MY.UAНовости
Кросівки — військовим, повітряні кульки — дітям: як джинсували українські регіональні ЗМІ в червні?
Кросівки — військовим, повітряні кульки — дітям: як джинсували українські регіональні ЗМІ в червні?

Кросівки — військовим, повітряні кульки — дітям: як джинсували українські регіональні ЗМІ в червні?

Кількість джинси, офіціозу та неналежно маркованої реклами значно знизилася за часів повномасштабної війни Росії проти України. Якщо в перший місяць вторгнення таких текстів майже не спостерігалося, то у травні-червні їхня кількість коливається в районі 2%, за винятком офіціозу в газетах (5,5%). Пропаганди, прихованих проросійських меседжів майже не було зафіксовано.

Такі результати моніторингу ІДПО говорять про те, що окремі випадки маніпулювання на болючих темах війни ще спостерігаються. А також про те, що і рекламний ринок в Україні зараз переживає не найкращі часи. Тож кількість реклами та іншого маніпулятивного контенту просто знизилася, а проблема джинсування не вирішилася остаточно — і з нею доведеться мати справу і після війни.

Хоча відзначимо, що повномасштабне російське вторгнення змінило і ставлення суспільства та журналістської спільноти до маніпуляцій, особливо проросійських наративів. Так, за їхнє поширення раніше добре платили, але реальну ціну подібним діям ще доведеться скласти.

Із 30 травня по 5 червня 2022 року Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні провів моніторинг українських регіональних медіа. Дослідження здійснювалось у восьми регіонах України: Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Одеській, Сумській, Полтавській та Хмельницькій областях. Моніторинг мав на меті оцінити якість контенту, тематику, дотримання стандартів журналістики та законодавства щодо розміщення реклами.

У кожному з восьми регіонів експертна група ІДПО відібрала по чотири друкованих видання, якщо такі продовжували виходити, та чотири онлайн-видання, які вміщують суспільно вагомий контент, є популярними у своєму регіоні / районі. Загалом оцінили 1072 матеріали у друкованих ЗМІ, 3067 — в онлайн. Кількість онлайн-видань у вибірці була збільшена: якщо газети з якихось причин не виходили, їх заміняли на регіональні сайти новин.

ДРУКОВАНІ ВИДАННЯ

Лідером із джинсування виявилася Хмельниччина, на другому місці — Полтавщина.

Матеріали з ознаками замовності

Середній показник у газетах семи регіонів — 1,8%. Це значно менше, ніж до повномасштабного вторгнення: у січні було зафіксовано 5,41% джинси.

За моніторинговий період відзначилися не з кращого боку газети «Курьер недели» — 10% (це єдина газета на Одещині, що вмістила подібний контент), «Подолянин» (Хмельниччина), що вмістила 7,7% джинси.



 Ізмаїльське видання «Курьер недели», за свідченням одеських експертів, ще до повномасштабного вторгнення посідало першу сходинку за кількістю матеріалів із ознаками замовності. В лідерах газета виявилася і в травні-червні, вмістивши привітання міського голови з днем захисту дітей, а також дві комерційні джинси: просування туристичної компанії та місцевого вишу.

На Полтавщині джинсу знайдено у «Зорі Полтавщини» та «Лубенщині». Перше видання вмістило матеріал про «Укрпошту» із закликом користуватися послугами з передплати, а також про компанію, що займається реалізацією орхідей. Друге видання опублікувало інтерв’ю з просуванням директора місцевого КП.

На Житомирщині піарили Житомиргаз та бренд «Дніпро-М». На Львівщині — «Ощадбанк».

Сумські експерти знайшли тільки одну публікацію з ознаками замовності в газеті «Ворскла» і зазначили, що подібна ситуація свідчить, зокрема, і про проблеми для регіональних видань.

«В окремі періоди, особливо під час передвиборчих перегонів, кількість так званої “джинси” в деяких виданнях “захоплювала” більше половини контенту. Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Ми розглядаємо це як плюс, хоча такий факт свідчить і про мінуси, адже він є свідченням зниження кількості рекламних матеріалів загалом — відсотки реклами та джинси зазвичай були прямо пропорційні. Хочеться втішитися думкою, що з поверненням миру та відновленням економіки, наші ЗМІ відразу ввійдуть у русло цивілізованого подання замовних матеріалів, відповідно до вимог законодавства», — вважає координаторка Сумської експертної групи Алла Федорина.

Офіціоз

Середній показник — 5,5% (у січні — 8,23%).

Деякі газети продовжили віддавати свої шпальти під різноманітні повідомлення, оголошення, розпорядження установ, департаментів органів місцевої влади. Найбільше своєї площі під такий контент «пожертвували» «Новини Прибужжя» (Львівщина) — 30%, «День за днем» — 29,3%, «Подолянин», 11,5% (Хмельниччина), «Ворскла» — 13,6%, «Білопільщина» — 13% (Сумщина). Дані щодо угод про співпрацю з відповідними органами видання не розміщували.

Неналежно маркована реклама

Середній показник — 2,8% (у січні — 5,72%).

Тут у лідерах за розміщенням подібного контенту «Курьер недели» — 30% (Одещина), «Новини Прибужжя» — 13,3% (Львівщина), а також «Житомирщина» — 10% та «Ехо» 9,3%.

Ізмаїльське видання «Курьер недели» надало рекламним матеріалам дев’ять шпальт, рекламу не маркувало.

Полтавські видання хоч і не вийшли в лідери за кількістю немаркованої реклами, просували ворожок та ворожбитів. «Хто з ним лише поговорить — той отримує благословення від Бога», — зазначено щодо одного з них у рекламному макеті.

  Неналежно маркована реклама про ворожок у Полтавських ЗМІ

На Дніпропетровщині експерти виявили тільки одну неналежно марковану газетну публікацію — анонс авторської телепередачі.

В інших регіонах без маркування рекламували медичні центри, салони з продажу вікон та дверей, адвокатів тощо. 

Матеріалів з ознаками пропаганди та маніпуляцій (пропаганда, проросійські приховані маніпулятивні меседжі, інші фейки та провокації) у друкованих регіональних ЗМІ України не виявлено.

САЙТИ

Серед регіонів у лідерах антирейтингу Сумщина та Хмельниччина, найменше порушень — на Одещині.

 Матеріали з ознаками замовності

Середній показник на сайтах восьми регіонів — 1,9%. Це також значно менше, ніж до повномасштабного вторгнення, у січні було — 4,2% джинси.

На сайтах траплялися публікації як із ознаками комерційної, так і політичної замовності. Найбільше на сайті «49000.com.ua» (Дніпропетровщина) — 20,7%. Це видання в матеріалах із ознаками політичної замовності просувало голову Штабу оборони Дніпра Геннадія Корбана, а також Бориса Філатова.

Серед політичної замовності експерти зафіксували просування місцевих депутатів, міських голів, чиновників.

Так, «Новини Полтавщини» вмістили публікацію, в якій фігурував голова Полтавської облради, що розповідає про чиновника та нардепа, які допомогли військовим — купили тактичні кросівки. «Але ж майже кожен українець зараз це робить, чому ж увага приділяється тільки нардепам? Питання, звісно, риторичне», — зазначили полтавські експерти.

 Матеріал із ознаками замовності на сайті «Новини Полтавщини»

На Донеччині просували нардепа на сайті «Восточный проект». На День захисту дітей тут розмістили матеріал з ознаками замовності про те, як нардеп Максим Єфімов вітав малят. Діти з повітряними кульками та іграшками позували на фото.

Матеріал з ознаками замовності на сайті «Восточный проект»

Ще один сайт із Донеччини, «Знамя Индустрии», інформував читачів про «100 днів війни: що зроблено Фондом Бориса Колеснікова за цей час».

  Матеріал з ознаками замовності на сайті «ЗнамяИндустрии»

Щодо матеріалів з ознаками комерційної замовності, то на Житомирщині рекламували басейни та фотопослуги, на Львівщині — інтернет-магазин, на Полтавщині — виробника олії, електросамокати, полтавський виш, на Дніпропетровщині — місцевий бізнес та різноманітні фонди, на Донеччині — «ПриватБанк», «Укргазбанк» і ДТЕК.

Офіціоз

Середній показник — 2,1%, у січні (4,6%).

В лідерах за розміщенням подібного контенту сайти «Павлоград.dp.ua» — 10,3 (Дніпропетровщина), «Голос Конотопа» — 9,7%, «Житомир.інфо» — 7%.

В інших регіонах також розміщували пресрелізи різноманітних установ, оголошення про прийом громадян, статистику, списки нагороджених спортсменів тощо.

Неналежно маркована реклама

Середній показник — 0,8, у січні — 2,7%.

Інтернет-видання маніпулювали читачами, позначаючи рекламний контент рубрикою «новини компаній».

Так, львівські експерти помітили приклад подібного тексту на сайті «Захід.нет».

«Матеріал під назвою “Що, знову лосось? ” містив розлоге інтерв’ю з директором львівського магазину риби та морепродуктів преміум-класу EgersundSeafood Сергієм Жуковим. Спершу директор ділився власними спогадами про початок війни і волонтерської діяльності. Далі йшлося про відкриття магазину, бо “маємо заробляти гроші і платити податки”. І решта 9 запитань, і відповідно відповідей — про асортимент магазину, формат “ресторан+магазин”, якісний сервіс, унікальні пропозиції», — повідомив львівський експерт Орест Семотюк.

На Полтавщині рекламний контент був захований під літерою «р», що також не давало змогу чітко відмежувати редакційні тексти від замовних 

Героями подібних матеріалів на сайті «Полтавщина» були військові, які стали на захист ексголови Миргородської РДА. Чиновника звинуватили в хабарництві й відсторонили.

 Неналежно маркована реклама на сайті «Полтавщина»

На Сумщині на сайті «Ямпіль INFO» експерти зафіксували 14% неналежно маркованих матеріалів, позначених маркуванням «PR».

Матеріали з ознаками пропаганди та маніпуляцій

Такого контенту практично не було зафіксовано. Лише медіа одного з регіонів поширили подібні матеріали — тексти, які ґрунтувалися на повідомленнях ворожих джерел і не містили жодних коментарів української сторони. Це сайти Сумщини «Данкор» та «Ямпіль INFO».

У «Данкорі» матеріал «На росії знову вигадали “очередную бесчеловечную провокацию киевского режима” на Сумщині» мав єдине джерело — міноборони РФ. Схожий приклад на «Ямпіль.INFO» — «Росіяни анонсували удари по об’єктах цивільної інфраструктури Шостки». Джерела тексту — знову ж таки російське міноборони та міжвідомчий координаційний штаб Російської Федерації з гуманітарного реагування.

У обидвох текстах не було наведено жодного джерела з українського боку.

«Між тим, якщо ми так добросовісно цитуємо ворога, не даючи жодних пояснень чи коментарів зі свого боку, ми стаємо ретрансляторами російських меседжів. Сумські експерти не мають сумнівів у патріотичності процитованих тут сайтів, проте при поданні інформації вони, на жаль, не керуються професійними вимогами щодо представлення позиції ворожої сторони на своїх ресурсах», — зазначила координаторка Сумської експертної групи Алла Федорина.

Протидія фейкам

Фейків у регіональних ЗМІ не було зафіксовано. Натомість видання розвінчували різноманітні російські вкиди.

Зокрема, в одеському медіа «Думская.net» розібрали російський фейк про те, що Польща планує захопити Україну («Новые фейки от РФ: Варшава планирует быстрый захват украинских территорий, а россия готова подписать мирное соглашение»). «Чорноморські новини» опублікували матеріал речника Одеської ОВА, де той закликав перевіряти інформацію.

На Хмельниччині сайт «Є» розвінчував фейки про українських біженців «Нові фейки про українських біженців за кордоном: підбірка тижня».

На Донеччині видання також піклувалися про підвищення медіаграмотності аудиторії. На сайтах Краматорська та Слов’янська з’явилися однакові тексти «Головні фейки росії у війні з Україною 2022» та «Де в Telegram отримувати офіційну та перевірену інформацію», а на «Сайті міста Слов’янська»  ще і «Роль пропагандистів у війні росії з Україною».

Висновки

Моніторинг українських регіональних медіа на предмет вміщення контенту з ознаками замовності показав, що за багатьма параметрами (джинса, офіціоз, неналежно маркована реклама) кількість порушень знизилась удвічі, а інколи й більше. Але, звісно, це не говорить про те, що проблема замовного контенту в регіональних медіа поступово вирішується.

Навпаки, це вказує на скорочення рекламного ринку, який і до повномасштабного вторгнення РФ не функціонував належним чином. Тож тут може працювати формула: менше грошей від реклами — більша залежність ЗМІ від різних груп впливу. Окрім цього, хоч і нечисленні випадки піару на війні вказують на те, що в Україні ще залишаються політики, чиновники та бізнесмени, які різними способами готові тиснути на регіональні ЗМІ, спонукаючи їх просувати власні персони та власний бізнес. Та й деякі ЗМІ, як бачимо, готові йти таким замовникам назустріч. Тож надзвичайно важливо продовжувати моніторинг українських видань на предмет дотримання стандартів та поширення сумнівного контенту. І виявляти як ті видання, що працюють якісно, так і ті, що поширюють маніпуляції.

Проте все ж позитивним є той факт, що в деяких виданнях порушення одиничні або ж і взагалі відсутні. Те саме стосується і поширення пропагандистських меседжів: здебільшого вони не були зафіксовані. Або ж навпаки — ЗМІ самі спонукають читачів перевіряти інформацію та покращують навички медіаграмотності своєї аудиторії.

Повномасштабне вторгнення РФ показало, наскільки важливим є ефективне функціонування всіх суспільних інститутів держави. Без цього неможливо протистояти агресору. Регіональна журналістика є однимі з таких інститутів. 24 лютого, незважаючи на численні проблеми кадрового, фінансового та іншого характеру, місцева преса України рішуче стала на захист держави на інформаційному фронті. Після того, як минуло вже більше 100 днів цієї війни, важливо продовжувати тримати ці позиції. Адже після перемоги якісна українська регіональна журналістика буде одним із ключових факторів відбудови країни та її входження до європейського простору на правах рівного партнера.

Просимо взяти до уваги!

Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медіа контенту.

Моніторингові звіти за всі періоди розміщені на ресурсах: 

ІДПО — https://idpo.org.ua/reports

«Детектор медіа» — https://ms.detector.media/monitoring/regional_newspapers/

Інститут демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) використовує методологію моніторингу, розроблену ІДПО в рамках проєкту «У-Медіа» спільно з Інститутом масової інформації (http://imi.org.ua) та неурядовою організацією «Телекритика» (зараз «Детектор медіа») і оновлену Інститутом демократії в 2016, 2019 та 2021 роках.

Видання з вибірки ІДПО:

  • Донецька область: «Восточный проект» (Краматорськ), «Знамя индустрии» (Костянтинівка), «Сайт міста Донецька», «Сайт города Краматорска», «Сайт города Мариуполя», ІА «Вчасно» (Покровськ), «Вільне радіо» (Бахмут), «Сайт міста Слов’янська».
  • Сумська область: газети: «Білопільщина», громадсько-політична газета Білопільського району; «Ворскла», Великописарівська районна газета; «Наш край», інформаційний тижневик, Липова Долина; «Перемога», Краснопільська газета Сумської області; онлайн-видання: «Данкор онлайн», «Голос Конотопа. Незалежний інформаційний портал», «Шостка News.City», «Ямпіль INFO. Ямпільське інформаційне агентство».
  • Полтавська область: газети: «Зоря Полтавщини», «Лубенщина», «Вечірня Полтава», електронна версія газети «Кременчуцький телеграф», сайти: «Коло», «Полтавщина», «Новини Полтавщини», «Ехо».
  • Одеська область: газети «Вечерняя Одесса», «Чорноморські новини», «Курьер недели», «Одесская жизнь»; сайти: Думская, 048.ua, Odessa.online, Украинская служба информации.
  • Львівська область: газети «Високий Замок», «Експрес», «Львівська пошта» (усі — Львів), «Новини Прибужжя» (Червоноград); сайти: «Вголос», «Гал-інфо», «Захід.нет», «Львівський портал».
  • Хмельницька область: газети «День за днем» (Шепетівка), «Подільські вісті» та «Проскурів» (Хмельницький), «Подолянин» (Кам’янець-Подільський); сайти «Вечірній Кам’янець», «Всі новини Хмельницька», «Є» та «Поділля News».
  • Житомирська область: газети: «Житомирщина», «Ехо», «Субота» та «20 хвилин»; сайти: «Житомир.інфо», «РіоБердичів», «Час Полісся», «Новоград.city».
  • Дніпропетровська область: газети «Наше місто» (м. Дніпро), «Берег надій» (м. Синельникове), сайти: «Нікополь.Інформатор», «Павлоград.dp.ua» (м. Павлоград), Gorod.dp.ua (м. Дніпро), «49000.com.ua» (м. Дніпро), «Событие» (м. Кам’янське), KRIVBASS.CITY (м. Кривий Ріг).

Контакти:

Керівниця проєкту з моніторингу регіональних ЗМІ — Світлана Єременко, виконавча директорка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, тел. 050 4701159, svitlana.yeremenko@gmail.com.

Наталя Стеблина, аналітикиня Інституту демократії ім. Пилипа Орлика

Фото: Mustafa Khayat/Flickr  

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
"Я маю вам все розказати": Цибульська в синцях розповіла про нещастя
GlavRed
2024-11-17T18:27:02Z
Які речі мають обов’язково бути в гардеробі кожної жінки взимку 2024/2025
TSN
2024-11-17T18:18:46Z
Народна артистка України дала концерт у Японії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T17:30:41Z
Девід Лінч про свою залежність і її наслідки
360ua.news
2024-11-17T17:09:53Z
Трендовий верхній одяг на зиму 2025: що саме буде в моді в новому сезоні
24tv
2024-11-17T17:06:43Z
Помер один із колишніх солістів групи "На-На", який підтримав війну проти України
ZN UA
2024-11-17T17:01:47Z
Неочікуваний дует Julik й Kristonko і пісня про кохання від Golubenko: 7 крутих музичних новинок
24tv
2024-11-17T16:33:23Z
День народження на кладовищі: вдівець Руслани Писанки показав щемливий кадр
GlavRed
2024-11-17T16:27:26Z
Чоловік покійної Руслани Писанки показав, який вигляд має могила акторки
TSN
2024-11-17T16:15:57Z
Байден дозволив Україні бити ракетами ATACMS по Росії
Петр и Мазепа
2024-11-17T18:57:38Z
У владі – кадрова криза: Зеленський визнав проблему
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T18:57:27Z
КНДР може відправити до РФ 100 тисяч військових – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T18:57:06Z
Дозвіл Байдена на удари по РФ американською зброєю: які ракети можуть використати ЗСУ найперше
TSN
2024-11-17T18:51:16Z
Україна вперше вдарить ракетами ATACMS по Росії вже найближчими днями, – Reuters
24tv
2024-11-17T18:36:25Z
Коли чекати наступної атаки РФ: експерт оцінив можливості РФ
TSN
2024-11-17T18:27:40Z
У Берліні відбулася акція російської опозиції на чолі з Навальною: чому її критикував посол України
TSN
2024-11-17T18:18:53Z
Втратили відчуття реальності: Жорін назвав, чому Захід за крок до катастрофи
TSN
2024-11-17T18:18:43Z
Чому росіянам вдався бліцкриг на півдні: військовий, який охороняв “Чонгар”, шокував відповіддю
TSN
2024-11-17T18:18:34Z
Революційний метод лікування бактеріальних інфекцій
360ua.news
2024-11-17T18:33:29Z
Як літнім людям захистити кишківник і шлунок від захворювань: 3 кроки до міцного здоров’я
TSN
2024-11-17T16:15:44Z
Як уникнути хронічного болю в спині і залишатися активним
360ua.news
2024-11-17T16:12:27Z
Як очистити сковороду від нагару: прості способи без зайвих витрат
Политека
2024-11-17T14:30:40Z
Хвороба розвивається безсимптомно: скільки киян мають діабет
24tv
2024-11-17T13:48:44Z
Як правильно готувати свинину: прості правила, які повинен знати кожен
24tv
2024-11-17T13:27:52Z
Чи накривати кришкою страви під час приготування
24tv
2024-11-17T12:18:09Z
Який хліб найкорисніший: його треба їсти для схуднення та зниження цукру в крові
TSN
2024-11-17T12:09:36Z
Повний список хвороб, які точно звільняють від мобілізації
24tv
2024-11-17T11:42:45Z
Карпатське море: на вершині гори Піп Іван помітили рідкісне атмосферне явище
TSN
2024-11-17T18:51:14Z
Британська розвідка проаналізувала посилення тиску російських військ на Куп'янськ
Европейская правда
2024-11-17T18:39:58Z
6 морозу і дощ: синоптики прогнозують раптове погіршення погоди
GlavRed
2024-11-17T18:27:12Z
Що відбувалося на адмінкордоні з Кримом за день до війни: свідчення прикордонника з Чонгару
TSN
2024-11-17T18:18:46Z
На Рівненщині без світла залишаються 20 тисяч споживачів, введені екстрені відключення
УкраинФорм
2024-11-17T18:18:24Z
Російські пропагандисти поширюють фейк про постачання мобільних моргів до Сум - ЦПД
УкраинФорм
2024-11-17T18:15:55Z
Влучання у Печерському районі Києва було локальне в одну квартиру: яка там ситуація
24tv
2024-11-17T18:15:03Z
Азовець розповів, як його катував у полоні земляк із Харкова
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T18:12:49Z
Під час останнього катастрофічного штурму в Курську 17 російських машин підірвалися на мінах – Forbes
iPress
2024-11-17T18:10:05Z
Чоловік платить кошти колишньому своєї дружини через почуття провини: що він приховує, деталі
Фокус
2024-11-17T18:57:09Z
Відома архітекторка і вдова захисника емоційно звернулася до українців та європейців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T18:42:47Z
Зміна місця служби за 72 години: як подати заявку в Армія+
24tv
2024-11-17T18:21:23Z
Перший постріл й одразу влучання. Повітряні сили ЗСУ показали військову, яка збила крилату ракету
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T18:18:49Z
Українським водіям загрожує новий штраф до 34 тисяч гривень: що відомо
TSN
2024-11-17T18:18:17Z
Майже кожен третій євро допомоги в Німеччині отримують іноземці - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-17T18:18:06Z
46-річний киянин став посмертним донором для чотирьох людей
24tv
2024-11-17T17:51:47Z
Що не можна одягати на Різдво: як залучити успіх та щастя у дім
GlavRed
2024-11-17T17:27:30Z
На Харківщині крук навчився імітувати гавкіт, щоб покликати на допомогу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T17:15:31Z
Є 3 сценарії на зиму, – ексміністр енергетики дав поради українцям
24tv
2024-11-17T18:36:17Z
Австралія запускає найбільший проєкт відновлювальної енергетики
InternetUA
2024-11-17T18:27:59Z
В Україні з 18 листопада повертаються планові відключення світла
Комсомольская правда
2024-11-17T18:27:10Z
Росія хоче використати зиму, – ексміністр енергетики припустив задум ворога
24tv
2024-11-17T18:15:07Z
Витоки метану в 10 разів перевищують попередні оцінки
360ua.news
2024-11-17T17:39:23Z
Ви все одно не заплатите менше: українців попередили про оплату газу
Знай
2024-11-17T17:36:47Z
40 мільйонів за будиночок у селі та топ-5 найдорожчих міст в УКраїні: як змінилися ціни на нерухомість
Хвиля
2024-11-17T17:30:49Z
Воррен Баффет розсекретив, які акції придбав після продажу Apple: одна компанія працює в Україні
24tv
2024-11-17T17:27:22Z
Українські АЕС скоротили виробництво через російські обстріли, пошкоджені кілька підстанцій - МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-17T16:45:10Z
Ндомбазі: Рівень УПЛ дуже сильний
Football.ua
2024-11-17T18:45:27Z
Збірна України прибула до Тирани на вирішальний матч Ліги націй
24tv
2024-11-17T18:45:18Z
Нкунку, Рабьо та Саліба зіграють із перших хвилин проти Італії
Football.ua
2024-11-17T18:39:54Z
Кейн: Потрібна ширша дискусія про календар
Football.ua
2024-11-17T18:06:38Z
Канте може перейти в топ-клуб Ла Ліги
Football.ua
2024-11-17T17:57:38Z
Netflix встановив глядацький рекорд під час трансляції бою Майк Тайсон – Джейк Пол
24tv
2024-11-17T17:54:48Z
Гатті продовжить контракт із Ювентусом
Football.ua
2024-11-17T17:51:45Z
УЄФА відкрило провадження щодо зірваного матчу Ліги націй Румунія – Косово
24tv
2024-11-17T17:00:11Z
Повернення Рамоса в Реал виключено
Football.ua
2024-11-17T16:48:42Z
Копійчані методи для очищення кухні: забудьте про хімічні засоби
24tv
2024-11-17T18:57:00Z
Овочі будуть зварені за 10 хвилин: простий спосіб, про який знають одиниці
24tv
2024-11-17T17:15:36Z
Перевірте, чи правильні режими встановлюєте: що означають символи на духовці
24tv
2024-11-17T16:30:01Z
Яка приправа може зіпсувати бульйон: шеф-кухар розповів деталі
24tv
2024-11-17T16:24:08Z
Які цифри у даті народження означають, що на вас чекає щастя й велике кохання
TSN
2024-11-17T16:15:37Z
Як гарно прикрасити камін: 3 ідеї святкового декору
24tv
2024-11-17T16:15:10Z
Пасуть задніх: 3 знаки зодіаку, яким не вистачає мотивації для розвитку
24tv
2024-11-17T16:03:55Z
Ще про «а мені ваша математика в житті не знадобилася»
ZN UA
2024-11-17T15:08:13Z
Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада: Ракам - витрати, Стрільцям - завал на роботі
GlavRed
2024-11-17T15:03:48Z
Продавав неіснуючі тепловізори та дрони: шахрай із Києва обдурив військових
Политека
2024-11-17T18:27:48Z
"Рух має свою болючу ціну": в УЗ розповіли, ким були залізничники, яких вбила Росія у Нікополі
24tv
2024-11-17T17:21:56Z
Українець ошукував довірливих людей, сидячи в СІЗО
InternetUA
2024-11-17T16:24:28Z
У Японії стався потужний підводний землетрус
УкраинФорм
2024-11-17T16:15:41Z
Диверсія на залізниці в Запорізькій області: агент "Атеш" вивів з ладу важливе електрообладнання
24tv
2024-11-17T16:15:26Z
Псевдобанкір обшахраював жителя Тернопільщини на 100 тисяч
Украина Криминальная
2024-11-17T15:06:57Z
Літак здійснив екстрену посадку через 130 хом’яків
360ua.news
2024-11-17T15:03:01Z
Атака на Миколаїв: загинула вагітна жінка
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T14:48:15Z
У Херсоні кількість загиблих зросла до трьох
УкраинФорм
2024-11-17T14:36:06Z
Недорога технологія повертає 100% ємності акумуляторів: що придумали вчені
InternetUA
2024-11-17T18:21:04Z
"Розумні" роботи можуть зробити "зелену" енергію дешевшою: як їх хочуть використовувати
Фокус
2024-11-17T18:00:48Z
Дизайн і ключові характеристики Nubia Z70 Ultra оприлюднені перед презентацією
Portaltele
2024-11-17T18:00:31Z
Звільняємо пам’ять на телефоні за допомогою Telegram: як це зробити у кілька кліків
InternetUA
2024-11-17T17:21:38Z
Названо топ найпопулярніших і небезпечних паролів у світі
InternetUA
2024-11-17T16:22:12Z
Останній Супермісяць року “дістався” до Києва
Комсомольская правда
2024-11-17T16:13:06Z
Що не встигає за попитом в українських мережах
360ua.news
2024-11-17T15:45:24Z
У WhatsApp з'явилася нова функція – користувачі чекали на неї багато років
InternetUA
2024-11-17T15:36:14Z
Представлено найбільший у світі SSD-накопичувач ємністю 122 ТБ
InternetUA
2024-11-17T15:01:14Z
На автомобілях Volkswagen встановили два рекорди Гіннеса
AutoCentre
2024-11-17T13:39:06Z
Нова батарея з "відходів" зберігатиме до 100 МВт*год енергії: деталі
Фокус
2024-11-17T12:30:10Z
Оновлений Lexus ES
360ua.news
2024-11-17T11:33:57Z
Lexus представив бізнес-седан за $40 000
AutoCentre
2024-11-17T08:04:21Z
Після таємничої аварії Tesla Cybertruck перетворили на меморіал: люди несуть хрести із квітами
Знай
2024-11-17T07:51:21Z
Jeep Wrangler Rubicon: може посперечатися, але чи треба?
AutoCentre
2024-11-17T07:10:43Z
Водіям розповіли про одну важливу "приховану" кнопку в авто: що вона робить
GlavRed
2024-11-17T04:27:02Z
Механік показав, де шукати "приховану" кнопку у вашому авто, яка заощадить чимало грошей
24tv
2024-11-16T20:48:54Z
Що робити з авто взимку, щоб іржа перестала приходити уві сні: топ-4 дії
Знай
2024-11-16T19:51:51Z