зодіаку
GlavRed
2025-02-08T00:27:44Z
Завжди ідеальні вікна: хитрість, яка надовго збереже чистоту та блиск скла
24tv
2025-02-07T22:03:59Z
Коли додавати кондиціонер до прання: речі будуть свіжими та запашними
24tv
2025-02-07T20:51:48Z
Він може замінити вечерю: простий салат з буряка, який позмагається з вінегретом
24tv
2025-02-07T20:51:14Z
5 помилок, які ви допускаєте під час очищення нержавіючої сталі
24tv
2025-02-07T20:00:20Z
На Алясці знайдено зниклий літак: берегова охорона виявила тіла трьох людей
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T02:15:35Z
Ростов-на-Дону не спить: росіяни скаржаться на вибухи, під ударом опинився важливий об'єкт
Telegraf
2025-02-08T01:33:56Z
Правоохоронця звинувачено у насильстві щодо вихованця дитячого будинку на Львівщині
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T01:18:29Z
Український письменник розкрив мотив нападників, які вчотирьох побили молодика на Оболоні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T00:39:35Z
На Дніпропетровщині оголосили підозри шістьом «кримінальним авторитетам»
УкраинФорм
2025-02-08T00:39:06Z
Росіяни бідкаються на атаку дронів у Ростові: у місті вже годину лунають потужні вибухи
24tv
2025-02-07T23:51:28Z
У Києві прогриміли вибухи, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T23:48:38Z
У Києві двохрічна дитина зачинилася у квартирі, поки мама ходила до сусідки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T23:36:28Z
Іноземець на кордоні з Польщею вирішив порибалити, але «клюнули» українські прикордонники
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T23:33:20Z
Дебютний гол Кварацхелії допоміг ПСЖ обіграти Монако
Football.ua
2025-02-07T22:46:27Z
Відсторонення Мудрика може бути знято без подальшого покарання – Джейкобс
Football.ua
2025-02-07T22:27:46Z
Мудрик в халепі: українця можуть дискваліфікувати навіть після негативної проби "B" допінг-тесту
24tv
2025-02-07T22:21:12Z
МЮ пройшов Лестер в Кубку Англії завдяки голу Магвайра
Football.ua
2025-02-07T21:57:22Z
Дубль Коло Муані вирвав для Ювентуса перемогу над Комо
Football.ua
2025-02-07T21:49:01Z
Інгулець не встиг відкрити новий стадіон до рестарту УПЛ: коли буде готова арена у Петровому
24tv
2025-02-07T21:36:06Z
Дубль Кейна з пенальті та гол Сане принесли Баварії перемогу над Вердером
Football.ua
2025-02-07T21:30:14Z
Арройо: Привіт, родино Шахтаря
Football.ua
2025-02-07T21:01:32Z
Повернення на ринг? Кличко хотів би стати найстаршим чемпіоном світу у суперважкій вазі
Gazeta UA
2025-02-07T21:00:50Z
З прифронтових громад Донеччини евакуювали ще 14 людей
УкраинФорм
2025-02-08T02:00:36Z
Левам варто проявити пристрасть, а Овнам - силу волі: гороскоп за картами Таро на 8 лютого 2025 року
TSN
2025-02-08T01:36:18Z
ЗСУ просунулись на Курщині, росіяни намагаються перетнути Оскіл: ситуація на фронті від ISW
24tv
2025-02-08T01:18:34Z
"Змушені здаватись": військовий розповів про ситуацію в Удачному на Донеччині
Фокус
2025-02-08T01:06:41Z
ЗСУ просунулися на Курщині, росіяни тиснуть на Донеччині: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-02-08T01:03:03Z
СБУ затримала російського агента - коригував авіаудари на Краматорському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T23:57:46Z
ЗСУ просунулися під Покровськом – ISW
1News
2025-02-07T23:51:11Z
РФ атакує Україну ударними безпілотниками: на центр Києва летять ворожі "шахеди"
Фокус
2025-02-07T23:21:50Z
У Харкові оновлять систему оповіщення про атаки росіян
Gazeta UA
2025-02-07T22:24:45Z
Клавдія Петрівна: фото таємничої співачки
CutInsight
2025-02-08T02:21:39Z
"Залишила престижну роботу і пішла": Зібров зробив зізнання про дружину Марину
GlavRed
2025-02-08T02:06:17Z
Український горор «Калинова Сопілка» завершить прем’єрний сезон у Києві
ZN UA
2025-02-08T01:10:12Z
Екскохана Каньє Веста Джулія Фокс позувала топлес на червоній доріжці
24tv
2025-02-07T22:51:55Z
Хто представлятиме Україну на Євробаченні-2025: текстова трансляція фіналу Нацвідбору
24tv
2025-02-07T22:36:21Z
Триматимуть у напрузі до кінця: 3 карколомні фільми на реальних подіях
24tv
2025-02-07T22:03:33Z
Олекса Манн. Фільми про художників очима художника
CutInsight
2025-02-07T21:48:27Z
25 цікавих фактів про «Зоряні війни»
CutInsight
2025-02-07T21:36:20Z
Українські художники в кіно
CutInsight
2025-02-07T21:36:05Z
Це не мобілізація, – Зеленський про нові контракти для молоді віком 18 – 24 років
24tv
2025-02-08T02:42:50Z
Як сказати "вопрос на засыпку" українською: лише одиниці дадуть правильну відповідь
GlavRed
2025-02-08T02:39:57Z
Король Британії під час турне до Італії зустрінеться з Папою Римським
УкраинФорм
2025-02-08T02:03:48Z
Сили оборони просунулися на Курщині – DeepState
1News
2025-02-08T01:42:16Z
Жіноча хитрість: навіщо в СРСР на ніч клали колготки в морозильну камеру
GlavRed
2025-02-08T01:36:30Z
УІНП рекомендував прибрати з герба і прапора Кропивницького російські імперські елементи
УкраинФорм
2025-02-08T01:12:40Z
Президент на Ставці заслухав доповіді про постачання зброї
УкраинФорм
2025-02-08T00:18:58Z
Хотіла віддати хлопцеві: дві жінки побилися в ресторані через один смажений шматок курки
Фокус
2025-02-08T00:15:34Z
У "Резерв+" стався збій — соцмережі
TSN
2025-02-07T23:36:04Z
Хірург помилково видалив чоловіку печінку замість селезінки
24tv
2025-02-07T20:09:27Z
Як прибирання може врятувати вам життя
24tv
2025-02-07T19:57:59Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
Укрзалізниця запускає для військових романтичні експреси «Потяг до тебе»
УкраинФорм
2025-02-08T02:27:29Z
Скільки потрібно мати стажу та зарплати, аби в 60 років отримувати 6 тис грн пенсії
Telegraf
2025-02-08T01:30:53Z
OpenAI анонсувала будівництво нових центрів обробки даних
InternetUA
2025-02-08T01:01:38Z
Ціна нафти в $60-62 за барель буде майже критичною для Росії - експерт
УкраинФорм
2025-02-08T00:57:49Z
Торгова війна: мита Китаю на нафту можуть вдарити по американському експорту
Хвиля
2025-02-08T00:45:21Z
Україна розпочала експорт біометану до Європи трубопроводом
ZN UA
2025-02-08T00:36:38Z
Українські облігації: фінансові ринки відреагували на перспективи миру - ЗМІ
Хвиля
2025-02-07T23:27:53Z
Долар подорожчає вже найближчими днями: яким буде новий курс
GlavRed
2025-02-07T23:27:05Z
Торгова війна США і Китаю загрожує економіці Європи – ЄЦБ
Хвиля
2025-02-07T21:06:53Z
Чому в Німеччині не можна їздити на авто з напівпорожнім баком: відповідь здивує
GlavRed
2025-02-08T01:06:48Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Путін ще може використати Лукашенка: яку роль він підготував для Білорусі
24tv
2025-02-08T02:36:51Z
Трюдо заявив, що бажання Трампа анексувати Канаду "є реальним"
TSN
2025-02-08T02:36:41Z
Десятки країн виступають проти санкцій Трампа щодо МКС
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T02:27:03Z
Трамп заявив, що позбавляє Байдена доступу до секретної інформації
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T02:21:54Z
Франція почала розслідування проти соцмережі X Маска
InternetUA
2025-02-08T02:01:19Z
"Найненависніша мама Британії" після перемоги Трампа переїжджає до США, але без своїх дітей
Фокус
2025-02-08T02:00:41Z
ХАМАС може звільнити ще трьох ізраїльських заручників - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-08T01:54:35Z
Ентузіазму дедалі менше: коли Росія відчує наслідки санкцій
24tv
2025-02-08T01:45:14Z
Кандидат Трампа на посаду глави ФБР отримав гроші від компанії, яку підтримує Кремль - WP
УкраинФорм
2025-02-08T01:37:24Z